Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 148
hi,
asszem felreertesz. En azt nem ertettem meg, hogy miert is tartod hangosank es tul erosnek a CP88-at.
Mert en nyugodtan lodoztem meg floberttel, es 9 mm PAK riasztoval is (ezzel azert modjaval) panelban es soha senki nem reklamalt. Azt mindig lehet mondani, hogy hangosan nezem az akcijofilmet. (Hasta la vista baby!!!):-))

Mi a jobb a CP88-nal? Hat pl. imho a CP99 mar valosaghubb a kiveheto patrontarral es a fesztelenitogombbal.
A legkiralyabb meg imho a 100% acel, mindene-mukodokepes Makarov - de ezekrol bovebbet talan a legfegyveres topicban celszeru.

Előzmény: Törölt nick (145)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 147
Több kitartást kérek... :-) A lentebb említett finn oldalon rendes 9mm pisztolyokra ajánlanak olyan hangtompítókat, ami nem takar bele a gyári irányzóvonalba. Nehogymá akkor ugyanakkora csővel ne lehessen egy légpisztolyt letompítani! Gondolkozom valami óccsó megoldáson. Még esztergályos is akad itt a munkahelyemen :-) Ha volna egy tolómérőd és pontosan le tudnád mérni a fegyvercső külső átmérőjét, meg azt hogy a cső közepétől milyen magasan van a célgömb teteje (ennél kisebb sugarú cső kell a külsejéhez), akkor lehet hogy gyártatnék egy próbadarabot.

Egyébként néha én is lövöldözök otthon egy CO2-pisztollyal. Valami Daisy, van vagy 10 éves. A szomszéd még sose reklamált, pedig a panelházak hangszigetelése ugye közismert. A kutyaugatás hangosabb, mint ez a légpisztoly.

Előzmény: Törölt nick (144)
Biovadász Creative Commons License 2003.08.22 0 0 146
Ahogy ezt az ábrát elnézem, még lamellékkal együtt sem kell valami csúcsesztergályos az elkészítéséhez. Én 10 évvel ezelőtt csak 1 hónapig voltam egy eszterga mellett (nyári gyakorlat , oh...:) de nem tűnik valami nagy durranásnak. Kivéve a csőrerögzítést, arra nincs ötletem.
Előzmény: Törölt nick (144)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 143
"...gyorsan lehűti a forró lőporgázokat" - momentán légpisztolyt akarunk hangtompítani... se forró gáz, se nagy nyomás. Ezért aztán ki lehet indulni mondjuk egy kis spray flakonból, az aljára pontosan középre fúrni egy 6 mm-es lyukat, a tetejét levágni hogy csak a hengeres cső maradjon, ide esztergáltatni akár fából is egy pontosan illeszkedő 5 cm hosszú dugót (ha 2" azaz 50,8 mm csupasz cső lóg ki a szánból), a közepén pontosan központos, pontosan a csőre illeszkedő furattal. Jelszó a pontosság, mert a csőből kilépő 4,5 mm-es lövedéknek egy 6 mm-es lyukon kell kitalálni... A dugót a külső csőbe be lehet ragasztani, a fegyver csövére... hm, ha nem akarunk arra menetet vágni... na ezen még gondolkozni kell.
Előzmény: fazekaslaci (142)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.08.22 0 0 142
Igazából csak egy, a csőre pontosan illeszthető cső kell, és abba vagy lamellák (amik megtorik a torkolatgázok áramlását), vagy acélfogács (a nagy felülete miatt gyorsan lehűti a forró lőporgázokat), vagy olajos rongycsíkok (a kínaiak előszeretettel alkalmazzák)

Laci

Előzmény: Thomaster (141)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 141
"Meséljen má' valaki erről picit aki látott-hallott ilyesmit" - anno a katonaságnál lövöldöztünk hangtompítós AMD-vel. Két méterre állva a lövő mellett nyílt terepen, csak a zár csattogása hallatszott. Igaz, abban a hangtompítóban egy vastag gumipogácsán ment keresztül a lövedék ez légpisztolynál nem alkalmazható.

Találtam egy weblapot, amin keresztmetszeti rajzok is vannak, ráadásul ezek jók légpisztolyhoz is, nincs bennük gumipogácsa:

http://guns.connect.fi/rs/index.html

Egy példa:

Előzmény: Törölt nick (138)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 140
"Gvass1: Te meg mit becsülöd le a 130m/s-es kommersz légpisztolyt. Miért, ebben az árkategóriában, ugyanilyen pontosság mellett, van sokkal erősebb is? "

nem becsulom le. Arra a celra tokeletesen megfelel, amire terveztek. Hobbicellovofegyver. Ahhoz eleg pontos es eleg eros.
(A teljesitmenye is csak 10 meter felett tunik nagyon gyengecskenek a valoban 7-7,5 J-vel szemben)

A CP88 kivalo darab, megjelenese idejen valoban forradalami volt, es megujulast, minosegi ugrast hozott ebben a szegmensben.

(De azert, hogy ezt valaki "tul erosnek" tartsa, azt kisse viccesnek tartom.)

Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.21 0 0 139
Egy pár hónapja jártam egy internetes oldalon sajnos a címére már nem emlékszem, és volt rajta egy pár videó ilyen hangtompítós témában. Sajnos hangosság/talanság ügyileg nem lettem okosabb, mert ha kokszra tettem a hangszórót akkor a Hangtompítós 22-es Ruger sportpisztoly is hangosnak tűnt. A filmeknek pedig úgy gondolom köze nincs a valósághoz. A ,,kedvenc" filmes jelenetem egyébként az mikor a koma fut az M 16-osával és a gumi fegyver szemmel láthatóan berugózik /asszem erre nincs jobb kifejezés/ a kezében.

Frank

Előzmény: Törölt nick (138)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 137
"Tényleg, ha nem tilos, akkor ezt miért nem gyártják sorozatban? Más ezen a bolygón nem lövöldözik otthon, csak én?"

Csekkold le a www.umarex.de oldal alatt az ujdonsagokat.
Walther Nighthawk "kompenzatora" szivaccsla kitomve a lukakat, erre tokeletes. masra nem nagyon:-))

Lasd bovebben majd a szeptemberi Kaliberben.

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.21 0 0 135
-A lövedéket toló gázokat folytja le a hangtompító ezért gondolom, hogy a hatásfoka is csökkenne, a pontosságot nem hiszem, hogy különösebben befolyásolná.
-Nem, valóban nem tömblakásban, én kint a kertben szoktam célbalőni. Pesze ifjabb koromban előfordult, hogy otthon is lőttem párat, ilyenkor egy kicsit feltekertem a magnómon a volume feliratú gombot. A szomszéd pedig megnyomta a villanyóránk fekete színű gombját. Úgyhogy ez sem volt a tőkéletes megoldás.

Frank

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.21 0 0 133
A svájci Brügger&Thomet cég biztos nagyon olcsón legyárt neked egyet.Hi-Hi Az utsó Kaliberben volt egy jó kis cikk róluk.
Gvass! Korábban volt valamelyik topicban egy elmefuttatás a hangtompítókról, nincs véletlenül egynéhány robbantott ábrád hangtompítókról. Csak elméletileg érdekel a kérdés, nem valószínű, hogy ilyet szerelnék a légpisztolyomra, a szomszédok már megszokták a hangját, az amúgy sem túl nagy teljesítményét pedig valszeg mégjobban lecsökkentené.

Üdv: Frank

Előzmény: Törölt nick (132)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 131
hi,
csak a LOfegyverre szerelheto hangtompito tiltott, tartasa jelenleg szabalysertes. Elkobzas+max 100e penzbirsag.
Legfegyverre szerleheto nem tiltott.

7,5 J alattisag. A CP88, ha meggebedsz sem tud tobbet, mint 5 joule. IMHO egyszeruen arrol van szo, hogy rossz mertekegysegekkel szamoltad ki a kepletet.

(BTW: akinek "bitang eros" es "hangos" a CP88, az azert ezt ne hirdesse.)

Előzmény: Törölt nick (128)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.21 0 0 129
Biztos? A hangtompító törvényi definíciója valami olyasmi, hogy "lőfegyverre szerelhető, annak torkolatdörejét csökkentő eszköz", márpedig a légpisztoly nem lőfegyver. Jogi téren jártasabb olvtársak, igazam van?
Előzmény: don_kihote (127)
don_kihote Creative Commons License 2003.08.20 0 0 127
Nem szabad!

:(((((

Előzmény: Törölt nick (126)
TP2000 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 125
Igazán nem akartam megsérteni senkit ezzel a mérhetetlenül paraszt beszólásommal, hogy "maroktáras", fogalmam sincs, hogyan kerültem egy városba, lehet, az a hülye gólya nézett el vmit...
De télleg! Komolyan, bocsánatot kérek mindenkit?l, de néha annyira bunkó vagyok! Remélem, -ha más nem is- Isten azért elnézi nekem... Nem akarok a pokolra jutni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gvass1 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 124
hi,
"a maroktaras kifejezes a fegyvertechnikai bunkosag szinonimaja"

idezet a Kaliber Magazinbol:-))

Előzmény: TP2000 (123)
TP2000 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 123
Csá!
Nem kell vkinek egy keserű TP2000-es, maroktáras, 4mm-es, 6lövetű flóbert fél éves garanciával?
qsx91@freemail.hu
BeeHind Creative Commons License 2003.06.19 0 0 122
Már régen elkelt a V6G, ne irjatok többet...
Előzmény: BeeHind (121)
BeeHind Creative Commons License 2003.04.29 0 0 121
Kihasználtság és gyakorlás hiányában továbbadnék a másfél hete vásárolt Keserű V6G fekete, aluminium(!) 3" gumilövedékes revolveremen, 30 gumilövedékkel és újratöltéshez 100 gumigolyóval és 135 startpatronnal. Értelemszerűen még 1 éves gari van rajta. 18 év felett engedélymentesen tartható.
Érdeklődni: uppsala@freemail.hu

Ha valakit érdekel az ajánlat, van hozzá link is:

Gyári ismertető a gumilövedékes fegyverekről:
http://www.keseru.hu/gumi.htm

Gvass ismertetője:
http://www.fegyver.org/ismertet/keseru_gumi.html

V6G alumínium revolver (képekkel):
http://www.keseru.hu/k43_v6g.htm

10mm KO gumilövedék:
http://www.keseru.hu/gumilovedek.htm

gvass1 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 120
hi,
a lovedeknek nem szabad atrepulnie mas teruletere, tehat megfelelo golyofogo kell, nem lodozhetsz ittasan, nem fordithatod ember fele, tehat csak amit ep elmevel elvarhat az ember...
Előzmény: BeeHind (119)
BeeHind Creative Commons License 2003.04.22 0 0 119
Köszönöm a választ!

>"biztonsagi szabalyok betartasaval"

Ez mit jelent a gyakorlatban?

Bee-Hind

Előzmény: gvass1 (118)
gvass1 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 118
hi,
a probajel a dob hatso, toltneyur feloli lapjaba van utve, elegge kicsi.

Amugy a joggyakorlat alapjan legfegyver illetve fegyverutanzat. Uritett allapotban, dobozban, taskaban szabalyosan szallithatod kozteruleten. maganteruleten, autoban legalisan lehet nalad megtoltve.

Gyakrolni maganteruleten (sajat lakas, telek, pince) vagy loteren a biztonsagi szabalyok betartasaval lehet.

Előzmény: BeeHind (117)
BeeHind Creative Commons License 2003.04.20 0 0 117
Nemrég vettem egy Keserű V6G-Al 3" revolvert.
Gyakorlati problémám, hogy a leírással ellentétben sehol sem találtam a próbajelet rajta.
Elméleti problémám, hogy nem tudom, hogy a hatályos jogszabályok alapján hol gyakorolhatok vele? (telken? erdőben? saját kertben? pince?)
Közterületen történő szállításkor elég a ürített állapotban a táskámban van, vagy azon belül még egy dobozba, esetleg zárható dobozban kell hordanom? Egyáltalán minek számít a fegyverem jogi értelemben? Légfegyvernek? Mert a flobert nincs megemlitve a 115/1991. (IX. 10.) kormányrendeletben...

Esetleg valaki tudja a választ?

SPIRIT Creative Commons License 2003.03.14 0 0 116
Köszönet!

Amúgy nem értettem az embert,egy rakás fegyvere volt legálisan(.38SW-tól a 9,3X74 nagygolyósig).
Minek kockáztat(életet és engedélyt) az ilyen?

Píísz!

S.

Előzmény: gvass1 (115)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 115
hi,
Keseru 6 mm-es soha nem keszult oylan, ami birta volna.
Az 1998-ban betiltott Alfa es Kora 6 mm-esekkel lehetett trukkozni (az sem volt annyira ecceru), a tavaly UJRAforgalmazni engedett peldanyokat mar eroteljesen lebutitottak.
Előzmény: SPIRIT (114)
SPIRIT Creative Commons License 2003.03.14 0 0 114
Hi,

Köszönöm és nem provokáció volt!!

1, ezzel tisztában vagyok,tényleg csak elméleti kérdés volt.
3,ez új.

Háttérinfoként-provokációt ismételten megelőzve-jó pár évvel ezelőtt(talán mikor kezdtek a flóbertek terjedni)mutatott nekem valaki egyet és nagy boldogan ecsetelte,hogy milyen jó lesz majd .22LR-ra.Azt nem tudom,hogy megcsinálta-e,de rá két évre még élve összefutottunk :))
Lehet,hogy ezzel kellett volna kezdenem ? ;)

Tényleg:az elképzelhető ,hogy a kezdetekben úgy készültek ezek,hogy bírták/bírták volna a .22-t?Mert ugye fordult már elő,hogy valamin "rontani" kellett,mert túlságosan jól sikerült?

THX még1x

S.

Előzmény: gvass1 (113)
gvass1 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 113
hi,
probalom nem provokacionak tekinteni kerdesed.

Nezzuk:
1. 2-8 ev szabadsagvesztes eles lofegyver engedely nelkuli gyartasaert/azza alakitasert
2. Kora, Alfa eseteben mukodik elmeletileg a dolog, deha valaki ugye egy komplett dobot le tud gyartani, akkor az geppisztolyt is tud csinalni
3. Keserunel hiaba teszel bele uj dobot, elesloszernel (.22 LR) a nyitott tuzfal miatt a kakas a szajadba belerobban

Előzmény: SPIRIT (112)
SPIRIT Creative Commons License 2003.03.14 0 0 112
Hi gvass1,

És mi a helyzet ha dobot cserélsz?Pl ha van egy ambiciózus és baromi ügyes esztergályos :)))

Üdv,

S.

Előzmény: gvass1 (93)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.28 0 0 111
hi,
kb. 10-15 meterre.
Előzmény: Gyrow (110)
Gyrow Creative Commons License 2003.01.28 0 0 110
Ahha. Nem tudod, hogy pl. egy 4 inches Alfa 4mm kaliberrel milyen messze (he-he, jó vicc) lehet még pontosan és némi erővel lőni?
Előzmény: gvass1 (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!