Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.21 0 0 52370

Valahol feljön "delete adresses " keresni kell de nem olyan bonyolult és akor ki tudod törölni.

Csak a "conformed address'-t ki ne töröld , arra figyelj !

Előzmény: radikál (52369)
radikál Creative Commons License 2013.11.21 0 0 52369

Tudja valaki, hogy hogyan lehet a paypal-on address-t törölni?

Gyarapítani könnyü de a ritkításra nem találom a megfelelö gombot :S

Az évek alatt sok cím gyült össze és jó vóna kukázni amik már nem kellenek.

hollo0422 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 52367

Köszönöm a segítséged! Nem sikerült megegyeznünk, ő inkább visszautalja a pénzt. Tegnap kaptam is egy email-t ezzel kapcsolatban. Kb. mennyi az átfutási ideje a visszaküldésnek? Mert jelenleg sem az ebay-en sem a paypal oldalamon nem látok semmilyen mozgást ezzel kapcsolatban.

Előzmény: Törölt nick (52361)
blaze73 Creative Commons License 2013.11.21 0 0 52366

11.08-án feladott pakk (China Post free ship) ma jött meg.  Érték olyan 3000 ft, még vámos bélyegző sem volt rajta - vagy olyat már nem is raknak a Liszt Ferenc reptéri kicserélőben ?

Az a régi piros..... 

t.lantos Creative Commons License 2013.11.20 0 0 52365

Pontosan.

private listing, de jol el van dugva, valahol kulon be kell kapcsolni, hogy mutassa az opciot.

Előzmény: röntgen (52364)
röntgen Creative Commons License 2013.11.20 0 0 52364

Értem, vagyis azt holtehetem meg? Akkor mikor meghírdetek egy item-t?

Előzmény: t.lantos (52363)
t.lantos Creative Commons License 2013.11.20 0 0 52363

Sehol. Eladokent private listinget kell valasztanod, vevokent nincs rahatasod.

Előzmény: röntgen (52362)
röntgen Creative Commons License 2013.11.20 0 0 52362

Sziasztok,

Azt hol tudom beállítani, hogy a feedback-emnél ne legyenek láthatók az item-ek.

 

köszi,

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52361

Szerintem első körben tárgyalj az eladóval. Mondjuk, ha francia,akkor lehet, hogy ha te magadnak nem megy, akkor keríteni kell segítőt, aki jól bírja a nyelvet.
Lényeg, hogy _mindent_ az ebayen keresztül kommunikáljatok (várásolt termék mellett van a kapcsolatfelvétel az eladóval, ott témakörök szerint választhatsz, hogy mit szeretnél).

He elzárkózik, akkor nyitsz egy case-t (lehet, hogy már meg is nyílt, mert egyes kapcsolatfelvételi témakörök rögtön azzal indítanak), ami, ha nem rendeződik, átalakul dispute-tá, és majd az ebay dönt.

Nyilván kötelezni nem tudják, hogy küldje neked a cuccot (bár elvileg vihetnéd bíróság elé), de azért okzhatnak neki kellemtlenséget.

Ezért lényeges, hogy minden kommunikáció az ebayen kereszutül menjen, mert azt látja az ügyfélszolgálat, ha döntésre kerül a sor. És a határidőkről se késs le.

 

Előzmény: hollo0422 (52359)
garfieldka* Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52360

"Öreg motoros vagy. Én tudom." :)

Előzmény: Degeczi (52358)
hollo0422 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52359

Köszönöm a válaszod!


Mindenképpen abban a tudatban ütöttem le, hogy free shipping van. Kiválasztottam M.o.-t és arra is azt írta. Az eladó franciául írt egy mondatot, hogy külföldi vásárló esetén nézzük meg a postaköltséget. Én megnéztem. Készítettem oldalképet is (bár amilyen okos vagyok, az eladó neve lemaradt..) Szóval az eladó hibája a mostani félreértés.

Tulajdonképpen a terméket továbbra is szeretném, de postaköltséget nem akarok fizetni (legalábbis az egészet biztos nem). Ilyenkor tehet valamit az e-bay? És az ebay-en belül hova kell fordulnom segítségért?

Előzmény: Törölt nick (52348)
Degeczi Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52358

nem is rögtön érdemes ragaszkodni a refundhoz...

 

de amint közeleg a 45 nap, mindenképpen érdemes "nem jött meg" ügyet nyitni, hiszen különben elbukhatod a teljes összeget!

 

az ismert torlódás miatt a kínai eladó erre úgyis szinte biztosan "my friend, várjál még légyszi egy kicsit"-et fog válaszolni, és ami a lényeg, ilyenkor indul egy további hónap az ügy megnyugtató intézésére: ha ennek végefelé (már lassan 2.5 hónapnál járva!) sem jön meg a cucc, akkor már nyugodtan kérhető a visszatérítés, hiszen nagy esély van rá, hogy már később sem fog (ha meg mégis, még mindig inkább az árfolyamveszteséget vállalja be az ember, mint a teljes buktát)

Előzmény: bombaba (52356)
garfieldka* Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52357

Elcseveghetünk róla akármeddig. Teljesen más állásponton vagyunk. Azt írod, csak késik és majd megjön. Ezt bizonyára tapasztalat alapján mondod.

Mert én a mostanság soha meg nem kapott 5-6 darab csomagomról beszélek, aminek az árát jó két hónap elteltével refundon egyszerűen visszkaptam.

Előzmény: bombaba (52356)
bombaba Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52356

"Abban egyetértünk, hogy refundot célszerű kérni, az símán megjön." - ebben nem értünk egyet, és a "Mindegy, refundolok. :)"-ra próbáltam érzékeltetni, hogy nem fejeződik be egy refund-dal egy üzlet, ha úton van a cuccod, csak késik. Ha megérkezik, görcsölhetsz azon, visszaküldöd vagy újra utalsz - erre utaltam. 

 

 

Előzmény: garfieldka* (52351)
foveon Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52355

hat mancikanak meg nem volt ideje beverni az elmult 2 hetes tablazatot amiben szerepelt a cuccod...

 

Előzmény: t.lantos (52353)
t.lantos Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52354

Jol nezted.

Mukodik, probaltam :)

Előzmény: andz (52350)
t.lantos Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52353

Ez a mereg, nem a cian:

 

RB*********CN

Collection 20131025

Waiting for transit airline Space 20131028

Dispatching 20131112

 

Ehhez kepest a posta nyomkovetoje csak az elso sorrol tud.

garfieldka* Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52352

Igen én is pont így látom.

Előzmény: Degeczi (52343)
garfieldka* Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52351

Akkor már csak arra lennék kíváncsi, mivel bonyolítom én most az utóbbi hónapokban az életem? Mindent ugyanúgy csinálok, mint az előző kb. 10 évben, amikor összesen nem volt ennyi problémás vásárlásom, mint az utóbbi 2-3 hónapban. :)

És a jelenséggel nem vagyok egyedüli példa. :(

 

Egy rakás cuccom a reklamáció, sőt a másodszori postázás után sem érkezett meg soha. Vagyis igenis, elvesznek csomagok és nem csupán késnek.

 

A visszaküldés során az eladó elnézést kért és felajánlotta a refundot, vagy más termék vásárlását, amibe beszámítja a problémás termék árát.

Abban egyetértünk, hogy refundot célszerű kérni, az símán megjön. De ezt jómagam is javasoltam nemrég azoknak, akik hasonló helyzetbe kerültek.

 

Csak remélni lehet, hogy csak megszónik ez a káosz és visszaáll minden a régi kerékvágásba.

 

 

Előzmény: bombaba (52345)
andz Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52350

Nahát, erről nem tudtam.

Pl. azt nézem, egy közepes boríték 665 Ft.

 

Ha van egy kb. fél kilós cuccom, ami egyébként 1850 körül volna simán, akkor ha jól értelmezem, ilyen borítékban, ha belefér, kb. 1360-ért elmegy ajánlottan is?

Előzmény: t.lantos (52325)
foveon Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52349

juhe megjottek a csomagjaim:) gondoltam beirom, legyen valami pozitiv is ne csak a siras:)

nem nagy ertek egyik sem (apro alkatreszek), ketto pakk amcsiktol egy nemetbol. de erdekes hogy mind pont 1 hetig utazott. semmi extra dij, mezei posta (amcsiktol 7dolcsi, nemetbol 17eur de az nagyobb pakk), pont azonos idoben adtak fel mind a 3-at egymastol fuggetlen eladok es tegnap meg ma ert ide mind. postas balfax volt mert nem tunt fel neki hogy ma ugyanarra a cimre ket csomi van igy johetett ki ketszer, pedig ott volt a taskajaban mind a ketto...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52348

Ha tényleg rosszul adta meg a postköltséget, akkor akár vele megbeszélve, akár, ha nem kooperatív, case-t nyitva ő simán vissza tudja adni a pénzt.

De arra vigyázz, hogy neked legyen igazad, azaz valóban "free shipping" volt megadva Mo-ra is, nem csak a termék listában láttad az alap free beállítást, de nem nézted meg a szállítási részletek között, hogy ide is így van-e, illetve rákérdeztél-e előtte. Persze ez csak akkor lényeges, ha az eladó nem hajlik, mert akkor majd ezek alapján az eBay fog dönteni.

Bár, ha ki tudtad fizetni, akkor valóban 0 volt a megadott postköltség, mert arra figyel a rendszer (feltéve, hogy valós címmel vagy regisztrálva).

 

Ha mégis ki akarod fizenti, akkor az eladó ki tud bocsátani új számlát, vagy külön PayPal számlát a különbözetre. Banki utalásokat felejts el, mindent csak Paypalon keresztül, ha csak lehet.

Előzmény: hollo0422 (52347)
hollo0422 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52347

Sziasztok!


Gyors segítségre lenne szükségem. Nem régóta kezdtem el rendelgetni az ebay-ről, eddig nagy gond nem is volt.


Most úgy néz ki, hogy egy megvásárolt terméket vissza kell mondanom, mert az eladó azt írta, hogy a "Free shipping" Magyarországra mégsem ingyenes, hanem + 15euró, amit én nem szeretnék kifizetni.   Mivel az összeget paypal-lal már rendeztem, így azt valahogy vissza kellene utaltatni. Ennek általában mi a menete? Ebay-en keresztül történik?


Illetve ha mégis vállalom a postaköltséget, akkor azt én közvetlen az eladó bankszámlaszámára kell utaljam?

Mi lenne a legjobb megoldás ilyenkor? Nektek talán több tapasztalatotok van. Előre is köszönöm a segítséget!

ophidian Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52346

Igen.

 

Nekem pár napja jött meg egy töltő két (telefon) akkumulátorral, és még csak nem is volt túl lassú a szállítás sem.

Előzmény: yanesz (52337)
bombaba Creative Commons License 2013.11.19 0 0 52345

Az átvilágítás a szállítók szerint kb 2 hét késedelmet okoz a szállításban, de ideérnek a cuccok. Ha az átvilágítás eredményeként visszafordítják a feladónak, a feladó másik szolgáltatóval elküldi.

Küldik a refundot vita nélkül, de bonyolítod az életedet. Megjön és utalhatod újra. 

Előzmény: garfieldka* (52342)
Missi900rr Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52344

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ebayen én adhatok el külföldre?Német, Anglia, ha igen hogyan? Egyenlőre gyerekcipőben járok még ebben a témában.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Degeczi Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52343

a tilalom miatt átvilágítják a kimenő csomagokat, ami önmagában is torlódást okozna, de nyilván sok esetben az átvilágítás nem ad egyértelmű eredményt (pl. az látszik, h akku/elem van a csomagban - de hogy lithium alapú-e, az már nem feltétlenül különböztethető meg)

 

így aztán tényleg káosz lett, ami valóban sújtja a legtöbb küldeményt, hiába nem értintettek :(

Előzmény: garfieldka* (52342)
garfieldka* Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52342

Ez rendben is lenne!

De miért nem jön meg a napszemüvegem, az esőkabátom, egy rakás LED égőm, a kártyaolvasóm, az egérpadom stb. Majdnem mind filléres dolog, s egyikben sincs semmilyen akku vagy elem. :)

Szerintem a túlzott ellenőrzés miatt káosz lett és elvesznek a küldemények.

Ahogy írtam, korábban ez nem volt jellemző. Mindegy, refundolok. :)

Előzmény: Degeczi (52308)
tina86 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52341

sziasztok.most találtam rá az ebayra és nem teljesen értem a pay pal fietést csak annyit tudok hogy az megbízható. ikor a kosárba testtem a terméket kérdez hog mivel fizetek: bankkártyás pay pall

                       feldolgozott pay pall

                      pay pall

 melyik mi? és a végén kér valami kódot. hova utaljam a pénzt? Kérlek valaki segítene olvastam hogy bizonos összeg fejében valaki megrendeli helyettem a cuccot. ha olvasod akkor létszi válaszolj mert nem tiszta ez a pay pall

yanesz Creative Commons License 2013.11.18 0 0 52340

Köszönöm.

Előzmény: Degeczi (52339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!