Keresés

Részletes keresés

kisKöves Creative Commons License 2014.05.06 0 0 79398

gggggggrrrrrrrrr

kisKöves Creative Commons License 2014.05.06 0 0 79397

mé' nem látszik

kisKöves Creative Commons License 2014.05.06 0 0 79396

nem látszik

kisKöves Creative Commons License 2014.05.06 0 0 79395

látszik?

kisKöves Creative Commons License 2014.05.06 0 0 79394

 

akarom mondani ez az útvonal:

 

kisKöves Creative Commons License 2014.05.06 0 0 79393

Hejj,

 

Vasárnap Hollókő-túra. Indulás 8-kor Gödöllőről (találk.: 3as út-Szada felé keresztben, többnyire a sínekkel ellenkező oldalon). Gödöllő-Gödöllő táv 167km, sok szinttel, így összevárós-haladós tempo lesz.

Útvonal: http://gyuri62.friczy.net/100530holloko/index.html

 

 

Galabor Creative Commons License 2014.05.05 0 0 79392

Szia k andrás !

 

Nem láttam időben a múltkori felhívásodat, de én szoktam Zsámbék-Biatorbágy felé menni a második kerületből. Szinte mindig magányosan tekerek, így néha jól jönne egy edzőtárs. Síkon 30-36 közötti átlaggal megyek széltől függően, de szeretem a dombokat is. Múltkor próbáltam ki a Zsámbék-Bajna útvonalat, az is klassz, új aszfalt van hosszú szakaszon és hétvégén reggel kicsi a forgalom. Majd írj még, ha arra készülsz, én a budakeszi emelkedővel szoktam nekifutni ezeknek a köröknek.

Előzmény: k andrás (79387)
Sághy Andris Creative Commons License 2014.04.24 0 0 79391

Esetleg nem tudtok Budkalászhoz naggyából közeli kerépár egyesületet?

Sághy Andris Creative Commons License 2014.04.24 0 0 79390

Köszönöm!   

Friczy Creative Commons License 2014.04.22 0 0 79389

Szia!

 

Ez a 'klub' ennél lazábban működik, így székhely, tagság, korhatár nincs. Persze oktatás sincs. Közös tekerések vannak, bár mostanában ezek szerveződése is áttevődött a Facebookra (ami persze nem okvetlenül jó, de ez van). Érdemes figyelni a fórumot (illetve a Facebookon a 'bringa' csoportot), és ha van kedved, csatlakozz. Ennyi az egész 'klubélet'.

 

A legközelebbi közös tekerés várhatóan egy Börzsöny-kör lesz (Kerepes - Vácrátót Rád-Penc-Keszeg-Nógrád-Diósjenő-Kemence-Szob-Márianosztra-Kismaros-Bp) Találközó vasárnap 9 órakor Kerepesen, a Szilasliget felé vezető elágazásnál.

Előzmény: Sághy Andris (79388)
Sághy Andris Creative Commons License 2014.04.20 0 0 79388

Sziasztok!

 

 

Èrdeklődnèk a GRUPPETTO kerékpáros klub-ról!

 

 

Nagyon érdekel hogy milyen korhatárt szab meg a "versenyzés"?

 

Hol helyezkedik el a klub szèkhelye?

 

Van e oktatás a klub tagok rèszère? (Milyen költsègű)?

 

Hol lehetne találkozni egy közös tekerèsen a klub tagokkal?

 

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

 

k andrás Creative Commons License 2014.04.18 0 0 79387

Sziasztok!

 

Valaki holnap reggel XI.-ből Páty,Biatorbágy felé?

SzeZo Creative Commons License 2014.04.13 0 0 79386

Nincs ebben semmi dicsekvés, máskor is megcsináltuk ezt. Csak kevesebb nyögéssel.:-)

Előzmény: rinceWIND (79385)
rinceWIND Creative Commons License 2014.04.13 0 0 79385

Dupla Pap-rét Fellegvárral? Szép...

Most sajnáltatod magad, vagy dicsekszel? ;-)

Előzmény: SzeZo (79384)
SzeZo Creative Commons License 2014.04.13 0 0 79384

Kórosan öregszem. Eddig legalább téged felismertelek, mostmár ez is véget ért.

Azt sem tudom, hol láthattál...

Most, egyébként kicsit hulla vagyok. Sok volt a tegnapi után ma a dupla Pap-rét egy Fellegvár kitérővel.

Előzmény: bindera (79383)
bindera Creative Commons License 2014.04.13 0 0 79383

Akkor jól láttalak, mikor szembe jöttél. Csak nem akartam elhinni, hogy te vagy :))

Előzmény: SzeZo (79382)
SzeZo Creative Commons License 2014.04.13 0 0 79382

Tegnapra egy Zsámbék kört terveztem. Magánhangzó tévesztés miatt Zsámbok kör lett belőle:). Isaszegnél beszippantott egy boly, mint kiderült, gyömrőiek voltak. Dányig utaztam velük, ők ott fordultak. Addigra erősen elállítódott az átlagsebesség mérőm:).

4 - 5 hónapja nem ültem országútin, szó szerint megrázó élmény volt az 1.75-ös, telós kerék után a 9 bar, virslin.

kisKöves Creative Commons License 2014.04.11 0 0 79381

Hejj,

 

Vasárnap ünnepélyes Pilis megnyitó. Indulás 10kor Békási Meki. Útvonal: Szente-Paprét-Lepence-Visegrád-Paprét-Szente.

Várunk mindenki szeretettel. :)

 

 

ave / timeslip.hu Creative Commons License 2014.04.07 0 0 79380

A Garmin annyinal szamolta.  Meg a Strava is.

Előzmény: papirusz8 (79379)
papirusz8 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 79379

Nagyon jót mentél, az biztos. Az átlagodat saját mérésből számoltad? Mert nekem az nem pontos, a teljes táv viszont szerintem kevesebb volt 18 km-nél, így az időből se lehet számolni.

 

Mindenesetre 38-at gondoltam álomhatárnak, és az tuti megvolt. 18 km-rel számolva 39 is, de azt nem hiszem.

Előzmény: ave / timeslip.hu (79377)
Pinyo Creative Commons License 2014.04.07 0 0 79378

Veszélyes a könyöklő nélküli könyöklés.

Én könyöklővel mentem, egyszer próbáltam ki, milyen a földet nézni és csak néha feltekinteni. Pont akkor kaptam el egy mély kátyúsorozatot, ami ütött egy jókorát a kormányon. Ha épp nem markolom erősen a könyöklő rúdját, leesem.

 

Előzmény: rinceWIND (79375)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2014.04.07 0 0 79377

Az egyik baratom is mondta, hogy nem ment jol, mert beteg volt 4 napot.

Mit mehetettem volna, ha en se lettem volna beteg.  ;)

7 napon at semmit se tekertem, antibiotikum kura, majd az elso lehetseges (mult csutortok) napon, tulterheltem a labam, es azota is faj.

Mondjuk a versenyen csak az elso 2km-en ereztem, utana a tobbi fajdalom elnyomta.

 

Viccet felreteve, kotve hiszem, hogy tudtam volna jobbat ennel.   (39.5 km/h atlag.)

papirusz8 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 79376
Előzmény: rinceWIND (79375)
rinceWIND Creative Commons License 2014.04.07 0 0 79375

Tegnap túltettem magam életem első időfutam versenyén, persze a rám jellemző módon.
Két hete még 38-40 körüli átlagot szerettem volna menni, aztán egy hete megbetegedtem, amiből még mindig nem sikerült kigyógyulnom, így a tisztességes helytállásra változott a célkitűzés. Korán elindultam, hogy békés tempóban, kevéssé leizzadva érjek ki Tahiba. Ez az elképzelés gyorsan szertefoszlott, amikor Békáson utolért a Sasi, Coppi, Papyrus vonat, és én persze beálltam a végére. Jellemző a tempóra, hogy majdnem KOM-ot repesztettünk a Szentendre-Tahi távon, ami szerintem csak a lámpák és autók lassító kombinációja miatt nem jött össze. Volt amikor 45-ös kilométert tekertünk. Így csurom vizesen fagyoskodtam a hideg szélben, amikor megérkezve, beálltunk az előnevezettek sorába, mert persze esőkabátot, vagy egyéb plusz meleg réteget nem vittem magammal. Innentől kezdve a rajtomig le se szálltam a kerékpárról, nagy áttétellel mentem le-fel, hogy meg ne fagyjak, és hogy melegen tartsam az izmaimat. Aztán rájöttem, hogy egy-két apróságot le kellene szedni a kormányról (ami persze hagyományos, nem időfutam), hogy legalább a légellenállást kicsit csökkentsem. Mire végeztem, addigra pont le is késtem a rajtomat. Nem volt időm a telefonos klienst sem elindítani, így gőzöm sincs a valódi időmről. Pillanatok alatt 40 felett tekertem, és próbálgattam, hogy milyen pozícióban kellene végigmenni a távon. Poén kedvéért, előző este végignéztem egy youtube videot az aero pozíciókról, de amit elsőre választottam (90 fokban behajlított könyökkel felső fogás), az hosszú távon nem jött volna be. Így amikor felvettem az utazó sebességet, akkor kipróbáltam a Cancellárás, bekönyöklünk középre a kormányra módszert. Ettől persze bizonytalanabb lett a kerékpár, mert csak súlypontáthelyezéssel lehetett irányt változtatni, és az úthibákon nem lehetett így áthajtani. Egyik lyuknál jól oda is vertem az alkarom a kormány betekerő nélküli, fém részéhez. Nem törődtem semmivel, nyomtam, ahogy a csövön kifért. Legnagyobb meglepetésemre az odaúton két-három sporttársat is hátba vágtam. A forduló előtt természetesen bejött elém egy autó, így vesztettem egy csomó időt, mert nem engedték el elég gyorsan. Visszafelé szépen lelassultam, ami nem volt meglepetés, mert innen szembeszél volt végig. A táv kétharmadánál értek utol először, amire korábban számítottam, mert jöttek közvetlenül utánam 20 évvel fiatalabbak. Innen már pörgősebb áttételt választottam, mert egyre kevésbé esett jól. Aztán az utolsó útkereszteződésnél a versenybíró kicsit hátralépett elém, hogy elengedjen egy szembejövőt, és egy autó is éppen meg akart fordulni, így majdnem állóra fékeztem a kerékpárt. Emiatt az utolsó néhányszáz méteren még utolértek ketten-hárman. A cél után meg sem álltam, békés tempóban hazatekertem, mert várt rám némi kerti munka.
Legalább fél percet hagytam a menetben, a saját hülyeségem, és az érdekes biztosítás miatt, de különösebben nem izgat, mert azzal sem lennék az élmezőnyben. Jó volt látni, hogy tele volt a Szentendrei-sziget kerékpárosokkal.

SonnyCrockett Creative Commons License 2014.04.06 0 0 79374

Megfogadtam a tanácsod és más alapokra helyeztem az alapozást:

https://www.youtube.com/watch?v=7k8A5Xdpmf8 

Igen ez én vagyok! :)

Előzmény: Friczy (79373)
Friczy Creative Commons License 2014.04.03 0 0 79373

Arra az időre ülj át egy vízibiciklire.

Előzmény: SzeZo (79372)
SzeZo Creative Commons License 2014.04.03 0 0 79372

Ehh! Egy csónakban leszek akkor a Tisza-tó valamelyik bugyrában...

Előzmény: kisKöves (79370)
Friczy Creative Commons License 2014.04.03 0 0 79371

Vasárnap Gödöllő K50, de az útvonal alapján lehet, hogy Csomád-Őrbottyán közt összefutunk, a túraútvonal szerint azon mi visszafelé jövünk. Sajnos az időpont-eltolódások miatt a gödöllői közös frissítésnek nem látom esélyét :(

 

Jó utat, hátszelet (kivéve Csomád-Őrbottyán közt, mert akkor az nekem szembeszél :D )

Előzmény: kisKöves (79370)
kisKöves Creative Commons License 2014.04.03 0 0 79370

Hejj,

 

Vasárnap ismét nyugis túra a régi Gruppetto szellemében. Acsai kör.

Indulás: 10:00 Kerepesről, a Mogyoród felé induló elágazásnál - közl. lámpa, nagyközért. útvonal: Kerepes-Mogyoród-Fót-Csomád-Vácduka-Penc-Csővár-Acsa-Püspök60-Galgamácsa-Erdőkertes-Szada-Gödöllő, kb 100km.

 

andpri30 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 79369
Sziasztok, én megyek.
Előzmény: kisKöves (79362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!