Keresés

Részletes keresés

attisx Creative Commons License 2006.06.19 0 0 282

Látszik, hogy újonc vagyok...

Íme a kép:

attisx Creative Commons License 2006.06.19 0 0 281

Üdv mindenkinek,

 

Most találtam rá erre a topikra és mivel néha én is rajzolgatok, gondoltam beköszönök.

Íme egy a legújabb képeim közzül:

Ankith Creative Commons License 2006.06.18 0 0 280

köszönöm ez jól esett:) igazán más rajzok már nem nagyon vannak, innen is látszik,hogy milyen tróger voltam évekig....

 

hála égnek visszajött a kedvem a rajzoláshoz ,úgyhogy  a  jövőben remélem több képem is lesz.:D

Holnap utazok el Ausztriába dolgozni ,így egy időre nem leszek itthon,de a vázlatfűzetemnek mindenképpen hagyok a  táskámban helyet.

Előzmény: sirocco (279)
sirocco Creative Commons License 2006.06.18 0 0 279

Nocsak, nocsak, kedves Ankith, ezeket eddig miért tartogattad? Kiderül, hogy egy valódi művésszel társalgunk. Nagyon jók ezek a tanulmányfejek, és igazad van, a barázdás idős arcok rajzolásában van igazi kihívás. A korral együtt az arcra rávésődnek a jellemvonások és beszélnek az illető háta mögött álló hosszú életről.

 

Előzmény: Ankith (272)
Ankith Creative Commons License 2006.06.18 0 0 278

köszi! Általában rajzszakkörökön a modellek idősekből köréből áll akik egy kis plussz nyugdíjkiegészítésért, meg mert idejük engedi , beülnek a  székbe, szerintem jobb öket rajzolni, legalábbis én jobban szerettem....

De egyébként lehet ,hogy nem rossz ötlet , sok idős ember van naphosszat egyedül, nagyon magányosak,rajzolás közben meg legalább nincsenek egyedül:)

 

figyu , ha adhatok egy tippet:Próbálj szénnel rajzolni,olcsó és ősi bevált módszer és ténleg segít abban , hogy gyorsabban fejlődhess, legalábbis szerintem.

Aztán bemutatni az első szénrajzot!;)

 

 

 

Előzmény: nortx (275)
extekergo Creative Commons License 2006.06.18 0 0 276
Átszerkesztetted digitálisan? Na azért egy szabadkézi rajzot ne má' ! :(
Előzmény: nortx (275)
nortx Creative Commons License 2006.06.18 0 0 275
Nem én húztam őket! :P Ott egy kis hiba volt és digitálisan átszerkesztettem azért torzultak el a vonalkák! :) Jó megfigyelés a rajzaid meg bámulatosak! :P Bűr elöször arra gondoltam, hogy az öregek otthonába voltál látogatóba mikor rajzoltad őket!? :]]]] Amugy tetszenek!
Előzmény: Ankith (272)
Ankith Creative Commons License 2006.06.18 0 0 274
szuuuper
Előzmény: sirocco (267)
Ankith Creative Commons License 2006.06.17 0 0 273
bocs , nem a  középső , hanem  a harmadikra gondoltam
Ankith Creative Commons License 2006.06.17 0 0 272

Ezeket a  vonalakat nem te húztad ? , csak mert  a  középső képen nem egyenlő távolságban vannak egymástól?Model  után rajzolsz vagy képről másolsz?Látom nagyon szereted  a portré témát , kétség kívűl elég nehéz fejet rajzolni .Még a  múltkori  maszatolás témára reagálva megmutatom mire gondoltam.Bár régiek a  képek 1994-95 az első kettő, akkor még csak 14 éves voltam és előszeretettel maszatoltam én is:)na ez a rossz kép ,totál nincs térben ...itt is megy  a  maszat ,de ez már jobb képceruza és akvarellceruza,no maszat 2002graffitakvarellkonyvből2005konyvbolszénrajz2005pasztelleonardoiskola könyvbőlHát nem igen fejlődtem szerintem, mert tróger voltam és az általános után 6 évig szinte nem is rajzoltam.Jól teleszortam  az oldalt képekkel :)

Több nem is nagyon van.Hétfőn utazok el  és lehet , hogy nem nagyon leszek netközelbennetközelben :(,

úgyhogy most még fórumozok egyet:)

 

Előzmény: nortx (271)
nortx Creative Commons License 2006.06.17 0 0 271
Sirocco a munkád bámulatos! Gratulálok hozzá! :] Ráadásul ismertem is a képet :P

Most én is emgmutatom az ujabb munkáimat! Sajnálatos módon visszatértem a vonalas füzethez, mert a sima füzet nem adta vissza bescannelve azt a képet amit kelllet volna! Talán a lap minősége miatt! Majd próbálkozok vlaami speckó füzettel!

Nos íme a képek! :) A topkichoz meg gratula! öröm volt rátalálni!


Angee
Hajnee3
Hajnee4
sirocco Creative Commons License 2006.06.16 0 0 269

Hát aki kapta elégedett volt ;-)

Előzmény: Muybridge (268)
Muybridge Creative Commons License 2006.06.16 0 0 268
Gratulálok:)
Kár hogy ez csak fénymásolat...milyen lehet az eredeti?:P
Előzmény: sirocco (267)
sirocco Creative Commons License 2006.06.16 0 0 267

Mostanában nem rajzoltam. De rendben, beteszek egy pár évvel ezelőtti rajzot. Ezt Boris Vallejotól "vettem kölcsön", megrendelésre csináltam A3 méretben, és csak a fénymásolata maradt meg.

 

 

extekergo Creative Commons License 2006.06.15 0 0 266
Nem szégyenlem. Legfeljebb nagyon sajnálom, hogy ennyire tellett.
Nem sok kép maradt fenn. Na egy szines félben maradt kép: azért látni a kínlódásomat ...

De mi van? Senki többet?
Előzmény: sirocco (264)
sirocco Creative Commons License 2006.06.15 0 0 265
Ez jó hír ;-)
Előzmény: nortx (263)
sirocco Creative Commons License 2006.06.15 0 0 264
Ha valaki "ösztönből" ilyet tud, azt semmiképp sem kell szégyellnie.
Előzmény: extekergo (261)
nortx Creative Commons License 2006.06.15 0 0 263
Ez Osbornra emlékeztet! :] Jópofa! :] Az én képemet nemtalálom pedig feltettem valahova... :( Na most scannelhetem be ujra :P Ja igen most áttértem nem vonalas füzetre! :D Csak a ti kedvetekért de az amit még mutatni fogok csíkos lesz! :P Sorry
Előzmény: extekergo (262)
extekergo Creative Commons License 2006.06.14 0 0 262
extekergo Creative Commons License 2006.06.14 0 0 261
Sajnos nekem nem állt módomban tanulni. Ösztönből ennyire futotta. Később már ennyire sem... Talán írtam, mostanában találtam meg azt a vázlatfüzetem, amiben egy-két kísérletem fellelhető. Ha akarjátok még egy két képet beteszek.
Előzmény: Muybridge (258)
extekergo Creative Commons License 2006.06.14 0 0 260
"Mintha a lelkét látnám, az életét."
Valószínűleg azért sikeredett így mert a lelkét láttam, és az életét! A nagymamám volt... tényleg nem érdekelt a kendője, akkor én is annak nagyon örűltem, hogy a tekintetét sikerült lerajzolnom. s, lehet, hogy ez a művészet? (Persze dehogy vagyok én művész!)

Mondjatok, írjatok csak kritikát keményen az előbbi képeimről is! A magatok okulására fog válni!
Előzmény: balia (257)
Muybridge Creative Commons License 2006.06.14 0 0 258
Végre vissza tértünk a topic eredeti rendeltetéséhez.:)
Nem tudom, hogy extekergo tanultál-e valahol rajzolni...ugyanis a szemekben tényleg sikerült olyan valamit elérned, amely a legtöbb művész számára fejtörést okoz. Életet leheltél a figurádba az által, hogy ilyen naturálisan rajzoltad meg a szemeit. Kár, hogy ezt a fajta "térbeliséget" a fej többi részén nem sikerült érzékeltetned. Gondolok itt elsősorban a néni orrára, amely egy kicsit nyomottnak tűnik. A másik zavaró még a képeden az, hogy amennyi energiát fordítotál az arc különböző részleteire, annyira elhanyagoltad pl a fejkendő texturáját. Valahogy olyan mintha azt csupán kiszínezted volna a ceruzáddal.
Mindezek ellenére összeségében tetszik a rajzod és jó, hogy ilyen festőin bánsz a ceruzával:) Várom további munkáidat.
Előzmény: extekergo (256)
balia Creative Commons License 2006.06.14 0 0 257
Nem a kép techinkai "jóságát" akarom elemezni, nem hiszem, hogy nekem ahhoz van jogosultságom. De a képe megfogott. És tudod, mi? A szeme. Sok mindent látok benne. Mintha a lelkét látnám, az életét. És szerintem ez sokszor többet számít mind a technikai tökéletesség.
Előzmény: extekergo (256)
extekergo Creative Commons License 2006.06.13 0 0 256
A nagymamám Rajtam nem múlik, de mostmár ti következtek. :)
Előzmény: nortx (255)
nortx Creative Commons License 2006.06.13 0 0 255
Azé megköszönném, ha hiszti helyett inkább alkotásokat tennétek fel! :) Legyetek akármilyen öregek, vagy fiatalok! :]]]]

Vannak itt nagyon szép dolgok (pláne ha ide járok :DDDDD) Na okés ennyit a viccekből :P Nemsokára jön a képem amit igértem!
nortx Creative Commons License 2006.06.13 0 0 254
Szia! Picit haldoklott a gépem! Hát szerintem megmaradok a hobbi szintnél, de hát kitudja! Nemsokára mutatom az új képet! A véleményért meg köszi! ;)
Előzmény: Muybridge (221)
sirocco Creative Commons License 2006.06.12 0 0 253
Hát ha nem embereli meg magát, úgy jár, mint az üvegfestés topikkal!
Előzmény: balia (252)
balia Creative Commons License 2006.06.12 0 0 252

Elképedve olvasom- most hétfő reggel- a topicot.

Egyszerűen nem kell észrevenni.

Egészen addig csinálja, amíg reagál rá vki. Olyan mint a tűz. Amíg van ami táplálja, ég. Egyszerűen át kell nézni rajta, és átugorva a megjegyzésein a többiekre figyelni. Meg fogja unni, hogy senki sem readál rá, és magától eltűnik.

Előzmény: sirocco (251)
sirocco Creative Commons License 2006.06.12 0 0 251

Duna777!

Úgy gondoltam, adok még egy utolsó esélyt.

 

A szüleid nem mondták neked soha, hogy illene tisztelned az idősebbeket? Ha a felnőttekkel ilyen hangon társalogsz, hogy beszélsz a saját korodbeliekkel? Mondd, szándékosan provokálsz mindenkit? Örömet okoz neked, ha másokat bosszanthatsz? Ha ezen a viselkedésen nem változtatsz, villámgyorsan egyedül maradsz, a való életben is. Ember nem lesz, aki szóbaáll veled, azt garantálom. A kreatív topikokban gyakorlatilag már az összes fórumozó rosszul van tőled.

 

Senkinek sem élhetsz vissza sokáig a türelmével. Jelenleg nagy mértékben rongálod a topikomat, ezért két dolgot javasolok, és ha értelmes vagy, megfogadod:

- ha egy elemi dolog vagy szó jelentésével nem vagy tisztában, először is nézz utána, és ne áruld el a tudatlanságodat mindenféle buta kérdés feltevésével. Jó módszerek vannak a látóköröd tágítására, pl. lexikon, vagy a www.google.com keresőprogram.

- tanulj meg tisztességesen hozzászólni a témához, mert ha észrevetted, itt senki sem hülyézi le a másikat, stb.

- gondolkozz el a TISZTELET szó jelentésén.

 

Ha mindezek már mennek, akkor gyere vissza, és akkor lehet, hogy mi is kedvesebben fogunk fogadni.

Addig légy szíves mellőzd a topikomat!

 

Előzmény: Törölt nick (250)
extekergo Creative Commons License 2006.06.11 0 0 249
Na tudud kit nevezzél hazugnak! Ha jómodorom és az index nem tiltaná megnevezném. De fejezzük be a disputát. Részemről ennyi. Keres másik játszóteret.
Előzmény: Törölt nick (248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!