Keresés

Részletes keresés

Bandos Creative Commons License 2012.12.06 0 0 24266

Szia Magic11!

 

Klassz, hogy megint ott vagytok, most mi "irigykedünk".

Úgy látom szerencsére továbbra is jó az idő, és most is hétágra süt a nap! (mint november közepén)

Hogyan változott az elmúlt 1,5 évben a sziget? Miben pozitív, és esetleg miben negatív a változás?

Most sincsenek kagylók/csigák a parton?

 További jó nyaralást!

 

Bandos

Előzmény: Magic11 (24261)
kwax1 Creative Commons License 2012.12.06 0 0 24265

Sziasztok !

Január 12-én indulunk Maldívra (6 éj Kuredu + 6 éj Komandoo).

Tudna valaki segíteni, hogy AI ellátás mellett itt mennyi az elvárt / elfogadott borravaló a személyzetnek ?

Köszönöm !

D.K.K. Creative Commons License 2012.12.04 0 0 24264
Sziasztok:) de jo ezt hallani, mi holnap este indulunk Becsbol, Lux Island Resortba. Akkor ezekszerint az idojaras hol ilyen, hol olyan :) remeljuk a legjobbakat :)
Jo pihenest Mindenkinek :)

Sborisz Creative Commons License 2012.12.04 0 0 24263
Sziasztok! Ma reggel ismet havazott az ocean befagyva! A feher homok es amozdulatlan vizfelulet becsapos!!! A mai merulest 27 meteren kezdtuk,amit azert irok mert a viz homerseklete ott 29 fok a komputer szerint! A merules vegen az 5 meteres biztonsagi pihenonel aztan megjott a csoda: egy kb. 5 meteres cetcapa alakjaban!!! Hihetetlen meltosaggal uszott el mellettunk! Jo volt latni es jo volt latni azt a kb. tucat delfint,szirtcapat,sasrajat!!! Az ido amugy jo szel nincs 33 fok arnyekben az ocean tukor sima a viz 30 fok koruli! Na minden jot Nektek SUN-rol!
Magic11 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 24262

Sziasztok, üdv Coco Palmról !

 

Qatar airwas légitársasággal jöttünk Bécsből, Dohai átszállással. 1 óra várakozás a sziget saját hidroplán várójában , majd jöttünk álmaink szigetére . Érdekes, hogy másfél év alatt mennyit változtatott a természet a szigeten. Sajnos a Coco Palm Band megszünt, pedig még készültünk is a szöveggel.Az idő a szigeten a mai délután nagyon jó volt, erős napsütés. Reméljük kitart az egy hét alatt.

 

Most ennyit.

 

Magic11

 

Magic11 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 24261

Helyszíni időjárás jelentés. Reggel érkeztünk Maléra. Ott kicsit szomorkás volt az idő, bűr a hőmérséklet 31 fok. Baa atollra utazva beleszaladtunk egy kis esőbe. Délután Coco Palm Dhuni Kolhun verőfényes napsütés. Le is égtem, pedig 2 hét intenzív szoli van mögöttem.

 

Előzmény: D.K.K. (24258)
alibabusic Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24260

Ha még azt is hozzáveszed,hogy az április csak 30 napos!!! -legalábbis mifelénk....:)

Ők meg nov.1.-ápr. 31.-ig irták a flehívást!!

Előzmény: Thappa (24256)
lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24259

A dolog eldőlni látszik ettől függetlenül.

A következőre keresve: "club faru renovation" csak akkor dob ki valamit a google, ha egy évnél régebbi tartalomban keresek.

Ergó ezt minimum egy éve írták ki, vagy régebben.

 

Laci

Előzmény: Thappa (24256)
D.K.K. Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24258
Bixi, jo volt olvasni a soraidat :) koszonjuk :))) mindenre valaszt kaptunk:)
Egyedul talan meg az idojaras miatt aggodom... 15 napos tuti idojaras elorejelzes? Vki?:)
D.K.K. Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24257
Koszonom Bixi, megkeresem :)
Thappa Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24256

Persze lehet találgatni, de szerintem egyáltalán nem 2001-es a felhívás, ha a német nyelvűre kattintotok, akkor ott egyértelmű, ott nincs ilyen kavar a dátummal.

Csak az angol verziónál ott maradt a napnak az is, hogy 01. és az is, hogy 1st (first) és ezért zavar ez meg mindenkit. Valaki nem túl figyelmesen írta meg ezt a felhívást.

 

A lényeg a lényeg továbbra is, zavaró felújítással nem kell számolni és ennyi. :-) 

Előzmény: lszlp2625 (24255)
lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24255

Érted.... Tök mindegy. Lehet önzőnek fogsz tartani, de engem már nem izgat, hogy 11 éve valakiket zavart e a felújítás, ha volt.:-)

Előzmény: privateer (24254)
privateer Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24254

Tömörítve: "Az interneten és bizonyos utazási irodáknál terjedő híresztelésekkel ellentétben: F. és/vagy Club Faru nem lesz bezárva, és nem is érinti őket bármiféle zavart okozó felújítás nov. 1. és ápr. 30 között."

 

Tehát van felújítás. Kérdés, hogy milyen jellegű?

Előzmény: lszlp2625 (24253)
lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24253

Úr Isten! 2001 -es valóban.

Bakker.

 

Akkor most jól nevessen ki engem mindenki, és én is nevetek veletek.

 

Köszönöm. Szupik vagytok, és biztos vagyok benne, hogy nagyon jó lesz.

 

Közben kerestem még értékeléseket a hotelről. Sokan lehúzzák, mert közel van a reptér, és a főváros, de ez csak egy bizonyos nézőpontból negatív. Amikor én egy napos utazás után megérkezem a bébivel, már nem akarok hajózni.

 

Köszi még egyszer!

Előzmény: moonwalkr (24252)
moonwalkr Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24252

Szia!

 

Szerintem is valamit félreértettél, vagy pletyka áldozata lettél és/vagy a hotel honlapja sem valami naprakész. A hotel honlapja kifejezetten tagadja, hogy bármiféle felújítás lenne: "A különböző interneten és egyes utazási irodáknál terjedő pletykákkal ellentétben: Fihalholi és/vagy Club Faru se zárva nem lesz, se semmiféle felújítás rajtuk 2001(!!!) november 1 és április 31 között".

 

Tehát csak egy régről ittmaradt felugró ablak zavarhatott be. Ha beütöd a gugliba, hogy "club faru renovation", akkor sem jön fel semmiféle releváns információ (az említett figyelmeztető ablakon kívül). A Tripadvisor-on is nagyjából ugyanezt tárgyalták 1 éve. Viszont még az elmúlt 1 hétben is volt két hozzászólás, akik most értek haza: jól érezték magukat és semmiféle munkálatok nincsenek.

 

Szóval ne aggódj. Nem ezen fog múlni a tökéletes meglepetés:)))

Előzmény: lszlp2625 (24235)
Thappa Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24251

Az időintervallumot gondolom azért írták oda, mert a pletykában is ez terjedt, vagy pedig azért, mert ebben az időszakban valóban lesznek felújítások, csak épp olyanok amik nem zavaróak. Mondják ők. Én hinnék nekik és nem aggódnék előre feleslegesen. :-)

 

 

Előzmény: lszlp2625 (24249)
Thappa Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24250

Szia Laci,

 

becsapós ez a szerkezet, szerintem könnyen félrefordítható, de a neither... nor szerkezet magyarul a sem... sem-nek felel meg.

 

Az első verziód a helyes, azt írják, hogy sem bezárva nem lesz, sem pedig olyan felújítás nem lesz a megjelölt időintervallumban, ami zavart okozna, illetve még a végére odaírták, hogy mindkét sziget úgy folytatja (magyarosabban úgy működik tovább) ahogy eddig.

 

Csak semmi pánik :-), csodálatos utazásotok lesz!

 

Örülök, hogy még az éjszaka előtt megoldódotta  probléma, és remélem jól alszol majd! :-)

 

Üdv., Anita

Előzmény: lszlp2625 (24248)
lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24249

Nos. Maldívon sem angolok az emberek. Elírták.

 

Ha ezt írják: A hotel nem lesz bezárva, és nem lesz felújítás sem, és ami nem lesz az zavarni sem fog. Akkor nem túl okosak.

Ha meg ezt: A hotel nem lesz bezárva, és a felújítás sem zavarja a vendégeket. Akkor ennek értelme is van.

 

Laci

lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24248

Nos én azt gondolom aki írta ezt akarta írni:

 

A híresztelésekkel ellentétben a hotel nem lesz zárva, és a dátum, és dátum közti felújítások nem lesznek zavaróak.

 

Vagy:

A híresztelésekkel ellentétben a hotel nem lesz zárva, és a dátum, és dátum közt a felújítás sem lesz zavaró.

 

Vagy:

A híresztelésekkel ellentétben a hotel nem lesz zárva, és a dátum, és dátum közt nem lesz semmilyen felújítás.

 

Az utolsó nem logikus.

Nekem nem. De ettől még lehet.

 

Laci

macyyyyy Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24247

perfekt angolosnak nem mondanám magam de egyértelműen azt írják, hogy sem bezárva nem lesz, sem felújítás nem lesz.

 

 

Előzmény: lszlp2625 (24245)
lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24246

Valamikor én nyitottam ezt a témát. Eleinte nagyon nem bírtam az itt kialakult légkört, de most úgy tűnik nagyon jó fejek vagytok.

Mindannyian idősebbek lettünk, és a brigád is cserélődött?

Visszaolvastam jó néhány oldalt már, és azt látom, hogy folyamatosan visszaköszönnek olyan kérdések, melyek már le lettek tárgyalva.

 

Össze kellene gyűjteni az információkat, és feltenni egy oldalra.

 

Persze már lehet megtettétek….

 

Laci

lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24245

Szupi, én is rajta vagyok az ügyön, és úgy tűnik ezt csúnyán benéztem.

Bevallom inkább égek be itt előttetek, mint hogy elcsesszék az utazásom.:-)

 

Máskor én is használok majd fordítót. Amúgy egyszerű paraszt logika, hogy ha azt olvasom valahol, hogy fizetni, 2 USD, és hogy ez a költség, akkor úgy fordítom le, hogy fizetek 2 SUD. És nem úgy, hogy nincs két USD költség, tehát nem kell fizetned 2 USD.

Mert ez így ebben a formában logikátlan, de valóban akár ezt is írhatnák.

 

Most nézem a kommenteknél, hogy ki írta, hogy zavaró a felújítás.

Kis felújítás mindenütt kell legyen, ez folyamatos. Egykor Kuredunk is felxeltek, de a 14 napból 2 órát, az meg azt gondolom nem kicsit fér bele.

 

Huhh de jól alszom majd.

 

Laci

Előzmény: privateer (24244)
privateer Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24244

Laci: Három fordítóval estem neki, és reménykedhetsz benne, hogy ez csak megnyugtató hír.

Eredeti szöveg:

Against different phrased rumors that seem to circulate in the internet and certain travel agencies:  Filhalhohi and/or Club Faru will neither be closed, nor will there be any renovation from 01.nov1, to April 31 that could lead to any disturbance.

 

Dativus: Ellene különböző tagolva a szállongó híreket, amit látssz, hogy a netben és meghatározott menetjegyirodákban terjedj:  Filhalhohi, és, vagy Club Faru akarat, sem nem zárva, se valamilyen felújítás lesz 01.nov1-től, április 31-ig, ami vezethet valamilyen zavaráshoz.

 

webforditas.hu Olyan különböző kifejezett szóbeszédek ellen, amik úgy tűnnek, hogy keringenek az internetben és bizonyos utazási irodákban: Filhalhohi és/vagy Club Faru egyik sem zárva lesz, sem lesz tatarozás 01.nov1 április 31-éig az bármilyen zavarhoz vezethetne.

 

Google fordító: Olyan különböző kifejezett szóbeszédek ellen, amik úgy tűnnek, hogy keringenek az internetben és bizonyos utazási irodákban: Filhalhohi és/vagy Club Faru egyik sem zárva lesz, sem lesz tatarozás 01.nov1 április 31-éig az bármilyen zavarhoz vezethetne. 

Most fordíttatom le egy nyelvtanárral is. Eredményt kipostolomm azért.

Előzmény: lszlp2625 (24243)
lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24243

Köszi, és bár úgy lenne, ahogyan mondod.

 

Én nem vagyok egy nagy angolos, úgymond nem adnak el. Ezért lehet félre fordítottam, de nekem így logikus.

Én úgy fordítottam, hogy nem zárnak be, de a felújítás az zajlik. Valójában én is meglepődtem, mert ugye főszezonban ki újít fel?

 

De sajnos annak esélye, hogy félrefordítottam kicsi. Lehet félre írták? Már csak azért is, mert a hotel kommentjei közt találni ilyeneket: „Nagyon jó, de a felújítás kicsit zavaró!” Amikor ezt olvastam, láttam, hogy kb. két hónapos már a történet, és biztosan januárig nem tart a felújítás.

A felhívás, hogy valami nem igaz, nem kellene tartalmazzon időhatárt.

 

De az lesz a biztos, ha megjön a hoteltől az email, ami lassan már 18 órája van úton. Nem nagyon igyekezek, lehet a csávó számítógépét renoválják épp.:-)

 

Laci

Előzmény: Thappa (24242)
Thappa Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24242

Lehet, hogy csak félrefordítottad azt a  felhívást ami az oldalon van és attól pánikoltál be? 

 

Sajnos nem lehet átmásolni a szöveget, beírni meg nincs időm, de a "will neither be closed nor will there be any renovation" azt jelenti, hogy sem bezárva nem lesz, se felújítás nem lesz.

Előzmény: lszlp2625 (24238)
Thappa Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24241

Az általad belinkelt oldalon belépéskor már szerepel egy felhívás, miszerint az egész csak interneten keringő pletyka és a resort se bezárva nem lesz, se pedig felújítás nincs ami zavart okozna...

Jó utat nektek!

Előzmény: lszlp2625 (24238)
Bixi3 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24240

Szia D.K.K!

 

Kb fél éve írtam róla: 23719, 23722.

Jó pihenést!

Előzmény: D.K.K. (24236)
D.K.K. Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24239
1,6 M forint nem keves penz, sot... Sztem probaljatatok meg, hatha talaltok egy masik szigetet. Az utazasi irodan fog mulni, mennyire rugalmasak es segitokeszek :(
Hatha... :)
lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24238

Köszönöm a tippet, és jó utazást nektek.

 

A helyzet az, hogy nem látom sok lehetőségét annak, hogy a dolog megoldódjon.

 

1: Hiába írtam a hotelnek, onnan választ bár várok, de érdemben nem fognak tudni segíteni. Nem fogja megírni nekem a recepciós, hogy egy 10 es skálán bennünket majd mennyire zavar, hogy épp fúrnak faragnak, sőt biztos vagyok abban, hogy aki írja majd a levelet azt sem tudja épp azokon a napokon milyen munkálatok folynak majd.

 

2: 3 felnőtt, és egy 2 évnél fiatalabb gyermek részére fizettem 5290 EUR összeget, mely annyira alacsony, hogy képtelenek lesznek normális hotelt ajánlani cserébe. Adhatnak reptéri hotelt, amit kenhetnek a hajukra, adhatnak a városban egy hotelt, ami lehetne jó is, de nem gyerekkel, és nem ennyiért. Gan-on van lakott szigeteken még hotel, ahol az ár alacsony, de ti is tudjátok, hogy a Maldív érzést az nem adja vissza.

 

3: Ha netán egyetértenek majd abban velem az irodában, hogy ez bizony probléma, akkor is majd max annyit tehet az ügyintéző, hogy felajánlja, hogy visszakapom a pénzem. Na de mire megyek én azzal most? Egy szilveszter éjjelre tervezett repülésű Maldívot nem cserélhetek egy májusban induló Dominikára….

 

Én ebből egy féleképp tudok jól kijönni, de azt nem fogják nekem megtenni. Akkor lesz a veszteség kicsi, vagy minimális, esetleg nulla, ha egy hasonló szigetre áttehetnek. És ha nem érdekli őket, hogy az árban drágább. Már amúgy rájöttem amit választottam is csak azért volt olcsóbb, mert bár nem írták ki, de valaki tudta ezt a felújítást.

 

Minden esetre ajánlom mindenkinek, hogy gyanakodjon. Ezelőtt 10 évvel nem adtak el nekem grilltyúkot, mely abszolút baromság, hisz nem lehet grillezni. 10 éve nem vettem a TESCO-ban húsnak látszó sertés feliratú húsnak álcázott készítményt.

És 10 éve amikor egy utazáson részt vettem, nem számolták bele a napokba az utazást, pláne ha az adott napból 2 óra van csak az utazásban.

 

A helyzet katasztrofális. Mindenki próbálja a másikat bepalizni. Szomorú vagyok.

 

Pap László

D.K.K. Creative Commons License 2012.12.02 0 0 24237
Laci)

Sztem probald meg kivarni a holnap reggelt, vagy irj a hotelnek. Hatha valaszolnak addig es akkor mar felkeszultebben tudsz az utazasi irodaba menni.
Ha tenyleg igaz es ezt az utazasi iroda nem tudja, szervezenek at egy masik szigetre. Iranyitsanak at. Torok utaknal is igy van, ha meg nincs befejezve a szalloda, akkor valaszthatsz masik 3 kozul. Legalabb is a legtobb ismerosunknek igy volt.
Igenis, csapj az asztalra es csinaljanak ok vmit. Ok szervezik az utazasod, nekik fizettel, ok a felelosek. Tegyenek at benneteket egy masik szigetre.
En igy cselekednek...


Udv))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!