Keresés

Részletes keresés

sirocco Creative Commons License 2006.07.10 0 0 342

Szia!

Hát határozottan fejlődsz, bár az ajkak még mindig nem tökéletesek, és továbbra is azt mondom, vehetnéd erőteljesebbre az árnyékolást.

A vonalakról már nem is mondok semmit... :-P

 

Előzmény: nortx (338)
nortx Creative Commons License 2006.07.09 0 0 341
Ohhh és tényleg! :DDDDD Ejj szegénykém! :) Nem akrtam neki én púpot! :P Én is észre vettem, hogy ez már jobb lett. :] Gyakorlok folyamatosan! :] Addig is sziasztok! Jó mozaikozst! :P
Előzmény: Muybridge (340)
Muybridge Creative Commons License 2006.07.08 0 0 340
Egyértelmű javulást érzek már a rajzaidon, különösen az alsó képen oldottál meg szépen dolgokat. Egészen jól térbe van rakva a fej, és az orr megrajzolása is (a talán eddig elhanyagolt) megfigyelésről tanúskodik. Jól megfigyelted az arc további részeit is, így a pofacsontot és a szemeket is. Így már nem olyan stilizáltak az alakjaid, mint eddig voltak és szerintem ezen az úton kellene továbbhaladni.
Viszont, ha megengedsz egy észrevételt...én ott a fej és a test találkozásánál kezdenék vmit, mert bizony attól az érdekesen megrajzolt hajtincstől úgy tűnik, mintha a lánynak egy púp nőtt volna a tarkójára.:) Persze szerencsére ez könnyen kijavítható.
Attól a vonalasfüzettől meg nyugodtan szakadj el...hidd el, hogy az nem segít a rajzolásban..és tegyük hozzá, azt nem is erre találták ki.:)
Előzmény: nortx (338)
nortx Creative Commons License 2006.07.08 0 0 339
"Ez a kép elég jól sikerült, igyekeztem nem maszatolni, ill csak a testen maszatoltam! Arcon egyáltalán nem."

Ezt a második képhez akartam írni! :DDDD
Előzmény: nortx (338)
nortx Creative Commons License 2006.07.08 0 0 338
Na akkor most vissza térek, egy picit a régi rajzok korszakhoz! :]]] Én nem mozaikoztam mostanába, hanem rajzoltam :P Nézzétek el nekem! Köcce ^^

Nos íme a 2 kép! Vároma véleményeket! (Ja igen vonalkás lap! :] Ha majd telelesz a füzet váltok! :DDD )


Bogi

Ez a kép elég jól sikerült, igyekeztem nem maszatolni, ill csak a testen maszatoltam! Arcon egyáltalán nem.

Ariel
Ankith Creative Commons License 2006.07.07 0 0 337

jól mutat a  kertben ez a  mozaik, bár nekem csempém nincs (egy eltőrt mázolt bőgre darabjain kivűl) eszembe jutott , hogy  a tojáshéjból is lehet mozaikot készíteni, bár a  felűlete, nem épp egyenes(egy régi kreativ burdában láttam), ezek után én is kedvet kaptam a  mozaikozáshoz:) persze mihez nem , függőben van egy festmény , egy óra, ...de mivel kinn dolgozok, nincs idő semmire örülök , hogy most hétvégére hazaugrottam.Vettem kinn egy kalligráfus sett-et kezdőknek 20 Eu volt,ha van  munka után még időm és energiám akkor avval gyakorlok, azótta elkészűlt egy graffit lábfejrajz is , de csak ha visszajöttem hónap végén ,akkor tudom megmutatni.

Addig is alkotgassatok!:)

Előzmény: ericica (323)
ericica Creative Commons License 2006.07.07 0 0 336
Kösz!!!!!!!!!
Előzmény: nortx (333)
stiglinc Creative Commons License 2006.07.06 0 0 335

 

Abba nem... de ? A gyíkok szoktak köveken napozni.

Előzmény: nortx (333)
nortx Creative Commons License 2006.07.06 0 0 334
Héhéhéééé! Mondta a franc hogy digitálisan rajzolok!!! Dehogy!!! Természetesen szabad kézzel! Az már más dolog, hogy szoktam digitálisan is! Esetleg kiszinezni stb... Vagy egészet digitálisan nem! Elöször mindíg megrajzolom! Persze vannak P.S munkák is... De azokat nem teszem ide...

Kösz....
Előzmény: extekergo (301)
nortx Creative Commons License 2006.07.06 0 0 333
Hehe! De jó lett a mozaik! :DDDD Én is megyek holnap terméskövet rakni! :DDD Sajna abba nem tehetek bele ilyen fain munkát! :P Nagyon jó lett! Besz@rás! xDDD

CSináltam azóta 2 új rajzot! :P Egész jó lett! Pláne a mostani amit még csinálok! Ja és a csíkok még mindíg benne orcátlankodnak, :DDDD Há csak engem nem zavarnak! :DDDD

Ezért előre is bocsi! Sziasztok!!!
extekergo Creative Commons License 2006.07.05 0 0 332
Értettem! Megyek is... :)
Előzmény: stiglinc (331)
stiglinc Creative Commons License 2006.07.05 0 0 331

 

Először is: dádát kapsz felelőtlen cselekedetedért :-)

Másodszor: beleolvasgatsz a Mozaik c. topicba és ott kérdezel, hogy itt ne legyünk nagyon OFFok :-)

Előzmény: extekergo (330)
extekergo Creative Commons License 2006.07.05 0 0 330
Nem figyelek ide és máris egy alkotó közösség alakul ki itt!
Tetszik. Ügyesek vagytok!
(én meg a múltkorába dobtam ki egy csomó maradék csempét, most pedig kedvet kaptam tőletek ragasztgatni. tényleg, hogy megy ez? mi kell ehhez?)
ericica Creative Commons License 2006.07.05 0 0 329
Dryvit hálóra ragasztottam fel , körbevágtam és egyben ragiztam fel a lábra
Előzmény: stiglinc (327)
stiglinc Creative Commons License 2006.07.04 0 0 328

 

Hát... lehet, hogy igazad van...

,...és csak idő és gyakorlás kérdése....

...csak nekem már nincs annyi időm hátra, hogy végigmenjek az úton, komótosan...:-))) 

Előzmény: sirocco (326)
stiglinc Creative Commons License 2006.07.04 0 0 327
Mivel és hogyan ragasztottad fel a hangyafarkincányi darabokat, hogy ilyen pipec  lett?
Előzmény: ericica (323)
sirocco Creative Commons License 2006.07.04 0 0 326

Igazán nem kell azért könyvet venned szerintem, hogy ezt megtanuld!

Egészen röviden úgy tudnám összefoglalni a mozaikká alakítási technikámat, hogy lemásoltam a gyík testének meg a hátán futó csíknak a körvonalát, aztán az egészet "bekockáztam". A lábujjakhoz jobban illettek a kis háromszögek. De általában az ilyen egyszerűbb körvonalakat ki lehet tölteni szabálytalan négyszögekkel, háromszögekkel, körökkel, körcikkekkel.

Szóval hamar megtanulható.

Előzmény: stiglinc (321)
ericica Creative Commons License 2006.07.04 0 0 325
Köszi, majd holnap kifugázom.
Előzmény: sirocco (324)
sirocco Creative Commons License 2006.07.04 0 0 324
Jaj de jó látni! Már ezért megérte! Szupi lett!!! :-))))
Előzmény: ericica (323)
ericica Creative Commons License 2006.07.04 0 0 323

sirocco!

Már nem dolgoztál hiába, máskor is szívesen fogadjuk a rajzaidat.

Köszi!!!!!!!!!

Előzmény: sirocco (315)
stiglinc Creative Commons License 2006.07.03 0 0 322

 

Sokkal jobb, mint amit a gépes tervezőprogramok tudnak!

Előzmény: sirocco (315)
stiglinc Creative Commons License 2006.07.03 0 0 321

 

 

Ahhoz képest, hogy kedvezményes, egész jó!!!! :-))) A szerzői jogokkal hogy is vagyunk????

Köszi!

 

Ma voltam a Barabás utcai Művészellátóban és rengeteg könyvet találtam, ami rajzolni tanít. A legjobban  a Rajzolás ABC v. vmi hasonló tetszett, de az 6e Ft, most éppen nem aktuális, pedig pont ilyesmire gondoltam magamnak.

 

Szóval, nem reménytelen.

Ti, akik tudtok rajzolni, valószínűleg nem is értitek, hogy mi az én problémám :-)

Előzmény: sirocco (315)
sirocco Creative Commons License 2006.07.03 0 0 320
Legfeljebb valami lájtos verzióban... mondjuk a kagyló, Vénusz nélkül :-D
Előzmény: cicó (319)
cicó Creative Commons License 2006.07.03 0 0 319

Stiglinc tuti megcsinálja! :)

Én spec. a Vénusz születésére gondoltam...az menne?:)))

Előzmény: sirocco (318)
sirocco Creative Commons License 2006.07.03 0 0 318

Aztán ne hiába törjem ám magam! Ha valamelyikőtök megcsinálja, mutassátok meg nekem is!!!

(Mondjuk a Feszty-körkép mozaikmintába való konvertálását nem vállalnám :-)))

Előzmény: cicó (317)
cicó Creative Commons License 2006.07.03 0 0 317

Ez marha jó lett! Ügyes vagy:)

Vigyázz nehogy szavadon fogjunk :)))

Előzmény: sirocco (315)
ericica Creative Commons License 2006.07.03 0 0 316
Köszi a mozaikosok nevében
Előzmény: sirocco (315)
sirocco Creative Commons License 2006.07.03 0 0 315

Mozaikminta tervezést vállalok kedvezményes áron ;-)

 

 

sirocco Creative Commons License 2006.07.03 0 0 314
Azt hiszem, a gyík nem is tartozik a bonyolultabbak közé. Majd kísérletezem, és délután felrakom az eredményét.
Előzmény: stiglinc (313)
stiglinc Creative Commons License 2006.07.03 0 0 313

 

Minden forma megoldható, inkább az egyes darabkák mérete kötött ( én kb. 5x5x mm-es darabkákkal tudok még dolgozni, kisebbel nem).

 

 Azért kell stilizálni, mert ha pl. egy gyíkot akarok elhelyezni egy falon, amin különböző színek, mintázatok vannak, az nem lehet krokodil méretű. A mozaikdarabkák viszont nem lehetnek túl aprók, mert azzal már nehéz bánni. Tehát a színárnyalatokból és a mintázatból is el kell hagyni valamennyit, úgy, hogy azért a kép jellegzetes maradjon és lehetőleg dinamikus is. És a kérdés az, mi hagyható el és mi nem, hogy a fenti cél megvalósuljon.

Biztos nem jól magyarázom, mert nem értek én ehhez - pont ezért szeretnék valahol utánaolvasni.

 

Ez egy ilyen gyík példának, de a problémám általános.

A fecskénél kb sikerült elkapni a lényeget úgy érzem, de az sokkal egyszerűbb, mert ott a forma a lényeg, szín meg csak egy van.

 

Előzmény: sirocco (312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!