Keresés

Részletes keresés

MidiTom Creative Commons License 2005.02.24 0 0 184
Vannak olyan cégek, - mint pl. a Sony - amik kis hazánkban is olyan sok kacatot el tudnak adni, hogy megéri nekik megfinanszírozni a magyar fordításokat. Ettől kezdve az anyacég nagyon szigorúan megköveteli a viszonteladóitól, hogy bármilyen ügyfelet lássanak el a szükséges doksikkal.
A hangszergyártó cégek közül senki sem tartja olyan fontosnak a magyar piacot, hogy ezzel a kérdésel érdemben foglalkozzon. A hazai képviseleteket pedig köti a törvényi előírás, tehát nekik meg kell csinálni a fordítást. Ehhez képest gyakran vért izzadunk, amíg pl a mi kuncsaftjaink részére egyik-másik nagykertől ki tudjuk könyörögni a törvényben szépen előírt kezelési útmutatót. A hazai Roland lépviselet ebből a szempontból nagyon korrekt.
Hogy pénzért sem adják?
Gondold bele magad egy nagyker helyébe! Kiadsz egy gépköny szakszerű fordításáért mondjuk 300.000 Ft-ot. Az adott cuccból kis hazánkban eladsz mondjuk 20 darabot élettartama alatt. Legyen a cucc ára mondjuk 200.000 Ft. Ezen neked, mint nagykernek marad mondjuk 20.000 Ft árrés. Összesen tehát kerestél rajta 400.000 Ft-ot. Ebből finanszíroztad le a fordítást, maradt tehát jó vastag 100.000 Ft rajta. Ha megpróbálod a hazai vásárlásokat ösztönözni azzal, hogy nem adsz mindenkinek magyar leírást, lehet, hogy még 5 ember meggondolja magát, és nálad veszi meg a készüléket. Így azonnal megdupláztad a hasznodat, lesz miből lefordítatni a következő kütyü gépkönyvét :)
Előzmény: IBÉ (183)
IBÉ Creative Commons License 2005.02.24 0 0 183
Nem felététlen értek veled egyet!Ok sok pénzért lefordíttatják. De ha én használtan megveszem külföldről(logikusan azért mert ennyi pénzem volt rá és nem volt pénzem újat venni+ mindenki tudja hogy kintről olcsóbb!) ugyanazt a terméket -ugyanúgy Roland mintha tőle venném - hozzá fordulok segítségért (ki máshoz ugye) a magyar leírást vagy akár szervízelés miatt és ő készségesen segít akkor a következőt vagy akár egész mást is tőle veszek nem? Sajnos magyarországon nem így gondolkodnak!
Tehát mint mondtam ok hogy sok pénzért lefordíttatják(nekik ez amúgyis "kötelező"), de én megkérdeztem azt is hogy ha fizetek érte akkor kaphatok-e:a válasz nem!
Na erre nekem már nincs magyarázatom!
Nem vitatkozni szeretnék de nekem ez a véleményem!
Egyébként pl:a sony-nál külföldön vásárolt termékhez a Fénymásolás díjáért!!!!! juthatsz magyar használati útmutatóhoz!Szerintem ez a korrekt hozzáállás!
MidiTom Creative Commons License 2005.02.24 0 0 182
IBÉ,
nem értem a felháborodásodat.
Ha a Roland gyár központilag ellátna minden országot a saját nyelvű doksival, akkor érthető lenne, hogy mérgelődsz. Azonban a magyar Roland nem kis pénzekért saját maga fordíttatja ezeket, és becsületükre legyen mondva, elég gyorsan tudja is adni az anyagokat. Aki itthon veszi a hangszert, árban foglalt "tartozékként" ezt megkapja, magyarán megfizeti a fordítás árát. Aki kintről vásárol, nyilván azért dönt így, mert valamivel olcsóbban meg tudja oldani, és lemond a magyar leírásról meg a hazai supportról. Igazából az itthon vásárolók éreznének rossz szájízt, ha az általuk kifizetett dolgokhoz más is hozzájuthatna.
Előzmény: IBÉ (181)
IBÉ Creative Commons License 2005.02.24 0 0 181
SEGÍTSETEK!!!!ROLAND TD-7!!!!!...Felhívtam a magyarországi Roland forgalmazót de mivel nem náluk vettem így nem kapok magyar nyelvű leírást(még pénzért sem!!!!!) .Dögöljenek meg.... Nem tud valaki magyar nyelvű leírást ROLAND TD-7 hez????Vagy van valakinek TD-7ese?Tehát magyar nyelvű leírásra vagy magyarországon vásárolt TD-7 gyári számára lenne szükségem!!!!(gyári számmal adnának leírást....)
Sandor Creative Commons License 2005.02.23 0 0 180
Hello!

Igen, van is pár képem róla. Csak elő kell túrni. Kiteszem hamarosan ide.
Nem egy nagy dolog, de természetesen nagy ilyenkor az áthallás és ezt a kütyünek kell lekezelni!

Üdv,
Sándor
Előzmény: Nick Grabowsky (179)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2005.02.23 0 0 179
Látott már valaki dupla triggeres pergőt (ahol van külön káva és testhang)? Hogyan csinálják ezt a "nagyok"?

Nick
IBÉ Creative Commons License 2005.02.23 0 0 178
Szerintem is alakulgat...Ahol elakadtam az a dobmodulom...Mivel ez az első így nem értek hozzá az angol nyelvű leírás meg bonyolultnak tűnik...Felhívtam a magyarországi Roland forgalmazót de mivel nem náluk vettem így nem kapok magyar nyelvű leírást(még pénzért sem!!!!!) .Dögöljenek meg.... Nem tud valaki magyar nyelvű leírást ROLAND TD-7 hez????Vagy van valakinek TD-7ese?Tehát magyar nyelvű leírásra vagy magyarországon vásárolt TD-7 gyári számára lenne szükségem!!!!
Nem építkeztünk csak iszonyat por van lennt!!!! Azóta már kisöpörtünk és raktunk le szőnyegeket így javult a helyzet!
westpoint Creative Commons License 2005.02.23 0 0 177
hi ibé!

Alakul a cucc! : )))
Most már látom a duplalábgép témát is.

Én ma ragasztottam be az aljzatokat, és ha lehet hinni a technikusomnak ; ),
akkor hétvégére meglesznek a pillanatszorítók a karokhoz.

Építkeztetek a próbateremben? ; )))))

üdv: wp.
Előzmény: IBÉ (176)
IBÉ Creative Commons License 2005.02.22 0 0 176
Egészen jól haladok az átalakítgatással.Lábdobpad +cinek már megvannak meg az agy is megérkezett már....Szóval még néhány nap és kész lesz! Képeket a http://kep.tar.hu/e-drum -on találtok...
Köszönöm Westpoint az eddigieket!
westpoint Creative Commons License 2005.02.16 0 0 175
na itt van még pár kép:
http://www.hgandrews.com/cstl-y.jpg
http://www.hgandrews.com/labgep1.jpg
http://www.hgandrews.com/labgep3.jpg

csak igy tudom feltenni, mert továbbra sem megy a kép belinkelése. : ((
hogyan is kell ezt? ; ))

wp.
westpoint Creative Commons License 2005.02.16 0 0 174
Hello!

Na igy már értem a sztereo kábelt! A kávaérzékelősröl már hallottam, de nekem nem olyan a midim sajna.
Hát stereo kábelhez nem kell Y kábel, mert eleve a stereo két (jobb vagy bal oldalt) szólaltat meg, ha jól sejtem.
A bal a cin a jobb a kup pl., de lehet hogy rossul gondolom.
Csináltam képeket, de sajnos nem tudtam még feltölteni, talán du.

üdv: wp.
Előzmény: IBÉ (173)
IBÉ Creative Commons License 2005.02.15 0 0 173
Időközben 'kiokosodtam'! Letöltöttem egy angol nyelvű használati utasítást a TD-7 hez.Akkor kell stereo kábel ha kávaérzékelős a trigger.Namármost nálam ez a veszély nem fenyeget.Szóval mono kábeleket kell vennem.Még egy kérdésecske: ha a ride cinre két triggert helyezek el(1 normál+1 kúp) és ezt stereo kábellel kötöm össze akkor lesz kúphangom is ugye? (mármint y kábellel) Köszönök minden infót! Én 3-4 hete gondolkodtam először az elektromos dob "készítésén".Ha minden jól megy jövő hétre vagy 1 héttel később kész leszek vele.(A lábdobpadom ma végre elkészült, már csak a piezzo és a csatlakozók+ kábelek kellenek hozzá.
IBÉ Creative Commons License 2005.02.15 0 0 172
Köszönöm Westpoint! Szóval nem valami modern cuccról van szó.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=27589&item=3779488621&rd=1&tc=photo

Csak azért érdeklődöm ennyire mivel ma vagy holnap mennék el kábelt venni és nem akarok rosszat venni.(Nem kétfilléres dolog....) Nekem Roland TD-7 em lesz -ha megérkezik hamarosan (e-bay).Annak pedig stereo bemenetei vannak.Előre is köszönöm...
westpoint Creative Commons License 2005.02.15 0 0 171
Azt már nem tudom, hogy egy modernebb trigger is mono-e?
Ui. van olyan is ami több dolgot (káva, pergö stb.) is kezel,
de ez már meghaladja a jelenlegi tudásomat.

wp.
Előzmény: IBÉ (170)
IBÉ Creative Commons License 2005.02.14 0 0 170
Előre is köszönöm!
Szóval duplázót használok ahhoz építek egy padot.Ha elvileg elég egy piezzo akkor nincs gond! Amúgy az akusztikus dobomat alakítgatom át "gumilapos" elektromos dobbá!Szerintem érdekes feladat lesz! Ha néhány napon(héten) belül elkészül mindenképpen teszek fal róla képeket valahová!Akkor is mono kábel kell ha a dobmodul bemenete stereo?Nem tudsz valami bővebbet a Roland TD-7 -ről?

Köszönettel: Boldizsár
westpoint Creative Commons License 2005.02.14 0 0 169
Hello IBÉ!

- - - duplalábgéphez is elég-e egy piezzo(sajna elég kicsik)?
Úgy érted, hogy a pedálok (majdnem) egy helyre ütnek? Tehát két pedált használsz, de csak egy nagydobot, és kardánnal megy át a bal pedál?
Bár végül is mindegy, mert úgy lehet pl két különálló lábgépet összehozni, mind
az én esetmben, hogy a triggerbemenet megoszotm egy Y kábellal. Elvégre
sosem nyomja le az ember egyszerre a két pedált, de ha igen, akkor sincs baj
mert az olyan mintha egyszerre csapnál oda a két dobverővel.
A trigger mono csatin megy!

Ha nem felejtem el, akkor csinálok pár képet holnapra az összeszerelésekröl és kábelekről

wp.
Előzmény: IBÉ (168)
IBÉ Creative Commons License 2005.02.14 0 0 168
Hello!Érdeklődnék:
duplalábgéphez is elég-e egy piezzo(sajna elég kicsik)?
Ha nem akkor hogy lehet megoldani hogy egy bemenetre 2 piezzot tudjak rákötni? ( a dobmodulomon sajnos csak kilenc triggerbemenet van)
Még egy kérdés: a triggerek és a dobmodul összekötéséhez stereo vagy mono kábelek kellenek? Előre is köszönöm a válasz(oka)t!
Boldizsár
westpoint Creative Commons License 2005.02.14 0 0 167
hi!

Igaz, hogy a bal oldalon is van egy pedál, de sajnos nem lábcin célzattal van ott.
ui. az oktapad (tudomásom szerint) nem tudja kezelni a lábcintriggert.
Bár lehet, hogy tudja, csak én nem tudom. Na mindegy, a lényeg, hogy kétféle módon is használom a pedálokat:
1) duplalábgép üzemmód - Mindkét pedálnak ua. a hangmintája. -heavy metál forever ; ))

2) Rudiments üzemmód - A két pedál különböző hangmintát kap, hogy ki lehessen hallani, hogy éppen melyik lett lenyomva.
Ezt akkor használom, mikor kéz-láb kombinált paradidle, papa-mama stb. gyakorlás megy.

Amit Te kérdezel, az viszont tényleg úgy van. A lábcinpedálokban tényleg egy nyomógomb van.
Hallottam már olyat is hogy vki egy Wah pedálból gyártott magának lábcint ; ) Ha minden igaz, akkor
a néhány hozzászólással korábbi linken láttam.

üdv: wp.
Előzmény: Nick Grabowsky (166)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2005.02.14 0 0 166
westpoint: A lábcin-pedál egy lábgépből készült, jól látom a képeken? Elektronikailag egy nyomógomb kell bele, ugye?
Előzmény: westpoint (142)
gyulaicsaba Creative Commons License 2005.02.10 0 0 165
Kedves MidiTom, küldtem Néked egy mailt, perkapad ügyben. Tömören: pedálos cucc érdekelne, Yamaha DD-k jók-e hangilag? Mert sajna pénzileg csak egy ojjat tudnék jelenleg kinyögni, aztat is használtan. Ne aggódjatok, akkusztikus szetemhez színnek kell, tehát 10 jó hanggal már megelégednék, főleg lábfunkció érdekel. Többiek?
Előzmény: MidiTom (160)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2005.02.10 0 0 164
Megtaláltam a korábbi hozzászólásban említett gumiboltot, néhány konkrétum az utánunk következőknek:

GUMIBOLT, VIII. Dobozi u. 33.
Kilóra adnak mindenféle vastagságban, kb. 120 cm széles tekercsből (ha nagyon akartam volna akkor széltében is vágtak volna...)

Hozzávetőleges árak:
5mm-es: 650 Ft/kg., 120 cm x 100 cm kb. 10 kg.
IBÉ Creative Commons License 2005.02.06 0 0 163
Hello!Én most az akusztikus dobom átalakításán fáradozom.Érdeklődnék hogy cinek átalakításával foglalkozott-e már valaki?Ha igen mik a tapasztalatok?Találtam egy hasznos linket szintén ebben a fórumban!

http://edrum.for.free.fr/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=27 illetve http://edrum.for.free.fr/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=22

kérdés: amit itt "membrane switches"-nek írnak az tulajdonképpen micsoda és lehet-e kapni magyarországon?Valahol?

Illetve kérdés mi a véleményetek, tapasztalatotok a Roland TD-7 Drum Sound Moduleról , illetve az Alesis D4 Drum-Triggermodulról?

Ekőre is köszönöm! IBÉ
gajdi0001 Creative Commons License 2005.02.04 0 0 162

Hali!

Van egy eladó ALESIS D-4  1.04 verziós modulom!

o2k Creative Commons License 2005.02.04 0 0 161

Használt Alesis D4-es, esetleg Alesis DM5-ös modult vennék.

 

 Ha tudsz ilyet vagy láttál valamelyik pest környéki boltban plz. írj mailt, vagy akár ide a fórumba is jöhet.

MidiTom Creative Commons License 2005.02.02 0 0 160
Ja, figyelmetlenül olvastam el a kérdést. Tehát ha jólértem, van már egy trigger-midi átalakító. Az Alesis annak idején csinálta a HR 16-ot, ami elsősorban akusztikus dobokat tudott, emellé egy kicsit az elekronikusabb dobok felé orientáltan csinálta meg az SR-16-ot. Kulturált megszólalása van, talán kevésbé dinamikus, mint a D4.
MidiTom Creative Commons License 2005.02.02 0 0 159
Az SR 16 dobgép, nincsenek neki trigger bemenetei. Ugyan találkoztunk már átbuherált verziókkal, hogy a padmátrix érzékelőit kivezették, de a lógó madzagok miatt nem garantálható a normális működés.
Előzmény: virtualpro (158)
virtualpro Creative Commons License 2005.02.02 0 0 158

Ha egy 16 csatornás trigger-midi átalakítót számítógép nélkül is szeretnék használni, szerintetek milyen hangmodult érdemes venni?

 

Pl. az Alesis SR-16 jó lenne erre, illetve a hangjai milyenek a D! ill. DM5-höz viszonyítva?

 

http://www.alesis.com/products/sr16/index.html

gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.31 0 0 157

Van valakinek eladó octapadja??????

Érdekelne a dolog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

westpoint Creative Commons License 2005.01.31 0 0 156
Hello!

Én biztos, hogy megvenném az alesist, most már ismerve, hogy az
octapad miket tud, és mennyibe került : ))))

Egyébként összeállt a cucc, tegnap már játszottam is rajta, bár sajnos
fatális hibát vétettem a padok összerakásánál:
nem ragasztottam hozzá a gumifelülethez alulról a piezot : O
most szedhetem le az összes padról a gumit : )))
A lábdob is nagyon jó, feelinges, akár triolákat is lehet vele nyomni!! ; )))
Úgy oldottam meg a piezot, hogy egy szivacs van az állvány és a kalapács között,
igy nem olyan kemény a „visszarugás”
Viszont az tény hogy egy ilyen szettnél sokkal többet kell agyalni
a karok, és távolságok beállításánál, mivel jóval kisebb a felület, amit el kell találni.
Ha már kész teljesen, akkor felveszek egy midi fájlt, vagy kis videot.

üdv: wp.
Sandor Creative Commons License 2005.01.29 0 0 155
Hello!

Nem akarok senkit befolyásolni, de ha hibátlan a D4 akkor ennyit meg is ér.
Szóval hajrá!
Amit érdemes megnézni/rákérdezni, hogy melyik firmware verzió. Nem mindegy!
Az 1.04 a jó. Megnézni bekapcsolt állapotban a két két cursor gomb egyidejű megnyomásával lehet :O
Sándor
Előzmény: gajdi0001 (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!