Keresés

Részletes keresés

TEE Creative Commons License 2006.12.23 0 0 186

Tényleg, Matiz, ha olvasod ezt, mikor lesz a következő??? Vagy jöttök hozzánk?

Matiz nekem azt mondta, hogy ha majd jobb idő lesz tavasszal, akkor meg kellene hivatnunk magunkat hozzád! ;-)

 

Csatlakozva Imihez boldog Karácsonyt és sok szép vonatozást kívánok!

Előzmény: Briko (183)
imi972 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 185

A hosszabb véleményemet elküldtem levélben

 

Köszönöm megkaptam, válaszoltam is.

 

Hát nem könnyű a döntés de a Merklin 1-es talán egy hangyányival vezett a veresenyben, erre alszom most egy párat, úgyis csak 28-án leszek net közelben akkor folytathatjuk a disputát a témáról.

 

Megragadva az alkalmat kívánok mindenkinek békés boldog karácsonyt!

 

Üdv: Imre

Előzmény: Briko (184)
Briko Creative Commons License 2006.12.22 0 0 184

Pro és kontra...

 

Én LGB-t gyűjtök, de nem tudok semmit se írni a Märklin ellen - az is szép a maga nemében, egy a fontos, nem a kezdőkészletes modellek alapján kell megítélni egy márkát, mert legalábbis az LGB-nél azok igencsak játék kategóriák.

 

A hosszabb véleményemet elküldtem levélben, de ha gondolod, ide is bekopizhatom.

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: imi972 (181)
Briko Creative Commons License 2006.12.22 0 0 183

Fejleszteni mindenen lehet, az LGB-n is található kidolgozottságbeli hiányosság, igaz a 4000 eurós gőzösén talán már nagyítval kéne keresgélni a hibákat...

 

Összeveszésről szerintem nem érdemes itt beszélni, egyikünk ezt a márkát gyűjti, másikunk a másikat. Pont ettől érdekes a dolog, ha mindenkinek ugyanaz lenne a garázsában, akkor nem lenne érdekes egy ilyen kertivasutas topictali...

 

Tényleg, Matiz, ha olvasod ezt, mikor lesz a következő??? Vagy jöttök hozzánk?

Előzmény: TEE (182)
TEE Creative Commons License 2006.12.22 0 0 182

Bár csak így lenne, de sajnos éjszakáznom kell azért vannak ezek a késői időpontok.

Így már értem...

 

A Märklin kontra LGB kérdésedre nehéz válaszolnom. (Pláne egy kötetlen, céges összeröffenés után :-D ) Összeveszni nem fog a két tábor, hiszen ahhoz nagyon kevesen vagyunk itt és ismerjük egymást! :-)

Alapvető eltérérés a kettő között a méretarány! A Märklin 1-es méret, vagyis M1:32-es nagyság, az LGB pedig IIm, vagyis M1:22,5, keskenynyomköz. Utóbbiban nagyon jól tudsz keskenynyomközű vasutat modellezni! Főként, hogy sok svájci modellt gyártanak ebben a méretben. Láttuk Brikó topiktárs vasútját, valóban meggyőző méretűek és kidolgozottságúak a modellek! :-o De ezt magad is kláthatod a topiktalis képeinken!

Märklin-ben könnyebben tudod a német vasút normál nyomközét lemodellezni. Két modellkategória létezik, a MAXI a kevésbé kidolgozott, játék kategóriájú modelleket takarja, az 1-es pedig a profi(bb) modellekét. (Bár ez utóbbin is tudnak mit fejleszteni a szegecsszámlálók!)

 

Üdv: TEE

Előzmény: imi972 (181)
imi972 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 181

A beírásod időpontját elnézve látom ám, hogy nem tudsz aludni az izgalomtól... ;-D

 

Bár csak így lenne, de sajnos éjszakáznom kell azért vannak ezek a késői időpontok.

 

Ha neked nem kell, írd meg, de ha megvetted akkor meg azt, hogy mit vettél!

 

Beszéltem az illető úrral, össze is tegeződtünk és beültette a bogarat a fülembe, így végül nem vettem meg a készletet.

De ez a bogár azt súgja, hogy tudjak meg mindent az LGB-ről is, így arra kérnélek benneteket irjatok véleményt pro és kontra a Maerklin és az LGB rendszerekről. Mindezt úgy, hogy ne legyen összeveszés a két nagy "tábor" között, nem szeretnék kirobbantója lenni egy belháborunak az amúgyis szűk létszámú kertivasutasok között.

 

Mire ezt olvassátok már haza értem és alszom ezerrel, hogy a péntek éjszakát még túl éljem.

Előzmény: TEE (180)
TEE Creative Commons License 2006.12.21 0 0 180

Nincs mit! ;-) Ha neked nem kell, írd meg, de ha megvetted akkor meg azt, hogy mit vettél!

A beírásod időpontját elnézve látom ám, hogy nem tudsz aludni az izgalomtól... ;-D

Előzmény: imi972 (179)
imi972 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 179

Köszi megkaptam!

TEE köszi az előzékenységet!

Előzmény: Briko (178)
Briko Creative Commons License 2006.12.20 0 0 178
Megkaptátok a telefonszámot...
Briko Creative Commons License 2006.12.20 0 0 177
Este küldöm mindkettőtöknek...
TEE Creative Commons License 2006.12.20 0 0 176

Átküldheted, de legyen Imié az elsőbbség! :-) Én amúgyis eléggé kiköltekeztem erre a hónapra...

Előzmény: Briko (174)
imi972 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 175

Tudom, hogy nem nekem irtad, de veszem a bátorságot és küld el nekem legyél szives (e-mail cím publikus).

 

TEE-nek! Nem baj Én türelmesen várok a leveledre.

Előzmény: Briko (174)
Briko Creative Commons License 2006.12.19 0 0 174
Megvan az ember neve, telefonszáma aki árulta, kéred?
Előzmény: TEE (173)
TEE Creative Commons License 2006.12.19 0 0 173
Fájdítsd a szívemet, milyen volt és mennyiért? :-)
Előzmény: Briko (171)
TEE Creative Commons License 2006.12.19 0 0 172

Írtam a kérdéseidre egy szép választ, erre fel elnyelte a nyavajás bitevő manó! :-((( Már túl álmos vagyok újraírni, elnézést...

Előzmény: imi972 (164)
Briko Creative Commons License 2006.12.19 0 0 171

Az előző heti börzén árultak kezdőkészletet is a börzén...

Előzmény: TEE (170)
TEE Creative Commons License 2006.12.19 0 0 170
Óhhh, kedves topiktárs, az itthoni beszerzéshez sok idő és türelem kell! :-) / :-( Én bő másfél(!) éve rendeltem egy doboz 1-es sínt pár H0-ás vagon kíséretében a volt melóhelyemen (A-CAT) keresztül a képviseletnél, no azóta várom őket! Pedig én ugye ott voltam a "tűz közelében"... De azért ez ne szegje kedved, ha kiugrasz Bécsbe, sokmindent megkaphatsz (nekem is ezt kellene tennem).
Előzmény: imi972 (169)
imi972 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 169

Sziasztok!

Egy kicsit elmentem dolgozni, mert ugye azt is kell.

Megnézegettem az ajánlott oldalakat, de még igy is, sok ismeretlenes az egyenlet.

A legfontosabb ami a mostani helyzetet jelemzi, hogy Mo-on gyakorlatilag csak kezdő készleteket lehet kapni, minden egyéb másért a Bécsi út másik végére kell elzarándokolni. Már ez a tény is erősen elgondolkodtató. Irtam egy E-mailt az egyik itthoni kereskedőnek aki állítolag a Maerklin cég termékeit forgalmazza, de még nem válaszolt.

imi972 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 168
Köszi! Már megyek és nézem is.
Előzmény: Joker-007 (167)
Joker-007 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 167

"A Matiz blogját visszont nem találtam."

 

http://trainmodeller.freeblog.hu/

 

Üdv: Béla

Előzmény: imi972 (166)
imi972 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 166
Köszönöm a választ, meg is néztem őket, a Martrain és Te is IIm méretarányú pályát építettetek (ha tévedek javíts ki nyugodtan). Én pedig normál nyomtávú vasutat szeretnék modellezni, most is H0-ás modelleim vannak, ebből kifolyolag a Nygma honlapján látható Maerklin 1-es modellek jöttek be nagyon. A honlapokat olvasva az a tanulság, hogy a pályaépítést nagyon körültekintően kell elvégezni (ehez is kapcsolodik az előző hozzászólásom egyik kérdése is). A Matiz blogját visszont nem találtam, a képtárában viszont nagyon szép 1-es modelleket találtam. Még nem döntöttem a méretarányról de a szívem az 1-es méretarányhoz húz a képeket látva.
Előzmény: Briko (165)
Briko Creative Commons License 2006.12.16 0 0 165

Üdv a kertibolondok körében...

 

Javaslom a kerti naplóm elolvasását: www.brikofilm.hu oldalon, Matiz blogjának tanulmányozát, valamint fellelhető még némi szakirodalom a www.martrain.hu oldalon is...

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: imi972 (164)
imi972 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 164
Üdv mindenkinek!

A TEE topiktárs által közölt fényképeket megtaláltam a neten is illetve egy blogban, ezzek összegző hatásának következtében elhatároztam, hogy nálam is jól mutatna egy kertivasút az udvarban. Ennek kapcsán merült fel bennem pár kérdés (csakúgy össze-vissza):
- a dilatáció hogyan van megoldva?
- melyik méretarány/gyártó van Mo-n a legjobban elterjedve?
- ár/érték arányok milyenek a különböző gyátóknál és méretarányoknál?

A többi kérdés pedig majd jön a megismerés közben.

A válaszaitokat előre is köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.11 0 0 163
Pontosabban, ezt tartalmazza sok más mellett a hírlevelük:

23-70302
LGB Startset mit Personenzug
unser Preis:
nur 189.99 Euro
Firma Lehmann (LGB) aus
Nürnberg stellt Insolvenzantrag
Viele unserer Kunden warten seit geraumer Zeit auf Artikel
der Firma LGB.
Durch den Jahresurlaub der Firma Lehmann im August und durch
die Insolvenz des führenden Herstellers von Großbahnen ist es in
unserem Hause zu erheblichen Lieferengpässen gekommen.
Glücklicherweise erfolgt ab dieser Woche wieder die Auslieferung
von LGB- Artikel ab Werk.
Die Bestellungen können wir nun in den nächsten Tagen abarbeiten.

csíkos, a szobai TT-s
Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.11 0 0 162
Sziasztok Kerti Vasutasok!:-)
Ha még nem láttátok, akkor érdemes talán körülnézni a

www.modelltrain.com

weblapon. A TT-ről híres BeTTina akciózza az LGB-t!
Üdv!
csíkos
TEE Creative Commons License 2006.09.26 0 0 161
Össze is dobtam egy albumot a honlapomra, megtekinthető itt.
Előzmény: TEE (160)
TEE Creative Commons License 2006.09.24 0 0 160

Valóban jó kis tali volt, örülök, hogy találkozhattunk! :-) Kár, hogy nem tudtál tovább maradni, mi jól elvoltunk 1/2 3-ig.

Remélem nem bánjátok, ha mellékelek pár képet:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Briko (159)
Briko Creative Commons License 2006.09.24 0 0 159

Sziasztok!

Köszönet Matiznak a kertivasutas topiktaliért (a továbbiakban ktt...) Klassz volt a hely, jó volt az ottlévőket személyesen is megismerni. A következőt tarthatjuk nálunk is, ahogy mondtam, már csak a jó időt kell kibekkelni...

Üdv mindenkinek

 

Brikó

Briko Creative Commons License 2006.09.20 0 0 158

Szia!

A "méregdrága gyerek kerti játék" maximum a startkészletekben lévő mozdonyokra-vagonokra igaz... Ha érdekel, szívesen megmutatom Neked, hogy milyen egy "igazi" LGB mozdony vagy személyvagon (igaz, az tényleg méregdrága).

Méretéből kifolyólag tényleg csak a keskenynyomközű (így kell írni?) vasutak modellezésére alkalmas, normál nyomtáv esetén meg kell barátkoznunk a torzítással. Bár az új BIM német vagonjaik (80 centi hosszúak) nagyon is mérethelyesnek tűnnek első ránézésre, igaz R5-s íveket javasolnak hozzá - ahhoz pedig több hektáros ősparkra van szükség:-)))))

A PIKO Taurusról nem nyilatkozok, nem láttam még élőben, de engem amúgy is csak az RhB érdekel (az eredetijét is imádom és ez tényleg mérethelyes).

 

Igaz, hogy több cég is foglalkozik nálunk LGB-vel, erről a honlapomon lévő kerti naplóban írtam már.

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: locomotion.hu (157)
locomotion.hu Creative Commons License 2006.09.20 0 0 157
Temessük az LGB-t?
vasutmodellezés topik linkjei

.. folytatás a vasutmodellezés topikból. Mivel nem akarok méretarány vitát kezdeni, bár most pont azt fogom megkérdőjelezni ezért jöttem át ide.

Szóval mindig csodálkoztam azon miért kell egy terméket "gyerek kerti játék vasútnak" pozicionálni - méregdrága német minőségben.
Miért nem léptek helyes irányba tovább (méretarány adta szabad piac)?
Útóbbi számomra azt jelenti, hogy mi is az LGB túlajdonképpen?

Egy II-es méretarányú vasút világ, m-es keskeny nyomközű része. Azaz LGB = IIm ?
Erre mit tettek. megpróbálták meglovagolni a sok eladott sinrendszert és méret torzítással rátették a normál nyomtávú vasúti modelleket is. Akkor mi is az 1-es méret nyomtávolsága? 45 mm ? és az LGB? Te mit választanál egy mérethelyes modellt vagy egy torzítottat?
Na erre rakott rá egy nagy lapáttal a PIKO (azaz image rombolás nem csak kinából jöhet) és elkészítették a DB tau LGB változatát (no comment)
Pedig hányan gyártanak mérethelyes 2-es modellt? Egy világmárka sem. Ekkora szűzpiacot kihagyni, ahova ráadásul komplett sinanyagot is eladhattak volna újra.....

Ha tévedek elnézést, elég keveset foglalkoztam még az LGB-vel.


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!