Keresés

Részletes keresés

krezidiesel Creative Commons License 2005.07.03 0 0 443

Ott voltam de a légpárnásokat senki se látta...

Rossz helyre mentem, vagy elmaradt?

Előzmény: baltech (411)
kutya56 Creative Commons License 2005.07.03 0 0 442

Szevasztok !

 

Kérdéssel fordulok hozzátok.

Selva ST. Tropez tipusú 55 LE-s 2 ütemű külmotoromhoz kersek tartalék csigát.

Barbapapa azt ajánlotta, hogy rakjak egy mérettel nagyobb alu csigát.

Kérdésem. hogy hol kapható alu csiga?

Előre is köszönet a válaszokért.

Email címem: dzsolt@szarvas.hu

Dobruczky

vigjani Creative Commons License 2005.07.02 0 0 441
Hali Mr. Tucsok13!

Nehany gondolat:
Volt hogy a haveromat kizavarta a Rogoznicai Lucska kapitány a vízről, mert nem volt ott a hajó tulajdonosa, csak valami kölcsönadási papír. Ergo nem adhatod kölcsön a hajódat, csónakodat, mert annak a horvátok szemében charter-jellege van.
A másik probléma a jogsi.
Nem hiszem hogy a jet amit vinni akarsz 3 méternél hosszabb lenne, de 4 KW-nál szerintem erősebb.
Márpedig akkor jogosítvány, a hajóra pedig biztosítás kell!
Meg lehet kockáztatni nélküle, de ha balesetet okozol, vagy bukta van az nagyon kellemetlen lehet. Mindenféle elkobzások szóba jöhetnek, több tíz-száz-ezres bírságok, kiutasítás stb...
Lehet, hogy csak én vagyok beszari, de nem kockáztatnám!

Jó nyaralást! VigJani
Barbabianka Creative Commons License 2005.07.01 0 0 440
szevasz kismiki. a benzinmérö két egységböl áll. az impulzus adót ahol átfolyik a benzin azt ha meg akarod venni a Conrádnál vagy máshol annak az ára ca 25€ a müszert a megkapod ugy ca. 90€-ért. ha ehelyett átbuherált bringa órát használsz megúszod sokkal olcsóbban. Mivel én vettem egy Navmat-ot van egy impulzusadóm ami Augustusban eladó lesz. de erröl legközelebb ha hazajöttem. Üdv. bb
Előzmény: kismiki (439)
kismiki Creative Commons License 2005.07.01 0 0 439
Kíváncsi vagyok az eredményre. Most 200€ + pistakölcségnél tartok a kutatásban, gondolom a trabi & bringacomp 5eFt körül kiférne.
Előzmény: LUCzI FERencz (433)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.30 0 0 438
Amikor irtam már másnap megcserélték, és jó is lett.Interkúler még nincs ,de igy is jól üzemel a hajó. Lent vannak vele az Adrián, ott átlagban eléggé hajtva, 12 körül eszik.
Előzmény: Barbabianka (436)
tucsok13 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 437
Sziasztok. Kérdésem lenne megint amit nem tudom hol tehetnék fel: haveromnak van egy jetje, amit külcsönadna a nyaralásunkhoz. most intézte a papírjait, kivihető az országból. viszont nincs vizijártasságink. ha nagyon akarom el tudom intézni 1 hét alatt a vonóhorgot meg az összes többit, csak nem tudom belevágjak-e. Zadar környékére mennénk. Mi a tapasztalat? Mennyire veszik ott komolyan az engedélyt? Mennyire büntetnek ha nincs? SOS döntenem kéne, mert még sehol a vonóhorog.. Köszi!
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.30 0 0 436
Szevasz krezidiesel. Sikerült megtalálni a gyártót. Megcseréltétek a vizbevezetést? már jobb a hütés?? Üdv. bb
Előzmény: krezidiesel (432)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.30 0 0 435
Olvasd el a hsz413-t bb
Előzmény: LUCzI FERencz (433)
Miko Creative Commons License 2005.06.30 0 0 434
Márklár! A 15 l/óra az síelés közben van, ha csak csorgunk a Tiszán, akkor 8-10 l/óra. SZVSZ egy 6 hengeres 115 lovas kétütemű motortól ez nem olyan rossz. A teljesítmény valahol meg kell fizetni. Az igaz, hogy a négyüteműek jobbak, kevesebbet esznek, de az áruk a csillagos ég. Üdv: Miko
Előzmény: Márklár (424)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.06.29 0 0 433
Trabant átfolyásmérőn most agyalok, hogyan lehetne valamilyen műszert csatlakoztatni hozzá az eredeti LED sor helyett. Valószínűleg, mivel Hall-IC van benne, ezért impulzusokat ad, amiket számlálni lehetne, megfelelő osztásarány után pl. egy kerékpár-kilométerórával. Ha kitalálom a megoldást, akkor szerintem fillérekből megépíthető fogyasztásmérő lesz belőle.







Előzmény: kismiki (427)
krezidiesel Creative Commons License 2005.06.29 0 0 432
Cimbimmel csináltunk már ilyen átépitést, nézd meg a 377-es hszt. VW 1,9tdi mocit raktunk egy Wartburg motoros rendőrségi csónakba.
Előzmény: kutya56 (431)
kutya56 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 431
Sziasztok ! Azzal a kérdéssel fordulok a tisztelt topiclátogatókhoz, hogy milyen motort javasoltok beépíteni egy volt rendőrségi motorosba , mivel a benne lévő a végét járja, és iszonyúan sok benzint fogyaszt. Diesel motor beépíthető ? Köszi előre is a válaszokért. Dobruczky
Márklár Creative Commons License 2005.06.29 0 0 430
Azt mondják, hogy a zsilipelési változások mögött anyagi megfontolások állnak, ugyanis így két zsilipelést megspórolnak.
Előzmény: kismiki (428)
Márklár Creative Commons License 2005.06.29 0 0 429
Ezen a szakaszon ahol lakom, elég sokszor szoktam találkozni a rendőrökkel, ők mondták, hogy trafipaxal fogják mérni. Vannak olyan szakaszok, ahol 5 km/h sebességgel szabad csak menni. Ez agyrém. Egyébként 15 km/h a korlátozás.
Előzmény: kismiki (428)
kismiki Creative Commons License 2005.06.29 0 0 428

> négyütemű motorok lényegesen kevesebbet fogyasztanak

 

18-as tomos merüléses testen 4-5 liter keveréket evet óránként, az új 8ló/4üt yamaha 1 liter körül szív. Sikló testen valszeg kevésbé látványos a csökkenés.

 

> 4 óránként lehet zsilipelni

 

Tudja valaki, hogyan alakult ki ez az idétlen beosztás? Az átkosban óránként lehetet zsilipelni, azután jött a 7-10-13-16-19-21 órás, még elfogadható rendszer a nyári időszakban. A mostani beosztás (7-11-15-19 órakor van zsilipelés) sokkal rosszabb. 7-es korai, a 11-es késői a kellemes induláshoz. A hajósok valszeg nagy örömmel fogadnának egy 07-21 óra közötti 2 órás beosztást a május 1. - szeptember 30. időszakban.    

 

> kisdunán sebesség-korlátozás van

 

A korlátozást ki és milyen módon ellenőrzi? Lézeres mérő áll a nádasban? Elfogó vadászok várják a száguldókat a mérőpont alatt és felett 1-1 kilóméterrel? A hajóban nem kötelező felszerelés a sebsségmérő óra és a sebesség becslése nem egyszerű dolog.

 

 

Előzmény: Márklár (424)
kismiki Creative Commons License 2005.06.29 0 0 427

Szervusz Barbabianka!

 

Köszönöm a fogyimérős tippet és jó pihenést kívánok!

Előzmény: Barbabianka (413)
Márklár Creative Commons License 2005.06.29 0 0 426
Még valami a motorcsónak vásárláshoz. Ha külmotoros hajót veszel, feltétlenül Power Trimest vegyél, nagyban megkönnyíti az ember életét.
Előzmény: tucsok13 (415)
Géza Norbert Creative Commons License 2005.06.29 0 0 425
Sziasztok! Egy kis reklám, de remélem nem lesz zavaró, inkább hasznos. Kovács Géza Norbert vagyok a Géza Norbert Plexi Design Bt.-ből. Cégem vállal mindenfajta plexi alkatrész, elem, szélvédő gyártását, polírozását, régi, elöregedett szélvédők újragyártását is. Céges honlap: www.gezanorbert.hu Még feltöltés alatt van, de van benne használható infó. Üdvözlettel, Kovács Géza Norbert 06-20-9203-554
Márklár Creative Commons License 2005.06.29 0 0 424
" Mennénk Horvátba és tök jó lenne valami vízi jármű." Kint is lehet bérelni, szinte bármilyet, ha nincs jogsid akkor egy kis 4 le motorossal is nagyon jól el lehet lavírozni, búvárkodni. A motorcsónak vásárláshoz: Azt kell eldöntened, hogy milyen gyakran akarod használni, mert ha gyakran akkor szerintem nagyon fontos a fogyasztás. A négyütemű motorok lényegesen kevesebbet fogyasztanak. Egy 6-személyes hajóra már illik nagy motort tenni, ergo a fogyasztás is magasabb. A 4-személyes ebből a szempontból jobb választás. Mondok egy példát: én a kisduna partján lakom. Itt nem szabad vízisíelni, tehát ki kell mennem a nagydunára, a Kwassay-zsilipen. A kisdunán sebesség-korlátozás van, így majdnem 1 órába tellik míg a zsilipet elérem. 4 óránként lehet zsilipelni. Hazafele a zsiliptől ismét 1 óra az út. Tehát 6 órát vagyok a vízen. Ebből 4 óra jut vízisíelésre. Általában négyen megyünk, úgy hogy ezt az időt ki is használjuk. Ez idő alatt a motor folyamatosan ketyeg. Számold ki, hogy egy 15 -literes fogyasztású motor ezen idő alatt mennyit iszik. Nekem egy Géczy-II-es motorcsónakom van egy 40-LE-s négyütemű Yamahával. A motor új, áprilisban vettem. Legutóbbi túránkon megdöbbentő eredményt produkált: az útvonal a következő volt: kisduna, nagyduna, Visegrádnál fordulás vissza. Össz óra: 6 fogyasztás 20 liter. Egy ideje nem jó a benzinjelzőm úszója, állandóan leragad. Mikor megjöttünk a túráról, elkezdtem tankolni, mivel nem jó a benzinjelző, nem tudtam, hogy mennyi volt a fogyasztás, így nagy bátran öntöm a benzint, de 20 liter után jön vissza a csövön. Na, gondoltam biztos megtört a szellőző cső azért. Ugyanis nem akartam elhinni, hogy csak ennyit fogyasztott. Azt hozzá kell tegyem, hogy csak ketten voltunk a hajóban. Volt hogy huzamosabb ideig 55 km/h sebességgel mentünk. Úgy, hogy számomra az egyik legfontosabb a fogyasztás. Azt Neked kell eldöntened, hogy Neked mi a fontos!
Előzmény: tucsok13 (415)
Miko Creative Commons License 2005.06.29 0 0 423
Hali! A hajó 1984-es gyártású, és a korábbi gazda/i nemigen figyeltek oda arra, hogy a tükörben lévő vízelvezető lyukak ki legyenek szigetelve. A tükörfal szép csendben elrohadt, és mivel mi nagyobb motort raktunk rá, ezért egy hajóépítő mester megnézte, és azt ajánlotta, hogy cseréljük ki, mert le fog szakadni. Üdv: Miko
Előzmény: Barbabianka (422)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.29 0 0 422
Hello Miko. miért épitették a türöt ujjá?? bb
Előzmény: Miko (421)
Miko Creative Commons License 2005.06.28 0 0 421
Helló! A képeket csak holnap után tudom küldeni, mert még le kell fényképeznem, és holnap nem leszek itthon. Tapasztalat: a vizisít könnyen kihúzza, még egy száz kilós embert is egy léccel, fogyasztása síeléskor 15-20 liter között van. A hajó egyébként 6 személyes, fekvőkabinos. A tükörfal újjá lett építve rajta, mikor 2 éve vettem. Üzemeltetési költség: csak a fogyasztással kel számolni, plusz 2 évente vizsga, ami azt hiszem 18000 most. Én a tiszán használtam, de a hajógyári szegetről vettem, tehát a Dunát is megjárta már. Ha kérdésed van, tedd föl bátran. Üdv: Miko
Előzmény: tucsok13 (420)
tucsok13 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 420
Érdekelne de sajnos most még nincs meg a "rávaló". Viszont szívesen venném a tapasztalatokat - milyen papírok kellenek, hol lehet használni, ktsgek.. A párom akarja nagyon a dolgot, én még hezitálok és tele vagyok kérdéssel. Előre is köszi - és a képeket a mailemre szívesen fogadom.
Előzmény: Miko (419)
Miko Creative Commons License 2005.06.28 0 0 419
Hali Tücsök! Nekem van egy eladó Géczy 3-as hajóm, 115 lovas Mariner motorral. Ha érdekel, tudok képet küldeni a méledre. Üdv: Miko
Előzmény: tucsok13 (415)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 418
Sajnos az Indexben nehezen találhatok meg a keresett témák. Itt van ateresett topik.Tengeri hajózás, hajóvásárlás, url-t :) Üdv. bb
Előzmény: tucsok13 (417)
tucsok13 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 417
Hülye kérdés de hol van olyan? Ezt is alig találtam meg a keresővel, tematikusan nem tudtam rábukkanni..
Előzmény: Barbabianka (416)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.28 0 0 416
Hallo Tücsö. Kukkantsál be a Tengeri hajótás topikba is néha. Üdv. bb
Előzmény: tucsok13 (415)
tucsok13 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 415
Sziasztok. Bocsi de nincs időm végigolvasni mindent, viszont felmerült bennem pár kérdés amire szerintem Ti kapásból tudtok válaszolni. Szeretnénk idén / jövőre venni valami vizi járművet. 4-6 személyes, árban max. 1-1,5 M, az elvárás hogy kihúzza a vizisít és a gumit. Mo-n semmilyen tapasztalatunk nincs vízi járművekben, Floridában éltünk 1.5 évet és ott szerettünk bele a jetezésbe / csónakozásba. Ott kissé enyhébb szabályok vannak mint itt. A kérdéseim: - van-e ebben az árban olyan csónak ami megfelelő lenne? Milyen árban mennek a fentieknek megfelelő csónakok? - Mo-n hol és milyen papírokkal (vizi jártassági, csónaknak szükséges papírok?) lehet használni? - Horvátországgal kapcsolatban mi a tapasztalat? Érdemes-e levinni, milyen plusz ktsgek vannak? - Lehet e Mo-n bérelni motorcsónakot 1 hétre? Mennénk Horvátba és tök jó lenne valami vízi jármű. Vagy papírok nélkül amúgy is reménytelen? Előre is köszi a válaszokat!
makacspx Creative Commons License 2005.06.28 0 0 414
sziasztok! egy kb 25 éves amerikai vizisi húzóhajóba, kell kipuffogócsövet (80-as belső átmérő, szöveteerősítéséses vastag gumi) vennem, mert a régi feladta. Tud valaki segíteni, hogy hol érdemes keresgélni, jellemzően budapesten. előre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!