Keresés

Részletes keresés

krezidiesel Creative Commons License 2005.07.30 0 0 493
Milyen hajóba akarjátok a dizelt épiteni?
Előzmény: dunaimentők (492)
dunaimentők Creative Commons License 2005.07.29 0 0 492
Köszi!
Mindenképpen kétkörös lesz a hűtő és kipufogó is egyenesen, törés nélkül lép majd ki a hátfalon.
persze ha egyáltalán ezt tesszük bele... én jobban szeretnék valami 100 le körülit, talán lesz valami sponzorunk, aki támogatna...
Előzmény: krezidiesel (489)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.07.28 0 0 491
Az előbb valahogy a link kimaradt. Ennek a fartükrös változatát keresem!
Előzmény: LUCzI FERencz (490)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.07.28 0 0 490
Keresnék egy alucsónakot megvételre.

Az ún. árvizi rocsó vagy kis rocsó néven szokták emlegetni, a hivatalos neve MAHART fartükrös mentőcsónak, és a _fartükrös_ változata. ha valaki netán tudna egy ilyet eladót, kérem, szóljon!
De csak a fartükrös változat érdekel, ez a "kétvégű" ami a fotón van, nem kell!ennek
krezidiesel Creative Commons License 2005.07.28 0 0 489

Egy szivódizel motorral sokmindent nem lehet javitani, de sokat lehet rajta rontani.

Minden legyen precizen beállitva, motortérből ne szivja a forró levegőt, adagolója legyen rendben, kipufogója meg lehet 50-es, törések nélkül, akkor azért tudni fogja azt amit a Lada. Az olajhűtésre figyeljetek oda, és szerintem csak kétkörös hűtéssel szabad megcsinálni a vizét!

Más! Tud valaki topicot, oldalt a hazai jet-ski élettel kapcsolatban? Megköszönném!

Mostanában terjednek a négyütemű jetek és szerintem dizellel is be lehetne próbálkozni... 

Előzmény: dunaimentők (486)
dunaimentők Creative Commons License 2005.07.26 0 0 488

Sziasztok!

20-30 Le-s gázkaros külmotort keresek!

Lehetőleg japcsit!

 

Tud valaki?

dunaimentők Creative Commons License 2005.07.26 0 0 487

Sziasztok!

Keresek 25-30 le-s gázkaros külmotort. LEhetőleg japcsit!

dunaimentők Creative Commons License 2005.07.26 0 0 486

 

 

  KREZIDIESEL!!!

 Ma kaptunk egy Audi 80 1,6 D motort. Lehet azzal kezdeni valamit, hogy erősebb legyen? Egy 1,5-ösz ZSiguli helyére tennénk be.

zskadar Creative Commons License 2005.07.21 0 0 485

Sziasztok !

 

Üdvözlöm a topicot

 

Azt szeretném kérdezni, hogy a felső- tiszán (Vásárosnaménytől lefelé) mi a helyzet a vizirendőrökkel, illetve határvizen jelenleg a nemzeti lobogó és 50m-en belüli partmelletti közlekedésen kívül  milyen  más rendelkezések vannak csónak kategóriában?

 

Egy szigetszentmiklósi csónakossal beszéltem, aki szerint a horvátoknál kb. 1 hónapja megint változtattak a csónak fogalmán tehát a bejelentés mentesség

2,5 méter és 5 KW alatti !!! Hivatalos oldalon pl adriatca .net   3m/4KW.

 

Esetleg valaki  szembe találkozik eladó Yamaha Malta-val, vagy 4es 4ütemüvel, esetleg 5-ös 2ütemüvel értesítsen, gondos gazdája lennék.

 

Üdv

 

zskadar

 

Miko Creative Commons License 2005.07.21 0 0 484

Üdv Urak!

 

Még mindig eladó a csónakom. Képek:

 

ibigi Creative Commons License 2005.07.21 0 0 483

Szia LUCzI FERenc!

 

Sikerült már mellényt venned?

Az én hajómnak is régi hajólevele van, és abban az szerepel, hogy 4 db mellény a hajó kötelező tartozéka (pedig 5 személyes).

 

Előzmény: LUCzI FERencz (466)
blueye Creative Commons License 2005.07.20 0 0 482

Nem volt ez túra. Csak 23 km a zsilip Roffról. Képeket nem csináltam most.

 

A zsilipelés kb. 20 percig tartott.

Előzmény: kismiki (481)
kismiki Creative Commons License 2005.07.20 0 0 481

Hali Blueye!

 

Írhatnál bővebben a túráról, esetleg fotókkal fűszerezve.

 

Életemben első alkalommal zsilipeltem is. Nem vmi ördöngős, inkább unalmas.

 

Sokáig tartott?

Előzmény: blueye (480)
blueye Creative Commons License 2005.07.19 0 0 480

Hétvégén lementünk a tiszaroffi új kikötőbe. Nagyon jó a Tisza a Saj-kanyar és Roff között, viszont a Saj környékén sok uszadék van, gondolom a kanyart "nem tudják" bevenni, ezért nincs lejebb.

 

Életemben első alkalommal zsilipeltem is. Nem vmi ördöngős, inkább unalmas.

süger Creative Commons License 2005.07.18 0 0 479
A verda
Előzmény: süger (478)
süger Creative Commons License 2005.07.18 0 0 478
Hali Kismiki!
Nálunk=Dunaújváros. De leszoktam menni Dunaföldvár Bölcske felé is, és azon a
vízterületen már a Paksi rendőrök az urak. Azok is ellenőriznek,utánna beszélgetni
mint magán emberrel mind a két vízterületen lehet velük.Kedvesek, készségesek,
szrintem nem bunkók, nem játszák meg magukat. Nekik ez a hivatásuk,ezt kell
csinálniuk. Én nem félek tőlük. Tartson tőlük az, akinek nincsen rendben a felszerelése, okmányai.
A csónakra is az vonatkozik,ahány fő annyi mellény. Vagy mégse?
De legalább egy. Hmmm!!!!!!?????
Megpróbálom a verdám képét feltenni ha sikerül.
Előzmény: kismiki (476)
hajótitok Creative Commons License 2005.07.17 0 0 477

 

Sziasztok!

 

Bocsánat, hogy egy kicsit bezavarok a társalgásba. Némi segítségre lenne szükségm, a Lajtának és a Viribus Unitisnak kellenének a kódlobogói. Valaki egy kiállítást akar rendezni és megkért, hogy próbáljak utánanézni. Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

kismiki Creative Commons License 2005.07.17 0 0 476

Hali Süger

 

Mifelénk a rendőrök igy kérik.

Hol dolgoznak ezek a lelkes rendőrök?

A szabályokról és a vízterület sajátosságairól telefonon is lehet érdeklődni. A hazai Duna szakaszról a Kopaszi-gáton lévő ügyelet (tel: 061 203 9132) ad infot. 

Mifelénk a vizirendőrök nagyon rendesek, segítőkészek, ok nélkül soha nem cseszegetnek senkit. Hatalmas tapasztalatuk van, érdemes ellenőrzés közben/után elbeszélgetni velük.      

 

Lehet hogy nehéz a felfogásom, de mi az, hogy legalább 1db. Ha többed magaddal vagy 1 mellénnyel és ellenőriznek, töltik is ki a szabálysértési feljelentést.

Hajóleveles gépnél jogosan. Kedvtelési célú kishajó nem= csónak.

 

 

 

 

Előzmény: süger (473)
kismiki Creative Commons License 2005.07.17 0 0 475

II-2. melléklet
CSÓNAK KÖTELEZŐ FELSZERELÉSE
1. Csónak az alábbi alapfelszereléssel közlekedhet:
a) mentőmellény - a csónakban tartózkodó kiskorúak és úszni nem tudó felnőttek együttes számának megfelelően, de legalább 1 db

 

15-18 évesekkel jól kibaxott a törvényalkotó, ők talán már tudnának magukra vigyázni. Írhatott volna gyermekkorút (0-14 éves), az ésszerűbb lenne.

Előzmény: smith (472)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.07.17 0 0 474
Sügér!

Válaszd már külön a csónak és a kisgéphajó fogalmát!!
Csónakban (4 kW alatt) tényleg a legalább 1 db az érvényes, de kisgéphajóra a geza007 topictársunk által belinkelt 4. sz felszerelési jegyzék érvényes, ami pedig a befogadóképességnek megfelelő számú mentőmellényt ír elő.



süger Creative Commons License 2005.07.17 0 0 473
Mifelénk a rendőrök igy kérik. Ahány fő, annyi mellény,+ 1db mentőkarika,vagy
mentőpatkó,vagy mentőlap. Lehet hogy nehéz a felfogásom,de mi az, hogy
legalább 1db. Ha többed magaddal vagy 1 mellénnyel,és ellenőriznek,töltik is ki a
szabálysértési feljelentést. A multhéten engem is ellenőriztek,még a szondát is
odaadták. Szerencse,hogy kora délelőtt volt, és még nem cefréztem. Még a régi hajólevelem van,és azon rajta van a felszerelési lista.
Előzmény: smith (472)
smith Creative Commons License 2005.07.16 0 0 472
II-2. melléklet
CSÓNAK KÖTELEZŐ FELSZERELÉSE
1. Csónak az alábbi alapfelszereléssel közlekedhet:
a) mentőmellény - a csónakban tartózkodó kiskorúak és úszni nem tudó felnőttek együttes számának megfelelően, de legalább 1 db,


Forrás:
39/2003. (VI. 13.) GKM rendelet
a vízi közlekedés rendjéről
(leánykori nevén HSZ)
Előzmény: süger (471)
süger Creative Commons License 2005.07.16 0 0 471
Nem, nem. Ahány FŐ van a csónakban,ill. sport célú kishajóban,annyi mentőmellény
kell hogy legyen. Persze ha négy főre van vizsgáztatva,többen mellénnyel sem
ülhettek bele.De ha hárman ültök benne,három mellény a kötelező.Az úszni tudó
nagykoruaknak nem kötelező felvenni.
Üdv:Sügér.
Előzmény: kismiki (470)
kismiki Creative Commons License 2005.07.13 0 0 470

> a rendelet megváltozott, és csak annyi mellény kell, ahány úszni nem tudó utas van a fedélzeten

 

Így van evezős csónakban és 4kW-ig, ráadásul az úszni nem tudók és a KISKORÚAK (18 éves kor betöltéséig) kötelesek a mellény viselésére.

 

4kW felett a hajólevélben lévő adat alapján kérhetik a mentőmellényeket.  

Előzmény: Miko (469)
Miko Creative Commons License 2005.07.13 0 0 469

Hali!

 

Tudomásom szerint ez a rendelet megváltozott, és csak annyi mellény kell, ahány úszni nem tudó utas van a fedélzeten. Ha jól emléxem nekem egy vizirendőr mondta, de szerintem járj utána.

 

Üdv:

Miko

Előzmény: LUCzI FERencz (466)
blueye Creative Commons License 2005.07.12 0 0 468
Tényleg ott vannak, de minket még sosem állítottak meg.
Előzmény: LUCzI FERencz (466)
blueye Creative Commons License 2005.07.12 0 0 467
Köszönöm megkaptam.
Előzmény: geza007 (465)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.07.12 0 0 466
Sziasztok mindenki!

Érdeklődöm, hol lehetne olcsón mentőmellényt kapni? 3 db kellene, mindegy, milyen állapotú, úgysem használnánk, csak hogy a vízizsarunak be lehessen mutatni...
5 személyes a hajó, és a 4. sz. felszerelési jegyzék szerint ugyanennyi mentőmellénynek benne kell lennie. Van 2, ami új, jó állapotú, általában ketten járunk a ahjóval, tehát ez még akkor is elég lenne, ha használnánk, de a vízizsaruknak nem elég, és mostanában a Tisza-tavon állandóan ott eszi őket a fene.
geza007 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 465
Igen, tegnap elküldtem, de visszadobta a gép. Ma újraküldtem mindkettőtöknek, remélem most összejön, mert másfél hétig nem leszek gépközelben.
Előzmény: blueye (464)
blueye Creative Commons License 2005.07.11 0 0 464
Gondolom tőled kaptam egy üres levelet.
Előzmény: geza007 (459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!