Keresés

Részletes keresés

godly Creative Commons License 2007.01.08 0 0 202

Sziasztok !

 

Apropó !

Van időnként (mikor, hol?) olyan kiállítás, összejövetel, "börze", klub ahol lehet 1-es (esetleg G) modellekkel találkozni, ("kézbefogni"?), "hozzáértőkkel" beszélgetni ?

 

Üdv:

Zoltán

Briko Creative Commons License 2007.01.08 0 0 201

Az kb. annyit is ér... A "modellek" modellnek nem nevezhetőek, az R1-es ívek használhatatlanok, analóg technika önmagában felejtős manapság, az ára egyébként Bécsben sokkal kevesebb...

 

Bocs, hétvégén fennforgás volt nálunk, nem tudtam menni, bízok benne, hogy a jövő hétvége szerencsésebben alakul és tudunk dumálni...

Előzmény: crash__override (200)
crash__override Creative Commons License 2007.01.08 0 0 200
Érdemes szétnézni a modellkit honlapján. LGB - igaz csak toytrain - igencsak akciós áron van Náluk.
Előzmény: godly (199)
godly Creative Commons License 2007.01.08 0 0 199

Sziasztok !

 

Köszönöm a "személyes" köszöntéseket !

 

TEE, Briko, Matiz, Nygma szép (szuper!) képeit láttam, nagyon tetszettek, szerintem nagyban hozzájárul(t) a lelkesedésemhez.

 

Had kérdezek most konkrétan.

Hogyan vágnátok bele a modellvasutazásba ?

Tegyül fel, hogy ki tudom várni a február közepi, végi Merklin 1-es új katalógust és remélhetően új kezdő szette(ke)t. Azt olvastam (és számoltam) hogy érdemes minnél nagyobb kezdő szettel kezdeni (persze a pénztárca függvényében :-).

Ti a "helyemben" hol, hogyan vennétek meg ? (Ár, garancia, átfutási idő szempontjából)

  • Magyar boltok, pld. Deák ?
  • Intenetes megrendelés, pld. közvetlenül a gyártótól ?
  • Kinti (pld. Bécs, Linz) bolt (cím, internetes árlista ?) 

 

Tudtok ingyen elérhető vágány tervező (1-es!) programot. Találtam többet is de gyakran csak H0, N, TT vágánykészletek voltak benne... 

 

Üdv, köszönöm:

Zoltán 

TEE Creative Commons License 2007.01.05 0 0 198

Szia, Zoli! Üdv tőlem is!

 

Hol lehet hozzájutni, ki forgalmaz ilyet, itthoni árak, klubok, "szakértők" ?
Normális választékban sajnos senki! :-( A Märklin hazai forgalmazása most egy nagy katyvasz, tudnék mit mesélni, (mert évekig foglalkoztam vele alkalmazottként) de itt inkább nem teszem...

 

Az előző hozzászólásokat (és weboldalakat) végignézve, úgy tűnik csak 3-4 ember "játszik" ilyenekkel itthon...

Én tudom, hogy ennél többen vagyunk! Csak nem mindenki netezik, és nem mindenki olvasa a fórumokat.

Nem egy olyan vevőm volt, aki hétszámjegyű összegeket költött el nálunk, tehát nagyon komoly gyűjteményük van! :-o

 

(Nem nyitunk egy külön "Marklin 1-es" topic-ot, én még új vagyok és nem tudok...)

SZVSZ felesleges, jól megértjük itt egymást.

 

A vasutandmodell.hu alapján írtam Egly Tibornak, de még nem válaszolt...

Khm-khm.... :-(

 

Persze nem a nyomtáv érdekel, hanem pld. ár, beszerezhetőség, elterjedtség, "strapabíróság".
Szerintem ebben nemigen lehet különbséget találni.

 

Merklin 1-est ti nyugodt szívvel kivinnétek kertbe ?

Nézd meg ezeket és ezeket a fotóimat! ;-)

 

(Láttam a vakondtúrásos képet... nálunk mondjuk macskák vannak...)

A macska nem ellenség, simán elüti! :-D

 

Egy nyomtávu hurkot hogyan lehet, szoktak csinálni.

Egy hosszú szakaszolás a hurokban, amikor ott jár a szerelvény, a mozdony kereke egy kapcsolót megnyomva egy bistabil relével megfordítja a hurkon kívüli szakasz polaritását. Märklinnek tudtommal nincs kapcsolósínje, de ekkora méretben ez nem gond (Reed-cső vagy mikrokapcsoló kell hozzá).

 

...feb. közepére várható új katalógus... új termékek...

Ez minden éveben így van, hogy a nürnbergi játékvásárra készül új katalógus és modellek.

 

A mozdonyokat, kocsikat (tengelyeket, motorokat) kinti használat után tisztítjátok, olajozzátok (milyen gyakran?).

Nekem erről még nem sok tapasztalatom van, de nem lehet ezzel gond. "Játék" után a növényi szennyeződéseket, koszt illik eltávolítani a járművekről. Olajozni gyári ajánlás szerint 10 órai használat után kell, de csak 1-1 cseppet kell a fogaskerekekre, csapágyakra tenni. A sínt a modellek ráhelyezése előtt illik megtisztítani. Az elektromos kontaktusok készítésére és karbantartására különös figyelmet illik fordítani. Tud szikrázni rendesen egy-egy laza kontaktus! :-o

 

A váltók elektromos működtetései bírják az esőt, havat, fagyokat ?

Az eső nem gond, a sín nem rozsdásodik. A hó és jég már komolyabb ellenség.

 

Üdv: TEE

Előzmény: godly (191)
Uplink Creative Commons License 2007.01.04 0 0 197

Szerintem ez a "nyomtáv hurok" a hurokvágány lesz...

 

:))

Előzmény: godly (196)
godly Creative Commons License 2007.01.04 0 0 196

Sziasztok !

 

Bocs a "nyomtáv hurok"-ért...

Nem vagyok szakértő, nem tudom hogy hívják "igazából" !

Én olyanra gondoltam, hogy megy a vonat, átmegy egy válton (az egyik irányba) aztán kanyarodik 180 fokot (majd egy "teljes kört" ír le, 3/4 egy irányba 1/4 másik irányba), aztán a válton a (a másik irányból) visszatér az eredeti vágányra, csak ellentétes irányban...

(Huh ezt leírni elég nehéz... nekem...)

 

Közben telefonáltam a Deák modell boltba, és állítólag február elején lesz egy Merklin bemutató (kint), és feb. közepére várható új katalógus... új termékek...

(ha valakit érdekelne) 

 

A mozdonyokat, kocsikat (tengelyeket, motorokat) kinti használat után tisztítjátok, olajozzátok (milyen gyakran?).

A váltók elektromos működtetései bírják az esőt, havat, fagyokat ?

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: crash__override (194)
Briko Creative Commons License 2007.01.03 0 0 195
A 191. hsz.-ben használta az új kolléga ezt az "elnevezést"...
Előzmény: crash__override (194)
crash__override Creative Commons License 2007.01.03 0 0 194
Nyomtáv hurkot
Te... mi a jó élet az a nyomtáv hurok ?
Előzmény: Briko (192)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.01.03 0 0 193

Haliho!

 

Vegre ujra itt, sikerult tegnap vennunk egy uj laptot es valamicske WiFi net is van nalunk.. nem az igazi, de tobb a semminel. Majd jovo honapban mar lesz normails net.

 

Ket unnep kozott meglatogattuk parommal Briko bartunkat es csaptunk egy kis delutani DR es gozosozest a kertjukben. Ha a net is ugy akarja , nemsokara elkuldom neki a kepeket es meg tudjtok nezni a lapjan...

 

Eloljaroban annyit.. ho sajna nem volt... bazi hideg is volt.. de JO VOLT! :)

Briko Creative Commons License 2007.01.02 0 0 192

Szia!

Nyomtáv hurkot hurokmodullal lehet csinálni - ezt meg kell venni, LGB árul ilyet, Märklinről majd nyilatkoznak a kollégák...

Beszerezhetőség, elterjedtség, strapabíróság tekintetében szerintem 1:1 az állás, azaz itthon szinte lehetetlen a beszerzés, a strapabíróságra nekem nincs panaszom.

 

Brikó

Előzmény: godly (191)
godly Creative Commons License 2007.01.02 0 0 191
Sziasztok !

A vasutandmodell.hu alapján írtam Egly Tibornak, de még nem válaszolt... a Deákot és a Lokomotívot hívtam telefonon de sikertelenül (aztán rájöttem, hogy a Deák 3.-án nyit).

Köszönöm a köszöntést Brikó! Klassz a kerti vasútad... (bár időnként kicsit lassan jönnek az oldalak...)

Tudtok G és I-es méret közötti különbséget mondani ?
Persze nem a nyomtáv érdekel, hanem pld. ár, beszerezhetőség, elterjedtség, "strapabíróság".
Pld. Merklin 1-est ti nyugodt szívvel kivinnétek kertbe ? (Láttam a vakondtúrásos képet... nálunk mondjuk macskák vannak...)

Más. Egy nyomtávu hurkot hogyan lehet, szoktak csinálni (mert hogy "alapesetben rövidzár")? Szakaszolással (és akkor hogyan) ? Vagy nem szoktak ?

Üdv:
Zoltán

Mindenféle tipp tanácsnak, vélemény, kritikának is örülnék mint, volt H0-s, aki I-es méretbe csábult bele most nagyon, és komolyan gondolkozik beszerzésről... :-) (mit, hol, miért, mennyiért...)

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 190
Szia!

A Vasút & Modell honlapján van a hazai Märklin elérhetőség egyik útja, a másik forgalmazó a Deák.

www.vasutandmodell.hu

Üdv!
csíkos
Előzmény: godly (188)
Briko Creative Commons License 2007.01.02 0 0 189

Légy üdvözölve körünkben...

Előzmény: godly (188)
godly Creative Commons License 2007.01.02 0 0 188
Sziasztok !

(Nem LGB de kicsit "kertivasút")

Marklin 1-es méretről szeretnék érdeklődni.
Hol lehet hozzájutni, ki forgalmaz ilyet, itthoni árak, klubok, "szakértők" ?
Az előző hozzászólásokat (és weboldalakat) végignézve, úgy tűnik csak 3-4 ember "játszik" ilyenekkel itthon...
(Nem nyitunk egy külön "Marklin 1-es" topic-ot, én még új vagyok és nem tudok...)

Kellemes Új Évet Kívánok !!!
(remélem én is hamarosan "1-es" tulajdonos lehetek... :-))

Üdvözlettel:
Istenes Zoltán
Briko Creative Commons License 2006.12.23 0 0 187

Ennek semmi akadálya, várlak titeket szeretettel!

 

Addig is Kellemes Ünnepeket!

Előzmény: TEE (186)
TEE Creative Commons License 2006.12.23 0 0 186

Tényleg, Matiz, ha olvasod ezt, mikor lesz a következő??? Vagy jöttök hozzánk?

Matiz nekem azt mondta, hogy ha majd jobb idő lesz tavasszal, akkor meg kellene hivatnunk magunkat hozzád! ;-)

 

Csatlakozva Imihez boldog Karácsonyt és sok szép vonatozást kívánok!

Előzmény: Briko (183)
imi972 Creative Commons License 2006.12.23 0 0 185

A hosszabb véleményemet elküldtem levélben

 

Köszönöm megkaptam, válaszoltam is.

 

Hát nem könnyű a döntés de a Merklin 1-es talán egy hangyányival vezett a veresenyben, erre alszom most egy párat, úgyis csak 28-án leszek net közelben akkor folytathatjuk a disputát a témáról.

 

Megragadva az alkalmat kívánok mindenkinek békés boldog karácsonyt!

 

Üdv: Imre

Előzmény: Briko (184)
Briko Creative Commons License 2006.12.22 0 0 184

Pro és kontra...

 

Én LGB-t gyűjtök, de nem tudok semmit se írni a Märklin ellen - az is szép a maga nemében, egy a fontos, nem a kezdőkészletes modellek alapján kell megítélni egy márkát, mert legalábbis az LGB-nél azok igencsak játék kategóriák.

 

A hosszabb véleményemet elküldtem levélben, de ha gondolod, ide is bekopizhatom.

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: imi972 (181)
Briko Creative Commons License 2006.12.22 0 0 183

Fejleszteni mindenen lehet, az LGB-n is található kidolgozottságbeli hiányosság, igaz a 4000 eurós gőzösén talán már nagyítval kéne keresgélni a hibákat...

 

Összeveszésről szerintem nem érdemes itt beszélni, egyikünk ezt a márkát gyűjti, másikunk a másikat. Pont ettől érdekes a dolog, ha mindenkinek ugyanaz lenne a garázsában, akkor nem lenne érdekes egy ilyen kertivasutas topictali...

 

Tényleg, Matiz, ha olvasod ezt, mikor lesz a következő??? Vagy jöttök hozzánk?

Előzmény: TEE (182)
TEE Creative Commons License 2006.12.22 0 0 182

Bár csak így lenne, de sajnos éjszakáznom kell azért vannak ezek a késői időpontok.

Így már értem...

 

A Märklin kontra LGB kérdésedre nehéz válaszolnom. (Pláne egy kötetlen, céges összeröffenés után :-D ) Összeveszni nem fog a két tábor, hiszen ahhoz nagyon kevesen vagyunk itt és ismerjük egymást! :-)

Alapvető eltérérés a kettő között a méretarány! A Märklin 1-es méret, vagyis M1:32-es nagyság, az LGB pedig IIm, vagyis M1:22,5, keskenynyomköz. Utóbbiban nagyon jól tudsz keskenynyomközű vasutat modellezni! Főként, hogy sok svájci modellt gyártanak ebben a méretben. Láttuk Brikó topiktárs vasútját, valóban meggyőző méretűek és kidolgozottságúak a modellek! :-o De ezt magad is kláthatod a topiktalis képeinken!

Märklin-ben könnyebben tudod a német vasút normál nyomközét lemodellezni. Két modellkategória létezik, a MAXI a kevésbé kidolgozott, játék kategóriájú modelleket takarja, az 1-es pedig a profi(bb) modellekét. (Bár ez utóbbin is tudnak mit fejleszteni a szegecsszámlálók!)

 

Üdv: TEE

Előzmény: imi972 (181)
imi972 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 181

A beírásod időpontját elnézve látom ám, hogy nem tudsz aludni az izgalomtól... ;-D

 

Bár csak így lenne, de sajnos éjszakáznom kell azért vannak ezek a késői időpontok.

 

Ha neked nem kell, írd meg, de ha megvetted akkor meg azt, hogy mit vettél!

 

Beszéltem az illető úrral, össze is tegeződtünk és beültette a bogarat a fülembe, így végül nem vettem meg a készletet.

De ez a bogár azt súgja, hogy tudjak meg mindent az LGB-ről is, így arra kérnélek benneteket irjatok véleményt pro és kontra a Maerklin és az LGB rendszerekről. Mindezt úgy, hogy ne legyen összeveszés a két nagy "tábor" között, nem szeretnék kirobbantója lenni egy belháborunak az amúgyis szűk létszámú kertivasutasok között.

 

Mire ezt olvassátok már haza értem és alszom ezerrel, hogy a péntek éjszakát még túl éljem.

Előzmény: TEE (180)
TEE Creative Commons License 2006.12.21 0 0 180

Nincs mit! ;-) Ha neked nem kell, írd meg, de ha megvetted akkor meg azt, hogy mit vettél!

A beírásod időpontját elnézve látom ám, hogy nem tudsz aludni az izgalomtól... ;-D

Előzmény: imi972 (179)
imi972 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 179

Köszi megkaptam!

TEE köszi az előzékenységet!

Előzmény: Briko (178)
Briko Creative Commons License 2006.12.20 0 0 178
Megkaptátok a telefonszámot...
Briko Creative Commons License 2006.12.20 0 0 177
Este küldöm mindkettőtöknek...
TEE Creative Commons License 2006.12.20 0 0 176

Átküldheted, de legyen Imié az elsőbbség! :-) Én amúgyis eléggé kiköltekeztem erre a hónapra...

Előzmény: Briko (174)
imi972 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 175

Tudom, hogy nem nekem irtad, de veszem a bátorságot és küld el nekem legyél szives (e-mail cím publikus).

 

TEE-nek! Nem baj Én türelmesen várok a leveledre.

Előzmény: Briko (174)
Briko Creative Commons License 2006.12.19 0 0 174
Megvan az ember neve, telefonszáma aki árulta, kéred?
Előzmény: TEE (173)
TEE Creative Commons License 2006.12.19 0 0 173
Fájdítsd a szívemet, milyen volt és mennyiért? :-)
Előzmény: Briko (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!