Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Donibcsi Creative Commons License 2010.12.20 0 0 23002

Ha nem tekergeted el a kormányt és a szögjeladót, akkor nem.

Asztalon kell neki 2táp, egy test, és can-h, can-l.

Előzmény: merklala (22999)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.20 0 0 23001

Elmélet röviden: ha egy hengerben nem jön létre égés(kimarad), akkor a főtengely szögesebesség

változása is kimarad.

Előzmény: szalaiistvan (23000)
szalaiistvan Creative Commons License 2010.12.20 0 0 23000

Én is köszönöm a tippeket, javaslatokat, szerintem pár napon belül, legalábbis nagyon remélem most már, hogy kiderül mi a gond. Igen , azzal én is tisztában vagyok, hogy az égés kimaradás az csak duma, ennek oka van, hogy miért kapcsolja le azt a hengert.

A hengerfej levétel az utolsó dolog lesz asszem :)

merklala Creative Commons License 2010.12.20 0 0 22999

Köszönöm a választ Doni!

 

Ha beszerelem aztán vissza teszem az eredetit, újra kell tanítanom a szögelfordulást?

Ha asztalon próbálnám ki, le van írva valahol hogyan kellene, lábkiosztás, mit kell kimérni?

 

Kellemes Ünnepeket a Tagságnak!

Előzmény: Donibcsi (22976)
vwopel Creative Commons License 2010.12.18 0 0 22998

Más az önindítózás és más a fordulat .

Előzmény: szalaiistvan (22994)
tschokker Creative Commons License 2010.12.18 0 0 22997

Én pár hete csináltam egy Opelt "égéskimaradásos" hibakóddal, háromhengerezve járt.

Leszedtem az injektor hidat és a hibás hengernél volt egy kis pirosas trutyi a befecskendező szelep végén. Lepucoltam, megjárattam valami tisztítóval a szelepet és visszaraktam. Azóta szépen egyenletesen jár a motor hibakód nélkül, akár egy pénzérmét élére lehetne rakni rajta és nem dölne el, miközben az alapjáraton megy.

Előzmény: szalaiistvan (22994)
diagnet Creative Commons License 2010.12.18 0 0 22996

Ahá!

Szépen kirajzolódik, hogy miért húzódik fél évig egy autójavítás és miért kerül az autó árának negyedébe.

Eddig ketten adtak fals tanácsot, amely beavatkozások -100E Ft-ot jelentenének a tulajnak, de az autó még mindig rossz lenne.

Remélem egyszer megértem mire jó a ez netes autószerelés.

 

Kellemes ünnepeket és sok sok "égés"kimaradást minden fórumtársnak! :)

Előzmény: nemkri (22995)
nemkri Creative Commons License 2010.12.17 0 0 22995

Sajnos nem.

Előzmény: szalaiistvan (22994)
szalaiistvan Creative Commons License 2010.12.17 0 0 22994

Ezt a szelep korom dolgot én is hallottam már, mondjuk főként az 1.6 osoknál. Ezt kiszűrendő többször is mértünk kompressziót, és a 4 henger között  semmi különbség nincs, ha megragadna a koromtól, akkor ezt nem lehetne látni egy ilyen mérésnél?

robika1 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 22993

Szia!
Nemkri kolléga leírta a hiba okát.Ha megvan a régi ECU-d akkor meg tudom javítattní,1 év gari van rá.
Már nem egyet csináltunk.

Előzmény: szalaiistvan (22990)
nemkri Creative Commons License 2010.12.17 0 0 22992

A szelepszárakra felrakódott olajkoksztól időnként megszorulhatnak a szelepek.Ez kompresszióhiányhoz és ezáltal égéskimaradáshoz vezethet.

Tehát hengerfej le,szelepek ki,szelepszárak letakarít.(ha már egyszer le van szedve,akkor a szelepek,szelepvezetők és szelepszárszimmeringek cseréjével az esetleges olajfogyasztást is csökkenteni lehet)

Előzmény: szalaiistvan (22990)
Volki Creative Commons License 2010.12.17 0 0 22991

Köszi.

Közben kiderült hogy semmi köze a reggeli indítás problémának az előtöltéshez az esetemben mert mind a 6db izzítógyertya elf**ta magát egyszerre.

Csuda hogy -5 fokban még beindult.

Csak azt nem értem miert nem volt rá hibakód a vezérlőben.

Előzmény: schumi1974 (22985)
szalaiistvan Creative Commons License 2010.12.17 0 0 22990

Szóval ezeket a hibákat írta ma ki:

p0302 - 2. henger gyújtáshiba érzékelt

p0340 - vezérműtengely érzékelő helytelen jel

p0352 - gyújtótekercs 2 helytelen jel

 

igazából tényleg fura, mert az eredeti gyári ( legalábbis azzal vettem a kocsit) computer annó égés kimaradást írt ki.

mikor ez a computer bekerült, a legfrissebb GM software lett rátöltve, mert nem ment vele a klíma. Amúgy a compter GM és Siemens kódja sem stimmel az eredetivel, de eddig ment hibátlanul.

Köszönöm

409 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 22989

"...hiba kiolvasás, gyujtás kimaradás."

 

Ez egy rögeszme!!!! Ilyen hibakód nincs, és az a rendszer nem is képes ilyen hibát felismerni!! _Égéskimaradás_ az van, de ennek csak _egy lehetséges oka_ a gyújtás hiba.

 

"elkezdte kiírni a vezérműtengyely jeladó hibát."

 

 Konkrétan mi a hibakód?

Előzmény: szalaiistvan (22987)
lmgs Creative Commons License 2010.12.16 0 0 22988
Előzmény: vectrajki (22986)
szalaiistvan Creative Commons License 2010.12.16 0 0 22987

Sziasztok,

Opeles problémám lenne, ami kb 3 hónapja kezdődött, menet közben a computer lekapcsolta az 1 es hengert, néha még vissza visza kapcsolta, aztán már nem, hiba kiolvasás, gyujtás kimaradás. Próba trafó, mérések, ecu hiba, z18xe , sajnos tipus hiba, szivósorra van szerelve, hideg meleg, rázkódás. Bontottra le cserélve, sajnos az új ecu ára kb a kocsi árának a fele :( fel lett programozva, működött is, majd elkezdte kiírni a vezérműtengyely jeladó hibát. Kicseréltem, mert a kábele elég rossz volt, sajnos a hiba meg maradt. Gariba ki lett cserélve az ecu, szintén bontottra, ezzel is megmaradt a vezérmű tengely jeladó hiba, viszont egy idő után most bejött olyan, hogy ez a 2. hengert kapcsolja le :( Újabb mérések, kábelenként, plusz testelés bekötés stb, hiba megvan, nem lehet semmihez kötni, hideg - meleg, megtett út, vagy beindítástól mért idő, van hogy 1-2 napig jó, utána napokig csak rossz, aztán össze vissza. Sajnos valószínű ez is ecu hiba lesz, jó tudom bontott került bele, szerény a kassza, ha nem az lenne, nem 10 éves kocsival járnék. Az lenne a kérdésem, áthúzó trafón kivül létezik e olyan esetleg rossz alkatrész, kábelhiba ( elméletileg mind kimérve, összes testelés, motor - akksi- kaszni között max 0.03 volt különbség járó motornál) ami talán tönkre teszi az ecu kat, vagy csak simán belenyulok ismét rosszba, mert ugye tipushiba ez, tehát ami belekerül az is ki tudja hány km et utazott a szivósoron :(

Nagyon köszönöm a segítséget és sorry a regényért :(

Üdv:szala

vectrajki Creative Commons License 2010.12.16 0 0 22986

Sziasztok!

 

2002-es 1.4 16V Stella Ibizához (6L) szeretnék venni hibakód olvasó-törlő interfészt és szoftvert.

Láttam, hogy van pár verziója.

Nem tudja valaki, hogy melyik való hozzá?

Nem ártana, ha USB-s lenne.

 

A motorkód: BBY

 

Köszi a segítséget!

 

Üdv!

 

schumi1974 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 22985

Alapbeállítás 004-es csoport . A későit tudod állítani az a lényeg ,hogy FHPU után legyen 0és 4 között

Előzmény: Volki (22984)
Volki Creative Commons License 2010.12.16 0 0 22984

Sziasztok,

 

Egy kicsi segítséget szeretnék kérni egy 2004-es Audi A4 V6 tdi BDG motorkódos autó előtöltésével kapcsolatban. Most hogy bejöttek a hideg reggelek szenvedek vele mert nehezen indul.

Csatoltam egy képet a TDI timing értékekről de nem tudom hogy jó-e?

Mi lenne az optimális érték? Vagy máshol is kell nézni valamit?

Beeboy84 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 22983

Sziasztok!

 

Tudom, ez itt féloff, de ha valakinek van egy eladó, működőképes 1J5920826A cikkszámú műszeregysége (vagy tud valakit, akinél leledzik), keressen már meg legyen szíves (akár itt, akár a publikus e-mail címemen).

 

Köszi!

henger fej Creative Commons License 2010.12.15 0 0 22982

Boldog karácsonyt mindenkinek.:-)

henger fej Creative Commons License 2010.12.15 0 0 22981

Ezekszerint csak egy tisztességes ember írkálgat ide.:-P

 

On, bár elég rég poli dili lett ebből a topicból.

 

 

Előzmény: M.Jocó (22967)
henger fej Creative Commons License 2010.12.15 0 0 22980

A második link:

 

M.Jocó válasz | megnéz | könyvjelző 2005.08.17 21:56:21 © (674)

Kérlek olvasd el a felhasználói könyvet ha már úgyis letöltötted-:)

Csak ötven egynéhány oldal,ami elhanyagolható mindhhoz a sokezerhez

képest amit majd úgyis el kell olvasnod,ha komolyan akarod a

diagnosztikát csinálni-:)

Az árakat a Vezérdiagnosztika honlapján megtalálod.

 

Jocó

Előzmény: henger fej (22979)
henger fej Creative Commons License 2010.12.15 0 0 22979

Rossz a link.:-(

 

M.Jocó válasz | megnéz | könyvjelző 2006.01.26 09:35:39 © (777)

A Vag-Com magyar nyelvű kézikönyvet letöltheted innen

www.vag-com.hu

Jocó

Előzmény: henger fej (22978)
henger fej Creative Commons License 2010.12.15 0 0 22978
Előzmény: M.Jocó (22954)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.15 0 0 22977

Vagy asztalon bekötöd.

Előzmény: Donibcsi (22976)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.15 0 0 22976

Beszereled, és kiolvasod vcds-el.

Előzmény: merklala (22975)
merklala Creative Commons License 2010.12.15 0 0 22975

Sziasztok!

 

Van nálam egy A4 8E kormány elektronika, de hiányzik róla a gyáriszám matrica, igy nem tudom mi lehet az utolsó betű.

Hogyan tudnám kideríteni, hogy tempomat képes-e?

Bontóból származik, nem kideríthető a forrása.

 

Köszi, L.

Előzmény: Donibcsi (21109)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 22974

Csatlakozom a jókívánságokhoz. :-)

kolcsar Creative Commons License 2010.12.14 0 0 22973

KELLEMES BÉKÉS KARÁCSONYT,ÉS NAGYON BOLDOG ÚJÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK!!!!

 

Kevesebb vitával több segitségel és karácsonyi ajándéknak a várvavárt VCDS frisitésel:)))

És az okos tojások ne nézék le a kérdezöt mint ahogy irták töben valahol mindenki elkezdte ezt az oldalát a szakmának!!

 

Üdv:Kolcsár

peu Creative Commons License 2010.12.14 0 0 22972

""A közelgő ÜNNEPEKRE KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMLAKÓNAK MINDEN ELKÉPZELHETŐ JÓT!""

 

 

Ha engem is beleértettél akkor köszönöm és viszont kívánom neked is! (a mondatból ítélve bele)

 

És akkor Jocó után had legyek a második aki az összes fórumozónak békés boldog karácsonyt kívánok!

Előzmény: M.Jocó (22971)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.14 0 0 22971

Igzán köszönöm az állandó jótanácsokat. Ha mindegyiket meg kellene fogadnom, talán

én is úgy írnék pl. mint Te -:)  az meg plágium számba menne -:))) azonkívül jótanácsot

adhatnék én is Neked, de inkább visszafogom magam....tudod-- plágium....

 

A közelgő ÜNNEPEKRE KÍVÁNOK MINDEN FÓRUMLAKÓNAK MINDEN ELKÉPZELHETŐ JÓT!

Előzmény: C20NE (22970)
C20NE Creative Commons License 2010.12.14 0 0 22970

Ha a fórumnak írtad, akkor a fórumról bárki válaszolhat, hiszen mindenkit megszólítottál!

 

Ne tégy félreértelmezhető, többnyire pejoratív megjegyzést, és nem fogja senki kikérni magának :-P

 

-szerintem!-

Előzmény: M.Jocó (22969)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.13 0 0 22969

Az előző -22967 hsz.- t nem címeztem senkinek, Neked vagy konkrétan másnak. Ha megfigyeled, a fórumnak címeztem.

Egyébként engem nem zavar -már- a sok személyeskedés, és ha válaszolok is valamelyikre, utána mindég meg is bánom.

Sokszor elhatároztam, hogy nem regálok itt semmire, de néha csak úgy ráfut az újom a billentyűzetre -:))

 

Előzmény: direx (22968)
direx Creative Commons License 2010.12.13 0 0 22968

Szia Joco.

 

Lehet , hogy félreértettél ergy kicsit.

Én nem a "lopást" részesitem előnyben , nem buzditok senkit a könnyü haszonszerzésre mert én szeretek nyugodtan aludni többek között. Csak egy hozzászolást egészitettem ki az én és ugy látszik más véleménye szerint is .

Az ominozus "cipőlopás" ügyben meg nem értek egyet!

Leirtam már azt hiszem erről a véleményemet de megismétlem:

Én csak egy átlagos villamossászerelő vagyok én is ott kezdtem mint azt hiszem sokan közülünk , és mintha Te is irtad volna régen neked is volt régen tört verzios vag-od./ha rosszul emkékszem bocsánat/

Az első adando alkalommal egy USA-ban lako ismerős által inkább megvettem egy ererdeti csatolot. Itt igaz "loptam" mert nem fizettem vámot például.

Mindenki ágál az árképzések miatt holott van választási lehetősége mindenkinek és igy nem kellene mindig egy adott témát feszegetni: Miért drága a magyar válltozatu.

Lehetne akkor a sportolokat is kritizálnimert ha olimpiai aranyat nyernek akkor járadékot kapnak meg millios jutalmat. Abban is van munka amit nem látunk és nem profitálunk belőle személy szerint semmit sem csak egy elismerés a világtol esetleg. Lehetne sorolni tovább.

Az a baj hogy mi magyarok mindig csak az okokat boncolgatjuk és kötekszünk másokkal.

Most lehet sok ellenséget szerzek magamnak de aki dolgozni akar egy Diagnosztikai eszközzel az fizesse meg az árát . A hardweres és a szoftveres részét is.  El kellene dönteni , hogy mindenki munkaeszköznek veszio, venné és nem minden honapban ujabb "segreeső" kis sárgátol számazo szarral akar ...opni.

Részemről most nagy hirtelen ennyi .

Kapok érte lehet a pofámra de akkor is..

Előzmény: M.Jocó (22967)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.13 0 0 22967

Ha másban nem is, de cipőlopásban nagy az egyetértés -:))

peu Creative Commons License 2010.12.13 0 0 22966

Azt mondják nálunk mindent nagyban kell csinálni abból nincs baj.  (látjuk halljuk nap mint nap a médiában) Ezt a saját bőrömön is tapasztaltam de nem tudtam mit tenni ellene. Sajnos tényleg ez van Magyarországon.

Előzmény: direx (22965)
direx Creative Commons License 2010.12.13 0 0 22965

Ez majdnem igaz!

 

Csak annyit hozzá: Ha Te vagy Én vagy bárkit a forumrol megcsipnének egy piti ügy miatt akkor felene érte , de a Nagyokat hiába csipik el ők mindig jol jö9nnek ki belőle !

EZ MAGYARORSZÁG.

Előzmény: tigronca (22964)
tigronca Creative Commons License 2010.12.13 0 0 22964

Végre valamiben egyet értünk, de ki egésziteném még ,volt fönököm mondásával : nem az a tolvaj aki lop , hanem az akit rajtakapnak!Ez magyar ország.

Előzmény: 409 (22961)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 22963

Azt nem sajnos.

 

VCDS-sel a 10.6.2vel elkezdi tisztíttani de le is áll egy idő után valami hibával, (nem emlékszem mit mondott  haver) de valami olyat, hogy a motor érdekében a vezérlő leállítja-vagyis mintha próbálná megvédeni.-Nekem ez jött le.

 

Namost. Megpróbálja a VAS-sal újra feltanítani mintha új lenne.

Frissíteni nem akarta elmondása szerint, pedig van rá újabb frissítés-azt majd a legutolsó esetben szeretné.

Szerintem jövő héten elvélik mit sikerült-de leet be is ír majd ide-bár elég kevés ideje van.

Előzmény: Donibcsi (22956)
grandegabo Creative Commons License 2010.12.12 0 0 22962

Legközelebb szabj ki Te is óradíjat ELŐRE szellemi szervíztevékenység címszó alatt :-)

Előzmény: Donibcsi (22959)
409 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 22961

"Természetesen a cipőlopást is büntetik,.."

 

Na-na, nem annyira biztos az!! Nem mindegy ki viszi el azt a cipőt. A múltkori bizsus lányok kapcsán már háborognak az onybucmanyusok, szerintük nem szabad az ilyet komolyan venni. :-/ Persze, ha Te viszed el, az más, akkor kijár a kéz-láb bilincsbeverés és a pellengér. :-PP

Előzmény: Donibcsi (22959)
vwopel Creative Commons License 2010.12.12 0 0 22960

"Ha bemész egy ügyvédhez, 10perc beszélgetés, és a tanács is pénzbe kerül."

 

-Ügyvéd úr , mennyi a tarifa ?

- 3 kérdés 100000ft

-Nem sok az 1 kicsit ???

- Nem , és mi a 3. kérdés?

 

 

A cipő kézzel fogható , a sz.jogdíj nem :-(

 

Ez az ország totál el van Qrvulva

Előzmény: Donibcsi (22959)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.12 0 0 22959

Természetesen a cipőlopást is büntetik, de itt olyan világot élünk, ahol a szellemi munkát alsó szinten nem ismerik el.

Egyszerű példa: ügyfél bejön, ez-az a baja az autójának, elmondom mi a baja, mit kell megcsinálni....és ezt itt úgy értik, hogy én nem nyújtottam szolgáltatást, "hisz nem is csináltam semmit" és ekkor felháborodnak, ha azt mondom: xezer ft lesz.

Ha bemész egy ügyvédhez, 10perc beszélgetés, és a tanács is pénzbe kerül.....azt ott zokszó nélkül kifizetik.

Előzmény: M.Jocó (22957)
napoli008 Creative Commons License 2010.12.12 0 0 22958

Ha gyorsan tud benne futni, akkor nem:)

Előzmény: M.Jocó (22957)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.12 0 0 22957

De ha mondjuk valaki cipőt lop, akkor azt sem büntetik?

Előzmény: Donibcsi (22955)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.11 0 0 22956

A 10016-ot nem fogadja el a vezérlő?

Előzmény: Törölt nick (22932)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.11 0 0 22955

Azt sem tudják ebben az országban, hogy miről beszélsz.

Weboldalam részletei keringenek a neten, írásaimat lopkodják....embert nem hallottam, akit ez miatt valaha is felelősségre vontak volna, de mindenhol a szerzői jogokra hivatkoznak, és fenyegetőznek. Lásd, itt az index-en a creativ commons is csak egy jópofa vicc.

Előzmény: M.Jocó (22954)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.11 0 0 22954

De főleg annak, aki a szerzői jog megsértésével közzétette!

Előzmény: skorpio3 (22953)
skorpio3 Creative Commons License 2010.12.11 0 0 22953

Hali!

http://www.freeweb.hu/klkabel/avagcomprogram.htm

Ne légy lusta, keress! :-)

Ez ugyan egy régebbi program használata, de a Ross-Tech oldalon ki tudod egésziteni a tudásod.

Ezt a leirást  "Jocó" készitette, Neki köszönd!

Előzmény: Törölt nick (22952)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 22952

Angol nyelvű VCDS-hez nincsen valakinek, vagy valaol a neten magyar nyelvű leírás?

Amolyan használati utasítás...?

Ha van esetleg valakinek és szívesen elküldené , keressen meg magánban !

 

köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.11 0 0 22951

Hali. Nem pilis.... Külföldi a srác, csak most vették a vas-t és még nem nagyon értenek hozzá, de majd belejönnek.

VCDS, launch, meg még jópár adatpter illetve interfésszük van, csak a vas hiányzott már jóideje.

Köszi az infót áttadom majd neki.

Semmit sem tudok a kocsiról, csak kérdezte tőlem, hogy a vis3.5ben nincs e leírás róla. És sajna nincs.

Előzmény: schumi1974 (22949)
C20NE Creative Commons License 2010.12.10 0 0 22950

Egy kis OFF, ha nem bánjátok!

 

Megjött! Na nem az, amire gondoltatok :-)

 

Kicsomagoltam, a dobozban volt egy CD, a csatoló, egy miniUSB kábel, és egy leírás a telepítésről. Feltelepítettem és nem találtam a magyar nyelvet, de azt gondoltam peu ekkorát biztosan nem tévedett, így felmentem a weboldalukra és letöltöttem a legfrissebbet. Itt már gyanús lett a dolog, mert volt egy English és egy Angol választási lehetőség. Mit tesz Isten az angol volt a magyar :-))) Amit aztán hamar visszaállítottam angolra, mert a magyar fordítás címkéi nem férnek el a gombokban. Sajnos egy csomó kifejezésre nincs rövid, frappáns magyar megfelelő. De ezen hamar túlléptem. A telepítés könnyen ment, Windows7-re telepítettem és pici rábeszélés után gond nélkül működött. A csatolót ezek után csatlakoztattam, és telepedett egy soros port, COM19. Gondoltam ebből még baj lesz, mert a programok ritkán szeretik a 4-esnél magasabb portszámot, de megette csont nélkül. Nyomtam egy interfész tesztet és jó USB-s szokás szerint, mivel a tápot a digit rész az USB portról kapja, felismerte. A firmware upgrade érdekes, figyelmeztet, hogy van frissebb, felrakom, tesztelek, majd figyelmezet, hogy van frissebb, majd frissítek, majd tesztelek, majd figyelmeztet......pici bug, de gondolom, hamar javítják majd.

 

Picit hideg volt mostanában odakint, így a cég mélygarázsában folyt a teszt ezért tartott tovább, mint igértem. Az autoscan hamar felismerte a vezérlőket, de érdekes módon azonosítani nekem kellett. Nem egy nagy probléma, de kényelmetlen. Miért nem kérdezi meg az elején a típust és utánna már egyértelmű kellene, hogy legyen miről is van szó. Az azonosított vezérlők mellé kiírja, hogy hány hibát tárol az adott vezérlő, ami kényelmessé teszi a  problémás vezérlők megtalálását. Miután belemásztam a motorvezérlőbe, először az élőadatokra voltam kíváncsi. 3 lehetőség van. 

 

- Látok 2 élőadatot grafikonnal, hihetetlen sebességgel frissítve, még nem láttam ilyen gyorsan megjelenített élőadatot.

- Látok 3x3=9 élődataot, egyszerre! A frissítés lassabb, de elmegy.

- Látok egy áttekintő ablakot az összes adattal lassú frissítéssel.

 

Ami zavar az akívánt adat kiválasztása. Több élőadat többször szerepel azonos néven pl. motor hűtőfolyadék hőmérséklete, kipróbálva érthetővé válik, hogy pl a hőfokot adja feszültségértékkel, ami lejön az érzékelőről, és adja a mért érték mértékegységében pl. Celsius fokban. Szokni kell, a 9 adatos módban sokáig tart összekészíteni mit is akarok látni. Jó funkció, hogy CSV-ben logolja, mint a VCDS és nem kell a képernyőt bámulni vezetés közben, a végén kielemezhető kényelmesen sztal mögött ülve.

 

Sok vezérlőből, pl. az enyémből is - ilyen a szerencsém- hiányoznak a bevatakozóteszt elemei, ez a későbbi verziókban lesz hozzáadva.

 

A kábel stabilan működött 1 órás folyamatos log-olásnál sem szakadt meg a kommunikáció. Persze, hogy kinyitottam a csatoló házát, nincs leragsztva, és nem csavaros, nagyon igényesen kivitelezett profi PCB, PIC18F2455-tel épített, ELM -klónnak tűnő csatoló, de nincs rajta az ELM gyári matricája,  lehet, hogy az OEM gyártóknak nem kell rátenni, így még nem veszem le a keresztvizet róluk.

 

A VCDS-t akkor vettem, mikor még csak igéret volt a 409-es verzió, remélem ez is kikupálódik hamarosan. Ennyi pénzért egy magamfajta hobbistának megéri, pár szervízen visszahoz(hatj)a az árát.

 

ON

Előzmény: C20NE (22928)
schumi1974 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 22949

Mi volt az eltömődés oka az már meg van? Rail motoron nem szokot csak úgy eltömődni( persze vannak extrém felhasználók akiknél igen)

Véletlenűl nem írt előtte folytószelep csappantyú hibát?

Ha igen akkor nincs eltömődve csak a VAS műszerrel írjátok be neki ,hogy új részecskeszűrő van felrakva.Vezetett funkciókban találjátok meg szilárd égéstermék kiegyenlítés alatt.

A másik megoldás ha a nyomáskülönbség jeladó mindkét csövét lehúzod és úgy mész vele addig amig nem kezd el jól menni.Ha egyik sem vezet a megoldásra akkor motorelektronika frissítés!

Nem egy Pilisborosjenői srác a VAS műszeres?

 

Sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (22947)
inmex Creative Commons License 2010.12.10 0 0 22948

Köszi. Az érdekelt hogy egy 12A-es relé elbírja e folyamatosan de akkor el. Indítási trükkhöz kellett.

Előzmény: 409 (22934)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 22947

vas 5054 van.

Haver küzd vele, de valahogy nem boldogul. Én meg ilyet még nem csináltam ilyen motoron-nem kenyerem a diagnosztika.

Előzmény: schumi1974 (22946)
schumi1974 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 22946

VAS 5051 :-)

Előzmény: Törölt nick (22945)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 22945

Help my please :)

 

(22932)

peu Creative Commons License 2010.12.10 0 0 22944

Igen azzal.  2002-töl kezdték már az "out-in" kodot. De nem azért írom hogy kötekedjek ez csak egy észrevétel.  

Előzmény: jupiter35 (22937)
mozsar80 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22943

Ok.

 

Előzmény: jupiter35 (22942)
jupiter35 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22942

küldtem levelet,ez itt nagyon off

Előzmény: mozsar80 (22941)
mozsar80 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22941

"Meglepő dolgokat tud."

 

Én csak erre reagáltam.

 

Mi Az?

Előzmény: jupiter35 (22939)
C20NE Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22940

Ahogy nézem majd 50USD-vel drágább a szállításról nem beszélve. Mivel nem ismerem, nem vitatom, hogy jó.

Előzmény: jupiter35 (22935)
jupiter35 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22939

Szia!

 

 Nem tudom neked milyen hozzáférésed van.Alapból ez csak egy OBD olvasó,az nagyjából annyit tud,amit te leírtál.A különböző autókhoz való kódot külön lehet megvenni,és akkor fog sokkal többet tudni.A honlapjukon le vannak írva különböző funkciók,nem akarom ide bekopizni.

Előzmény: mozsar80 (22938)
mozsar80 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22938

Szia jupiter 35!

 

Az lenne a kérdésem,hogy leírnád azokat a hihetetlen dolgokat amiket tud(illesztés,kivezérlés stb.....

 

csak azért kérdezem mert nekem is van. Nekem csak hibatároló kiolvasás élőadat,gyorsulás, sikerült vele végrehajtanom.

Előzmény: jupiter35 (22937)
jupiter35 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22937

Az évvel van gondod?

 

 Egyes amerikai autókban 96-tól létezik a dolog:

 

1998-up Contour
1997-up Crown Victoria
1999-up Escort
2000-up Focus
1996-up Mustang and Taurus
1998-up Windstar
1998-up 2000-up Lincoln LS
1998-up Lincoln Mark VIII, Lincoln Continental and Lincoln Town Car
1997-up Mercury Grand Marquis
1998-up Mercury Mystique
1996-up Mercury Sable

 

 

Előzmény: peu (22936)
peu Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22936

Hát kiragadva a leírás első sorát,

 

"System Tests:

 

PATS Timed Key Programming ('96 - '08)"

 

ez biztos hogy nagyon nem így  van.  Attól függetlenül a többi része lehet hogy jó. 

Előzmény: jupiter35 (22935)
jupiter35 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22935

Bocsi az offért,tudom,hogy ez Vag-com topic,de a Fordhoz(illetve még néhány másik autóhoz is) én ezt használom. Meglepő dolgokat tud.

http://www.autoenginuity.com/products-software.html#EI01

Előzmény: C20NE (22931)
409 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22934

3,8-4,5A   (hengerenkénti 3-bar-os rendszer)

Előzmény: inmex (22933)
inmex Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22933

Sziasztok!

 

Lenne valakinek egy hozzávetőleges adat egy átlagos benzinszivattyú áramfelvételére?

 

Kb. mekkora áramot vesz fel???

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22932

Sziasztok

 

Le tudná írni valaki Audi A5 3.0TDI edc17 esetében a fapfilter tisztítási procedúráját?

2008-tól felfelé gyártottak.

Öregebbik 3.0tdi tisztítása megvan, de ez nincs. :-(

 

C20NE Creative Commons License 2010.12.09 0 0 22931

Itt, ennyiért: http://www.obdtester.com/focom

 

Kb. 5 nap alatt hozta a királyi posta, intelligens VHS kazetta tok szerű dobozban kábellel, csatolóval, és egy CD-vel amin nem a legfrissebb program volt, de az letölthető.

Előzmény: vwopel (22930)
vwopel Creative Commons License 2010.12.08 0 0 22930

hol , mennyiért ?

 

Előzmény: C20NE (22925)
C20NE Creative Commons License 2010.12.08 0 0 22929

'Jut eszembe, az nem a Formidable volt?

 

http://www.ozenelektronik.com/download.php?id=7005

Előzmény: kolcsar (22927)
C20NE Creative Commons License 2010.12.08 0 0 22928

Most ELM327-re épített egyedi csatolóval megy, magyar nyelvű, és holnap kiderül...igyekszem részletesen tesztelni, de mazdám nincs, úgyhogy azt a részt passzolom ...

Előzmény: kolcsar (22927)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.08 0 0 22927

Szevasz Zoli!!

 

Én is kiváncsi leszek a véleményedre!!

 

FoCom ügybe ez valamikor angol nyelven lehetet venni és az Özen procival ment régeben sok rosszat halotam róla akinek volt az szabadulni akart töle!!

 

Üdv:Kolcsár

Előzmény: C20NE (22925)
henger fej Creative Commons License 2010.12.08 0 0 22926

Köszönöm.

Előzmény: Vaves (22920)
C20NE Creative Commons License 2010.12.08 0 0 22925

FoCOM

Előzmény: skorpio3 (22915)
PetiG4 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 22924

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Oldal ütközésszenzort majd veszek bontóban, az nem olyan drága ha az ellenállás nem jó.

409 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22923

Akkor értem. :-))

Előzmény: Vaves (22922)
Vaves Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22922

Ja, neked válaszoltam, pedig nem is te kérdezted, hanem PetiG4

 

Erre reagáltam:

"légzsákos lábakra és a oldaló ütközés érékelő lábakra milyen ellenállást kell hogy tegyek"

Előzmény: 409 (22921)
409 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22921

"..de az ütközésszenzorhoz nem."

 

 Ezt most nem értem. ??

Előzmény: Vaves (22917)
Vaves Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22920

Ne találgass, olvasgass! :)

Emilben a kért anyag.

Előzmény: henger fej (22918)
Vaves Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22919

Igen ez az.

Kéred te is?

Előzmény: henger fej (22918)
henger fej Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22918

Beírhatnád legalább a címét annak a cikknek!

 

Vagy ez az? " Az OP-COM sikere" ?

http://autotechnika.hu/cikkek/8917,az-op-com-sikere.html?print

 

Ne találgassak már...

 

Köszi

Előzmény: Vaves (22905)
Vaves Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22917

Oldalzsákhoz is jó, de az ütközésszenzorhoz nem.

Előzmény: 409 (22916)
409 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22916

Oldalzsákhoz még nem próbáltam, de rádugod, aztán ha mégsem tetszik neki, akkor ír egy hibakódot.

Előzmény: PetiG4 (22914)
skorpio3 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22915

Szia!

Melyik Ford szkenner rendelted? Ha nem titok...

Előzmény: C20NE (22898)
PetiG4 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22914

Köszönöm, én vagyok a tudatan :)

És ez jó a oldalindítóhoz is?

 

Előzmény: berge (22913)
berge Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22913

Mégsem jól látom.

2,2

Előzmény: berge (22912)
berge Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22912

Ez egy ellenállás. 3,3 Ohm, 5 W-os. 30 Ft/db.

Ha jól látom...

Előzmény: PetiG4 (22911)
PetiG4 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22911

Lehet én vagyok a tudatlan de ez mi? Ezt a oldal ütköző jeladóra vagy a légzsák helyére szoktad kötni? Ez milyen árba van egy ellenálláshoz képest?

Előzmény: 409 (22910)
409 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22910

Ilyet szoktam rákötni.

Előzmény: PetiG4 (22908)
C20NE Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22909

Ha jól emlékszem az indítók ellenállása olyan 2~3 Ohm  környéke.

Előzmény: PetiG4 (22908)
PetiG4 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22908

Urak!

Ha egy légzsákvezérlőt át akarok verni kivéve az autóból, hogy úgy érezze mintha benne lenne akkor a légzsákos lábakra és a oldaló ütközés érékelő lábakra milyen ellenállást kell hogy tegyek hogy úgy érezze mintha az autóban lenne? Köszi.

409 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 22907

"A magyar kábelek ára nem azért drága, mert kompletten rendelik az USA-ból, hanem mert a magyar és a román adórendszer ilyen."

 

 Magyar: 206eFt

 Román: 123eFt

 

 "Nem hallottam róla, hogy Jocó a karibi térségben nyaralna 2 havonta,...."

 

 Ez most hogy jön ide??? És ha úgy lenne is, mi közünk hozzá?

 

"vannak műszerek, amik a vcds itthoni árának a sokszorosába kerülnek, és a vcds tudása közelébe sincsenek."

 

 Ez most erősen demagógia, nem erről volt szó. Európában, de talán a világon mindenütt olcsóbb a VCDS mint nálunk. Ennek a miértje volt a téma.

Előzmény: ctvi (22897)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22906

Na-na!

BK-t nem fikázni!

:)

Előzmény: kolcsar (22904)
Vaves Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22905

Mailtem neked Op-Com cikket!

Jó olvasgatást!

Előzmény: kolcsar (22904)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22904

Ja értem:))) Ez a BK ez folyamatos minden nap lelehet irni:))))))

 

Mert holnap is van BK:)))) Meg holnap után is:)))) meg azután is amig világ a világ:))))

Előzmény: Vaves (22903)
Vaves Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22903

Még nincs vége a napnak. Itt van nálam, de a BK-ból nem engedek!

Előzmény: kolcsar (22902)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22902

Én kibirtam de ugylátszik mégse ért ide :))))

 

Na mégis csak kell a figyelmeztetö:))))

Előzmény: Vaves (22883)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22901

Üdv.

 A múltkori hibakóddal kapcsolatban meglett a hiba forrássa.

A hibakód 18048.

 

Kocsi nem indult, és ezt írta be. Az egészben az volt a szop.s, hogy pont fejleszteni akartam a chiptuningot azaz kapcsolható chiptuningot akartam készíteni és azt hittem hogy én rontottam el valamit, pedig dehogy.

 

Valójában az eeprom volt rossz.

Hihetetlen, hogy ki lehet olvasni, vissza lehet írni-fájlokat összehasonlítva jót olvasok ki és berakva a vezérlőbe még sem megy.

24C04 es eeprom-az volt a gyanús, hogy nem írja ki az SKZ-t és a többi azonosítót.

Áttraktam más vezérlőbe azzal sem indult a kocsi. Amit kiolvastam ebből a rosszból-beégettem egy új eepromba(vagyis használtba) és azal meg megy a kocsi.

 

Számomra ez érthetetlen, hogy ki lehet olvasni és vissza is lehet írni és még sem megy a rohadék.

Forrasztás kizárva, 3vezérlőben próbáltam le 1ben sem ment. Újraírás után sem.

Kész téboly az ilyen hiba.

M.Jocó Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22900

Bocsánat----ez mellé ment. Nem ide szántam.

A moderátor le is törölhetné.

Előzmény: M.Jocó (22899)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22899

Az eredeti B77 doksiban 257nWb/m mellett ad 0 dB -- 775mV - ot a kimeneten.

A 19H bezugsband 320 nWb/m referenciaszintű és ezt is javasolja a beállításhoz 0 dB -re.

Vélemények?

C20NE Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22898

Várom a postát, ha megjön írok majd egy kis tapasztalatot a saját Fordom javítása kapcsán. Amit eddig a neten olvastam, hogy a régebbi '96 előtti vezérlőkkel, amik még DCL ( CART ) használnak nem működik egyelőre, de gondolkodnak a megoldásán. Engem nem érint nincsen ilyen öreg Ford a családban, neked meg kulcs szempontból ezek a 96 előtti Ford-ok szerintem egyszerűek mint a faék.

 

 

Előzmény: peu (22896)
ctvi Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22897

Üdvözlet Mindenkinek!

 

A cseh kábeleket régóta ismerem, szeretnék egy-két tévhitet eloszlatni.

A csehek nem gyártanak VCDS kábeleket. A VCDS kábelei Dél-Afrikában készülnek a HEX Microsystem cégnél (VCDS telepítőben is ott van a név). Vannak olyan disztribútorok, akik alkatrészenként veszik meg, és vagy maguk, vagy mással rakatják össze, de a licencet mindenki a Ross-Tech-ttől veszi.

 

Az USA-ból megrendelni a kábelt nem éri meg, ha valaki magyarosítani akarja, mert az árra még rájön kb 100 dollár csomagolási, posta díj, itthon meg az (ár + díj) Áfája, valamint 5-10 ezer ft vámügyintézési díj. A magyarosítás ára, és a postaköltség biztosítással sok tízezer forint, és akkor még nem beszéltünk az utalási díjakról.

 

A magyar kábelek ára nem azért drága, mert kompletten rendelik az USA-ból, hanem mert a magyar és a román adórendszer ilyen. Nem hallottam róla, hogy Jocó a karibi térségben nyaralna 2 havonta, és a legújabb luxusautóval járna, de nyilván való nekik is kell rajta keresni valamit. Nekik ez az üzletpolitikájuk, ezt tudomásul kell venni. Amúgy meg érdemes megtanulni angolul, mert szinte az összes leírás, irodalom angol nyelvű.

Ha pedig azt nézzük vannak műszerek, amik a vcds itthoni árának a sokszorosába kerülnek, és a vcds tudása közelébe sincsenek.

 

Mellesleg sok műszergyártó, forgalmazó örülne, ha az ár lenne a legnagyobb gond, mert sok nagynevű drága műszernél, bizony előfordul, hoyg ezt, vagy azt a típust csak felületesen, vagy sehogy nem viszi.

 

Ha valaki kábelt szeretne venni, nyugodtan keressen meg, szívesen adok tanácsot, időnként van eredeti VCDS kábelem (boltbezárás, cégfelszámolás stb.), de ezek jogilag mind HASZNÁLT-nak mínősülnek, még akkor is, ha esetleg nem is használták őket. a www.ckvi.hu -n megtalálható az elérhetőségem.

 

Üdv: Jani

 

 

 

 

peu Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22896

"Írtam már, az ár egy olyan tényező amit nem lehet számonkérni, ennyi és kész."

 

Ez igaz, nem is ebből lett a vita hanem abból hogy megakarja magyarázni  hogy ez így jó ahogy van. Nemtudom miért épitett le téged is mikor kiszámoltad neki mennyiből lehet elöállítani egy kábelt.  Nagyon sok embert talált volna a gyártásra. Talán rájöttél volna mennyi marad rajt azért. De ök tudják milyen áron adják. Egy biztos, ha hasonló áron adná mint a környező országok biztos többen vennék. Igy voltam a ford csatival. Nem is gondolkodtam kellett megvettem. De ha azis 200felett lett volna akkor nem veszek szerintem mert más megoldással is megoldható a kulcs hozzá. Tényleg tiéd megjött már? Vevö lennék reális áron egy VCDS-re is de nem akarják hogy tőlük vegyem. Ez van.

Előzmény: C20NE (22892)
3008 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 22895

Ok köszönöm az okitást !

 

 

Előzmény: skorpio3 (22887)
alainx Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22894

Pár éve amikor megvettem a csatimat az USA-ban próbaképpen bemásoltam a magyar verzió fontosabb részeit.

Menni ment, de annyi helyesírási hibát, magyartalanságot ami abban volt csak afrikai fake emilekben olvastam elötte.

Azóta már kipróbáltam a ROSS-TECH garanciális szolgáltatását is ami példaértékű volt.

Általában egy "szezonnal" frissebb szériaszámú progi fut (ma pl. az 1006.2) amerókából mint a szerelőm legális előfizetésés HGJ gépén fut.

Előzmény: C20NE (22875)
409 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22893

Félreértesz, én nem akarom, és soha nem is volt szándékom számonkérni az árat! Én is úgy gondolom, hogy annyiért árulják amennyiért akarják. A többiben meg eddig is Veled értettem egyet. :-)

Előzmény: C20NE (22892)
C20NE Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22892

Írtam már, az ár egy olyan tényező amit nem lehet számonkérni, ennyi és kész. Nem ezt kell venni , ha van olcsóbb. Még mindig vallom, hogy a különbözetet angol tanfolyamra költve előbbre jutsz! Én is eladnám magam dupla ennyiért is, ha lenne rám annyiért kereslet, és még lelkiismeretfurdalásom sem lenne :-P ( ennek olyan 18-as karika szaga lett, de a lényeg ez :-))   )

 

A gyártást tekintve érdekes infó! Ezek szerint nem csak a földrajzi elhelyezkedés dominál. Érdekes lenne látni, ha a ross-tech valaha is publikálja, a klón csatolók területi megoszlását és az eredeti tulajdonos nemzetiségét.

Előzmény: 409 (22891)
409 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22891

"Európa keleti vége, valljuk be, nem a jogtiszta termékek használatáról híres."

 

 Ezek szerint, mi vagyunk a "legkeletibbek". Mivel a tőlünk /földrajzilag/ keletebbre lévőknél nagyjából a Cseh ára a jellemző. Monjuk a kinai árát nem sikerült megfejtenem, de csak ott olvastam olyat, hogy ők nem gyáthatják a kábelt, az USA termék. :-))

 

 "A maradékot vond ki a HGJ árából..."

 

Háááát, a maradék még mindig 50%-kal több mint az angol kisker ára. No igen, a válasz megvan. Eddig is megvolt. :-/

Előzmény: C20NE (22866)
409 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22890

"Remélem nem én kezdtem."

 

 Ki emlékszik arra már, 4-5 év távlatából. :-PP

Előzmény: Donibcsi (22885)
C20NE Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22889

Te igen, de már csak itthon, mert azon a héten én már szeretnék játszóházban üldögélve KV-t szürcsölgetni amíg a csemetém leesik innen-onnan......( bár néha az élet jobbról beelőz )

 

Előzmény: Donibcsi (22885)
direx Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22888

Szia.

 

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/main_screen.html

 

Soha sem olvasod el amit irnak neked vagy nem értedmeg, mert már leirták kb. a hét elején.

Nem a személyeddel van baj csak az érthetetlenkedésed idegesitő.

Leirták neked részletesen hogy a VCDS négy márka-csoportot kezel gyári szinten ill. az OBD-II csak hab a tortán amit szintén egészen jol lekezel, diagol.

A program nyelvezete pedig a müködési tudásban egyforma.

Előzmény: 3008 (22886)
skorpio3 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22887

Nem tudom, de elvileg lennie kell ha a kinai teljesen átmásolta az eredeti tartalmat, Az eladót kérdezd szerintem.

Előzmény: 3008 (22886)
3008 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22886

És a VAG melett ebben is van egy EOBD elérhetöség ?

 

Előzmény: skorpio3 (22884)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22885

Jéézusom mi van itt.

Remélem nem én kezdtem.

 

C20NE!...hogy melózol dec. 20-tól? Piszkálhatlak az angollá lett Nokiával?:)

skorpio3 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22884

Hali!

Nézd meg alaposan! Ráirva hogy 908! Ez azt jelenti hogy a 908-as verzióval megy, amit ha jól tudom adják mellé. Ha nem frissited ezzel a verzióval müködik elvileg örök élet, Ha netközelbe kerül és frissül, akkor vége az interfésznek. Mondjuk ki lehet kapcsolni az automatikus frissitést. Hát... nagyon sokan használnak ilyen kínai kábelt, angol nyelvű, hogy elektronikusan mennyire stabil, (forditottpolaritás, túláram, müködési stabilitás, erről C20NE tudna talán nyilatkozni) lelked rajta ha klónt veszel. Sokan mondják ha kétévente vesznek egy újat, még mindig bőven pénzüknél vannak...

Az autodiag-kinai klón témával kapcsolatban olvastam valahol: ha Mindenki klónt vesz mi lesz a dagnosztikával? KI fog fejleszteni? Tudom-tudom Téged ez nem érdekel! :-) 

Lényeg: ez is müködik a saját korlátai között. Meg tudsz vele csinálni gyakorlatilag mindent...

 

Előzmény: 3008 (22879)
Vaves Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22883

Ez azért van, mert nem erről beszéltünk.

Bírd ki holnapig!

Előzmény: kolcsar (22882)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22882

Kösz!!

Nem tudom ,de ebe nincs semi utalás se a kinai cucokra,se az OP-COM vagy hasonló termékekre!!

 

Üdv:Kolcsár

Előzmény: henger fej (22880)
henger fej Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22881
Előzmény: kolcsar (22872)
henger fej Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22880

Gondolom, erről a cikkről van szó:

 

http://www.maroti.t-online.hu/images/anyagok/hamis.pdf

 

Előzmény: kolcsar (22877)
3008 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22879
Előzmény: skorpio3 (22833)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22878

13as blokk

Előzmény: csiigammer (22876)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22877

Kösz!!!

 

Ne felejtsd el:)))) Ne legyél még szenilis !!

Ha tudnám a telszámod rád is csörögnék:)))

 

Üdv:Kolcsár

Előzmény: Vaves (22873)
csiigammer Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22876

majd mesélek:)

 

egy  másik kérdés.hol tudom megnézni a vaggal a passat pd elemeket?

Előzmény: C20NE (22875)
C20NE Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22875

Ha sikerült, meséld el!

Előzmény: csiigammer (22874)
csiigammer Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22874

de ha feltelepitem a magyar verziot,simán kimásolom belölle a magyar részeket...és másolom be az angolba...

Előzmény: a8lang (22871)
Vaves Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22873

Ha nem felejtem, akkor holnap hazahozom a melóból és beszkennelem neked.

Előzmény: kolcsar (22872)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22872

Szevasz Jocó!!!

 

Kösz a választ,de nekem nem jár az ujság akkor hagytam abba az elöfizetést,mikor összevontak mindent és az éves elöfizetést meg tagdijat kelett volna fizetni 36-ezret csak akkor kapram volna ujságot!!

 

Üdv:Ernö

Előzmény: M.Jocó (22870)
a8lang Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22871

A magyar verziót nem tudod használni csak magyar kábelen.

Előzmény: csiigammer (22869)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22870

Autotechnika októberi szám 18-19 oldal.

Előzmény: kolcsar (22867)
csiigammer Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22869

igazábol azt nem érem miért kénne ennyiért megvennem itt és még magyaritásra is költeni amikor megveszem az angoloktol és a magyaritást simán kimásolom egy magyarverziojubol,merthogy eredeti kábelhez ugye használhatom a letöltött verziokat is amit a rosstech-nél ki vannak rakva?csak kérdezem mint laikus.mi a munka egy magyaritásban?ctrlc+c,ctrl+v?

mozsar80 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22868

Még egy kérdés,és befejeztem.....

 

Van itt a fórumon nagyon sok felhasználó aki M.Jocó-tól még direkt romániából a HGJ-t KB 80-90 Ft megvette.. 2-3éve...

 

Most ugyan ez persze MAGYAR CÉGGel mindez csupán csak 206e Ft..

 

Miért? A  Válasz előre is köszönöm..........

kolcsar Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22867

Tiszteletem a Hölgyeknek,Uraknak!! És minden egyébnek!!!

 

Lenne egy kérésem mivel nem igazán tudtam ehez a kinai OP-COM meg kereskedelem témához hozzá férni,de érdekelne a cikk ha valaki tudja küldje el nekem az E-mil cimem publikus!!

 

Üdv:Kolcsár

C20NE Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22866

Szerintem a Ross-tech ezzel a netes spyware programmal, amit beépítettek a VCDS-be, pontosan tudja, hol mennyi klón adapter van, szerintem még azt is vissza tudják keresni, az eredetit kinek adták el. Ez alapján, gondolom, megvonhatják a gyártási jogokat, vagy eleve meg sem adják. Európa keleti vége, valljuk be, nem a jogtiszta termékek használatáról híres.

 

Csak a nagyon nagy cégek teszik közzé a pénzügyi eredményeiket, beleértve a hasznot, erre kicsiket nem tudsz kötelezni, de vedd az angol árat, számolj le belőle mondjuk 20%-ot, nem hiszem, hogy nagyobb discount-ot kapna ez a piac. A maradékot vond ki a HGJ árából és oszd el , szerintem 50-50 százalékban a forgalmazó és a fordító között ( de a megosztás biztosan nem rosszabb, mint 1/3-2/3) és meg is van a válasz a kérdésre. Ezután azt kell végig gondolni, megérei-e ennyiért. A Csehek példáúl okosan gondolkodtak, de a Németek is, ha olcsó az adapter országhatárokon át is vinni fogják, ha a helyi lényegesen drágább, ezzel meg tudják növelni a lehetséges vásárlókört, és minnél többet adsz el, annál olcsóbb tudsz lenni tisztes bevétel mellett is....innen meg már a 22-es csapdája a drágább csatoló/termék helyzete.

 

Az én gyerekem már gond nélkül fog használni egy angol nyelvű terméket az unokámról ne is beszéljünk, a nemzeti verziók ideje lassan lejár. Amivel életben lehet tartani a support, de ha nincs nyelvi akadály ez sem gond és a Ross-Tech supportja példaértékű! A fordítást is lehet központosítani, mint pl. a Nokia, van egy adatbázis ahol minden lehetséges menüponthoz ott van az összes elérhető nyelvre a fordítás. Innen a magyar szoftver 2 kattintás és 5 perc :-) és egyszerre készül el az összes támogatott nyelvre, nem kell várni.

 

-gondolatok a kanapéról-

Előzmény: 409 (22865)
409 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22865

"Valószínű elfelejtetted....."

 

Nem, nem felejtettem el, csak nem látom "értelmes" válasznak.

 

 "A cseh kábel nem az usaból jön, ott gyártják."

 

 De gondolom, a licenszet ők is megveszik, ehhez képest a hardver ára elenyésző, úgyhogy mindegy hol gyártják.

 Ezek szerint, "rajtunk" kívül egész Európa képes egy ilyet legyártani, csak mi nem.

(Tudom, már mondtad, bennünk /benned???/nem bízik Uve. Ne vedd zokon, de ezt valahogy nehéz elhinnem)

 Oké, az USA-ból jön, de bizonyára nem annyiért veszed mintha én rendelek egyet, meg talán nem is darabonként, azaz a járulékos költségek eloszlanak. Ha meg igen, akkor valamit nem jól csinálsz. (vagy a forgalmazó)

 De félreértesz, nem kötekedem sem veled, sem az áraiddal, tudomásul vettem, hogy ennyiért áruljátok, (ez jogotok) mint ahogy azt is tudomásul vettem, hogy máshol közel feléből megvehető, így lemondtam a hazai verzióról és inkább megtanultam megérteni az angol nyelvűt. (nem igényelt sok időt! :-D )

 Amúgy meg, ez egy nyílt fórum, bárkinek joga van leírni a véleményét, ha azt emberi keretek között teszi. Nem gondolom, hogy ezt a határt átléptem volna, ráadásul nem is Neked volt címezve a hsz, ami csak egy korábbi hsz-re volt "válasz".

 

Ennyi!

 

 

Előzmény: M.Jocó (22852)
peu Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22864

Te dolgod hogy döntesz.

Előzmény: M.Jocó (22862)
peu Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22863

Na látod megfrissitettük a  "firmware" - det és  máris emlékszel rám. Amit mailban irtam, rád bizom hogy elhiszed vagy nem.

Előzmény: M.Jocó (22861)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22862

Majd este olvasom ki a postaládát, de előre megmondom, nem fogok válaszolni bármit is írtál.

Előzmény: peu (22860)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22861

Arra emlékszem, hogy elmondtam neked, hogyan kell a kínaiaktól olcsón importálni.

Én is importáltam(másnak kérésre) kulcsmásoló szerszámokat. Én soha nem foglalkoztam vele.

Egy műhely kért meg, hogy felszerelést szeretne és a kapcsolatokat felhasználva segítettem neki.

Ami a korral járó dolgokat illeti, hát azalól senki nem kivétel -:) De téged összetéveszteni valakivel...

hát az gyakorlatilag lehetetlen -:)) még ilyen agytudásÚ embernek mint és sem.

Előzmény: peu (22859)
peu Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22860

Irtam neked mailt.

Előzmény: M.Jocó (22858)
peu Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22859

Nem tudod? Csak arra emlékszel amire akarsz? Skype-n nem is voltunk kapcsolatban? Korral jár hogy az ember feledékeny énis tapasztalom. De ennyire? Te Jocó! Már egyszer irtam neked összekeversz valakive.

Előzmény: M.Jocó (22858)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22858

Nem tudom miről beszélsz itt. Álmodsz talán. De ezen a szinten tényleg a ....f---t sem érdekli(ha már ez a szint)

De hogy egy terméket hol gyártanak, az egy épeszű embert érdekel. Na és ez összesen csak két mondat.

Előzmény: peu (22854)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22857

Hagyjátok egymást.

Kit érdekel, hol a legdrágább? Legyen, árulja 2x ennyiért-míg megveszik tőle fogja is és az a szomorú, hogy jól csinálja. Mindenki ott szerez pénzt ahol csak tud.

 Kár feszegetni ezt a témát-rengeteg dolog olcsóbb kint mint itthon, de tök mindegy. Az embernek van esze, tehát gondolkodjon-hogy körülnézzen kint is vagy tanuljon nyelvet és akkor nem kell neki a magyar mert az angol olcsóbb.

 

 

 

 

peu Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22856

Gondoltam hogy megmagyarázza. Látod ő ilyen agytudásu ember. Kész tények elé van állítva és hülyének néz mindenkit. Ki a fasz érdekli hogy hol gyártják. A végösszeg viszonz ugy látom a fórumozók többségét igenis érdekli.

Előzmény: 409 (22850)
peu Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22855

Úgysem tudod neki megmagyarázni.

Előzmény: mrginopalaka (22838)
peu Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22854

Fáj az igazság? Te az összes fórunozót hülyének nézed hogy nem tudunk számolni? Én nem személyeskedtem veled, de ezek tények hogy magyarországon a legdrágább. Uniós ország anglia nincs vám nincs áfa. Ha esetleg matekból gyenge lennél: mostani magasabb GBP-vel számolva 86000.-Ft. Szállítás ingyenes. De ha már így előhoztad a személyeskedést tisztázzunk pár dolgot. Tudod neked csak azok az emberek jók akik nem mernek neked ellent mondani hanem tolják a szekeredet. Sajnálom szegényeket. Mit gondolnak ki vagy Te? Semmivel nem vagy más ember mint mi. Engem emlékszel mennyi kérdéssel bombáztál mikor szükséged volt rám? Kinából hozattad a transponder olvasót zárnyitókat meg had ne soroljam még miket. Ja de tudom ""akkor robbant a világ"" neked lehetett. Mindig adni akartál valamit a Vag-Com-hoz. Talán címkéket már nem tudom. Sokadik unszolásodra mondtam jó akkor küld el. Következő kérdésed az volt mit adsz érte. Semmit mondtam nem adok olyanért pénzt amit ugysem használok. Aztán itt véget is ért rövid kapcsolatunk. Száljál már le a magas lóról és ne legyél ilyen beképzelt. Azt hiszed csak Te tudsz angolról lefordítani egy programot? Vagy mire másra?

 

A kulcs illesztést meg akkor hozd szóba ha jártál nálam kulcsot készíttetni vagy legalább megkérdezted egynek is az árát mennyibe kerül. Te nem tudod milyen áron dolgozunk, de ide merem irni az országban a többi kulcsos árait ismerve úgy talán a középmezőnybe vagyunk. A pesti árakról még csak nem is álmodozom. Jut eszembe jártak nálam romániából BMW kulcsot csináltatni. Szerinted miért? Ez a kulcsillesztéses hasonlat olyan mikor az ovodába mondja az egyik kisgyerek a másiknak hogy az én tesóm erössebb. Ezzel a kulcs illesztéses témával minősitetted magadd.

 

Januárban megveszem a csatolót az angoloktól ha lejebb megy afont. Sajnos szükség lesz rá az új autókhoz. És hogy ezért valaki megorrol rám, ránk hogy nem ott vesszük ahol a legdrágább? Kit érdekel. Ott veszem az azonos minőségű csavarhúzót a munkámhoz az én pénzemen ahol a legjobb áron adják. Nem ellenségeket akarok szerezni de ez egy fórum és úgy gondolom a véleményét leirhatja az ember.

Na most aztán lehet támadni meg mellém állni de ez az igazság. Itt a legdrágább a VCDS.

Előzmény: M.Jocó (22836)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22853

Vagyis a flasht.--csak azért mert az eepromot is ki kellett szedni.

 

Hmm még futnom kell pár kört látom :-(

 

400flash helyére került 800as amiben 2 tartalom van de ezek szerint valami nem tetszik neki az egyesített fájlban.

Magyarán kapcsolható chiptuningal küzdök-próbálok valamit csinálni, hogy 2 szoft között tudjam kapcsolni a kocsi. Pl. a gyári és a tuning.

Vagy lehetne még hibás forrasztás is?--megpróbálom ismét kiszedem és visszaforrasztom a flasht.

 

 

Köszi a segtséget.

Előzmény: direx (22829)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22852

Pedig erre már nem egyszer volt magyarázat. Valószínű elfelejtetted.....

Itt amint látom, nem a lényeg a lényeg, hanem hogy kötekedjünk az árakkal...megtehető,

demokrácia van.

A gyengébbek kedvéért most mégegyszer: A cseh kábel nem az usaból jön, ott gyártják.

Így sok "nebenkosten" kiesik a végfelhasználói árból. Röviden ennyi.

De azt is elmondom, hogy az usában alig 1 dollár fölött van 1 gallon benzin.

Ezt csak azért, hogy megelőzzem a nyers összehasonlításokat.

Úgyszólván fárasztó már ez az egész, de hát a "nagyérdemű"...ahogyan fogalmaztál.....

Előzmény: 409 (22850)
C20NE Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22851

Szerintem az ár nem kérdés! Annyiért adja mindenki a termékét amennyiért akarja. A piac meg úgy mond felette ítéletet, hogy nem veszi meg, ha van helyette azonos tudású olcsóbb, megveszed azt. Mivel egyik cég sem ebből él egyedül, ez csak az egyik lába, nem hiszem, hogy csökkenni fog az ár, mert legfeljebb ebből az üzletágból nem jön be annyi. Persze véleménye mindenkinek lehet az árról, de ha megnézed az összes magyarítást, más programoknál, kb. ilyen mértékben növeli az árat, gondolom, mindenki a piachoz képest árazza be a termékét, nem a valós benne megtestesülő értéket fizeted csak meg. Az üzletpolitika mifelénk néha érdekesen eltér a nemzetközi trendektől, de hát ez egy ilyen ország...

 

-szerintem-

Előzmény: 409 (22850)
409 Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22850

 _Szerintem_ nem erről van szó! Az a kérdés, hogy pl. a Cseh kábel, aminek a fordításával szintén dolgoztak, és az árában bizonyára haszon is van, és mégcsak arra sem számíthatnak, hogy sokkal többet tudnak eladni belőle mint nálunk, (illetve az ára miatt megeshet, hogy többet adnak el) mitől olcsóbb lényegesen????

 Ez a kérdés már elhangzott itt nem egyszer, többektől, de érthető válasz sosem jött rá. Addig meg kénytelen a nagyérdemű azt gondolni, azért ennyi, mert ennyiért van "kedve" árulni a forgalmazónak. Tudom, kapitalizmus, meg szabadpiac, és nem kötelező a magyart megvenni.

Előzmény: Vaves (22846)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22849

Én hobbista lennék, és nem az a gond, hogy pénzbe kerül a " csavarhúzó", hanem az, hogy itt csak egy helyen lehet megvenni és az mennyivel drágább mint Európában!! Németországban, Szlovákiában és a többi országban is fordítják az adott nyelvre, szállítják stb.

Magyarországon nincs választási lehetősége a vevőnek! Gondolom a szervizek mielőtt megvásárolnak bármilyen szerszámot, előtte körülnéznek a piacon, és ár-érték arányban a legjobbat veszik meg.

 

Előzmény: Donibcsi (22848)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.05 0 0 22848

Megint csak azt kell mondanom: ha egy szerviz nem bír el 200e ft-ot egy "csavarhúzóra" az ne akarjon javítani. Egy vezérlésrögzítő adott esetben is többe kerül. Itt több szerviznek (embernek) sok millió fekszik elektronikában + a célszerszámok.

A hobbisták más kérdés......a Merci gyárhoz se megy az ember nyavajogni, hogy legyen olcsóbb, mert én is Mercivel akarok járni.

M.Jocó Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22847

Igen, olvastam a cikket. Valóban jó.

 

 

Előzmény: Vaves (22846)
Vaves Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22846

A feketén/szürkén behozott diag cuccokkal nehéz hivatalaosan felvenni a versenyt. Volt egy cikk erről nemrég az Autotechnika újságban a "kinai" Op-Com kapcsán. Tanulságos.

Előzmény: mrginopalaka (22844)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22845

pölö mit ?

Előzmény: mrginopalaka (22844)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22844

Na akkor hagyjuk az egészet, veled nem lehet komunikálni, mindig félre magyarázod a dolgokat.

Előzmény: M.Jocó (22841)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22843

Köszönöm -:) Örömmel látom, hogy vannak emberek, akik a földön járnak.

 

De, csak meg kell magyarázni az embereknek, hogy nem csak az Ő munkájukért

kérhetnek pénzt.

Akkor amikor pl. egy tuningért(aminek hosszútávon csak következménye és nem eredménye van) képesek kifizetni

akkora összegeket, akkor nem tudom, hogy egy profi műszerért miért tartjár soknak azt az árat.....és itt nem is beszéltem

arrol, hogy egy törött sárvédő cseréje mibe kerül....másik példa. Persze tudnám sorolni reggelig, de valóban értelmetlen lenne.

 

Üdv,

Jocó

Előzmény: Vaves (22842)
Vaves Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22842

Irigylem a türelmed.

Tényleg.

 

Ma már vagy harmadjára ragadtam klaviatúrát, pötyögtem kisregényt, de vitatkozzon a tököm, inkább el sem küldtem a hsz-t. :(

Előzmény: M.Jocó (22839)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22841

Egyszerű az eset, ha akarod forgalmazni: fölkeresed a magyarországi

képviseletet és ajánlatot teszel nekik, hogy te is szeretnéd forgalmazni.

Utána már annyiért adod, amennyiért akarod és azonnal kielégítheted azon

vásárlók ígényeit, akik a szílvát almával tévesztik össze,  és egyszerűen nem

veszik észre, hogy ki mit árul és milyen kiszerelésben.

 

Van Golf 15 ezerért is de van 25 ért is. Mindkettő ugynaz a modell.

Előzmény: mrginopalaka (22840)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22840

Ha már így rákérdeztél, lehetne legalább még egy, akinél olcsobban lehetne megvenni....

Neked is lenne konkurenciád, nem csak másnak...:-)

Előzmény: M.Jocó (22839)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22839

Németország nyolcvanmilliós és van három hivatalos forgalmazó.

Lengyelországban van egy.

Magyarország tízmilliója mellett hány kellene legyen?- ha erre gondoltál.....

 

Előzmény: mrginopalaka (22838)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22838

Magyarországon csak a peu-nál lehet kulcsot illeszteni?

Előzmény: M.Jocó (22836)
mozsar80 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22837

Köszönöm a pontosítást.

 

Igen a  szállítási költség+átutalásiköltség Stb...... Ja ezt nem tudom pontosan.

Előzmény: M.Jocó (22834)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22836

Ismerem a véleményed.  Kérdezd mástól.

 

Ha személyeskedni akarsz, véleményem szerint

inkább illesszél kulcsot olcsóbban, mert túl drágán

dolgozol.

Előzmény: peu (22835)
peu Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22835
Előzmény: M.Jocó (22834)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22834

Amit itt most leírtál olyan, mint a bankok reklámja:  az információ nem teljeskörű!

Mert ha mindent összeszámolsz a magyarországi csomaghoz viszonyítva azonnal

réjösz, hogy  PONT ugyanazt az usaból össz-vissz 470 dolcsi fölött kapod meg hgj

szabadalom nélkül.

Ezt csak a pontos tájokoztatás miatt.

Előzmény: mozsar80 (22832)
skorpio3 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22833

Ha Soros porton akarod használni akkor HEX-COM+CAN.

Ha USB-n akkor HEX-USB+CAN.

A többi ahogy Mozsár irja.

Előzmény: 3008 (22830)
mozsar80 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22832

VCDS HGJ Full Magyar  kb 200e ft. Hex Can Usb..

 

Rosstech Angol Kábel   Hex Can Usb...Magyarosíható       $349.00

 

VCDS Hex Can Usb.. Angol Cseh Kábel nem magyarosítható  1200 cseh korona (90e-100e Ft:)    ezek LICENCES KÁBELEK.

Előzmény: 3008 (22830)
Vaves Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22831

OFF

Mail-tem off témában!

Üdv.

Előzmény: C20NE (22804)
3008 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22830

Igazábol érte :) vagyis majdnem :((

 

 

Hogy konkrét dologrol beszéljünk tehát a progit letöltöm ,vásárolok egy interfészt, nade 1000féle van melyiket ????

 

 

 


 


Előzmény: skorpio3 (22827)
direx Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22829

szia.

 

Elsődlegesen a tuning tartalmat okolja. De egy kis segitség :

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18048/P1640/005696

Előzmény: Törölt nick (22828)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22828

Üdv.

Tuidja valaki ennek a hibakódnak a körülbelüli okát?

 

18048.

 

Valami hibát ír az eepromra.

De most az eeprom vagy a flash rom az ami nem tetszik neki. Mert ha jól emlékszem találkoztam olyannal, hogy a flash volt rossz és ott is eepromot írt a vcds.

skorpio3 Creative Commons License 2010.12.04 0 0 22827

A program ingyenesen letölthető, az interfészt kell megvenni, a müködtetéséhez. Ezzel a hivatalos interfésszel teljes körüen használható a VAG csoporton belül, plussz az EOBD-t tudó autók motorjait vizsgálhatod. (Az EOBD korlátai között!)  Ha a VCDS-HGJ-t veszed meg, magyarul diagnosztizálhatsz. Ha máshonnan veszel akkor más nyelven. De angolul mindegyik interfész megy! Ha az árakat nézed, gondolj arra hogy ingyenesen frissül a program évente biztosan, de van hogy gyakrabban  is. A Ross-Tech honlapon kimeritő információt találsz. Azok az interfészek amelyeket számjelöléssel árulnak (feltünően olcsón)  mind kínai klónok, de ez már lerágott csont sztm. Ha megvetted az interfészt, a letöltött progit feltelepited a gépedre, (USB drivert is) kis beállitás, és már mehet is . (bolondbiztos ) 

Ja igen, a letöltött és a megvásárolt progi: ha az ingyenesen letöltött progit a klónnal próbálod használni, megöli a clón interfészt!

 

Előzmény: 3008 (22825)
1Z.VW.TDI. Creative Commons License 2010.12.03 0 0 22826

Sziasztok , raktatok már benzines MFA órát TDI -be?

 

Egy gti mfa órát vettem, de csalnak a mutatók. Ezt tudja valaki ,hogy lehet javítani?

 

A másik kérdésem pedig ,hogy a benzines órának egy háromeres  fekete csatlakozója van , de az előzőnek csak 2 eres volt.  

 

Az mfa nem is mutatja a pillanatnyi fogyasztást. (ezért cseréltem)

 

Ha valaki csinált már ilyet az kérem segítsen ha tud.

 

 

 

3008 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 22825

"Akkor ez a Te progid!" ez egy program lenne a lapostopra:) ??Vagy egy kézimüszer ?

 

Néztem az oldalon hogy ez is letölthetö ingyenesen csak egy interfész kell hozzá !

 

Gondolom hogy van némi külömbség a letöltött és a megvésárolt progi küzött !

 

Diohéjban ???? Elsösorban nem az árra gondolok azt látom :-)

 

 

Előzmény: skorpio3 (22816)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22824

Még a 8xx verzió érvényessége idejéből sokan kerestek meg, hogy nincs címke egy adott vezérlőhöz.

Akkor vezettem be, hogy kérésre kűldök címkét, a már készülő, később megjelenő címkékből. Ennyi.

Jelen pillanatban, az a helyzet van, hogy az angol verzió usa piacorientált, és sok olyan vezérlőt

nem tartalmaz(logikus), amely itt Európában honos. Így aztán a HGJ jóval több címkét tartalmaz(főleg motor)

mint az angol. Nagyban ennyi, de valójában kissé bonyolultabb a dolog, és méginkább az lesz.....

Ez nem egy "előzetes". Miután megjelenik az újabb verzió, lehet majd tárgyalni róla.

És ha ekkora igény van itt az infóra.... ismétlem itt is: ha valakinek HGJ címkézés kell, gyarorlatilag

bármely vezérlőre(ami nálam dokumentált) kérésre küldök, eddig is küldtem.

 

Előzmény: Donibcsi (22823)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22823

HGJ felhasználók "testreszabott" címkéket is kaphatnak

 

Ezt ki tudod fejteni bővebben, hogy mit is takar a macskakörmös rész?

Szólj, ha itt nem, mert akkor a hivatalos fórumon teszem fel. 

Amúgy meg bele kéne megint fúrnom magam a címkék magyarosításába, rég foglalkoztam vele, és az újabbakkal le vagyok(unk) maradva.

Előzmény: M.Jocó (22819)
epicsabi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22822

Gyere , megolvassuk !   : -)

Előzmény: kolcsar (22762)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22821

Ámen -:)

Előzmény: skorpio3 (22820)
skorpio3 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22820

OK!

Távol állt tőlem a vádaskodás, tiszteletre méltó a munkád amit a program forditásában csináltál. Világos hogy kéred az ellenértékét.  Aki ragaszkodik a magyar nyelvü programhoz meg is veszi, ez biztos.  De.. a VCDS nagyon jó, ajánlható eszköz! Bármely nyelven :-)))

Béke Veled!

Előzmény: M.Jocó (22819)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22819

Ez nem egy hívatalos VCDS lap. Itt mindenki, aki csak akar azt ír amit csak akar. Nincs semmi korlát, néha

jóérzés sem. Évekkel ezelőtt személyes sértéseket is kaptam...

 

Nem keresek semmilféle ellenséget, csak arra a  vádra reagáltam, amit előzőkben írtál.

Ha neked hívatalos angol nyelvű csatolód van, egészen bíztos, hogy megkapsz minden

szupportot a forgalmazódtól, ugyan úgy, ahogyan a magyar változat  felhasználói is.

 

Sőt, a HGJ felhasználók "testreszabott" címkéket is kaphatnak, és kapnak, amit az összes

nyelvi változatok között elsőnek  én vezettem be ezelőtt másfél éve.

Előzmény: skorpio3 (22818)
skorpio3 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22818

Természetesen látom hogy a kérdezőket a megfelelő oldalra irányitod. A segitségadást erre a lapra mondtam  Miért ne lehetnék hivatalos felhasználó,legfeljebb VCDS és nem HGJ-VCDS-s   Liszenszes kábelom van, csak angol nyelvü. Ne keress ellenséget ott, ahol nincs!  :-)))  

Előzmény: M.Jocó (22817)
M.Jocó Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22817

Ha nem vagy hivatalos VCDS-HGJ felhasználó, akkor honnan todod, hogy mílyen segítséget kapnak, azok akik

kérik?

Előzmény: skorpio3 (22816)
skorpio3 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22816

Akkor ez a Te progid!

A VCDS lefed négy csoportot, plussz tudja az EOBD-t is, tehát szinte az összes 2000 utáni autó motorvezérlőjét vizsgálhatod! Ráadásul kiválló a segitség a Ross-tech-nél ! Mondjuk Jocó nem kényezteti az érdeklődőket! :-)))  (Nekem angol nyelvü van, ( ckvi-Jani hozta) nagyon elégedett vagyok vele. Ár-értékben a legjobb vételem volt diagnosztikában. Persze az unik is tudják az EOBD, de nagyon drágák. Ne foglalkozz az olcsó soros portos csatolókkal, én is azokkal kezdtem most ott porosodnak a fiókban... A progik meg---tudod hogy ami ingyen van, az olyan is! Ha a haveroknak van különböző kiolvasójuk akkor már van is rálátásod a témára! Egy biztos, ha egyszer elkezded, soha nincs vége, mindig akarsz jobb, teljesebb diagműszert!

Előzmény: 3008 (22815)
3008 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22815

Ez jo kérdés :)

 

Végülis egy olyan programra gondoltam ami az alap funkciokat tudná eobd mondjok .

A vag azért lenne jo mert ez gyakori nálam .

 

Hibakiolvasás megoldot mert egyik haveromnak a WOW van meg a másiknak pedig a Delphi

programja szivesen segitenek, de nem akarom öket a végtelenségig kihasználni .

 

És gondoltam egy alap gépel elkezdeném és majd meglátjuk.......

 

 

Előzmény: mozsar80 (22810)
napoli008 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 22814

Még múlt hét pénteken elküldték az emberei csőbilincsért. Most ért vissza:))) Ügyfél meg hiába áll a kapu elött, nem ért vissza a MESTER!:)

Előzmény: kolcsar (22813)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22813

De nem te vagy aki feladja a leckét neki:))))

 

Te is elökerültél ebbe a nagy havazásba??:)))

Előzmény: Donibcsi (22812)
Donibcsi Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22812

Az asszony is ezt mondja?:)

Előzmény: kolcsar (22811)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22811

Nyugi!!

 

Én is már vagy 20-éve csinálom tanulom és mindig van újabb dolog ami feladja a leckét!!!

Előzmény: 3008 (22809)
mozsar80 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22810

Actia MultiDi@g......müszert is nézd meg.....MENNYIT Szánsz a beruházásra?

Előzmény: 3008 (22809)
3008 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22809

Értem máre ilég is  lesz a interfészekböl ezeket az infokat  meg kellene emészteni :))))ugy érzem az elhanyagolt 10évet nem lehet 10perc alatt bepotolni :(((( 

 

És köszönöm az eddig segitséget:)

 

Előzmény: C20NE (22804)
Vaves Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22808

Igen. Olvasni igen, de talán ma utolérem magam és válaszolni is sikerül.

 

Előzmény: kolcsar (22806)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22807

TANITÓ BÁCSI:!!!:)))))

 

Minden kezdet nehéz:))

Van aki maga kinlódja saját hibából saját bukásbol van aki kérdez ha van hol:)))

 

Ma már van amikor mi kezdtük még nem nagyon volt!!

Előzmény: C20NE (22804)
kolcsar Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22806

VAVES MESTER szoktál e-milt olvasni??:)))))

Előzmény: Vaves (22781)
peu Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22805

Ne hagyd magad........

Előzmény: C20NE (22804)
C20NE Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22804

Kérlek, olvasd is el amit írok! Mindegyiknek saját interfésze van!

Előzmény: 3008 (22803)
3008 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22803

Mondjuk ez a négy  tipus  elöbb emlitett interfészel müködne?

Előzmény: C20NE (22801)
C20NE Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22802

Illetve univerzálisban még ezt szokták dicsérni, de nagyon drága:

 

http://www.automotive.hu/dec/hu/index.html

 

Előzmény: C20NE (22801)
C20NE Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22801

Drágák nagyon. Ingyenesben pedig nem ismerek olyat ami normálisan lefedi az említett típusokat.

 

pl.:

 

Opel->Op-COM vagy Opelscanner

VAG->VCDS

Ford->FoCOM

Renault-> CAN Clip vagy Lexia

 

Univerzális pl. a Bosch cuccai, vagy a Gutman de rengeteg van. Az áruk csillagászati és mindent nem tudnak, szemben a típusspecifikus cuccokkal.

 

A linken lévő kábelekkel egyik komolyabb program sem indul el.

Előzmény: 3008 (22800)
3008 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22800

Akkor ugy kérdezném hogy melyik interfészt kell megvennem ha a netröl akarok letöltött programot hozzá és ne csak a vag csoporthoz legyen jo? esetleg opelhez ,renaulthoz...stb

 

Ilyen lenne ???

Előzmény: C20NE (22799)
C20NE Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22799

Mit kezelne?

 

Az USB-s elektronikai hulladék! Tudomásul kell venni, hogy a sima szintillesztős kábelből az USB-s sosem fog rendesen működni. Tudom-tudom, a szomszéd az egyetlen autóján sikerrel használ egy ilyet....

Előzmény: 3008 (22798)
3008 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22798

ISO 9141-2 KK/L Diagnosztika interfész COM verzió

 

 

 

ISO 9141-2 KK/L Diagnosztika interfész USB verzió

 

 

Ugy nézem hogy mindegyik kezelné szerinted melyikat vegyem árban ugyan az .


C20NE Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22797

Van, csak nem VAG-COM  ( VCDS )-nek hívják , nem ennyibe kerül és nem ilyen mélységű.

 

Ez a diagnosztika a VAG autókra ad megoldást.

 

Igen, a komoly programoknak saját illesztőjük van.

Előzmény: 3008 (22796)
3008 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22796

És akkor minden letöltött progihoz más más interfészt fogok tudni használni ?

 

Nincs esetleg olyan amit több tipushoz is jo .

 

 

Előzmény: C20NE (22795)
C20NE Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22795

Egzakt!

Előzmény: 3008 (22794)
3008 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22794

Ha jol értem :)

 

Akkor ezt a progit letöltöm a gépemre majd vásárolok hozzá egy interfészt ami tartalmazni fogja a hardver kulcsot .

 

És csak ezután tudom használni .

 

 

Előzmény: C20NE (22793)
C20NE Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22793

Ez a program a teljes verzió, de mindaddig , míg a hardver kulcsot nem csatlakoztatod, ami a hozzá való csatolóba van integrálva, demo módban, vagy leginkább sehogy nem fog működni.

Előzmény: 3008 (22792)
3008 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22792

Ha jol értem akkor ez a program csak egy demo verzio ,és ha használni is szeretném akkor még kell hozzá egy program ??+1 kábel ??

Előzmény: C20NE (22791)
C20NE Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22791

Mer ezek a programok a hozzávaló csatoló nélkül meg sem nyikkanak. A csatoló árában van a licensz és a csatoló maga a hardverkulcs. Az árakat pedig ki tudod keresni , össze tudod hasonlítani, és ezek alapján tudsz dönteni, melyik nyelvű számodra a legjobb.

Előzmény: 3008 (22790)
3008 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 22790

Biztosan :) gyakorlás teszi a mestert!

 

De miért is lenne jobb ez a program mint amit a netröl töltök le ?

Ugy szájbarárosan . Nagyon a kezdeteknél vagyok....!

 

Köszi

Előzmény: mozsar80 (22789)
mozsar80 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 22789

Szia nem tudtam bocsi ,hogy az Angol tudás "0"...ű

 

Valamennyit biztos tudsz hisz nagyon sok szót használunk a szakmában Angolul "sajnos"...

 

Hidd el pár hónap megtanulod.........De ha beszélsz vele az ár se mindegy.....

Előzmény: 3008 (22788)
3008 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 22788

És ez miért lenne jo" 0" angol tudás mellet !! cseh tudásom meg még annyi se !!!

 

Előzmény: mozsar80 (22787)
mozsar80 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 22787

Szia 3008!!!

Angol vagy Cseh nyelvű................  http://www.ckvi.hu/    itt.. 

Előzmény: 3008 (22785)
C20NE Creative Commons License 2010.11.30 0 0 22786

Tulajdonképpen jól, csak ehhez speciális kábelt kell venned. A részleteket megtalálod az általad is belinkelt http://www.vag-com.hu oldalon.

Előzmény: 3008 (22785)
3008 Creative Commons License 2010.11.30 0 0 22785

Sziasztok egy kérdés ha ezt a progit letöltöm akkor egy kábel segitségével tudok hibakodot olvasni törölni s vw csoportnál

Vagy rosszul értelmezem a dolgot ??

 

Itt a VCDS-HGJ 908.2  verzió!

Új funkciók a 908 ban:

  • Win 7 kompatibilitás
  • vezetett készenlét generálása
  • szervizintervallumok - vezetett eljárások
  • optikai busz diagnosztika
  • akkumulátor kódolás
  • mérőcsoportok kiemelt kezelése
  • javított kommunikáció a régebbi modellekkel
  • USB meghajtó automatikus telepítése
  • segédletek frissített tartalommal
  •  sok új címke
  • 12000 hibakód
  • dokumentált mérőcsoportok és illesztőcsatornák
  •  intelligens indítás - ki-bekapcsolható
  •  az USB meghajtó frisítésére utaló üzenet elhanyagolandó
  • a Ross-Tech polítikájának megfelelően 1. évig ingyenes a frissítés. Mostanig viszont semmilyen költséggel nem járt. A cég fenntarja jogát, miszerint ezt bármikor megváltoztathassa.

INNEN le is lehet tölteni

peu Creative Commons License 2010.11.30 0 0 22784

Kilencvenezer is pénz nem?

Előzmény: ctvi (22782)
ctvi Creative Commons License 2010.11.30 0 0 22783

Szia Ernő bácsi!

 

Meggyógyult már a "versenyautó"?

 

Üdv: Jani

Előzmény: kolcsar (22779)
ctvi Creative Commons License 2010.11.30 0 0 22782

Szia Peu!

 

A 70 valahányezer, már sajnos régen volt, a cseh korona sem 8-9 Ft, hanem majdnem 12, drágult sok más minden, a használt kábeleket is nehezebb beszerezni... A legolcsóbb külföldi disztribútortól való vásárlás is 120 körül fog megállni.

 

Szóval nem egyszerű a helyzet..

 

Üdv: Jani

Előzmény: peu (22780)
Vaves Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22781

Magyarítani a csak angolt lehet.

Az angol-cseh, angol-román, angol-német, stb. verziót nem.

Előzmény: peu (22780)
peu Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22780

Nem értelek. Még eddig 70 valahányezerért árultál kábelt. Ha ahhoz hozzáteszem a 100 eurot a magyarositásért akkor is 100ezer alatt vagyok. Vagy talán rosszul számolok? Igy is fél ár alatt lenne. Ezt akárhogy csüritek csavarjátok akkor sem értem a 200ezer feletti árat. De igazából nagyon nem is érdekel mert ha ugy döntök  hogy nekem kell VCDS  akkor megkeresem a legolcsobb hivatalos eladót és tőle vásárolom meg.

Előzmény: ctvi (22773)
kolcsar Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22779

Ne jópofizál mert eljátszom veled a Kapca viccet!!!:))))))

 

 

Előzmény: ctvi (22774)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22778

Ez így vot ahogy leírtam-láttam a kínai krissz krasszt-semmit sem lehetett a műszerrel kezdeni, mert annyi funkciót fél év alatt nem jegyzel meg, hogy mikor hová kattincs, na meg minden szöveg kínaiul jött ki kivéve a számok :-)

Haver felgyújtotta mielőtt 1hónapig bújta a netet, hogy lehet e valamit kezdeni az ilyennel.

Földhöz vágta majd meggyújtotta :-(

Nem keveset bukott, mert még az árát koránt sem hozta vissza.

Most egy Lauch-ja van.

Előzmény: mrginopalaka (22752)
ctvi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22777

Szia!

 

Bocs!

Tudom, hogy te értesz hozzá, csak a városi legenda nagyon tetszett, és arra reagáltam.

 

Üdv: jani

Előzmény: C20NE (22776)
C20NE Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22776

Én ezt tudom, de olvasd el, honnan indult és mire válaszoltam!

Előzmény: ctvi (22775)
ctvi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22775

Szia!

 

Ha letöltödd az szükséges nyelvű vcds-eket, és telepíted mindegyiket, akkor lehet nyelvet váltani - kilépsz az egyikből porgiból, majd belépsz a másikba:-))). Amilyen nyelű csatolód van (érvényes licenc), az teljes verzióban fog menni, a többi pedig csak demo-ban (korlátozott funkciók),

 

Üdv: Jani

Előzmény: C20NE (22761)
ctvi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22774

Szia!

 

Voltmérő és kalapács.

 

Ha nem mész velük semmire, akkor a kalapács a megoldás....:-)))))))))

 

Üdv: Jani

Előzmény: kolcsar (22767)
ctvi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22773

Szia!

Az USA-ból a HEX-CAN-USB 350 USD + kb 100 USD ( 97 valamennyi) a küldés (Posta + csomagolási, stb díj), erre jön itthon az ÁFA, a vám 0%, és a vámügyintézési díj 6-10 ezer, valamint az utalás díja.

450 USD (1 USD = 200 FT árfolyamon) 90 000 + 22 500 ÁFA + 6 000 vámügyintézési díj min, + utalás az több lesz mint 120 000 Ft. Ha ezt elpostázod (biztosítással) Jocónak (oda vissza min25-30 ezer), plusz a frissítési díj 100 Eur + utalás, akkor már nagyon közel lesz az itthoni árhoz, ami legutolsó infóm szerint 206 000 volt bruttó. Nem szabad megfeletkezni, hogy garanciás probléma esetén az USA-ból vett kábelt oda kell visszaküldeni, és a posta a vevőt terheli. (Egyirányba mindenképpen, de a visszapostát is elkérhetik, mert a gari helyszíni)

Ezzel nem Jocó kábeleinek szeretnék reklámot csinálni, (vegyetek ACTIA-t is :-)))))www.atoma.hu ) de a viccet félretéve érdemes végig gondolni mielőtt kintről vesz az ember valamit, nehogy utólag többe kerüljön a dolog. Nemetországban is a kábelek bruttó 400 Euroba kerülnek, + posta, de itt is a garancia esetén oda kell kiküldeni a kábeleket a saját költségre. Cehországban is hasonló egy VCDS kábel bruttó ára , de erre is még rájön a postaköltség, és itt is a oda kell küldeni postán saját költségre.

A vissza postaköltséget is elkérhetik, mert helyszíni gari van.

Nem hiszem, hogy az itthoni vcds forgalmazó garanciában javít külföldi kábeleket, de erről inkább Jocó-tól kérdezzétek.

Néha ki lehet fogni használt eredeti kábeleket, azok kicsit olcsóbbak.

 

Üdv: Jani

 

 

Előzmény: peu (22770)
caphee0001 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22772

Szia!

 

Nekem most ua. a hibajelenség jelentkzik.

Neked mit sikerült annak idején lépni benne??

Köszönöm!

 

Ferenc

Előzmény: BoraTDI (9973)
ctvi Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22771

Szia!

 

Az csak a csehországi ross-tech képviseletről lehet, ha eredeti. Azt, hogy melyik cseh, vagy szlovák viszonteladótól van az mindegy. Ha a legújabb cseh verzióval megy, 10.6.1, akkor OK.

Üdv: Jani 

Előzmény: Törölt nick (22609)
peu Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22770

Pénteken mesélte egy barátom, ö megvette amerikába a kábelt, kiküldte Jocónak ö 100euróért magyarositotta neki. Szerintem igy is olcsobb bár nem kérdeztem mennyibe volt neki mire bejött.  Annyit mondott akkor vette mikor lent volt nagyon a dollár.

Előzmény: C20NE (22760)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22769

Senki nem vonja kétségbe az infóidat, de itt alapból a VCDS-ről volt szó...... :-)

Előzmény: kolcsar (22763)
Vaves Creative Commons License 2010.11.29 0 0 22768

Nemrég járt nálunk egy srác (valmikor tavasszal), és árult egy általa készített Suzukis progit. Egy diagműszerekkel foglalkozó cég volt alkalmazottja. Hátha ismeri itt valaki. Az egy elérhtő árú termék. Talán egy harmincast kért volna érte. Sima rs-232-es kábellel ment.

De ha SOS kell egy diag, akkor egy "dugásra" jó vagy nálam. Lőrincen ténykedem.

Üdv.

Előzmény: kolcsar (22767)
kolcsar Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22767

Kösz !!

 

Most nincs per pillanat fél millám rá:))))

Valami olcsób megoldást keresek ami nem univerze:))

 

Üdv:Kolcsár

Előzmény: Vaves (22764)
409 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22766

Közben "felébredtem", nem kérdeztem semmit!!! :-/

Előzmény: 409 (22765)
409 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22765

"A csatolók nem Romániából jönnek,"

 

 A magyarítás nem ott kerül rá?

Előzmény: C20NE (22760)
Vaves Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22764

Nekem van ilyenem (Launch Diagun).

Hidd el viszi. Van élőadat olvasás is stabilan.

Előzmény: kolcsar (22762)
kolcsar Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22763

Nem VCDS_t irtam ha nem Launch-ot azt hogy a VCDS-el mit csinál nem tudom  de ez a kék szinü burkolatos nagy nyomtatós Launch volt:))) ameg más mint a VCDS!!

Előzmény: C20NE (22761)
kolcsar Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22762

Üdv!!

Az igaz hogy rádugtuk,de ha emlékszel nem azonal találta meg és volt vele macera!!

És csak azonositota meg hibatároló lekérdzést törlést ajánlot fel élö adat megtekintést nem!!!

Aztán a sok univerzális mellé még egyet nem akarok azért kérdeztem hátha valaki találkozott önáló Suzuki diag programal!!

Mert amit találtam a Globál utódnál Budaörsön az is csak a kimondotan OBD-s gépeket vite  a G13BB motorkódtol a régi G10B -BA stb nem viszi és egyre több van ilyen hibával mint az enyim is amit produkál!!

 

Üdv:Kolcsár

Előzmény: Vaves (22754)
C20NE Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22761

A VCDS-nél a program határozza meg a nyelvet. Egyszerűen nem tud nyelvet váltani a program. Ez nekem némi városi legenda tárgyköre a VCDS esetében.

Előzmény: kolcsar (22759)
C20NE Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22760

Elolvastam alaposan:-)

 

A csatolók nem Romániából jönnek, hanem az USA-ból. Annak idején a FEDEX 24 óra alatt elintézte a vámhivatali teendőket ( Nem volt választás a Ross-Tech ezzel küldte), és kevesebb mint egy hét alatt a kezemben volt. Ez a 2-4 hét több mint érdekes!

Előzmény: 409 (22757)
kolcsar Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22759

Nem bele szólni akarok de kint Csepelen is volt egy Launch ami igaz 8-hónap után váltott kinaira angol helyett és nem lehetett vissza álitani!!

Előzmény: mrginopalaka (22752)
C20NE Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22758

Vámot nekem nem kellett fizetnem anno az USA-ból hozottra, csak ÁFA fizetés volt. ( Mondjuk akkor 250 USD volt a HEX-COM-CAN :-D )

Előzmény: 409 (22757)
409 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22757

És vámról is beszélnek, pedig talán Romániából azt már nem kell.

Előzmény: C20NE (22756)
C20NE Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22756

És tényleg, a megrendelőn majd egy tizessel olcsóbb, mint a szövegben :-)))  A "profi" cucc ára nem ér, az a Ross-tech-nél is drága.

Előzmény: henger fej (22753)
German-car Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22755

Üdv Májszterek!

 

Ha valakinek lenne egy Polo/9N motorcomputere/ECU ami a 036906034GP névre hallgat, akkor lécci támadjon le mert, megvételezném. Valami gyógyegér tartalmat kergettek rá és még szarul is rakták össze, víz folyt belőle amikor kiszedtem. Szárítás, rízsdoboz nem segített. E-mail-re sebtiben jelentkezem ha írsz teleszámot. Thx bárkinek.....

Vaves Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22754

A Launch Diagun biztos viszi, de ezt neked is kéne tudnod. Kecskeméten tavasszal Jupiter35 pont a te autódon mutatta meg.

Üdv.

Előzmény: kolcsar (22748)
henger fej Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22753

Szia, sziasztok,

 

Biztosan csak nagyjából, mert akkor itt némi elírás lehet:

 

http://vezerdiagnosztika.hu/index_hu.html

 

 

Előzmény: C20NE (22739)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22752

Most okoskodsz vagy hülyéskedsz???? Mert nagyon nem mindegy!!!!

Előzmény: Törölt nick (22751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22751

Egyik ismerősöm mesélte, hogy jóbarátja vett kintről valami diag cuccot mert olcsó volt aztán valahogy fél év elteltével az egész csak kínaiul volt hajlandó kiírkálni a dolgokat. Még a menü is kínai lett. Az egész áttváltott kínaira. Visszaküldeni meg drágább mintha másikat rendelne az ember. :-))

Előzmény: mrginopalaka (22750)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22750

Mi vált át kínaira?

Ne haragudj, de neked halványlila fogalmad nincs a témával kapcsolatban!!!

Előzmény: Törölt nick (22749)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22749

Igen. Nekem tört van fent a wateq-on és sosem volt vele gond.

 Épp így megy ez a klón nem klón kábelokkal is nagyjából.  Jó persze vannak buktatók-veszel egy diag interfészt kínából negyedéért aztán 1 év múlva vagy annyi sem áttvált kínaira aztán azt le nem fordítod :-)))

Vannak ilyenek persze-olyan helyről kell venni ami tuti-valaki ismerős már lepróbálta...

 

vcds nagy előnye, hogy frissíthető ingyen. Engem ez fogott meg a legjobban na meg lett rá keret így megvehettem. :-)

Előzmény: Jena307 (22734)
kolcsar Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22748

Tiszteletem a hölgyeknek,uraknak,kontároknak,és sufni tuningosoknak!!!

 

Utolérte a hóhért az akasztás!!

Van egy hamutartóm (Suzuki Swift 1.3-as:) 1999-es G13BA motorkód!!

Na idáig csak régeben próba képen néztem mivel komunikál de semmi más nem volt csak a TECH-2 suzuki kártya és az nincs a közelembe élöadt megnézésbe mivel gondjaim vanak!!

Nincs villogó kódal hiba nem világit a lámpa!! De olyant csinál melegen is ha motorfékel álok meg vagy ha csak kinyomom a kuplungot a motorfordulat nem csöken söt inkáb nö ,de nem rendszeresen van ilyen,áló helyzetbe nem csak üzem közbe!!

Sajnos az a gond,hogy hiába van OBD csati a 9-es lábon komunikál nem a 7-esen!!

Van Multi Diag Actia,X-CAR 431 Pc változat,KTS,Mega MACS semmi nem viszi!!

Valakinek van valami jó ötlete mivel tudom megnézni vagy estleg hoszab idöt felvenni amiböl lehet következtetni mi a gond az egységek magukba mind jók és a végeredmény még se az igazi!Vagy tud valaki valami okoságot elérhetö áru Suzuki tesztert ami viszi a MAGYAR Suzukit is nem csak a külföldön gyártotakat,és az OBD elötieket mert ami már G13BB 16-szelepes motoral van azt bármi viszi,csak a 8-szelepes,mono jetronikost nem!!

 

Üdv:Kolcsár

C20NE Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22747

Mindjárt hívlak, tudod, hétvégén általában a kesztyűtartóban várja a hétfőt :-)))

Előzmény: peu (22745)
peu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22745

Keresd meg a telidet elküldtem sms-ben.

Előzmény: C20NE (22744)
C20NE Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22744

Nettó. Hol vetted a Ford kábelt?

Előzmény: peu (22743)
peu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22743

És gondolom ez nettó ár. Három hónapja vettem egy hivatalos ford diag kábelt kevesebb mint a felébe került. Nem klón nem kínai a gyártótól vettem. Magyar nyelvü.  Várom az illetékes magyarázatát. Biztos vagyok bent lesz köpködés rá.

 

 

 

 

Előzmény: C20NE (22739)
peu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22742

És arra nem gondolsz hogy nem a kábel a rossz hanem aki használja nem ért hozzá? Azt hogy elront valamit még mástól nem hallottam csak töled.  De ez igy természetes, még jó hogy véded az eredetit.

Előzmény: M.Jocó (22736)
peu Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22741

Ez így igaz. Teljesen egyetértek veled. Ha a kinaiak nem jól működnének akkor hegyekben állna az elrontott autó.

Előzmény: a8lang (22731)
a8lang Creative Commons License 2010.11.28 0 0 22740

Hobby célra el kell felejteni a magyar hiv. árult kábelt.

Vagy klón vagy eredeti angol/német.

 

Előzmény: cam aro (22737)
C20NE Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22739
Előzmény: cam aro (22737)
C20NE Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22738

Aki egy klónnal hazavágja az autóját az hazavágná egy nem klónnal is => Magánvélemény.

 

Volt a múltban - valahol egy messzi-messzi galaxisban - egy orosz fórum, ahol nekiálltak megfejteni a titkot, és sikerült is nekik. Mára ez a fórum eltűnt, de szerintem a fellelhető klónok 90%-át az Ő "munkásságuknak köszönhetjük". Erre alapozva mondtam amit mondtam. Amíg a Ross-Tech marad ennél a védelemnél, lesznek klónok. Megoldhatná, hogy ne legyenek, de legnagyobb meglepetésemre, nem akarja. ( Bár a nem frissülő, és folyamatosan tönkremenő kábelek, plusz a - világ legnagyobb részén - rendkívül barátságos ár, megoldja ezt, komolyabb védelem nélkül is. )

 

Lehet, hogy meglep, de én Uwe-nak szurkolok, persze a műszaki tények ettől még műszaki tények :-P

 

OFF:Nyilvánvaló, hogy a "vas" töredéke a teljes termékben megtestesülő értéknek.  A piaci ár pedig bizonyos mértékben egy fikció, hiszen minden marketinges a konkurenciához képest (is) árazza a termékét. Ha a "középkategóriás autó" egy szimbólum, akkor az ipar szinte minden (szimbólikus:-) termékére igaz amit írtál.

 

-szerintem-

Előzmény: M.Jocó (22736)
cam aro Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22737

Mennyibe kerul egy magyar nyelvu -nem klon - vcds ?

M.Jocó Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22736

..Valószínű...jobban tudod...nem vágja haza? ezért kapunk naponta e-mailt, telefont, amiben a segítségünket kérik a becses klón....uzerek  a klóncsatolók "eredményiből" származott problémákkal! És hogy mit klónol be a kínai, hadd ne találjuk ki....tudjuk azt pontosan. Annyit tennék hozzá, hogy nincs két egyforma alma még ízre sem, csak aki sokat eszik az az érzése, hogy minden citromalma ugyanolyan.

 

 

OFF - Egy középkategóriás autó előállítási ára 2000 dolcsi alatt van. A többit témát meg ezerévig lehet boncolni.

 

 

Előzmény: C20NE (22733)
Jena307 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22735

Én még azért is klón felé hajlok mert abban van tán magyar.

Ha olyan gére van telepítve amin nics hálózat úgy csak meg lehet védeni a frissítéstől?

Előzmény: C20NE (22733)
Jena307 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22734

Ez akkor olyan vita lehet mint az IGO eredeti és Warez verzió

Előzmény: Törölt nick (22732)
C20NE Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22733

Nem vágja haza, a lökött ferdeszemű, mit tesz Isten, pont az eredeti programot rakja bele, ami ha az eredetiben nem okoz gondot, ebben sem fog. Azonban elektronikai hulladék a legtöbbnek a bele, ha nem üti ki frissítéssel, ám nyugodj meg, a 90%-át kiütik, akkor is hamar tönkre megy ;-)

 

A múltkor rákerestem, mikor téma volt, hogy mennyiből áll az alkatrészoldal és azt tapasztaltam, hogy olcsóbban árulja a kínai a klónját, mint amennyiből hivatalos disztriknél kiskeráron be lehet szerezni az alkatrészt. Nem kis tételben gyárthatja, illetve megvesz bele mindent nem nagyon válogathat :-)

Előzmény: M.Jocó (22730)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22732

Ez örök vita téma. A hivatalos képviselt véd a csóró meg dönt hogy mit vegyen.

Nekem is volt klón-semmi bajom nem volt vele. Mikor vettem nem tellett eredetire.

2 klónom is volt. Mind megy a mai napig.

Az erdeti is tetszik-azzal sincs probléma.(még jó).

Előzmény: a8lang (22731)
a8lang Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22731

Igen az.

Én azért láttam ilyet évekig jól működni és mindent tudott amit az én eredeti kábelem, ráadásul magyar nyelvű volt, nekem meg angol van.

Ha za eredetiit is ilyen árszinten adnák akkor nem érné meg sokaknak a kínaival diag-olni, meg azt árulni.

Sokkal töb lenne a hasznon rajta mert nagyságrendekkel nagyobb darabszámban fogyna mint most.

Előzmény: M.Jocó (22730)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22730

Ez egy kínai hanisítvány!! Ezzel jól hazavágod majd a többtízezres autót!

Előzmény: Jena307 (22729)
Jena307 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22729
Előzmény: Jena307 (22728)
Jena307 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22728

Köszi a felhomályosítást:)

 

Így már tiszta,tehát akkor a sok univerzális majdnem jó de mégsem, azt hittem a Vag-ot jól viszik az univerzálisak.

Új nekem a terület, a peugeotnál képben vagyok,  azt hittem csak az ilyen kényes technika, nem gondoltam hogy a VAG is.

Előzmény: C20NE (22727)
C20NE Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22727
Előzmény: Jena307 (22726)
Jena307 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22726
Vágom, akkor tehát mondaná egy vag-com példát kábelre, úgy néztem van jó pár ebben a kategóriában.
Előzmény: C20NE (22725)
C20NE Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22725

Ha megnézed melyik Topic-ba keveredtél, meg is van a válasz! A KTS, elvileg, kezelheti, de van annak is egy pár verzója, nem tudom mindegyik jó-e ehhez.

Előzmény: Jena307 (22724)
Jena307 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22724
Köszi, mi a minimum ami képes ezt törölni? Egyenlöre úgyis megyek átíratni, és útba esik egy KTS,az biztos viszi, legalább is remélem, utána meglátom mi legyen.
Előzmény: C20NE (22722)
C20NE Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22723

A gyári is elrontotta, de ez nagyon régi történet, frissítették és azóta nincs ilyen gond!

Előzmény: Törölt nick (22719)
C20NE Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22722

A "326" biztosan nem jó, de még az ELM327 sem! ;-)

Előzmény: Jena307 (22721)
Jena307 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22721

Magáta airbag-et nem akarom piszkálni csak megnézni kitörölni a hibát, tehát nem volt lufi működés, nem káreseményt kell törölni csak hibát. Valószínű csak az aksi miatt lett hiba ezért nem akarok hozzáértőhöz szaladgálni hogy nyomjon egy entert meg fizetni 3ezret.

Az ELM326 kábel a héten elkerül hozzám, remélem az jó lesz erre.

Előzmény: Törölt nick (22719)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22720

Kódolásom megvan, és asszem jó is ami most az irányítókban van, de ha legközelebb megáll vele a srác megnézem, mert ez durva csalás :-(

Előzmény: Beeboy84 (22715)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.27 0 0 22719

Találni a neten elég vcds-t öreget pl. 312est kínait. Hibatárlóra jó meg pár apróságra de az airbaggal vigyázz, mert van pár vezérlő amit el tud rontani.

Hogy miért? Azért mert kínai :-)

Előzmény: Jena307 (22717)
napoli008 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22718

"mi a véleményetek?"

 

Vidd el egy hozzáértőhöz és eszedbe se jusson turkálni az agyába!

Előzmény: Jena307 (22717)
Jena307 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22717

Sziasztok, ajánlanátok valami nem túl drága kábelt és progit 98-as B5 passathoz, ELM326-os kábelt tudok szerezni, de nemtom jó e.

Bele akarnék nézni a hibatárolókba, meg a lufi lámpát törölni kellene, 3napja van meg nemtudom mi lett vele, lehet hogy megmerítettem az aksit azért maradt égve, ezt kellene törölni, meg jó lenne ha lenne úgy is meg lesz pár évig a vas.

Van egy cimbim azt mondja már 12ezer ft-tól kapni faszát ami profi a Vaghoz. mi a véleményetek?

 

tschokker Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22716

nekem is felső holtpont után írja 1,2 fokkal és jó büdös, hidegen füst is szokott lenni

Előzmény: peti0106 (22704)
Beeboy84 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22715

Itt meg tudod nézni, bár (tudomásom szerint) a VCDS is kiírja a kódolási lehetőségeket. Nem lehet, hogy ABS-es alapból CAN jelként kapta a sebességjelet?

 

http://de.openobd.org/skoda/octavia_1u.htm#17

Előzmény: Törölt nick (22714)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22714

Nem kódoltam mivel a vezérlő, és az óra 1 kocsiból jött ki ami szintén 110lovas volt 15ös kerekeken.

Amiben más, hogy ebben a gépben nincs abs-amibúl az óra való abban meg volt.

 Sok mindenben nem változna a kódolás szerintem bár nem néztem bevallom.

 

Előzmény: Beeboy84 (22713)
Beeboy84 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22713

Óra jól lett kódolva a csere után?

Előzmény: Törölt nick (22712)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22712

Váltó nem volt, viszont az óra igen

A kocsi 99es octi az óra és a vez pedig 2004. Lehet, hogy más volt a jeladó?

VAgy nem lehet hanem tuti :-)

Előzmény: C20NE (22710)
PetiG4 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22711

Igen úgy néz ki, alapból több menü van benne.

Nézd meg a mailed közt.

Előzmény: Donibcsi (22703)
C20NE Creative Commons License 2010.11.26 0 0 22710

A Váltó és/vagy az óra volt cserélve?

Előzmény: Törölt nick (22709)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22709

Valakinek ötlete:

 

Skoda octávia 2004 1.9tdi 240km/ó órája sokat csal.  150el halad az ember óra szerint valóságban GPS szerint 190el.  Mi okozhat ekkora csalást?

 Lehet az órában valami korrekciót végezni vagy valamiféle illesztést ami erre vonatkozik?

 

Általában pont fordítva szokott lenni. Óra szokott többet mutatni cca 7%al, de itt fordított sajnos a helyzet.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22708

mica-r-nek igaza van. A közeledben keress valakit.

 Kérdezz itt, hogy nincs e valaki a környékedről aki ránézne.

Előzmény: peti0106 (22705)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22707

Ellenőrizd le a vezérmű szinkronját VCDS-el.

Előzmény: peti0106 (22693)
mica-r Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22706

Szerintem a közeledben legyen ilyen valaki

Előzmény: peti0106 (22705)
peti0106 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22705

Ajánlhatnál valakit!Előre is kösz!

Előzmény: Törölt nick (22701)
peti0106 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22704

Azon már túl vagyok!:)De sajnos megmarad a tünet!

Előzmény: Donibcsi (22702)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22703

Jobb mint amit küldtem?

Többet tud?

Előzmény: PetiG4 (22697)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22702

Húzd le az egr csövét, hátha az akad fel.

Előzmény: peti0106 (22698)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22701

Előbb a gyárit rakjátok fel.

Ezután lehet szórakozni a programmal ha nem elég az előtöltés.

 De normális szakemberhez vidd aki írt már szoftot. Itt is van pár ügyes szakember.

Előzmény: peti0106 (22698)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22700

Azt hittem gyári szoft van fent. Akkor előbb rakjátok fel a gyárit és ha akkor abbahagyja akkor egyértelműen valami gebasz van a szoftban.

Előzmény: peti0106 (22693)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22699

Nem rendeltem még ilyet de gondolkodom rajta. Csak ott írja, hogy érdemes a programot letölteni abból kiderül minden. De hibaüzenetet dob állandóan ha meg akarom nyitni a feltelepített programot.

 Valami nem kóser a progrmmal szerintem, de még 1x majd megpróbálom.

Előzmény: Donibcsi (22685)
peti0106 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22698

Lehet,hogy meg van a probléma!40 Cfokos hűtöviznél a befecskendezés kezdete FHPután 1,2 fok.Szerintem ez elég későn van!Üzemmeleg motornál ez bele fér a tűrésbe,de szerintem ilyen hőmérsékletnél későn van.Ezt hogyan lehet orvosolni?

Előzmény: Törölt nick (22680)
PetiG4 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22697

Jelentkezett az keresett emberke. Rendes volt, elküldte ő is ajándékba a programot.

Előzmény: Donibcsi (22691)
peu Creative Commons License 2010.11.25 0 0 22696

Nekem az elégetlen csipös füst a légtömegmérö hibályától volt. Csipte az ember szemét.

Előzmény: peti0106 (22694)
mica-r Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22695

Érdemes lehet megnézni a tartalmat, az nem egy nagy feladat. Mielőtt elmerülsz a mechanikus hibák keresésében.

Előzmény: peti0106 (22693)
peti0106 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22694

A füst elégetlen gázolaj!A víz nem fogy!Kb 2 hónapja hengerfejeztem!

Előzmény: vwopel (22679)
peti0106 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22693

én a pd elem állapatát néztem,ott mindegyik 0 !A füstölés kb 40 C foknál kezdődik és 60 fok körül kezd csökkeni!Ha minden igaz át van írva a szoft!Ez okozhatja?

Előzmény: Törölt nick (22675)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22692

Itt van a raktárban, BMR motkódoshoz, HTB váltókóddal. 5000km van benne.

Előzmény: TDI-111 (22689)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22691

Ha rájössz a használatára, szólj:)

Mailban.

Előzmény: PetiG4 (22690)
PetiG4 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22690

Köszönöm szépen.

Előzmény: Donibcsi (22688)
TDI-111 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22689

Hali nem tudsz DSG váltót?

Mert most jöttem a Juvenálból és ott mondták :(

Előzmény: Donibcsi (22688)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22688

Elküldtem.

Előzmény: Donibcsi (22687)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22687

Nekem megvan ez a progi. SOHA nem használtam, tudása a béka segge alatt van.

Ha kell átküldöm....már ha megtalálom:)

Előzmény: PetiG4 (22682)
PetiG4 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22686

Köszi az infokat.

Előzmény: Törölt nick (22683)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22685

Most akkor nem műxik? nem reklamáltál?...vagy műxik?

Előzmény: Törölt nick (22684)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22684

Mondjuk lehet, hogy csak nekem de ez nem megy, mármint a program:

 

http://bolthely.hu/obddiag/id/04958_CMD_CAN_FLASHER_1251

 

Pdig abból minden kiderül azt írja. :-)

 Utoljára még 88000ft volt most eléggé akciós a termék.

Előzmény: PetiG4 (22682)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22683

Netről való a szoft, szerintem ha jól körülnézel lehet megtalálod ingyen :-)

 

2x rendeltem tőlük, eddig 2x megjött a csomag, bár 1x reklamáltam, hogy késik 1 hónapja a dolog és újraküdte így aztán megjött.

Asszem hajdúböszörményi-onnét jött a csomag.

Előzmény: PetiG4 (22682)
PetiG4 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22682

Urak!

Valaki ismeri a vag eeprom programmer nevű programot? Érdemes vele foglalkozni?

Ismeri ezt az emberkét valaki ? http://bolthely.hu/obddiag/id/08091_Vag_eeprom_programer_update_Frissites_kk_l_

Mekkora szélhámos? Nekem még egy emailemre se válaszolt.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22681

Általában izzítási problémák fordulnak elő, vagy porlasztó vagy hidrotőke, vagy rosszul záró szelep esetleg víz, ha fogy. Persze lehet még pár oka.

 A vizet megérezni a fagyálló szagáról többnyire, elégetlen gázolaj meg csípős, de ezt te is tudod.

 Én ezekkel találkoztam eddig. :-)

Előzmény: Törölt nick (22680)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 22680

Kezdetbe az elégetlen gázolaj, szar izzítás. Igaz perceket írt.

Előzmény: 409 (22677)
cam aro Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22678

""milyen a füst ?""

....milyen Szinu  a fust... ? 

 

Maskor oly preciz vagy a szinkodok lekerdezeseben.. ;) 

Előzmény: vwopel (22676)
409 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22677

"...hidegindítás után pár percel rettenetesen el kezd füstölni,..."

 

 Mi a logika abban, hogy ezt az izzításhoz kötöd?

Előzmény: Törölt nick (22673)
vwopel Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22676

milyen a füst ?

indítás után jó 1 darabig ?

vized nem fogy esetleg?

Előzmény: peti0106 (22672)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22675

Mennyi a pd elem? Milyen értéket mutat-nem ugráll pl. 0.30ról 1.30ra?

Előzmény: peti0106 (22674)
peti0106 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22674

izzítás ok,pd elemek vcds szerint jók,hőfokjeladó is ok!

 

Előzmény: Törölt nick (22673)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22673

Izzítás? porlasztók?

Előzmény: peti0106 (22672)
peti0106 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22672

Sziasztok!Ismét segítségre lenne szükségem!Van egy Passat 1.9 PDTDI,hidegindítás után pár percel rettenetesen el kezd füstölni,aztán melegen elhagyja.Még sok időm nem volt vele foglalkozni.A hibatároló üres.Mi okozhatja?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22671

Röhely.

Rakták volna vissza a gyári szoftot, pénzt vissza és csókolom, ha már nem értenek hozzá.

 Vagy legalább próbáltak volna meg T. nyomást emelni, vagy előtöltést vagy befecsiből visszavenni hátha elhagyja a füstölést, de még ez sem.  Kóklerek, csak a tudásukat minősítti.

 

Lehet neten rendelnték a szoftot és felrakni meg már megy. :-(

Előzmény: kolcsar (22669)
csiigammer Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22670

sziasztok.olyan gondom volna hogy:anno meg lett vásárolva a bosch kps540 diagprogi.nem emlékszem hogy mi volt az eljárás menete de telefonon lett aktiválva.most a laposba kevés lett a 80gigás vinyo-vettem nagyobbat bele,de nem merem lecserélni mert a diagprogramot nem fogom tudni átvinni rá.hogy hol és milyen modon lehet ezt ujra aktivvá tenni?van valami ügyfélszolgálat?köszönöm a válaszokat elöre is..

kolcsar Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22669

Nem is az a poén hanem a Rózsadomb autóügynökségnél vette anó az ember a kocsit,ott ajánloták neki hogy erösebre tudják csináltatni mert kivül belül tetszett neki csak a 90-lovast tartota gyengének mivel hegyre járós!!

 

Ott ajálták neki hogy megcsináltatják a tuningot plusz 70-ezerért!!!

 

Aztán mikor visza ment reklamálni a füstölést elhajtoták és egy ismerös révén került hozzám!!

Előzmény: Törölt nick (22657)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22668

Kornél! Nehéz lenne a poszt előtt a google fordítót használni?

Ellenőrizd a váltóelektronika hibatárolóját.

Előzmény: TDI-111 (22667)
TDI-111 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22667

Ezt a hibát írja :

 

1 Fault Found:
005714 - Please check DTC Memory of Transmission Controller
P1652 - 008 - Implausible Signal
Freeze Frame:
Fault Status: 01011000
Fault Priority: 0
Fault Frequency: 1
Reset counter: 40
Mileage: 121494 km
Time Indication: 0
Date: 2010.07.01
Time: 14:21:02

Előzmény: TDI-111 (22666)
TDI-111 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 22666

Jó napot kívánok

 

 

Olyan gondom van egy 2006 -os 170le PD TDI Passatom Dsg váltos , 2000-3000 fordulaton rángat hidegen melegen , de van amikor abba marad oljban 20000km van mi lehet a gond?

 

 

Választ előre is köszönöm

mica-r Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22665

epromtartalomban valami nem használt részre

Előzmény: Donibcsi (22664)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22664

Én még olyat nem láttam....meg ugyan hova? wsc az i2c-ben van, esetleg alvázszám helyére?

Előzmény: mica-r (22663)
mica-r Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22663

Nyilván van ilyen.

Kultúrabbak valami félreeső üres helyre beszúrják.

Előzmény: Donibcsi (22662)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22662

22649...és a német is teleírja a nevével. Minap csináltunk egy a2-t, dán tuning, benne a suttyó fjörslesfifos

Előzmény: mica-r (22661)
mica-r Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22661

Én is azt gyanítom hogy nem jellemző kis hazánkban a nagyon profi prog író.

A külföldi szakember nem nagyon csinál ilyet a jó programhoz sem. A verseny ecut szokták lejelszavazni, de az eléggé más  tészta.

Előzmény: mrginopalaka (22655)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22660

Újat tudok eredetit 350eu-ért, angol, vagy cseh.

 

Ha érdekel keress meg privátban és megdumáljuk.

Előzmény: Törölt nick (22658)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22659

Mennyiért szeretnél venni? És milyen nyelvűt?

Előzmény: Törölt nick (22658)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22658

Urak!

 

Van esetleg valakinek eladó használt VCDS elérhető áron ?

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22657

Na az meg már mindennek a teteje.

Mi az hogy nem enged be a mérőcsoportba?

 Ez nagy kib.szás. Hogyan ellenőrizze az ember, hogy minden érték a helyén van e?

 

Ilyet azért már tényleg minek kell?  a reklámot még megértem valamelyest, de hogy se írni se olvasni ne lehessen.  Ez mind azért van, hogy az ember megfogja magának a kuncsaftot.

Előzmény: kolcsar (22656)
kolcsar Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22656

De azok nem itt vanak nagyon kis hazánkba:)))

 

Lásd a jó multkor kérdeztem mit lehet csinálni olyan Golf PDTDI-vel amit chip-chip-csókáztak okádja a füstöt és ha meg akarod nézni a Szoft kód helyén az van irva HOSSZÚ KÓDOLÁS és nem enged be sehova se méröcsoportba sehova!!!

Igaz hogy arra senki nem reagált itt nagyon!!!

 

További kellemest mindenkinek!!

Előzmény: mrginopalaka (22655)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22655

Arra nem gondoltok, hogy ezek a tunerek komoly pénzt, időt és tudást fektettek a munkájukba????!!!!

És ilyen módon próbálják védeni magukat.....

Szerintem az a kókler aki a neten vásárolt dvd-ről ész nélkül írogat!!!

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22654

tdi? 01--> mérőblokk-->11/3as ablak.

Előzmény: TDI-111 (22652)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22653

Szóval van rá megoldás :-)

 

Én kiszedtem volna a flest tuti és a vezérlőhöz való szoftot kapott volna majd írtam volna rá egy chippet az embernek csak hogy megnyugodjon-persze mindezt az Ő beleegyezésével.

Előzmény: Donibcsi (22650)
TDI-111 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22652

Hello

 

Segítséget szeretnék kérni hol lehet a pillanatnyi turbó nsomást nézni vag com-mal

 

Választ elöre is köszönöm....

Audi 1,9 TDI 1Z Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22651

Szevasz Doni!

 

A szám: 028 906 021 E

 

De a könyv ír hozzá: FD, FE, ET végűt is.

Előzmény: Donibcsi (22627)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22650

Az nem jó...meg miért is lenne jó? leforrasztom kiolvasom?

Ki lehet azt ügyesen szedni:)

Előzmény: Törölt nick (22647)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22649

Pontosan. Okos német betesz a flash alá egy kódolót, így csak ő tudja visszaolvasni, ha meg kiveszed a flash-t, egy nagy hablagyot olvasol ki. A fordítója fordítja a procinak...meg a német tunernek, így azt le is öntheti. Magyaroknál meg látod....a kóklerség a divat.

Előzmény: peu (22648)
peu Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22648

És akkor többet ősem tud belenyulni?

Előzmény: Donibcsi (22645)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22647

És hogy sikerült aztán kiolvasni? Szétt lett faragva majd új flest kellett belrakni? Vagy sikerült kibányászni úgy hogy egyben maradjon?

 

Nem 1 láb nem volt leforrasztva a panelre? Asszem így is megoldható, ogy ne lehessen kiolvasni.

Előzmény: Donibcsi (22645)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22646

:-)

Igen Ő szokta így áttírni.

De minek oda reklám ezt nem értem. Ha valamiben jó vagyok annak híre megy úgy is-az ilyen reklám már csak lealacsonyítt szerintem.

 

Ráadásul 2helyre is berakja-egyikbe asszem az hogy kollárchip a másikba talán a tel száma volt.

VW szám helyett volt asszem, hogy kollárchipp és a mellet lévő ablakban a tel szám.

Előzmény: mistermekkmester (22644)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22645

Én is...meg úgy irta meg a szoftot, hogy ne lehessen kiolvasni kábelen, a flash-t meg leöntötte gyantával.

Kókler köcsögök.

Ezzel csak a szervizeket szopatja.

Előzmény: mica-r (22643)
mistermekkmester Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22644

De :-)

Előzmény: Törölt nick (22640)
mica-r Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22643

Láttam már olyat, hogy egy kocsiban nem eredeti ECU volt, meg a tuner kiírta a VAG számot meg a bosch számot is belőle.

Előzmény: mica-r (22642)
mica-r Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22642

úgy is bele lehetne írkálni hogy megmaradjon annyi ami az azonosításhoz kell

Előzmény: Donibcsi (22641)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22641

Láttam már ilyet, németeknél ez a menő, Hans beleírja a nevét. Komolytalan fasság, de hogy magyar chipes is ezt csinálja....kezét kellene eltörni!

Előzmény: Törölt nick (22640)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22640

Nem szabi írta a szoftot?

 

Asszem az Ő munkájában talákoztam ilyennel, de azt hittem anno, hogy ez kábel hiba.

 Ott az azonosító helyén reklám volt :-)

Előzmény: mistermekkmester (22638)
direx Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22639

Bocs de akkor Donit miért hurrogtad le.

Hidd el ha ugy álsz hozzá akkor segit.

Akkor a lényeg. Amint olvastam is az irásodban , hogy a programban amikor élő adatokat nézel a bal felső sarokban nem találsz cimkézést. Az lenne a labbels. fájl.

Előzmény: mistermekkmester (22638)
mistermekkmester Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22638

Ja.ja, az lesz az, csak nekem a label meg stb fájlok nem sokat mondanak...

Előzmény: mrginopalaka (22637)
mrginopalaka Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22637

A csippelésnél tudatosan megváltoztatták a motorvezérlőd azonositóját, ezért nem ismeri fel a VCDS.

Előzmény: mistermekkmester (22633)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22636

Arról van szó röviden, hogy a VAG protokollt kezelő programok, legyen az VAS, VCDS,...stb csak akkor alkalmazhatnak címkézést

ha van amit. Ha aprogram nem tartalmaz megfelelő címkét, akkor nincs amit alkalmazzon. Pont. A többi az mind "folklór".

Előzmény: mistermekkmester (22632)
sanya1981 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22635

elnézést, label file-ok.

Előzmény: sanya1981 (22634)
sanya1981 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22634

Miből vannak kitörölve milyen csippeléssel, ami tulajdonképpen programozás...? ááááá hadd ne merüljünk bele!

 

Szerintem arra gondolsz, hogy a vcds programból szimplán ki vannak törölve a log file-ok stb

Előzmény: sanya1981 (22629)
mistermekkmester Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22633

Én a saját szememmel látott dolgokat írtam le. De ha már itt tartunk, ugyan áruljátok már el a nagy titkot, had világosuljak fel.

Előzmény: Donibcsi (22630)
mistermekkmester Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22632

Igen, és? Melyik szón is lovagolunk most?

Előzmény: sanya1981 (22629)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22631

Nem ír a gyerek-szerintem már nem is fog.

Az angolt jobban töri mint a lenygelt ezek szerint :-)

Előzmény: Donibcsi (22630)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22630

Az, hogy nekem milyen tudásom van, nem változat a tényen, hogy Te írsz hülyeséget.

Előzmény: mistermekkmester (22628)
sanya1981 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22629

"A comp vezérlő programjában vanak kitörölve a kérdéses paraméterek. Valószínű, h vki programozta( csippelte) és kitörölte" Olvasd el ezt a mondatot párszor!

Előzmény: mistermekkmester (22628)
mistermekkmester Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22628

Hát lehet, mert te vagy itt a nemtudoménkicsoda, aki olyan hatalmas tudással rendelkezik, h az szinte hihetetlen.  Én a saját tapasztalatomat írtam le, és amíg a csippes ki nem törölte a szóbanforgó dolgokat, addig ha rávittem az egeret egy adott négyzetre kiírta , h mennyi a min-max érték. Azóta pedig semmit nem ír ki, na erre legyen valami okos magyarázatod. Várom...

Előzmény: Donibcsi (22625)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22627
vezero gyari szama?
Előzmény: Audi 1,9 TDI 1Z (22618)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22626
menjen vele 4-500km-t, utana megjelenik. De minek nyomkodja?
Előzmény: wastegate (22614)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22625
apam.......ekkora baromsagot reg olvastam.
Előzmény: mistermekkmester (22611)
hobe Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22624

Khm..., nyilvan az 21/5W-os izzo helyett betettem egy 21 Wattosat, ami szepen rovidre zarta a a ket erintkezot.

Kosz a segitseget!

Előzmény: Vaves (22622)
hobe Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22623

Upsz, azt nemreg csereltem, megnezem! Koszi szepen!

Előzmény: Vaves (22622)
Vaves Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22622

Ha duplaszálas a féklámpaizzód (21/5W), akkor vagy szarul van benne a foglalatban, esetleg az izzón belül ér össze a két szál (jártam már így).

Esetleg a vonóhorog csati. Lényeg, hogy valahol összeér a bal helyzetjelző vezetéke a féklámpáéval.

Előzmény: hobe (22620)
hobe Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22621

Ja, az ESP neha bejelez, egyszer az ABS-sel egyutt is tortent ilyen.

Előzmény: hobe (22620)
hobe Creative Commons License 2010.11.21 0 0 22620

Sziasztok!

 

Ezmiez?:

 

Implausible brake light switch signal

 

brake switch ki lett cserelve, jelenseg ugyanaz maradt:

Feklampak a fek benyomasara mukodnek, viszont a bal elso helyzetjelzo is vilagit. Helyzetjelzo/tompitott bekapcsolasara folyamatosan vilagitanak a feklampak is.

Bal parking light bekapcsolasakor feklampak vilagitanak, jobb parking light-nal nem.

 

Vezetek problema? Egyeb otlet?

 

Koszonom elore is!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22619

Az egy klón 805ös cseh volt.-nem volt jobb. Amire én használtam elég volt, csakhát ha jött volna egy új 2010es verda nem tudom, hogyan diagoltam volna vagy egyáltalán rá e mertem volna dugni.

 Címkék volt benne minden féle 2010es is.

 

Megtartottam az összes eredetit ami az eredeti csatiban volt-van csak ami nem szerepelt közötte azt másoltam átt.

Az én kocsimhoz (octi 1.9tdi) nem volt címke. Így hibát írt. Most van és megy szépen írja a dolgokat ahogy a klón kábellal is.

Nem volt semmi gondom a klónnal sem, csak mivel jött egy jó vevő-hát vigye. Raktam hozzá még egy kevés pénzt és vettem eredetit- az a tuti mindíg.

 Így nyugodt vagyok tudom hogy a kábel rendben van és nem okozat nagy hibát-vagyis bízom benne. Több bizalmat fektetek az eredetibe mint a klónba az tuti :-)

Már fogásra is komolyabb az eredeti és mintha gyorsabban komunikálna-szóval elégedett vagyok az erdetivel így most már teljes mértékben.

Előzmény: M.Jocó (22617)
Audi 1,9 TDI 1Z Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22618

Szevasztok!

 

Továbbra is várom az ötleteket a nagy ászoktól!

 

Még egy kérdés: A tempomatot melyik mérőcsoportban és hogyan lehet bekapcsolni?

Audi 80 1,9 TDI 1Z.

Négy öt féle motorvezérlő elektronikát gyártottak az autóhoz. A végükön lévő betűjelzés más. Valójában mi a különség köztük?

 

Köszi!

M.Jocó Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22617

Hm... klón csatoló programjából használtad a címkét? Talán az jobb program volt mint

a tied az eredeti......talán másnyelvű is volt? !

Előzmény: Törölt nick (22612)
wastegate Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22616

Ok köszönöm, tovább adom a gazdinak ...

 

Köszönet!

w

Előzmény: M.Jocó (22615)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22615

Majd ha közeledik a vég -:) addig csönd van.

Előzmény: wastegate (22614)
wastegate Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22614

Srácok ...

 

SRI nullázás után a műszercsoporton nem jelenik meg a hátralávő km/idő ... mi a teendő.

 

 

 

 

 

2002. A4 1.8T (BEX)

 

Köszönöm ...

w

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22613

Én nem törölgetek semit sem a vezérlőből. :-)

Én írom rá a szoftot-így ez nem áll fent.

de közben kaptam az infót a sráctól akitől vettem és így sikerült megoldani.

Előzmény: mistermekkmester (22611)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22612

NAh. Sikerült. Találtam itthon khmm-clón kábelen lévő címkéket és azok közül pár nem volt ebben benne. Most berakva sikrült-megy.

Nem mertem szarozni az új kábellel nehogy elrontsam.  A clónt már eladtam, de a programjában még szerencsére megvoltak.

 

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: M.Jocó (22610)
mistermekkmester Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22611

Nem kábel hiba. A comp vezérlő programjában vanak kitörölve a kérdéses paraméterek. Valószínű, h vki programozta( csippelte) és kitörölte. És ez tuti, mert az enyém is ilyen...

Előzmény: Törölt nick (22606)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22610

Azt javasolom, hogy keresd meg a forgalmazót és kérjél tőle megfelelő

címkét. Egyébként a magyar verzióban van címke a legtöbb európai modellre,

de ha nincs, akkor azt le lehet kérni a fordítótól.

Előzmény: Törölt nick (22609)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22609

Szia. Cseh nyelvű, nem tudom ki a forgalmazó-meg lehet állapítani valahogyan?

 

Itt is jól ismert ember hozta.

Előzmény: M.Jocó (22608)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22608

Milyen nyelvű a csatolód? Ki a forgalmazója?

Előzmény: Törölt nick (22606)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22607

Vagyis a LABEL file nem megy.

Előzmény: Törölt nick (22606)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22606

Kérdés a hozzáértőktől.

 

Az mitől lehet, hogy egy eredeti vcds nem írja ki azokat a dolgokat, amiket pl. ha rámegyek a motor-mérőblokk és valamelyik ablakra, hogy kidobja hogy mi a helyes érték.-Vagyis hogy mibe kéne beleférni.

 

A bal felső sarokban sem tudom megnyitni azt a fájlt-súgót ami leírná az egyes ablakokat hogy mire van.

Annyi van oda írva, hogy chyba-vagyis hiba.

 

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22605

:-)))

 Ő lenygel angolt használ :-D

LOLKA BOLKA-saját nyelvüket sem értik sokszor.

 

Szerintem google fordított azért nem érted :-)

 

Nekem még nem írt. Angolul könnyebb volt neki biztos.

Előzmény: Donibcsi (22603)
wastegate Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22604

Kezdődő szelep égés ill. lekormolódás is szóba jöhet szerintem ...

 

w

Előzmény: Kisa (22597)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22603

Képzeld, nekem most írt vissza, de esküszöm nem értem mit akar...angolul:(

jobban érteném ha lengyelül írta volna.

Előzmény: Törölt nick (22602)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 22602

Szerintem írástudatlan a lengyel és a hirdetést is úgy iratta meg valakivel.

 Nemválaszol-vagy nincs otthon.

Előzmény: Donibcsi (22586)
Kisa Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22601

Kösz, a testpontokat még nem ellenőriztem, jó ötlet.

A jeladók jelei megérkeznek az ECU-hoz,egyenként megmértem a csatlakozónál, (a kiolvasó értékei is valós értékeket jeleznek), a kábelkötegeket csatlakozókat mozgattam,kontatktspray-vel átfújogattam.

Az ECU-t szétszedtem, nem találtam rajta beázás nyomot, fólia repedést, vagy csatlakozó tüske forrasztásának a törését.

 

 

Előzmény: lmgs (22600)
lmgs Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22600

Nézd át a testpontokat és kontakttisztítóval kezeld le a motorvezérlő csatlakozóját.

 

http://www.sof.hu/?q=node/9/27

Előzmény: Kisa (22597)
Audi 1,9 TDI 1Z Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22599

Szevasztok!

 

Egy érdekes hibajelenséget tapasztalok.

Rángat az autó és légtömegmérő hibát ír ki, a szkóp pedig érdekes dolgokat produkál.

A hiba nem állandó.

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

Kisa Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22598

Pumpát, szűrőt nem cseréltem. Egy jól működő motoron pontosan azonos nyomásértékeket mértem.Egyszerűbb volt , mint pumpát keríteni, átszerelni...stb.

 

Kisa Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22597

A tulaj szerint nem, sőt elsőre nem is tudta mi az az etanol.Hihető egy idősebb úré, alig jár vele, a hiba pedig szép fokozatosan jött elő.Újonnan vette évek óta használja.

Értem én, hogy lehetne rendszernyomás is, de egy csomó dolgot nem magyaráz.

Közepes terhelés körül, felett teljesen jól működik.

A gyorsítási dúsítás is mérhető a szondafeszültségen.

Az alapjárat meg olyan szegény, hogy folyamatos égésmimaradásokkal épp csak meg a fojtószelep nem győz szabályozni.

Egy nagytengelyes versenymotor megirigyelhetné a járáskultúrát :)

 

Az etanollal üzemelő motoroknál én is sok problémás pumpával találkoztam.

 

 

lmgs Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22596

Etanollal volt hajtva?

 

Szűrőcsere volt? Próbapumpa bele lett rakva? A Fabia pumpákat (főleg, ha nem mai darab) gyilkolja az etanol. Nem kevésről tudok, ami etanolos üzemben pár ezer km után meghalt. Nyomásszabályzás a szűrőben van, az általad leírt nyomás elég kevés.

 

Én is megpróbáltam etanollal hajtani hasonló (AQW) motort, de nekem nem vált be. Baromi magasra szökött a fogyasztás, pedig csak 50:50-be volt keverve. Tiszta benzinnél sem csökkent le utána, motorvezérlő reset megoldotta.

Előzmény: Kisa (22580)
Kisa Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22595

Mivel nem tudtam mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy a nagy szelephézaggal a motor szinte teljesen normálisan viselkedett, visszaállítottam a hidrotőke működési tartományába.Természetesen elromlott a hiba fennáll.

Egy ismerős kereskedésben végre találtam egy ilyen motorral szerelt Fabiat, elvittem a nyomásmérőt és tizedre pontosan ugynazokat az értékeket mértem.Benzint már korábban lecseréltem, így a pumpa,szűrő,benzin,nyomásszabályzót hibát kizártam.

A szelephézagos kisérlet sikere miatt újra mértem végnyomást (egyenletes 14Bar) és veszteséget (ezt mérni nem tudtam,de gáztömör, sehol nem hallottam szivárgást a karteren kivül, talán 5% körüli érték lehet).

Ha mégsem a hidrotőkék támasztanak ki üzem közben, akkor a szelepállítás utáni javulás csak attól lehet, hogy kisebb szelepnyitvatartási időkkel, gyakorlatilag összenyitás nélkül stabil az alapjárat...

A gyújtás időpontját még nem ellenőrizem, bár a kiolvasó 5-10 fok körüli előgyújtást mér, folyamtosan változik az érték, de ilyen döcögő,épp üzemelő motornál ez normális lehet.Kedden hozzák vissza akkor ráakasztom a strobit.Teljesen magyarázná a hibákat a túl kis előgyújtás, vagy a holtpont utáni gyujtásidőpont.

 

Addig is kösz mindenkinek a segítséget.

 

Kisa

 

gsipos Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22594

Sziasztok!

 

Eladó Ross-Tech kábelt keresek, HEX+CAN-eset és ha lehet USB-set, de ez nem lényeg. nem akar valaki esetleg ilyesmitől megválni?

 

Előre is köszi

 

Sipi

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22593

Írtam neki várom a választ.

Full lengyelül  sikerült haver épp itt volt nálam Ő meg keni vágja a lengyelt szó szerint.

Feleségét onnét szerezte :-))))

Előzmény: Donibcsi (22586)
Kisa Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22592

Felmerült bennem, hogy nem szivatnak-e a hidrotőkék azzal,hogy kitámasztanak járó motornál.(volt néhány ilyen eset).

Mértem végnyomást ill. veszteséget az rendben van.

Kitekertem az állítócsavarokat, hogy teljesen kirugózzanak a tőkék és innen állítottam még 2-3 tized hézagot.

A motor járása drasztikusan javult, egyenletes eltűntek az égéskimaradások 90%-ban.

CO néhány század %, HC 40-5ppm, Lambda 1.03 azaz teljesen jó.

Próbaúton is jól működik, megjött alul a nyomaté.A pillanatnyi fogyasztásmérő az eddigi 1.0 fölött mért alapjáraton, most 0.6-0.7 L/h.

 

Ami továbbra sem jó, azon túl hogy így persez nincs megoldva a hiba, de mindkét hibakód visszajön a látszólagos jó működés ellenére.

Nerm gondolnám, hogy a tőkék okozzák a hibát, az olaj minősége is rendben van, nem túl rég cseréltem.

Nyomozok tovább...

Donibcsi Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22591

Ezek a motorok felnyomják 3,2-3,3ra....a 2.8 még mindig karcsú.

Előzmény: Kisa (22589)
409 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22590

Nem üzaszűrő csere után lett ilyen?

Előzmény: Kisa (22589)
Kisa Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22589

Helló!

 

Nos, megmértem a rendszernyomást, rosszul emlékeztem (vagyis nem emlékeztem).

alapjáraton stabilan 3.0 Bar, teljes terhelésen átmenetileg leesik, 2.8-2.9 Barra.

Leállítás után is tartja a nyomást.Azaz jónak tűnik.

Fene ....

 

Kösz !

 

Kisa

409 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22588

"Abból gondolnám azt,hogy az üzemanyagnyomás nem okozhatja a hibát, hogy a többi üzemmódban teljesen jól működik a rendszer."

 

 Inkább ne gondolgodjál, ha a nyomásmérőd _pontos_!! ~30%-kal alacsonyabb nyomás ugyanennyivel csökkenti a befecskendezett mennyiséget. Ez már nem az elhanyagolható kategória. Szerintem cserélj üzaszűrőt a benne lévő nyomásszabályozóval együtt.

Előzmény: Kisa (22587)
Kisa Creative Commons License 2010.11.19 0 0 22587

Donibcsi,

igen, írtam,hogy nem emlékszem a pontos értékre, de nem néztem utána mennyi a rendszernyomás.

 

Azért nem foglakoztam ezzel,mert terheléstől függetlenül tartja az értéket, a pumpa szállítási mennyisége nyomástól függetlenül közel azonos, 2 liter/perc körüli.

A nyomásszabályzást egyébként pontosan nem tudom hogy oldják itt meg,nincs visszafolyó ág, és a benzinhídnál sincs nyomásszabályzó.

Gondolom egyszerűsítettek és már a pumpánál szabályozzák a nyomást a relatív nyomásértéket (változtó szívócsőnyomás/rendszernyomás) pedig szoftverből korrigálják.

 

Abból gondolnám azt,hogy az üzemanyagnyomás nem okozhatja a hibát, hogy a többi üzemmódban teljesen jól működik a rendszer.

1/3-ad terhelés fölött minden rendben, gyorsítási dúsításkor megvan a kellően dús keverék a lambda jelfeszültség 800mV körüli.

 

Persze lehet, holnap utánanézek, ennek a tippnek, megmérem újra.

Tudnál segíteni abban, hogy szabályozzák a rendszernyomást,hogy lehetne kideríteni a nyomásszabályzó hibát ?

 

Kösz !

 

Kisa

Előzmény: Donibcsi (22582)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22586

Annyit írtam neki, hogy érdekel a cucc, és postázza-e magyarba, és mi a fizetés módja?

 

Ha ennyit megírsz neki polandul, azt megköszönöm. Felhívi inkább nem hívnám...abból csak baj lenne:))

Előzmény: Törölt nick (22585)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22585

Ja és hogy lengyelen belül postáz és további infóért hívd a tel számot vagy küldj mailt.

 

Előzmény: Donibcsi (22577)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22584

Csak annyit ír, hogy ezt a vez egységet akarja eladni vagyis eladó a képen látható ecu és hogy garanciát vállal az összs termékére amit elad.

 

Küldjél privátban egy szöveget, hogy mit írjak neki és lefordíttom aztán ha akar akkor visszaír.

Előzmény: Donibcsi (22577)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22583

Na igen, csak magyarul nem:))

Előzmény: M.Jocó (22576)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22582

rendszermyomás állandó 2-2.2 Bar

 

Az igen karcsú egy 3-baros rendszernek.

Előzmény: Kisa (22580)
tschokker Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22581

Ha a hőmérséklet szabályozást maxra állítod akkor sem fúj meleget? Mert ha a belső hőmérséklet szenzor fals adatot (meleget) érzékel akkor ha "csak" 20-25 fokra állítod a klímát akkor nem fog fűteni mivel szerinte meleg van az autóban. Viszont ha "HI" állásba teszed akkor tolja a meleget.

 

Előzmény: fourwheels (22578)
Kisa Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22580

Sziasztok !

Egyérdekes hibával küzdök 1-2 napja, hátha tudtok segíteni.

Skoda Fóbia 1.4, 2001-évj., AME motorkód.Hengerenkénti Siemens befecskendezés.

Jelenség:

Alapjáraton dadog, instabil,épp csak üzemelő motor,kis terhelésen nyomatékszegény, megtorpan.

Hibakódok : 17549 - azaz légtömeg számítási probléma (legalábbis így gondolom)

                  P0171 - szegény keverék

A keverék egyértelműen szegény alapjárat és közelében.

Falsh levegő kizárva, minden tömítés át lett nézve, cserélve (még a HF töm is.),fékszervó, tankszellőztető..stb rendben van.

EGR rendszer nincs a motoron.

Lambda szonda, MAP szenzor,levegő és vízhőm. szenzor kimérve, mindegyik rendben.

Alapjáraton nem működik a lambda szabályzó ciklus, 50-100mV mérhető, nem hajlandó dúsítani, a befecskendezési idő 4-5 msec.

Mechanikai baj kizárva (kompresszió,veszteség,vezérlés,gyertyák trafók rendben.)

A négy henger egyenletesen szegény keveréket kap.Körbefújkáltam alaposan féktisztítóval, nem találom (nincs) falsh levegő.

Viszont óvatosan féktiszítóval "etetve" az alapjárat kisimul a szondafeszültségen is látszik a változás.

Hasonlóan tudok javítani a dolgon,ha kézzel annyira befogom a fojtószelepházat, így tovább növelve a fojtást.

A fordulat nem csökken, a járás is kisimul, egyértelműen dúsul a keverék, a mi a szondafeszültségen is látszik.(3-4-600mV)

megpróbáltam normalizálni ezt az állapotot 500mV körül tartani a szondafeszültséget azaz lambda 1 körül a keveréket, de a szabályzási ciklus nem indult el így sem.Bár lehet ez nem jelent így semmit, ebből nem vontam le következtetést.

A lambda szinuszos szabályzása 3-4000-es üresjárati fordulat körül indul el, és jól működik 1 másodperces periódisban 2-800mV közt megy rendesen.

Fojtószelep adaptáció megvolt (legalábbis remélem,mert a saját műszeremmel ezt nem tudtam megoldani, így márkaszervíz csinálta.Persze hozzátartozik,hogy ők a hibának a szondát jelölték meg, 90 EFt-os árajánlattal, mert csakagyárijóatöbbiegyévigsemegy.)

Szóval ez sem segített, pedig bíztam benne, olyan,mintha nem lenne jó a fojtószelep helyzete.

Az alajárati szívócsővákuum, 4-450 mBar (mért érték, de a Map is ezt méri), ami elég kevésnek tűnik, pedig a döcögés ellenére a fordulat 800rpm.

Benzinhíd rendszermyomás állandó 2-2.2 Bar (nem emlékszem pontosan), a benzint lecseréltem, nincs benne bioethanol.

Kifogytam az ötletekből, segítsetek légyszives, bármilyen ötlet jól jön.

 

Kösz !

Kisa

 

robika1 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22579

Szia!
Vedd le a két csövet a fütőradiátorról,melegvizes mosóval kezdj bel nyomni forró vizet és közben nézdd meg füt e?Mindig így teszteljük.Általában csak ki kell mosni.Valaki lehet öntött bele hütőtömitőt az dugitotta el.
Nézd meg menet közben VCDS-el,hogy tartja e az üzemi hőfokot a motor.Mutató becsaphat!

Előzmény: fourwheels (22578)
fourwheels Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22578

Üdv az uraknak!

 

Passat B6 1.9pd digitklímával, gyengén vagy egyálltalán nem füt. A radiátorra menő mindkét cső meleg ,vizhőfok ok, temosztát ok,vizpumpa ok, hibakód nincs,  hideg-meleg csappantyú müxik.

Olyan érzésem van mintha lehülne a radiátor mert lassan fordul meg a víz,de tiszta minden nincs eldugulva stb.

 

Valakinek vmi ötlete?

 

Köszi

Donibcsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22577

Ez kellene nekem: http://allegro.pl/sterownik-komputer-8e0906018ah-audi-a4-i1280235285.html

 

Írtam az ott látható emailra angolul, de nincs válasz, mert ugye azt sem tudom, hogy az egyáltalán az eladó címe, vagy valaki másé.

Az oldalon leírtak érdekelnének, hogyan tudom megvenni ezt, meg pár sort kellene írni neki lengyelül, mert úgylátom az angol nem az erőssége:)

M.Jocó Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22576

http://www.vcds.pl/   itt a lengyel kollegánk bíztosan tud -:)

Előzmény: Donibcsi (22574)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22575

Ha nem szakszöveg lehet ki tudom hámozni.

 Szlovák, cseh az megy. Lengyelből minden 3.-4. szót ismerem :-))))

 

Google nem tud segítteni vagy valmi jó fordító program?

Előzmény: Donibcsi (22574)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22574

Köszi!

 

más: tud valaki lengyelül?

Előzmény: M.Jocó (22573)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22573

Olyan.  Majd értesítelek, hogy honnan vedd el Bp-en.

Előzmény: Donibcsi (22572)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22572

Köszi!

Ez olyasmi mint a Vw által kiadott VESIS, ami az Eu modellek mellé kiadott service manual az US modellekhez?

Küldj légyszi, megköszönöm, belenéznék.

Előzmény: M.Jocó (22571)
M.Jocó Creative Commons License 2010.11.18 0 0 22571

Elsősorban az USA modelleket. Van sok átfedés, de az EU modellek típikus darabjait nem.

Nekem van egy jópár belőle, még a kilencvenes évek végéről, de már akkor nagyon sok

Eu modell egyszerűen hiányzott az adatbázisból.

Ha kell kűldők neked belőle ízelítőt.

 

Előzmény: Donibcsi (22569)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.17 0 0 22570

Urak!

 

A Ross-tech-nél árult Bentley Publisher's Repair Manuals csak az amerikai modellekhez van?

 

azt írta az index, hogy a hsz-em nem tartalmaz szöveget...aztán mégis:S

Előzmény: Donibcsi (22569)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.17 0 0 22569

A Ross-tec-nél árult Bentley Publisher's Repair Manuals csak az amerikai modellekhez van?

ZAG Creative Commons License 2010.11.17 0 0 22568

Szia!

 

Minap jártam egy Swifttel ugyanígy(lambda 0.06V) ott a tankszell.mágnesszelepe volt szar,és nem zárt ,mindig szívta a falsot....ezért írtam..

Előzmény: German-car (22567)
German-car Creative Commons License 2010.11.17 0 0 22567

Köszi ZAG!

 

Már én is gondoltam rá, a pumpa elég zajos, de a tankszellőző hibája nem valószínű mert akkor tankoláskor "fújna" a sapka talán.

A fékrásegítő vákumcsöve lyukas volt, de ledugóztam. ott nem szívhat falsot. 

Eléggé köhögve jár kihagyogat, fokozatos fordszámemelésnél, VCDS-ben elég kezdő vagyok és a mérőcsoportok leírását nem találom, sztem ott lesz a megfejtés.

 

Előzmény: ZAG (22565)
fürrer Creative Commons License 2010.11.16 0 0 22566

Sziasztok!

Az normális, hogy a központizár vezérlőt gyujtás nélkül is lehet diagolni?

Ugyanis a haver egy 98-as A4-ben elkezte cserélgetni az elemet.

Nem sikerült neki....

A távírányító feltanitását ugy akartam megoldani, hogy gyujtás-kivülről lezár-zárógomb nyom.

Nade csak egy kulcs van hozzá.

Végülis sikerült, mert nem kellett gyujtást ráadni.

Ez igy originál, vagy már okoskodtak benne valamit?

ZAG Creative Commons License 2010.11.16 0 0 22565

Üza.nyomás,esetleg tankszellöztető rendszer hiba?!

Előzmény: German-car (22561)
G1clutch Creative Commons License 2010.11.16 0 0 22564

Várom... Mi a hiba?

Előzmény: Donibcsi (22554)
Vaves Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22563

Ha gyári állapotú, tehát semmi utólagos nyavalya nincs benne, akkor illik 20-25 mA alatt lenni.

Előzmény: Törölt nick (22562)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22562

Urak!

 

A kérdésem nem túl bonyolult, gondolom Ti otthon vagytok benne....

Arra lennék kíváncsi, hogy egy 98-as évjáratú TDI pasatnal és egy 2006-os pdtdi passatnal mennyi lehet az akkuból felvett "üresjárati" áram?

Amikor semmi sem megy, minden zárva van, de pl a risztó nem aktív...

Az egyik can-buszos a másik nem... van-e valami különbség?

Köszönöm!

 

German-car Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22561

Üdv Úrak!

 

Szenvedek egy Polo Classic-kal. AKL 1,6 SR motoros 2001-es a gép, visszarobban a cucc a szívósorba. Lekérdezősködtem és a motorvezérlőt adta időszakos hibára. Járó motornál nem írja újra a vezérlőegység hibát /visszarobbanások közben sem/, csak 15-20 mp alapjárat után. Szívórendszer tömített, vezérlés jelen, gyertyák újak, befecskendező okés, lambda jel 0-0,7V közt. Már alig van ötletem segííííííííííííííííítttttttssseeeeeeeeeettttteeeeekkkk..........

 

Előre is thx

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22560

Az volt a baja. Vettem új kapcsolót.

 

Benyomtam és széttörött valami a közepében rögtön.

 

Köszi a segítséget.

Üdv.

Előzmény: Donibcsi (22558)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22559

Mit kéne írnia 000át?Erre gondoltam én is de nem tudtam mi képpen és hol látom ezt ezért kérdezek itt.

Köszönöm.

Előzmény: Donibcsi (22558)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22558

Ott a baj. Be van nyomva a kuplung.

Csere, de előtte ellenőrizd.

Előzmény: Törölt nick (22557)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22557

100 át ír

Előzmény: Donibcsi (22556)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22556

Kuplungpedál kapcsoló

006 2-ik ablak

Előzmény: Törölt nick (22555)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22555

Itt is jártam. Köszi. szépen.

 

 

Erre valakinek valami ötlete:

 

Passzat AVB (1.9pdtdi 74KW).  Tempomat utólagos beszerelése történt. Kábelok helyén, kódolás jó elméletileg(11463), diagban megjelenik, de mégsem megy.

 

6os mérőblokkban bekapcsolt állapotban 1.0 vagyis aktív. Kikapcsolva 255--nem nulla.

22es mérőblokkban(bekapcsolva a ccs)

 1es mező 9.0

2es            00011    RES gombra 01011    Set gombra 00111  Ahogy annak lenie kéne.

 

3as   0.0

4es  144.0

 

 

Hibatároló üres az összes. Kódolás minden gyári ABS, gateway, fedélzeti, motor.

Próbáltam más kódolásokat használni de sikertelenül.  Az autó gyári első tulajos-senki sem piszkálta még.

 

 

Deaktiválást, aktiválást elfogadja. Aktiválási idő is kivárva minden esetben.

Vezérlő volt kint pár órára.

Köszi minden építő segítséget.

Előzmény: mozsar80 (22550)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22554

Aham...tehát Te nem rontasz el semmit, mindent leellenőriztél, hex-ben kiszámoltad, mégsem jó az autó. Akkor mégis mi lehet a hiba?

 

Van egy tippem.

 

Előzmény: G1clutch (22551)
Vaves Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22553

A 24Cxx-es eepromot akár csipesszel is írhatták, ekkor nincs nyoma a forrasztásnak.

Előzmény: G1clutch (22552)
G1clutch Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22552

Forrasztós technika. Semmi mást nem buheráltak rajta, csak ki- meg visszaforrasztották a két epromot. Más nyom nincs. :(

Előzmény: Törölt nick (22547)
G1clutch Creative Commons License 2010.11.15 0 0 22551

A gyárit tettem rá. Az eredeti epromjai megvoltak, azt módosítottam.

Előzmény: Donibcsi (22546)
mozsar80 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 22550
Előzmény: Törölt nick (22549)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.14 0 0 22549

Köszi, Őt kerestem de nem találtam.

Előzmény: szur tdi (22548)
szur tdi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 22548

probálkozz itt:

 

http://ckvi.hu/

Előzmény: Törölt nick (22545)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.14 0 0 22547

eeprom? az is a 90 lovasé? Mert akkor sosem lesz jó. Nézd meg, hogy azt nem e cserélték a flashel együtt anno.

Előzmény: G1clutch (22503)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 22546

Talán a megoldás: mégsem a gyári programot tetted rá.

Előzmény: G1clutch (22542)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.14 0 0 22545

Sziasztok.

Megtudná mondani valaki, hogy hol tudnék beszerezni eredeti VCDS-t de csehet.

Úgy hallottam az olcsóbb.

 

Köszi szépen.

peu Creative Commons License 2010.11.14 0 0 22544

AVDI.

Előzmény: PetiG4 (22543)
PetiG4 Creative Commons License 2010.11.14 0 0 22543

sziasztok!

Egy kis segítség kéne login olvasáshoz. Adott egy g4 2000 évj 1J0920825 motometer boo v01 km óra, ehhez tud valaki olyan progit ami tuti megfejti az pin kódot,  a vag tacho 3,01 és a vag k commander 1.4 már próbálva lett.

 

G1clutch Creative Commons License 2010.11.13 0 0 22542

22503-ra senkinek nincs ötlete?

Előzmény: G1clutch (22503)
mozsar80 Creative Commons License 2010.11.13 0 0 22541

Nagyon Szívesen.

Előzmény: gerencsertomi83 (22540)
gerencsertomi83 Creative Commons License 2010.11.13 0 0 22540

Szia! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

Előzmény: mozsar80 (22539)
mozsar80 Creative Commons License 2010.11.12 0 0 22539
Előzmény: gerencsertomi83 (22538)
gerencsertomi83 Creative Commons License 2010.11.11 0 0 22538

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Nemrégiben vásároltam egy Vag-Com ODB2 VW-Audi hibakódolvasót, ami angol nyelvű program. Esetleg nem tudnátok segíteni, hogy honnét tudok beszerezni egy magyar nyelvű kézikönyvet? A korábbi hozzászólások között találtam egy linket, de sajnos az már nem aktív:-( Várom Ötleteiteket, segítségeiteket! Köszönettel: Tamás

cam aro Creative Commons License 2010.11.10 0 0 22537

Muszerfali gombokkal lehet nullazni inspectiont.

 

Az ESP meg vagy feklampa kapcsolo.. vagy fojtoszelep. (tulnyomoreszt )

Előzmény: jeti72 (22533)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 22536

Hali!

ESP lampa: nem 100% de lehet a féklámpa kapcsoló is. Nem emlákszem tisztán de mintha mikor ilyen ben kellet cserélnem az is világitott volna.

Előzmény: jeti72 (22533)
jeti72 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 22535

tehát akkor ki kell olvasni, hogy mi a hasfájás ... ill, lábfájás :)

 

Köszi a segitsget, és választ! :)

Előzmény: nemkri (22534)
nemkri Creative Commons License 2010.11.10 0 0 22534

Szia!

 

Igen,lehet nullázni nem kell hozzá "kütyü".

 

ESP lámpára ötlet:

             azért világít a hibajelző,mert hibakód tárolódott a vezérlőben.

Előzmény: jeti72 (22533)
jeti72 Creative Commons License 2010.11.10 0 0 22533

Sziasztok!

 

Adott egy 2001es polo 1,4 75Lovas, aminek vilagit az ESP lampaja, illetve 'Insp' felirat villog a kilometeroraban .. utobbit lehet nullazni, mint anno a golf3-at, gombokrol, vagy kell hozzá kütyü? ... ESP lámpára ötlet?

 

Köszi!

 

J

cam aro Creative Commons License 2010.11.08 0 0 22532

Storno az olcsobb.

400+ VAT.

 

bocsi.

Előzmény: cam aro (22531)
cam aro Creative Commons License 2010.11.08 0 0 22531

Donibcsi.. atneznel te is az Autoszero topikba ?

Tanacstalan vagyok. :)

Szerszamodat lattam ujsagban boven olcsobban.. (360+ VAT ) egyenlore net linket keresek hozza.

Koszi.

grandegabo Creative Commons License 2010.11.07 0 0 22530

Köszike

Előzmény: sanya1981 (22529)
sanya1981 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 22529

openobd.org

 

Előzmény: grandegabo (22528)
grandegabo Creative Commons License 2010.11.07 0 0 22528

Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Rádió kódolásnál a segéd buborékra lenne szükségem, mármint ami bele van írva, hogy melyik szám mit kódol.. Fontos lenne! Előre is köszi a segítségeket!!

sanya1981 Creative Commons License 2010.11.07 0 0 22527

Vas 5054a "kábelt" vágja vki? Van egy magyar verzióm-de amit az ember az ebayen vesz és eredendően angol, azzal is műxik a magyar szoft?

epicsabi Creative Commons License 2010.11.05 0 0 22526

Üdv mindenkinek !

 

Keresnék nagyon egy  Audi A4 2000 évjáratú   8D0 919 861 H (VDO B15 )  kilóméterórához tartalmat a 93LC66 -ba.

 Valaki kicsit kitőrőlte az adatok nagyrészét belőle.

 

epicsabi@gmail.com

 

Köszi

Donibcsi Creative Commons License 2010.11.05 0 0 22525

Urak!

 

A4 1.6 2004-es ALZ motoroshoz keresek motorvezérlőt.

8E0906018AH vagy AL végű.

epicsabi Creative Commons License 2010.11.04 0 0 22524

Azért jó az a kis Texa Txt !!

Előzmény: kolcsar (22523)
kolcsar Creative Commons License 2010.11.04 0 0 22523

Üdv!!

Sajnos ez a hátránya a mindenhez értö,és mélységébe semmihez sem jó teszterekkel!!

Nem ez az elsö ilyen a többi se jobb alapfunkciókra jók,de másra nem !!

Vag-Con vagy VCDS-sajna nem igazán megy ilyen letöltésekkel,keresél egy olyant akinek van csatolója eredeti és attól kérj segitséget!!

 

Üdv:Kolcsár

Előzmény: Süni A6 (22522)
Süni A6 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 22522

Sziasztok.

 

Segitségre lenne szükségem. Audi A6 előtöltés méréséhez (vezérműszí cserét követő állítás)) kellene egy működő VAG-com. Soros csatim van meg a ODB csati. Ha valaki tudna egy linket megköszönném. 3. valamilyen verzió jó de nem tudom a serialt megadni neki. :(

 

Most vettem egy TEXA TXT és nem tudom vele megcsinálni (1,5milla az ára) nevetséges.

 

Köszönettel,

 

A sün

409 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 22521

Igen, ez így van, de itt azt írja, hogy nincs kapcsolat a két vezérlő között. Így meg nem tudja a motvez, hogy kell, vagy sem beavatkozni. Van logika abban amit gondolsz, hogy ilyenkor alapból elveszi a teljesítményt, de ezek az autók lehúzott ABS vezérlővel is rendesen mennek.

-tapasztalat- :-)
Előzmény: C20NE (22520)
C20NE Creative Commons License 2010.11.04 0 0 22520
És ha az ABS-be integrált a kipörgésgátló, vagy annak egy része? Nekem pont a teljesítményt veszi el, igaz benzinesen, a kipörgésgátló, és az ABS-ből kapja a jeleket.

-agyalgat-
Előzmény: 409 (22516)
Donibcsi Creative Commons License 2010.11.04 0 0 22519
Üzanyagrendszer?...szűrő?....tandemszivattyú?
Előzmény: cam aro (22514)
kkn Creative Commons License 2010.11.04 0 0 22518
Köszi, majd kipróbáljuk!
Előzmény: 409 (22517)
409 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 22517
Előzmény: kkn (22512)
409 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 22516

Az ABS miatt nem fog visszavenni.
Előzmény: Octi19 (22515)
Octi19 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 22515
Elméletileg ha az ECU nem lát valami perifériát amit egyébként látni kellene (és az ABS eléggé fontos) akkor képes vissza venni a kraftból. Mindenek előtt a hibakódot kellene megszüntetni (mármint a kiváltó okot) Azután a turbónyomást kellene monitorozni.
Előzmény: cam aro (22514)
cam aro Creative Commons License 2010.11.03 0 0 22514

...tobb szem, tobbet olvas alapon..bocsi. >>

 

""

Urak.

 

AHY 1.9 PD Galaxy/Sharan. 03"  automat valtos !

EGR szakadt membran, folytoszelep "solenoid" ereszt, egy turbo nyomocso repedt utan vegre van mar turbonyomas.

 

Ero tovabbra sincs a /z egyebkent jo allapotban levo/ kocsiban.. :((

Nyulik mint a ragogumi.. eddig 3000f/p tol tobbet nem forgott..most hasonlo.. csak mar kemenyebben jar.

 

Hibakod hogy nincs kommunikacio ABS, es ECU kozt.*  

mas kod nincs... eladatban mit latni lehet, az helyen van. (szerintem )

 

* Okozhat ez ilyen jellegu power leszabalyzast ? 

Vagy mi a tipp.. mit kellene latnom/ keresnem ? 

 

koszi.

 

 

 

peti0106 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 22513
Köszi! :)
Előzmény: PetiG4 (22511)
kkn Creative Commons License 2010.11.03 0 0 22512
Üdv srácok!

Ti talán tudjátok azt, hogy Golf V-nél ki lehet úgy nullázni a szervíz-intervallum kijelzést, mint a Fabia I-nél, meg a testvér Polonál, a beállító gombokkal?
Utóbbiaké benne van a könyvükben, de a Golfnál nem találtunk ilyet. Azt csak műszerről lehet nullázni, vagy mi nem találtuk meg a leírást?

Köszi!
PetiG4 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 22511

Szia ez, nagyon egyszerű csak vag com kell hozzá. A motorvezérlő 0 as csatornáját kell resetelni majd a km óra 0as csatornáját kell reseteni, elmenteni és kész is.

http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/immobilizer2.html

Előzmény: peti0106 (22510)
peti0106 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 22510
Sziasztok!Szeretnék egy kis segítséget kérni!Skoda Octavia 1.9 TDI 98-as évjárat AGR motorkód.Motorvezérlőt kell cserélni!Hogyan kell az immot összehangolni az új ECU-val?Előre is köszönöm!
G1clutch Creative Commons License 2010.11.02 0 0 22509
Nem!
Előzmény: mistermekkmester (22507)
409 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 22508

Kedves Uram, értem én! :-)
Előzmény: C20NE (22506)
mistermekkmester Creative Commons License 2010.11.01 0 0 22507
Esetleg nem lehet , h 90 lovas a comp is ?
Előzmény: G1clutch (22503)
C20NE Creative Commons License 2010.11.01 0 0 22506
Már megint igaza van !

Inverter a köznyelvben minden ami pl. 12V-ból előállít 230V-ot, (esetleg hegesztő berendezés, ami elektronikával lett megoldva). Ezek között valóban sokban, de nem mindben, benne van az a védelem amit említettél.

A notebook tápok, amik szivargyújtó töltőről mennek, nem inverterek, hanem DC-DC konverterek, ezek állítják elő a 12V-ból a 19V-ot. ( Valójában a működési elvükben nincs sok különbség az inverterek és ezek között ). Ezekben nem szokott lenni védelem, ami az autó akkumulátorát védené. Amíg a vezérlő , ha leizzadva is, de elő tudja állítani a bemenő feszültségből a szükséges kimenőt, működnek, majd ha ez alá esik a bemenő, lekapcsolnak. Az, hogy ez az alsó határ hol van, tervezője válogatja, de az igényeseknek 10V alatt szokott lenni. És én botor módon ezekről akartam beszélni, csak valami miatt, lehet az előzmények okán, inverterre állt a szám.

És ezek között van olyan, aminek egy normális autóban meg sem kottyan az indítózás, ha ezen folyamat alatt valami furmány okán a szivargyújtó energiaellátása nem kapcsolódik le.

- vagy valami ilyesmi -

:-)
Előzmény: 409 (22497)
Octi19 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 22505
Próbáld ki hogy működik-e mert motorfék üzemmódban nem ad naftát a motornak, viszont ha kinyomod a kuplungot akkor az alapjárati üzamennyiséget juttatja a motorba.
Viszont a kuplung kinyomása leoldja a tempomatot is és ha a jeladó bizonytalankodik akkor a tempomat is összevissza fog működni mert néha úgy érzékeli mintha kinyomnád a kuplungot.
Előzmény: tschokker (22504)
tschokker Creative Commons License 2010.11.01 0 0 22504
Tempomat ki van kapcsolva.
Előzmény: Octi19 (22502)
G1clutch Creative Commons License 2010.10.31 0 0 22503
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek!
Adott egy Seat Ibiza 2000-es évjárat, ASV motorkód. Az autó csiptuningos volt már akkor is mikor hozzám került. Most módosítani akartam a programon, mert nagyon füstölt, és kiolvasva a progit láttam meg, hogy valami f*sz 90 lovas progit töltött rá és azt módosította.
A lényeg az, hogy miután a rátöltöttem a saját gyári szoftverét nem lehet bekapcsolni az ASR-t, csak világít a lámpa a műszerfalon és nem reagál a gombra. Ha visszatöltöm a régi progit, akkor működik.
Kell az ASR-t aktiválni, vagy mi?
Köszi a válaszokat!
Octi19 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 22502
Bizonytalan kuplung jeladó? Van tempomatod? Ha igen, az nem hülyéskedik?
Előzmény: tschokker (22501)
tschokker Creative Commons License 2010.10.30 0 0 22501
Az utóbbi időben motorfék hatása kicsit hullámzik az autómon, ilyenkor a pillanatnyi fogyasztás kijelző is 0-ról felmegy pár decire vagy akár 1liter/100km értékre is.
Vagcommal megnézve semmi élő vagy tárolt hibakód nincs.
Az autó AVF-es 1,9 pd.
Valakinek esetleg tippje hol keressem a hibát? Elég zavaró ez így, olyan mintha időnként pöcögtetném a gázpedált lejtőn lefele gurulás közben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!