Keresés

Részletes keresés

stupeki Creative Commons License 2004.03.30 0 0 155
a méretezett alaprajz szerint kiszoroztuk faltól falig a négyzetmétert, ez azt eredményezte, hogy az egyik szoba 1 négyzetméterrel lett így kissebb.

a fal felét kell beleszámolni, ami ugye 15 cm.

na most én tegnap egy kicsit meglepődtem, mert az eredeti tervrajzon, amit a szerződésnél adtak, az egyik szobára az van írva, hogy 8,31 nm, de faltól falig az ún. hasznos terület, ugyebár bármilyen furcsa, de nekem az számít, csak 7,26nm.

ekkora hatalmas szobánál azért ez sokat számít.

szerintem erre felhívhatták volna a figyelmet a szerződéskötésnél !

Előzmény: Paco155 (153)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.30 0 0 154
Nem titok, de mániákusan nem adok ki semmilyen információt az érintett beleegyezése nélkül.
Paranoiás szakmában dolgozom :)

Előzmény: agihuszar (151)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.30 0 0 153
A falak tudtommal nem számítanak bele, de az erkély fele az igen.
Előzmény: stupeki (152)


stupeki Creative Commons License 2004.03.30 0 0 152
a régi lakásoknál is beszámították a fal felét az alapterületbe ? nekem az eredeti megadott négyzetméterekhez képest a most megkapott méretezett alaprajzot nézve majdhogynem 7 négyzetméterrel kissebb a hasznos területem. Vagyis vettem falat majd két milláért.

Szerintetek hogy van ez ? Lehet, hogy csak én nem értek hozzá ?

agihuszar Creative Commons License 2004.03.30 0 0 151
Azt hittem mostantól számítod a fél évet :)))

Jah amúgy nem tudtam, hogy titok bocsi :)
Ha alattam fog lakni majd megismerem akkor :)

Előzmény: Paco155 (150)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 150
Ha decemberben kellett volna átadni, és 3 hónap múlva fogsz beköltözni, az összesen fél év nem? :-P

Amúgy annyit megtehetek, hogy elolvastatom vele a hozzászólásod, utána, vagy jelentkezik nálad, vagy sem, ezt már ő tudja.

Előzmény: agihuszar (149)
agihuszar Creative Commons License 2004.03.29 0 0 149
Sziasztok!

Gondoltam beírok már mint CP-s :) ha már így ,,fikáztok,, :))))
Paco155-a kollegád ír a mi fórumunkba? Mert ha nem szólj neki :) ha meg ír kicsoda ő? Lehet ismerem, ha meg nem akkor jó lenne megismerni :)
Néha össze szoktunk ülni sörözni és szidjuk a szervezést...
Valóban sajnos igaz amiket hallottatok.... :( a hajunk kihullik a szervezéstől és sajnos a hibáik miatt 100 ezreket buktunk már jópáran...
Első átadás december...aztán február.... és még most sem lakunk benne.... :(
Remélem az a fél év nem komoly amit említettél mert én már 3-4 hónap múlva ott akarok berúgni a saját lakásomban :)))

Nektek sok szerencsét bár még nálatok csak most jön a java! :(
De azért kitartás mindenkinek, mi CP-sek már a végét rúgjuk :(

Előzmény: Paco155 (145)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 148
Én időnként készítek egyet kettőt, de csak telefonnal szóval nem nagy minőség.
Előzmény: Sziszóék (147)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.29 0 0 147
A Central Parkot mi is néztük, de majdhogynem elzavartak. Remélem most az a kiscsaj, aki ott flegmáskodott minimum a küszöböt rágja.

Nem tudom, hogy kérdeztem-e már, de nem akartok digifotókat készíteni az építkewzésről? Felrakhatnánk valahova. Vagy ha gondoljátok mi is lekaphatjuk...

Előzmény: stupeki (146)
stupeki Creative Commons License 2004.03.29 0 0 146
köszi a felhomályosítást, kérek egy ilyet faxon, mert azért így könnyebb dönteni.

pont ezen gondolkoztam, hogy biztos eszedbe fog jutni még valami, ami akkor ott nem, tehát a második egyeztetés teljesen egyértelmű, hogy kell!

Az én kollégám is a Central-parkban vesz lakást, szerintem is gáz...

Előzmény: Paco155 (145)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 145
Méretezett alaprajzot kaphatsz faxon, ha kérsz csak szólni kell érte. Vagy esetleg bemehetsz és nyomtatnak neked egyet. Nem titkolják, vagy tiltanak tőle csak szerintem nem készült el időben és pénzbe kerülne mindenkinek kiküldeni.

Egyeztetés ideje: a konyhával másfél óra alatt végeztünk, a műszaki majd 3 órát tartott, pedig elég gyorsan döntöttünk mindenben. Nem siettetnek, és ha az időpontegyeztetésnél előre szólsz, hogy hosszú lesz mert jól át akarsz mindent gondolni akkor szerintem meg tudtok beszélni akár fél napot is :)
Amúgy én is azt tudom mondani, hogy segítőkészek és jóindulatúak minden esetben tehát panaszunk nem nagyon lehet.

Ellenpéldaként az egyik kollégám is most "éppíttet" új lakást, a Central Park-ban vagy mifenében, na náluk olyan, hogy lakáskönyv abszolut nincs, mindent fecniken kapnak meg, a szervezés csapnivaló, stb. Pl fél év múlva beköltözés, (már most kellett volna, tehát csúsznak) és még csak most volt bent műszaki egyeztetésen. Igaz, a ház már rég szerkezetkész.

Előzmény: stupeki (143)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 144
Akkor a félreértések elkerülése végett, lehet hogy rosszul fogalmaztam, vagy lélekben összevontátok a két külön hozzászólásom.

Én kétszer voltam egyeztetni. Először egy alvállalkozóval a konyhabútort, és másodszor a múlt csütörtöki egyeztetés.

Az első a konyhabútor volt. Ott a feláras részek 10%-át kérik előre, de azt a 4000 forintot amivel nekem többe került kifizettem egyben.

A másodiknál aláírattak velem egy papírt, hogy öt napon belül befizetem. Aláírtam, de odaírattam, hogy igényt tartok a második ingyenes egyeztetésre a szerződés szerint. Ez az én véleményem szerint azt jelenti, hogy a feláras összegeket akkor kell kifizetnem, ha már végleges összegről tudok beszélni. Ez bármikor előfordulhat persze, mert már most tudom, hogy kifelejtettem egy kapcsolót egy konnektort, és egy elektromos kiállást, ami még pluszban rájön a tervre.
Másrészt nem tartom etikusnak, hogy legalább egy évvel előtte kifizettetnek velem olyan dolgokat amelyeket meg sem fognak rendelni egy évig.

Persze itt jöhet az ellenvélemény, hogy akkor fizessem egy év múlva, de majd az akkori árakon. Fene se tudja, hogy hogy járok jobban. :)

Ja, nem szóltam nekik, hogy nem fizetek öt napon belül, a papír szerintem ebben elég egyértelmű*. A végleges egyeztetés után öt nappal kell fizetnem.

* Az én értelmezésem szerint

Előzmény: stupeki (143)
stupeki Creative Commons License 2004.03.29 0 0 143
hello !

Minket még nem hívott senki, gondolom hamarosan sorra kerülünk.

Nem azt írtad Paco, hogy a feláras dolgok 10 %-t kell most fizetni, a többit a lakás átvételekor ?

Már mondtad nekik, hogy akkor fizetsz amikor szerkezetkész lesz a ház ? Mit szóltak hozzá ?

Ez az egyeztetés meddig tart, ugyanis eddig láttam egy alaprajzot, amiből nem derül ki, mekkorák a falak, tehát a bútort, stb-t ott a helyszínen kell kitalálni. Másik az, hogy miután csak a fejedben tudod elképzelni az egész lakást, jól át kell gondolni, hogy hová milyen színeket raksz, ezt ott gyorsan, miközben azt várják minél hamarabb végezz, nehéz eldönteni. Persze lehet, hogy csak nekem (én elég béna vagyok ezekhez a dolgokhoz).

A ház a cölöpözésnél tart, szerintem most teszik rá a lemezeket.

Előzmény: Sziszóék (141)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 142
A diagonál csempézés felára mint írtam is +500Ft /nm :))

A strangról én is csak azért tudtam, mert előre (némi balhézás után) kaptam egy építészeti rajzot, nem csak azt a zsírpapírt amit a szerződéskötésnél adtak. Erről írtam is itt. :)

Az árról. Minuszba nem mehetünk, hiába kerül többe amit levonnak. :(

A tűzhely nincs árban legalábbis nekem nem volt.

Előzmény: Sziszóék (141)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.28 0 0 141
Sziasztok!

A mi történetünk a következő: behívtak bennünket konyhabúrot és műszaki egyeztetésre. Kb. 1,5 óra után kiderült, hogy a műszakira egy olyan ember hívott be bennünket, aki csaka bútor ügyintézésre jogosult. Puff neki, még egy nap szabi ugrott, mert persze az egyeztetés abszolút munkanélkülieknek való időpontban van. Mindegy, eszméletlenül udvariasak voltak, csomószor bocsánatot kértek.

Konyhánál kiderült, hogy a gépészeti dolgok nem voltak rajta az alaprajzon, így csak ott tudtuk meg (ez esett igazán szarul), hogy egy szellőztető strang (?) lesz a konyhában, ami pont annyit vette le a bútorból, hogy a mosogatógép már nem fért be a fal mellé. Így kénytrelenek voltunk két párhuzamos konyhapultot kérni (utálom a sarok konyhabútort, olyan öszvér).De a vizet nem vezetik el a padlóban, az alattunk lakó miatt. Javaslatot tettünk, hogy oldalt és a bútorban legyen elvezetve a víz, ebbe belementek, felár nélkül, pontosabban, mivel egybenyitjuk a fürdőt és a WC-t, ez ellensúlyozza ezt. Ezért egy kicsit meglepődtem azon, amit írtál Paco, mert szerintem sokkal többe kerül egy plusz mosdó, plusz ajtó és fal, mint egy 1,2 m-es plusz falsáv, amiben a vízcső megy. Mindegy, nagyon örülünk, hogy egyáltalán belementek..

Én amúgy úgy tudtam, hogy a tűzhely az árban van, de lehet, hogy az egy másik lakás volt? :-)

A bútoros srác baromi rendes volt, jó tippeket adott, remélem a bútor is ilyen lesz.

Felháborító, hogy a feláras dolgokat előre ki kell fizetni, az rendben volna, hogy egy biz. százalékát, de az egészet!?

Mindent összevetve még biztosan ki fogok akadni egy pár dolgon (eléggé hisztizős típus vagyok ilyenekben), de a választható cuccok nekem is egész jónak tűntek.

Remélem a diagonál csempézésért nem kell majd felárat fizetni. :-)

Előzmény: Paco155 (139)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.28 0 0 140
általok - általuk
tükrüt - tükröt
lehet - Lehet
aprókozkás - aprókockás
Fugaszintén - Fuga szintén

Előzmény: Paco155 (139)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.28 0 0 139
Bocs, de csütörtök reggel óta nem volt energiám ezzel foglalkozni. :)

A hír: elkezdték a második emeletiek behívását.

A saját hírek:
A teljes lakást "berendeztük"
Megkaptuk a lakáskönyv nevű paksamétát a végén, abban inden változtatás le van fektetve amit kértünk. Végigmegyek rajta :)))
Először is egy nyilatkozat, hogy hozzájárulok a földhivatalnál, hogy az albetétesítés előtt összevonják a szomszéd telekkel, mert kicsi a hely. Aláírtam :)
1 oldal: építész alaprajz.
Nekem van változtatás a fürdőszobában, így változott.
2 oldal: elektromos és gépész tervek.
Nekem változott mert máshova kértem kapcsolókat, + letetettem az általok tervezett 140 centiről 90 centi magasságra. Szerintem nekem is kényelmesebb, és a gyerek is eléri.
A kapcsolók és konnektorok tipusát kell kiválasztani, a lehetőségek: Prodax Classic, vagy Prodax Circle.
3-7 oldal: fürdőszoba.
A padlólap és a csempe kiválasztható, alapárban is van normális, de felárasan már egész szépek vannak. Én a csempét az alaplistából választottam, a padlólap feláras lett és diagonálban rakva. A felárak négyzetméterenként 600-800, a diagonál felár 500/nm. A díszcsík darabonként feláras, 5-800/db nekem 40 db kell majd. Gyártót nem tudok mondani. A csempe helyére kérhetsz befalazott tükrüt is egy falra akár falszélességben is, természetesen feláras.
Fuga szinét a padlólaphoz és a csempéhez külön kell kiválasztani.
A zuhanytálcát és kabint lecseréltettem kádra, ezek valami Kaldewei tipusúak, nekem a "Saniform" kád jött be, ára 46kHUF. A kivett anyagok árait levonják, ez -27K(kabin) ill -3k(tálca). A levonás mindenre igaz amit cseréltetsz, de nem mehettek minuszba.
A Mosdókagyló alapban Alföldi Solinar tipus, az Alföldi porcelán-ból választható a feláras, nekem a "Saval" jött be.
Az alapáras csaptelepek választhatóan KLUDI Logo Mix, vagy KLUDI Tercio családból származnak, de felárasan bármelyik KLUDI csaptelepet választhatod. Ez a konyhára is igaz.
9-10 oldal: WC
A csempe és padlólapra ugyanaz vonatkozik mint a fürdőben.
A WC tipusa Alföldi Solinar monoblokkos, felárasan továbbra is az Alfölditől választhatsz.
11-12 oldal: Belső ajtók
Választható szín: fehér. :) Egyben az alapszín is. :-P
5 féle marásminta van mind alapáras.
Üveges ajtó is választható 10 mintával - feláras.
4 féle kilincs választható hozzá, ebből kettő alapáras kettő feláras. Szinek kilincsenként változnak de réz, alu, króm, és ugyanezek mattban a lehetőségek. lehet WC zárat kérni az ajtókra ha vágysz rá.
Külső ajtót nem kérdezték, szerintem egységes.
Ide tartozik a konyha és a szoba közti burkolatváltó profilléc szine. Króm, vagy réz. :)
13-14 oldal: Konyha fal és padlóburkolat
A csaptelepre ugyanaz vonatkozik mint a fürdőben: KLUDI
A padlólapok is ugyanabból választhatóak.
A pult és a szekrény között aprókozkás csempe választható 4 színben 3 világos homok és egy élénkkék. Fugaszintén külön választandó.
15 oldal: Falfelületek.
Alapfestés fehér diszperziós.
Színskálából választható a többi szín, de minket lebeszéltek róla,mondván hogy az első évben úgyis "mozogni" fog még a ház és meg fog repedezni.
16-17 oldal: Padlóburkolatok (kivéve konyha, fürdő)
Magyarul az előtér+szobák. Nekem az előtér egyben van a konyhával, így ugyanaz. A szobába 4 féle laminált padló választható alapáron.
Lehet padlószőnyeget is kérni, felárral. Tipust, gyártót nem tudok mondani, én jobb szeretem a padlólapot.
18 oldal: Igényfelmérés.
Ha riasztót, redőnyt, klímát, ilyesmit kérsz akkor jelezheted és küldenek árajánlatot később.

Utána összesítő van már csak, és egy nyilatkozat, hogy 5 napon belül befizetem az összeget és lemondok a második ingyenes konzultációs lehetőségről. Na én erre írattam rá, márpedig nem mondok le. :)
És a pénzt sem fogom befizetni addig amíg legalább szerkezetkész nem lesz a ház.

Na elsőre ennyit ha kérdés van megpróbálok válaszolni.

Előzmény: Sziszóék (138)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.26 0 0 138
Hali!

Végre megint gépközelben. Mi ma voltunk bútorozni.Egész jól alakulnak a dolgok, de azért volt egy kis meglepi is. Nálatok mizújs?

Előzmény: Paco155 (136)
stupeki Creative Commons License 2004.03.24 0 0 137
kedves Paco, kezdem magam kirekesztettnek érezni. A te lakásod már lassan puccra kész, az enyém meg még sehol nincs, pedig csak II.emelet, nem az ötödik !!!

tényleg nem lettek kész, igaz, hogy a cölöpözéshez nem értek, de úgy tűnik, mintha kb. a felével lennének kész.

Fürdőszoba után feltétlenül jelentkezz !!

Előzmény: Paco155 (136)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.22 0 0 136
De 12-n nem voltak kész az alaplemezzel :)))

Amúgy nem akarom a hangulatot fokozni, de pénteken telefonáltak, hogy menjek be fürdőszoba, padló, és egyéb műszaki egyeztetésre. Most csütörtököt beszéltünk meg, utána beszámolok. :)

Előzmény: stupeki (135)
stupeki Creative Commons License 2004.03.22 0 0 135
vasárnap is dolgoznak ....
stupeki Creative Commons License 2004.03.16 0 0 134
hello !

még nem szóltak semmit, pedig állati kíváncsi vagyok, hogy milyen.

a barátnőm is új lakást vesz, őket a sil-hez küldték választani és ahhoz képest, hogy egy 42 nm lakást vesz, plusz 250.000 ft-ot fizet mert másképp képzelte el a konyháját.

szerintem nekünk olcsóbb lesz, mert ezek szerint ők gyártják le az elemeket és nem kész terméket vesznek.

kaptatok már papírt a fizetésre ?

Előzmény: Sziszóék (133)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.12 0 0 133
Szia Stupeki!

Nektek szóltak már a konyhabútorral kapcsolatosan?

Előzmény: stupeki (132)
stupeki Creative Commons License 2004.03.11 0 0 132
hello !

én annak idején megkérdeztem a konyhabútort és azt mondták, ha nem kérem, OK., de nem vonják le a lakás árából. ezután egyértelmű a döntés.

szerintem a szocpolt sajnos a régi feltételekkel kapjuk, miután amikor beadtuk a hitelkérelmet, még ezek voltak. Erről lecsúsztunk, viszont legalább nem kellett telek áfát fizetni.

Előzmény: Sziszóék (131)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.10 0 0 131
ÉN is csak azt tudom, hogy másoknál hogyan volt: Ha nem kéred a bútort, okés, legyen, ahogy akarod, de nem vonnak le az árból semmit. Szóval tanácsosabb szerintem abból főzni, ami van.

Szocpolban jártas valaki? A Csizyéknél azt mondták, hogy a hiteligénylés dátuma számít a szocpolnál, pedig igen jó lenne az emelt szocpolt kapni.

A HVB azt mondta, hogy annyi kérelem feltorlódott, hogy csak áprilisban kapunk felőle hírt.

Előzmény: Paco155 (130)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.10 0 0 130
Alapvetően sehogy sincs benne. Az én szerződésemben erről nem esik szó. Amit a megbeszélésen megtudtam állapítni az alapján van egy alapbútorozás ami a bútorok számát vagy méretét illeti. Ha ebbe nem fér bele mert plusz bútor kell akkor fizetős.
Ha valakinek nem kell bútor akkor szerintem Csizyékkel kell letárgyalnia.
Előzmény: ir6 (128)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.10 0 0 129
Alapvetően sehogy sincs benne. Az én szerződésemben erről nem esik szó. Amit a megbeszélésen megtudtam állapítni az alapján van egy alapbútorozás ami a bútorok számát vagy méretét illeti. Ha ebbe nem fér bele mert plusz bútor kell akkor fizetős.
HA valakinek nem kell bútor akkor szerintem Csizyékkel kell letárgyalnia.
Előzmény: ir6 (128)
ir6 Creative Commons License 2004.03.10 0 0 128
Nálatok hogy van a szerződésben a konyha? Meghatározott számú bútor van, vagy érték szerint? Mi van, ha nem kéred azt a bútort, hanem sajáttal akarod megoldani?
Előzmény: Paco155 (122)
stupeki Creative Commons License 2004.03.07 0 0 127
sziasztok !

mi is a másodikon fogunk lakni, gondolom most jövünk mi.

én majd a szeptember körüli fizetésnél fizetek együtt a bankkal, úgyhogy még miattuk nem izgattam magam. lassan pedig kellene válaszolniuk.. feltételezem decemberben olyan dömping mennyiségű anyagot kaptak, hogy van mivel foglalkozniuk. nem tudom, hogy voltatok-e bent nálunk, az egyik faluk tele volt fiókokkal különböző építkezések neveivel.

a mi fürdőszobánk 4,16 m2, ez kicsi ? Igaz eddig a lakótelepihez voltam szokva, az kb. 2,5 m2, ehhez képest nekem a 4 nagynak tűnik, minden relatív.

én az egyik szoba méretével nem vagyok kibékülve, ott még jó lenne két négyzetmétert rádobni, nem tudom lehet-e.

az az igazság, hogy én még semmi ilyenről nem beszéltem velük, mert gondoltam még bőven ráérek, de úgy látom ti sokkal előre látóbbak vagytok. Majd ha bemegyek konyházni, én is megkérdezem, mikor beszéljünk ezekről.

Előzmény: Paco155 (126)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.06 0 0 126
Hali.
Én a következőt még egyedül fizetem, onnan lép be a bank. Számításaim szerint kb április az amikor fizetni kell majd. A hitelre nem kérdeztem még rá, mondván nem sürgős. Meg a bank úgyis jobban tudja nálunk, hogy milyen készültségi fokú a ház, elvégre ők hitelezik meg a továbbépítéshez szükséges összeget :)))

A vizesblokkban egyetlen fix pont van és az a vécé. Ugyanis annak a szennyvízcsöve elég vastag és nem lehet messzire vinni, sőt a 10 centis oldalfalban el sem fér. Így a kagylónak a strangnál kell lennie, annak háttal. A többi már csak sakkozás kérdése, hogy mi hova fér el. Ha kicsinek találod a fürdőszobát nyugodtan áttervezheted nagyobbra, hogy a falat máshova rakják. A lakás összmérete persze nem változhat :)

Előzmény: Sziszóék (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!