Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2012.12.31 0 0 5647

Azért ezt gondold újra.

 

Egy sima lemezkazánból simán ki lehet hozni 50-60%-os hatásfokot.  Azt a faelgázosító kazánt meg megnézném, amivel otthoni körülmények közt 90%-ot kihoz valaki.

Előzmény: 000ügynök (5645)
halaloszto Creative Commons License 2012.12.31 0 0 5646

ugyanezt irtam, csak nem cizellaltam igy ki. pellettel szuperul lehet tuzelni pelletkazanban, faelgazositoban, es megfelelo celszerszammal kiegeszitett totya kazanban is. csakhogy ezek mind penzbe kerulnek, nem is kevesbe. ezert kevesek rendelkeznek veluk. ezert a pelletnek nincs olyan tomegpiaca mint a brikettnek.

 

Vajk

Előzmény: 000ügynök (5645)
000ügynök Creative Commons License 2012.12.31 0 0 5645

na figyu: ha valaki pelletben gondolkodik, az nem jó, ha belapátolja csak úgy a kazánba, az pazarlás lenne. Nem véletlen, hogy "folyékony fának" nevezik, ezért csigával könnyen adagolható. Egy sima kazán hatékonysága max 40%-os!!!!, a többi kifüstöl, a korszerű faelgázosítók már 90 körüli hatékonysággal dolgoznak, vagy az fölött, egy jó pelletégető 95% fölött akár. Ha pellettel tüzel valaki, éppen ezért teszi, nem füstöl, hatékonyan éget, szabályozható teljesítmény. Én már falevélből készített pellettel tüzelek....de lásd a korábbi bejegyzésemet. Az égőfej nekem is "totyába" van betéve.......

 

Boldog Újévet, és sikerekben gazdag energiagyártást Mindenkinek! :)

Előzmény: halaloszto (5643)
rolipoli 1 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 5644

Szép jó napot mindenkinek új vagyok ezen a fórúmón de régóta kerestem. Szeretnék egy brikettáló gépet venni v, építeni de sajnos én nem nagyon értek hozzá segítséget kérnék.A rendelkezésre álló alap anyag fenyő gyalu forgács ill. fenyő fűrészpor valamint láncfűrész forgácsa. Ezt szeretném préselni mijen gépkell hozzá, a segítséget előre is köszönöm.

halaloszto Creative Commons License 2012.12.31 0 0 5643

egy totya tip vegyeskazanba hogyan kellene begyujtani vele? tenyleg nem probaltam, mert messzirol latszott hogy lehullana a rostelyon.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (5641)
Richárd85 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 5642

Mindenkit szeretettel várunk az újonnan indult EnergyMagazin weboldalon. Minden ami megújuló, de fosszilis és alternatív energia téren is napra kész cikkek érdekességek a témában.  www.energymagazin.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.31 0 0 5641

már miért ne lehetne benne fűteni??????????  próbáltad már???gondolom hogy nem mert akkor nem irnál hülyeséget!

 

úgy elég mint a huzat!! 

Előzmény: halaloszto (5638)
Peti838811 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 5640

Üdv mindenkinek!

 

Most írok először a fórumra,de egy ideje nyomon követem.Én most kezdtem foglalkozni egy brikettáló gép készítésével,még csak elméleti síkon mozgok.Lenne egy pár kérdésem,remélem kapok majd egy kis segítséget.Csigás gépben gondolkozom,a csigát le tudom gyártani,csak egy rajzra lenne szükségem.

Köszönöm előre is a segítséget!

a3oli Creative Commons License 2012.12.30 0 0 5639

Üdvözlöm Krisztián!

 

Megnéztem az ajánlott honlapot és én sem értek egyet sokmindennel. Egy biztos, hogy ingyen fűteni nem lehet. Aki végigolvasta az általam eddig leírtakat az tudhatja, hogy a vizes technológia igen időigényes és a mai világban az idő nem ingyen van, hanem kincs. Kinek mire való. Ennek ellenére az általam leírtak fedik a valóságot ( aki nem tudja a fórumban a nicknézre kattintva valamennyi hozzászólás egyben jelenik meg). Mindenesetre a hírdető gépgyártó bátor ember, de nagyon sok jogi témával nincs tisztába.

A fórum célja, hogy egymást segítsük, hiszen saját részre mindenki azt csinál, amit akar, de vannak korlátok!

Krisztián! Leírnád mivel lettél rászedve? Ha itt nem akarod privát emailban is szivesen venném.

Előzmény: Petrovics Krisztián (5637)
halaloszto Creative Commons License 2012.12.30 0 0 5638

viszont pellettel nem lehet akarmilyen kalyhaban futeni. a pellet piaca korlatozott.

 

Vajk

Előzmény: Petrovics Krisztián (5637)
Petrovics Krisztián Creative Commons License 2012.12.30 0 0 5637

Köszönom mindenkinek a segítséget. Azt hiszem egy vállalkozás működőképes lehet brikett és pellet gyártás terén is. Mindenképpen belevágok a dologba.

Sajnálom, hogy nekem nincs szaktudásom, alapanyagom és gépparkom ahoz, hogy magam készítsem el a "kezdő" gépet.

Igazából még mindeig vívódom melyik mellett döntsek. Brikett, vagy pellet. Ahogy én látom, a pellet gép olcsóbb és megbízhatóbb mint a brikettgép. Az alapanyag is lehet talán kicsit nedvesebb. A brikettet viszont jobban el tudnám adni.

Az a gondom, hogy ahol élek (Hatvan környéke) senki nem gyárt gépet. Ha valaki mégis ismer esetleg....

Ha belevágtam mindenképpek megosztom a kereskedelemm terén szerzett tapasztalataimat.

Papírbrikettel én is próbálkoztam. Egy elektromos. kapunyitó motoros gépet vettem, de az "úriember" nagyon csúnyán rászedett. A vele való üzletelést nem ajánlom senkinek.

Ez a honlapja.:http://ingyenfutes.hupont.hu/

 

 

000ügynök Creative Commons License 2012.12.29 0 0 5636

eltaláltad, de lassabb, mint másból, mert vizesen a papír megcsúszhat a gépben, és elakadhat, olyankor leállít, kiszed, újraindít.

Előzmény: nagykunsági (5635)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.29 0 0 5635

Áztatott papírból pelletet??

 

 

Vizesen nyomattad a géppel azután szárítottad?

 

 

Előzmény: 000ügynök (5633)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.29 0 0 5634

minnél nagyobb a tárcsa vastagsága annál többet termel a gép

Előzmény: galvin (5626)
000ügynök Creative Commons License 2012.12.29 0 0 5633

de megy..:), ja és készítettem beáztatott papírból....az is baromi jól ég

Előzmény: nagykunsági (5632)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.29 0 0 5632

Fűrészpor nélkül nem megy??

Előzmény: 000ügynök (5631)
000ügynök Creative Commons License 2012.12.29 0 0 5631

szárítom, de nem  teljesen szárazra, és teszek hozzá száraz fűrészport

Előzmény: nagykunsági (5630)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5630

Az összegyűjtött falevél nem nedves a brikettáláshoz?? Vagy még szárítod előtte?

 

 

Előzmény: 000ügynök (5625)
brikigép Creative Commons License 2012.12.28 0 0 5629

Most már végre a géppel kisipari szinten termelnek, már sok olyan csomagot legyártottak-eladtak mint a képen van, egyenlőre nincs száritójuk és a nyáron megszáradt anyagot (~30t) már lepréselték és eladták.

 

A papírpréselést ha rajtam múlna csakis csigás géppel oldanám meg, de azt már ráhagyom a fiatalokra.

Előzmény: nagykunsági (5616)
galvin Creative Commons License 2012.12.27 0 0 5628

Üdv! Agyazol még a papírbrikett géppel történő préselésén? Engem is érdekelne a dolog. E-mail címem publikus, oda is írhatsz, de ha a fórumon is megosztanád gondolataidat, többen örülnénk neki!

Előzmény: badjoni (5598)
000ügynök Creative Commons License 2012.12.27 0 0 5627

hmmmm. attól, hogy mennyire vagyok szorgos, milyen az anyag, mit keverek hozzá....

 

Üdv.

Előzmény: galvin (5626)
galvin Creative Commons License 2012.12.27 0 0 5626

Helló! Mitől függ, hogy a géped 50 vagy 100 kg-t termel óránként? Kicsit nagynak tűnik első hallásra a szórás. Üdv: galvin

Előzmény: 000ügynök (5625)
000ügynök Creative Commons License 2012.12.26 0 0 5625

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!

 

Én saját készítésű pelletgéppel és égetővel nyomulok......alapanyag falevél, termelékenység 50-100kg/h, 3kw-os meghajtás, lehet belekeverni fűrészport is, utána ki kell ropogósra szárítani, és lehet bezsákolni.

A pelletgépet a brikettáló töredékéből ki lehet hozni....nekem jó lett elsőre..

A falevelet a szorgos szomszédok zsákbagyűjtik..:), ügyesek...

Az égetőt ( terv titok egyelőre, mert teszt alatt van) egy "totya" kazánba toltam be, aminek a nyílása 18x18 cm! A  teljesítményt a kinti időjárástól függően állítom kb. 10-20 kw között ......a ház szigetelt...

Napi fogyasztása 60kg, hamu 20 kg, a teljesítményt multifunkciós relékkel szabályozom, amivel az adagolás hosszát, szakaszolását is meg lehet oldani.

Fűtött alaptarület 200 m2, 3 lakás!! A használati melegvíz is erről megy, 41 fokos Átlaghőmérséklet 21 fok, de sajnos csúcsra van járatva az égőfej teljesítménye -3-5 körül már. Ha kevesebb lenne 50m2-rel, akkor időnként le is állíthatnám.

 

Remélem segíthetek, aki ebben gondolkodik:)

 

Lásd lejjebb:

http://www.youtube.com/watch?v=2FGbCFkyANs

http://www.youtube.com/watch?v=OLroa6cZyfg

nagykunsági Creative Commons License 2012.12.26 0 0 5624

De érdekel.

 

Elcseréled forintra a forintot meg a gépeimre :))

 

 

Előzmény: poschm (5623)
poschm Creative Commons License 2012.12.26 0 0 5623

csere érdekel-e- az egész technikáért papírért egy profi kondigép-

 

Előzmény: nagykunsági (5602)
beest Creative Commons License 2012.12.26 0 0 5622

Krisztián, Közelünkben van egy srác aki gyárt peletet. Apja nagyon gazdag, nyomja a gyereket pénzzel, alapanyag szinte ingyen. Kész pelletet alig tudják eladni. Vettek kínai kész pellettálót (2-t is), nem jött be. Egy valag pénzt belefeccöltek új gyártósorra, mire gyártani tudtak. Nem sok háznál van pelett kazán. Egy ismerősnek pelett kazánja van de ő meg romániából hoz nyárfa pelletet nagyed áron mint a magyar (kamion tételbe 24 tonna).

 

Van ahol már "dobálják" ki a pellet kazánokat, és cserélik le apríték kazánra. Hirdető újságokban is látom, hogy megy lefele a pellet kazánok ára, és egyre több apríték kazán jelenik meg, már elfogadható áron.

Előzmény: Petrovics Krisztián (5618)
galvin Creative Commons License 2012.12.26 0 0 5621

Bocs, elírtam: "akkor mindkettő megéri (brikett, pellet)"

Előzmény: galvin (5620)
galvin Creative Commons License 2012.12.26 0 0 5620

Üdv! Szerintem ha a piaci ár alá tudsz menni, akkor mindkettő megéri (brikett, kazán). Hogy mennyire kéne alá menni az áraknak? Annyira, amennyit még Te is adnál érte, ha ilyen termékkkel fűtenél. Én személy szerint sem a pelletért, sem a brikettért nem adnék mázsánként max.3.000 Ft-nál egy fillérrel sem többet - inkább kevesebbet (a piacon 6-7 ezret is elkérnek érte, ami irreális!!!).

Ha én ilyesmibe fognék, készítenék egy kalkulációt: 

- mennyiért jutok hozzá az alapanyaghoz

- mennyi a fuvarköltség

- mennyi energiát használok el a gép üzemeltetéséhez

- egyéb költségek, ha vannak

- egy tisztességes (800-1000.-Ft körüli órabér a munkámra, de ha adózni is akarnék utána, akkor mindez x2 !)

Ha ezek után belefér az általam elképzelt eladási árba, akkor belevágnék. Ha nem, akkor "raktárra termelni, hátha elviszik" alapon kétszer is meggondolnám.

Bocs, de ez csak a saját véleményem. Jó tervezést-kalkulációt-beszerzést, üdvözlettel: galvin

Előzmény: Petrovics Krisztián (5618)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.26 0 0 5619

Tájékoztató mail ment.

Előzmény: Petrovics Krisztián (5617)
Petrovics Krisztián Creative Commons License 2012.12.26 0 0 5618

Áldott ünnepet kívánok mindenkinek!

Szeretnék beruházni a brikett, pellet gyártásba.

A beruházás talán eltúlzott szóhasználat, mivel most mindösszesen 400. 000ft-ot szánok rá.

 

Elősszöris had gratuláljak minden fórumozó, dolgozó, szakembernek, akik megosszák tapasztalataikat, szakmai hozzáértésüket, önzetlenül.

Le a kalappal a fórumot éltető gárda előtt. Őszintén.

 

Hosszú távú terveim távolabbra mutatnak, mint egy 400 e ft-os kiköltekezés. Nagyobb, igazi beruházás sem áll távol tőlem. Nincsenek nagy terveim, nem akarok, nyilván nem is lehet ebből meggazdagodni (brikett, pellet gyártás, kereskedelem), a családom számára szeretnék egy biztos megélhetést, egy hosszú távon működő tisztességes vállalkozást.

Nagy gépbe külömböző okok miatt nem szeretnék belevágni.

A gép árán kívül rengeteg dolognak stimmelnie kell. Áram hálózat, gazdasági épület, stb.

Jelen időszakban rendelkezem egy a kezdéshez szükséges 50m2-es épülettel, 3X16A energia, pelletálláshoz, brikettáláshoz megfelelő szárazságú alapanyag.

Amit szeretnék, egy kb 400e ft os gép amivel beindítom a dolgot.

-Meglátom milyen minőségű és hosszútávon mennyire megbízható a beszerzett alapanyag

-Hogyan működik a logisztika

-Van-e piaca a végterméknek ( akár brikett, akár pellet)

Ha mindez ok, akkor beruházok egy nagyobb tételt.

 

Tud valaki segíteni?

Akár gép beszerzés, piacra való "bejutás", vagy csak a kereskedéssel kapcsolatos tapasztalatok megosztásában.

-és hát az örök kérdés- brikett, vagy pellet??!!

:-)

 

Köszönettel.:

Petrovics Krisztián

petrovicskrisztian@citromail.hu

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!