Keresés

Részletes keresés

DJ at3sz Creative Commons License 2010.05.31 0 0 277
Ohh már az egyhetes is nagyonjó, ez Hard lenne. Szerintem erről a készítőjével beszélj, mint ötlet.
Előzmény: jóképességű (270)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.05.31 0 0 276
Szerintem nincs. Meg kell rajzolni.
Előzmény: Security_alarm (272)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.05.31 0 0 275
Nyah, ezen az aldomain-en lesz egy pici Bahn-al foglalkozó lapom: http://bahn.eurobusonline.hu/

Nagyon extra dolog nem lesz, ha haladok valamennyire a pályával akkor ide teszek pár képet + kért letöltések. Most a Lánchídra emlékszem. Bár nem tudom, lehet hogy hosszú lesz neked :)) Vagy ki tudja.
Előzmény: jóképességű (271)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.05.31 0 0 274
Hehe, most visszabontottam a Pályám ( + nem foglalkoztam vele egy ideig) mert mégse jött ki annyira. :) Viszont a Lánchíd és környéke + Sikló maradt.

Oldalt összedobom 10 perc, semmi flac nem kell ehhez.
Előzmény: jóképességű (271)
Blöky2 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 273

Sziasztok!

 

Én inkább nagyvasútban utazom...

Security_alarm Creative Commons License 2010.04.23 0 0 272
Sziasztok!
Tudtok arról,hogy van-e valahol az uj BKV busz?
Van Hool AG300?

A Belgiumi buszokra gondolok.
Ha van adjatok linket.
Nem baj,ha nem magyar kinézetü,csak az legyen.:D
üdv
Christian
jóképességű Creative Commons License 2010.04.10 0 0 271
Egyre jobban kellenének a dolgok, meglesz az az oldal valamikor?:) esetleg mailban ha tudnál küldeni...)
Előzmény: DJ at3sz (238)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.26 0 0 270
ja és a tavaszi/őszi automatikus óraállítást kihagytam...:)
Előzmény: jóképességű (269)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.26 0 0 269
Nagy előny, hogy a 84-ben már lehet a hét minden napjára külön menetrendet csinálni, kicsit kötözködés, de tetszene, ha lenne egy valós éves naptár és pl a hétköznapra eső ünnepnapokon vasárnapi menetrendet csinálni, illetve azt megelőző napra péntekit, dec 24 re délutáni üzemzárást, szilveszterre sűrűbb éjszakaikat... stb. vonatokban téli-nyári menetrendet és persze... az éjszakai sötét kezdetét/végét minden napra aktuálisan megadni, a 2081 szeptember 3.-i teljes napfogyatkozást sem kihagyva XD
Vélemény?:)
toto92 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 268
Majd egyszer talán lesznek mozgó repülők :) Ferihegy elékszítése még úgyis baromi messze van.
Előzmény: jóképességű (267)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.23 0 0 267
Járművek közt is vannak repülők, ha elég ínyenc vagy:) A program buszként kezeli, felszállni ugyan nem lehet vele, de a reptéren tudnak mozogni. ugyanezen az elven vannak személyautók, mentők, lehet közúti forgalmat csinálni:)
(Mi a különbség a Meki és a McDonald's között?) :P
Én ha egyszer késznek nyilvánítom Pestet, akkor a jövőt szeretném megcsinálni, részben a tervek (M4, M5, Gödöllő-Déli pu "S-bahn") stb részben meg a bőséges fantáziám alapján:)
Előzmény: toto92 (266)
toto92 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 266
A metró szeritnem lesz. Már csak azért is, mert pl. nem kell bajlódnom a 65-69 Beller I. utcai közös (és elég hosszú) egyvágányú szakaszával :) Így viszont nem lesz Rákosszeintmihályi HÉV, de valahogy túlélem :)

A csokiszíneket valószínűleg nem fogom lemodellezni pontosan: a hálózati csatlakozások ott lesznek, ahol a valóságban kell, a telepen belüli hálózat viszont csak minimális lesz.

És bár a '70-es évek Magyarországján nem sok Aldi, Meki és McDonald's volt, a linket azért köszönöm. A reptér egyszer majd biztos jól fog jönni :)
Előzmény: jóképességű (264)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.23 0 0 265
Előzmény: jóképességű (264)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.23 0 0 264
Igen ez a 16m-es téglalap sem túl jó a játékban, pl elég ritka a 16 méteres vágánytengely távolság, ezzel én is így jártam, ha élethűre szeretnél csinálni egy kocsiszint, legalább háromszor akkora lesz mint valójában...
Metrót meg ne hagyd ki, ha már lehet:) legnagyobb előny a 3.84-ben, hogy több szinten lehet épiteni:)
Ezt az oldalt gondolom mineki ismeri, de azért belinkelem, hátha segit... van itt minden ami egy városhoz kellhet, uzg-ben, benzinkút, meki, Plusz, Aldi, plázák, focistadion, a pályán rohangáló német zászlóval hadonászó mesztelen szurkolóval, minden...:)
Előzmény: toto92 (263)
toto92 Creative Commons License 2010.03.23 0 0 263
Nnno, íme az első screenshot, az űberbéta állapotú Pestújhely, MÁV-telepről. Elvileg a téglalap minden oldala 16m-nek felel emg a valóságban, szóval amennyire a BAHN engedi, igyekszek pontos maradni. Legalább a főbb utak távolságában. A vágányhálózat alapja ez a hálózati térkép 1970-ből. A hálózat is kb. a '70-es állapotnak fog megfelelni, de azt még nem tudom, hogy a Deák-Örs között üzemelő metróval, vagy anélkül. Lehet, hogy csalni fogok egy kicsit itt-ott (pl. a 44-es a Moszkvás helyett a János kórházig, meg 9-9A helyett 9 egész nap), hogy a viszonylatszervezés kicsit könnyebb legyen, de ez majd kialakul. A buszokkal ötletem sincs, hogy mi lesz :)

Mindenesetre kezdésként Rákospalota és Zugló hálózatát igyekszem megalkotni, és beüzemelni, aztán jön majd a többi szépen, apránként. Nagyon nem lesz egyszerű menet :D

Apropó. Elemeket mivel lehet szerkeszteni (3.84-es verziónál)? Az a Caredi jó mindenre, vagy csak járműrajzolásra? Pl. elkéne némi MÁV szabvány kerítés :) Meg a ferde út-ferde villamos kereszt se sikerült a legszebbre.

jóképességű Creative Commons License 2010.03.23 0 0 262
VJSZ volt majdnem az első amit megcsináltam, ott dolgozok:) szal megvan a vágányhálózat is elég élethűen. Forditókorong a VJSZ-ben pont nincs, BKV keretein belül a két metro telepen van, többről nem tudok, de én hosszú távon a vasutat is megcsinálnám, a Gyermekvasút már kész, ott is megrajzoltam Hűvösvölgyben, aztán kell még a Keletibe, Fradiba, Füstibe... azért van egy pár:)
Ja és VJSZ-ben szeretném megcsinálni a telepen belüli próbapályán a mozgásokat, hetente párszor egy-egy éjjeli utcai próbajáratot, vagy éppen a Kisföldalatti szállítását, bár azt pont a metróhoz viszik csak VJSZ-en át, szal az megoldható, de a VJSZ csarnokából a mostani élethű vágányokat megépitve nem lehet ki/beállni működő tolópad nélkül:( Egy fix helyre rajzolt tolópaddal is legfeljebb az udvarra lehet kijutni...
ha valakire rájön a rajzolhatnék, kéne egy olyan vjsz-es sínvezetős traktor is, meg vendégforgóvázon fényezés nélküli Tátra... XD lehetőségeknek csak a fantázia szab határt... :)
Előzmény: DJ at3sz (261)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.23 0 0 261
Amúgy a tolópadot még vágom, hogy a Fogas remízéhez lesz majd (ha odajutok ezer év mulva, sztem rajzolgatok én is olyasmit, vagy VJSZ - Fehér úton), de fordítókorong hol van?? Bár a VJSZ-ben van egy mini :D De gondolom, a VJSz-t nem építetted még meg.
Előzmény: jóképességű (257)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.23 0 0 260
Figy, nekem így tetszik, neked úgy. Ennyi. A Bahn-ból ezt lehet kihozni, s kb mindenki a maga kis pályáját építgeti, s amiben tudunk segíteni egymásnak abban segítünk.

Legalábbis én így vagyok vele.
Előzmény: jóképességű (252)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.23 0 0 259
Szépen megrajzolni meglehet, de hogy működjön, azt felejsd el :))) Csak "dizájnelemnek" jó.
Előzmény: jóképességű (257)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.23 0 0 258
A régi pályámhoz anno rajzoltam. De volt egy Winyohalál s az egész kuka lett. :D

Majd egyszer rajzolok, vagy rajzolj te a Caredivel.
Előzmény: jóképességű (254)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.22 0 0 257
Tolópadot és fordítókorongot nem tud valaki uzg-ben? Meg lehet csinálni, de nem az igazi a nyolcszögletes fordítókorong két sínszálon. Az még inkább hiányzik, hogy működjön is, pl érkezési sorrendben odafordulna a járművekhez, és a váltóhoz hasonlóan meg lehetne adni, hogy melyik viszonylatot hova forgassa...:) talán majd egy pár év múlva megjelenő verzióban ilyen is lesz:)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.22 0 0 256
hajrá, majd print screenes részleteket kérünk feltölteni...:)
Előzmény: toto92 (255)
toto92 Creative Commons License 2010.03.22 0 0 255
Én most szerintem valami '70-es évek beli Budapesti villamoshálózatot szeretnék összerakni. Nagy meló lesz, de elvileg részenként csinálom meg: először a Rákospalota-zuglói hálózatot, aztán az újpestit és így tovább. Aztán majd kisül belőle valami :)
Előzmény: jóképességű (254)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.22 0 0 254
Nem tartott sokáig ez a hirtelen nagy élet a topikban...:(
Pesti fogaskerekűt nem tud valaki? Vagy valamit ami első ránézésre hasonlít rá... esetleg valaki felesleges szabad óráiban nem szeretné megrajzolni?:)
toto92 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 253
Jjja, tényleg. Akkor mégse ugyanaz :) A különbség csak annyi, hogy nekem át kell írogatnom, neked nem.
Előzmény: jóképességű (250)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 252
Van benne valami, a Bahn-nak egy nagy hátránya, hogy vagy egyenesen tud menni vagy 45° ban, igazán nem kötözködésből...:) de a hülye elhelyezkedésével együtt szerintem az egyeneshez jobban hasonlít, mint két 45 fokos ívhez. Aztán... lehet ha kész lesz sokkal jobb lesz mint az enyém, majd ha kész mind a kettő eldöntöm:)
Előzmény: DJ at3sz (251)
DJ at3sz Creative Commons License 2010.03.21 0 0 251
Rákóczi sose lesz nyíl egyenes, mert alapvetően hülye az elhelyezkedése.
Előzmény: jóképességű (248)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 250
Lehet, hogy nekem nem esik le már sokadszor, akkor bocsi, de nem azt mondtad hogy minden indítás előtt át kell írnod valamit? Mert nekem nem, csak le ok-zni a hibát. De nem fogom Rád erőltetni...:P
--------------
Olyat lehet a váltó beállításainál, hogy mindenkori gyökről érkező irányhoz képest a másik irányba tereljen? Körüljárásnál megkímélne egy egész hétre beírt időkorlátos rejtvénytől, ami vagy összejön vagy nem (pl nem kapcsolná össze magát két vonat kocsija és indulnának el egyben a két mozdonyt otthagyva, stb...)
Másik: Lehet-e olyat, hogy jelzőtől függő váltó, de kocsiszínbeálló mindenképp szabad egyenes/kitérő jelzést vár és arra megy? Határ úton 42/52 es végállomását nem tudom még hogy fogom enélkül megoldani. Szerintem már rájöttem volna ha lehet véletlen, de azért egy kérdést megért...
Előzmény: toto92 (249)
toto92 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 249
Akkor ugyan az a módszerünk, nekem is 3.84 és nekem is hibaüzenettel indít :)
Előzmény: jóképességű (239)
jóképességű Creative Commons License 2010.03.21 0 0 248
Igen Pest (és környéke akar lenni) Szentendrétől Ráckevéig illetve Budafoktól Gödöllőig, kb. egyenlőre:) nem annyira részletes mint a Tiéd, de majd lesz remélem, egyenlőre a nagy része csak vázlatszerű és pont ezért vannak olyanok amik jobban jöttek ki mint Nálad, pl nálam a Gellért tértől Újpalotáig nyíl egyenes a Rákóczi (illetve a Thököly) út nálad van benne egy s kanyar...:P és ha tovább építed félő hogy néhány arány nagyon nem jól fog kijönni, én ezért előbb építem meg vázlatosan az egészet, aztán majd csinosítgatom. Az a Sikló nagyon bejön, remélem az is letölthető lesz... :)
várom:)
Előzmény: DJ at3sz (244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!