Keresés

Részletes keresés

OSZIBARACK Creative Commons License 2012.12.17 0 0 24297

Az igen! szuper, akkor majdnem a víz alatt több időt töltöttél, mint felette;-)

 

Jól hangzik, örülök, hogy a masszázsok még mindig jó kézben vannak...

Hát igen, a thai kajákkal vigyázni kell, persze aki bátran bevállalja a "HOT" ételeket.....;-)

 

Mindenesetre nagy kedvet csináltál Filitheyohoz is...elgondolkodtató!...

 

Előzmény: Sborisz (24295)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.17 0 0 24296

Azt elfelejtettem írni:

GEO-láda van Filitheyo-n! ( akit érdekel)

Előzmény: Sborisz (24295)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.17 0 0 24295

Szia! A Spa csak asszonynak volt én inkább a víz alatt nézelődtem ( 18 merülés a két helyen+ figyelembe véve a repülési időkorlátokat+túlsúlyomat szép teljesítménynek mondható )

Ő viszont volt mindkét helyen( SUN+Filitheyo)volt, masszázson; szerinte a SUN-i jobb volt mint a másik ha leht ilyet mondani, árnyalatnyival.

Mindkét helyen bali-ról illetve indonéziából származó "kezek" dolgoztak. Hagyományos thai masszázst választott és mivel délelőtt 10 körülre kérte kapott mindkét helyen még 20-20 perc lábmasszázst is( ez utóbbi ajándék volt)

Thai étteremben egyszer voltunk: azt az édes savanyú levest( rákleves) ettük ( másnap érdekes volt az eredménye!! :O)azt hiszem Yang Gong volt a neve ( rák+q...va sok csili paprika), ami érdekes volt a savamat ugyanis nem piszkálta fel!

Másodiknak a nejem valami ananászos csirkét evett én pedig gyömbéres édes-csípős csirkét( ha csíp hát had csípjen; majd másnap egésznap a melegvízben ültem!!!)

Orchideákat nem de más pompázatos virágokat láttunk( a golfpálya környéke különösen szép volt). SUN "parkja" szebb mint Filitheyo-é de ez utóbbinak a karbantartott dzsungel jellege nekem jobban tetszett.

 

Előzmény: OSZIBARACK (24294)
OSZIBARACK Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24294

Szia Sborisz!

 

Nagyon klassz volt mindkét sziget-beszámolód...köszönjük így utólag a helyzetjelentést is!

jó kalandos helyzetek is voltak azért nálatok;-)

 

Szuper volt nosztalgiázni SUN-ról újra...:)

Örülök, hogy láttatok igazi "teknős-kartárst" óceáni környezetben

 

A Spa-ban voltatok végül is a fogadáson kívül? próbáltatok masszázst?

A Thai étteremben ettetek?

 

Az orchidea-kert v. gyűjtemény megvan még? az étterem mögött elindulva balra, ha jól emlékszem...

 

Üdv, Őszibarack

Előzmény: Sborisz (24292)
cl1984 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24293

Sziasztok!

 

Jövő nyárra tervezzük a szigetekre a nászútunkat, azt már olvastam, hogy a május az csapadékos, a monszunváltás miatt kerülendő. Az lenne a kérdésem, hogy június közepén már jobb időre számíthatunk-e, vagy érdemes elhalasztanunk júliusra az utazást, mert akkor vélhetően jobb idő lesz?

 

Köszönöm előre is a válaszokat.

cl1984

Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24292

Na még pár SUN-ról mert mennem kell:

A GOLF bar az első számú WIFI hely+Beck's lelőhely

A Golf pálya kertje:

Anya halat néz:

A cellánk a víz felől:

 

 

Napnyugta SUN-on:

 

SUN sugárútja:

 

SUN VANI Coffe shop:

 

Na mentem mert letépik a....

 

 

 

 

Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24291

Ezt Doc.Hubi nevű merülőtársamtól kaptam:

Ketten az asszonnyal:

 

a bal oldali vagyok én!

:)

Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24290

A berakott map-on látszanak a szobák is. A miénk a 113-as volt!

 

Ez a sziget északi részén az északi csücsökben volt. Amint a partra értél a ferde pálmába botlottál!

:)

Az északi rész ellenére szinte végig tükör sima volt a víz!

Előzmény: murci32 (24281)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24289

Hát igen, pl. ilyen:

 

:)

vagy ilyen:

Előzmény: moonwalkr (24287)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24288

Megvan az átalakito ami minden szobában volt. Ebbe bármilyen europai csatlakozo, amerikai csatlakozo belemegy! :)

Előzmény: Sborisz (24284)
moonwalkr Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24287

Írtad, hogy a 39-112 közé szerettétek volna a szobát. Milyen volt az a partszakasz? És milyen volt előttetek a part?

Előzmény: Sborisz (24280)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24286
SUN-on nem voltak verszivok, az oroszokat kiveve! :-) Halozati atalakito itt sem kell!
Előzmény: Törölt nick (24283)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24285
Lesznek kepek is , kis turelmet kerek mindenkitol :-):-)
Előzmény: Törölt nick (24283)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24284
Szia! Atalakitot nem kell vinned. A szobakban altalanos atalakitok vannak amik fogadnak barmilyen dugaszt. Szunyog az van rengeteg! A barban es az etteremben is. A szobaban nem talalkoztunk veluk. A szobakhoz adnak szunyogriaszto spiralokat amiket meg kell gyujtani. Gyufa szinten van a szobaban. A skypot nem probaltuk mert a wifi fizetos es nem tunt gyorsnak. Nem draga, 5 dolcsi orankent, egy probat megerhet. :-)
Előzmény: murci32 (24281)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24283

Igen, a képeket Én is nagyon várom, mi januárban megyünk SUN-ra:)A szúnyog téma is érdekelne engem is.Nagyon tetszik az élménybeszámoló, részletes, öröm volt olvasni!Köszönöm!

wdl Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24282

Gratulálok a jól sikerült úthoz. Nagyon jó az élménybeszámoló. Képeket is tudnál felrakni?

Előzmény: Sborisz (24280)
murci32 Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24281

Szia Sborisz!

 

Már nagyon vártam a Filitheyo-s beszámolód, ugyanis 1 hónap múlva ott leszek a férjemmel (ha minden igaz).

Kérdéseim a következők: kell-e beszereznem hálózati dugasz átalakítót (nem biztos hogy ez a neve, de ugye érted:)), mi a helyzet a szúnyogokkal kell-e ellenük valamivel védekezni, Skype-olni lehet majd?

 

Köszi a beszámolót, várom válaszod köszönettel!

Sborisz Creative Commons License 2012.12.15 0 0 24280

Filitheyo:


Nos tehát elrepült az egy hét SUN-on, elérkezett az indulás ideje Filitheyo-ra. A recepció melletti képernyőn és a szobai TV 2-es csatornáján is követhettük: mikor ébresztenek bennünket, mikor veszik fel a csomagot, mikor lesz a reggeli és mikor az indulás a kikötőből. minden simán ment, a gép Maamigili-ről kb. fél óra késéssel indult, így késve érkeztünk Male-ba. Irány a DT-s pult ahonnan átküldtek a 38-as pulthoz. Itt egy kis egér-képű emberke fogadott bennünket, jó 30 perc elteltével. Nem volt a csávó bizalom gerjesztő, gondolom ellenszenvünk kölcsönös lehetett. Az kezdte el magyarázni, hogy jajajajaj-de-nagyon-nagy-a-baj!! Késtünk és az air-taxi éppen most ment el Nélkülünk!! Hajajaj sopánkodott tovább: a következő majd csak délután 4 körül indul!! Ment fel bennem a pumpa, de ez nem hatotta meg egérkét. Mondom oksi, mit lehet csinálni mert most éppen fél tizenegy van? Jön az ötlet: ha már ilyen szerencsétlenül szervezte a DT(!!!) a tovább utunkat menjünk be Male-ba, nézzünk szét délutánig. Mondom neki: ember jól meggondoltad?? K..va meleg van semmi kedvem várost-nézni!! No-problem kezdte a városba klímás járgányok ( hajók) közlekednek be és bent is vannak ilyenek. Hagggggyá lógva, nem megyünk sehova!! Sírni kezdett hogy a délután még nagyon messze van! Mondom nem érdekel, nem megyek sehova! ( anya közben kezdte nyugtatgatni kicsi-férjét) Mondom oksi, vágjuk ketté a gorziumi-csomagot; tegyük le a pakkjainkat a reptéren oszt leülünk valahova. Mondja egérke; a megőrzőben van hely, de 5 dolcsi per pakk a díj! ( ez nekünk egy 20-as lett volna, úgy hogy ezt elvetettem) Mondom emberünknek; az air-taxinál próbáljuk lerakni a csomagokat; úgy is velük megyünk hátha átveszik. Mondja oké, intézi!! Ez a gyors beleegyezés kissé gyanús lett, de meleg volt így könnyedén átsiklottam felette. Csomag megy a mérlegre, a gurulós fedélzeti bőröndök is.( hoppá de nem erről volt szó: abban nekünk sok fontos értékes dolog volt, meg túlléptük volna a súlykeretet is!!) Vita nincs ott a légi-taxi társaság pultjánál a hölgy nyomja a verdiktet fizetnem kell 49 dolcsit túlsúlyt! Valamennyit kalkuláltam itthon( tudtam a súly határokat az Austriannal és a Légitaxinál is)de ez kicsit soknak tűnt. Mondja a hölgy: ez oda vissza értendő!

Áhh, megnyugodtam, de azért megkérdeztem: a bőröndökben lévő 40kg -nyi élelmiszert, ha megeszem és visszafelé nem lesz csak az engedélyezett súly fele; visszakapom a fölösleget? Azt nem,de ha visszafele megpakolom arannyal a bőröndöket és több lesz a súly mint amit fizettem, nos akkor újra kell fizetnem! Ez igen, csettintettem egyet, ez elegáns és lovagias megoldás.

 Cuccok tehát feladva, zsé kifizetve, érzékeny búcsú az egérképűtől( még egy próbálkozás hogy menjünk inkább Malé-ba) és beültünk a reptér melletti söntésbe inni valamit. Volt még 11-től 16-ig durván 5 kerek óránk! Téb-lábolunk a Cola után, amikor észrevettem a másik (kék-sárga) légi taxi chek-in pultját a miénk mellet. Meg egy monitort rajta, az onnan induló járatokkal.

Hopp, mondom ilyennek kellene lenni a másiknál is! Kérdem a bű-bály kis hölgyet a piros-nál: mondja már el kb. mikor indulhatnánk el Filitheyo felé; a csomagjainkat kb. 40 perce már elvitték. Vagy esetleg átmennénk a légi-taxi terminálra körül nézni? Azt mondja: mit keresünk itt(???) ha  a csomagjaink már elmentek?? Értitek ugye amit kérdez?

Gyorsan körül néztem, egérke nincs- e a közelben; mert MEGÖLÖM itt most és rögtön!!!!Oksi, kimentünk a terminálra ( piros Maldevian Air Taxi) chek-in pultnál közli velem egy tündérke fél egykor: 10 perc múlva megy egy taxi, tele lesz velünk együtt a gép, így a csomagjainkat csak kb. 30 perccel később küldenék utánunk! Jó lesz-e így?? Hát persze! Tovább nem ragozva a dolgot kis késéssel de du.fél kettőkor megérkeztünk Filitheyo-ra!( du. 4-5 helyett, igaz nem láttuk Male-t). Gép leszáll a nagy semmi közepén egy kb. 6*6 méteres ponton-nál. Az volt ráírva szép betűkkel: Filitheyo Internatinal Airport! Humorom itt rögvest visszatért! A dhoni  arrébb már várt ránk ( 4-en szálltunk ki a 15 utazóból)recepció, szoba kiosztás. Ennyi!

Előzőleg a 39-112 közé szerettem volna kerülni, de a 113-as kaptuk. Jó volt a kedvünk a kis egérképűre gondolva, így nem kértünk másik cellát. A szoba szenzációs volt!!( nyitott fürdőszobával, ahogy már írták a malongon)

Árak hasonlóak mint SUN-on ( egy pint sör 6,75+10%+6%)de a fíling az más! Nincsenek az utak lekövezve, homokon jársz egész nap! De olyan tiszták az utak, hogy enni lehetne róluk! Pont érkezésünk és a cella elfoglalása után beleszaladtunk egy kis álló fogadásba a SPA részlegnél! Én nem akartam bemenni de anya erősködött nézzük meg, mi ez! Bent az éhes gyomornak teríts-meríts, habzsi-dőzsi! Eleinte 4-en voltunk a rengeteg kajára-italra. ( Spring-roll tekercs-hegyek sör,bor csak hogy el tudjátok képzelni)

Jól bekajáltunk, beszélgettünk a helyiekkel meg pár odatévedt turistával. Mi csütörtökön érkeztünk ( dec.6.-án) gondolom minden csütörtökön van ilyen.

Étkezés: ennyi finomságot egy helyen mint itt az étteremben!!! Az egy hét alatt csak halat, ( füstölt, nyers)rákot, tintahalat ettünk. A gyümölcsök is változatosabbak voltak mint SUN-on( bocs de nem bántásként mondom+ ez egy más kategóriájú sziget): az alap banán+dinnye+alma+guava mellet itt volt még  mangó, papaya,rambutan,lédús ananász,maracuja.

Fontos ezen a szigeten szinte alig vagy egyáltalán nincsenek oroszok, kínaiak. Ennek megfelelően a sziget hangulata is más. Étterembe, bárba mindenki mezítláb rövid nadrágban mehet; egyetlen kikötés: nem lehet vizes a fürdőruha, mert akkor leveszik a székedről a párnát!Kis alig pár hónapos gyermekektől a 70 éves nénikékig minden évjárat előfordul. Főként németek, svájciak, franciák, olaszok vannak. Ritkábban magyarok is!

A szigeten a búvár bázist a VL német társaság üzemeltette. Érdemes előre itthonról lefoglalni a merülési csomagokat mert igen jelentős kedvezményt adnak!( ez esetben be is kell fizetni a csomag árát, ami nem megosztható, nem módosítható, nem átruházható, visszautalásra pedig indokolt esetben van csak lehetőség)

Ahol merültünk ott csodás volt az élővilág!( Cetcápa itt nincs, de minden más megvan) A Corall City nevű hely különösen nagyon szép, mint a neve is mutatja korall város! A bázis nagyon jól szervezett, értelmes, érthető a merülési rendszere.

House reef: egészen szép a reefje, itt is vannak halott részek de kevesebb mint SUN-on. Rengeteg mindenféle hal van a korallok környékén( murénák, teknősök, sas-ráják, bohóchalak.. minden-minden)

Az esti programok hát enyhén szólva is sematikusak: irány a main-bar és beszélgetés+ivászat-társas játék-ping-pong...stb.stb.stb.

Van viszont egy ami szenzációs volt : éjszaka kifeküdtünk a partra és néztük a csillagokat! Néztük őket hosszú perceken keresztül. Gyönyörű volt az ég, mint nyáron a sivatagban, távol a városi fényektől!!!!!

A megérkezéskor adnak egy tájékoztatót, melyik napon milyen programokra lehet jelentkezni, kis ízelítő:

Hétfő:Snorkel safari Sand Bank,Loabie Giri,  Coral Garden          30dolcsi ( 9:30-13:00)

Szerda: teljes napi snorkell safari 65 dolcsi                          (9:30-16:00) 8 helyszínnel

Csütörtök: Péntek: Szombat szintén szafari más kombinációkban  30 dolcsiért

Ezen kívül itt is van Morning fishing, Honeymoon Excursion, Night fishing,szomszéd sziget látogatások...

A kaja időpontok reggeli: 7.30-9.30-ig. Ebéd: 12.30-14.30-ig Vacsora: 19.30-21.30-ig ( ez volt SUN-on is) Itt free wifi nincs, fizetni kell érte 5 dolcsi egy óra, de nem túl izmos a net.

Szerdánként a sziget nyugati részén a Sunset bárnál BBQ van.

Beach dinner: félpanziósoknak ajánlják: Lobster 70 dolcsi, Prawn rák 60, Honeymoon menu 50, Thailand taste 50, Private BBQ Hamza szigeten 150 dolcsi/ fő.

Itt is +10% szervíz+6% TAX.

A bárokban délután 3 és 5 között happy hours alatt fél áron a koktélok,alkoholos italok,sörök,és borok. Üdítők nem!!

Spa itt is 95 dolcsitól indul a csillagos égig.

A MAin Bar 7.30kor nyit reggel és addig van nyitva, amíg vendég van! :O)

 

Összeségében egy nagyon jól szervezett sziget-együttesen nyaraltunk 2 hetet. Rendkívül szépek a szigetek lentről, fentről, rajtuk élve stb.stb. A két hét alatt 2 éjszaka volt eső( egyszer SUN-on mikor megérkeztünk és egyszer Filitheyo-n, de nappal mindig sütött a nap nem esett egyszer sem!! Az égen szép-idő felhők szálldogáltak, ahogy (S)Pártai Lúcsia mondaná, volt! :)))

A szépségnek ára van, de mindenképp megérte, amit erre áldoztunk!

Biztosan visszafogunk menni Maldívra, mert a szigeten élők azért vannak, hogy a (hülye) turisták minden kívánságát teljesítsék!! :))

Mi fél panzión voltunk, és nekünk ez elég is volt kb. napi 60-100 dolcsit költöttünk el ételre, fagyira,italra, pizzára, salátára, ketten.( volt hogy 60-nál többet de száznál többet soha)

Igaz lehetett volna pezsgőzni ( egy palack Dom Perignoon  SUN-on 800 dolcsi lett volna!!)de nekünk, ez így is nagyszerű volt!

Köszönet még egyszer moonwlkr, Dóri-bogyó és Fischellino és Bandos olvtársaknak és a malongo honlapnak, az ott leírtakat csak megerősíteni tudom!

Ha van kérdés szívesen válaszolok, csak írjatok bele a hozzászólásba a nevemet, hogy a keresővel később is megtaláljam a kérdezőt!

:)

Aki később utazik: nagyon jó időt és jó pihenést, nyaralást, nászutat kívánok mindenkinek, aki ide készül!

 

Előzmény: Sborisz (24279)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.14 0 0 24279

Biza hideg volt( van) Reggel, délben még +35 fok este meg minusz 5!!

:)

Na szóval:

Sziasztok, nos tehát akkor kicsit bővebben:

A keresőnek is segítve első sziget SUN Island:

Sokat segített moonwalkr, Dóri-bogyó olvtársak malongo lapon leírt bejegyzései, így azt nem ismételgetném!:)

A megérkezés és a szigetre jutás a leg-európaiabb szervezést is felül múlta! Furcsa volt, hogy kifelé a malei reptérről egy nagy röntgennel megnézték az utasok táskáját. Mi minden utazásunk alkalmából viszünk a hazai pálinkámból egy liternyi mennyiséget, csak úgy, a gyomorproblémák megelőzése miatt. Meg ezt írta fel az orvos is, a gyomorsavam ellen...

Szóval mikor láttam a táskák átvilágítását, megállt bennem a nyereségvágy! Volt még a búvár bőröndben 2 db 1,5 literes ásványvíz; nem tudom hova és mikor érünk; szóval olyan vésztartalék féle. Persze a gép kimutatta mindhárom palackot. A páleszt egy használt vodkás üvegbe "rejtettem"! Na ezt kezdték el keresni, a másik két csalétek nem is érdekelte őket. A búvár táskából vettem elő azokat is de mondták nem a plasztik, hanem az üveg kell nekik. Szerencsére a sok palack kicsit megkeverte őket, de amikor mutatta az üveg formáját, azonnal "kapcsoltam" és már varázsoltam is elő a keresett üveget! Örült mindenki, ők is én is; bár nem tudtam mi lesz a vége! Mondja a nő: ez vodka! ÁÁÁÁÁ dehogy ez nem csak az üveg az, nézze meg én nyitottam, zártam, rá van irkálva minden! Kérdi, mi ez? Mondom, ez barack( először magyarul)! nem érti! Mondom ez "apricot" ékes angolsággal. Az mi kérdezi ismét. Mondom nem tudom az itteni nevét de ez barack és nem vodka. ( eddig nem hazudtam ugyebár) Nem értette, odahívott egy úriembert, aki nemes egyszerűséggel lecsavarta a fedelét és beleszagolt! ( azt hittem bele fog inni úgyhogy készültem Kufsteinbe, nehéz bilincsben) Nem ivott bele, de mivel a pálinkám nem büdös, és kellemes barack lekvár illata van; nos nemes egyszerűséggel visszatekerte a kupakot és intett a kezével vigyem!!

Ami érdekes a műagyag másfél literes palack egyáltalán nem érdekelte őket. Mondom a másfeles műanyag nem érdekelte őket !!! Többször nem mondom!

Csomaggal ki, DT képviselő megtalálva, innentől vittek csomagot, minket a transzferhez. Belföldi járattal Maamigili sziget, ahonnan dhonival érkezés SUN-ra kb. 1/2 12-kor.

A sziget leírása moonwlkr részletesen megtette, köszönet érte. :)

A cellánk a 493-as volt, ez a napnyugati oldalon a rája etető helyhez alig 50 méterre volt. Így az étteremhez, bárokhoz elég sokat kellett sétálni, de legalább a kaját lejárta az ember!! ;)

Tisztaság, rend fegyelem mindenütt, annak ellenére hogy orosz és kínai turistákból volt egy rakás. Annyian voltak mint az oroszok!Ez az étkezési, viselkedési, erkölcsi... szóval mindenükön meglátszott! A kaja, kiszolgálás, minőség kiváló! Kisgyerekkel is voltak sokan( egészen kicsi karon ülőre gondolok) A fürdési lehetőség, víztisztaság szintén I.osztály! Lassan mélyülő, kellemes meleg volt az óceán vize! A búvár bázis az olasz étterem mellett az érkezési kikötőnél található. Jól felkészült, stabil bázis! Az első merülés az olasz étterem mólójánál volt; hát itt a korallok jelentős része halott!Hal, polip, muréna, kölyök cápa sőt még a rettegett(?) Titan trigger fish is nagy számban fordult elő itt. Itt található az a bizonyos house reef, bár szerintem a teher kikötőnél lévő rész koralljai szebbek( de mindkettőt látni kell) A trigger fish-ről annyit, a fészkelő időszakban (március április, május)elég vehemensen védi területét. szabály nem túl közel menni és legyen mindig valami köztem és a hal között    ( uszony, bot, kamera)ha támadás jeleit fedezitek fel, vízszintesen úszva elhagyni a területet amilyen gyorsan lehet( pánik nélkül)Én a kamerát használtam pajzsnak, de nem érdekeltem a komát, így békén hagytuk egymást.

Merüléseknél a víz hőmérséklet 25 méteren még mindig 29 C fok volt!! Fenn persze melegebb, 30-32 fok! :()

Az egyik merülésből visszafelé jövet delfinekkel találkoztunk, ők mókáztak a vízben mi meg dermedten figyeltük játékukat!!

December 4-én merültünk Maamigili-től délre, délelőtt, úgy hogy 4-5 hajó is ott ólálkodott; Whale-Shark( cetcápára) vadászva. Ugrottunk; erős áramlat miatt le egyből 20 méter környékére, amikor 8-10 fekete úszójú szirt cápát vettünk észre a homokban szunyókálva. Páran közülük azonnal kettesbe kapcsoltak és el kezdtek keringeni tőlünk úgy 15-20 méterre. Próbáltunk csendben( keveset mozogni) maradni, hátha közelebb jönnek, de le se sz..k bennünket. Pár perc után felkerekedtek és tovább álltak( velünk ellenkező irányban) Itt nézelődve azután találkoztunk szinte mindennel: sas-rája, muréna, polip,egy kis kölök(?) teknős.

Épp a biztonsági megállón ejtőztünk, amikor a társam azt látja, hogy a mellette alvó búvár szeme kikerekedik, a szájából majdnem kiesik a légző automata! Fordulunk és akkor eszmélünk, hogy kb. 3 méteres magasságban egy kisebb cetcápa vonul át felettünk!!!!

A méretei csak összehasonlítás-kép; a vezetőnk arányaihoz mérten: a fej része kb. 1,5 méter széles a hossza kb. 4,5-6 méter közötti!

( A vezetőnk 1,65 cm magas volt, saját bevallása szerint :O)

Minden megvolt, nem érdekelt bennünket már más!! Irány utána! Még a fenekemen is vettem volna levegőt, persze esélyünk sem volt utolérni!!

Ki a vízből és látjuk ám, hogy körülöttünk még 2-3 hajó hozza a turistákat és ők is a cetcápákat snorkelezik!! Újra be a vízbe, pipával, maszkkal! Ez a példány egy másik kisebb volt ( a vezetőnk újra lement mellé, hogy lássuk a méreteket)

Ennyit a merülésekről!

Egyik nap délután befele jövet az olasz étteremből; két kisebb fekete úszójut láttunk bóklászni az érkező sziget és a reef strand felőli részen! Olyan 1 méteresek lehettek! Az asszony rögtön jelezte: itt nem fürdünk többet!!!! Másnap mindenről elfeledkezve próbál meg egy kisebb félméteres közelébe férkőzni, de persze nem sikerült utolérnie.

Esténként megvolt a rája etetés ( stingray-feeding) a teherkikötőnél és utána a cápa-rája a thai étteremnél. Ráértünk!!Így telt el nagyon gyorsan az első hét....

Képeket is rakok majd ha megszerkesztettem őket. Free-Wifi két helyen volt: Golf bár itt a belépő kód 0987654321 és a Vani coffe shopnál ahol a belépő kód: 0123456789. ( lehet összekevertem, akkor bocs :O)

Elég gyors volt a skype működött rendesen, beszéltünk az itthoniakkal, még a video telefon is elég jól működött..

Pár program ára: Sunset fishing: 40, Sunrise fishing: 64 Reef explorer 35, Cetcápa: 47 Delfinekkel úszás: 29 Fenfushi village trip: 29. Blue lagoon: 52 Maamigili village: 52 Masszázs terápia 95 dolcsitól a csillagos ég. Mindenhez +10% szervíz díj+6% adó hozzáadandó!! A szoba televízió 2-es csatornáján lehet a programokat böngészni valamint itt található infó az elutazás részleteiről: ébresztés, csomagok felvétele, reggeli, hajó indulás Maamigilire... stb.stb

Az élőlényes programok természetesen nem garantált találkozósak!!!!

 

Folyt köv Filitheyo-val

Előzmény: Törölt nick (24278)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.14 0 0 24278

Várjuk a képeket, meg az élménybeszámolót:) Rettenetes lehet haza jönni ebbe a hidegbe...

Előzmény: Sborisz (24277)
Sborisz Creative Commons License 2012.12.14 0 0 24277

Sziasztok! Tegnap hazajöttünk! Sajnos!

:)

Az óceán kiolvadt, kicsit hullámzott mikor indultunk!

Kint is havazhatott az éjszaka, de reggelre mindenütt eltakarították!

:)

Ma kissé elleszek... így készül a beszámoló és már teszem is fel pár képpel együtt.

Kis türelem még...

Előljáróban csak egy szó: szenzációs volt minden!

:)

Nem bírok aludni; a négy óra az négy óra!!

:(

Előzmény: Bandos (24268)
lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 24276

Viszont lenne még pár kérdésem, elfelejtettem bocsi.

 

Gyerekem allergiás a szúnyogcsípésekre. Én úgy emlékszem elég sok szúnyog volt, sőt néha gonosz szúnyog is. Vigyek elektromos irtót a szobába?

 

Útlevélnél van valami kitétel, hogy mennyi ideig kell még érvényesnek lennie a belépéskor?

Mert lassan lejár…. (szeptember)

 

Cunami esetén van már az óceánon jelző rendszer? És létezik valamilyen kiürítési terv?

 

Köszi előre is.

Laci

lszlp2625 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 24275

Sziasztok,

 

Én a két éves lányommal utazom majd, és azt gondolom Maldív nagyon gyerekbarát hely.

Elvileg a gyermekek nagyon tudják érezni, hogy szüleiknek milyen kisugárzása van. Az én lányom, imádja, ha úgymond szeretjük egymást, és a szó is a kedvence „együtt”.

Elvileg Önmagában nagy dolog, hogy egy ilyen kis szigeten Apa, Anya, és a Kislány össze vannak zárva. A hétköznapokon ritkán esik meg, hogy néhány óránál tovább együtt lehet a család.

 

Egy 2 éves gyereknek ráadásul sok lehetőséget nyújt egy sziget. Én már előre féltem a rákokat, mert szerintem bármennyire is majd próbálom megakadályozni, szerintem néhányat kivégez majd a kiscsaj, de szerintem ez is jó lecke lesz neki.

Egy gyerek jó esetben imádja az állatkertet, márpedig Maldív ízig vérig természet, majdnem állatkert. Na jó, vízi állatkert.

 

Én viszek neki egy nagy szatyor legot, amit ki tudok önteni majd a medence partjára. Már szinte látom a szemem előtt, hogy mivel lego csak nálunk van, töménytelen mennyiségű kisgyerek csatlakozik majd.

Én nagyon kíváncsi leszek, hogy a nyelvi nehézségeket hogyan küzdik majd le a gyerkőcök. Szerintem leküzdik, és tök jó lesz.

 

Tud még majd sétálni a sekélyebb vízben, tudja nézni a halacskákat, tud ásni, vödörben vizet cipelni, és apa lábára önteni, sikongatni, stb.

 

Sokan kérdezték régebben tőlem: „Mi a fenét csináltatok ott 2 hétig?”

Ugyanmár… Éltünk. Semmit. Végülis reggel reggelivel telt el 1 óra, aztán séta a szobáig, alig mentem két kört a békalábbal, máris öltöztünk ebédhez, és a vacsoráig sem volt sok idő.

Aki Maldívon unatkozik, az vessen magára….:-)

 

Nemrég volt a fodrászom nászúton az egyik szigeten. Kérdeztem, hogy melyik, és mekkora volt. Nem tudta nevét, és nem tudja mekkora, nem ment körbe. Mondván tö mindegy hol van, körbe egyforma a sziget nem?

De!

 

:-)

 

Laci

hniko Creative Commons License 2012.12.11 0 0 24274

Szia! Úgy tudom Bandos Island nagyon gyerekbarát sziget. :)

Előzmény: Betti1982 (24272)
rags Creative Commons License 2012.12.11 0 0 24273

Ha csinálsz a gyereknek programot akkor lesz!

 

Ha szeret a vízben pancsolni , parton homokot ásni akkor elvileg  nem fog unatkozni.

A spa kezelés gondolom nem kötné le igazán.

 

Előzmény: Betti1982 (24272)
Betti1982 Creative Commons License 2012.12.11 0 0 24272
Sziasztok!


A véleményét éket szeretném kikérni!
Kicsi gyerekkel mennyire ajánlanám ok nekünk a Maldív szigeteket?
Van ott nekik program? Melyik szàllodàt javasolnàtok?

Előre is köszönöm!
Magic11 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 24271

Szia Bandos !

 

Sajna most sincsenek kagylók, csak miniben, így Timi most azokat gyűjtögeti.

A szigeten sajna negatív értelembe változtatott a természet. Tavaly szépen körbesétálható volt a sziget.Mostanra a keleti oldalon eltünt a part jó része.Olyan lett mint Fili.

Ettől még jól érezzük magunk. Voltam már sznori szafarin. Nagyon szép volt.

Bővebb beszámoló majd otthonról.

Tőled is várjuk a beszámoló !!!!!!!!!!!!!!!

 

Magic11

Előzmény: Bandos (24266)
Bandos Creative Commons License 2012.12.06 0 0 24270

Szia wdl,

Válaszoltam.

Bandos

Előzmény: wdl (24228)
Bandos Creative Commons License 2012.12.06 0 0 24269

Szia kwax1!

 

Általában napi 1-2 USD-t szoktak adni a vendégek a pincérnek, illetve a room boy-nak "normál" szolgáltatás esetén (nem naponta, hanem vagy a végén, vagy esetleg 2-3 részletben), illetve speciális  szolgáltatás esetén (pl. ágy feldiszítése virágokkal, privát kiszolgálás a tengerparton, stb.) egyösszegben valamivel többet (pl. 5 USD).

Ezen kívül egyedi borravalót szokás adni kirándulásokon a dhoni személyzetének (1-1 USD), valamint a bárban, masszázs központban, stb.

De természetesen mindenki annyit ad, amennyit gondol, és amennyire elégedett a kiszolgálással/szolgáltatással.

Azt azért érdemes tudni, hogy mind a maldív személyzet, mind a "külföldi" (nem európai, hanem pl. bangladesi, indiai, sri lankai) személyzet nagyon keveset keres (100-120 USD/hó), és nagy szükségük van a "kiegészítésre".

 

Bandos

Előzmény: kwax1 (24265)
Bandos Creative Commons License 2012.12.06 0 0 24268

Szia Sborisz!

 

Már nagyon hiányoljuk az élménybeszámoló folytatását!

Még mindig be van fagyva az Indiai Óceán, vagy esetleg mára már kiolvadt?

Csak megnyugtatásul: itthon ma havas eső, és utána hó esett, lefagytak az utak, és részben megbénult Budapest közlekedése.

További jó pihenést!

 

Bandos

Előzmény: Sborisz (24263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!