Keresés

Részletes keresés

extekergo Creative Commons License 2006.06.14 0 0 262
extekergo Creative Commons License 2006.06.14 0 0 261
Sajnos nekem nem állt módomban tanulni. Ösztönből ennyire futotta. Később már ennyire sem... Talán írtam, mostanában találtam meg azt a vázlatfüzetem, amiben egy-két kísérletem fellelhető. Ha akarjátok még egy két képet beteszek.
Előzmény: Muybridge (258)
extekergo Creative Commons License 2006.06.14 0 0 260
"Mintha a lelkét látnám, az életét."
Valószínűleg azért sikeredett így mert a lelkét láttam, és az életét! A nagymamám volt... tényleg nem érdekelt a kendője, akkor én is annak nagyon örűltem, hogy a tekintetét sikerült lerajzolnom. s, lehet, hogy ez a művészet? (Persze dehogy vagyok én művész!)

Mondjatok, írjatok csak kritikát keményen az előbbi képeimről is! A magatok okulására fog válni!
Előzmény: balia (257)
Muybridge Creative Commons License 2006.06.14 0 0 258
Végre vissza tértünk a topic eredeti rendeltetéséhez.:)
Nem tudom, hogy extekergo tanultál-e valahol rajzolni...ugyanis a szemekben tényleg sikerült olyan valamit elérned, amely a legtöbb művész számára fejtörést okoz. Életet leheltél a figurádba az által, hogy ilyen naturálisan rajzoltad meg a szemeit. Kár, hogy ezt a fajta "térbeliséget" a fej többi részén nem sikerült érzékeltetned. Gondolok itt elsősorban a néni orrára, amely egy kicsit nyomottnak tűnik. A másik zavaró még a képeden az, hogy amennyi energiát fordítotál az arc különböző részleteire, annyira elhanyagoltad pl a fejkendő texturáját. Valahogy olyan mintha azt csupán kiszínezted volna a ceruzáddal.
Mindezek ellenére összeségében tetszik a rajzod és jó, hogy ilyen festőin bánsz a ceruzával:) Várom további munkáidat.
Előzmény: extekergo (256)
balia Creative Commons License 2006.06.14 0 0 257
Nem a kép techinkai "jóságát" akarom elemezni, nem hiszem, hogy nekem ahhoz van jogosultságom. De a képe megfogott. És tudod, mi? A szeme. Sok mindent látok benne. Mintha a lelkét látnám, az életét. És szerintem ez sokszor többet számít mind a technikai tökéletesség.
Előzmény: extekergo (256)
extekergo Creative Commons License 2006.06.13 0 0 256
A nagymamám Rajtam nem múlik, de mostmár ti következtek. :)
Előzmény: nortx (255)
nortx Creative Commons License 2006.06.13 0 0 255
Azé megköszönném, ha hiszti helyett inkább alkotásokat tennétek fel! :) Legyetek akármilyen öregek, vagy fiatalok! :]]]]

Vannak itt nagyon szép dolgok (pláne ha ide járok :DDDDD) Na okés ennyit a viccekből :P Nemsokára jön a képem amit igértem!
nortx Creative Commons License 2006.06.13 0 0 254
Szia! Picit haldoklott a gépem! Hát szerintem megmaradok a hobbi szintnél, de hát kitudja! Nemsokára mutatom az új képet! A véleményért meg köszi! ;)
Előzmény: Muybridge (221)
sirocco Creative Commons License 2006.06.12 0 0 253
Hát ha nem embereli meg magát, úgy jár, mint az üvegfestés topikkal!
Előzmény: balia (252)
balia Creative Commons License 2006.06.12 0 0 252

Elképedve olvasom- most hétfő reggel- a topicot.

Egyszerűen nem kell észrevenni.

Egészen addig csinálja, amíg reagál rá vki. Olyan mint a tűz. Amíg van ami táplálja, ég. Egyszerűen át kell nézni rajta, és átugorva a megjegyzésein a többiekre figyelni. Meg fogja unni, hogy senki sem readál rá, és magától eltűnik.

Előzmény: sirocco (251)
sirocco Creative Commons License 2006.06.12 0 0 251

Duna777!

Úgy gondoltam, adok még egy utolsó esélyt.

 

A szüleid nem mondták neked soha, hogy illene tisztelned az idősebbeket? Ha a felnőttekkel ilyen hangon társalogsz, hogy beszélsz a saját korodbeliekkel? Mondd, szándékosan provokálsz mindenkit? Örömet okoz neked, ha másokat bosszanthatsz? Ha ezen a viselkedésen nem változtatsz, villámgyorsan egyedül maradsz, a való életben is. Ember nem lesz, aki szóbaáll veled, azt garantálom. A kreatív topikokban gyakorlatilag már az összes fórumozó rosszul van tőled.

 

Senkinek sem élhetsz vissza sokáig a türelmével. Jelenleg nagy mértékben rongálod a topikomat, ezért két dolgot javasolok, és ha értelmes vagy, megfogadod:

- ha egy elemi dolog vagy szó jelentésével nem vagy tisztában, először is nézz utána, és ne áruld el a tudatlanságodat mindenféle buta kérdés feltevésével. Jó módszerek vannak a látóköröd tágítására, pl. lexikon, vagy a www.google.com keresőprogram.

- tanulj meg tisztességesen hozzászólni a témához, mert ha észrevetted, itt senki sem hülyézi le a másikat, stb.

- gondolkozz el a TISZTELET szó jelentésén.

 

Ha mindezek már mennek, akkor gyere vissza, és akkor lehet, hogy mi is kedvesebben fogunk fogadni.

Addig légy szíves mellőzd a topikomat!

 

Előzmény: Törölt nick (250)
extekergo Creative Commons License 2006.06.11 0 0 249
Na tudud kit nevezzél hazugnak! Ha jómodorom és az index nem tiltaná megnevezném. De fejezzük be a disputát. Részemről ennyi. Keres másik játszóteret.
Előzmény: Törölt nick (248)
extekergo Creative Commons License 2006.06.11 0 0 247
Milyen levelem? Én nem levelezek senkivel! Na kell még egy kép?
Előzmény: Törölt nick (246)
extekergo Creative Commons License 2006.06.11 0 0 245
Majdnem. :)
Előzmény: Törölt nick (244)
extekergo Creative Commons License 2006.06.11 0 0 243
Nem. De ha sokat kíváncsiskodsz te is hamar ilyen öreg leszel. :)
Előzmény: Törölt nick (242)
extekergo Creative Commons License 2006.06.11 0 0 241
Hogy képek is legyenek már a topikban: kb. 35-40 éve "másoltam" egy kisméretű fotoról.
extekergo Creative Commons License 2006.06.11 0 0 239
Igen, igazad van. Látva a többi topikban történt hozzászólásait, én is ezen a véleményen vagyok. De azért első körben a magam módján megpróbáltam irányba állítani. Sajnos a modik nemigen szűrik ki az efajtákat, csak kérésre, de én nem kívánok hozzájuk fordulni...
Jómagam tényleg csak egy szépet kedvelő irkafirka vagyok. Rajzolni is már vagy negyven éve rajzoltam... azon az egy képen kívül még van egy pár nagyon amatőr képem a vázlatfüzetemben, de hát ... hoil van már a tavalyi hó? De azért ti csak nyomjátok tovább ide a képeket, instrukciókat, azt szivesen olvasom, nézem. Na és az unokáimnak is mutogatom...
Előzmény: sirocco (238)
sirocco Creative Commons License 2006.06.11 0 0 238
Itt vannak értelmes, művészetet kedvelő emberek, egy kivétellel... Az illető kiskorú, és örömét leli abban, ha szétbombázhat egy topikot és mindenkinek a kedvét elveszi attól, hogy kommentet írjon.
Sajnos ez már más topikok esetében is megtörtént. Fogalmam sincs miért jó ez neki, de láthatóan élvezi. Biztos unatkozik.
Javaslom ignoráljátok, ez eddig az egyetlen hatásos módszer.
Előzmény: Muybridge (237)
Muybridge Creative Commons License 2006.06.11 0 0 237
Mikor írtam ebbe a topicba, naivan úgy gondoltam, hogy itt értelmes, művészeteket kedvelő emberekkel beszélgethetek és ismerkedhetek meg. Lehet, hogy csalódnom kell?
duna777...ha mélyebben olvastad volna el a hozzászólásomat, akkor tudnád, hogy akkor éppen miért nem tettem fel munkámat. Megnyugtatlak folyamatban van, de szívesen megnézném egy alkotásodat is.
Ugyanakkor én nem állítottam, hogy nagyon tudok rajzolni...csak hogy már öt éve tanulom, országosan elismert művészektől és igazából ez az egyik dolog amelyhez egy bizonyos szinten értek. Valamint én ezt nem egy kritikának szántam, hanem egy olyan jellegű tanácsnak, amelyet nekem is meg kellett tanulnom.
Nem szeretném, ha most itt különböző veszekedések, ill. vitatkozások indulnának el, mert tényleg nagyon jól indult ez a topic. De ha te mégis erre törekszel, akkor kérlek nyiss új topicot, kifejezetten erre a célra...Ki tudja? Lehet, hogy még oda is benézek és elkezdek "kritizálni" mindenkit.
Előzmény: Törölt nick (223)
Ankith Creative Commons License 2006.06.10 0 0 236

kölcsönadom a  sniccerem, ha nem találnád:)

BAzzki Duna mutass rajzot!!!!!!!!!!!

Előzmény: extekergo (234)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 234
Ülsz modelt? Na majd megkeresem a ceruzafaragóm...:)
Előzmény: Törölt nick (233)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 232
"Te nem illesz be a társaságba extegergó" ezt.
Előzmény: Törölt nick (231)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 230
Ezt miből gondolod?
Előzmény: Törölt nick (228)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 227
Hátha úgy gondolod... de inkább rajzold le hogy gondolod. :)
Előzmény: Törölt nick (226)
extekergo Creative Commons License 2006.06.10 0 0 225
Így igaz.

duna777! Tényleg, ne romboljátok már szét ezt a jól és szépen induló topikot
Előzmény: sirocco (224)
sirocco Creative Commons License 2006.06.10 0 0 224

Attól, hogy valaki maga nem rajzol, lehet véleménye. Intelligensen ki is nyilváníthatja, mi miért tetszik, vagy épp nem tetszik, ő mit javítana rajta, stb.

Te sem mutattad még meg egy munkádat sem, mégis mondtál véleményt másokról, nem igaz?

Előzmény: Törölt nick (223)
sirocco Creative Commons License 2006.06.10 0 0 222
Szia és köszi! Várjuk a rajzaid ill. értő hozzászólásaidat!
(Ha túl nagyok a képeid, próbáld meg digitális fényképezőgéppel... hacsak nem reklámposzter méretűek... :-) Vagy ha értesz egy kicsit a Photoshophoz, scanneld részletekben és illeszd össze utólag)
Előzmény: Muybridge (221)
Muybridge Creative Commons License 2006.06.10 0 0 221
Sziasztok!
Én még új vagyok itt a fórumon, viszont annál kevésbé a rajzolásban. Már 5 éve tanulok rajzolni (professzionálisan) és el kell mondanom, hogy nagyon tetszik ez a topic. Jó ötletnek tartom, hogy egymásnak adhatnak itt az emberek építő kritikát, valamint mindenki bemutathatja saját munkáját.
Én most még nem igazán tudok mit bemutatni, ugyanis nincsennek a munkáim lefényképezve...(szkennelni meg egy kicsit nagy a méretük:P)...de amint lesz róluk képem, szívesen mutatom majd be őket.
Nagyon tetszik sirocco tustintás, diófapácos képe. Oly annyira, hogy kedvem is támadt kipróbálni ezt a technikát:)
Nortx...neked meg azt tudom tanácsolni, hogy ha komolyabban érdekel a rajzolás, akkor érdemesebb lenne élő modell után rajzolni. Akkor megfigyelhetnéd az emberi fej arányait és anatómiáját. Valamint próbálj meg először ne a látványra (árnyékok, tónusok, fények stb.) menni, hanem inkább egy tanulmány elkészítésére törekedj. Ha már szerkezetileg helyén van a képed, aztán foglalkozz mélyebben a tónusokkal. De akkor se maszatolj. Lehet, hogy érdekes hatásokat lehet vele elérni, viszont olyan ködössé, vagy rosszabb esetben "piszkossá" válik a képed. Ha majd modellt rajzolsz, próbálj meg hunyorítani, és látni fogod, hogy a fejen hol lesznek sötétebb, ill világosabb tónusok. Aztán a ceruza, vagy szén oldalával minél kissebb szögben, valamint a formát követve tedd fel a kívánt tónusokat....A vonalas füzetet meg tényleg felejtsd el:)...Művészellátó szakboltokban kapni lehet külön rajzolás céljára gyártott kisebb-nagyobb rajzlapokat. Ennek ellenére tetszik a lelkesedésed és érdeklődéssel várom a további munkák bemutatását a topicon.
balia Creative Commons License 2006.06.09 0 0 220
Ez így van. Hál' isten van azért ilyen itt a fórumon, nem is kevés.
Előzmény: sirocco (219)
sirocco Creative Commons License 2006.06.09 0 0 219

Építő kritikát, értelmes hozzászólást főleg olyasvalakitől várhatsz, akinek a háta mögött megalapozott tudás van.

Vagy legalábbis intelligencia, jószándék, ízlés stb.

 

Van, aki egyikkel sem rendelkezik. :-(

Előzmény: balia (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!