Keresés

Részletes keresés

Sziszóék Creative Commons License 2004.04.02 0 0 171
Igen, ennyi. Mi is azért akadtunk ki, mert még ebből is elvettek a szellőztető miatt. Nekünk van mosogatógépünk és ha mindent úgy hagyunk, képtelenség lett volna elférni. Egyébként egy ilyen konyha (tele van építve, alig van rakodható hely a sok beépített dolog miatt) max. 150e Ft. Szóval azért ne ájuljunk el tőle.

Nekem a négyzetméterek jobban fájnak...

Előzmény: stupeki (170)
stupeki Creative Commons License 2004.04.02 0 0 170
nem tudom nektek, hogy van a konyhátok, de én ahogy a méretezett alaprajzot nézem, nagyon kevésnek találom az alsó elemeket.

hűtő, 1 elem, sütő, mosogató, 1 elem. ennyi.

rosszul van rajzolva vagy tényleg csak ennyi ?

nektek hány elem van ?

Előzmény: Sziszóék (141)
stupeki Creative Commons License 2004.04.02 0 0 169
köszi.

mégiscsak szeretnek, felhívtak, szerdán megyek konyházni !!!

Előzmény: Paco155 (168)


Paco155 Creative Commons License 2004.04.02 0 0 168
Igen. Legalábbis az alapáras mind ki van, a felárasból meg a burkolók. A többit csak katalógusból tuidják mutatni.
Előzmény: stupeki (167)
stupeki Creative Commons License 2004.04.02 0 0 167
rájöttem, hogy én a csízyiék mostohagyereke vagyok, mert nem hívnak...

még egyet akartam kérdezni, hogy a fürdőszoba cuccok is ott vannak kiállítva ?

Nőgyógyász Creative Commons License 2004.04.01 0 0 166
Az Épker, azaz egész pontosan Szatmári úr bizonytalan válasza szerint az a 10 centi a válaszfalnál vakolattal együtt értendő. Mondjuk létezik 6 meg 8 centi vastag tégla, de azért a 10-esnek jobban örülnék ... nehogy kidőljön a fal, ha lazán nekitámaszkodom ;)

De talán ne offoljunk itt, CP-s ügyekben van saját topikunk :)

Előzmény: agihuszar (165)
agihuszar Creative Commons License 2004.04.01 0 0 165
IGEN kolleganő :) És nem is akármilyen :) Jó fej a javából!!! :)))

Nah várjunk csak Nőgyógyász! Ami nekem a rajzon van adat mondjuk a hálóra, hogy 433*263 az akkor valójában nem annyi? Mert be van jelőlve a rajzon egy kis kereszt csík mintha onnan lenne a méret és a fal mérete is fel van tűntetve külön....
És meg is van határozva hogy az én lakásomnál az össz válaszfal 1.38 nm2. Erről tudok .... de akkor ennél ugye nem kisebb?
Tiszta frászban vagyok már....
Akkor most a hálóm mekkora is?

Előzmény: Nőgyógyász (164)
Nőgyógyász Creative Commons License 2004.03.31 0 0 164
Kolléganő? Valahogy az volt az érzésem, hogy a stupeki nick mögött egy férfi rejtőzik, de ezek szerint tévedtem :)

Én is csak marketing rajzot kaptam a CP-ben az előszerződéshez, amin alapterületek voltak feltüntetve, semmi méretezés. A végszerződés előtt kaptam csak méretezett rajzot, azon viszont kb. stimmelnek az adatok. Nálunk a vakolatlan határoló falak belső felétől számít a méret, 10 centi magasságban mérve. A belső válaszfalak alatti terület külön sorban szerepel az alaprajzon, nálam 1.11 nm., azt mi is fizetjük. +- 3% eltérésen belül változatlan az ár, +- 3 ... 6 % között arányosan csökken vagy nő az ár, 6%-nál nagyobb eltérésnél meg a vevő dönt, hogy eláll a szerződéstől, vagy arányosan módosul az ár. Persze azt külön kikötik a szerződésben, hogy ezen okból történő elállás nem minősül az eladó hibájának, ezért nem a foglaló duplája jár vissza, csak a befizetett összeg.

Anno volt egy pár cikk a sajtóban erről, hogy milyen igazságtalan a határoló falak középvonalától számítani az alapterületet, és ha jól emlékszem, akkor jogilag is támadható. Mindenesetre az volt a sugallat, hogy komoly cég ilyet nem csinál.

Előzmény: agihuszar (163)
agihuszar Creative Commons License 2004.03.31 0 0 163
Remélem finom volt a mai ebéd kolleganő :) Majd vacsira megkóstolom én is :)))

Nőgyógyász??? :))) Hű de kicsi a világ :) Egy másik topicban is írták, hogy kollega vett lakást a CP-ben :) most már követni sem tudom, hogy a kollegám kollegája kicsoda és ki hol vett lakást :) Csak annyit tudok, hogy sok kollega van és sokan vettek új lakást :)))))
Na jó elég az eszmefuttatásból....

Tényleg nem volt korrekt amit veletek csináltak... ez már biztos, hogy így van?
Nőgyógyász: mi legalább az előszerződésnél megkaptuk a rajzot és nekünk külön fel van tűntetve a fal nem? (Az más dolog, hogy minket másképp húztak le..... :( ) Legalábbis a hálót összeszorozva kicsi eltéréssel de annyi! Akkor azt vakolattól vakolatig kell érteni? Mert én már teljesen össze vagyok zavarodva....

Nekem is egyébként az volt a legnagyobb bajom, hogy voltak dolgok amiket elhallgattak és nem hívták rá fel a figyelmemet.... :( Sajnos ez sok pénzembe került és nem is tehetek ellene....

Már csak reménykedem, hogy hamarosan költözöm...

Paco155 Creative Commons License 2004.03.31 0 0 162
Persze hogy az. :)

Én is közvetlenül Csizy-éktől vettem, csak egy OC-s srác juttatott el hozzájuk.
Konyhabútort passzolom, de ezzel az erővel az elejétől hirdetniük kellett volna, biztos több vevő akad már az elején.

Nem vagyok sírós fajta :-P

A térképen azt a két lakást nézed normál tájolással amit említettél. Na akkor a jobboldali.

Előzmény: stupeki (161)
stupeki Creative Commons License 2004.03.31 0 0 161
a mareco is egy ingatlan közvetítő ?

mi először az otthon centrumban voltunk, de aztán az interneten megtaláltam a saját irodájukat, tehát mi közvetlenül tőlük vettük.

szerintem a konyhabútor csali volt, pont azért mert mindenki megkapta (ez nekem nem fáj, sőt, csak így gondolom). eddig még nem nagyon hallottam olyan építkezésről, ahol nem volt benne a konyhabútor.

mi az ágival egymás vállán sírjuk ki egymást (remélem nekem többször nem kell), aki nics ebben benne az nem nagyon érti, milyen izgalmakkal jár egy új lakás vásárlása.

honnan jobboldali ?

Előzmény: Paco155 (160)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.31 0 0 160
A jobboldali. :)

Amúgy valamennyire én is csalódott vagyok. Én nem Marecon, hanem Otthoncentrumon keresztül találtam meg őket ( igaz előtte Marecon át is, de ugyanaz a lakás 500ezerrel lett volna drágább), de ők sem figyelmeztettek, és ha jobban belegondolunk a szerződés aláírásakor még nem volt méretezett alaprajzunk, csak az a sajtpapír amit adtak. Ezt szerintem le kell nyelnünk, semmit sem tehetünk ellene a lázadozáson kívül.
Vigasztaljon minket a tudat, hogy a konyhabútor viszont nem volt benne a szerződésben, csak a későbbi akcióban, mégis mindannyian megkapjuk. Szerintem ez valahol egálban van.

Mi nem sokat lakásozunk együtt, már csak azért sem, mert van másfél év eltolódás a két vásárlás között :)

Előzmény: stupeki (159)
stupeki Creative Commons License 2004.03.31 0 0 159
sziasztok,

Paco, mindent tudok, csak azt nem, a kettő közül melyik. Az enyém azért egyértelműbb !!!

Az ágihuszár pedig az én kolléganőm, kicsi a világ... Ti is sokat lakásoztok együtt ??

Meg kell, hogy mondjam, én is becsapottnak érzem magam, mert igaz, hogy a szerződésben benne van (gondolhatjátok, hogy rögtön előkaptam én is), de a korrektség miatt felhívhatták volna rá a figyelmet. Főleg azért lepődtem meg, mert ez nem volt rájuk jellemző (mármint az átvágás).

Előzmény: Paco155 (158)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.30 0 0 158
Sziasztok...

Én is elővettem körzőt vonalzót, meg főleg a számológépet, nálam nem rossz a helyzet.
Egyenesen katasztrofális. :)

Csak a példa kedvéért beírom a méreteket.

A webes becsalogató szerint - a gyakorlatban(fallal együtt):
Előtér: 2.37 - 2.3125
Konyha: 3.21 - 4.02
Nappali: 19.68 - 19.0475
Fürdő: 4.15 - 3.77
Erkély fele: 2.22 - 2.22?

Összesen: 31.63 - 31.35 !!!

Falak nélkül : 27.9

Sajnos a szerződés 3.4 pontja:
"Az itt megjelölt területi nagyságok számítása a Lakást, illetve annak helyiségeit körülvevő fő- és válaszfalak tengelyétől számítottan kerültek meghatározásra..."
és a szerződés 4.3 pontja
"A felek a vételárat nem a lakás alapterületének függvényében határozták meg, így a lakás alapterületének nem lényegi -legfeljebb 2%-os - megváltozása ármódosítás okául nem szolgálhat..."
alapján nem szólhatunk semmit.
Ez így - főleg a 4.3 pont - ugyanis kizár minden reklamációt.
Nekem pl a fallal együtt kb 1% a különbség. Az azért érdekes, hogy már a számolásnál is, kíváncsi leszek mi lesz a fizikai mérés után.

Stupeki: én már tudom melyik lakásba költözöl :))
Ha egy kicsit figyelsz akkor te is kiderítheted az enyémat... :-P

Előzmény: Sziszóék (157)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.30 0 0 157
Szia Stupeki!

Elolvastam amit írtál és majd frászt kaptam, mert mi is így jártunk. A Marecos lapon feltüntetett négyzetméterek falastól értendők, szóval "kissé" meg vannak szépítve. A tuljadoni lapon remélem a szerződéses nagyság lesz!
Sajna mi is most konstatáltuk, hogy a gyerek egy kis lyukban fog lakni.
És ne felejtsd el, hogy szerződés szerint asszem 2%-ot +- (vajon melyik lesz) még változhat az alapterület. Íy már nem is olyan remek a négyzetméterár!

Nem akarom ragozni, hogy mennyire becsapva érezzük magunkat. Azt hittük, hogy a 60 nm-ből átköltözünk egy kicsit nagyobba, aztán a frászt!

Paco, te mindig tudsz valami okosat! A szerződésben a fal tengelyétől mérik a lakást! Most akkor mi van? Agyon méricskéltük az építészeti tervet, trapéz, meg háromszög területeket számoltunk, de sehoygsem jön ki a szerződésben leírt nagyság....

Előzmény: stupeki (155)
Nőgyógyász Creative Commons License 2004.03.30 0 0 156
Szia Ágihuszár! Én volnék Paco kollégája, hallom kerestél ...

Ha alattam fog lakni majd megismerem akkor :)
Azért a szomszéd épület sem lesz olyan messze, majd az usziban összefutunk :)

Előzmény: agihuszar (151)
stupeki Creative Commons License 2004.03.30 0 0 155
a méretezett alaprajz szerint kiszoroztuk faltól falig a négyzetmétert, ez azt eredményezte, hogy az egyik szoba 1 négyzetméterrel lett így kissebb.

a fal felét kell beleszámolni, ami ugye 15 cm.

na most én tegnap egy kicsit meglepődtem, mert az eredeti tervrajzon, amit a szerződésnél adtak, az egyik szobára az van írva, hogy 8,31 nm, de faltól falig az ún. hasznos terület, ugyebár bármilyen furcsa, de nekem az számít, csak 7,26nm.

ekkora hatalmas szobánál azért ez sokat számít.

szerintem erre felhívhatták volna a figyelmet a szerződéskötésnél !

Előzmény: Paco155 (153)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.30 0 0 154
Nem titok, de mániákusan nem adok ki semmilyen információt az érintett beleegyezése nélkül.
Paranoiás szakmában dolgozom :)

Előzmény: agihuszar (151)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.30 0 0 153
A falak tudtommal nem számítanak bele, de az erkély fele az igen.
Előzmény: stupeki (152)
stupeki Creative Commons License 2004.03.30 0 0 152
a régi lakásoknál is beszámították a fal felét az alapterületbe ? nekem az eredeti megadott négyzetméterekhez képest a most megkapott méretezett alaprajzot nézve majdhogynem 7 négyzetméterrel kissebb a hasznos területem. Vagyis vettem falat majd két milláért.

Szerintetek hogy van ez ? Lehet, hogy csak én nem értek hozzá ?

agihuszar Creative Commons License 2004.03.30 0 0 151
Azt hittem mostantól számítod a fél évet :)))

Jah amúgy nem tudtam, hogy titok bocsi :)
Ha alattam fog lakni majd megismerem akkor :)

Előzmény: Paco155 (150)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 150
Ha decemberben kellett volna átadni, és 3 hónap múlva fogsz beköltözni, az összesen fél év nem? :-P

Amúgy annyit megtehetek, hogy elolvastatom vele a hozzászólásod, utána, vagy jelentkezik nálad, vagy sem, ezt már ő tudja.

Előzmény: agihuszar (149)
agihuszar Creative Commons License 2004.03.29 0 0 149
Sziasztok!

Gondoltam beírok már mint CP-s :) ha már így ,,fikáztok,, :))))
Paco155-a kollegád ír a mi fórumunkba? Mert ha nem szólj neki :) ha meg ír kicsoda ő? Lehet ismerem, ha meg nem akkor jó lenne megismerni :)
Néha össze szoktunk ülni sörözni és szidjuk a szervezést...
Valóban sajnos igaz amiket hallottatok.... :( a hajunk kihullik a szervezéstől és sajnos a hibáik miatt 100 ezreket buktunk már jópáran...
Első átadás december...aztán február.... és még most sem lakunk benne.... :(
Remélem az a fél év nem komoly amit említettél mert én már 3-4 hónap múlva ott akarok berúgni a saját lakásomban :)))

Nektek sok szerencsét bár még nálatok csak most jön a java! :(
De azért kitartás mindenkinek, mi CP-sek már a végét rúgjuk :(

Előzmény: Paco155 (145)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 148
Én időnként készítek egyet kettőt, de csak telefonnal szóval nem nagy minőség.
Előzmény: Sziszóék (147)
Sziszóék Creative Commons License 2004.03.29 0 0 147
A Central Parkot mi is néztük, de majdhogynem elzavartak. Remélem most az a kiscsaj, aki ott flegmáskodott minimum a küszöböt rágja.

Nem tudom, hogy kérdeztem-e már, de nem akartok digifotókat készíteni az építkewzésről? Felrakhatnánk valahova. Vagy ha gondoljátok mi is lekaphatjuk...

Előzmény: stupeki (146)
stupeki Creative Commons License 2004.03.29 0 0 146
köszi a felhomályosítást, kérek egy ilyet faxon, mert azért így könnyebb dönteni.

pont ezen gondolkoztam, hogy biztos eszedbe fog jutni még valami, ami akkor ott nem, tehát a második egyeztetés teljesen egyértelmű, hogy kell!

Az én kollégám is a Central-parkban vesz lakást, szerintem is gáz...

Előzmény: Paco155 (145)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 145
Méretezett alaprajzot kaphatsz faxon, ha kérsz csak szólni kell érte. Vagy esetleg bemehetsz és nyomtatnak neked egyet. Nem titkolják, vagy tiltanak tőle csak szerintem nem készült el időben és pénzbe kerülne mindenkinek kiküldeni.

Egyeztetés ideje: a konyhával másfél óra alatt végeztünk, a műszaki majd 3 órát tartott, pedig elég gyorsan döntöttünk mindenben. Nem siettetnek, és ha az időpontegyeztetésnél előre szólsz, hogy hosszú lesz mert jól át akarsz mindent gondolni akkor szerintem meg tudtok beszélni akár fél napot is :)
Amúgy én is azt tudom mondani, hogy segítőkészek és jóindulatúak minden esetben tehát panaszunk nem nagyon lehet.

Ellenpéldaként az egyik kollégám is most "éppíttet" új lakást, a Central Park-ban vagy mifenében, na náluk olyan, hogy lakáskönyv abszolut nincs, mindent fecniken kapnak meg, a szervezés csapnivaló, stb. Pl fél év múlva beköltözés, (már most kellett volna, tehát csúsznak) és még csak most volt bent műszaki egyeztetésen. Igaz, a ház már rég szerkezetkész.

Előzmény: stupeki (143)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 144
Akkor a félreértések elkerülése végett, lehet hogy rosszul fogalmaztam, vagy lélekben összevontátok a két külön hozzászólásom.

Én kétszer voltam egyeztetni. Először egy alvállalkozóval a konyhabútort, és másodszor a múlt csütörtöki egyeztetés.

Az első a konyhabútor volt. Ott a feláras részek 10%-át kérik előre, de azt a 4000 forintot amivel nekem többe került kifizettem egyben.

A másodiknál aláírattak velem egy papírt, hogy öt napon belül befizetem. Aláírtam, de odaírattam, hogy igényt tartok a második ingyenes egyeztetésre a szerződés szerint. Ez az én véleményem szerint azt jelenti, hogy a feláras összegeket akkor kell kifizetnem, ha már végleges összegről tudok beszélni. Ez bármikor előfordulhat persze, mert már most tudom, hogy kifelejtettem egy kapcsolót egy konnektort, és egy elektromos kiállást, ami még pluszban rájön a tervre.
Másrészt nem tartom etikusnak, hogy legalább egy évvel előtte kifizettetnek velem olyan dolgokat amelyeket meg sem fognak rendelni egy évig.

Persze itt jöhet az ellenvélemény, hogy akkor fizessem egy év múlva, de majd az akkori árakon. Fene se tudja, hogy hogy járok jobban. :)

Ja, nem szóltam nekik, hogy nem fizetek öt napon belül, a papír szerintem ebben elég egyértelmű*. A végleges egyeztetés után öt nappal kell fizetnem.

* Az én értelmezésem szerint

Előzmény: stupeki (143)
stupeki Creative Commons License 2004.03.29 0 0 143
hello !

Minket még nem hívott senki, gondolom hamarosan sorra kerülünk.

Nem azt írtad Paco, hogy a feláras dolgok 10 %-t kell most fizetni, a többit a lakás átvételekor ?

Már mondtad nekik, hogy akkor fizetsz amikor szerkezetkész lesz a ház ? Mit szóltak hozzá ?

Ez az egyeztetés meddig tart, ugyanis eddig láttam egy alaprajzot, amiből nem derül ki, mekkorák a falak, tehát a bútort, stb-t ott a helyszínen kell kitalálni. Másik az, hogy miután csak a fejedben tudod elképzelni az egész lakást, jól át kell gondolni, hogy hová milyen színeket raksz, ezt ott gyorsan, miközben azt várják minél hamarabb végezz, nehéz eldönteni. Persze lehet, hogy csak nekem (én elég béna vagyok ezekhez a dolgokhoz).

A ház a cölöpözésnél tart, szerintem most teszik rá a lemezeket.

Előzmény: Sziszóék (141)
Paco155 Creative Commons License 2004.03.29 0 0 142
A diagonál csempézés felára mint írtam is +500Ft /nm :))

A strangról én is csak azért tudtam, mert előre (némi balhézás után) kaptam egy építészeti rajzot, nem csak azt a zsírpapírt amit a szerződéskötésnél adtak. Erről írtam is itt. :)

Az árról. Minuszba nem mehetünk, hiába kerül többe amit levonnak. :(

A tűzhely nincs árban legalábbis nekem nem volt.

Előzmény: Sziszóék (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!