Keresés

Részletes keresés

extekergo Creative Commons License 2006.06.11 0 0 239
Igen, igazad van. Látva a többi topikban történt hozzászólásait, én is ezen a véleményen vagyok. De azért első körben a magam módján megpróbáltam irányba állítani. Sajnos a modik nemigen szűrik ki az efajtákat, csak kérésre, de én nem kívánok hozzájuk fordulni...
Jómagam tényleg csak egy szépet kedvelő irkafirka vagyok. Rajzolni is már vagy negyven éve rajzoltam... azon az egy képen kívül még van egy pár nagyon amatőr képem a vázlatfüzetemben, de hát ... hoil van már a tavalyi hó? De azért ti csak nyomjátok tovább ide a képeket, instrukciókat, azt szivesen olvasom, nézem. Na és az unokáimnak is mutogatom...
Előzmény: sirocco (238)
sirocco Creative Commons License 2006.06.11 0 0 238
Itt vannak értelmes, művészetet kedvelő emberek, egy kivétellel... Az illető kiskorú, és örömét leli abban, ha szétbombázhat egy topikot és mindenkinek a kedvét elveszi attól, hogy kommentet írjon.
Sajnos ez már más topikok esetében is megtörtént. Fogalmam sincs miért jó ez neki, de láthatóan élvezi. Biztos unatkozik.
Javaslom ignoráljátok, ez eddig az egyetlen hatásos módszer.
Előzmény: Muybridge (237)
Muybridge Creative Commons License 2006.06.11 0 0 237
Mikor írtam ebbe a topicba, naivan úgy gondoltam, hogy itt értelmes, művészeteket kedvelő emberekkel beszélgethetek és ismerkedhetek meg. Lehet, hogy csalódnom kell?
duna777...ha mélyebben olvastad volna el a hozzászólásomat, akkor tudnád, hogy akkor éppen miért nem tettem fel munkámat. Megnyugtatlak folyamatban van, de szívesen megnézném egy alkotásodat is.
Ugyanakkor én nem állítottam, hogy nagyon tudok rajzolni...csak hogy már öt éve tanulom, országosan elismert művészektől és igazából ez az egyik dolog amelyhez egy bizonyos szinten értek. Valamint én ezt nem egy kritikának szántam, hanem egy olyan jellegű tanácsnak, amelyet nekem is meg kellett tanulnom.
Nem szeretném, ha most itt különböző veszekedések, ill. vitatkozások indulnának el, mert tényleg nagyon jól indult ez a topic. De ha te mégis erre törekszel, akkor kérlek nyiss új topicot, kifejezetten erre a célra...Ki tudja? Lehet, hogy még oda is benézek és elkezdek "kritizálni" mindenkit.
Előzmény: Törölt nick (223)
Ankith Creative Commons License 2006.06.10 0 0 236

kölcsönadom a  sniccerem, ha nem találnád:)

BAzzki Duna mutass rajzot!!!!!!!!!!!

Előzmény: extekergo (234)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 234
Ülsz modelt? Na majd megkeresem a ceruzafaragóm...:)
Előzmény: Törölt nick (233)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 232
"Te nem illesz be a társaságba extegergó" ezt.
Előzmény: Törölt nick (231)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 230
Ezt miből gondolod?
Előzmény: Törölt nick (228)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 227
Hátha úgy gondolod... de inkább rajzold le hogy gondolod. :)
Előzmény: Törölt nick (226)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 225
Így igaz.

duna777! Tényleg, ne romboljátok már szét ezt a jól és szépen induló topikot
Előzmény: sirocco (224)
sirocco Creative Commons License 2006.06.10 0 0 224

Attól, hogy valaki maga nem rajzol, lehet véleménye. Intelligensen ki is nyilváníthatja, mi miért tetszik, vagy épp nem tetszik, ő mit javítana rajta, stb.

Te sem mutattad még meg egy munkádat sem, mégis mondtál véleményt másokról, nem igaz?

Előzmény: Törölt nick (223)
sirocco Creative Commons License 2006.06.10 0 0 222
Szia és köszi! Várjuk a rajzaid ill. értő hozzászólásaidat!
(Ha túl nagyok a képeid, próbáld meg digitális fényképezőgéppel... hacsak nem reklámposzter méretűek... :-) Vagy ha értesz egy kicsit a Photoshophoz, scanneld részletekben és illeszd össze utólag)
Előzmény: Muybridge (221)
Muybridge Creative Commons License 2006.06.10 0 0 221
Sziasztok!
Én még új vagyok itt a fórumon, viszont annál kevésbé a rajzolásban. Már 5 éve tanulok rajzolni (professzionálisan) és el kell mondanom, hogy nagyon tetszik ez a topic. Jó ötletnek tartom, hogy egymásnak adhatnak itt az emberek építő kritikát, valamint mindenki bemutathatja saját munkáját.
Én most még nem igazán tudok mit bemutatni, ugyanis nincsennek a munkáim lefényképezve...(szkennelni meg egy kicsit nagy a méretük:P)...de amint lesz róluk képem, szívesen mutatom majd be őket.
Nagyon tetszik sirocco tustintás, diófapácos képe. Oly annyira, hogy kedvem is támadt kipróbálni ezt a technikát:)
Nortx...neked meg azt tudom tanácsolni, hogy ha komolyabban érdekel a rajzolás, akkor érdemesebb lenne élő modell után rajzolni. Akkor megfigyelhetnéd az emberi fej arányait és anatómiáját. Valamint próbálj meg először ne a látványra (árnyékok, tónusok, fények stb.) menni, hanem inkább egy tanulmány elkészítésére törekedj. Ha már szerkezetileg helyén van a képed, aztán foglalkozz mélyebben a tónusokkal. De akkor se maszatolj. Lehet, hogy érdekes hatásokat lehet vele elérni, viszont olyan ködössé, vagy rosszabb esetben "piszkossá" válik a képed. Ha majd modellt rajzolsz, próbálj meg hunyorítani, és látni fogod, hogy a fejen hol lesznek sötétebb, ill világosabb tónusok. Aztán a ceruza, vagy szén oldalával minél kissebb szögben, valamint a formát követve tedd fel a kívánt tónusokat....A vonalas füzetet meg tényleg felejtsd el:)...Művészellátó szakboltokban kapni lehet külön rajzolás céljára gyártott kisebb-nagyobb rajzlapokat. Ennek ellenére tetszik a lelkesedésed és érdeklődéssel várom a további munkák bemutatását a topicon.
balia Creative Commons License 2006.06.09 0 0 220
Ez így van. Hál' isten van azért ilyen itt a fórumon, nem is kevés.
Előzmény: sirocco (219)
sirocco Creative Commons License 2006.06.09 0 0 219

Építő kritikát, értelmes hozzászólást főleg olyasvalakitől várhatsz, akinek a háta mögött megalapozott tudás van.

Vagy legalábbis intelligencia, jószándék, ízlés stb.

 

Van, aki egyikkel sem rendelkezik. :-(

Előzmény: balia (218)
balia Creative Commons License 2006.06.09 0 0 218

Nem érezted a köszönet élét?

Építő véleményekre várunk, legyen az negatív vagy pozitív. Az ilyen jellegű  megjegyzéseddel nem megy sokra senki.

Előzmény: Törölt nick (217)
balia Creative Commons License 2006.06.08 0 0 216
Köszi! Ez nem volt vélemény!
Előzmény: Törölt nick (215)
sirocco Creative Commons License 2006.06.07 0 0 214
Tényleg olyan, mintha ezek az arcok a reluxa mögül kukucskálnának :-)
Előzmény: Ankith (211)
sirocco Creative Commons License 2006.06.07 0 0 213
Az első jobban tetszik, főleg, hogy nem egyöntetű a háttér. A másodiknál viszont nagyon egybemosódik a virágfejekkel, pedig szerintem ki kellene hogy emelje azokat.
Előzmény: balia (209)
nortx Creative Commons License 2006.06.07 0 0 212
:] Látom ezekkel a csíkokkal nemavgytok megbékélve! Természetesen kitudom szedni ki is fogom és akkor beteszem ide :D Köszi a kommenteket! :P
Ankith Creative Commons License 2006.06.07 0 0 211

végüli is ,ha hírtelen ránézek akkor olyan reluxás feeling van benne:)

VAn olyan művész aki egy időben ilyeneket festett...

.Mármint női arcokat, amire a reluxa árnyéka vetül:)

Előzmény: nortx (205)
kalmo Creative Commons License 2006.06.07 0 0 210
Ha már photoshop, akkor inkább a csíkokat szedd le! :)
A jobb szeme kicsit hiányzik szegénynek.
Viszont az álla jobb mint a többinek, bár még mindig van egy kis kifilézettség érzés.
Előzmény: nortx (205)
balia Creative Commons License 2006.06.07 0 0 209

Aranyos volt az a mondat, hogy a vonalak segítenek a festésben:)))

Újabb akvarell próbálkozás- Vadvirág csokrok.

 

 

Előzmény: nortx (208)
nortx Creative Commons License 2006.06.06 0 0 208
De van persze hogy van! :] De egyenlőre megteszi így is de igérem majd átváltok sima lapra! :] Lehget hogy hülyeség de talán a vonalak segítenek a rajzolásban....
sirocco Creative Commons License 2006.06.06 0 0 207
Szia! Jó lett!
Csak azok a vonalak!...
Nincs sima füzeted, pl. geometria???? :-)
Előzmény: nortx (205)
sirocco Creative Commons License 2006.06.06 0 0 206
Szia! Köszönjük a kedves szavakat!
Előzmény: Kaheriano (203)
nortx Creative Commons License 2006.06.06 0 0 205
Szia! A szivárvány dolgot! Az már digitálisan lett kiszinezve! :] Tehát Adobe Photoshop!

Most csináltam egy új rajzot így megosztom veletek! :]

Az első képre digitálisan tettem egy kis sötétítést felülre a térhatás miatt! :] Tehát akkor íme!


Haj



Haj2
Ankith Creative Commons License 2006.06.04 0 0 204
figyóóka azt a  szivárvány dolgot mivel csináltad?
Előzmény: nortx (169)
Kaheriano Creative Commons License 2006.06.03 0 0 203

Kedves sirocco!  

Tetszenek a képeid! Különösen ez! Látva munkáitokat, eszembe jutott, hogy valamikor én is szerettem festeni is, rajzolni is. Szerintem több alkotásotokat is feltehetnétek! Igazán nem kell szégyenkeznetek és félnetek,  sem a kritikától, sem a dícsérettől. Én is szívesen nézegetném őket és még sokan mások is, akik csak olvasói soraitoknak, ill. szemlélői műveiteknek. Nem utolsó sorban meg mindannyian csak tanulnánk belőlük! Én csak bátorítani szeretnélek benneteket. További jó munkát kívánok! Üdv. K.

Előzmény: sirocco (156)
nortx Creative Commons License 2006.06.03 0 0 202
Tanulmánynak? Csak kérésre rajzoltam meg maagm örömére! :] Köszi a tanácsokat! ;)
Előzmény: kalmo (198)
sirocco Creative Commons License 2006.06.02 0 0 201

Így igaz.

(Egyébként úgy látom, a főfolyónkról elnevezett fórumozó már nem fogja szerencséltetni a kreatív topikokat elmés közbeszólásaival. Ami úgy gondolom, néhányunknak nem kis megkönnyebbülés.)

Előzmény: Ankith (200)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!