Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1062

Nagyon nehéz másképpen elmenni egy nagyobb hajóval, ha az már siklásban van.

 

Valóban nem szép dolog, de ez van. Ami igazán csúnya, hogy ha egy csatornában mész el egy kis ladik mellett siklásban, mert azt még be is boríthatod....

Előzmény: Barbabianka (1060)
buszter Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1061
Helló hazaértem :) ... én nem azért szeretnék CSAK nagy motort mert szágultozni akarok elsősorban .... 40km/h az bőven jó :) de ha meglátja alaki a 115LE motort akor már nem is áll neki kötözködni hogy veresenyezzünk ... a Római parton ez a mániájuk hogy versenyeznek .... A másik hogy a 115 ös az figyaszt 7-8 litert óránként a 50 es 2ütemű meg 20 litert..... azért van különbség ..... ki segitenétek abban hogy a csomó az mennyi km ben ?
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1060

A gyári 21-es csigával kb 37-40 csomó a hajóm végsebessége, szerintem utazni siklásban 20 csomóval kényelmes, ez kb. a Te sebességed. Sok nyugodt hajózást tervezünk, ez 5-8 csomó, haladsz is , látsz is, takarékos is vagy.

Csak volt!! mint irtam. Vagabund II-t a múlt héten eladtam! Nagyon fájt a szivem érte.

két évvel ezelött voltam a Tiszán egy barátommal elég nagy böhöm hajója van.

Kicsit jobban megeresztette, kivágta a hullámokat mind a két oldalon. Alig tudtam lecsititani. Szép volt jó volt de egy disznóság ha elmész a pecások között és mind az öklét rázza.

bb

Előzmény: ede111 (1059)
ede111 Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1059

DE!   mennyire más a Te több tonnás hajóddal menni, esetleg a Quick. 5.40 -el ami egy tonna, mint a kis alu lélekvesztővel. Szinte még félnék is benne olyan sebességgel. Ősszel mentünk a Tiszán  nyugodt vizen 40 csomóval lefelé, már az is elég gyors volt, pedig a Quick. komoly nagy hajó a kis csónakhoz képest.

Arról nem beszélve milyen ribilliót csinál a többi hajósnál ha 60-70km/h val elszáguld az ember mellettük.

A gyári 21-es csigával kb 37-40 csomó a hajóm végsebessége, szerintem utazni siklásban 20 csomóval kényelmes, ez kb. a Te sebességed. Sok nyugodt hajózást tervezünk, ez 5-8 csomó, haladsz is , látsz is, takarékos is vagy.

Azért bármilyen korszerü is a Suz. 115TL , ha vinni kell az 1 tonnás+ utasok hajót 60-70Km/h-val a vizen, NYELI a drága benzint.  üdv,,ede

Előzmény: Barbabianka (1058)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1058

Nekem a normális utazósebességem a tengeren 35km/h. Ezzen kb 3/4 gázon siklunk félméteres hullámokig. Nagyobb hullámokon abbahagyom a siklás.

Pár évvel ezelött átmentünk Trogirból Brácsra. Reggel fél hétkor indultunk a tenger olyan volt min az olaj. Egy rezznés se volt rajta.  Rányomtam a teljes gázt és ugy 45km/h-val siklottunk. Fantasztikus élmény volt. Ezért megértem busztert.

DE!

kilométeres közelben nem volt senki a vizen. Nem zavartam senki es mindent tökéletesen láttam mi van elöttünk. A vezetöállásban fejem legalább 2méterrel a víz szine fölött van igy sokkal többet látok mint egy sportcsónakból. Kicsi a valószinüség hogy ráfutok valamire.

A motortérböl meg felhallatszott ahogy a motor nyelte a benzint. Szép út volt de nagyon drága.

Ugyan ez a Dunán egy baromi rizikó. A folyó vizben aligha látod meg a rönköket.

Üdv.

bb

Előzmény: ede111 (1057)
ede111 Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1057

Bizony bizony, ez a sebesség még a tengeren is hatalmas, pedig ott nem kell kerülgetni, figyelni uszadékot! Arról nem beszélve, ilyen seb. mellett egy hétvégi hajózásnál elmegy a havi fizetés, + fél lábod a temetőben, másik a börtönben!!

üdv,,,,,,,ede

Előzmény: Barbabianka (1056)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1056

Sügér ne bátsuk busztert. Öregszel (meg én is) és elfelejted milyen jo is volt gyorsan hajózni.

Nem megharapni kell hanem megértetni vele mit jelent vizen 100km/h. Mivel már lassan csak a nagy Dunán vagy a Tiszán tudsz csak gyorsan hajózni ne feledd el az uszadékot. Ugy hivták egykor a hajósok kogy tönkre mész. 100 km/h nál nem látod és nem tudod kikerülni. Magad és utasaid életét kockáztatod.

bb

Előzmény: süger (1055)
süger Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1055
Buszter!
Nem akarlak sértegetni,megsérteni,de annyira makacs és ......... vagy,hogy az már fáj.
Miért nem veszel inkább egy yachtot,teljes szeméjzettel hamár a szomszéd és az emberek előtt akarsz felvágni?!
Mi itten békés emberek vagyunk,van akinek kismotorral horgászladikja van,és meg van vele elégedve. Ha egy ilyened lenne,akkor is szívesen üdvözöltünk volna köreinkben.
Közmondás:Ne légy kiváncsi,mert hamar megöregszel,és rusnya vénember lessz belőled.
Mégegyszer bocsi: Sügér.
Előzmény: buszter (1054)
buszter Creative Commons License 2006.01.09 0 0 1054
Ede ezt most ugy érted hogy ti is ott vagytok ? :)))) vagy hogy it okosak ? :))))
Előzmény: ede111 (1053)
ede111 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1053
Naláttodd, ott is vannak okos emberek(rajtunk kivül) ede
Előzmény: buszter (1052)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1052
ÉRTEM !!! végre :)))) persze a viccet értem :) !! ne félljetek még töprengek egy darabig ezen .... itt a parton sokan mondják hogy hüjeség ... a SzánTóB. is mondta fölös .... de ehy olyan hajót szeretnék hogy ha meglátnak vele akor leessen azálla mindenkinek :))) a szomszédnak van egy 115 öse .... majd lemegyek vmikor és lemérem mik a méretei és megnézem mennyire kell átalakitani a hajót .... lehet teljesen nem jó bele .... de ha mégis veszek akor az nem most lesz .... most még csak átgondolom :) és mindenkit kikérdezek :) eddig senki sem mondta hogy tegyem rá a nagyot ... Szántó 75Le set mondott hogy az lenne a csúcs de akor halálos lenne a tempóm ;)
Előzmény: ede111 (1051)
ede111 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1051
1045!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(nem 1047)
ede111 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1050
Term. bb. csak viccelt, a 1047 utolsó mondatát folytasd első mondatával.....(de minden viccben van igazság??) Fő a béke és a jó humor!! ez persze belefér, de tényleg, ELÉG A MOTOR!! üdv ,ede
Előzmény: buszter (1049)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1049
ezt most nemértem bb
Előzmény: Barbabianka (1047)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1048

le kell alapoznod egy fémmentes alapozoval. utána egy 2K polyurethan alapu autolakkal lefujhatod.

bb

Előzmény: buszter (1046)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1047

A gazdájából meg a 115lovas ötletét. :0)

Sorry buszter nem hagyhattam ki. A béke és barátság biz Isten tovább tart.

üdv.

bb

Előzmény: ede111 (1045)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1046
Jó lenne kipróbálni mijen egy ekkora motorral ... csak sajna ezt nem lehet :( pedig nagyon kiváncsi lennék rá :D ... azt nem tudjátok hogy aluminiumra milyen festék való ?
ede111 Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1045
Megnéztem Buszter filmjét, csónakot, motort, közlekedést. Még világosabb a véleményem, máris elérte a motorizáltság csúcsát, nagyobb motor BÜN. DE hogy is nézne rajta egy közel 200 kilós Suz.115TL? nem hozzá való. Ki kell pofozni a csónakot, motort és a célra tökéletes. üdv,,,,ede
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1044
10 E ért az a szék nem is drága.Itthol sokkal többe kerülne.
Amúgy ha nem vagyok indiszkrét,merre pihentél év végén,hogy nem voltál netközelben?
S.
Előzmény: Barbabianka (1040)
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1043
Öreg rókák vagyunk mi már. Megéltünk,átéltünk, és láttunk egy két dolgot.A törvényeket meg már nagyjából ismerjük. Ne szerénykedjél,ez az igazság.
Megtanultuk tisztelni a vizeket,időjárást,természetet.
S.
Előzmény: Barbabianka (1039)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1042
érdekes szék :) de én egy padot szeretnék ... mivel ez ojan h hogy az első hát támlát ha ledöntöm pont a hátsó üléssel csukodik egybe igy egy ágyat alkot ;)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1041
érdekes szék :) de én egy padot szeretnék ... mivel ez ojan h hogy az első hát támlát ha ledöntöm pont a hátsó üléssel csukodik egybe igy egy ágyat alkot ;)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1040

Szevasz buszter

én sem az SZTK székre gondoltam, hanem valami ilyenre:

http://cgi.ebay.de/Bootssitz-gepolstert-Angelboot-Motorboot-NEU-Bootsstuhl_W0QQitemZ7210343568QQcategoryZ384QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Ahogy az orra kinéz valaki rondán beragadt egy stég alá. Kalapácsot felejtsd el, ezt csak nyomatni lehet. Kár, de nem fog nagyon látszani ha lefested!

Meg vannak a hajó papirjai??

üdv.

bb

ps. haragszol az ly-ra

Előzmény: buszter (1038)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1039
Valahol a szivemböl beszéltél. én nem akartam igy fogalmazni! már igy lassan mumusnak érzem magam. pedig csak a tapasztalat jön elö!
Előzmény: süger (1031)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1038
http://buszter.cjb.hu/ << itten vannak a képek :) mag a teljes video ... :D amin láccik a nagy fejem amint bohóckodok meg belsőnézet :) Hajó méretei : hossza 480cm széleség 145cm méjség 60cm ... a méretek hozzávetőlegesek mivel nem kocka alakú és nem tudom mejikrészén kell mérni :)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1037
ez nem ojan horpadás szerintem vagy stégnek vagy vmi nagy vakaminek mentek neki de elég gyorsan ... mivel ez teljesen a hegye ... a alja és a teteje itt ér össze 4mm es alu lemez mind a kettő és plusz van rajta agy merevitő pont az ijen ütközések ellen plusz egy orr léc ami gomb alakú .... szal itt majdnem 3 vm vastag alu van .... szal nem igan tudom ki kalapálni ... igy meg baromi hüjén néz ki ... főleg ha szépen le lesz festve ...
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1036
itt egy kép a horpadásról .... http://buszter.cjb.hu/horpadas.jpg mindjárt kész a weboldal amire kiteszem a hajó képeit ;)
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1035
Ezt jó hallani. Sok sikert a vizsgához. 30-as Yam is 10-12-t eszik.
A hajód orra meg ha alul van behorpadva, az a parton történő be kiszállstól van.
Nem érdemes kiegyengetni, mert kis idő műlva olyan leszz újra.A lemez is megvan nyúlva, nem kellene piszkálni.Úgyis csak a parton fenékkel felfelé fordítva látszik.
Az enyémis sajna ilyen.
Előzmény: buszter (1033)
süger Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1034
Ha a hajóról is volna szárazföldi képed azt is jó lenne. A hajó méretei?
S.
Előzmény: buszter (1032)
buszter Creative Commons License 2006.01.08 0 0 1033
teljesen igazad van Süger ... tapasztalatom pár óra csak (evvel a hajóval) .... hajó vizsgám nektek elárulom nincs még ;) most márciusban megyek csak vizsgázni ... tapasztalat motorcsónak szinten csak annyi van hogy itt születtem a dunaparton .... és állandóan vizen vagyok valamivel .... a költségekről annyit hogy ez a motor óránként 15-20 litert fogyaszt azt mondta szerviz .... és ha full gázon megyek akor ez tuti .... most náron csak párszor voltam lenne mert ugye papirok nélkül nem is merek messzire menni meg csak 4 után mikor a rendőr haza ment :D már 30 ezret költöttem benzinre ... azt sajna tudom nem olcsó sport de most nagyon tetszik :D de persze az ép ész határain belül maradok :D
Előzmény: süger (1031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!