Keresés

Részletes keresés

Semmisem Creative Commons License 2010.11.10 0 0 317

Azért kérdeztem mert ez a te topicod. én szivesen megosztom, hátha ötletek, javítások kelelnek. Meg ha mások is keresnek gyógyírt erre arra. No meg így látod h a te munkád is gyümölcsözhet szépen.

 

itt a levél egészben:

 

"Szia,Először is kimetszek 2 dolgot a bácsival való irásaimból:1)"A másik eset is pont úgy kezdődött. 35 éve még az orvostudomány se tartott ott, mint mondjuk manapság. Az orvosok semmit se tehettek, de a fickó nem adta könnyen. A kezével tudott mozogni, tornázni. Azt nyomta gőzerővel. A padlón húzta magát körbe a két kezével. Mindenhogyan, ahogy tudta. Fel a fejjel, aztán lefelé a fejjel (tehát egyszer a fenék lefelé néz, máskor felfelé). Tolókocsival kilométereket nyomott le (ezt sose láttam a szomszédomnál). És nagyon akarta, hogy a lábai ne csak hogy vánszorogjanak utána, de nem volt változás sokáig. Mikor pihent, akkor is az járt az eszében, hogy legalább a lábán lévő hüvelykujját meg tudná mozdítani. Azt olvastam (és ez nagyon megmaradt), hogy 8 hónap telt el, mikor észrevette, mintha megmozdult volna a parancsra. Aztán még nagyobb akarással próbálgatott és néha néha kezdte érezni, hogy bizony a mozdulat a parancsra történik és nem azért, hogy megüti a lábát, vagy a kézével tornázik (meg amivel tud). Lassan lassan sikerült a többi ujjal is, a másik lábbal. Később már a boka is ment, sőt egy idő után a térd is megmozdult. Fáradhatatlan volt, gondolom a lelki erő, amit ezzel kapott kimeríthetetlen volt. Azt hiszem, több, mint egy év telt el és elengedte a támasztóbotokat és megtette az első lépést a saját lábain. Mesébe illően, 2 évre rá odáig jutott, hogy  egy szerkezet egyik végét tartva a vállán és a derkán - egy személygépkocsi felmehetett az álványon a másik végéről........."2)"Hát nem semmi a dolog. Kegyetlen durva. De lehet nem reménytelen. Hisz bizonyos részeket tud mozgatni (az egyik felét a testnek), hangokat is tud kiadni, mint olvasom. 5%-ból jött vissza, nem semmi. Hány éves a fickó? Mit mondjak, nagyon megrázó, engem meg is rázott, gondolom Őt is nagyon. Sokkal nagyobban. A remény hal meg utoljára. Az élet maga a rezgés, míg él az ember rezeg ezerrel, ha nem is tud róla. A táplálék, a légzés, a hangok, a más rezgések, bennünk lévő sok sok élőlény is rezeg (vagy 2000 fajta és hogy kb 300 millió darab, Te szent ég) - ezek mind tartják benne az életet, és az élniakarást. Ha lesz és van kedve, ezekre a rezgésekre, mozgásokra rá tehet mindig még egy jó nagy lapáttal, bármikor, bármennyit - minden nap....... Ez sajnos nem rajtunk múlik, hanem rajta, de lehet bele lelket önteni, hogy csináljon valamit és ne mások csináljanak rajta valamit. A kettő között óriási a különbség. Ha dolgozik magán és aztán észrevesz valami változást az lesz az a pont, ami megsokszorozhassa az lelkierejét az életenergiáját és tovább fog lépni. A saját tapasztalat, a saját maga által szerzett tapasztalat szárnyakat ad. Ezt az a kicsi patkány is bebizonyította, melynek szomorú kisérleti történetét azt hiszem már ebbe a topikba is betettem......... Majd még dumcsizunk a fickóról"Amikre magam gondoltam és kérdeztem az öreget is az a következők:1)Rengeteg dúdolási ksíérlet, ahol a koponya egésze berezeg, ezek amint mondtam ííí,,ééé de leehtnek a többi hangok is, DE!!!!! Rögök és egyéb lehetséges dolgok miatt, nagyon finoman, Jó volna ha a tesód elkezdene kísérletezni, ha jól érzem nek most csak az a dolga h rendbe jöjjön. Menjen bele ebbe olyan mélyen ahogy csak tud. lássa, hogy melyik rezgés hol hat. Ami ebben az esetben nagyon fontos, hogy kezdetben ne hazsnáljon nagy hangerőt!!!!! és ne csinálja sokáig!!!! A fej nagyon érzékeny. Kezdje ő is a fogaival, vizsgálgassa hol és hogyan hat. - Amit tt el akarunk érni (azaz ahogy a bácsi is irja, nek kell akarni), az az, hogy az esetleg elalt, vagy kevésbé ellátott részek berezegjenek=feléledjen2) Elképzelésem, hogy ahol az ütés érte, de általában a nyak környékén is kellene rezegtetni. Először arra gondoltam, hogy ujjal koogtatni, de lehet h finomabban kell kezdeni. Pl.: gumicsövet tudna a szájától hátra vezetni és abba rezegtetni és próbálgatni, érezni. Majd későbben a tapasztalatok alapján beszéljünk a többiről... 3) a gerinc mentét kellene segiteni. ezt már külső segitőnek talán. De csak amit nem ér el ő maga rendesen. Elképzleésem szerint pl egy ujjal esetleg a csontos részével kopogtatni finoman, gyorsan a csigolyákat.Ugyan ez használható minden csiontjára! pl fogja és a jó kezévelelkezdi kopogtatni a nehezebb oldal kulcs, és szegy csontját, majd a könyökénél és az lakart és a kéztőcsontokat, majd ujjakat. ezeket után meg fogja a gumicsövét és finomabb, hang rezgéseket küld ugyna ide. Ugyan ez a lábbal is.4)Eme javaslatom felhasználja a keleti orvoslást is. Be lehetne szerezni egy univerzális használatú tibeti hangtálat, magam részéről az afrosound nevű helyen vettem a sajátomat. Jó volna ha levinnétek és ő választaná ki. Ötletem még, h akár egy kézi dobbal is lepjétel meg, ,de cska amit ő akar. Namost: a gyengébb kezében tartva a tálat ( ha másként nem megy asztalra a kezét és tenyerébe a tálat, a másikkkal pedig rezgesse, és figyelje!Az eddigekben mindenre 1 kivétellel érvényes, h ő csinálja magának! senki ne csinálja neki. a hátgerincét kopogtatni lehet másnak, mert azt nem éri el. Olyan kérdésekkel nem kell bajldni h ezek segitenek e vajon. Mert kérdés sem fér hozzá, h igen. Amit tudni kell, h árthat is magának, de ha figyel az nem olyan értalom, amit ne lehetne helyre hozni.Ha ezeket csinálja, és én azt hiszem h fogja egész nap, akkor ár hét múlva egyszerűen vibrálni fog az egész teste. A jobb részek is vibrálni fognak és már ez rezegtetni fogja azt a részt, ami "süketebb". A részecske gyorsítás is rezegtetés! Ha melegitesz vmit az is rezegtetés. És a legvégén maradt, ha gondolsz valmait az is reezgtetés! Ahogy a bácsi irta a másik ember példáját. elég non-stop gondolni h ezt és ezt hogyan csinálom meg, és egyszer csak megmozdul. itt pár link, amit hallgathat és dudolhat: ez utóbbi a zöld tara mantra, gyógyító. nem kell amúgy ezekbe belemenni nagyon. szerintem annyi, h dúdolja őket, de ne csak a maga gyógyulására, hanem mindnekiére a világon.ez utóbbit dudolhatja is csukott szájjal, nagyon magas frekin. Ez amit eddig leirtam, nagyon jó kezdésnek, ha csak kopogtatással, gumicsővel végigmegy a testen az jó sok óra munka. Még az jutott eszembe, hogy lehetne venni neki növényt: pl.: fát ültetni, és minden nap gondoskodjon róla valahogy. Ha nincs jó idő legyen az egy bonszai, vagy citromfa bentre. de tegyen meg midnent dudoljon énekeljen neki. Beszéljen hozzá, halggassa ,DDD na minden jót "

 

haha, kérlek az öreget jóféleképp értsd, én bölcset szoktam alatta értnei, úgy használom. A bácsit is. Másképp azt mondanám ismerős.

Előzmény: ghepard (316)
ghepard Creative Commons License 2010.11.10 0 0 316

30-as éveiben jár az ipse.

Hát akkor fiatal, tele lehet még életenergiával, élniakarással, meggyógyulnivágyással..

Húú, hát fantasztikus volt a 2. történet, jól el is gondolkodtam rajta.

Hát igen, mesébe illő, így olvastam akkoriban, de az akarat, a kitartás és a sok sok gyakorlás már több esetben is meghökkentő eredményekhez vezetett 

 

Még az jutott eszembe tapasztalatilag, hogy mikor valami bujkál az orromban vagy torkomban, aminek nem kéne, olyankor ha csukott szájjal rezegtetek, dudolok, akkor nagyon forró levegő jön ki az orrlyukakon. 

Igen, de már nem nagyon emlékszem, de talán így van, ez logikus is. Elsősorban a hang vibrál, tehát rezegtet és ez meleggel jár, másodsorban a test így védekezik természetesen a baj ellen, hogy melegít, bezálasodsz stb. Na és a bajos rész talán melegebb is a környezeténél, mert megy ott a nagy csetepaté. A természet is tudja, hogy akkor nagyobb a mozgás, jobb lesz az anyagcsere, ami segíti, hogy legyőzze a bajt. Sőt, még ha fázol el is kezd rezegtetni, szinte kiráz a hideg fizikusan is, jelezve, hogy térj észhez és gondoskodj róla, hogy ne fázz meg.

 

Egészen addig, amig a gyulladás el nem múlik, ami mostanában percek, vagy néha akár 1 óra kérdése. Ez nálad is így van? (tudom már jó ideje semmi sem volt)

Hű, de gyors vagy. Percek alatt? Igaz, nekem is sikerült elérni egypár dolgot szinte percek alatt. Lehet azért segített valamit, amiket itt összehordtam és nemhiába szedett rá Mirdad, hogy írjak valami dumcsit róla. Úgy látom, valamit át tudtam adni belőle....... Arra nem gondoltál, h ha már kerül testi baj, akkor tovább léphetnél a finomabb anyagok felé? Nem tudom az mi lehet, de bitos van finomabb rezgés, aminek neki mehetnél ,nem?

De gondoltam, gondolom is, hogy mi lehet az. A tudat rezgései, a gondolatok - ezek valami elektromágneses hullámok lehetnek és így szentségül gyorsan rezegnek. Mivel az elmúlt évek során rengeteg infó bent belém a rezgésekkel kapcsolatban, van honnan a tudatnak előhívni az infót és már lehet ez is megindítja bennem ugyanazt a reakciót. Most tulajdonképpen ezt csinálom, tehát semmit, csak úgy létezek és a tudat szedi az agyból az elraktározott infót.  

Ja meg a másik, amiben sikerül mocorogni, ha az emésztéssel van valmai gubanc. Csikarás, vagy bármi. Mikor megelégelem, van hogy megállok állásban, és jönnek a mély, nagy mély ááá és úúú-k.Figyelve, hogy meddig megy, rezgeti e kedvesen az altájat. 10 perc ilyesmi és megnyugszik a terület és lehet operálni tovább. Nagyon jó. Én mindenféle hangot nagyon sokat próbálgattam, mert fogalmam se volt, hogy egyáltalán hat-e a hang ennyire. Mikor rájöttem, hogy tényleg hat, akkor kezdtem bogozni, hogy melyiket hol érzem a legjobban. Ebből csak gondolom, hogy ott hathat talán a legjobban, mondjuk más hang már nem annyira, de nem tudom mennyivel kevesebbet. Majd az idő megoldja, hogy mennyit tévedtem és mennyit nem. De van olyan érzésem, hogy igen sokat nem tévedhettem.Írtam a bénult fickó családjának pár 5letet. Jó volna ha véleményeznéd, h helytálló e. Küldhetem e-mailben, vagy kerüljön fel de?

 

Szerintem nyugodtan teheted ide is, nekem nem okoz gondot. Az e-mailokat amúgy is mindig azonnal törlöm, itt legalább megmarad(hatna). De az utolsó mondatból az jön le, hogy inkább mailban küldenéd. A döntés joga a Tiéd...... 

Előzmény: Semmisem (315)
Semmisem Creative Commons License 2010.11.10 0 0 315

30-as éveiben jár az ipse.

Húú, hát fantasztikus volt a 2. történet, jól el is gondolkodtam rajta.

 

Még az jutott eszembe tapasztalatilag, hogy mikor valami bujkál az orromban vagy torkomban, aminek nem kéne, olyankor ha csukott szájjal rezegtetek, dudolok, akkor nagyon forró levegő jön ki az orrlyukakon. Egészen addig, amig a gyulladás el nem múlik, ami mostanában percek, vagy néha akár 1 óra kérdése. Ez nálad is így van? (tudom már jó ideje semmi sem volt)

 

Arra nem gondoltál, h ha már kerül testi baj, akkor tovább léphetnél a finomabb anyagok felé? Nem tudom az mi lehet, de bitos van finomabb rezgés, aminek neki mehetnél ,nem?

 

Ja meg a másik, amiben sikerül mocorogni, ha az emésztéssel van valmai gubanc. Csikarás, vagy bármi. Mikor megelégelem, van hogy megállok állásban, és jönnek a mély, nagy mély ááá és úúú-k.Figyelve, hogy meddig megy, rezgeti e kedvesen az altájat. 10 perc ilyesmi és megnyugszik a terület és lehet operálni tovább.

 

Írtam a bénult fickó családjának pár 5letet. Jó volna ha véleményeznéd, h helytálló e. Küldhetem e-mailben, vagy kerüljön fel de?

Előzmény: ghepard (314)
ghepard Creative Commons License 2010.11.10 0 0 314

Hát nem semmi a dolog. Kegyetlen durva. De lehet nem reménytelen. Hisz bizonyos részeket tud mozgatni (az egyik felét a testnek), hangokat is tud kiadni, mint olvasom. 5%-ból jött vissza, nem semmi. Hány éves a fickó? Mit mondjak, nagyon megrázó, engem meg is rázott, gondolom Őt is nagyon. Sokkal nagyobban. A remény hal meg utoljára. Az élet maga a rezgés, míg él az ember rezeg ezerrel, ha nem is tud róla. A táplálék, a légzés, a hangok, a más rezgések, bennünk lévő sok sok élőlény is rezeg (vagy 2000 fajta és hogy kb 300 millió darab, Te szent ég) - ezek mind tartják benne az életet, és az élniakarást. Ha lesz és van kedve, ezekre a rezgésekre, mozgásokra rá tehet mindig még egy jó nagy lapáttal, bármikor, bármennyit - minden nap....... Ez sajnos nem rajtunk múlik, hanem rajta, de lehet bele lelket önteni, hogy csináljon valamit és ne mások csináljanak rajta valamit. A kettő között óriási a különbség. Ha dolgozik magán és aztán észrevesz valami változást az lesz az a pont, ami megsokszorozhassa az lelkierejét az életenergiáját és tovább fog lépni. A saját tapasztalat, a saját maga által szerzett tapasztalat szárnyakat ad. Ezt az a kicsi patkány is bebizonyította, melynek szomorú kisérleti történetét azt hiszem már ebbe a topikba is betettem......... Majd még dumcsizunk a fickóról

Előzmény: Semmisem (312)
ghepard Creative Commons License 2010.11.10 0 0 313

Hát én vibrálok ezerrel, mikor kell és fog kelleni. Tudom, milyen voltam, miken segített szinte szórakozásképp, ha Te is modod, még jobban hiszek benne (de maga a hit nem elég)..

 

Hát, hogy mihez kezdenék, azt esetleg leírhatom. Két esetet említek, az egyik szomorú és elég közelről érintett kb 10 évig. A másikat olvastam már vagy 30-35 éve, de még valami meg van belőle a tök fejemben, én is ezt az utat választanám azt hiszem.

 

Az első a szomszédommal történt. Autószerencsétlenség következtében a deréktól lejjeb megbénult. A kertje mellettem van (egy sáv kb 30x3 méter, az enyém már 6x30, mert 5 éve meghalt egy másik szomszéd, kinek a felesége nekem adta csak úgy). Az egyik nap még dumálgattunk a kertben, a másik nap meg megtudtam a bajt. Tolószékhez kötött lett, lelki és testi trauma neki és családjának is. Nekem se volt mindegy majd mindennap látni, hisz ott a tudatban bennem volt nap mint nap, hogy alig 3 méterre van tőlemnegy másik szobában, egy másik lakásban. Néhányszor segítettem levinni a szabadba dumcsizni (nálunk nincs lift, mert csak 2 emeletes a lakóház, de később kívülről csináltattak neki). Láttam rajta a reménytelenséget, az elhagyatottságot, nagyon rosszul hatott rám is. Nem láttam rajta semmi akarást, el is hízott. Fogalmam sincs mit csinált Ő saját maga, de gondolom nem sokat. Az utóbbi években egyre gyakrabban vitték el, vagy jött ide a gyorsmentő. Vagy 3 éve le kellett vágni mindkét lábát és a dolog még szörnyűbb lett. Tavaly halt meg valamikor az év elején.

 

A másik eset is pont úgy kezdődött. 35 éve még az orvostudomány se tartott ott, mint mondjuk manapság. Az orvosok semmit se tehettek, de a fickó nem adta könnyen. A kezével tudott mozogni, tornázni. Azt nyomta gőzerővel. A padlón húzta magát körbe a két kezével. Mindenhogyan, ahogy tudta. Fel a fejjel, aztán lefelé a fejjel (tehát egyszer a fenék lefelé néz, máskor felfelé). Tolókocsival kilométereket nyomott le (ezt sose láttam a szomszédomnál). És nagyon akarta, hogy a lábai ne csak hogy vánszorogjanak utána, de nem volt változás sokáig. Mikor pihent, akkor is az járt az eszében, hogy legalább a lábán lévő hüvelykujját meg tudná mozdítani. Azt olvastam (és ez nagyon megmaradt), hogy 8 hónap telt el, mikor észrevette, mintha megmozdult volna a parancsra. Aztán még nagyobb akarással próbálgatott és néha néha kezdte érezni, hogy bizony a mozdulat a parancsra történik és nem azért, hogy megüti a lábát, vagy a kézével tornázik (meg amivel tud). Lassan lassan sikerült a többi ujjal is, a másik lábbal. Később már a boka is ment, sőt egy idő után a térd is megmozdult. Fáradhatatlan volt, gondolom a lelki erő, amit ezzel kapott kimeríthetetlen volt. Azt hiszem, több, mint egy év telt el és elengedte a támasztóbotokat és megtette az első lépést a saját lábain. Mesébe illően, 2 évre rá odáig jutott, hogy  egy szerkezet egyik végét tartva a vállán és a derkán - egy személygépkocsi felmehetett az álványon a másik végéről.........

Előzmény: Semmisem (311)
Semmisem Creative Commons License 2010.11.09 0 0 312

Na megtudtam a részleteket is. Megpróbálom a lényeget átadni.

Tehát az ütés után nem volt még komoly rögtön, csak  a kórházban. Ott romlott az állapot nagyon! Állitolag majdnem ott is hagyta a fogát. állitlag vagy vérrög vagy az érfal egy darabja vált le és elzárta a friss vér útját a bal agyféltekbe.

vizesedett, dagadt, és műteni is kellett sokat, kivettek pl koponya darabot, h legyen hely a vizesedő dagadó agynak... Mesterséges komában tartották 5 napig.

szóval stram gyerek, az orvosok 5%-ot adtak ekkor neki a tulélésre. De visszaküzdötte magát. Azóta 2 év telt, és mdnenhova hordták, 6-8 honpaot volt rehabilitációs kórházban.

Mára 2-3 szavas mondatokat tud, affáziában szenved és járni is tud de nehézkesen, minden mozdulat nehéz neki. Szellemileg ért midnent azt mondják, tisztában van multtal, jelennel.

 

ennyit tudtam meg. Nekilátunk, valamit segiteni?

Előzmény: ghepard (310)
Semmisem Creative Commons License 2010.11.09 0 0 311

hát mink hányjunk fityet a rosszakra és vibráljunk jól, azt mondom :d

 

Érdekel, hogy még ha nincs is tapasztalatod, a gyakorlatban mihez kezdenél. Én tolmácsolom majd a finak vagy a családjának, az ötletedet és elmondom, hogy nem szent írás, próbálgatni kell/lehet. Aztán onnantól kísérem majd figyelemmel, segitséggel őket, és visszaigazolok neked, ha tapsztalunk valmait. Mit mondasz?

Előzmény: ghepard (310)
ghepard Creative Commons License 2010.11.09 0 0 310

Hát nekem is volt nyaksérülésem, 2008 áprílisában vagy májusában szenvedtem el. Az ütés a homlokomat érte, de nyakam sérült meg. A foci kezdete előtt pár percig a kapuban voltam (mindenki sorra jön úgy 5-5 percre) és egyszerre ketten lőttek kapura. Az egyiket nem láttam, mert a másikra összpontosítottam és még teljesen lazán álltam. De közben a másik oldalról (a fickó mentségére legyen mondva, hogy nem jól lát és nem vette észre, hogy a másik oldalra koncentrálok és úgy is állok) a vizes labda nagy erővel talált el vagy 7 méterről homlokon. Teljesen lazán álltam ott és földhözvágott. A fejem akkora sebességgel gyorsult hátraféle, hogy magával vitte a tehetetlen testemet, pedig 95 kg vagyok (193 cm magas). Először azt hittem, hogy meg se tudok mozdulni a fejemet se tudtam. De aztán egy kis idő múlva megmozdult a lábam. Fel is tudtam kelni és végigjátszottam a meccset is. Megijedtem akkor, meg is rokkanhattam volna. De aztán nagyon rossz lett. Fájt, ropogott, nem is nagyon tudtam mozgatni a nyakamat. De kikeszmeregtem belőle lassan lassan. De még 7 hónap után se volt minden OK. Akkor az az ötletem támadt, hogy hátrafelé kezdek járni stb...... Innen már leírtam abban az összefoglalóban......

 

A fiúnak valahogy magába kell szívni, hogy ő saját maga tehet a legtöbbet saját magáért. Neki kell ezt azt gyakorolni, ha belül nem akarja, vagy nem nagyon hisz benne, akkor nehezen mozdul meg valami benne....... Én csak esetleg leírhatom, hogy mihez kezdenék, de tapasztalat nélkül nem tudhatom, hogy segítene e azon a problémán. Hiába, az ember akkor tudja meg, mikor megtapasztalja, addig csak ismertetve van a dolgokkal és mondjuk hihet bennük vagy nem.

 

Igen, nagyon sok a köhögő ember mindenhol. Én is észrevettem, hogy sokszor már elég arra gondolnom és termelődik több nyál, még csak nem is drümmögök magamnak. Ez már lehet azt jelenti, hogy valahogy belém van gyömöszölve a reflex.

 

Hát igen, az is lehetne a megoldás, de valahogy nem nagyon preferálják. Most egyre csak növekszik a rákosok száma, a szemléletváltással egy generáció alatt is lehet számottevően csökkenne a benne szenvedők száma. Szinte csak egy irányban kutatnak és emésztenek fel irdatlan mennyiségű pénzt. Lehet ettől a sok pénztől se nagyon akarnak megválni. A sok beteg ember nagyon jó biznisz.

 

 

Előzmény: Semmisem (309)
Semmisem Creative Commons License 2010.11.09 0 0 309

egyenlőre azt tudtam meg a fiatalemberről, hogy a nyakát ért ütés miatt kapott agyvérzést és bénult le a jobb oldala. Két éve már tornáztatják és nagyon szépen foglalkoznak vele, javul is tehát az akarat és erő ott van benne.

Majd még próbálok megtudni pontosabb részleteket, hogy esetleg mi is, azaz Te itten összedobhass valami hasznosat neki.

 

Azt már én is tapasztalom, hogy elég csak magyaráznom másoknak, hogy így rezgess, úgy rezgess (pl h nyálát termelje jobban), és közben magamnak már be is indult a termelés. Meg látom a buszon a sok köhögő embert, ülnek a melegben (pl vonaton) kabátban és szárazul köhögnek órák hosszat. Már már odamennék és modnanám, hogy vegye le a kabátot, mert csak túlhevül és elmegy a sok viz a testéből, következés képp csak szárad jobban a torka , szája, szóval csak nő a köhögés kaparás érzés a torokban. Ahelyett, dudolna kicsit, kopogtatná az állkapcsát, aztán moshatná le az irritált területet bő nyállal.

 

Én úgy vélekedem, h a rák gyógyítója a megelőzés volna, vagy a helye séletvitel. Megfelelő élelem és természet közeli élet, kevesebb modern kacat.

Előzmény: ghepard (308)
ghepard Creative Commons License 2010.11.09 0 0 308

Nekem az ugrott be rögtön, hogy ott kezdeném. Persze, ha már régi a dolog, akkor ebből kifolyólag már nagyon sok helyen van lerakódás a nem mozgás miatt és ezért már hosszú időbe telhet, míg átjárható lesz(lehet) a test azon része.

 

Igen, lehet azokat úgy kezdeni és a gerincet is rezegtetni egész hosszában, hisz ott rengeteg infó megy ide oda.

 

Igen én is sok mindent észrevettem az évek során. Volt olyan is, hogy bajt okoztam vele magamnak, többet és erősebben hangoskodtam, rezegtettem a kelleténél és jött a baj. De azért vagyunk emberek, hogy tanuljunk hibáinkból és másodszor ugyanazt jobban megoldjuk. A gyakorlat teszi a mestert, a sok sok gyakorlat és a belső erő, ami hajt fáradhatatlanul...... Ezt nem egyszerű csak úgy  huk muk fuk elérni. Nekem már van elég sok tapasztalatom, de a töredékét se tudom(tudhatom) annak, amit lehetne tudni....... Na meg szerencsére majd semmi bajom sincs, így  aztán nem sokat tanulhatok mostanában. Egész más volt a helyzet, mikor hajtanom kellett (2003-2006), akkoriban sokat tanultam, mert sikerült kimennem jó pár dologból, szinte szórakozva. Lassan kezdem elfelejteni a dolgokat, tartani a szintet már sokkal, de sokkal kevesebb energiát igényel.......

 

Hát a térdemmel (a ballal) én is küszködök, már vagy 35 éve. Azóta, mikor lezuhantam a sötétben 4 méter mélyre, nyújtott lábbal a betonon landoltam és a bal térd befelé lökődött. Csak kb 25 cm-re tudom megközelíteni a sarkammal a fenekemet. Tovább nem megy. Még lassan 59 éves fejjel is focizom minden héten fiatal srácokkal és itt ott jól meg is húzom, feszítem a bal térdemet, mely nehezebben viseli ezt a terhelést. De nem panaszkodom. Valahogy el tudom csitítani a fájásokat és focizhatok nyugodtan.  Vagy fél éve egy esős napon fociztunk és megcsúztam a síkos pályan, ami megrándította a bal térdemet. Vagy 3 hete is jól elcsesztem, mivel volt a műfüves pályán jó sok levél a fákról (mindet nem tudtuk kidobálni puszta kezekkel), megcsúsztam egy kicsit rajtuk. Már ez is elég volt neki, de még neki is sodródtam így a palánknak, amely még pont teli is találta. Egy részben örülök is neki, mert mostanában ez az egyedüli dolog, melyen gyakorolhatok. Eddig nem hagyott cserben. Már többen feladták a focit a térdük miatt, és a focizók között is vannak egypáran, akik valamiféle fáslikat, meg térdtartókat, vagy miket használnak. Én tiszta semmit, csak it ott kopogtatom, meg néha jól el is verem (az öklömmel érzéssel ide oda ütögetem), na és mivel egyre jönnnek a hidegebb napok, egyre többet fogok hangoskodni is. Már vagy fél éve alig próbálgattam valamit drümmögni....... De ha hideg van és egyedül vagyok, akkor rázendítek derekasan....... :) Ilyenkor mindig az lebeg előttem, hogy ez kitisztít........

 

Hát sok újságom nincs, de már jó ideje nyomja a belsőmet, hogy ejthetnénk itt néhány szót egy nagyon kényes ügyről - a rákról. Nekem olyan fura érzéseim vannak, hogy talán még azokon a lerakódásokon, daganatokon is megindíthatná a elszívódást...... Ezek a rezgések megelőzésképpen megakadályozzák, hogy bennünk lerakódások, daganatok képződjenek. Sőt segítenek a lerakódások, daganatok, kék foltok stb felszívódásában. Kivétel volna ez alól a rák? Nem tudom, bár ne kéne sose megtudnom. Olvastam viszont - egy ameriaki orvos (tehát orvos), mikor megtudta, hogy agydaganata van, elment a nyaralójába és két hét alatt, hogy a felére csökkentette a daganatot. Mit nem olvastam, a hanggal - akkor értettem, hogy miért ment a nyaralójába, mert lehet mellette nem lehetett volna létezni másnak.......... :)

 

Előzmény: Semmisem (307)
Semmisem Creative Commons License 2010.11.09 0 0 307

Nagyon jó. Érdekes módon nekem eszembe sem jutott h a fejjel kezdjem, pedig kézenfekvő. arra gondolkodtam, hogy a "lassú rezgésű"=bénult testrészeket lehetne kicsit megficánkoltatni hanggal.

Én is valahogy úgy gondolom, hogy a fej nagyon érzékeny pláne egy agyvérzés után. Magam ahogy próbálgatom a rezgéseket, azért azt veszem észre h nem szeret ám mindent. Sok sok rezgést meg csak kis ideig tűr.

 

Akkor mondhatjuk hogy nagy lágy, halk rezgetéseket csináljon a fejre? és némi kopogtatást a nyaknál? Gondolom a gerinc mentén sem ártana valami mondjuk az ujjakkal, mivelhogy az viszi szét az agy dolgait a testbe.

 

Minden jót neked is, aztán meséljél, ha vannak új felfedezések, amik igazolnak. én próbálom itt mesélni ami sikerül. (a térdmet nem tudtam segiteni nagyon, azzal még vacakolok)

Előzmény: ghepard (305)
ghepard Creative Commons License 2010.11.09 0 0 306

 

Ghepard barátunk elkészítette "Az emberi hang - Gyógyít?" c. zseniális munkájának szlovák nyelvű fordítását.

 

Javíthatatlan vagy... :) Már neked is írtam, hogy nem vagyok zseniális, csak leírtam tapasztalataimat egy tök véletlenül elkezdett módszerről, persze amit a magam módján gyakorolgattam és törtem rajta a fejemet........  

 

Volt szíves nekem elküldeni, így az oldalamon olvasható immár magyarul és szlovákul is a "Lelki orvoslás" mappában:

Ide is beírom, nem hittem volna, hogy felteszed a szlovák verziót is lapodra, az ott nem megy annyira (hisz oldalad tele van magyarral és itt ott angollal), de a magyar változat olvasosttsága jó érzéssel tölt el, köszi....... Köszönöm neki! :)

 

Hát nincs, mit. Nehezen ment, majd fél évig cseszekedtem azzal a 35 oldallal. A szlovák verzió megírása még nehezebben ment, mint a magyar, mert ahhoz még fele annyi kedvem se volt, mint a magyarhoz. Én is köszönöm Neked, hisz, ha nem szólsz (többször is) sose mentem volna neki egyiknek se........

Előzmény: Mirdad (304)
ghepard Creative Commons License 2010.11.09 0 0 305

Nagy dolog nekem. Működik a módszer ,DHát köszi szépen, nagy erőt adtál ezzel nekem is. Nekem már most decemberben lesz 3 éve (persze, ha megélem), hogy be se lobbant. 2002-től úgy évente volt egy, azelőtt 2-3 is évente. Pedig mostanában már kezdek lustulni, mert nincs nagyon min tanulnom. Az ember csak akkor tanul (a teste és a lelke is), ha valami balhét kell kibalhézni. Valami csak van ezekben a rezgésekben a kutyafáját....... A másik kényesebb ügy, tanácsot kérnék.Hát ez kényes ügy, az biztos. Hát ami engem illet, abból indulnék ki, hogy az agyban történt a dolog. Ott van a lerakódás, a gátlás. Valami miatt blokkolva van az infó áramlása. A lerakódás például még azt se engedi, hogy valmi szakadás összeragadjon. Egész kicsi távolságok döntőek lehetnek. Nagyon sok dolog elmúlik szinte magától, mint nagymamádnál mondjuk. De az se véletlenül történt. Gondolom nagymanád, itt ott mozgott, beszélt, ivott, evett, aludt stb..... :)

 

Mivel a vérrögök, lerakódások, stb felszakadása (nagyobb darab) nagyobb problémát is előidézhet, nagyon óvatosan kell ezzel bánni. Mivel én már sok kék foltot eltávolítottam magamról csak a hanggal (csak úgy szórakozásból, elmenne az maga is úgy még vagy 10-14 nap múlva), a hanggal próbálkoznék most is. A 10 napos kék foltot úgy kb 35-45 perc alatt fel tudom szívattatni a hanggal, már ha elérem szájjal (ha nem a gumicső is megteszi, az odaviszi a rezgést). Ujjakkal és ököllel sose fogunk tudni olyan finom rezgéseket kelteni, mint a hanggunkkal (és persze messze nem olyan gyorsat). Gondolom barátod beszél még, tehát a hang nem árt neki. Esetleg ha felfokozná az időtartamot, vagy esetleg itt ott óvatosan ütögetné a nyaktáját, válltáját, ami rezgés az agyig eljutva már tetemesen lecsökkenne, de még így is erősebb volna a hang keltette impulzusnál. De ezt csak úgy mondom, semmi tapasztalatom (szerencsére) eddig nincs az agyvérzéssel. Hát az már nem semmi, hogy oda jut valaki. Vajon miért, mit csinált rosszul a barátod? Baleset, ütés?

Minden jót!

Köszi szépen, neked is, barátodnak is és mindenkinek a legjobbakat, nyugodt békés napokat

Előzmény: Semmisem (303)
Mirdad Creative Commons License 2010.11.09 0 0 304

 

  Kedves Olvasók! 

 

Ghepard barátunk elkészítette "Az emberi hang - Gyógyít?" c. zseniális munkájának szlovák nyelvű fordítását.

 

Volt szíves nekem elküldeni, így az oldalamon olvasható immár magyarul és szlovákul is a "Lelki orvoslás" mappában:

 

   http://www.scribd.com/document_collections/2338222

 

  Köszönöm neki! :)

 

  Üdv!

Semmisem Creative Commons License 2010.11.08 0 0 303

Kedves Gephard,

 

Először azzal a kis semmiséggel kezdeném, hogy pár napja egy baráti összejövetelen éreztem, h kezd belobbanni a torkom. Pff... a tipikus érzés, nehéz nyelés, kcsi láz , szóval ahogy egy jó pár napos, vagy hetes betegség kezdődött annak előtte. Rögtön el is kezdtem a rezgetéseket. Egy kis hőt neki a magas íí-vel, és bele bele mélyebbeket, mintegy lerázni a fölösleget. Úgy is tértem nyugovora, h midnent megtettem, de nagy eséllyel azért holnap ugorhatok neki keményebben... hát nem volt semmi, másnapra nyoma veszett a dolognak. Nagy dolog nekem. Működik a módszer ,D

 

A másik kényesebb ügy, tanácsot kérnék.

volna egy barátom akinek az öccse agyvérzést kapott régebben, és most a fél oldala béna, a jobb oldala. Nagyon érdekelne, ha nem is konkrétan, de elsőre mik jutnának eszedbe, mit lehetne a te tapasztalataidból csinálni, h visszahozzuk a jobb oldalt. (a nagymamám anno, rezgetés nélkül is felépült 78 éves korában egy ilyen bénulásból, de itt el kélhet a segitség úgy tűnik).

 

minden jót

Előzmény: ghepard (302)
ghepard Creative Commons License 2010.07.09 0 0 302
Mindkét hsz-oddal egyet tudok érteni. A gondolatok nagyon is hatnak, hisz gyakorlatilag azok irányítanak. Csaknem mindent előre megfontolt szándékkal csinálunk. Először gondolunk rá, aztán a parancs után megmozdul a test, vagy egy része oda, ahova gondoljuk. Ha valamit csinálunk, akkor nem a véletlen műve a sok összehangolt mozgás, hanem előre meggondolt. Így össze tudunk ezt azt állítani. Véletlen mozgásokkal nagyon hosszú ideig tartana valamit előállítani, egyes dolgokat meg lehet egyenesen lehetetlen lenne.

Például nem tudom elképzelni, hogyha letennék az asztalra 10 kg papírt, 2 kg festéket - hogyan állna össze véletlen mozgásokkal mondjuk az Encyklopedia Britannica.... :))
Előzmény: babaji (301)
babaji Creative Commons License 2010.07.09 0 0 301

Ha kihuzod magadat és egy önbizalomtelj testtartást veszel fel,akkor a magabiztosságod növekedni fog.

A lélek hat a testre.

Számtalan TUDOMÁNYOS irányzat alapoz ezen lásd relaxáció,autogén tréning,agykontroll,önszuggesztió vagy az orvoslás egyik ága a hipnozis,illetve a jogik és fakirok testre is hatékony szuggesztiói.

 

Paul Yonggi Cho karizmatikus istenembere elé jött egy beteg rejtélyes-kronikus gyulladással.A Szentszellem ezt mondatta neki a gyógyitó által : Vállj el a férjedtől ! Dehát elváltam ! kiáltott fel az asszony. Mire az Ég válasza : CSAK JOGILAG, gyülöleted által kötelékben vagy vele.....Nos a nő ugye sorolta nap mint nap hogy az a piszok,ezt tette vele,olyan kárt okozott,gyülölte talán még indokolhatóan is,azonban ez a negativ tüz egy neki stilusosan megfelelő tüzet keletkeztetett a testében a gyulladást. A terápia végtelenül egyszerü volt,elbocsátani és a házasfelek etikai megitélését ISTENRE BIZNI ! /amugy is Ő itélkezik :)) / és miután a nő nem utált-gyülölt-neheztelt azután szünt meg a tünete mármint a testi negativ gyuladás.Saját maga keletkeztette jelenidősen a baját és a gyómódszer is a saját magatartása megváltoztatása által következett be.

Ezzel nem azt állitottam hogy minden betegség és baj a helytelen magatartás azonnali következménye :))) hanem hogy a LÉLEK HAT A TASTRE !

babaji Creative Commons License 2010.07.09 0 0 300

Ha az ember ugymond pozitivan viszonyul, tehát az érzelme,akarata,vágya és formai szintere is emelkedett, tiszteletteljes az Ég felé,akkor hatékonyabb a szentmisei munkája. Ünnepélyies,komoly,Istent-respektáló hozzáállás ápolt megjelenéssel és kulturált viselkedéssel persze hogy javit és jól hat vissza.Az emberben dolgozik az önszuggesztió például :AKI KERES AZ TALÁL,azután KELL LEGYEN IGAZSÁG és hogy ISTEN VÁLASZOL....nos ezek mind-mind részhatékonyságok amelyek által egy templomi jelenlét eredményes lehet !

ÖNMAGÁBAN jótékony finom-masszázs a mantram,ének és hasonlók,azonban az ember testi-lelki helyessége ezt  az önsegitést megnöveli.A lázcsillapitó például mindenképpen hat....ha azonban az ember például hidegvizes borogatást KÉPZEL RÁ a tulhőmérsékletes testére akkor az eredmény tovább javul.

ghepard Creative Commons License 2010.07.09 0 0 299
Hát még nem válaszolt a fórumtárs (babaji), hogy mellékesen mit és mire gondolt.

Szerintem (is) nem mindegy mit,mire gondol az ember. Nagyjából 3 alapgondolat lehet. Romboló, semleges és építő (vagy javító, teremtő) - mondjuk a bajok szempontjából is. Elég rossz irányban gondolkodni és máris szinte kinyírhatjuk testünket. Vegyük a klasszikus példát. Meghal egy közeli szeretett személy. Sokan ebbe szinte belebetegednek, mert agyonhajszolják negatív gondolatokkal testüket, ami olyan anyagok képződését indítja el, amik kárt okoznak a test működésében. Az illetőt semmilyen fizikai hatás nem érte, mégis nagyon megviseli az esemény.

Ha valami bajunk van, akkor is túl sok a negatív gondolat. Mi lesz, fog fájni, rosszabbodik majd, hat a gyógyszer vagy nem, belehalunk stb. Ilyenkor már az is jót tesz, ha csak semleges álláspontot nyomjuk szervezetünkbe. Tehát valami máson jár az eszünk, ami nem káros, már az is jobb. A legjobb hatást azonban akkor érhetjük el, ha konkrétan a probléma javításán jár az eszünk. Akkor ugyanis meg kell ismerni a problémát minden oldalról, hogy tudjuk mit lehetne tenni az ügyben. Merre mozgatni, milyen erővel stb. ehhez meg kell ismerni, hogy hogy néz ki, mi hat rá stb. Ha tudjuk, hogy mit akarunk, akkor meg is próbálhatjuk összehozni. Ha csak úgy véletlenszerűen mozgunk, eszünk, iszunk, alszunk stb, akkor igencsak a véletlenen múlik, hogy sikerül vagy nem.
Előzmény: repcsepista (297)
ghepard Creative Commons License 2010.07.07 0 0 298
Igen, nagyon jó. Ez az egyik dolog, ami a hívőkre hat. Mert ott mindig valaki beszél, énekel és zeng a terem. Az ember figyeli a szöveget és hallgatja a hangokat. Nincs is ideje a bajaival törődni (tehát másra gondol), megnyugszik és a test feltöltődik. Ha még énekel is közben, akkor a hatás még nagyobb lesz, mivel sokkal jobban rezeg akkor, mintha csak hallgat. Hogy azt hiszi, hogy valami természetfeletti erő, vagy valami hatott az tök mindegy. A fontos az, hogy nem gondol a bajára és a teste természetesebben bírkózik a bajjal. Nem is tudja akkor. A másik dolog, hogy oda is kell menni a templomba vagy hova. Ma már egyre gyakrabban autóval mennek oda is, így ez a gyalogtorna már nem annyira hat. De vannak még szép számmal, főleg falukban, akik gyalog mennek oda és haza is. Az néhol egész szép túra is lehet - ez is hat a jólétre, na meg a kinti levegő is, legalább akkor.
Előzmény: babaji (295)
repcsepista Creative Commons License 2010.07.04 0 0 297

szija, de nem teli tüdőből...

 mellékesen, közbe mit, meg mire gondótál....

 igaz a hangolás, de csak ha öccekoccanás van, vagy amit megköttök, az kötbe, amit nem, az szalma, vagy alma, az istállóba? -alom?

 szerintem, ezt az almát, adták a Damnak, aki Évára fogta, hogy ....mellesleg Évike, bittos vagyok benne, Szabócsi almára gondólt, vóna?

Előzmény: babaji (295)
Semmisem Creative Commons License 2010.07.04 0 0 296
:D
Előzmény: babaji (295)
babaji Creative Commons License 2010.07.04 0 0 295
Ugye a keleti bölcselet mantram-nak nevezi.Én a nép egyszerü gyermeke azt vallom hogy MASSZÁZS :))Nemcsak a hangszál rezeg de a szervezet egésze a mindenféle mirigyek energizálódnak és optimálisabb lesz a müködésük.Ezt átlátva ma a vasárnapi szentmisén ugy harsogtam az énekeket csak ugy zengett a templom :)))azt hitték a népek milyen fanatikus hivő :))pedig csak mantráztam,rezegtettem a finom szekciómat jóegészség érdekében.
ghepard Creative Commons License 2010.07.02 0 0 294
Igen, vannak ellentmondások szép számmal - csaknem mindenhol. Ezért is igyekszem saját tapasztalatokat szerezni erről arról és inkább ahhoz tartom magam. A hangról is olvastam régebben is egyet mást, tudtam mekkora fizikai ereje van, meg se fordult a fejemben, hogy az valamire még jó is lehet. Még magamon is néha röhögtem, mikor ezt azt próbálgattam a hanggal meg a rezgésekkel és néha néha még most is. Például nincs jobb annál, mikor az ember kitermel valamit, lemegy a kertbe, leszakít egy paradicsomot (vagy ötöt is) és ott helyben rögtön felfalja frissiben - az elsőkre már hetekkel előtte csurog a nyálom. Ezt egy nem ezt csináló ember nem nagyon érti meg........ Bemész az üzletbe és megveszed - az egészen más dolog (lehet még a paradicsom is más).....
Előzmény: babaji (293)
babaji Creative Commons License 2010.07.02 0 0 293

Én is összevetem a különféle táplálkozási teoriákat és kicsit megvan kuszálva az agyi állományom :))))

Vannak nagyhangu ipszék hazánkban is pl Dr Lenkei Gábor aki telepofával harsánykodja a vitamin-ásványianyag-nyomelem-stb fontosságát majd ilyesféle NAGYONDRÁGA szajréval piacra lép.Attól hogy árulja még akár helyes is lehet a teoriája !

Azonbátor !

Létezik a TULADAGOLÁS veszélye is.

Azután egy komoly tanulmány például arról cikkezett hogy ezek az izék tablettázva alig hatnak csak a MAGUK TÁPLÁLÉKI KÖZEGÉBEN. Mondjuk a szelén hatásosságához szükséges maga a paradicsom is ami tartalmazza.

A sórol azt olvasom hogy a finomitása káros....dehát mindössze arról van szó hogy ledarálják apró szemüre ami a molekulákat és atomokat nem érinti,tehát mitől lenne problémás ?!

Szóval fel kell készülnübk az ellentmondásokra,mert bőven vannak !

ghepard Creative Commons License 2010.07.02 0 0 292
Még hozzátenném, hogy természetesen nagyon fontos a táplálék is. Anélkül egy kettő felfordulnánk. De az élet nem egyszerű (vagy mégis). Sok mindentől függ. hogy jól működik e testünk. Lehet kicsivel fontosabb az, hogy mit csinálunk 2 táplálékbevitel között. Olvastam ezekről a vitamin meg mindenféle anyagot tartalmazó kapszulákról. Azzal is mekkora pénzeket keresnek a gyártók. A kisérletek azonban (hogy) nem igazolták a beléfűzött reményeket. Valahogy nem úgy működik, mint várták. Voltak ott magyarázatok, már nem sokra emlékszem. Valahogy az jött ki belőle, hogy az a bevitel nem természetes, nem természetes összetételű - meg ilyesmik.......
Előzmény: ghepard (291)
ghepard Creative Commons License 2010.07.01 0 0 291
Hát mondjuk én igyekszem mindent amit termelek, vegyszerek és műtrágya nélkül elérni. Vagy 25 éve már ugyanúgy csinálom minden évben. Mégsem segített annyira azokban az években, mikor csaknem midenem kezdett fájni és rosszabbul működni. Igaz nem is ettem többet és nem is ittam többet semmiből. Mint aztán véletlenül kiderült nem is kellett.

A belinkelt cikkben van írva arról a kínairól is, aki talán a leghosszabban elő ember volt. Jó pár sor. Én csak a mondókámba egy fórumról kopcsiztam be. Ott meg más info is volt, hogy miért élt annyit, meg is mondta.....
Előzmény: babaji (290)
babaji Creative Commons License 2010.07.01 0 0 290

Poénkodott a szerző....az ilyesmin nem helyes fennakadni !

Azt akarta kidomboritani kicsit bulváros harsánysággal,hogy a SZERVES TRÁGYÁZÁS háttérbe szorulása miatt az ember nem kap étele és itala által elég vitamint,nyomelemet és ásványi anyagot,ezek pótlása MINDENNÉL ELŐREVALÓBB.

menroting Creative Commons License 2010.07.01 0 0 289
"Először is, kerüljék a veszélyeket, például, ne lépjenek taposóaknára. Kerülni kell tehát az értelmetlen és szükségtelen veszélyeket. Ha orosz rulettet játszunk, dohányzunk, iszunk, csúcsforgalomban rohangálunk az út közepén, akkor nem hiszem, hogy megéljük a 120. életévünket. Ez humorosan hangzik, de képzeljék el, hogy évente emberek ezrei halnak meg, mert hasonló hülyeségeket művelnek. "

"Az egyiken egy 136 éves nő volt. Fotelben ült, kubai szivart szívott és vodkát ivott, "

Itt azért egy kissé ellentmondás van.. :-)
Előzmény: babaji (288)
babaji Creative Commons License 2010.07.01 0 0 288

http://fusz.hu/vakbarat/olvas.php?id=10798

Minimum érdekes vélemény az egészségünk témában.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!