Keresés

Részletes keresés

Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.20 0 0 301

Öszintén sajnálom, hogy nem akkortájt futottunk össze. Meg tudtam volna spórolni neked 6 millát, ha ezektől veszel vagy 8 millát ha nem is veszel (gondolom te is azt kívánod, hogy sose vettél volna ilyesmit).

 

Nem sokat várok tőlük, de esetleg próbáld meg felvenni a kapcsolatot a magyar timeshare egyesülettel www.ote.hu és próbálj meg olyan segítséget kérni, hogy az OTE járjon közbe az érdekedben az eredeti értékesítőnél, hogy ezzel segítsen megőrízni a timeshare PR értékét. (nem adok 1% esélyt, hogy segítenek).

 

Mivel jogilag le vannak védve és bíroságon lesz 5 alkalmazott aki ellened tanúskodik így nem sok esélyed van erre az útra (kivéve, ha azóta az értékesítőket a cég rosszindulatúan kirúgta és szeretnének bosszút állni).

Előzmény: mimi_bacsi (300)
mimi_bacsi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 300
6 személyes stúdió, de iszonyú drágán vettem 2002-ben (4 misiért darabját..) ;-(( Nagyon szeretnék megválni tőlük, gondolhatod...!
Előzmény: Anti-timeshare (299)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.20 0 0 299

Még annyi, hogy én nem adtam el se velük se mással, mert soha nem is volt. Ezeket az értékesítőket egy magát független érdekvédelmi szervezet ajánlja.

Nekem annyi kapcsolatom volt velük, hogy referencia árat kérdeztem tőlük, amire kézségesen válaszoltak és rögtön jelezték, ha komolyan gondolom, akkor tudnak esetleg engedményt is tenni.

 

Továbbra sem ajánlom senkinek, hogy ilyesmit vegyen tőlük vagy bárki mástól.

Előzmény: mimi_bacsi (297)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.20 0 0 298

pl. http://www.timeshare.org.uk/sell_web.html de vigyázz erre http://www.timeshare.org.uk/rescon.html

 

Másoknak okulás végett nem mondod el, hogy milyen nagyságrendben vásároltad (és azt, hogy ez egy studió vagy 4 hálószobás apartman)?

Előzmény: mimi_bacsi (297)
mimi_bacsi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 297
Ott hol lehet megtalálni? (Biztonságosan eladni..) Mi a link?
Előzmény: Anti-timeshare (296)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.20 0 0 296

http://www.aberfoyleholidays.com/hollywood.htm

 

Nézd meg te is az árakat, ez valóban másik mint amit én tettem be, az árak is magasabbak, de nem sokkal. 8. heti studió 1500 font (555 ezer ft), 16. heti egy hálós 2500 font (925 ezer).

 

Hogy felkészülj lelkileg - a time share tulajdonosok 50%-a szeretne tőle megszabadulni, de csak 2%-nak sikerül. Ahhoz pedig vagy kell találni egy balekot akire rá lehet jó áron tukmálni vagy nagyon le kell menni az árral.

 

Ha értesz angolul akkor olvasd el a www.timeshare.org.uk oldalt, hogyan lehet biztonságosan eladni.

Előzmény: mimi_bacsi (295)
mimi_bacsi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 295
http://www.resortproperties-world.com/hollywoodmirage.htm Ezt nem 700e Ft-ért árulják szerintem...! ezt hogy lehetne eladni?
Előzmény: Anti-timeshare (293)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.20 0 0 294

Timeshare Consumers Association (TCA) published their report "Timeshare in Europe 2005"

 

The picture is not good:

  • Sales continue to decline with some leading companies now reporting losses.
  • Owners are continuing to walk away because of declining standards and ever increasing annual costs
  • resulting in a further reduction in ownership numbers.
  • Fraud and deceit continue to dominate consumer and media views of timeshare in Europe
  • The law has failed to keep up with the rogues and enforcement is weak or non-existent
  • Industry leaders are making no effort to recover lost consumer confidence.
  • Consumer views are summed up by - "If we had known it was timeshare we would not have gone".

 

 

Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.20 0 0 293

Mennyiért vetted?

Most másodértékesítők 700 ezer forintért kínálják hetente (ebből lehet általában alkudni, ez tartalmazza általában az átírási költségeket és a közvetítői jutalékot, néha az első éves fenntartási költséget). Ha szerencsés vagy kapsz pár száz ezer forintot.

Viszont vigyázz, mert sokan szakosodnak arra, hogy azokat csapják be akik eladni akarnak.

 

Sok szerencsét!

 

http://www.timetravellers.co.uk/club_los_claveles.htm

Előzmény: mimi_bacsi (292)
mimi_bacsi Creative Commons License 2006.02.19 0 0 292
Nekem van egy Los Cristianos-i 5*-os 2 hetes (9.-10. hét) jogom, értékesíteném....!!!
Előzmény: Anti-timeshare (291)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.13 0 0 291

John Palmer 16500 embert vágott át csak Tenerifén.

 

Biztos, hogy csak az a hibás aki aláír?

Előzmény: Anti-timeshare (290)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.13 0 0 290
 
Tenerife Fraud - John Palmer
John Palmer was sent to prison (May 2001) for eight years for defrauding an estimated 16,500 timeshare owners in Tenerife.

The resorts controlled by Palmer on Tenerife are:-

  • Tenerife Royal Gardens
  • Island Village
  • Colonial Village
  • Flamingo Club
  • Club la Paz
  • Parque del Sol
  • Lagos de Fanabe - I and II (also known as Los Olivos)
  • Montana Vista
  • La Gomera Palms
  • Village Heights
  • Yucca Park
Palmer was ordered to pay compensation - averaging over £5,000 - to a randomly selected group of 400 victims. The other 16,000 were not awarded any compensation.

As a result, lawyers Irwin Mitchell are managing a "group" action on behalf of the other 16,000 victims.

If you bought into any of the Palmer resorts between 1989 and 1997 (inclusive) - or into Montana Vista at any time - you may qualify to make a claim for compensation.

For full information on the progress of the compensation claim Click here - if you want full details (no obligation) click the link "Registration"

Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.13 0 0 289

Ha valaki már vett és meg akar szabadulni tőle akkor is át lehet még vágni:

 

 "We understand that you have a timeshare. Do you want to rent it or sell it? -  we are the experts" says the smoothie on the 'phone. You like what you hear so the conversation moves forward   "But we will need your card number/pin number/account number/mothers maiden name etc. to be able to pay you when the deal is done".  You, being a sucker, fall for this and are surprised to get a call from your card company/bank a few weeks later  saying that an attempt to remove a  large amount from your account is being held pending your confirmation.
This is "Indentity Fraud",  using timeshare owners lists,  which is growing even faster that timeshare fraud.

 

Egyre jobban terjed Magyarországon is.

Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.11 0 0 288

Google első találat, 4-5 csillagos appartmanok Fekete Erdőben, 2007 január hónapra

 

http://www.interhome.nl/buchung/listcatalog.asp

 

Ár 339 Eurótól 545 Euróig 5 illetve 6 főre egy hétre.

 

Kép alapján nem tűnik rossznak.

 

Oberharmersbach
Előzmény: Anti-timeshare (283)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.11 0 0 287

A Fekete Erdőben nagy hagyománya van a sífutásnak.

Farsangkor nem voltatok arra? (Fastnacht, Triberg) Az nagyon jó!

Előzmény: Beebite (284)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.11 0 0 286

Érveid előtt meghajlok.

(jogászként is így fogsz érvelni?)

Előzmény: Beebite (285)
Beebite Creative Commons License 2006.02.11 0 0 285

A többi eccerűen téves. és pont.

Előzmény: Anti-timeshare (283)
Beebite Creative Commons License 2006.02.11 0 0 284

Eszméletlen jó volt síelésre.

Előzmény: Anti-timeshare (283)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.11 0 0 283

Akkor végzek én egy összeadást (miért nem akarnak a támogatók számokat is írni?)

 

Egy millió forint befektetés hozna 200 Eurót évente.

Fenntarási költségre fizetsz 100 Eurót (ezt azért tényleg megmondhatnád)

Éves tagsági díj 50 Euro

Csere költség 120 Euró

Egyéb költség?

 

Az összesen 470 Euro egy hétre egy apartmanra.

 

Utazási irodán keresztül, interneten mennyi lett volna a Fekete erdei apartman? (mondjuk a Fekete Erdő gyönyörű télen is, nyáron is, de azért sielésre nem a legjobb)

 

OFF

 

A diplomáidhoz gratulálok, de számomra senki nem lett több a diplomával, vagy kevesebb nélküle. Diplomások között is vannak akiknek 2x2 problémát okoz. Sőt kicsit negatívan értékelem, ha valaki ezt hozza fel érvnek (iceride is ezzel "érvelt", hogy neki közgazdász végzettsége van). Úgyhogy inkább ezt nem vettem érvnek se pro se kontra.

Ha számokról beszélünk ebben az esetben, akkor ahhoz összeadni, szorozni és kamatot számolni kell tudni (jó, a tőke és kamat számítás van akinek egy kicsit bonyolult, de annak is van Excel programja).

Előzmény: Beebite (282)
Beebite Creative Commons License 2006.02.11 0 0 282

Nézd, le tudnám, de ez egy nyilvános fórum, és nem is akarlak téged meggyőzni.

Mérnöki és jogi diplomám is akad*, szóval számolni is tudok, és a jogaimért is ki tudok álllni, nyugodj meg. :-)

 

*: ez utóbbi még pár hónap, de attól még

Előzmény: Anti-timeshare (280)
iceride Creative Commons License 2006.02.11 0 0 281

Ti kétfős kékkel jártok síelni? WOW! :D:D:D

Előzmény: Beebite (278)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.11 0 0 280

Ahogy látom egyszerre írtunk.

 

a fenntartás ára %-ban van asszem.

 

Minek a %-a? Te fix Dobogomajort vettél vagy floating rendszert?

 

a cseredíjat fizetem 90-145€ között, de ez minimum 4felé oszlik.

 

Mert 4 személyes apartman ugye? Apartmanokat általában is egyben szoktak kiadni, tehát ha egyedül mész egy 6 fős apartmanba, akkor is ugyanannyit fizetsz.

 

sose mentem 45 napossal (mindig legalább egy fél évvel előbbre foglalunk)

 

Nem azt írtad, hogy így tudod a kék hetedet pirosra cserélni? Fél évvel előtte megadjátok hogy nagyjából hova, de a pontos időpont és helyszín mozoghat (Fekete Erdő, Skandinávia így említetted)

 

Le tudnád írni az éves költségeiteket?

Előzmény: Beebite (278)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.11 0 0 279
Jó rendben, tehát te egy elégedett ügyfél vagy aki nem óhajt további részleteket elmondani.
Előzmény: Beebite (277)
Beebite Creative Commons License 2006.02.11 0 0 278

tehát:

rosszul láttad. nagyon.

nem. a fenntartás ára %-ban van asszem.

a cseredíjat fizetem 90-145€ között, de ez minimum 4felé oszlik.

nyáron vagy télen megyünk csak. (síelni és/vagy nyaralni)

sose mentem 45 napossal (mindig legalább egy fél évvel előbbre foglalunk)

 

egyéb:

utálom a tengerpartot, oda nem megyek, bár állítólag oda könnyű cserélni. Ezt nemtom.

válogatok, ha nem tetszik, visszaadom.Keresnek másikat.

 

Előzmény: Anti-timeshare (276)
Beebite Creative Commons License 2006.02.11 0 0 277
rosszul láttad.
Előzmény: Anti-timeshare (276)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.11 0 0 276

Ha jól látom, te több mint egy millió forintért vetted a jogot.

25 ezer a fenntartási költség? Dobogómajor nem drágább?

Minden évben valamennyit ráfizetsz (plusz a tagsági gondolom)

Nagyjából mindegy mikor mész nyaralni/telelni (gondolom iskolás gyerek nincs)

Elfogadod a "last minute" 45 napos ajánlatokat.

 

Eddig pontos, vagy félreértettem valami?

Milyen egyéb szempontok vannak, amiket figyelembe érdemes venni?

Előzmény: Beebite (274)
rali Creative Commons License 2006.02.11 0 0 275
A szövegből ítélve azoknak gondoltam őket.
Előzmény: Anti-timeshare (273)
Beebite Creative Commons License 2006.02.11 0 0 274
Már leírtam egy másik time-share topicban kb 2 éve. Azóta már több cserénk is volt. Megtalálod.
Előzmény: Anti-timeshare (270)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.02.11 0 0 273

http://www.junkies.hu/

 

Elég punkosan néznek ki

Előzmény: rali (272)
rali Creative Commons License 2006.02.11 0 0 272
nem tudom, csak a szöveget találtam.
Előzmény: Anti-timeshare (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!