Keresés

Részletes keresés

ede111 Creative Commons License 2005.12.06 0 0 735
Azzal a motorral már más kategoriát képvisel a MAXXI, mint az én 5 lovas Suzimmal.Szivesen kiprobálnám, hogy megy ez a nagyon jól megformázott test 25LE-vel.Gondolom , már nem a csónak végében ülsz, kezedben az irányitó- gázkarral , mint én. Jó száguldozást, már csak 2006-ban.. üdv, ede
Thernitibi Creative Commons License 2005.12.06 0 0 734
Nekem a K MAXXI-n egy 25-LE Merkury van.

Szépen viszi!
Előzmény: ede111 (719)
süger Creative Commons License 2005.12.06 0 0 733
Szia Márklár!
Köszi a segítséged,világos amit írtál. Na de az én begyöpösödött bénázó tudásom,
az más dolog.:)))Namajd gyakorlom egy kicsit.
Üdv:Sügér.
Előzmény: Márklár (732)
Márklár Creative Commons License 2005.12.06 0 0 732

 

Szia süger!

 

Segítség a link beszúráshoz:

 

Az internet böngésző ablakába beírod a címet amit be akarsz linkelni. Ezután  az egérrel ráklikkelsz, (vagyis kijelölöd), majd a ctrl+c-vel másolod.(Ekkor a géped

megjegyzi a linket), utána a hozzászólásba ctrl+v-vel bemásolod. Ennyi. Remélem

érthető voltam.

 

Üdv Márklár

Előzmény: süger (728)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.05 0 0 731

Szevasz AlexSenior

sajnálom de nekem még nincsenek dunai képeim. Ezeket krezidiesel kérésére tettem fel. Mond az orrmotoros Progress zsiroskenyér/sör meghajtással olcsobban megy mint keverékkel? 

Jól halad a vecsei hid épitése!

Üdv.

bb

Előzmény: AlexSenior (730)
AlexSenior Creative Commons License 2005.12.05 0 0 730

 

 Szia Barbabianka !

 

 Volna hozzád egy kérdésem .Ahogy visszanézegettem a topikot találtam néhány képet a 377-es hozzászólásodban . Jól látom hogy az egyik kép a Dunaújvárosi kikötő öbölben készült ?

 Teszek fel én is néhény képet .

 

 A képek : jómagam egy kis evezgetés közben ,a Dunaújváros melletti kotrásban

                a Paksi Dunai kikötő

                az épülő Dunaújvárosi ( csakazértis !! ) híd

                a Rácalmási mellék ág a kőhídról fényképezve

 

 Üdv.: Alex

süger Creative Commons License 2005.12.05 0 0 729
De azért bejárnak vele a mellék ágakba is. Ha meg nincs benne víz,te sem mész be.
De ha mégis bementél, és randizni akarnak veled,megvárnak a kijáratnál.Idejük mint a
tenger.
Ne felejtsed el van rajta powwertrím is.
Ez a tiszta beszéd. /nincs okom a bujkálásra/
Előzmény: kismiki (726)
süger Creative Commons License 2005.12.05 0 0 728
Márklár barátunk már válaszolt is.
De nézzél körül a www.hajopiac.lap.hu oldalon. Sajnos nem tom hogy kell beírni,hogy
az utalás meg is nyissa az oldalt. Ha valaki elmagyarázná, örömmel venném.
Előzmény: ede111 (724)
ede111 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 727
az a yam 5 -8 le-vel nem is 275ezer forint.annyi pénzért lehet is 2 hengeres.. ede
kismiki Creative Commons License 2005.12.05 0 0 726

Süger!

 

Van nekik gucsójuk is.

 

Van hát. 150lovas mocival, nagy merüléssel.  

 

És neked sekély vízben nem drága a csiga?

 

Drága lenne, de még nem sikerült lezúzni. Régebben sunnyogtam a dujvárosiak elől, ma már nincs okom a bújkálásra. :)) 


Előzmény: süger (722)
Márklár Creative Commons License 2005.12.05 0 0 725

 

Az azért örömmel tölt el, hogy amit beírok azt elolvassák.

Lásd a 712-sz hozzászólást.

Előzmény: ede111 (724)
ede111 Creative Commons License 2005.12.05 0 0 724
 Sügér-nek,, melyik 5lovas 4ütemü motor 2 hengeres??én nem tudok ilyenről, de ez lehet az én tudatlanságo, ha leirod már tudni fogom üdv, ede
ibigi Creative Commons License 2005.12.05 0 0 723
A hajóm Érden pihen a kertben. Egyébként Nagytétény magasságában szoktam vízre tenni. A sólya pár száz méterre van a 0-ás hídjától, de erről Kismiki többet tudna mesélni. Hát ezért volt hosszú az út. ;-)
Előzmény: Barbabianka (681)
süger Creative Commons License 2005.12.05 0 0 722
Üdv mindenkinek.
Aamen!
Ne gondolkodjál,mert belezavarodsz, és majd megkérded magadtól,mi a fenének kell ez
nekem?Kell a nyüg?Nem!!!De félre a tréfával.Ajánlom vegyél 4 ütemű 5 LE-s ill. 4KW
teljesítményű 2 hengeres új mocit. Ja,hogy drága?!!De biztonságot,gondtalan szórakozást nyújt majd sok éven keresztül. A papírjai is rendben lesznek,ugyanakkor a kéthengeresnek egyenletesebb,halkabb a járása.A Tisza-t nem ismerem de a Dunát
igen,de mégis okoz néha meglepit folyási, és áramlási dolgokban. Sokszor jó az a tudat hogy van alattad egy kajak moci. Nekem a ,,nagy"mocin kívül van egy 2LE-s szaljutom,
amit kora tavasszal, és késő ősszel szoktam használni,mikor még már száguldani hideg van. De elkelne a 4-5 pacis.
Tehát vegyél egy korszerű új kiadásút sok év jótállással/3év/mert örökre,vagy évekre le lessz a gondod róla.

Kismiki!
Van nekik gucsójuk is. És neked sekély vízben nem drága a csiga? Jó neked.Akkor mért nem jársz Mocsárjáró AERBOOT tal?:))))

Mindenkinek üdv:Sügér.
Előzmény: aamen (715)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 721

Még soha se morogtam ha ellenöriztek a rendörök. Eddig 4 kocsimat loptak el. Abból kettöt nem találtak meg.

Ha csak szivatni és kaszálni akarnak akkor igen.

A kismotorokon is különbözik a motor teljesitménye és a csigán leadott teljesitmény.

Innen ered a differencia.

Jó éjt

bb

Előzmény: kismiki (720)
kismiki Creative Commons License 2005.12.04 0 0 720

Az adatgyűjtéssel és egyeztetéssel a lopások megelőzése/felderítése a cél. A birtokunkban lévő, súlyos pénzekért megvásárolt hajókat és motorokat vigyázzák.

 

A bp-i vizirendőrökről csak jót tudok mondani, rendesek, segítőkészek, nem kukacoskodnak a normális hajósokkal. "Szívatni" a részeg hajóvezetőket szokták, de azokat nagyon.

Előzmény: LUCzI FERencz (717)
ede111 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 719
Üdvözlet mindenkinek, én személy szerint nagyon tudom javasolni a Suzuki 5LE négyütemüt,ára általában 275eFt persze ujonnan.,Egyszerü, nagyon jó a fogyasztása, normál használatban 1 liter/üóra alatti. Ezzel a fogyasztással egy 150 kilós K MAXXI-t +2-3 személyt visz 10-12 km/h sebességgel.Persze megy jobban is de akkor már liter fölötti fogyasztással.Azért nagyobb a hangja mint a 2hengeres emlitett Yam.-nak de hát az 1 henger az 1 henger, viszont az ára is sokkal kevesebb üdv, ede
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 718
A TT-n távolságok vannak. Poroszlótól ahonnan te indulni szoktál, kb. 6 km az élő Tisza, és azért nem mindegy, hogy fél vagy egy órát motorozol. Nem is beszélve arról, mikor van egy kis szintkülönbség, és ömlik át a víz a zsilipeken.
Előzmény: aamen (715)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 717
A motoromat 5 évnél régebben vettem, és mivel nem nyilvántartásra kötelezett, nem vagyok köteles megőrizni a papírját 5 évnél tovább. (Egyébként megvan, de hogy a vízen nem lesz nálam, az biztos. )
A csónakomról meg papír sincs, mert az előző tulajtól telefonon vettem meg, és telefonon utaltam át a pénzt is.
Furcsállnám, ha papírt kérnének.
A 18 éven aluliak kötelező mentőmellény viseléséről nem tudtam, de megnéztem a szabályzatban, és valóban így van.

Előzmény: kismiki (713)
Márklár Creative Commons License 2005.12.04 0 0 716

 

Ez igaz. De az 5LE-ős (6LE) Suzuki csak 1-hengeres, és 200-valahányezer, a Yamaha az

2-hengeres, így nyilván dupla annyiba kerül. (És még a lóerő is több!) :)

Előzmény: aamen (715)
aamen Creative Commons License 2005.12.04 0 0 715
"a gumicsónakomra olyan Yamahát vettem. amin gyárilag 6-os matrica van,de a motor csak 5LE"

ezt mar en is neztem, de ennek a mocinak a listaara negyutemuben 448e ft:-((

egyelore a ttavon kozlekednek, negy eve elvagyok egy villanymocival, tapasztalatom egy 2.5-os ketutemu mercuryval van, ami kivaloan elvisz egy hatmeteres faladikot, ezert nem nagyon talalnek indokoltnak nagyobbat.
kozben beszeltem telefonikusan LUCzI FERencz kartaccsal, aszondja, a kis motorral akkor leszek gondban, ha kimegyek az elo tiszara vagy az oblitokre vizereszteskor, ez viszont elgondolkoztato, mert sokszor mondjak, hogy jobban megy a hal az elon, de oda mar kierni is poroszlorol nem mindegy hogy 2 vagy 5 lovas a motor...

mindenesetre koszonom az eszreveteleket, elgondolkodok rajtuk.
Előzmény: Márklár (712)
Márklár Creative Commons License 2005.12.04 0 0 714

 

Néhány gondolat, a hegymenet, völgymenet dologhoz. Szerintem, ha torlónyomásos

sebességmérőt használ valaki, (pl. én), akkor teljesen mindegy, hogy lefele vagy felfele megy az ember, a sebességmérő mindig a vízhez viszonyított sebességet méri. A hajó lefele, és felfele is ugyan olyan hamar fog siklásba jönni. A fogyasztás

sem fog változni. Viszont változni fog a sebesség a parthoz képest. Lefele ugyan olyan sebesség mellett, (vízhez viszonyított), több utat lehet megtenni, mint felfele.

Ezt azért írom, mert ede111 írja, hogy az új hajója, hegymenetben milyen hamar

siklásba jött. Én úgy gondolom, ezt a dolgot nem úgy kell kezelni mint az autóknál. Azoknak nyilván gond egy emelkedő. Nem tudom, hogy sikerült-e érthetően leírnom,

ezt a hegymenet, völgymenet dolgot.

kismiki Creative Commons License 2005.12.04 0 0 713

Hali aamen!

 

Ha kimozdultok a Tisza-tóról pl. a Dunára, vagy a Sorira, érdemes felkészülni. 

 

Egyébként a nyilvántartásra nem kötelezett csónakokat nem szokták igazoltatni,

 

szokták

 

nem szoktak semmilyen papírt kérni

 

Hangosbeszélőn felszólítanak, hogy állj meg, vagy nyüszítenek egyet a szirénával és melléd fordulnak. A motor és a csónak származását igazoló doksikat (számla, adásvételi) és személyit kérnek. A papírokat beviszik a kajütbe, minden adatot feljegyeznek és közben a két hajó együtt csorog. 

Pöstiek a mocit 8lóerőig általában elnézik, de pl.  a dujvárosiak mindenre ugranak. Leszarják az 5-ös matricát, az adattáblát keresik és feljelentenek. 

 

max. a vezetőtől valami igazolványt, hogy elmúlt 16 éves

 

Az érvényben lévő előírások szerint mentőmellényt kell viselnie minden 18!!! életévét be nem töltöttnek. Átsasolnak a hajódba és ha látják a kötelező felszerelések nagyrészét, nem kérik tételesen. Ha semmi nincs a csónakban, azonnal büntetnek 10 000Ft-ra.

 

U.i: A Dunán elkerülhető az ellenőrzés, ha sekély (0,5-1m) vizen nyomulsz. A nagy merülésű béjlájnerrel nem mernek kimenni, mert a legyalázott propellert kifizettetik velük. 

 

 

 

 

Előzmény: LUCzI FERencz (705)
Márklár Creative Commons License 2005.12.04 0 0 712

 

Szia!

 

Én a gumicsónakomra olyan Yamahát vettem. amin gyárilag 6-os matrica van,de a

motor csak 5LE. Ez van írva az adatlapjára is. Viszont a motor 8LE-re tuningolható.

(Tulajdonképpen, az alap ezekhez a motorokhoz a 8LE típus, ezt fojtják 6 ill. 5LE-re.)

Ez egy 2-hengeres, 4-ütemű motor. Én megcsináltattam 8LE-re, a 330-as Yam gumicsónakot, 2-személlyel simán siklásba hozza.

Előzmény: aamen (709)
Barbabianka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 711

LUCzI FERencz-ben már meg van az a bölcsesség ami megóvaja szélsöségektöl.

Ne vegyél 3 lovas motort mert azok csak bocikra valok. Ha teheted vegyél egy 5lovas Yamahát. A Tiszán láthatod milyen szépen viszi a nagy faladikot árral szemben is.

Kicsi a fogyasztása megkapsz minden alkatrészt hozzá, csendes hosszúéletü motorok.

Üdv.

bb

 

Előzmény: aamen (709)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 710
5 LE elég, és nincs papírgondod.
Előzmény: aamen (709)
aamen Creative Commons License 2005.12.04 0 0 709
"Akkor ne 6 LE-t vegyél. "

vazeg, Te vagy az elso vizenjaro ember, aki nem a nagyobbra, az erosebbre, a megerosebbre akar rabeszelni:-)
amugy meg sajat kutfobol en is egy ket-harom lovasra gondoltam, csak mindenki aszondta eddig hogy megbanom par even belul, ha sporolok a loeron...
Előzmény: LUCzI FERencz (707)
Géza Norbert Creative Commons License 2005.12.04 0 0 708

Igen, ha meg van hozzá az anyag.

 

Üdv,

Géza Norbert

 

www.gezanorbert.hu

 

 

 

Előzmény: Barbabianka (700)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 707
Akkor ne 6 LE-t vegyél.
Előzmény: aamen (706)
aamen Creative Commons License 2005.12.04 0 0 706
"Te úgyis villanymotorral jársz mindig, akkor meg nem mindegy?"

hat amig villanymotorral jarok, addig mindegy, a kerdes arra az esetre vonatkozott, ha megse azzal jarnek:-(((
csak mert igy a villanymocival, harom akksival, a borzanat kornyeke a max. tavolsag, ahonnan ki is tudok jonni biztonsagosan, es hat tegnap is de jo lett volna, ha el tudok menni ohalasziba, az viszont a villannyal elerhetetlen tavolsag:-(((. ot akksi se segit, ilyenkor reggel hettol delutan negyig van vilagossag, ebbol ket-ket ora mar a be- es a visszaut a borzanatig, ha villannyal akarnek bemenni ohalasziba, mire beernek, indulhatnek is vissza, hogy kierjek:-(((
szoval venni kell egy benzinest, nincs mese...
Előzmény: LUCzI FERencz (705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!