Keresés

Részletes keresés

nortx Creative Commons License 2006.07.27 0 0 372
:]]] Akkor rá fogjuk hogy Lant! :DDD
Előzmény: kalmo (363)
nortx Creative Commons License 2006.07.27 0 0 371
Legalább valami korombéli is van! :] Nekem nagyon tetszik, komolyan, ha bár nemtudom milyen az a borító, de így első ránézésre nem egy borítójut eszembe! :] Az arnyékolás naon jó lett. :] Bár a repülő madarak nekem picit furák! :] Ennek ellenére elismerésem! Fantasy az jó kis téma, abban van minden! :] Várjuk továbbra is képeidet (Remélem nem gáz, hogy mások nevében is beszéltem! =DDD)

ui.: Én most megpróbálok manga rajzot csinálni! Nektek mi a véleményetek a mangéról? Ha valakinek van valami ne szégyelje fel tenni ide! Köcce!
Előzmény: Ibrahhim (370)
Ibrahhim Creative Commons License 2006.07.27 0 0 370

Wshmaster

 

Ibrahhim Creative Commons License 2006.07.27 0 0 369

Jah, és a hattyú repülés közben hollóvá változott...

Vagyis véletlenül sötétebb színű lett... :P

Ibrahhim Creative Commons License 2006.07.27 0 0 368
Sziasztok!

 

Nagyon tetszik ez a fórum. Eddig csak kívülállóként olvasgattam a hozzászólásaitokat, de most szeretnék én is bekapcsolódni. Hozzátok képest még nagyon kezdőnek számítok, de azért majd megpróbálok nem túl nagy hüjjjeségeket kérdezni. :D

Nemrég múltam 15 éves, és inkább csak rajzolgatni szoktam, mert festésben eddig mindig vereséget szenvedtem. Kedvenc témám a fantasy és a mitológia.

Ez a rajz a Nightwish együttes Wishmaster borítójának másolata. Remélem nem sértek semmilyen szerzői jogot, hogy ezt most elloptam tőlük. Szeretném, ha véleményeznétek.

 

Előre is köszi: Ibrahim

 

 

 

Rubóczki Béla Creative Commons License 2006.07.25 0 0 367
Újabb alkotásom, kicsit mobillal fotózva nem jól látszikrodosz
kalmo Creative Commons License 2006.07.25 0 0 366
Nem kell. Lehet. Akkor agresszívebb vonalakat is lehet húzni bele. Hagyományosan nem szokás. Fixálni a végén kell. Vagy 2 üveglap közé rakod, ha sok pénzed van és az örökkévalóságnak dolgozol.
Előzmény: extekergo (365)
extekergo Creative Commons License 2006.07.25 0 0 365
Merthogy nem vagyok otthon ebben a pasztelceruzás technikában, bár régen mintha rajzoltam volna ilyesmivel, csak halkan kérdezem, miért kell vizezni? Nem a végén kell valamivel fixálni a kész művet? Én valami fújható fixatívra emlékszem...
Előzmény: gemi (361)
kalmo Creative Commons License 2006.07.24 0 0 364
Csak bátran! Lehet vonalasan, lehet elkenni. Lehet rücsis papírra, de lehet simára is (azért ne túl enyvesre). Lespriccelheted, vagy a krétát bevizezheted rajzolás előtt, vagy egyszerűen "hagyományos" módon rajzolsz vele.
Előzmény: gemi (361)
kalmo Creative Commons License 2006.07.24 0 0 363
Megfigyelés, gondolkozás! :)
Az látszik, hogy tudod, hogy egy kézfejen hány ujj van, meg, hogy vannak rajta körmök, stb... De arrol fogalmad sincs, hogy hogy néz ki egy gitár. Olyan dolgokat próbálja rajzolni, amiket ismersz. Nem a kezeddel rajzolsz, hanem az agyaddal.
Előzmény: nortx (362)
nortx Creative Commons License 2006.07.23 0 0 362
http://nortx.cjb.hu/hand2.JPG
http://nortx.cjb.hu/Irockyou.JPG

Ezek most kitalált rajzok! :] Várok véleményeket, amugy saját egyedi rajzolás nem m1 olyan jól mint a portré... Általában azért mert nincs sok 5letem és ha van akkor meg nemtudom kivitelezni! :D Na mind1 minden esetre most ez lett belőle, bármire is gondoltam! :P

gemi Creative Commons License 2006.07.20 0 0 361
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni! Főleg ceruzával rajzolgatok, de kaptam egy pasztel ceruza készletet és nem jöttem rá,hogy vizes módban hogyan kellene hasznalnom. Simán szárazon rajzoljak és aztán fújjam le vmi spriccelővel , vagy vizes esettel kenjem át? Milyen felületet érdemes használni?

Előre is köszönök minden segítséget.


stiglinc Creative Commons License 2006.07.20 0 0 360

 

Hát, talán majd a Jézuska lesz olyan kedves...:-)

Előzmény: sirocco (359)
sirocco Creative Commons License 2006.07.20 0 0 359
Tényleg nem rossz.
Előzmény: stiglinc (358)
stiglinc Creative Commons License 2006.07.20 0 0 358
Előzmény: miranda_ (357)
miranda_ Creative Commons License 2006.07.20 0 0 357
köszi mindenkinek!
Körbenézek, és rajzolgatok:)
PETYUS Creative Commons License 2006.07.19 0 0 356
> Művészeti anatómia, aminek most így fejből nem tudom a szerzőjét

Barcsay Jenő
Előzmény: sirocco (354)
kalmo Creative Commons License 2006.07.19 0 0 355
Barcsay Jenő.
Anatómián kívül még: Ember és drapéria (nehéz beszerezni)
ás van még 1 geometriás is (lehetetlen beszerezni)

Ha anatómia akkor:
Gottfried Bammes: Der nackte Mensch

Magyar könyvek közül 2 kis kötet:
A képzőművészet Iskolája
Írt bele sok mindenki.
Van benne Szőnyitől Ittenig minden.
Előzmény: sirocco (354)
sirocco Creative Commons License 2006.07.19 0 0 354

Ami még nagyon jó, az a Rajzolás és festés c. dossziés-gyűjtögetős izé, ami hetente jelent meg az újságárusoknál, de ezt már sajnos nem lehet beszerezni.

Aztán egy másik "profi" könyv az iszonyúan vaskos és drága Művészeti anatómia, aminek most így fejből nem tudom a szerzőjét. Ez a címéből adódóan nagyobbrészt az emberi test ábrázolását taglalja.

 

Nekem ezek vannak meg, amik konkrétan magával a rajz technikájával foglalkoznak, de a témában sok jó könyv jelent meg az utóbbi években, amit anyagiak híján nem tudtam beszerezni. A bookline.hu-n is nézz körül!

miranda_ Creative Commons License 2006.07.19 0 0 353
hú köszi
Megnézem!
miranda_ Creative Commons License 2006.07.19 0 0 352
aha, szóval ti az anyatejjel szívtátok magatokba....:)
sirocco Creative Commons License 2006.07.19 0 0 351

Szia! Oktatóanyagot nem tudok, de egy könyv, amit érdemes beszerezni:

Hazel Harrison: Művészakadémia

Előzmény: miranda_ (349)
sirocco Creative Commons License 2006.07.19 0 0 350

Nahát csak így tovább! :-) 

Én egyébként állatokat szeretek a legjobban rajzolni, és ami a legkevésbé megy, az az arc, az emberi test.

Előzmény: suntumpruntyum (348)
miranda_ Creative Commons License 2006.07.19 0 0 349
sziasztok,

Én szívesen rajzolgatnék, de sokszor érzem, hogy a technika hiányában nem tudok továbblépni. Tudtok esetleg ajánlani olyan könyvet, vagy oktatóanyagot(akár digitális formában), ami a rajzolást tanítja meg?


suntumpruntyum Creative Commons License 2006.07.18 0 0 348

Wow, megnéztem nagyon jó lett! Nagyon szép munka!

 

Oroszlánom egyépként az első vonaltól az utolsóig porpasztell a párduc és tigrincs meg akvarell ceruza.

sirocco Creative Commons License 2006.07.18 0 0 347

Nem mondtam igazat, csináltam mostanában nagymacskás képet, csak nem papírra, úgyhogy nem is vettem figyelembe. Betettem az Üvegfestés topikba, ha érdekel.

Előzmény: sirocco (346)
sirocco Creative Commons License 2006.07.18 0 0 346
Szia! Üdv a topikban :-)

Én is szeretek macsekokat rajzolni-festeni (habár mostanában kicsit hanyagolom őket).
Milyen technikával készítetted a képeket? Színes ceruza, kréta? Így a képről nem annyira lehet kivenni.
Szerintem nagyon ügyesek a rajzaid, látszik, hogy van tehetséged a dologhoz. Csak hogy némi kritikai észrevételt is tegyek: az első képen az oroszlán alsó állkapcsa arányaiban egy kicsit megnyúltra sikeredett, és a jobb füle is valahogy furcsa. Mindamellett a három közül ez tetszik a legjobban!
Várjuk a további alkotásokat!
Előzmény: suntumpruntyum (345)
suntumpruntyum Creative Commons License 2006.07.17 0 0 345

Az előzőhöz nem sikerült, úgyhogy ide:)

 

 

suntumpruntyum Creative Commons License 2006.07.17 0 0 344

Sziasztok!

 

Már egy ideje figyelemmel kísérem a fórumot és nagyon nagyon tetszik hogy vagytok!:D

Gyönyörű dolgokat tudtok alkotni, öröm nézni ezeket!

Nos elszántam magam én is:)

Eljött az ideje hogy én is felmerjek tenni egy-két képet, és bármilyen kritikát örömmel fogadnék róluk.

Eléggé egy téma körül voltam megfogva... macskás hangulatom volt:)

 

stiglinc Creative Commons License 2006.07.14 0 0 343

 

Nem akarnék itt OFFolni, a Mozaik-ba most tettem be a gyíkot :-)

Köszi még egyszer!

Előzmény: sirocco (342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!