Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82756

" ha egy kicsit több energiát belefeket valaki, akkor "

 

Egyrészt elképesztően nagy tömegeknek nincsen annyi szabad enerigája amit ebbe fektethetne be anélkül, hogy a sokkal alapvetőbb szükségleteit ne kockáztassa.

 

Másrészt ez tájékozottságot és tudatosságot feltételez, amelyek megintcsak a Maslow-piramis felsőbb régióiba helyezkednek el.

Előzmény: kifli (82744)
Hepci Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82755

Nem hülyeség az "igénytelen vásárló" kifejezés.

Írtam már többször, hogy egy köpésre lakom attól a mini bevásárlóközponttól, amiben valószínűleg a legmagasabb a mélygarázsban található autók átlagára (rendszeresen előfordul, hogy amikor kiszállok és körülnézek, az enyém az egyetlen új korában 10 milla alatti kocsi).

Ebben a csodaplázácskában (Hegyvidék Központ) van egy borzalmas CBA, borzalmas árakkal és borzalmas minőségű termékeket tartalmazó hentespulttal. Ebben vásárolnak borzalmas dolgokat a Bömbi, Ódi, Merdzsó és Lexi dömperekből kiszálló, darabonként 3 évente 10-15 millából renovált luxuskurvák úriasszonyok.

Aztán a Lidlik és Aldik parkolójában is látok bőven olyan autókat, amiknek a tulajdonosai nyugodtan vásárolhatnának a MOM előtti vicces biopiacon is, vagy éppen a Czakó Kert piacán, a Fény utcáról nem is beszélve.

Nincsen rá igényük, tehát igénytelenek.

Előzmény: altimus (82737)
naivkezdo Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82754

Ez a válasz arra született, hogy nem tudsz magyar online nagyokról.

Kár, hogy nem azt írtad:D

Ja hogy kicsik sincsenek, akik kifejezetten élelmiszerben utaznak?

Talán vannak, csak még nem minden kategóriában.

Ugye az van, hogy a netes vásárlás aránya növekedő volt a covidig, de pl a cseheknél mindig is magasabb százalékon pörgött.

Lehet, hogy hamarosan belépnek minden kategóriában szereplők, de az is lehet, hogy már ez még sem történik. 

Előzmény: naivkezdo (82748)
Hepci Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82753

A Sparban inkább az a helyzet, hogy több olcsó rossz zsömle fogy, mint kissé drágább rossz zsömle. :D

Valószínűleg ez a helyzet a boroknál is.

Előzmény: menut (82749)
menut Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82752

Konkrétan? Mert ezzel csak egy lózungot mondtál. Nem veszel ugyanannyi pénzből sokkal jobb minőséget, nagy boltláncban.

Előzmény: kifli (82744)
lazaridi Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82751

A tavaszi nagy leállás és bezárkózás idején többször rendeltünk a kifli.hu tól. Ellentétben a botrányos rohadt .... TESCO-val, mindig kifogástalanul szállított alap élelmiszereket, a legjobb paradicsomot, amit a piacon is nehéz lett volna megtalálni. Azóta vettünk náluk vörös tonhalat, Marks and Spencer Tortilla chipset, még néhány dolgot . A Pelle furmintot nem onnan fogom venni, de egyébként korrekt cég.

 

Hepci Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82750

A 40% 3000 Ft feletti bor még mindig erős fölélövése az általános magyar fogyasztási szokásoknak - egy vinotékában se valószínű, hogy 40%-nál több fogy ilyen borból (palackszámban).

Ez pedig nem feltétlen függ össze az igénytelenséggel. Ha nem Tokajból és Somlóról óhajtunk inni furmintot és juhfarkot, simán lehet kiváló bort vásárolni az 1500-3000 Ft közötti sávban.

Előzmény: BZoltan (82741)
menut Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82749

De, igénytelenek. Két azonos termék (pl. zsemle) az olcsóbbat választja a magyar, hiába jobb a drágább. Egyszerűen nem fogy el egy Spar-ban ugyanannyi jó zsömle, mint 20 Ft-os.

Előzmény: altimus (82737)
naivkezdo Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82748

Ahogy anno az offline térben sem volt ilyen.

És jöttek az említettek, majd kinyírták a kicsiket is.

Mivel a kiflinél minden egy helyen koncepció fog megvalósulni, ahogy a giga offlineoknal, így a kisebb, szakboltok megsínylik, akik egy egy kategóriát visznek esetleg profibb módon, esetleg szélesebb-mélyebb szortival.

Hiszen itt a példa, ha már megveszed ezt meg azt a kiflitől, behúzod tőle a bort is, lisztet is, stb.

Előzmény: syntaxerror (82747)
syntaxerror Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82747

Az online élelmiszer piacon nem tudok kicsi magyarokról, ezért is kérdeztem vissza

Előzmény: naivkezdo (82734)
syntaxerror Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82746

Respect ha te ezt meg tudod valósítani így, de nekem nincs ennyi szabadidőm, mostanában az a legértékesebb erőforrásom. Tisztességes piacra elmenni irányonként 45 perc BP belvárosáig, plusz az idő amit ott töltenék, egyben egy teljes délelőtt - ehelyett 10 perc online. Helyben van jó hentes és egy delikátesz, ezekhez be szoktam nézni covidmentes időkben, jóban is vagyok velük. De pl nincs jó pék, a zöldségesek ugyanazt árulják amit a nagybaniról hoznak a közértekbe is, stb stb.

 

Egyébként szerintem covid idején piacra / boltba járkálni nem felelős magatartás, ha nem muszáj.

Előzmény: kifli (82733)
syntaxerror Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82745

De ha nem online vásárolsz, akkor miért nem mindegy neked hogy ki uralja az online piacot?

 

Továbbá, arra hivatkoztál hogy lehetne magyar vállalkozástól vásárolni, de nem tudok ilyenről, szóval ez csak illúzió ameddig nem mondasz egyet

Előzmény: shiraz2 (82732)
kifli Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82744

szó nincs lenézésről. csak arról papolok, hogy ha egy kicsit több energiát belefeket valaki, akkor ugyanannyi pénzből ugyanannyi de sokkal jobb minőségű, ill sokkal egészségesebb élelmiszert lehet vásárolni

Előzmény: BZoltan (82741)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82743

Jó a kérdés, hogy merre is tartok ezzel a gondolkodással. Bevallom még nem érzem azt, hogy megérkeztem volna :)

 

Valami olyasmi motoszkál bennem, hogy nem szabadna az organikus, környezettudatosan és etikusan készülő élelmiszereknek csak a felső tízezret kiszolgáló luxusnak lennie.

 

Ha én lennék organikus borokkal foglalkozó kereskedő akkor én is arra törekednék, hogy a kínálatom bőségesen tartalmazzon megfizethető organikus borokat is.

Előzmény: Daeril (82742)
Daeril Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82742

Merre tartasz ezzel az érveléssel? Olcsóbban kellene adni az organikus, minőségi élelmiszereket, bort? Lehetséges ez fenntarthatóan - a termelő fair profitja mellett? 

Előzmény: BZoltan (82741)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82741

Szerintem hiba lenézni a fogyasztót. Biztos van szerepe az igénytelenségnek... ami ugye az igény hiánya.  De ez az igény alapvetően a Maslow-piramis  felső harmadában van. Márpedig enni és inni azok is szeretnének akik kevésbé szerencsések mint a társadalom jómódú felsőbb rétegei.

 

Én nem hiszem, hogy a minőségi élelmiszerhez csak a gazdagoknak van joga és azt sem tartom törvényszerűségnek, hogy a kevésbé tehetős fogyasztókat szükségszerűen át kellene engedni a hiénáknak.

 

Én erre mutattam rá, de nagyon átsiklott felette mindenki... például az organikus, természetes, kézműves borokat kínáló Mitiszol 115%-kal drágább borokat kínál mint a Bar:24. Az utóbbi 60%-ban az előbbi 7%-ban kínál 3000Ft alatti borokat.

 

Ez csak egy példa... Én bizony azt állítom, hogy az az üzleti modell amelyik nem szolgálja ki a kevésbé tehetős rétegeket az sokkal nehezebben fenntartható.

Előzmény: kifli (82739)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82740

Az a kérdés, hogy a "szép új világban" ahol webshop-ok versenyeznek webshopokkal hogyan fog az egyik webshop különbözni a másik webshoptól ha amúgy ugyanazt a bort adják ugyanannyiért.

 

Példának ezt a Pelle bort hoztam ami ott van ugye a szívünkhöz közelálló Mitiszol webshop-on is és ott van a jogosan kritizált  csehszlovák webshopon is.

 

Mert ugye a klasszikus kisker szinten megvan/megvolt az, hogy az egyik boltban van szakértő, kedves és segítőkész személyzet, minőségi és igényes szervízzel, a másiknál meg mondjuk nincsen és emiatt a kedves vevő nyilván az előbbit preferálja... de egy Active JS meg Angular framework CMS az sem nem kedves sem nem szakértő. 

Előzmény: shiraz2 (82729)
kifli Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82739

vagy igénytelenséget

Előzmény: BZoltan (82738)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82738

A kérdés az, hogy hogyan lehet ezt a helyi termelőnek is és a fogyasztóknak is nagyon jó modellt kanonizálni és felskálázni. Mert ugye mint a diszkont hangárok és az online boltok is egy valódi fogyasztói igényt szolgálnak ki.

Előzmény: kifli (82733)
altimus Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82737

hulyeseg az "igenytelen vasarlo" koncepcioja. kispenzu vasarlorol persze lehet beszelni, es kell is, mert az viszont realitas mo-on. tobbmillio csalad ilyen.

Előzmény: Hepci (82735)
altimus Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82736

? miert kellene "magyar vallalkozasoknal" vasarolni? a magyar "vallalkozot" se akadalyozza meg senki abban, hogy olcson adjon el a vasarlonak. elo es mukodo peldanak itt az aldi es a lidl, ami fenyevekkel jobb minoseget ad lenyegesen jobb minosegben, mint az elhiresult magyar elelmiszerlanc.

Előzmény: shiraz2 (82730)
Hepci Creative Commons License 2020.12.11 0 0 82735

Az igénytelen tömeg igényét is ki kell elégíteni valakinek.

Baromfipárizsi-hugyos cipó-milkacsoki-mirelit pizza-vargabor-hangárok.

Mindig ez lesz a méjnsztrím biznisz, nem a kifinomult sznobbuzik kielégítése. :)

Előzmény: naivkezdo (82734)
naivkezdo Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82734

Talán arra gondolt, hogy hasonló lehet a terv, mint offline anno megvalósult, miszerint külföldi gigamamut bejön, tarol, a kicsi magyarok szenvednek.

Legalábbis én erre gondolok.

Előzmény: syntaxerror (82731)
kifli Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82733

Tisztességesen élelmiszert csak közvetlenül a termelőtől lehet vásárolni. Erre manapság lehetőség csakis valamilyen jobb piacon van, legalábbis részben. Ideális esetben szóba lehet elegyedni a termelővel meglehet fogni az árut netalántán meg is lehet kòstolni. De ezen dolgozni kell. Ha kialakul a bizalom akkor előfordulhat hogy online is lehet egy-egy  termelôtol rendelni. De h egy szukos szemelytelen gyujoportrol vegyem meg azt az arut amit megeszunk az  nem.

Előzmény: syntaxerror (82731)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82732

ott vásárolsz ahol szeretnél.

én nem online vásárolok élelmiszert, szóval ezt a kérdést másnak kell h feltedd 

 

Előzmény: syntaxerror (82731)
syntaxerror Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82731

szerintem nem találni rajta tisztességtelen árazást, sőt, a közelemben elérhető nagyobb üzletekhez képest enyhén feláras, szóval a legyalulást nem tiszta hogy pontosan mire érted

 

magyar kereskedőt pedig mondj egyet ahol lehet rendesen online élelmiszert vásárolni

Előzmény: shiraz2 (82730)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82730

a problémám a kifli.hu-val, h a befektetők pénzét (startup) arra használja, h legyalulja az online élelmiszer piacot. amellett, h magyar vállalkozásnál is meg lehet venni az élelmiszert.

 

Előzmény: BZoltan (82709)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82729

mi kérdés?

 

 

Előzmény: BZoltan (82712)
Hepci Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82728

Nézz rá délolasz (Puglia) vörösökre, pl. primitivo, 10-20 g/l maradékcukorral, ezek tetszeni fognak.

Az egyik barátom kereskedelmi mennyiséget vedel ebből:

https://www.vineshop24.de/weine-aus-aller-welt/italien/apulien/epicuro-primitivo-di-manduria-doc.html

Előzmény: karcsika75 (82726)
karcsika75 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82727

Lemaradt, h a pannonhalmi cuccok nagyon jók! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!