Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.27 0 0 96
Igen, aztán ugrott be, hogy a kocsiról le kellett volna venni a takaróját :) :) :) Amúgy egy sima E kocsi, van már három. De 49€ -ért nem akartam otthagyni.
E-bayről jött ez is, a szokott módon.
Mindíg aggódom, de kopp-kopp-kopp, eddig nem volt gond, profin becsomagolva, lezárva, leszigetelve hiánytalanul jött. Ja, és persze részletes számlával ami garancialevél is. Ez persze lehet, hogy ott természetes, csak én örülök itt neki ennyire...

Az 1-esben utazó kereskedők sok készletet felvásárolnak, és szétszedik, akciós áron kiárulják a modelleket, síneket belőle. A sínek így egyben feleannyiért jöttek meg, mint ha külön-külön megrendeltem volna őket. Két váltó, négy egyenes, és egy körre való ív. Így most van két köröm, egy négy vágányos állomásra való váltóm, és elég sok egyenes.

A piroskámat kéne elcserélni egy dízelmozdonyra, akkor lennék igazából elégedett, de idehaza erre nem igazán van esélyem :(
Előzmény: Briko (95)
Briko Creative Commons License 2006.04.27 0 0 95
Hol vannak ilyen kertivasutas akciók? Egyéként a kocsiból nem sok minden látszik...
Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.27 0 0 94
Nálunk is ma csengetett a postás, a zonderange bót'bó hozott egy kis sínt és egy kocsit :)aa
Briko Creative Commons License 2006.04.26 0 0 93
Továbbá felmászott egy 'majd 60 megás film is a média könyvtárba...
Előzmény: Briko (92)
Briko Creative Commons License 2006.04.24 0 0 92

Feltöltöttem az új képeket a média könyvtárba, valamint bővült a modellek köre is egy új személyvagonnal.

 

Üdv

 

Brikó

Briko Creative Commons License 2006.04.23 0 0 91

Nem csodálom, hogy nem találod, baromságot írtam... A média könyvtárba nyomattam őket.

Egyébként ma is melóztam a kertben, holnap lesz időm, töltöm fel a képeket a http://lgb.briko.hu -ra is. Elkészült többek között az egyik fordulóban egy sziklakert, beülettem pár nagyobbacska fenyőt, letettem a peronokat (amennyi volt), ja és megváltam az osztrák modellektől, marad csak tisztán az RhB...

 

Most megyek, beszédülök a kádba és az ágyba.

 

Brikó

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.23 0 0 90
Pontosan hova is? Nem találtam!
Előzmény: Briko (89)
Briko Creative Commons License 2006.04.22 0 0 89

Sziasztok!

Itt a tavasz, töltöttem fel egy-két képet az http://lgb.briko.hu -ra, ott is az LGB könyvtárba...

 

Brikó

Briko Creative Commons License 2006.04.12 0 0 88

Én is szendvedtem vele, de sikerült...

Le kell tölteni a legújabb lejátszóprogit, ha jól rémlik ITunes a neve...

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.12 0 0 87
Eddig egyik gépen sem sikerült működésre bírnom, semmilyen codec-el. Pedig nagy MOV barát vagyok, a fényképezőgépeim is abba rögzítenek. És mégse...
Előzmény: Briko (86)
Briko Creative Commons License 2006.04.12 0 0 86
A Brawa-s téli filmet megnéztétek? Nem semmi...
Előzmény: Törölt nick (84)
papanatoo Creative Commons License 2006.04.10 0 0 85
Hát ez bámulatos tényleg, rögtön kedvet kaptam egy kertivasút építéshez.
Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 84
OK, a fordítás volt a lényeg, keresgélek tovább, hátha akad valami. Felhívom a forgalmazót, meg a másik szál: írok a weblap gazdájának, konkrétabb leírásért.
Előzmény: Briko (83)
Briko Creative Commons License 2006.04.10 0 0 83
Nekem most erre nem nagyon volt időm, 3 hét után akkora szeméttelep várt az íróasztalomon, hogy az rettenet... Örülök, hogy ezt le tudtam fordíttatni a titkárnővel...
Előzmény: Törölt nick (82)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 82
Guglizgattam, a gyártmánnyal sok cég foglalkozik, de konkrétan ilyen anyagot nem találtam egyelőre.
Előzmény: Briko (80)
Uplink Creative Commons License 2006.04.10 0 0 81
Én csak PC alaplapot ismerek... :)))
Előzmény: Törölt nick (78)
Briko Creative Commons License 2006.04.10 0 0 80

A Karochermie cégtől epoxid gyanta rögzítéssel. Ez azonban egy nagyon drága megoldás. Ma én Sarnafil kavicsrögzítőt használnék megfelelő méretű sóderrel.

 

Ez a hevenyészett fordítás.

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 79
Mit einem Epoxidharz Binder von der Firma Karochemie. Dies ist aber eine sehr teure Methode. Heute würde ich Sarnafil Kiesbinder mit einem Schotter in der richtigen Grösse verwenden.

Ez a lényeg, mi ez amiről ír?
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 78
Jaaaa, hát ez alap-lap kérem :) A leg-igényesebben megépített kerti vasutak egyike amit eddig a neten találtam. A fotók, a járművek, minden...

http://modellbahnen.cadosch.org

Előzmény: Uplink (77)
Uplink Creative Commons License 2006.04.10 0 0 77

Mi is ennek a Cadosh lapnak a címe???

 

Nálam egyébként kemény földsáncon volt a sín, e köré került finom kavics, ami az idő során "magától" összeállt...Kicsit vizesen szórtam le. 

Mivel csak díszítő funkciója volt, azért nekem megfelelt.

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.10 0 0 76
Meg kellene fejteni, hogy a Cadosh honlapon milyen ragasztót használt a kerti vasút üzemeltetője.

Az ágyazat felépítése OK, a kőzúzalék szintén OK, a rögzítése ragasztó, hasonlatosan a kis modellvasúti ragasztáshoz.

A képek alapján két komponensű ragasztót kevert össze, csak azt nem tudtam kihámozni, pontosan milyet.
Előzmény: Briko (75)
Briko Creative Commons License 2006.04.07 0 0 75

Jól elvagyok itt magammal.....

 

Vika barátom jóvoltából formailag elkészül a kertivasutas honlapom, amit a http://lgb.briko.hu címen lehet utolérni...

 

Brikó

Briko Creative Commons License 2006.04.05 0 0 74

Jut eszembe: idén 125 éves az LGB, emiatt nagy ereszdelahajam lesz nyáron Nürnbergben, egész kedvező csomagárakat hirdettek meg, van kedve valakinek eljönni egy három-négy napos kirándulásra?

 

Brikó

Briko Creative Commons License 2006.04.05 0 0 73

A téglák mellett megemelem kicsit a földet és rászórom... Gondolkoztam azon is, hogy leragasztom, de letettem az ötletről. Viszont sok helyre nem kavicságyat teszek, hanem faforgácsot, nagyon tutin néz ki. Már ma is megcsináltam volna, csak az időjárás közbeszólt...

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.05 0 0 72
Nagyon tuti!!!

Hogy tervezed a kavicságyat megoldani?
Előzmény: Briko (71)
Briko Creative Commons License 2006.04.05 0 0 71

A mai munka eredménye:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.03 0 0 70
Két kép a játék-délutánról :)aa
Briko Creative Commons License 2006.03.30 0 0 69
Nálunk sajnos én vagyok a dózer....
Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.29 0 0 68
Ez állllati jól néz ki!

Hozzánk a héten jön a dózer...planírozni kicsit a helyet :)
Előzmény: Briko (64)
Uplink Creative Commons License 2006.03.29 0 0 67

Szia,

 

Itt vagyok....

 

A gyári alap digit dobozban található R1-es íveken túl vettem R2-eket meg sok egyenest. 

Jelen pillanatban minden dobozban van, mert tavaly volt egy kis kert általakítás és a beszélő lapát elsimította a kialakított dombot a visszafordítóval együtt.  :(

Kicsit sem voltam mérges.

 

Most átkoncepcionáltam a dolgot és máshova kerül az egész pálya.

Csak lenne rá időm... Sehol sem tartok és még a kerti sütögetőt is kellene alakítani ezzel párhuzamosan..

Előzmény: Briko (66)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!