Keresés

Részletes keresés

Sziszóék Creative Commons License 2004.03.28 0 0 141
Sziasztok!

A mi történetünk a következő: behívtak bennünket konyhabúrot és műszaki egyeztetésre. Kb. 1,5 óra után kiderült, hogy a műszakira egy olyan ember hívott be bennünket, aki csaka bútor ügyintézésre jogosult. Puff neki, még egy nap szabi ugrott, mert persze az egyeztetés abszolút munkanélkülieknek való időpontban van. Mindegy, eszméletlenül udvariasak voltak, csomószor bocsánatot kértek.

Konyhánál kiderült, hogy a gépészeti dolgok nem voltak rajta az alaprajzon, így csak ott tudtuk meg (ez esett igazán szarul), hogy egy szellőztető strang (?) lesz a konyhában, ami pont annyit vette le a bútorból, hogy a mosogatógép már nem fért be a fal mellé. Így kénytrelenek voltunk két párhuzamos konyhapultot kérni (utálom a sarok konyhabútort, olyan öszvér).De a vizet nem vezetik el a padlóban, az alattunk lakó miatt. Javaslatot tettünk, hogy oldalt és a bútorban legyen elvezetve a víz, ebbe belementek, felár nélkül, pontosabban, mivel egybenyitjuk a fürdőt és a WC-t, ez ellensúlyozza ezt. Ezért egy kicsit meglepődtem azon, amit írtál Paco, mert szerintem sokkal többe kerül egy plusz mosdó, plusz ajtó és fal, mint egy 1,2 m-es plusz falsáv, amiben a vízcső megy. Mindegy, nagyon örülünk, hogy egyáltalán belementek..

Én amúgy úgy tudtam, hogy a tűzhely az árban van, de lehet, hogy az egy másik lakás volt? :-)

A bútoros srác baromi rendes volt, jó tippeket adott, remélem a bútor is ilyen lesz.

Felháborító, hogy a feláras dolgokat előre ki kell fizetni, az rendben volna, hogy egy biz. százalékát, de az egészet!?

Mindent összevetve még biztosan ki fogok akadni egy pár dolgon (eléggé hisztizős típus vagyok ilyenekben), de a választható cuccok nekem is egész jónak tűntek.

Remélem a diagonál csempézésért nem kell majd felárat fizetni. :-)

Előzmény: Paco155 (139)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.28 0 0 140
általok - általuk
tükrüt - tükröt
lehet - Lehet
aprókozkás - aprókockás
Fugaszintén - Fuga szintén

Előzmény: Paco155 (139)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.28 0 0 139
Bocs, de csütörtök reggel óta nem volt energiám ezzel foglalkozni. :)

A hír: elkezdték a második emeletiek behívását.

A saját hírek:
A teljes lakást "berendeztük"
Megkaptuk a lakáskönyv nevű paksamétát a végén, abban inden változtatás le van fektetve amit kértünk. Végigmegyek rajta :)))
Először is egy nyilatkozat, hogy hozzájárulok a földhivatalnál, hogy az albetétesítés előtt összevonják a szomszéd telekkel, mert kicsi a hely. Aláírtam :)
1 oldal: építész alaprajz.
Nekem van változtatás a fürdőszobában, így változott.
2 oldal: elektromos és gépész tervek.
Nekem változott mert máshova kértem kapcsolókat, + letetettem az általok tervezett 140 centiről 90 centi magasságra. Szerintem nekem is kényelmesebb, és a gyerek is eléri.
A kapcsolók és konnektorok tipusát kell kiválasztani, a lehetőségek: Prodax Classic, vagy Prodax Circle.
3-7 oldal: fürdőszoba.
A padlólap és a csempe kiválasztható, alapárban is van normális, de felárasan már egész szépek vannak. Én a csempét az alaplistából választottam, a padlólap feláras lett és diagonálban rakva. A felárak négyzetméterenként 600-800, a diagonál felár 500/nm. A díszcsík darabonként feláras, 5-800/db nekem 40 db kell majd. Gyártót nem tudok mondani. A csempe helyére kérhetsz befalazott tükrüt is egy falra akár falszélességben is, természetesen feláras.
Fuga szinét a padlólaphoz és a csempéhez külön kell kiválasztani.
A zuhanytálcát és kabint lecseréltettem kádra, ezek valami Kaldewei tipusúak, nekem a "Saniform" kád jött be, ára 46kHUF. A kivett anyagok árait levonják, ez -27K(kabin) ill -3k(tálca). A levonás mindenre igaz amit cseréltetsz, de nem mehettek minuszba.
A Mosdókagyló alapban Alföldi Solinar tipus, az Alföldi porcelán-ból választható a feláras, nekem a "Saval" jött be.
Az alapáras csaptelepek választhatóan KLUDI Logo Mix, vagy KLUDI Tercio családból származnak, de felárasan bármelyik KLUDI csaptelepet választhatod. Ez a konyhára is igaz.
9-10 oldal: WC
A csempe és padlólapra ugyanaz vonatkozik mint a fürdőben.
A WC tipusa Alföldi Solinar monoblokkos, felárasan továbbra is az Alfölditől választhatsz.
11-12 oldal: Belső ajtók
Választható szín: fehér. :) Egyben az alapszín is. :-P
5 féle marásminta van mind alapáras.
Üveges ajtó is választható 10 mintával - feláras.
4 féle kilincs választható hozzá, ebből kettő alapáras kettő feláras. Szinek kilincsenként változnak de réz, alu, króm, és ugyanezek mattban a lehetőségek. lehet WC zárat kérni az ajtókra ha vágysz rá.
Külső ajtót nem kérdezték, szerintem egységes.
Ide tartozik a konyha és a szoba közti burkolatváltó profilléc szine. Króm, vagy réz. :)
13-14 oldal: Konyha fal és padlóburkolat
A csaptelepre ugyanaz vonatkozik mint a fürdőben: KLUDI
A padlólapok is ugyanabból választhatóak.
A pult és a szekrény között aprókozkás csempe választható 4 színben 3 világos homok és egy élénkkék. Fugaszintén külön választandó.
15 oldal: Falfelületek.
Alapfestés fehér diszperziós.
Színskálából választható a többi szín, de minket lebeszéltek róla,mondván hogy az első évben úgyis "mozogni" fog még a ház és meg fog repedezni.
16-17 oldal: Padlóburkolatok (kivéve konyha, fürdő)
Magyarul az előtér+szobák. Nekem az előtér egyben van a konyhával, így ugyanaz. A szobába 4 féle laminált padló választható alapáron.
Lehet padlószőnyeget is kérni, felárral. Tipust, gyártót nem tudok mondani, én jobb szeretem a padlólapot.
18 oldal: Igényfelmérés.
Ha riasztót, redőnyt, klímát, ilyesmit kérsz akkor jelezheted és küldenek árajánlatot később.

Utána összesítő van már csak, és egy nyilatkozat, hogy 5 napon belül befizetem az összeget és lemondok a második ingyenes konzultációs lehetőségről. Na én erre írattam rá, márpedig nem mondok le. :)
És a pénzt sem fogom befizetni addig amíg legalább szerkezetkész nem lesz a ház.

Na elsőre ennyit ha kérdés van megpróbálok válaszolni.

Előzmény: Sziszóék (138)


Sziszóék Creative Commons License 2004.03.26 0 0 138
Hali!

Végre megint gépközelben. Mi ma voltunk bútorozni.Egész jól alakulnak a dolgok, de azért volt egy kis meglepi is. Nálatok mizújs?

Előzmény: Paco155 (136)
stupeki Creative Commons License 2004.03.24 0 0 137
kedves Paco, kezdem magam kirekesztettnek érezni. A te lakásod már lassan puccra kész, az enyém meg még sehol nincs, pedig csak II.emelet, nem az ötödik !!!

tényleg nem lettek kész, igaz, hogy a cölöpözéshez nem értek, de úgy tűnik, mintha kb. a felével lennének kész.

Fürdőszoba után feltétlenül jelentkezz !!

Előzmény: Paco155 (136)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.22 0 0 136
De 12-n nem voltak kész az alaplemezzel :)))

Amúgy nem akarom a hangulatot fokozni, de pénteken telefonáltak, hogy menjek be fürdőszoba, padló, és egyéb műszaki egyeztetésre. Most csütörtököt beszéltünk meg, utána beszámolok. :)

Előzmény: stupeki (135)
stupeki Creative Commons License 2004.03.22 0 0 135
vasárnap is dolgoznak ....
stupeki Creative Commons License 2004.03.16 0 0 134
hello !

még nem szóltak semmit, pedig állati kíváncsi vagyok, hogy milyen.

a barátnőm is új lakást vesz, őket a sil-hez küldték választani és ahhoz képest, hogy egy 42 nm lakást vesz, plusz 250.000 ft-ot fizet mert másképp képzelte el a konyháját.

szerintem nekünk olcsóbb lesz, mert ezek szerint ők gyártják le az elemeket és nem kész terméket vesznek.

kaptatok már papírt a fizetésre ?

Előzmény: Sziszóék (133)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.12 0 0 133
Szia Stupeki!

Nektek szóltak már a konyhabútorral kapcsolatosan?

Előzmény: stupeki (132)
stupeki Creative Commons License 2004.03.11 0 0 132
hello !

én annak idején megkérdeztem a konyhabútort és azt mondták, ha nem kérem, OK., de nem vonják le a lakás árából. ezután egyértelmű a döntés.

szerintem a szocpolt sajnos a régi feltételekkel kapjuk, miután amikor beadtuk a hitelkérelmet, még ezek voltak. Erről lecsúsztunk, viszont legalább nem kellett telek áfát fizetni.

Előzmény: Sziszóék (131)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.10 0 0 131
ÉN is csak azt tudom, hogy másoknál hogyan volt: Ha nem kéred a bútort, okés, legyen, ahogy akarod, de nem vonnak le az árból semmit. Szóval tanácsosabb szerintem abból főzni, ami van.

Szocpolban jártas valaki? A Csizyéknél azt mondták, hogy a hiteligénylés dátuma számít a szocpolnál, pedig igen jó lenne az emelt szocpolt kapni.

A HVB azt mondta, hogy annyi kérelem feltorlódott, hogy csak áprilisban kapunk felőle hírt.

Előzmény: Paco155 (130)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.10 0 0 130
Alapvetően sehogy sincs benne. Az én szerződésemben erről nem esik szó. Amit a megbeszélésen megtudtam állapítni az alapján van egy alapbútorozás ami a bútorok számát vagy méretét illeti. Ha ebbe nem fér bele mert plusz bútor kell akkor fizetős.
Ha valakinek nem kell bútor akkor szerintem Csizyékkel kell letárgyalnia.
Előzmény: ir6 (128)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.10 0 0 129
Alapvetően sehogy sincs benne. Az én szerződésemben erről nem esik szó. Amit a megbeszélésen megtudtam állapítni az alapján van egy alapbútorozás ami a bútorok számát vagy méretét illeti. Ha ebbe nem fér bele mert plusz bútor kell akkor fizetős.
HA valakinek nem kell bútor akkor szerintem Csizyékkel kell letárgyalnia.
Előzmény: ir6 (128)
ir6 Creative Commons License 2004.03.10 0 0 128
Nálatok hogy van a szerződésben a konyha? Meghatározott számú bútor van, vagy érték szerint? Mi van, ha nem kéred azt a bútort, hanem sajáttal akarod megoldani?
Előzmény: Paco155 (122)
stupeki Creative Commons License 2004.03.07 0 0 127
sziasztok !

mi is a másodikon fogunk lakni, gondolom most jövünk mi.

én majd a szeptember körüli fizetésnél fizetek együtt a bankkal, úgyhogy még miattuk nem izgattam magam. lassan pedig kellene válaszolniuk.. feltételezem decemberben olyan dömping mennyiségű anyagot kaptak, hogy van mivel foglalkozniuk. nem tudom, hogy voltatok-e bent nálunk, az egyik faluk tele volt fiókokkal különböző építkezések neveivel.

a mi fürdőszobánk 4,16 m2, ez kicsi ? Igaz eddig a lakótelepihez voltam szokva, az kb. 2,5 m2, ehhez képest nekem a 4 nagynak tűnik, minden relatív.

én az egyik szoba méretével nem vagyok kibékülve, ott még jó lenne két négyzetmétert rádobni, nem tudom lehet-e.

az az igazság, hogy én még semmi ilyenről nem beszéltem velük, mert gondoltam még bőven ráérek, de úgy látom ti sokkal előre látóbbak vagytok. Majd ha bemegyek konyházni, én is megkérdezem, mikor beszéljünk ezekről.

Előzmény: Paco155 (126)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.06 0 0 126
Hali.
Én a következőt még egyedül fizetem, onnan lép be a bank. Számításaim szerint kb április az amikor fizetni kell majd. A hitelre nem kérdeztem még rá, mondván nem sürgős. Meg a bank úgyis jobban tudja nálunk, hogy milyen készültségi fokú a ház, elvégre ők hitelezik meg a továbbépítéshez szükséges összeget :)))

A vizesblokkban egyetlen fix pont van és az a vécé. Ugyanis annak a szennyvízcsöve elég vastag és nem lehet messzire vinni, sőt a 10 centis oldalfalban el sem fér. Így a kagylónak a strangnál kell lennie, annak háttal. A többi már csak sakkozás kérdése, hogy mi hova fér el. Ha kicsinek találod a fürdőszobát nyugodtan áttervezheted nagyobbra, hogy a falat máshova rakják. A lakás összmérete persze nem változhat :)

Előzmény: Sziszóék (125)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.06 0 0 125
Sziasztok!

Két hét után végre megint van gépünk! Mi a másodikon leszünk,de még semmi konyha, sőt a hitelről sem tudtak mit mindani, pedig mi már félig a következő adagot a bankkal együtt fizetjük. Nálatok ez hogy áll? Hogyan változtattok a fürdőszobán, mert mi is kicsinek találjuk és kínunkban nem kérünk külön WC-t...

Előzmény: Paco155 (124)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.05 0 0 124
Hmmmm...... Arra azért kíváncsi leszek, hogy hogyan készül el egy hét alatt az alaplemez hiszen még a helye sincs kiásva. És a lyuk nem elég ugyanis utána el kell simítaniuk kavicsot vagy homokot alá, tömöríteni, különben meg fog repedni. És az időjárás sem nekik dolgozik. Én bizakodó vagyok :)

Kádcsere: egyeztetni kell. Persze erre lesz lehetőség, két konzultációs nap van kiírva a szerződésben amikor a kádat, belső teret, esetleges áttervezési kéréseidet, megbeszélitek megnézik, hogy megvalósítható-e, stb...

A kád csere valószinűleg úgy fog zajlani, hogy megmutatják milyen káda(ka)t tartalmaz az alap, mi van felárban, és ha ezek közül nem jó egyik sem akkor megmondják mennyit kell még fizetned ahhoz hogy betegyék az általad megvett és odaszállított kádat. (Esetleg megmondják kivel vannak kapcsolatban és ha annak a termékeiből választod akkor nem neked kell odaszállítani.)
ekem is emiatt kell majd áttervezni a fürdőt mert én kivágom a fenébe zuhanytálcát és kádat akarok a helyére. Azaz a zuhanytálca árával kevesebbet kell majd a végén fizetnem, és vagy el tudjuk boltolni kád árában, vagy én viszem a kádat és az áttervezési díjba beszámíttatom a tálca árát.
Pluszban még egy falbővítést is akarok majd :)

Amit biztosan tudok, hogy az egyszeri áttervezési díj 50 ezer forint, szóval próbálj mindent egyben leadni, mert minden alkalommal külön ki kell fizetni.

Előzmény: stupeki (123)
stupeki Creative Commons License 2004.03.05 0 0 123
nem hívtak, nekem volt gondom és azért tudom a fizetést. pont azért, mert eddig korrektek voltak, gondolom ezeket a határidőket is úgy mondták, hogy akkor lesz kész az, amit a szerződésben leírtak. egyébként nekem is csak jó tapasztalataim vannak velük.

de ha a fürdőszobába más kádat akarok vagy ilyesmi, ezt még nem kell velük megbeszélnem, ugye ?

Előzmény: Paco155 (122)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.05 0 0 122
Én is meglepődtem rajta de nagyon erősködtek, meg hogy már az első emelet szinte minden eladott lakásával le van tárgyalva, így elmentem. Telefonon hívott egyébként a srác. Alvállalkozó, az egyeztetés viszont Csizyéknél van, és a mintakonyha is ott van berendezve. Azt mondja magukról, hogy kis cég, így a gyártást időben el kell kezdeni, hogy a végére kész legyenek, és ne csússzon semmi.
Ha olyat választasz ami nincs az alapárban akkor előre kell fizetni 10%-ot (Ott is megteheted a Csizy kézikasszájába), a maradékot a lakásátvételnél. Én kemény 4000 forinttal futottam túl :) amit helyben fizettem (utálok tartozni), és a srác szerint akivel beszéltem szinte mindenki belefért eddig az alapba néhány embernek volt csak olyan amit nem lehetett belegyömöszölni. Amúgy jóindulatúak és készségesek, sőt szépen együttműködnek Csizyékkel, mert nálam kérdés volt, hogy a hűtő, vagy a mosógép kerül a konyhába ( a fürdőt is át fogom tervezni), és a műszakis sráccal kellett agyalnunk előzetesben, hogy mi fér el a fürdőszobában. És meg tudtuk oldani pedig mondhatta volna, hogy most más dolga van. Sőt még később ő jött oda figyelmezetni, egy apró módosításra amit szerinte meg kell majd tenni.

Fizetés téma: Nekem hiába mondják előzetesbe, hogy ekkor meg ekkor lesz a következő részlet, legfeljebb felhívom őket, hogy szerződés szerint fizetek. A szerződés pedig úgy szól, hogy az alaplemez elkészülte után lesz a harmadik ütem, a negyedik meg úgy emléxem, hogy az első emelet szerkezetkész állapotának elérésekor. Eddig ebben a tekintetben korrektnek ismertem meg őket, remélem ez így is marad.

Előzmény: stupeki (121)
stupeki Creative Commons License 2004.03.05 0 0 121
konyhabútor ???? még a ház sem áll !! biztos én is kapok értesítést (hívtak vagy levelet küldtek ?). Az az infóm van, hogy a következő fizetés március 12., utána május 15 (előzetesben ezt mondták)Ha mást választasz, ami az alapárban van, most kell fizetni vagy amikor szerelik ? Mondjuk ilyet még nem hallottam, van ismerősöm máshol, májusban költözik (???)és decemberben hívták bútorozni.
Előzmény: Paco155 (120)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.04 0 0 120
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem behívtak a héten konyhaegyeztetésre.
Kicsit korán szerintem, de legalább meglepetésként ér majd az új konyhám másfél év múlva :)

Jó hírek :) Mindenkinek tartozék a konyhabútor. (Csak a bútor) És ráadásul egész korrekt szinek és anyagok vannak az alapárban is, a felárasok meg már szinte teljes választék elfogadható áron. :)

stupeki Creative Commons License 2004.03.03 0 0 119
így lassan lekerülünk a palettáról...
jártatok arra ? tegnap vagy tegnap előtt valami gépeket vittek a tetthelyre, különben minden nap dolgoznak. valamekkora gödröt ástak, persze lehet, hogy mélyebb kell, én nem értek hozzá.
Sziszóék Creative Commons License 2004.02.04 0 0 118
Az a baj Haszprusz, hogy neked nincs lakásszerződésed és így nem tudod, hogy mi van benne a mellékletekben és mi nincs. Ahhoz meg hogy felsoroljam, kicsi ez a hely. De ha egyet nagyon akarsz: Mikorra lesz kész a Lakó utca? Az összes infóm, ami erről van: lesz.
Előzmény: Haszprus (116)
stupeki Creative Commons License 2004.02.04 0 0 117
tegnap körbejártam az építkezést, annak a háznak ami ott fog maradni lebontották a tákolt garázsait és új kerítést húztak fel. egyébként január eleje óta folyamatosan dolgoznak a gépek, csak eddig szerintem a törmeléket simogatták, most már gödröt is ástak. szerintem ha ilyen jó marad az idő, egész hamar el fog készülni.

a banktól mikor várhatunk valamit ?

Előzmény: Sziszóék (115)
Haszprus Creative Commons License 2004.02.02 0 0 116
Rájöttem, hogy eléggé úgy vettük a lakást, hogy egy csomó paramétert nem tudtak megmondani...

pl?

Előzmény: Sziszóék (115)
Sziszóék Creative Commons License 2004.02.02 0 0 115
Mi is megkaptuk a papírkát, mi is megnéztük a nagy kezdést. Most még az idő is jó, szóval egy kicsit kapkodhatnák a lábukat, hogy legalább egy kicsit megkezdetnek tetszen az a munkálat, amiért ennyit kell fizetni. Mindegy, csak csinálják, bár nekem rengeteg kérdésem lenne már most.
Rájöttem, hogy eléggé úgy vettük a lakást, hogy egy csomó paramétert nem tudtak megmondani...
Előzmény: Paco155 (114)
Paco155 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 114
Megjöttek a papírjaim, ma be is vittem őket a bankba, remélem ezzel minden akadály elhárult.

Ezenkívül kaptam Csizy-éktől is levelet, hogy végeztek egy kapavágást, tehát a szerződés szerint fizessek mint a katonatiszt. Elmentem megnéztem, tényleg kapartak egy kisebb gödröt, de gépet akkor éppen nem láttam. Na mindegy, a szerződés így szól tehát utalok... :)

Előzmény: stupeki (113)
stupeki Creative Commons License 2004.01.15 0 0 113
mindenesetre, inkább én is viszem, mert a hazai bürokrácia útjai kiismerhetetlenek, ma ezt mondják, holnap pedig mégis kellett volna az a papír.
Előzmény: Paco155 (112)
Paco155 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 112
Te akkor szerencsésebb vagy, mert én egy meglehetősen kelletlen nővel akadtam össze. Nekem azt mondta kell, neked azt, hogy megkapják Lukácséktól, én meg úgy vagyok vele, hogy abból nem lesz baj, ha én is beadom :)
Előzmény: stupeki (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!