Keresés

Részletes keresés

stupeki Creative Commons License 2004.01.15 0 0 109
hellooo, tegnap voltam a jegyzőnél, tőlünk a házzasági anyakönyvi kivonatot és a gyerek születési anyakönyvi kivonatát kérték. plusz a helyszínen 3 példányban ki kellett tölteni egy papírt, amit ők alul igazoltak. különben 1 perc volt az egész, csak azt nem értem, hogy a banknál miért nem lehetett ugyanezeket a papírokat bemutatni.
Előzmény: Sziszóék (107)
Paco155 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 108
Sikerült délután beszélnem a Bankkal. Kérdeztem, mi az ami hiányzik? Mondja a csaj, hogy minden ami oda fel van írva. Kérdezem, a jegyzői is? Kérdezi feleség, gyerek? Válaszom: Nincs. Erre hogy akkor az nem kell. Na ekkor rágtam be és mondtam, hogy akkor egyenként végémegyünk az összesen. Szerencsére majd mindenem megvan, csak az apeh igazolás hiányzott ÉS A SZERZŐDÉS MELLÉKLETÉT KÉPEZŐ ALAPRAJZ! Ugyanis ezt kérik az ÁFA visszaigényléshez, de sehol sincs leírva. Mázlimm van, én most kiszedtem a csajsziból, és nem kell pluszban hiánypótolnom. :)
Előzmény: Sziszóék (107)
Sziszóék Creative Commons License 2004.01.12 0 0 107
Sziasztok!

A jegyzőhöz nekünk is a szocpol miatt kellett mennünk. Kellet mindenféle papír, ami bizonyítja, hogy egy háztartásban élünk, meg hogy házasok vagyunk. Meg azt hiszem az adásvételi is kellett. Elsőre nem hiszem, hgy el fogod intézni, mert egy csomó cuccot ott is ki kell tölteni és szerintem - bármennyire is szabályozott - jegyzője is válogatja a dolgot. Nekünk úgy néz ki minden papírunk megvan, az utolsó cuccost holnap visszük be. Bár már hallottam olyant is, hogy a bank 6 hónappal később még kitalált papírokat, amelyek kellettek a folyósításhoz. (OTP)

Előzmény: Paco155 (106)


Paco155 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 106
Így vagyok vele én is :(
De szerintem nem szórakoztak, az is kapott ilyen levelet akinek mindene megvan.
Előzmény: stupeki (105)
stupeki Creative Commons License 2004.01.12 0 0 105
ja, már megnéztem. majd most hívom fel az önkormányzatot,megérdeklődöm, de valószínűleg igazad van. mindegy, mert rám akkor is vonatkozik.
a bank kiküldött egy általános tájékoztatót, hogy mit kell beadni a hitelhez (ami eddig is megvolt), jobb lett volna, ha személyre szólóan küldi, hogy nekem még mi hiányzik.
Előzmény: Paco155 (104)
Paco155 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 104
A hátsó oldalon a kétszobás lakások (zöld-el jelölt lakások) egyik ablaka a folyosóra néz.

Jegyzőnél nem csak a szocpolt igénylőknek kell járniuk? Nekem azt mondták a bankosok telefonon.

Előzmény: stupeki (103)
stupeki Creative Commons License 2004.01.12 0 0 103
szerintem előbb-utóbb rátalálnak, igaz, elég nehéz, dehát ez az egész kondorosi még csak az elején van. most majd megnézem, melyik lakásnak van a folyosóra az ablaka, mert még ilyet nem vettem észre, de ezek szerint van.

jegyzőnél volt már valamelyikőtök? milyen papírt kell odavinni ?

Előzmény: Sziszóék (102)
Sziszóék Creative Commons License 2004.01.11 0 0 102
Akkor még egyszer nekifutok: A tájékoztatást, amit írásban is megkaptunk (mert kértük)én az alábbiak szerint értelmezem: konyha, szoba, pince, padlás és egyéb zubehör: 90-100cm, kivéve fürdőszoba: 180 cm.
A sprayt csak ajánlottam, de én nem csinálom meg az tuti. :-) Nehogy rámfogják, ha holnap ott virít! :-) Egyéb ötlet?
Előzmény: stupeki (100)
stupeki Creative Commons License 2004.01.11 0 0 101
ez a spray-s dolog elég csibészesen hangzik, de jó ötlet !
Előzmény: Sziszóék (99)
stupeki Creative Commons License 2004.01.11 0 0 100
hello, akkor most hogy is van ez ? a konyhaablakom 180 cm magasan lesz, a szoba ablakom, pedig 90-100 cm-en? ez egy kicsit szerintem hülyén nézne ki kívülről. mondjuk én annak örülnék, ha mindkettő magasan lenne. a szép ilonában amikor a lakást mutatták, volt olyan, amelyiknek a fürdőszoba ablaka a folyosóra nézett, elég alacsonyan, hát mit mondja elég érdekes volt...
Előzmény: Sziszóék (97)
Sziszóék Creative Commons License 2004.01.10 0 0 99
Nem tudom, hogyan lehetne kissé nyilvánosabbá tenni, ha nem engedik Csizyéknél a "propagálást". Mi lenne ha sprével lefújnánk a plakátot a helyszínen? :-)
Előzmény: Paco155 (98)
Paco155 Creative Commons License 2004.01.09 0 0 98
Igazad van, most megnéztem tényleg van olyan lakás amelyiknek van szobaablaka arrafelé. A fürdőknek nincsen csak szellőzőnyílása, én a konyhaablakokra gondoltam amikor a 180-as magasságot írtam.

Többi leendő lakó mi van veletek???????
Plakátoljuk ki? :)

Előzmény: Sziszóék (97)
Sziszóék Creative Commons License 2004.01.09 0 0 97
Sziasztok!

Ha esetleg valakit még érdekelne, bár nem nagyon van mozgás..:
1. A körfolyosós ablakok 90-100cm magasan "kezdődnek", az 1,6 m azt hiszem a fürdőszobára vonatkozik, ugyanis van olyan lakás, ahol a fürdőszoba esik a körfolyosó felé. Szerintem ez a magasság a normális.

2. A Lakó utca felöl is lesz bejárat term., ez tűzvédelmi szempontból is elengedhetetlen.

Többi leendő lakó mi van veletek???????

Előzmény: stupeki (96)
stupeki Creative Commons License 2003.12.31 0 0 96
én arra alakom, a terület el van egyengetve, a régi épületeket lebontották. valami kábelt is fektettek, konténerek vannak felállítva, ahol szintén lehet érdeklődni a lakások után. szerintem csak februárban kezdik építeni, a területet gondolom csak előkészítették.
Sziszóék Creative Commons License 2003.12.28 0 0 95
Nézd meg Haszprus a mailedet. Köszi
Előzmény: Haszprus (92)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 94
Tudom, hogy mikor, én pl akkor kezdtem el olvasni amikor szóba jött ez a hely is. Akkor végigolvastam a topicot, mert elvből meg szoktam tenni, mielőtt beleírok (legalább az utolsó egy hónapot). Egyszerűen emlékeztem rád, anno még válaszoltam is neked, most csak visszakerestem.
Nem a negatívumokkal van bajom egyébként, amíg az korrekt és nem a baszogatáson alapul. Sőt a későbbiekben ha olyanokat látok az építkezés során én magam is be fogom írni, hátha tudunk valamit tenni, és kijavítják. Nekem az csípi a szemem amikor valaki csak azért szól le valamit, mert éppen olyanja van, de valójában semmi köze az egészhez. Főleg amikor azt az én "okulásomra" írják be. Ha valakinek nem tetszik a hely, az egy elfogadható tény, nem vesz lakást és kész. De ne kezdjen már el lenézni, mert én vettem.
Előzmény: Haszprus (92)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 93
"Kivéve ha momentán nem láttad még azt a helyet ahova tervezik. Mert ugye interneten beszélgetünk, nem feltétlen látta mindenki."
Én nem becsülök le senkit annyira, hogy feltételezzem úgy vesz lakást, hogy nem nézte meg előtte, hogy hol van, milyen lesz, nem tájékozódott az építtetőről, stb. Elvégre nem egy tízezer forintos cipő az üzlet tárgya.

A többi kérdésedre: > Paco155 (74) hozzászólás
"... én viszont most pesten lakom, és budán dolgozom. Ha átköltözöm majd akkor havi szinten 30-40 ezer forittal kevesebbet költök benzinre, és egy órával később kelek.
Az én véleményem szerint a lakás helyének kiválasztása nem csak az ár kérdése, sok minden mást is figyelembe kell venni..."

Ezenkívül van még pár dolog, úgymint a fizetőparkolás jelenlegi hiánya, a jelenleg épülő többi beruházás ár/érték arányával való összehasonlítás...

Előzmény: Haszprus (88)
Haszprus Creative Commons License 2003.12.28 0 0 92
Nem, csak hát gondolom kissé sok dolgod lenne ha mindenkibe bele akarnál kötni aki valaha negatívumot írt a Kondorosi lakónegyedről.

Megjegyzésként még hozzáteszem hogy amikor én ezen megjegyzéseket írtam, akkor még senki nem volt a topicban aki leendő lakó lett volna.

Előzmény: Paco155 (91)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 91
Miért, azóta megváltoztattad a véleményed? :)
Előzmény: Haszprus (86)
Sziszóék Creative Commons License 2003.12.28 0 0 90
Bocs!

Olyant mondj, amibe nem tudok belekötni. Kicsit sok dolgot kell egyszerre csinálnom. :-)

Előzmény: Sziszóék (87)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 89
Csatlakozom.
Holnap meg elugrom és megnézem törpént-e változás a két héttel ezelőtti állapothoz képest. Személy szerint ebben pesszimista vagyok, úgy gondolom, hogy karácsonykor a fű sem nő.
Előzmény: Sziszóék (87)
Haszprus Creative Commons License 2003.12.28 0 0 88
> Az meg semmire nem jogosít fel tudtommal senkit,
> ha létrehoz egy topicot.

Nem ilyen megfontolásból írtam, hanem amiatt hogy szemléltessem, nem ellenségem nekem a kondorosi lakónegyed...

> Nem vak egyikünk sem, nem kellett megeröltetnünk
> magunkat, hogy lássuk a benzinkutat és a
> tízemeleteseket.

Kivéve ha momentán nem láttad még azt a helyet ahova tervezik. Mert ugye interneten beszélgetünk, nem feltétlen látta mindenki.

> De mondj egy helyet, ahol ennyi pénzért ilyen
> lakást kapsz

Mire gondolsz amikor azt írod, hogy "ilyen" lakást? Azon kívül, hogy új építésű. (Ami alapvetően tény hogy elég nagy előny, de gondolom amúgy sem régi építésű lakásokkal kívánjuk összevetni.)

Kiváncsi vagyok, hogy ti akik ott vesztek lakást, milyen előnyeit látjátok a dolognak. Én előnyként ezeket látom:
- közel van a busz/villamos megálló
- nem kell messze menni benzinért :))

Nem tudok többet mondani, nem gonoszkodásból, hanem mert tényleg nem tudok több előnyt a mai új lakásokhoz képest. De Te biztos tudsz, hisz ide tetted le a voksod! Írd, tágítom a látókörömet!

Előzmény: Sziszóék (87)
Sziszóék Creative Commons License 2003.12.28 0 0 87
Na most már unom!

Lakik arra valaki, mert én a totál-belvárosban lakom és nem nagyon tudom, hogy mi történik arrafelé. Szóval van valami a területen amióta kiadták az építési engedély.

Egyébkénmt az építőiparban dolgozom és mérnököktől csak jót hallottam a Csizy és Lukácsról. Az biztos, hogy nehéz dolog lesz problémamentesen végigcsinálni, de ha sajátot építesz, az sem mindig diadalmenet.

Egyébként meg tényleg ne azért legyen ez a topic, hogy egymást cincáljuk. Az meg semmire nem jogosít fel tudtommal senkit, ha létrehoz egy topicot.

Nem vak egyikünk sem, nem kellett megeröltetnünk magunkat, hogy lássuk a benzinkutat és a tízemeleteseket. De mondj egy helyet, ahol ennyi pénzért ilyen lakást kapsz és én tudok majd belekötni!

Szóval - visszatérve - elkezdődött valami, vagy kivárják szerintetek a februárt?

Előzmény: Haszprus (86)
Haszprus Creative Commons License 2003.12.28 0 0 86
Ez esetben örvendek hogy kényszert érzel a 2 hónappal ezelőtti beírásaimra való reagálásra :)
Előzmény: Paco155 (85)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 85
(0), (3), (8), (18) Hozzászólásod.
Előzmény: Haszprus (84)
Haszprus Creative Commons License 2003.12.28 0 0 84
Paco, nem zavar hogy én hozattam létre ezt a topicot? Mert érdeklődöm mindenféle építkezés iránt.

> Hmmm, még egy aki nem vett lakást de ugat,
> hogy milyen szar.

Hol fikáztam?

Tán elgurult a gyógyszered?

Előzmény: Paco155 (83)
Paco155 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 83
Hmmm, még egy aki nem vett lakást de ugat, hogy milyen szar. Megkérhetlek téged is, hogy csak akkor írj ide ha építő jellegű hozzászólásod van?

Hogy meg ne sértődj, elmondom az indokaimat is:
Tegyük fel hogy egy meleg emberek által látogatott alkoholkimérő helyen ülsz. Senki sem fog utálni téged azért mert ott vagy, és iszogatsz. Ezzel szemben ha felállsz és elkezdesz kiabálni, hogy hülye buzik akkor nem csodálkozol ha megvernek. Nos ezt most vonatkoztasd erre a helyzetre. Ez a topic az bár ami kifejezetten nekünk tulajdonosoknak van, és benne mi vagyunk a homokosok. :) Gondolod, hogy ha lebuzizol minket akkor nem fogunk utálni?

Előzmény: Haszprus (82)
Haszprus Creative Commons License 2003.12.28 0 0 82
Utáljunk valakit csak mert negatív véleménye van egy városrészről.

Jól nyomjátok.

Sziszóék Creative Commons License 2003.12.28 0 0 81
A HR Negatív jobb lenne, nem? Az mindenesetre megnyugtat, hogy a kedves, negatív EQ-val rendelkező kolléga nem fog velünk egy házban lakni. Egyszóval még boldog is vagyok, hogy írt!

Előzmény: Paco155 (78)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.23 0 0 80
Hé, Pákó!
A nicknamem szóvicc: HR, mivel ilyen területen dolgozom, pozítiv, mivel a sok fikázás ellenére vidám természetű vagyok (lehet, hogy néha kárörvendő).
Úgy jött az ötlet, hogy felcseréltem a közismert vércsoport kezdőbetűit.

Én amikor ide a lakástopicokba írogatok, akkor az a célom, hogy a bizonytalanoknak segítsek saját és ingatlanos ismerőseim infóival.

Ha budapesti vagy, ismered a várost és régóta keresel lakást, akkor tudnod milyen lesz ez a lakópark. Ha ennek ellenére bevállalod akkor magadra vess.

Előzmény: Paco155 (78)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!