Keresés

Részletes keresés

Géza Norbert Creative Commons License 2005.12.04 0 0 708

Igen, ha meg van hozzá az anyag.

 

Üdv,

Géza Norbert

 

www.gezanorbert.hu

 

 

 

Előzmény: Barbabianka (700)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 707
Akkor ne 6 LE-t vegyél.
Előzmény: aamen (706)
aamen Creative Commons License 2005.12.04 0 0 706
"Te úgyis villanymotorral jársz mindig, akkor meg nem mindegy?"

hat amig villanymotorral jarok, addig mindegy, a kerdes arra az esetre vonatkozott, ha megse azzal jarnek:-(((
csak mert igy a villanymocival, harom akksival, a borzanat kornyeke a max. tavolsag, ahonnan ki is tudok jonni biztonsagosan, es hat tegnap is de jo lett volna, ha el tudok menni ohalasziba, az viszont a villannyal elerhetetlen tavolsag:-(((. ot akksi se segit, ilyenkor reggel hettol delutan negyig van vilagossag, ebbol ket-ket ora mar a be- es a visszaut a borzanatig, ha villannyal akarnek bemenni ohalasziba, mire beernek, indulhatnek is vissza, hogy kierjek:-(((
szoval venni kell egy benzinest, nincs mese...
Előzmény: LUCzI FERencz (705)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 705
Te úgyis villanymotorral jársz mindig, akkor meg nem mindegy?

Egyébként a nyilvántartásra nem kötelezett csónakokat nem szokták igazoltatni, nem szoktak semmilyen papírt kérni, max. a vezetőtől valami igazolványt, hogy elmúlt 16 éves.
Előzmény: aamen (704)
aamen Creative Commons License 2005.12.04 0 0 704
azt en ertem, hogy a ttaviakat nem erdekli...
de attol meg lehet, hogy egyszer majd megiscsak erdekli, vagy kimozdulok ttorol, vagy mittomen, ezert erdeklodtem volna, hogy a gyakorlatban hogyan is nez ki egy ilyen vizirendorseges ellenorzes...
Előzmény: LUCzI FERencz (703)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 703
Azt akartam ezzel mondani, hogy tök fölösleges átcimkézni, mert úgysem érdekli őket, hogy 6 LE.

Előzmény: aamen (702)
aamen Creative Commons License 2005.12.04 0 0 702
"Amennyire e Tisza-tavi vízizsarukat ismerem, 6 LE motorral még nem kekeckednek."

de honnan tudjak, hogy az a motor 6 lovas, ha eccer otosnek van matricazva? kerhetnek papirokat? milyen papirokat? ha adasvetelit, akkot megveszem a mocit a zasszonytol, es beleirom az adasvetelibe, hogy az egy otos...:-)
Előzmény: LUCzI FERencz (701)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 701
Amennyire e Tisza-tavi vízizsarukat ismerem, 6 LE motorral még nem kekeckednek.
Előzmény: aamen (697)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 700

Köszi a jelentkezést. Rámát is csináltok??

bb

Előzmény: Géza Norbert (699)
Géza Norbert Creative Commons License 2005.12.04 0 0 699

Sziasztok!

 

Csónakmotorok és más egyéb vizi (és nem vizi) szerkezet szélvédőjének, felújítására, cseréjére, új készítésére van megoldásom.

 

www.gezanorbert.hu

 

 

Üdvözlettel,

Kovács Géza Norbert

 

 

Barbabianka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 698

már megint a turpisságon jár az eszed. nem volna egyszerübb levizsgázni?

bb

Előzmény: aamen (697)
aamen Creative Commons License 2005.12.04 0 0 697
"6,2 m ill. 4 kW alatt semmilyen papír nem kell, sem rendszám."

apropo 4kw, es papirok, ha a csonakomotorra fel van matricazva egy nagy 5-os szam, akkor azzal az otlovassaga (4kw) bizonyitva is van? nem elmeletileg, hanem a vizirendorokkel a gyakorlatban erdekelne, hogyan is van ez...
csak mert lattam arulni egy otosnek matricazott hatos suzukit (ugyanabbol a motorbol van 4,5, es hat lovas is), tehat ha a vizirendor nem szedi szet a mocit, akkor csak a papirokbol tudna rajonni, hogy az egy hatos igazabol...
Előzmény: LUCzI FERencz (694)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 696

Egy teljes Tiszatúra benn van az 5 éves tervben. Elöször ki akarom tapogatni a terepet A hajó túl nagy egy ismeretlen sólyához. Az tóra meg ugyis csak kacsakergetövel lehet menni. Na majd meglátjuk.

Üdv.

bb

Előzmény: LUCzI FERencz (695)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 695
De lejöhetsz a naggyal is, az élő Tiszán lehet hajózni korlátlanul. Igaz ugyan, hogy egy néhány helyen kikötőknél kirakták a hullámkeltés tilalma táblát, és van hogy a k...g vízizsaruk lesben állnak.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 694
6,2 m ill. 4 kW alatt semmilyen papír nem kell, sem rendszám.
Előzmény: Barbabianka (693)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 693

LUCzÚr.

Köszi a többiek nevében is a felrakott linkeket. Májusban felcsavarozom a kis Thomost a kacsakergetömre és eljövök a környéketekre egy kicsit csavarogni.

Mond a ladikokra is kell rendszám meg hajólevél. Hossza 3,75 motor 4PS.

Üdv.

bb

Előzmény: LUCzI FERencz (691)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 692
Barba mester!

Egyik régebbi hozzászólásodra utalva:
Koordináták sajnos ezeken a térképeken sincsenek, és nekem is csak egy néhány kiemelt pont koordinátája van meg a GPS-emben.
Előzmény: LUCzI FERencz (691)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 691
Barba mester!

A Tisza-tavi közlekedési renddel kapcsolatban volt egy ígéretem, miszerint felrakom a netre a rendelkezésemre álló tájékoztatókat.
Mivel a szerveren levő dolgokhoz még mindig nem lehet http-vel hozzáférni, SAMBA kiszolgáló hibából eredő okból (ebbe most ne menjünk bele, mert csak ugatom a Linuxot), ezért eddig nem tudtam feltenni.
Most viszont egy pecalistás cimbora jóvoltából megkaptam a vonatkozó anyagot, ami már fenn van a neten. Én pontosan ugyanezeket akartam felrakni.

Zsilipek a Tisza-tavon

Részletek

Térkép
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.03 0 0 690

Raktok még fel nyári vizi képeket?

bb

 

Barbabianka Creative Commons License 2005.12.03 0 0 689

Jártam már én is arra. Evezösök sátoroznak ott rendszeresen.

A partszakasz a jövö nyáron még nem hiszem, hogy szabad lesz.

Mi talán 2006 végén költözünk.

Üdv.

bb

Előzmény: süger (688)
süger Creative Commons License 2005.12.03 0 0 688
Akkor majd a nyáron találkozhatunk, találkozhatsz velünk dunaújvárosiakkal.
Ugyanis sokat járok arrafelé pecázni.
Szemben veled a Duna túloldalán van egy sóderos szakasz,néha ott szoktunk sátrazni egy két hetet. Illetve egy egy hétvégi napot eltölteni a családdal, barátokkal, barátnőkkel, egy közös ebéd főzés beszélgetés mókázás keretén belül. De most elzárták a hídépítők a híd szerkezetét szállító uszályokkal.
Remélem nyárra elfogynak.

Üdv:Sügér.

U.i. Nyáron készült képek.
Előzmény: Barbabianka (686)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.02 0 0 687

Sorry már megint ez a qva "ly". Elvertem a kezem érte.

bb

Előzmény: Barbabianka (686)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.02 0 0 686

Köszi mindkettötöknek.

a vecsei hidfötöl kb 1200 méterre épikeztünk. Talán jövöre sikerül befelyezni.

üdv.

bb

smith Creative Commons License 2005.12.02 0 0 685
Itt a híd webkamerás oldala:

www.dunaujhid.hu
Előzmény: AlexSenior (684)
AlexSenior Creative Commons License 2005.12.02 0 0 684

Szia Barbabianka !

A cim az amit írtam , hogy megnyitható legyen innen azt hogy lehet elérni nem tudom .
Ha nem indul innen gépeld egyszer be és tedd le a kedvencekbe ha gondolod hogy tetszik .
Azért próbálkozom vele : http://www.hid-egyesulet.hu/

Üdv : Alex .
Előzmény: Barbabianka (683)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.02 0 0 683

Mindegy hogy hogyan hivjuk. Az egyik oldal ez a másik meg az. Össze fog bennünket kötni.

Kérlek tedd  ide be a cimet.

Kösz

bb

 

Előzmény: AlexSenior (682)
AlexSenior Creative Commons License 2005.12.02 0 0 682
Szia Barbabianka !


Bocs a belekontárkodásért , igen az a Dunavecsénél levő híd amit én Dunaújvárosi hídként emlegetek . Élő webkamerás felvételek láthatók róla a HID-EGYESÜLET DUNAÚJVÁROS , honlapon , a menüsorból értelem szerüen a Web kamera menüpontot választva .

Jó nézelődést , üdv Alex .
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.02 0 0 681

Mennyire van ahajód Vecsétöl??

bb

Előzmény: ibigi (680)
ibigi Creative Commons License 2005.12.02 0 0 680

 

De igen. 2 haverommal lecsorogtunk, hogy megnézzük, hogy állnak a srácok! ;-)

Aztán hazafelé kishíján kinőtt a szakállunk. 3 személlyel fölfelé nem egy álom az utazás! ;-))

Előzmény: Barbabianka (678)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.02 0 0 679
Ha érdekel valakit:

Eladó egy motorcsónak, Glastron 153 test, Mercury 75 LE motor, power trimm, rendszámos utánfutó. A motor frissen van felújítva, fúrva, új dugattyúk, gyűrűk, éppen csak be volt indítva, egyébként 0 üzemórás. Az utánfutót fel kell újítani, és át kell alakítani a hajótesthez, mert nem ehhez készült. Viszonylag egyszerűen megoldható, mert minden rögzítőelem csavaros, csak ki kell cserélni a berohadt csavarokat, és beállítani a hajótesthez, utána rozsdátlanítani és festeni. Némi lakatosműhelyi affinitással 30-40 ezer Ft-ból újjávarázsolható.

A power trimm nem működik, a hidraulika szivattyú elektromos motorjával van gond. vagy szénkefés, vagy csapágyas, vagy le van égve és meg kell tekertetni. Mindenesetre max. 10-15 ezerből javítható, még akkor is, ha meg kell tekercseltetni. Sajnos nem tudtam a pontos hibát megállapítani, mert ahhoz le kellene emelni a motort, hogy a pover trimmet ki lehessen szerelni.

A csónaktest gélezése nem a legszebb., egy réteg gélt elbírna. Csak az eleje és a két hátsó taposó lett újrahúzatva géllel, meg az oldalán ami sérülések voltak, a gél ferlső rétege le volt ütve. Szerintem újrafestéssel együtt 100 ezerből tiptop lesz.

Mind a hajónak, mind az utánfutónak friss a műszakija, a hajóé ez év szeptemberi, tengeri vizsgás. (Tengeri 1. körzet) Az utánfutó ez év áprilisban vizsgázott.

Szóval, kell még barkácsolgatni rajta. Ha meg akarnám tartani, megcsinálnám szépen, magamnak, de így eladásra már nem akarnék tovább költeni rá.

Irányár 900 ezer, mely alku tárgya. A hajó Tiszafüreden van

Ha esetleg valakit érdekel, és mailt ír, kérem csak azt a tényt, hogy írt egy mailt, _jelezze _ a topicban, mert ezt a postafiókomat ritkán használom.



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!