Keresés

Részletes keresés

madar86 Creative Commons License 2017.11.02 0 1 13849
madar86 Creative Commons License 2017.11.02 0 1 13848
kopiteki Creative Commons License 2017.10.16 0 0 13847

Hát nem. De nagyon édes kis tündérmaci...

 

Ha nagyon szeretitek, akkor ő is szeretni fog benneteket. Odaadóan és feltétel nélkül. Tanítgassátok és szeressétek, ez a fontos. Annyi szeretetet adnak...

Előzmény: Tillag (13845)
börzeinfó Creative Commons License 2017.10.13 0 0 13846

Aranyos....

Tiszta olyan mint a mi bundásunk. :) Még fehér foltja is van.. Ő is kétharmad puli

 

Előzmény: Tillag (13845)
Tillag Creative Commons License 2017.10.13 0 0 13845

A félreértések elkerülése érdekében Ksz-Csíz=Tillag, és utóbbi marad is...

 

Csikasz augusztus 10-én költözött hozzánk, nagyrészt pulivér, de valószínűleg nem 100 %-ban. Egy igszi rosszcsont, aztán persze este meg szeretetgombóc. 20 hetes gyönyörűség. :)

Előzmény: peklit (13844)
peklit Creative Commons License 2017.10.13 0 0 13844

Heló !

 

Ha tudsz tegyél fel egy képet !

 

T.

Előzmény: Törölt nick (13843)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.13 0 1 13843

Sziasztok!

 

Viszonylag új pulitulajdonosként üdvözlök mindenkit. :)

pepe0419 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 13842

Az enyémek is imádják a diót, de mivel elég fekete és kukacos, én össze sem szedem, így mind az övék. Néha tiszta grízes a kakijuk :)

Előzmény: Petör (13841)
Petör Creative Commons License 2017.10.10 0 0 13841

Nálunk szintén - általánosan minden rendben de Édesanyám egész nap térdelőrajtban van a mogyoróért/dióért. Legtöbbször nyer, de a pulik kiszolgálják magukat, tiszta dióhéj reggelre a terasz és a járda.

Előzmény: Precíziós (13837)
pepe0419 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 13840

Az enyémek még esőben sem mentek be eddig. Szerintem majd keményebb fagyokban talán, -5 alatt :)

Előzmény: kopiteki (13839)
kopiteki Creative Commons License 2017.10.09 0 0 13839

A házukat én is kibővítettem, kétszemélyessé tettem. Most egymás mellett szundikáznak. :o)))

Nem fáznak még, csak reggelre bújnak be, este mindketten kifexenek a kőre.

Előzmény: pepe0419 (13838)
pepe0419 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 13838

Nálunk is minden rendben, a házukat kibővítettem, mert Néró kicsit túlnőtt a szabványon, Bianka pedig hamarosan megy a nagyműtétre, szeretném még ősszel megcsináltatni.

Néró olyan okos volt, amikor csináltam a házát, mindig megkértem, hogy bújjon be, hogy az ajtó, a belső tér széle, hossza jó-e, először többször kellett kérnem, de hamarosan elég volt csak egyszer szólítani, és már ment is be, aztán megállt és kézjelzésre kibújt.

Most voltak először magukra hagyva két éjszakára, szomszéd etette őket, kárt nem csináltak, de éjszaka zajongtak kicsit, szerintem a telihold miatt lehetett Néró nyugtalanabb.

Előzmény: kopiteki (13836)
Precíziós Creative Commons License 2017.10.05 0 0 13837

A miénk már bent rosszalkodik! Most nálunk mogyoró szezon van!(szorgalmasan töri):-)))

Előzmény: kopiteki (13836)
kopiteki Creative Commons License 2017.10.05 0 0 13836

Kicsi Apród megkapta az ismétlő oltást, csodálkozott a doktornéni, hogy mekkorát nőtt. Egyébként jól vagyunk. Többiek?

madar86 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 13835

Most elozor 3 honapos elvittek a testvereit es megfufdettem mindet.

+ Ket nagyot   hatha lesz meg gazdajuk igaz mar evesek de fiut nem akar senki :-/    

 

Nem szabad surun a szoret tonkreteszi mar ha szepen szet van szedegetve.

En mostanaban nyirok.

 

 

Előzmény: kopiteki (13833)
pepe0419 Creative Commons License 2017.09.04 0 0 13834

Az enyém is fehér, de olyan sárgás-földes, csak ahol a farka a hátán van, ott szép tiszta. Hiába fürdetem, belefekszik a homokba utána direkt :)

Előzmény: madar86 (13832)
kopiteki Creative Commons License 2017.09.03 0 0 13833

Mennyi időnként fürdetitek? 

Előzmény: madar86 (13832)
madar86 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 13832

Fürdés után.

pepe0419 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 13831

Nálunk Bibi az ugatósabb, Néró inkább csak erősítésként ugat. De azt is észrevettük, hogy nap közben nem sokszor ugatnak, inkább csak a kutyásokra, bringásokra, ellenben éjszaka minden járókelőre, tudják, hogy a főnök alszik, szólni kell neki. Általában elég, ha szólok neki, és visszamennek a helyükre.

A kocsi kiállással szerencsére régóta nincs gond, sőt, egyszer két órán át a kapu is nyitva maradt, de nem mentek ki. Amúgy sem lenne nekik nagy kunszt átugrani a kerítést :) Kutyás haverommal találkoztam a nyáron, ő annó azt mondta, hogy nagyon nehéz lesz két kutyával elsőre, de megdicsért, hogy egész jól állunk :) Dániában élnek, és azt mondta, hogy ott a puli nem rendszer-kompatibilis, mert ott a kutya nem ugathat (zavarja a szomszédokat), illetve ott az udvaron sem lehetnek, csak gazdival. A kutya ott bent lakik.

Előzmény: kopiteki (13830)
kopiteki Creative Commons License 2017.09.02 0 0 13830

Ez nálunk is probléma, sajnos ugatósak, főleg Pulcsi. Viszont azt vettük észre, hogy azért ugat a kicsivel, mert nem akarja, hogy kimenjen az utcára mikor autóval kiállunk. Szóval okos, de ez nem újság. :o)))

Örülök, hogy jól vagytok.

Előzmény: pepe0419 (13829)
pepe0419 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 13829

Csak, hogy legyen valami: Bianka végre tüzel, de szépen takarít maga után ;) . Hamarosan megyünk így ivartalanításra. Néró kissé nagyobbra nőtt, mint a pulik általában, 17-18 kg, és több, mint 50cm magas, így ki kell bővítenem a házukat télre, legalább 20 cm-el.

Nyáron velünk nyaraltak Ráckevén és egyik nap kijöttek a stégünkhöz a halőrök csónakkal, de nem az engedélyt kérték (ismernek minket, tudják, hogy van), hanem az egyik halőr kiszúrta Bibit, és megkérdezte, hogy nem fiú-e, mert épp fehér kan pulit keres, és nagyon szép formás a csajszim. A vicces, hogy én pont Néróra mondtam volna inkább, hogy szabályos puli, csak kicsit nagyobb a "szabványnál". Mindegy amúgy, mi így szeretjük őket.

A Balatonon is nyaraltak velünk, de ott egyelőre szokatlan nekik a forgalom a kerítés előtt, így éjszaka sokszor rájuk kellett szólni, hogy ne ugassák meg a "jókedvű" járókelőket. Meg lehet valahogy tanítani őket, hogy csak akkor ugassanak, ha be is akar jönni valaki, ha csak elsétál a kerítés előtt, akkor ne? Gondolom pulikat nehéz :)

Előzmény: kopiteki (13828)
kopiteki Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13828

No? Semmi, sehonnan?

kopiteki Creative Commons License 2017.08.16 0 0 13827

Valami hír a kicsiről?

Előzmény: Suti-ke (13825)
kopiteki Creative Commons License 2017.08.08 0 0 13826

Keresni kellene másik állatorvost, aki tapasztaltabb. Létezik allergia, meg ekcéma, de van rá hatásos kenőcs. Az semmiképp nem jó, hogy sír és fáj neki. Szegényke. Ne várjatok, nézzetek körül a neten, hogy hol van hozzáértő orvos.

Előzmény: Suti-ke (13825)
Suti-ke Creative Commons License 2017.08.08 0 0 13825

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Kb 3 hete van nálunk egy kölyök puli kiskutya, most 12 hetes.

Nem volt beoltva, mi vittük el állatorvoshoz, hogy a szükséges injekciókat negkapja.

A nálunk töltött 2. napon elkezdett vakarózni, amit nem tud abba hagyni és keservesen sír miatta :(

Állatorvos szerint ekcémája van a hasán, kapott injekciókat, de nem múlt el, azóta sem hagyja abba a vakarózást.

Állatorvos tanácsára levágattuk a szőrét, de az sem használ:(

Kipróbáltunk már szinte mindent, nem kap csirkés eledelt, kenegettük neki a bőrét, de úgy néz ki, semmi nem használ :(

Tudna valaki segíteni ebben?

Először van pulink, szinte nem tudunk róluk semmit.

Előre is köszönöm!

pepe0419 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 13824

Nálatok hogy bírják a pulikák a meleget? Az enyémek reggel 8-tól este 9-ig nem nagyon mozognak, hangjukat sem hallani, egy nagy gömbtuja alatt kiásott gödörben fekszenek. Van nekik egy fürdetőkád tele vízzel egy nagyobb és egy kisebb vödör ivóvíz kitéve. Éjszaka viszont megy a rohangálás a kertben, csak úgy villognak a mozgásérzékelős lámpák :)

komarfamily Creative Commons License 2017.08.02 0 0 13823

Sziasztok

 

igen en is sokat olvastam rola de itt kb 3-600eFt egy puli a tenyesztonel.

 

Az biztos, hogy karanten nincs az Union belul.

 

Tovabba varolista van mivel alig van itt olyan aki pulikkal foglalkozik.

 

Nagyon jo korulmenyek koze kerulne szereto csaladba kertes hazba.

 

Meg nezelodom es remelem talalok olyat ahol esetleg torzskonyvvel is lehet venni egy kis kolykot.

 

 

nosztalgika02 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 13822

Ez a forrás lenne a legjobb, nemcsak az importkutya esetleges karanténja miatt (azt úgy tudom erösen lerövidítették, vagy tán teljesen meg is szüntették - legalábbis németországi illetöségü kutyával szabad bemenni karantén nélkül, azt tudom, gondolom akkor magyarral is), hanem legelsösorban azért mert akkor a leendö tulajdonost alaposan és az anyanyelvén tájékoztatják majd arról, hogy mi az a puli (=kökemény munkakutya), és hogy mi kell neki ahhoz, hogy jó társ lehessen (= sok-sok foglalkozás, agymunka, kiképzés).

Hála Istennek egy nyugati lelkiismeretes tenyésztö messze nemcsak arra figyel, hogy egészséges és jó vézenü kutyákat produkáljon, hanem arra is, hogy ki kapja. Nekünk minden kutyavásárlásnál árkus kérdöívet kell kitölteni az életkörülményeinkröl, szokásainkról, az alapján ítélik meg, hogy kaphatunk-e kutyát. 

Összességében jó irányba fejlödik ez az egész.

Előzmény: börzeinfó (13821)
börzeinfó Creative Commons License 2017.08.02 0 0 13821

Szia!

Lehet hogy ők tudnak segíteni:

 

http://www.hungarianpuliclubofgb.co.uk/

Előzmény: komarfamily (13818)
Nobody1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 13820

Szia!

 

Az angolok nagyon komolyan veszik az állategészségügyet, főleg kutyáknál. Náluk ugyanis ismeretlen a veszettség - már úgy értem soha nem is volt a szigetországban.

Ennek a behurcolását maximálisan igyekeznek is kivédeni. Mindenféle oltás után is több hetes karantén várhat a kutyára mielőtt beengedik, legalábbis én így tudom.

Már előre sajnálom szegény kis pulit, mert pont akkor lesz bezártságra ítélve, amikor a legtöbb szeretetre, tanulásra/tanításra, mozgásra/játékra lenne szüksége...

Szerintem biztosan vannak már Angliában is felnőtt pulik "felmosókutyák" - ahogy arrafelé emlegetni szokták. :)

Azok szaporulatából esetleg egyszerűbb lenne szerezni  és mindent összevetve talán még olcsóbb is. Ráadásul akkor nincs az a veszély, hogy a minimum 3 hetes karantén után végül egy kezelhetetlen, idegroncs kiskutyát kap a gazdi...

De azért járjátok körül a témát alaposan, mert időközben változhattak is a szabályok.

Előzmény: komarfamily (13818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!