Keresés

Részletes keresés

Biovadász Creative Commons License 2004.04.25 0 0 224
nem fordítanád le a kedvünkért?
Előzmény: YaMo (223)
YaMo Creative Commons License 2004.04.25 0 0 223

"Erről van szó: "

és mivan ha a habot nem a szemébe hanem pl
a szájába kapja vagy valahogy letüdözi?

itt aszongyák hogy már történt ezzel kapcsolatban
egy haláleset:

http://www.kampfkunstforum.de/index.php?s=8003eebda1e59ac75e2b84b3fc4ed1d2&showtopic=2315&st=0&#entry23298

Vom Pfefferschaum halte ich allerdings nicht viel. Aus dem Grunde, dass es bereits einen Todesfall damit gab, als ein angegriffener den Schaum nicht in die Augen sondern in den Hals/Lungen bekommen hat. Daran ist er erstickt. Das kann mit dem normalen Spray nicht passieren. (klar, man kann sich natürlich auch damit irgendwie umbringen )

Előzmény: petike23 (194)
hunserv Creative Commons License 2004.04.25 0 0 222
Milyen tanúlságos történet!
Tényleg nem kell csodát várni semmilyen gáztól (ami nem ideggáz, vagy ilyen durvább költemény) De hiszen mindenki azt hangoztatja, hogy ara valók az ilyen ezközök, hogy elhárítsd a támadást, és utána SPURI, el onnan!!!
Előzmény: AB18 (218)
big_mafa Creative Commons License 2004.04.25 0 0 221
kosz. Egyebkent igen, Munchenben vettem :-)
Előzmény: lviz (220)
lviz Creative Commons License 2004.04.25 0 0 220
ne dobdd ki,csak a germánoknál nem lehet hivatalosan pfeffert ember ellen használni :)
Jó az emberre is :)
Előzmény: big_mafa (219)
big_mafa Creative Commons License 2004.04.24 0 0 219
udv! ma vettem asszonykanak egy Perfecta 110 pfeffer spray-t.Csak itthon lattam, h a 'hasznalati utasitas' allatrol ir. Igaz, aki megtamadja a nejem, az 1 allat - de hatha tudtok vmit a cuccrol. Jo vmire, v dobjam ki? Kosz.
AB18 Creative Commons License 2004.04.24 0 0 218
Hello mindenki.
Megint zavarok egy kicsit,de ezt szerintem hallanotok kell.Szóval tegnap adtam be a szakdolgozatomat,utána elmentünk egy kicsit italozni.Szállunk le a 49-es villamosról,erre valami buzeráns fellök.Természetesen alig álltam a lábamon,majdnem fel is borított a rohadék.Ezek után emlegetni kezdtem anyukáját,hát erre olyan történt,ami eddíg még soha.Elörántott egy legalább 20 centis kést,és elkezdett vele hadonászni "nem félek töled"-felkiáltással..Nem tudom,hogy tud ekkora pengével mászkálni,de szerintem leülni se lehet egy ilyennel.Ahogy közelebb ért,azonnal elökaptam a jó öreg R92-est,és pofánsercintettem vele.Emberünk azonnali késleejtéssel,és letérdeléssel jelezte,hogy a találat pontos volt.De néhány másodperccel késöbb újra fölvette a kést,viszont már nem akart vele szúrkálni,hanem inkább odébbmászott.
Hát röviden ennyi.Életem elsö komolynak nevezhetö támadáselhárítása.Most,hogy kitisztult a fejem,így érzem,valójában mennyire veszélyes is volt ez a helyzet.Simán ébredhettem volna szúrt sebbel a Szent Imrében.
Szóval a gázspray-k jók,de nem ütik ki teljesen a támadót.Mindenkinek tudom ajánlani egy gáz beszerzését,de csodát senki ne várjon tölük
golbat Creative Commons License 2004.04.20 0 0 217
Koszi Gvass mester, tudtam hogy rad szamithatok. ;)

Golbat.

Előzmény: gvass1 (216)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 216
"1, Beszereztem en is egy Pepper KO gazspray-t. A szorofejen egy kb. 3 mm atmeroju csovecsken sugarban jon ki az anyag. Van vkinek tapasztalata hogy mennyi a max. tavolsag amire meg hatasosan elviszi az anyagot?"

2-2,5 meter, jo idoben.

" (Gondolom olyan 2,5-3 m lehet.) Ha veletlenul a hasznalojanak is jutna az "aldasbol", mivel tud tole gyorsan megszabadulni? "

Sok sok viz. Arcod a csap ala tartod jopar percig.

"2, Apam hamarosan kimegy Oroszorszagba dolgozni par honapra. Tud vki arrol, mire kellene figyelnie, ha magaval vinne pl. egy Pepper KO gazspray-t? Foleg a hordasi feltetelek erdekelnenek "

Nem kell hozza semmilyen engedely. Nincs meretmegkotes sem tudtommal.
Viszont a repulogep fedelzetere (ha azzal megy ki) nem viheto fel, csak a poggyaszban szallithato.

Előzmény: golbat (215)
golbat Creative Commons License 2004.04.20 0 0 215
Udv!

2 apro kerdesem lenne.

1, Beszereztem en is egy Pepper KO gazspray-t. A szorofejen egy kb. 3 mm atmeroju csovecsken sugarban jon ki az anyag. Van vkinek tapasztalata hogy mennyi a max. tavolsag amire meg hatasosan elviszi az anyagot? (Gondolom olyan 2,5-3 m lehet.) Ha veletlenul a hasznalojanak is jutna az "aldasbol", mivel tud tole gyorsan megszabadulni?

2, Apam hamarosan kimegy Oroszorszagba dolgozni par honapra. Tud vki arrol, mire kellene figyelnie, ha magaval vinne pl. egy Pepper KO gazspray-t? Foleg a hordasi feltetelek erdekelnenek (nem varosban, eleg elhagyatott helyen lesznek).

TIA,
Golbat.

fazekaslaci2 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 214
"Nem mindegyik van trében", persze, LEHET? hogy még jó, de ha valamit önvédelmre hordasz, az ne valami lejárt szar legyen..!
Előzmény: AB18 (213)
AB18 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 213
Én azt írtam,hogy nem mindegyik van trében attól még,hogy lejárt a szavatossága.A Kf121 pedíg már csak kiállítási darab,nem vinném már ki az utcára.
gvass1 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 212
"Az pedíg,hogy egy spray lejárt,nem jelent semmit"

Te lyukas ovszerben szoktal AIDS-es not b+ni? mert ugye, hatha...

Nekem szamos+1 lejart sprayvel volt negativ tapasztalatom, igaz, hogy volt olyan is, ameolyik 3-4 evvel a léejarat utan is mukodott, de ez a kisebbseg.

Aki lejart gazsprayt hord, es nem vesz ujat, az szarrago.

Előzmény: AB18 (210)
fazekaslaci2 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 211
A KF121 az egyik legszarabb gázspray. Azt hittem, hogy ez most, a XXI. században, az Eu küszöbén :) már nyilvánvaló.

Ha önvédelemre hordod, akkor hordj inkább egy jó minőségű pepper sprayt, pl. Pfeffer KO, vagy Pepper FOAM-ot.

Laci

Előzmény: AB18 (210)
AB18 Creative Commons License 2004.04.17 0 0 210
Nnnah.Felkötheti magát az a sok primkó okoskodó,aki azt írja,hogy rá nem hat a gáz.Megnézném azért,hogy mit tenne,ha tényleg lefújnák.Úgy istenigazából pofán.Mert mi is fújkáltunk iskolában,otthon a szobában,de teljesen más,amikor telibefújnak.Az,hogy a felhöt megszagolva urrá tudsz lenni a fájdalmon,nem jelent semmit.Ha a szemedbe megy egy nagy adag,na az már valami.Meg amikor esetleg jut szájba is..vagy a hirtelen sokkhatás miatt még tüdözöl is egy nagyot.
Szerintem ez a cuccos az egyik legokosabb találmány,és szélcsendben BÁRKIT lezúz.Persze mindíg vannak "pfú,ez csak szájspray,és kibírom mindet"-emberek,de fosni rájuk.A legtöbb ilyet még soha nem fújták le 20 centiröl.Azt hiszik,ha befújnak a sarokba,és kibírják gázmaszk nélkül,akkor már sérthetetlenek.
Láttam sokan ócsárolták az R92-est.Nos ennek az eszöznek 2 baja van:1-ereszt lightosan 2-kiegészítöfegyvernek van gyártva pisztoly,tonfa mellé,emiatt úgy tervezték(akkora a nyomás benne),hogy 4-5 fújásra kifúj mindent magából.Viszont gondoljatok csak bele,hogy a legtöbb spray 8-10 fújásra visz ki ugyanekkora mennyiséget.Kéremszépen,ez a kis kék flakon egy igazi gázágyú.Akkorát visz,mint semmi más.Csak a tömegoszlató veszi fel vele a harcot.Csakhát ugye nem müködik vele az,hogy minden haver,aki meg akarja nézni,fúj vele egyet(az összes tirpáknak ez a szokása,hogy szakadna le a hüvelykujjuk),aztán még marad is benne annyi,hogy hatásos legyen a kötekedö faszkalapok ellen.Az pedíg,hogy egy spray lejárt,nem jelent semmit.A régi piaci 5001-300001-es széria valóban teljesen elvesztette az erejét,viszont a capsicum,és aceto-fenon sprayk akár lejárat után 10 évig is használhatók maradnak.Nekem még van egy Kf-121-esem,és még ma is sercint,ha kell,és ugyanolyan erös,mint volt 8 éve.
Az ammóniás magyar spray pedíg valójában iszonyatul hatásos,csak a jellege miatt éles helyzetben nem használható.Viszont ha van egy kutya,amelyik a kerítésen kidugja a fejét,és így próbál meg cigánykodni,könnyü célpont egy ilyen gázzal is,és olcsón megtaníthatjuk vele a dögöt,hogy nem szép dolog lesböl ok nélkül harapdálni.Szóval ha van egy ilyen a környezetedben,vegyél egy ilyen cuccost,hidd el,nagyon ki fogja csinálni.Viszont szabadon rohangáló elvetemült kóbordögök ellen felejtsd el.Ott csak a Pko,R92,Defenol,és a különbözö TW1000 feliratú német gyártmányokkal jutsz valamire.
A legtöbb sprayre 1-1,5 méter hatótávolság van írva,holott 2-3 méterre is elvisznek.Szerintem a gázedzett kolegák miatt érdemes nagyjából jobbegyenesnyi távolságról fújni(max fél méter),mert innen van meg az a hatás,amikor a szemgolyója szabályosan elmerül a hatóanyagban.Lehet az pitbull,verölegény,vagy akár egy pézsmatulok is,ha nem lát szarra se megy az erejével,vagy a késével.
És végszóra:a különbözö könnygázok elsösorban azt a célt szolgálják,hogy lelassítsák a támadót.Extrém esetben elöfordulhat,hogy ez olyan jól sikerül,hogy a célpont megborul,mint egy büdösbogár.De erre nem lehet alapozni.Onnantól kezdve,hogy elövetted a gázodat,akár életveszélyben is lehetsz,ha nem megfelelö módon sikerül az ellentámadás.Ajánlom tehát mindenkinek,hogy menjen el egy 2-3 hónapos harcmüvészeti képzésre.Ennyi idö elég ahhoz,hogy megtanulj legalább ütni pontosan,és viszonylag gyorsan.Egy jó fújás,és egy nagy csapás már garantálja a sikert,akár egy 40 kilóval nehezebb támadóval szemben is.Nem sok az a 3 hónap.Szerintem megéri.
ffeerrii Creative Commons License 2004.04.07 0 0 209
Jólvanna igazatok van! Elírtam.
erdeklodo111 Creative Commons License 2004.04.06 0 0 208
ffeerrii és többiek..
az ml és a miligram között van kis külömbség.

A ml az az Injekciós tubuson van.
(Ez jó példának tűnik mert otthon ,háztartásban álltalában megtalálható.)

gvass1 Creative Commons License 2004.04.06 0 0 207
"A Gunbox meg postán a világért sem külte volna el,"

Ennek asszem tobb nyilvanvalo oka is van:
1. jogszabaly tiltja (175/2003, szabalysertes)
2. ha a "vevo" megsem veszi at, akkor a postakoltseg visszafele is jatszik es a felado fizet. Ecceruen nem eri meg.

Sem a kockazatot, sem a koltseget.

Előzmény: Basmacskin (204)
gvass1 Creative Commons License 2004.04.06 0 0 206
"Nekem 80ml-es CS defenolom van. "

hehe.
lesz az 80 milligramm is!!!

Előzmény: ffeerrii (205)
ffeerrii Creative Commons License 2004.04.05 0 0 205
Nekem 80ml-es CS defenolom van. Múltkor a város egyik tök üres parkolójában kéz cigusgyerek beált az én kocsim mellé, ha nem jövök hamarabb, lehet hogy bevágják az ablakot, azt nincs rádió.
Odamentem, gondoltam ha belémkötnek lefújom őket.
No de van holnapi nap, felháborodásukban, hogy én tenni mertem ellenük valamit, jobb esetben szétverik a kocsit, a rosszabban engem.
Ja zsernyák meg sehol a környéken, humánus gondolkodásúak a mi rendőreink, hiszen ezeknek a szerencsétlen karrierbűnözőknek is meg kell élni valamiből...
Basmacskin Creative Commons License 2004.04.05 0 0 204
Fazekaslaci:
Remélem, és mindannyian azon vagyunk h. ilyen még egyszer ne történjen. Egyébként akkor ha lett volna teljesen jogos lett volna használni a cuccost, csak akkor még sajnos nem volt.

Gvass:
Hát ha igy nézzük átbaszásnak is hívhatjuk azt a tényt h. vidéken minden drágább, sőt örültem h. egyáltalán tudtam venni, mert csak 1 boltban volt. Máshol mindig azt mondták h. "Csak bodyguardot meg pajzsot árulunk 1500 Ft-ért." A Gunbox meg postán a világért sem külte volna el, hiába beszéltem az aranyos eladónő lelkére, mindig a halálosan ultramagas postaköltségre hivatkozott, ami szerintem még az 500 forintot sem haladja meg.

Ennyi

fazekaslaci Creative Commons License 2004.04.05 0 0 203
Basmacskin,

ha egy (1) db cigánygyerek "csúnyán megverte" a haverotokat, amikor ott voltatok hárman (3), akkor miből gondolod, hogy legközelebb lesz merszetek spray-t használni..?

Mindegyikőtök arra fog várni, hogy "majd a másik" lép valamit.
Ahogy most is.

Egyébként meg magasról le kell szarni az 50mL/50g szabályt, az utcai rendőrök 99%-a nem is tud róla !!

laci

gvass1 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 202
"Azért mégiscsak több mint 2x akkora mint amit lehetne tartani. Van köztetek olyan akinek még van ilyen?"

Tartani, maganteruleten, kozteruleten levo gepjarmu belso terben BARMEKKORAT lehet.

Megvasarolni kereskedelmi forgalomban 20 gramm felettit es kozteruleten viselni azonban csak nehany meghatarozott szakma muvelojenek lehet.

A nevezett Pepper KO egyebkent a GunBoxban 1400 Ft, a 20 grammos meg csak 1200-.

Hiaba, na, videken mindenkit atbasznak.

Előzmény: Basmacskin (200)
Biovadász Creative Commons License 2004.04.04 0 0 201
gvass majd válaszol pontosan szerintem, én nem vagyok szakértő, de már írta korábban, hogy 50 ml nemegyenlő 50 grammal.

kicsit olvass vissza, én most lusta vagyok. :)

Előzmény: Basmacskin (200)
Basmacskin Creative Commons License 2004.04.04 0 0 200
Azért mégiscsak több mint 2x akkora mint amit lehetne tartani. Van köztetek olyan akinek még van ilyen?
Basmacskin Creative Commons License 2004.04.04 0 0 199
Amúgy szerintetek nem durva 1 kicsit az 50ml-es Pfeffer? A zsaruk nem fognak sipolni miatta?
Basmacskin Creative Commons License 2004.04.04 0 0 198
Mert odajött és már csápolt is. Akkor azt hitte mindenki h. észreveszi magát és odébbáll, de nem igy történt, és a végén már késő volt.
Biovadász Creative Commons License 2004.04.04 0 0 197
Szavaidból következtetve legalább hárman voltatok.

Miért nem tudtatok tenni semmit 1 azaz egy darab támadó ellen?

Előzmény: Basmacskin (196)
Basmacskin Creative Commons License 2004.04.04 0 0 196
Sziasz tok!

Tegnap megvettem életem gázspay-ét.Egy PFEFFER KO-t. Azért kellett mert múlt héten nyugodtan iszogatunk a városban, erre odajön 1 azaz egy cigány gyerek és minden ok nélkűl elkezdett verekedni, egyik haverunkat csúnyán megverte, mi meg nem tudtunk mit csinálni.

Amúgy itt Nyíregyházán nem volt 20-as, sőt 28-as se, csak 50-es, ezért muszáj voltam ezt megvenni. Egyébként az eladó semmit nem kérdezett holmi jogosúltságrol. Remélem nem kapnak el vele a zsaruk. Ja, egyébként 2100 huf volt.

fazekaslaci Creative Commons License 2004.03.30 0 0 195
Petike,

2db-ot tegyél félre nekem please !
Budapesten megoldható az átvétel ?

Köszi: Laci

Előzmény: petike23 (194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!