Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1349
Ha kikötőhely kell, közeli kocsmával, nem túl távoli bolttal, akkor szólj, Kiskunlacházán van az egyesületi csónakházunk, stéggel, szállással, itt ni a térkép tetején a nagy piros cseréptetőtől 300m-re délre. Ahol a négyes útkeresztben van a kocsma! ;-)
Előzmény: süger (1344)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1348

ÖRÜLÖK neki.

Áprilistól mienk a világ.

bb

Előzmény: Márklár (1347)
Márklár Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1347

 

Viccnek szántam! :-))))

 

Készülj, a pikkelyt tuti beváltom! :-))

 

Márklár

Előzmény: Barbabianka (1346)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1346

inkább örülj neki!

Végre egy hely ahova egy csomó ember jár beszélgetni. Azonos a hobbynk és nem veszekedni akarunk a politikáról.  

A nyár meg egyre közelebb.

üdv.

bb

Előzmény: Márklár (1343)
Márklár Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1345

 

Rám, mindenféleképpen!

 

Márklár

Előzmény: süger (1344)
süger Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1344
Szia Márk!
Biztosan igazad van. Már régen beterveztem egy RSD-t. Most,hogy szereztem ,,haverokat ismerősöket",rátok gondolok, jobban neki merek vágni a dolognak. Amúgy különben nem vagyok ilyedős fajta. Én a RSD-t Tass i oldalról ismerem. Itt az idő, hogy jobban megismerjem. Majd nyáron betervezem. Számíthatok rátok?

Üdv:Sügér.
Előzmény: Márklár (1341)
Márklár Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1343

 

bb!

 

Ettől féltem!

 

Márklár

Előzmény: Barbabianka (1337)
süger Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1342
Hakapeci!
Neharagudj a kései üdv-ért.
Van egy barátom, 40-es Tohatsu-val. Volna pár kérdése, és segítség kérése.
Ha volnál szíves mail címet,és telcsi számot küldeni az alábbi mail címre, megköszönném. :vaskandur@freemail.hu

Üdv:Sügér.
Előzmény: hakapeci (1235)
Márklár Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1341

 

Szia süger!

 

Én az RSD-t, csak Ráckevéig ismerem, ugyanis csak odáig mentem, fennt pedig a

Kwassay-zsilipig. Ezen a szakaszon vannak éttermek(saját kikötővel), szabadstrand,

a Gubacsi-hídnál kishajó-kikötő, és sok helyen(ahol nincsenek parti telkek), simán

ki lehet kötni, csak úgy parton. Azt nem tudom, hogy az imerősöd melyik szakaszon

próbált kikötni, de biztos van olyan hely, ahol nem lehet.

 

A nagy-Dunán, egyszer kikötöttem a Rómain egy stégnél, úgy elhajtottak, hogy

öröm volt nézni. Ezek után, ne menjek a nagy-Dunára? Persze, ez is lehetne

megoldás, de én nem ezt választottam. Odébb mentem, és simán kikötöttem

csak úgy a parthoz. (Nehogy már elrontsák a szórakozásom!)

 

Márklár

Előzmény: süger (1338)
süger Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1340
Akkor a cimbinek igaza van.Ha nem meghívásra mégy ,,keserű,és rossz" napok várnak rád. Ez egy zárt vidék.
Előzmény: smith (1339)
smith Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1339
Az. Itt félig OFF, de vizitúrázva is ugyanez a helyzet. Mindenhol sátorozhatsz a magyar Duna szakaszon az ismert korlátokat betartva, kivéve a RSD-t, mert ott minden talpalattnyi part, hely valakié. Vicc. :-(
Előzmény: süger (1338)
süger Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1338
Márk!
Engem is csábít a Soroksári. De és nagy DE vel, a barátom végig ment rajta aug 20 ra a tüzijátékot megnézni. Mégegyszer nem menne. Nem talált normális kikötőhelyet Tass fölött. Mindenhol a magán kikötő, üdülő helyek voltak. Ugy kellett kuncsorogniuk kikötő helyért, hogy boltba tudjanak menni. Azt mondja, hogy ez egyszerűen megalázó.
Higgyek neki? Szavahihető ember.Ezek után minek menjek a Soroksári-ra?
Üdv:Sügér.
Előzmény: Márklár (1336)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1337

Ne add fel Márklár.

Sokaktól kapsz még köszönetet érte. ;0)

Üdv.

bb

Előzmény: Márklár (1336)
Márklár Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1336

 

Ja, mint a nyuszika esete a répatortával!

 

A nyuszika bemegy a boltba, és megkérdezi: tessék mondani, répatorta van?

Mire a boltos, sajnos nincs, nyuszika.

Másnap megint bemegy a nyuszika boltba, és megkérdezi: tessék  mondani, répa

torta van?

Mire a boltos, sajnos nincs, nyuszika.

Ez még egy párszor előfordul. A boltos gondolkodik, szegény nyuszika állandóan a

répa torta után érdeklődik, úgy dönt rendel neki egyet.

Legközelebb jön a nyuszika, felteszi a kérdést: tessék mondani répatorta van?

A boltos örömmel válaszol, igen van nyuszika. Mire a nyuszika, pedig hogy útálom!

 

Na igy van ez veled is. Pár napja ,mindenki az RSD-re vonatkozó rendeletet kereste,

mert nem akartál hinni nekünk, most , hogy meg van, kenje a hajára mindenki, neked nincs is kedved ott hajózni! :))))

 

Márklár

Előzmény: kishajós (1328)
kismiki Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1335

Már el is ment a kedvem az ilyen agyonszabályozott helyen való hajózástól

 

Jó pálya a Sori, ne add fel ilyen könnyen. Kellemes túra útvonal oda-vissza, vagy szigetkerüléssel.    

 

 

Előzmény: kishajós (1328)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1334

Haka teljesen igazad van. Ez történt. Utána már én is tudtam. Csak azért irtam le hogy mások már elötte tudják. Tanuljanak az én marhaságomból.

Ezért vagyunk itt. Többekközött.

bb

Előzmény: hakapeci (1329)
kismiki Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1333
A behajózás rendjét lámpa szabályozza, az egymás mellett világító piros fények jelzik, ha a zsilip nem üzemel. 
Előzmény: kishajós (1292)
kismiki Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1332

Az RSD-n bp-i 200-600cm közötti vízállásnál zsilipelnek. Érdemes lehet felhívni a zsilipkezelőt a túra kezdés előtt pár nappal.

 

Kvassay: 215 7925

Tass: 76 357 046

 

A csengőnél biztosabb a mobil, pár perccel a nyitás időpontja előtt célszerű bejelentkezni. 

Előzmény: Márklár (1286)
kismiki Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1331

Ez a tábla emlékeim szerint mindig kint van ott, ha a fentről nem lehet behajózni a kamrába. Amikor szabad az út, akkor süllyesztik elfelé.

 

Igen, a táblát és a köteleket a fenékre süllyesztik, ha szabad az áthajózás. A folyás felerősödik a szűkületben, az elsodródó csónakok, esetleg vízbeesők utolsó esélye a víz színén kifeszített drótkötél. Utána -a Duna vízállásától függően- 3-5m-es vízesés következik.  

 

 

Előzmény: smith (1283)
kismiki Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1330

Kismiki képtárában található ez a kép: ezt vajon hogy kell értelmezni??

 

osztrák államhatár  :))

bocs

Előzmény: kishajós (1273)
hakapeci Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1329
szevasz barbabianka! nekem az a gyanum hogy elektrokorrózió lépett fel mert alatta sokáig nedves lehetett és a z egyéb fém részekkel potenciálkülönbség alakulhatott ki minden fém alkatrészt össze kell kötni egymással. ahogy a hajtómű egyes darabjai is vannak összekötve elektromosan én egy szezont vízen álltam egy vashordókon álló stég mellett és megindult a hajtómű errodálása a sarkoknál, éleknél ok: oxidréteg volt az aktív anódokon és a víz nem oda hozta létre a megfelelő potenciálkülönbséget megtisztítottam az anódokat és ugyanott állva másik szezon alatt smmi baj nem lett.az anódnak fémesen érintkezni kell az alumínium részekkel.szia haka
Előzmény: Barbabianka (1327)
kishajós Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1328
Ezt a rendeletet remélem az RSD-n közlekedők pontosan tudják, én nem biztos , hogy meg tudom tanulni.Már el is ment a kedvem az ilyen agyonszabályozott helyen való hajózástól

Előzmény: Márklár (1309)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1327

szevasz haka

az alu tank addig jó amig nem kap sós vizet. A Glastron hajómat  saját hüjjjeségem miatt egyszer elárasztottam. Az alu tank a egy tél alatt kilyukadt.

bb

Előzmény: hakapeci (1323)
Barbabianka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 1326

szevasz elektofish.

Nem Hille hajód van? Kisértetiesen hasonli az egyik régi hajómra.

Nyugodtan beletehetsz müanyag tankot. Jobbak mint az alu vagy vas tank.

A korona a rozsdamentes. Ha nincs hol megcsináltatni, mérd ki tervezd meg és kapsz egy cimet akik rozsdamentes konyha és laborberendezéssel foglalkoznak. Nekem csináltak már V2A tankot.

bb

Előzmény: elektrofish (1319)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1325
ezt elnéztem kelemes=kellemes
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1324
És természetesen gratula a hajódhoz! Kívánunk kelemes vizes napokat! Sok szerencsét hozzá!
Előzmény: elektrofish (1319)
hakapeci Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1323
szevasztok mindenkinek az én "gyári hajóimban alumínium tankok voltak semmi hiba nem volt vele ---más nem instabil a soros "magas"építésű motorral a PDS?/ rybitvaha jól írom/, nekem is volt régen egy 85-ös Yamahával az a lépcső az alja szélén nem szerencsés a siklási ellenállások miatt powertrimm szerencsésebb megoldás lenne.nem biztos hogy van hely a régi konstrukciójú motoron üdv haka
elektrofish Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1322
Az első próbálkozás müa.tank volt, de nem fér be a hajó orrában lévő  helyre. Ezért gondoltam hogy a rendelkezésre álló teret  egyedi gyártmánnyal töltöm ki. Így a kivágott első ülőpad/fekhely/ teljessen helyreállítható, és nyoma sem marad a barkácsnak.
Előzmény: Márklár (1320)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1321
Pontosan ezt akartam én is írni. Az elmúlt nyáron szereltem  be egy  65 lityis műanyag tartályt, de többféle létezik az Allroundmarine vagy a Maritime kereskedéseiben. Az Allroundmarine Keszthelyen üzemeltet boltot, a Maritime Bp.-i cég, én tőlük vásároltam, mindkét cég korrekt. WWW.allroundmarin.com  vagy www.maritime.hu Érdemes náluk személyesen is tájékozódni. Postán is szállítanak. Természetesen ezeken kívül más cégek is számos cikket forgalmaznak, ez csak az én tippem. Üdv. e.gotti 
Előzmény: elektrofish (1319)
Márklár Creative Commons License 2006.01.16 0 0 1320

 

Miért nem műanyag benzintankban gondolkodsz? Nekem az van, 50 literes. Az

autókban, már régóta használnak műa. tankot. Ez biztos nem fog korrodálni! :))

 

Márklár

Előzmény: elektrofish (1319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!