Keresés

Részletes keresés

iceride Creative Commons License 2006.04.19 0 0 406

Mert elfogult vagy.

Számos egyéb termék van, jó eséllyel a te tulajdonodban is, amin sokkal nagyobbat kaszál a terjesztési lánc, csak nem tudsz róla.

 

A véleményed az, hogy ez egy szar, és ezért mindent negatív színben látsz. Legalábbis nekem ez jött le.

 

A szélhámosság bűncselekmény. A partner átverésére alapul. Itt nincs átverés. (ideális esetben; nyilván, van olyan, hogy hazudnak, de most nem erről beszélünk)

 

Nem állítom, hogy nekem szimpatikus eladási módszer, de a szubjektív dolgokat lecsiszolva róla ez egy még csak nem is túl különös értékesítési technika.

 

Kimész a piacra, és lealkudsz az alma árából 20%-ot, akkor nem vagy megsértődve, hogy akkor ezexerint téged eddig le akartak húzni 20%-al. :)

Előzmény: rali (383)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.04.19 0 0 405
Miért nem csak 15 nap múlva írják meg a végleges szerződést? Ja, persze, mert úgy még a 20-30% balek is visszalépne???? Aki nem tájékozódott a visszalépési lehetőségéről?  Itt is bizonyítottad az átverési szándékot.
Előzmény: iceride (380)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.04.19 0 0 404

bár elég röhelyes, hogy egy aláírt szerződéstől egyszerűen csak elállhatsz. Ez egy nonszensz

 

Ne haragudj, de _az_ a röhejes (j-vel írják!!!!) és az a nonszensz, hogy Te nem akarod megérteni, MIÉRT van szükség a törvényi védelemre, azaz a 15 napos elállási lehetőségre. Gondolod, véletlenül hozták ezt a trv-t? Ezzel az erővel betuszkolhatnának téged a pincébe, fejedhez karabélyt tarthatnak, és aláíratnak veled egy akármilyen adásvételi szerződést. A körülmények nem ilyen durvák, de hasonlatosak. A helyszínen a delikvensnek SEMMIFÉLE árösszehasonlítási lehetősége nincs. És légy szíves ne gyere azzal, hogy aki hülye haljon meg... 

Légy szíves sorold fel, mi a különbség (veszteség szempontjából a TS cégnél), ha eláll valaki, vagy egyszerűen meg sem köti a szerződést???? Elárulom: semmi! A tukmálós hókuszpókuszt mindenképpen megtartják, elszámolják marketingköltségként.

Előzmény: iceride (379)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.04.19 0 0 403
Na ebbe ne menjünk bele. Ugyanannyira jó, mint ha egy nyaralót 10-en (netán 52-en) tulajdonolnak. Papíron, elsőre jó, de hosszabban belegondolva már nem működőképes.
Előzmény: Törölt nick (399)
rali Creative Commons License 2006.04.19 0 0 402
Értem már.
Előzmény: bolombike (401)
bolombike Creative Commons License 2006.04.19 0 0 401
Mindenféle gúny nélkül, elismerően tettem a megjegyzést: sokan nem mondhatják ezt el magukról.
Előzmény: rali (395)
rali Creative Commons License 2006.04.19 0 0 400
Megbocsátasz?nem tőled kérdeztem.
Előzmény: Anti-timeshare (398)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.04.19 0 0 398
Egy magyarázat lehet az, hogy valszeg téged is ávágnak ilyen árcsökkentésekkel a Tescoban, csak az pár száz forintos nagyságrend.
Előzmény: rali (395)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.04.19 0 0 397

Annyit állítottam, és ezt fenntartom: az nem szélhámosság, hogy valamit drágán akarsz eladni, és ha ez nem megy, adod olcsóbban.

 

Ez nem szélhámosság.

 

Akad, ami színtiszta szélhámosság, mint mondjuk a piramis- vagy pilótajátékok, de a TS önmagában nem az, "csak" sok benne a szélhámos.

Mondom, mint a kommnizmus. Marx ötlete önmagában nem a bűnözés kifejlesztése volt, mégis ahol alkalmazták, ott csak a bűnözés virágzott.

Persze nagyon jó ötlet, hogy a Balatoni nyaraló apartmant vegyük meg 10-en (tegnapi Index cikk alapján), mindenki fizet egy milliót és a 10 hetes szezonban eltölthet 1 hetet.

De ezek azok az ötletek, mik a megvalósulás rögös útján átmennek a "jó ötletből" az "átvágás" kategóriába.

Előzmény: bolombike (396)
bolombike Creative Commons License 2006.04.19 0 0 396
Annyit állítottam, és ezt fenntartom: az nem szélhámosság, hogy valamit drágán akarsz eladni, és ha ez nem megy, adod olcsóbban. Szélhámosok szinte mindenhol vannak, pl. a szoftveriparban is. Akad, ami színtiszta szélhámosság, mint mondjuk a piramis- vagy pilótajátékok, de a TS önmagában nem az, "csak" sok benne a szélhámos.
Előzmény: Anti-timeshare (394)
rali Creative Commons License 2006.04.19 0 0 395
Most miért tetted ezt a megjegyzést?Nem értelek.
Előzmény: bolombike (392)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.04.19 0 0 394

Szélhámosság-e?

 

Ha értesz kicsit angolul, akkor nézz be a www.crimeshare.net oldalra, ami a TS-hez kötödő bűncselekményekkel foglalkozik. Évente 10-20 embert vesznek őrizetbe csak a Kanári szigeteken TS-sel kapcsolatos csalásokkal, több cég van fekete listán, mint amennyi nem. A csalások értéke dollár milliókban mérhető.

Ott a nemzetközi híreket láthatod, itt a magyar cégeket (Kereknap, Dream) olvashatod, akik szintén leléptek pénzekkel.

Az EU (és magyar állam) annyira látta a helyzetet, hogy külön szabályozta a TS értékesítését, hogy csökkenjenek a visszaélések.

És mit tesz a TS ipar? Semmit. iceride szerint is "van etikai kódex, de nincs etika", meg sem próbálják az iparágat megtisztítani a férgesétől.

Én - azért mert elfogult vagyok - ebből azt a következtetést vontam le, hogy az egész szélhámosság.

Korábban valaki a kommunizmushoz hasonlította. Jó az ötlet, de ahol megvalósították ott a bűnözők jártak csak jól.

Előzmény: bolombike (389)
bolombike Creative Commons License 2006.04.19 0 0 392
"Nekem ilyen módszerekkel az égvilágon semmit sem lehet eladni."

Akkor Neked most már jó...
Előzmény: rali (390)
bolombike Creative Commons License 2006.04.19 0 0 391
Kedves iceride!

Ha van időd és kedved, örömmel venném a helyes számítási módszert, kíváncsi vagyok! Meg hátha mások is okulhatnak belőle. Persze ha nem "hadititok".
Előzmény: iceride (374)
rali Creative Commons License 2006.04.19 0 0 390
Nekem ilyen módszerekkel az égvilágon semmit sem lehet eladni.
Előzmény: bolombike (389)
bolombike Creative Commons License 2006.04.19 0 0 389
Kedves rali!

Magam nem vettem (illetve vettem és visszaadtam) üdülési jogot, és tiszta szívből beszélek le mindenkit róla, de nem nevezném szélhámosságnak, hogy ilyesmit ennyiért árulnak - ma már. Régen a meggymagos embert bebörtönözték, ma ügyes vállalkozónak tekintenék (fölvásárolta bagóér' a konzervgyáraktól a meggy kimagozása után visszamaradt magot, és 100-szoros áron eladta máshová).
Nem szabad összekeverni egy dolog árát az értékével, a piaci értékét a használati értékével. A piac beárazza a dolgot, és ha iszonyatosat lehet valamin kaszálni, amire van kereslet, többen be fognak ide lépni (pl. anno a reluxázás ilyen volt), és lenyomják az árat (legalábbis vulgárisan elmesélve, a dolog azért ennél összetettebb). Viszont túl olcsón ma sem szabad adni valamit, az dömpingárnak számít, és büntethető (anno a Sinclairt elmarasztalták a Commodore feljelentésére, mert önköltség alatt árusította a ZX Spectrumot, hogy kiszorítsa a C64-et).
Az más kérdés, hogy a módszer, amivel árulják a TS-t, mennyiben tartalmaz szélhámos elemeket. Vannak más eladási technikák, amelyek arra helyezik a hangsúlyt, hogy én, mint eladó, hogyan tudok a legjobban hasznára lenni az ügyfelemnek - bármilyen meglepő, ez hosszú távon bejön.. Ehhez képest a bizonyos TS cégnél egészen mást tapasztaltam, és néhol nagyon kilógott a lóláb. Ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy Sportszelet lenyomása után félkézzel belöksz egy autót a szakadékba? De végignézed a reklámfilmet, mert szórakoztat...
Előzmény: rali (383)
rali Creative Commons License 2006.04.19 0 0 388
Így van, bár ez azért nem az a kategória.
Előzmény: Anti-timeshare (387)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.04.19 0 0 387
Ha kis politikát belekevernénk, hány tömeggyilkosságra, népírtásra, törvénytelenségre találtak egyes emberek "szebben hangzó" kifejezéseket.
Előzmény: rali (381)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.04.19 0 0 386

Az értékesítő cég pedig kicsit paradox módon abban érdekelt, hogy az ügyfél által befizetett pénzért az eladó cég által kínált lehető legnagyobb értékű jogot adja át. (nem pedig abban, hogy valami kis értékű jogot horror árban)

 

Miért is? Azért, hogy csökkenjen az árrése? Ha az a célja, hogy minél kisebb árréssel dolgozzon, akkor az egész eddigi dumád dől.

Előzmény: iceride (382)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.04.19 0 0 385

Fölhívnám a figyelmet, hogy kostrukciótól függően létezik 100 éves vagy (bár ez Mo-n nem jellemző) örökös jog is. Kíváncsi vagyok az örökös jogot is le tudjátok-e bontani éves részletekre.

 

Miután szerződés szerint a fenntartási díjon felül köteles vagy fizetni az ad-hoc nagykarbantartásokat is könnyedén lehet számolni akár ezt is.

Egy épületnek is van élettartama, 50 év után szinte újra kell építeni, minden 10 évben fel kell újítani a medencét, az apartmanokat. Ezek becsülhető költségek. Miután van közgazdász végzettséged, így te is ki tudod számolni egy hosszan elnyúló cashflow éves tőkeköltségét.

Ha nem megy akkor segítek.

Előzmény: iceride (374)
Anti-timeshare Creative Commons License 2006.04.19 0 0 384

Most már túl késő (vagy túl korán) van utánaszámolni, ezért elhiszem Neked, hogy az évi 124 ezer helyett csak 96 ezer, amivel így számolhatok.

 

Excel programban vagy hitel törlesztés számitás funkció. A magyar nevét nem ismerem, angol Excelben a PMT() függvény. Megadod a kezdőértéket, kamatot és futamidőt.

 

a TS cég ajánlata így is csak pariban van az egyébként teljesen szabadon hozzáférhető közvetlen szállodai ajánlattal

 

Szerintem, ha összeadsz minden költséget (tőke, karbantartás, tagsági, csere, egyéni utazás), akkot a TS drágábbra jön ki. (kivéve, ha bennfentesként, töredék árért veszed)

 

Üdv

Előzmény: bolombike (371)
rali Creative Commons License 2006.04.19 0 0 383
Másrészt: miért is tűnik ez nekem egy lehúzó szélhámosságnak?
Előzmény: iceride (382)
iceride Creative Commons License 2006.04.19 0 0 382

Egyrészt. :)

Másrészt tartalmilag is jobban megefelel a valóságnak. Egyébként az ilyeneknek komolyan ma már nem dőlnek be az emberek, de egy kicsit azért számít, mert a tárgyalás későbbi szakaszában valahol mégis erre emlékeznek.

 

Egyébként az ügyfelek döntő többsége nem a kedvezményért veszi meg a jogot, hanem először 'elvben megveszi', aztán rájön, hogy nincs rá pénze (erre van a listaár), aztán addig kerülgetik ajánlatokkal, amíg egy számára megfizethetőt nem találnak. No ezt kellene elméletben megvennie.

 

Az értékesítő cég pedig kicsit paradox módon abban érdekelt, hogy az ügyfél által befizetett pénzért az eladó cég által kínált lehető legnagyobb értékű jogot adja át. (nem pedig abban, hogy valami kis értékű jogot horror árban)

 

Előzmény: rali (381)
rali Creative Commons License 2006.04.19 0 0 381
Világos - eladástechnika.
Ez azért szebben hangzik.
Előzmény: iceride (378)
iceride Creative Commons License 2006.04.19 0 0 380

Nos, szerintem ezt érdemes megkérdezni egy ügyvédtől, mert itt mi csak találgathatunk, ő meg valszeg tudja.

 

A szerződéskötéssel kapcsolatos költség egyébként lehet szerintem 20.000 forint, még akkor is, ha csak 8 kipontozott sor kitöltéséről van szó (valószínűleg azért ez nem így van). De a lényeg szempontjából ez mellékes.

 

Az más kérdés, hogy az ügyvéd többet, vagy kevesebbet fog kiszámlázni 20 rugónál. :)

Előzmény: Otto Normalverbraucher (376)
iceride Creative Commons License 2006.04.19 0 0 379

Őszintén szólva tényleg szükség van rá, bár elég röhelyes, hogy egy aláírt szerződéstől egyszerűen csak elállhatsz. Ez egy nonszensz. Mégis, egy jó nonszensz.

És egy jó értékesítő így is el tudja adni, úgyhogy mindegy.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (375)
iceride Creative Commons License 2006.04.19 0 0 378

Előszöris megkérlek, hogy engem ebbe ne keverj bele, mint ATS, mivel többször elmondtam, hogy nem foglalkozom TS-el. És amikor foglalkoztam, sem hazudoztam. :)

 

Másodszor pedig mivel ez a termék szabadáras, mint minden más, nem hiszem, hogy ez hazugság lenne. Ha te határozod meg az árat, akkor nem tudsz hazudni, mert logikailag kizárt.

Az arab bazárban sem hazudik a kufár, amikor azt mondja, hogy a teve 2000 riál, de aztán megveszed százhúszért.

 

Lehet ezt elítélni, és akkor úgy hívod, ahogy akarod, akár hazudozásnak is.

Lehet örülni, hogy milyen ügyesek, akkor nevezhetjük, jó húzásnak, vagy frappáns megoldásnak (bár szerintem ez sem fedi a valóságot).

 

Ha a tényeknél akarunk maradni, akkor azt kell mondanunk, hogy eladástechnikai eszköz. És mint említettem, engedménylehetőségen kívül más célja is van.

Előzmény: rali (377)
rali Creative Commons License 2006.04.19 0 0 377
Ezzel azt akarod mondani, hogy az első pillanattól kezdve hazudoztok az árakat illetően?
Előzmény: iceride (373)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.04.19 0 0 376

Bocs, egy kérdésem még lemaradt.

 

ha nem adják vissza a letétbe helyezett előleget, azt polgári peres úton követelhetem vissza

 

Korábban (ha esetleg visszaolvastál egy kicsit) valaki írta, hogy egy összeget így sem fizettek neki vissza (miután az adott határidőn belül visszalépett). Ugyanis valahol kisbetűvel elrejtettek a szerződésben valami szerződés meghiúsulási "díjat". Én ezt maximálisan trv-ellenesnek tartom, mi a franc vesztesége lehet egy TS cégnek azon, ha valaki a trv-ben biztosított határidőn belül visszalép? Hát addig ne készítsék el a szerződést, nem? Na meg legyünk már kicsit reálisak! Nehogy már 20-40e ft-ba kerüljön az, hogy Micike titkárnő a sablonszerződés kb. 8 kipontozott sorát kitölti, meg odaírja az aktuális dátumot... Röhej!

Előzmény: bolombike (366)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2006.04.19 0 0 375

Talán hasznosabb, ha a figyelmet felkeltem, és aki olvassa a topicot _mielőtt_ elmenne az előadásra (és nagyvonalúan átugorja a már a felét kitevő flémet), tanulhat belőle.

 

Pontosan ilyen és hasonló okokból írogatok én is ide, meg más "fogyasztóvédelmi" jellegű topicokra. :-) ,

 

az egész üzletkötés lényege, hogy kellő idő álljon a vevőnek az üzlet átgondolására, és minden olyan kitétel, amely a szerződés részeként ettől megfosztana, semmis.

 

igen, pontosan az ilyen "csak itt, csak önnek és csak most" technikával manipuláló cégek/eladási módszerek kivédésére hozták meg ezt a törvényt. De szükség is van rá!!!!

 

 

 

Előzmény: bolombike (366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!