Keresés

Részletes keresés

Levendula Creative Commons License 2000.10.27 0 0 245
9 óra 17 perc. Budapest felett az ég felhôs, esik az esô rendesen. Békésben még mindíg semmi?
onobody Creative Commons License 2000.10.26 0 0 244
Sziasztok!

Köszönöm az együttérzést , pénteken jön
a biztosito felmérni a kárt, ma a tükör
előtt gyakoroltam a siránkozást.

Pireisz !
Neked is küldhetek gránátalmát , részleteket
magán e-mailban megbeszéljük.

Üdv Onobody

Előzmény: pireisz (241)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.26 0 0 243
Nocsak, nocsak. Lev Eszteházy stílusában. Meglepő. Ki vagyok akadva. Tényleg. :-DDDDD
Előzmény: Levendula (242)
Levendula Creative Commons License 2000.10.26 0 0 242
B...meg! Együttérzek!
Előzmény: onobody (240)
pireisz Creative Commons License 2000.10.26 0 0 241
Szia odobody!
Te szaporítod a gránátalmát? Nem tennéd meg nekem is? A csőtörés miatt mélyen átérzem gondodat, ugyanis a mult hónapban én is átéltem, egy egész vagyonba került a helyrehozatal.
Előzmény: onobody (240)
onobody Creative Commons License 2000.10.25 0 0 240
Szia Frint!

Mit használsz szelektiv gyomirtónak?
A gránátalmát küldöm , csak el vagyok veszve.
Hogy ne legyen annyira egyszerü az élet csőtörésünk volt, illetve van .
Borzalom!!!!!
Repednek a falak!!!!!!!!!!!
Minden elázott!

Üdv Onobody

Előzmény: Frint (234)
pireisz Creative Commons License 2000.10.25 0 0 239
Hát olyan 40 cm lehet, de nagyon bokros és nehéz az egész. Néha még a levegőn is gyökerek képződnek rajta és időnként egy pár le is esik és ahol éri legyökerezik.
Előzmény: Levendula (237)
Levendula Creative Commons License 2000.10.25 0 0 238
(jól van, lehet hogy csak 70-80 cm átmérôjű)
Levendula Creative Commons License 2000.10.25 0 0 237
Nagyon nagy, azért virágzik. Kb. 1 méter átmérôjű, hatalmas. Tavaszra át kell ültetni. 3 éve van nálam, déli fekvésű a teraszom, majd duplájára nôtt. Mekkora a tiéd? Annyit hallottam, hogy a tápoldatozás is elôsegíti a virágzást. Van spec. kaktusz, pozsgás tápoldat.
Előzmény: pireisz (236)
pireisz Creative Commons License 2000.10.25 0 0 236
Hogy sikerült a majomkenyérfát virágzásra kényszeríteni, mert az enyém csak nől, kihizza a cserepet és nem virágzik.
Előzmény: Levendula (235)
Levendula Creative Commons License 2000.10.24 0 0 235
Dolog volt, terasz komplett. A fűszerek bekerültek szorosan egymás mellé egy beugróba, pozsgások a szobába, a nagy majomkenyérfám most kezd virágzani!!!! Igen gyönyörű tud lenni. Takarítás, miegymás. Még a fagyvédelmet kell megoldani, csinálok egy fedhetô hullámdobozt. Múlt évben bejött. Ja és némi formára igazítás.

Ami tapasztalat, az átültetett növények duplájára nöttek, tavasszal megint átültetek. Mekkora a 31 cm nagyobb cserép? Nem tudjátok hol a legolcsóbb?

Csak érdekesség, egy tálca zsázsa 250 ft a Mammut zöldségesében. Azért van rajta haszon. Szia Frint! Akkor mail megy. LEV

Ja hogy OFF voltam? Most már engem is idegesít az esôtlenség.

Előzmény: barnetto (232)
Frint Creative Commons License 2000.10.24 0 0 234
Hello! Ha végeztél, gyere át hozzánk... :)
Nekem is pont ezt kellene csinálnom, de szabit kell kivennem. Tudod, úgy gondoltam, hogy várok 1 esőt...azóta is várom.
A több éves munkával kialakított gyepem iszonyú képet mutat, jövőre szelektív gyomirtással kezdem a tavaszt.
Előzmény: onobody (233)
onobody Creative Commons License 2000.10.23 0 0 233
Sziasztok!
Na , mi van ?
Mindenki el van veszve a hétvégén?
Én is nagyon tevékeny voltam , megcsináltam
az őszi lemosó permetezést , felszedtem az
öntözőberendezést , leszereltem a szivattyút,
elégettem a gazt , stb.

Beleejtettem a metszőollómat egy repedésbe
, ugy kellett csákánnyal kiszednem
a földalól . :((

Üdv Onobody

barnetto Creative Commons License 2000.10.20 0 0 232
Te jó ég, 150 mocsári, még pénzben sem semmi! Csak megeredjen! Ezért majd érdemes lesz elmenni egyszer. Elfér ennyi csoda ilyen kis helyen? Azé majd referálj lécci a fejleményekről. Kösz.
barnetto
Előzmény: Törölt nick (227)
barnetto Creative Commons License 2000.10.20 0 0 231
Nem olyan fiatal, van már vagy 4 éves, de még csak 50 cm magas. Mindig nagyon visszafagy. Erre a lombbal feltöltésre gondoltam én is, illetve a párom találta ki a selyemakácra, csak attól félek, hogy kóbor pockok nem fészkelnek-e közé? Hmm?
A tavaszi kinézete stimmt. Siralmas. Mikor kezd virágozni?
Előzmény: outdownS (226)
outdownS Creative Commons License 2000.10.20 0 0 230
Kellemes hétvégét mindenkinek! Nappal süssön, éjjel essen!
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.20 0 0 229
Hát igen, nem esik. Valójában már egy kicsit mérges voltam magunkra is, biztos azért nincs eső, mert pesszimisták vagyunk - mondtam magamnak. De beszélnek itt már minden hülyeséget. Van aki azt mondja, h azért nincs a Dél-alföldön még annyi eső se, mint máshol, mert a dolog összefügg azzal, h tavaly ilyenkor az amcsik a határunknál bombáztak. (De jó is volt hallgatni esténként a repülöket, hallgatni a puffanásokat, a szerencsések még a tűzben is gyönyörködhettek..) Mert a rádioktivitás nem engedi, h essen. Tudod volt ez a tavaszi rádioktivitás-dolog, de elmaradt a többi. Én ezt nem hiszem, de hát már kínjában mindenki minden hülyeséget kitalál magának itten.

Kösz a gránátalmás jegyzetet, Oxalis esszéjéhez nincs mit hozzátennem. Részemről másnap el lett ültetve, úgy ahogy Édesanyád javasolta, szélvédett, de napos helyre. Szerintem meg fogja fogni. Outdown ill. barnetto tanácsait is meggondolom, kipróbálom. Nekem a dédszüleimnek volt Kiskundorozsmán régen gránátalmája, dehát költözködés meg házépítés, kiszáradtak. Az érdeklődés innen jön, régebbről.

Még egyszer köszönöm a gránátalmát és az igen kedves-segítőkész tanácsaitokat.

Oxalis elnézést kér, ez a komló igényés véletlenül, nem szánkékoltan, kicsit követlődzőre sikeredett, bízik és én is bízom benne, h nem értetted félre, kedves onobody.

Előzmény: onobody (223)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.20 0 0 228
Az aszályhoz. Nemrég homokvidéken kirándultunk. Egy virágot (ökörfarkkórót) láttunk, ami nagyon-nagyon szép volt, barátom meg már rég pályázik egyre a kertjébe. Ki akartuk venni, tövestől persze, szépen nyiszáljuk a földet - de a kés a homokba beletört!
Nem bénáztunk, ennyire kemény a homok is már a szárazságtól.
Szomorú ez, nagyon szomorú. Szép idő néz ki az ünnepekre, de nem nagyon tudok neki most örülni. Katasztrófa ami van.
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.20 0 0 227
Képzeld barnettoka, Szegeden a városban valami Holt-Maros rehab folyik: sétány, csónakázás, peca stb. Nem ez a lényeg a mintegy 1800 m-re 150 db mocsári ciprust fognak kiültetni.
Feltéve, ha lesz eső. Addig úgy látják, h semmi értelme.
150 db mocsári ciprus! Nem tudom mennyi éli túl, de ha csak 50 marad már azért is megérte!
Előzmény: barnetto (219)
outdownS Creative Commons License 2000.10.20 0 0 226
A fiatalka gránátalmát kerítsd körbe egy hálóval (pl. csirkeháló v. valami műanyag) amit néhány karó tart, belülre tegyél lazán lombot. Idősebb, jól begyökeresedett példányoknak elég csak a földjét takarni. Készülj fel rá, hogy tavasszal vigasztalan látványt nyújt, úgy néz ki, elfagyott, de mire rászánod magad, hogy visszavágd/kipusztítsd, megjelennek a rügyek a legvékonyabb ágacskákon is. Jó napos helyen kell élnie.
Előzmény: barnetto (225)
barnetto Creative Commons License 2000.10.19 0 0 225
Sziasztok!
Ti takarjátok télre a gránátalmát, és ha igen, akkor mivel? A selyemakácomra is kellene valami, jó lenne, ha nem nagyon fagyna vissza.

Ma Pesten sem esett.
üdv.

Oxalis Creative Commons License 2000.10.19 0 0 224
Szevasz kedves Onobody!!!!!!!!!!!!!!

Elnézést kérek, amiért ilyen sokára szólítelak meg, de úgy érzem most sem késő! Nagyon szépen köszönöm az értékes gránátalma csemetéket. Elültetettem őket és naponta, esténként a fagyok beálltáig locsolgatom őket. Igaz, a múlt héten a nagy "forró" szél majdhogynem leszárította az összes leveleket a csemetékről. De azért még van néhány élő levél rajtuk.
Remélem ez a levél elszáradás a tavaszi fakadásnál nem okoz majd problémát.
A macskagyökér tövecskékkel kapcsolatban, ha van valami kérdeznivalód, szívesen állok rendelkezésedre. A csomagban található telefonszámon, vagy ezen az oldalon.
A macskagyökér-töveket érdemes szétszedni, több tőre. És így nagyobb bokrod lesz, ha több helyre ülteted a tápanyagot több helyről szívják, jobban hasznosítják, ergo többet fognak virágozni!!!!!!! Pontosítok: illatozni, mert rettentően kellemes illata van, erősebb az illata, mint az estikének. És még az is különbség a kettő között, hogy a macskagyökér nappal is ontja illatát!

Üdvözlettel,

Oxalis

p.s.: Tavasszal komló-szaporítás végett mindenképpen keresni fogunk Kopáncsi úrral (barátommal), nekem 45 méter hosszú drótkerítésem van, arra férne egy pár tő!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: onobody (223)
onobody Creative Commons License 2000.10.19 0 0 223
Szia kopáncsi!

Látod , itt az este és mégsem esett
egy csöpp sem . :(
Ugy néz ki , hogy megfogta a macskagyökér.
Köszi!!
A gránátalmák hogy állnak ?
Ha esetleg nem fogja meg , bujtatok le néhány
ágat akkor talán nagyobb gyökere lesz.

Üdv Onobody

Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.19 0 0 222
Hogyne láttam volna őket! Nagyon szeretem őket én is. Egyedül sétálni? Nem tudom, ezen még nem gondolkoztam el, h mi jó van benne. Én ha valamit meglátok, mindját szeretem mással is megosztani, tán ezért nem. Dehát "mindenki másképp egyforma".

Most megosztom veletek, h felénk nem csak h nagyon hideg van, de borul is egyóúttal. Bízom benne, esni fog végre valahára.

Előzmény: barnetto (219)
onobody Creative Commons License 2000.10.18 0 0 221
Sziasztok!

Tényleg hihetetlenül száraz minden.
Ma elültettem egy tő rózsát , és
eltörtem a csákányom nyelét.
A végén csak kapartam rá egy kis port.

És most az esők után , ismét napos idő
jön. Tudjátok mennyi eső volt?
0!

Üdv Onobody

barnetto Creative Commons License 2000.10.18 0 0 220
Földijeim!
Láttátok az esti Hiradóban, hogy a Dél-Alföldön 30 éve nem volt ilyen szárazság? Remélem nem is lesz egy ideig. Még jó, hogy nem füvesítettem újra. Hátrányos helyzetűek vagyunk.
üdv. barnetto
barnetto Creative Commons License 2000.10.17 0 0 219
Láttad az arborétumban a mocsári ciprusokat? Ez a következő vágyam, valahol a parton még szorítanék neki helyet. Érdekes, de én arborétumban egyedül szeretek sétálni, a szarvasi nekem a legkedvesebb.
A télben a rövid nappalokat és a kevés napsütést tűröm rosszul. A karácsonyt, mióta öregszem már főleg azért várom, mert akkortól hosszabbodnak a nappalok. Végül is csak karácsonyig siránkozom novembertől.
A téli léki horgászatokon még én is megkóstolom a pálinkát, ott jó, amugy nekem nem. Meg a boros tea, forralt bor.
Jajj, a csillagok! Már most is olyan furcsa helyeken állnak. Nyáron a Nap átmegy a víz fölött, a túlparton nyugszik le, most már el sem éri.
Előzmény: Törölt nick (215)
barnetto Creative Commons License 2000.10.17 0 0 218
ÁÁ, nem, nem, ohne cián, ez a Kőrös holtága. A halacska gyönyörű, egészséges volt, egy pikkelye sem hiányzott.
Előzmény: outdownS (214)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.17 0 0 217
Azért ezt nem hiszem. :-)) Verbalitás vagy fotózás, az utóbbi szvsz kifejezőbb. Apám egyidúben nagy fotós volt (vegykonyha otthon), valami újság is járt (Fotóművészet?) Na azóta is szeretnék a témával komolyabban foglalkozni, természetfotózás no meg emberek, de hát még nem kezdtem hozzá. Baromi nehéz ám ez, de TE ezt jobban tudod mint én. :-) Hogy el ne felejtsem, sajnos igen drága hobbi ez.
Előzmény: Levendula (216)
Levendula Creative Commons License 2000.10.17 0 0 216
Mik a büszkeségeid Kop? Átcsaptunk lírába? (én ilyet nem tudok, csak irigykedek:))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!