Keresés

Részletes keresés

buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1046
Jó lenne kipróbálni mijen egy ekkora motorral ... csak sajna ezt nem lehet :( pedig nagyon kiváncsi lennék rá :D ... azt nem tudjátok hogy aluminiumra milyen festék való ?
ede111 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1045
Megnéztem Buszter filmjét, csónakot, motort, közlekedést. Még világosabb a véleményem, máris elérte a motorizáltság csúcsát, nagyobb motor BÜN. DE hogy is nézne rajta egy közel 200 kilós Suz.115TL? nem hozzá való. Ki kell pofozni a csónakot, motort és a célra tökéletes. üdv,,,,ede
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1044
10 E ért az a szék nem is drága.Itthol sokkal többe kerülne.
Amúgy ha nem vagyok indiszkrét,merre pihentél év végén,hogy nem voltál netközelben?
S.
Előzmény: Barbabianka (1040)
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1043
Öreg rókák vagyunk mi már. Megéltünk,átéltünk, és láttunk egy két dolgot.A törvényeket meg már nagyjából ismerjük. Ne szerénykedjél,ez az igazság.
Megtanultuk tisztelni a vizeket,időjárást,természetet.
S.
Előzmény: Barbabianka (1039)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1042
érdekes szék :) de én egy padot szeretnék ... mivel ez ojan h hogy az első hát támlát ha ledöntöm pont a hátsó üléssel csukodik egybe igy egy ágyat alkot ;)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1041
érdekes szék :) de én egy padot szeretnék ... mivel ez ojan h hogy az első hát támlát ha ledöntöm pont a hátsó üléssel csukodik egybe igy egy ágyat alkot ;)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1040

Szevasz buszter

én sem az SZTK székre gondoltam, hanem valami ilyenre:

http://cgi.ebay.de/Bootssitz-gepolstert-Angelboot-Motorboot-NEU-Bootsstuhl_W0QQitemZ7210343568QQcategoryZ384QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Ahogy az orra kinéz valaki rondán beragadt egy stég alá. Kalapácsot felejtsd el, ezt csak nyomatni lehet. Kár, de nem fog nagyon látszani ha lefested!

Meg vannak a hajó papirjai??

üdv.

bb

ps. haragszol az ly-ra

Előzmény: buszter (1038)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1039
Valahol a szivemböl beszéltél. én nem akartam igy fogalmazni! már igy lassan mumusnak érzem magam. pedig csak a tapasztalat jön elö!
Előzmény: süger (1031)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1038
http://buszter.cjb.hu/ << itten vannak a képek :) mag a teljes video ... :D amin láccik a nagy fejem amint bohóckodok meg belsőnézet :) Hajó méretei : hossza 480cm széleség 145cm méjség 60cm ... a méretek hozzávetőlegesek mivel nem kocka alakú és nem tudom mejikrészén kell mérni :)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1037
ez nem ojan horpadás szerintem vagy stégnek vagy vmi nagy vakaminek mentek neki de elég gyorsan ... mivel ez teljesen a hegye ... a alja és a teteje itt ér össze 4mm es alu lemez mind a kettő és plusz van rajta agy merevitő pont az ijen ütközések ellen plusz egy orr léc ami gomb alakú .... szal itt majdnem 3 vm vastag alu van .... szal nem igan tudom ki kalapálni ... igy meg baromi hüjén néz ki ... főleg ha szépen le lesz festve ...
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1036
itt egy kép a horpadásról .... http://buszter.cjb.hu/horpadas.jpg mindjárt kész a weboldal amire kiteszem a hajó képeit ;)
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1035
Ezt jó hallani. Sok sikert a vizsgához. 30-as Yam is 10-12-t eszik.
A hajód orra meg ha alul van behorpadva, az a parton történő be kiszállstól van.
Nem érdemes kiegyengetni, mert kis idő műlva olyan leszz újra.A lemez is megvan nyúlva, nem kellene piszkálni.Úgyis csak a parton fenékkel felfelé fordítva látszik.
Az enyémis sajna ilyen.
Előzmény: buszter (1033)
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1034
Ha a hajóról is volna szárazföldi képed azt is jó lenne. A hajó méretei?
S.
Előzmény: buszter (1032)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1033
teljesen igazad van Süger ... tapasztalatom pár óra csak (evvel a hajóval) .... hajó vizsgám nektek elárulom nincs még ;) most márciusban megyek csak vizsgázni ... tapasztalat motorcsónak szinten csak annyi van hogy itt születtem a dunaparton .... és állandóan vizen vagyok valamivel .... a költségekről annyit hogy ez a motor óránként 15-20 litert fogyaszt azt mondta szerviz .... és ha full gázon megyek akor ez tuti .... most náron csak párszor voltam lenne mert ugye papirok nélkül nem is merek messzire menni meg csak 4 után mikor a rendőr haza ment :D már 30 ezret költöttem benzinre ... azt sajna tudom nem olcsó sport de most nagyon tetszik :D de persze az ép ész határain belül maradok :D
Előzmény: süger (1031)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1032
az a baj hogy nem tudom kikalapálni mert ugy van behorpadva ... de megpróblom azért :D ... üléssel ne rontom el egy müanyag SZTK üléssel :D rendes mübőr szépen :) ha már csinálom legyen szép ..... nem akarok gányolni. a padlót vagy mi van az aljában azt igyekszem minnél könnyebre csinálni az a legnagyobb ... a többi darab nem jelentős suj .... a szélvédő meg eleinte plexit akartam de rájöttem semmi értelme .... mivel ugyis felette fogok kinézni ... szal elvisezem bádágoshoz és hegessztetek vele rá aluminiumból mintha szélvédő lenne és veszek tükrös fóliát felragasztom kivülről belülre meg veszek feketét és akor mindenki azt hiszi üveg :D a tetejére meg egy króm csövet :) a horpadásról minnyár keresek egy képet és belinkelem nektek ....
Előzmény: Barbabianka (1030)
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1031
Te tudod, hogy mit akarsz. Ha bele akarod magad verni egy nagyobb kölcsönbe, csináljad.De a kölcsön alatt lessz-e elég lóvéd szórakozásra? A vízi élet,szórakozás nem olcsó dolog. Egy egynapos kirándulás másod magammal min. 2-3000Ft üzemanyagáron kívül. Ha csak pecázni megyek, akkor is1000-1500Ft.
A másik dolog. Vészhelyzetre van 2db eveződ is. Fejed is amivel gondolkodsz,és nem ijedsz meg. A harmadik dolog,vedd elő a hajózási szabályzatot újra, és gondosan olvassad át a nagy hajók elöli kitérésről, és hogy hogyan csónakázzál biztonságosan.
Egy jótanács. Ne hajhásszad a sebességet! Vagy menjél el F1versenyzőnek. Ahogy kiveszem írásodból tapasztalatod, pénzed sincsen hozzá.Tiszteljed használjad a vizet, de ne virtuózkodjál.
Az,,öreg" Yam-hoz csak annyit: Bemégy a márkabolt alkatrészboltjába,a típus és sorozatszám után azt is megmondják melyik gyárban,mikor gyártották,hogy hivták a meósát.
Egyszóval egy darabig amíg össze nem szeded a lóvét készpénzben maradj így.
Addigra lessz tapasztalatod is a dolgokhoz. Így is van egy jó hajód.
Előzmény: buszter (1029)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1030

én még most is azt ajánlom, hogy ne cserélj motort. A motorod OK. Van a lendkeréken fogaskoszoru? akkor találsz hozzá öninditót. ha a hajó 410kg nem (310)terheléssel 60kmt megy akkor ne változtass. Ha megadod a csiga pontos adatait x14" vagy 14"x? akkor többet tudok mondani. A motorhoz valószinüleg minden alkatrészt megkapsz. Ülések is kaphatók. müanyag, fröccsöntött de jó.

Menj be a hajó orrába egy 5kgs kalapáccsal és egy fadarabbal. és kalapáld ki.

nem kell melegiteni az aluminiumot mert megváltozik a szerkezete.

bb

Előzmény: buszter (1029)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1029
Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat :D örülök hogy hozzáértők közé kerültem :) Az igazság hogy nagyon félek a kétütemü töl ert betiltottálk a kocsiknál .... és előb utóbb itt is befogják ... Most ezen a motoron egy 14" -os csiga van ... evvel 60 km/h -t megyek ... nha most elméletben ha ezt a csigát 21" ra cserélem akor közelitem a 100km/h -t ! Barbabiankának válaszolva .... a belső kiépitést épp most tervezgetem ... már van egy kárpitos aki mondta vmi vizhatlant találta nekem ami jó lesz :) még lakatoshoz kell vennem mert akitől vettem nem tudom mit csinált vele de az orr behorpadt kicsit .... a festést meg magamcsinálom ;) csak a pénzt kell össze gyüjteni hozzá ..... .... 115LE motorra azért szeretném lecserélni mert az 50LE vel csak 60 at megyek és ha valami miatt oda kell neki huzni akkor nem birok ... meg ez a 22 éves motorhoz nem tudom mennyire kapok alkatréészt .... nha meg berántós ... most a nagydunán ha le álll és mivel ide nem fér el egy tartalék motor mire beinditom vagy kivisz a viz a sziklára vagy átmegy rajtam a nagyhajó ..... öcsém statikusnak tanul ... kiszámolta nekem hogy a hajónak a legvégére 400kg ami elsüjjesztené ... egyszer próbaképpen apumat és a szomszédot beültettem hátra ők ketten 250kg én meg öcsémmel elöl mi meg 160kg vagyunk tehát 4 en 310 kg voltunk benne .... és közel 60 al mentem vele ... igaz ekkor már a hulámok hamarabb elkezdtek dobálni. azon hogy meg vegyem e a motorot sokat gondolkozom mert csak kölcsönnel birnám megvenni ...
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1028
Kevés hozzá a 25 paci. Kell a 40 50 paci. Ha beleülnek egy kirándulásra 3an 4en, pakk is leszz hozzá kell a teljesítmény. De annál nagyobb motor már nehéz lessz neki.
Pláne 4 ütemüben.Megültetné a farát,attól független,hogy előrébb van a motor,pedig ezt érdekesnek,jónak,ötletesnek tartok.
S.
Előzmény: Barbabianka (1027)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1027

Az a kis alu test egy 25LE-s motorral már siklani kezd.már  egy 50 pacis motorralal is túlmotorizált. De ha már meg van a motor, akkor a csigát kéne harmonizálni.

bb

Márklár Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1026

 

Buszter!

 

Ezen a képen ezt a hajót, egy 70 LE négyütemű Suzuki hajtja. (Azért, egy kicsit

nagyobb hajó, mint a tied).

 

 

Márklár

ede111 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1025
Max. egyetértek az előző kettővel, erre a testre 115 Le motor????? VÉTEK. Nekem olyan motor van, nem ellene beszélek, de az egy 800 kilós 6 személyes hajón ,igazán ott sincs kihasználva.
Max. 50-70Le, az ésszerü!!!!!!!!!! üdv,,,,,,,ede. ui: operatőr minősitésével azonosulok
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1024
Elég rá az 50es Yamaha. Kár szétszaggatni a testet.
Előzmény: Thernitibi (1023)
Thernitibi Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1023
Szia

Megnéztem a videót, és szerintem a 115-ös négyütemű Suzukit "vastagnak" találom erre a testre.
Meglátásom szerint egy 80-as kétütemű motor, amelynek jobb a súly/lóerő aránya, untig elég lenne.
Előzmény: buszter (1020)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1022

Szevasz buszter.

Elöször is üdvözlet a fedélzeten!

Megnéztem a videod. Ez egy egészen különleges formájú test. A motor sokkal beljebb van mint az megszokott amitöl is fordulékonyabb és jól tarthatja az irányt. Megérdemelne egy jó szélvédöt, egy belsö kiépitést, és egy külsö lakkozást.

Még találhatsz hajózással kapcsolatos topicot a:

 

A Keleti csónakmotorok

Tengeri hajózás, hajóvásárlás, url-t :)

 

cimek alatt.

bb

Előzmény: buszter (1021)
buszter Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1021
igen igen ... alu test 4mm-es aluminum ból van
Előzmény: ede111 (1019)
buszter Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1020
jól látjátok. Ez egy 50Le -s Yamaha ... igazság szerinte '84 -es gyártmány a Bodeni tavon volt használva de csak két szezont ment egy kis gumicsónakkal. Egy ismerös vette meg '86 ban akor haza hozta Mo. -ra és azóta a sufniban állt ... tehát ez egy 2 éves motor ... Volt szerviben és azt mondták kitünő állapotban van. A TEST amit sikerült kideriteni elvileg '63 as gyártmány a Genfi tavon volt életmentö hajó. Most azon gondolkozom hogy egy 4 ütemű DF115LE Suzukit veszek rá. de még ezen kell gonolkozni még is csak 2.198-000Ft :( De annak nagyon örülök hegy teccik a videom :D ,,, habár aki felvett nem egy operatörök gyöngye .... de a lényeg láccik ;)
ede111 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1019
Megnéztem, jól megy. Alu test? 50Le motor? üdv,,,,,,ede
Előzmény: buszter (1017)
Márklár Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1018

 

Szia!

 

Ez milyen test? Érdekes a hátsó kialakítása. Azt nem csodálom, hogy jól megy,

hiszen ha jól láttam 50 LE moci van rajta.

 

Üdv:

 

Márklár 

Előzmény: buszter (1015)
buszter Creative Commons License 2006.01.07 0 0 1017
http://trialhub.tvn.hu/csonakazas/kulsonezetnew.wmv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!