Keresés

Részletes keresés

V46 021 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 216

 

LGB sínre többször ráléptem ( kb. mázsa vagyok )

 

Picinyem! És a cipődön van nyomkarima? :)

 

(Bocs, magas labda volt)

Előzmény: Briko (214)
TEE Creative Commons License 2007.01.14 0 0 215

Igaz, hogy a Merklin megy az LGB sínen ?

Igen, mert mindkettőnek 45mm a nyomtávja. Csak hülyén néz ki, mert túlméretes az LGB sín hozzá. :-)

 

Igan, hogy az LGB sín olcsóbb (fele) mint a Merklin sín ?

A Märklin 300mm-es mostanában kb. 1500 Ft lehet, a 900mm-es meg 4500.

LGB árakról Briko kolléga tudna nyilatkozni. Emlékeim szerint pár éve a M&H-nál a 600mm-es került 3000-be. Aszerint pedig nincs számottevő különbség a két márka között.

 

(Meg strapabíróbb ?)

Azt nem hinném, mivel a Märklin kisebb a méretarány miatt, de mindkettőre nyugodtan ráléphetsz!

 

Akkor milyen ötletnek tűnik, hogy Merklin startkészletet a szobában "futtatni" (Merklin sínen), és a kerben LGB sínekből építkezni ?

Én nem tenném a helyedben, mert nagyon elrontja sz összképet!

 

Üdv: TEE

Előzmény: godly (213)
Briko Creative Commons License 2007.01.14 0 0 214

Szia!

Sajnos nem vagyok tisztában a Märklin sínek áráról, így ez ügyben nem tudok nyilatkozni. Lokshopon keresgéljél szerintem, úgy lehet összehasonlítani az árakat. Strapabíróságban azt tudom, hogy az LGB sínre többször ráléptem ( kb. mázsa vagyok ), semmi baja nem lett. Märklint még nem tapostam -)))

Előzmény: godly (213)
godly Creative Commons License 2007.01.14 0 0 213

Olvastam a cikke(t/d) :-)

 

Igaz, hogy a Merklin megy az LGB sínen ?

Igan, hogy az LGB sín olcsóbb (fele) mint a Merklin sín ? (Meg strapabíróbb ?)

Akkor milyen ötletnek tűnik, hogy Merklin startkészletet a szobában "futtatni" (Merklin sínen), és a kerben LGB sínekből építkezni ? (árban hamar "megtérülhet")

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: Briko (212)
Briko Creative Commons License 2007.01.13 0 0 212

Én igazából csak az LGB-ben ismerem ki magam, javaslom a következő Vasút & Modell megvásárlását, lesz benne kertivasutas okosság (a mostani számban is van).

 

Brikó

Előzmény: godly (211)
godly Creative Commons License 2007.01.13 0 0 211

Én is ettől féltem...

 

És most, hogy nézegetem, most látom csak, hogy a 59851-es "Gleiserweiterungs-Packung T" ("kitérő készlet"), is "csalóka", mert a kitérő sugara 600mm és az íve 30 fok, tehát a 5935-as vágányokhoz R=1020mm (ívük 22,5 fok) nem igazán lehet használni...

 

Tehát az ember szépen összeírja és megrendeli a síneket... kár hogy nincs "rendes" kiegészítő sínkészlet...

Vagy vegye meg a drágább startkészletet (55033), amiben eleve benne van a kitérő...

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: Briko (210)
Briko Creative Commons License 2007.01.13 0 0 210
Én szenvedek az eladásukkal...
Előzmény: godly (209)
godly Creative Commons License 2007.01.13 0 0 209

http://hvg.hu/gazdasag/20070110_marklin.aspx

 

Nincs Győri ismerősötök ? :-)

 

És egy fura kérdés : ha valakinek van R1-es, 600mm kanyarvágánya, azzal "mit tud kezdeni"? Persze kis kéttengelyes kocsi, mozdony megy rajta, de már egy picit nagyobbakra R2, 1020mm vágányokat írnak elő. R1-es sínen az R2-es kisiklik, "beszorul" gondolom...

Tehát a R1-es kezdőkör "teljesen" "vakvágány" ?! :-) (nem bővíthető)...

 

Üdv:

Zoltán

 

imi972 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 208

Sziasztok!

 

Régen nem jártam erre szabadidő hiányában.

De elhatározásra jutottam: I-es méretarány. A kezdő készletről pedig lemondok így az nem fog csalodást okozni. 1987-ben kezdtem a H0-t és akkor sem vettem kezdő készletet csak pár vágányt, trafót és egy mozdonyt. Ma pedig már egész komoly gördülő állományom van, terepasztal a garászban, és soha nem éreztem a hiányát a kezdőkészletnek.

Minden esetre próba képpen elkezdtem egy E kocsit építeni, a ha produktum bemutatásra alkalmas lesz teszek fel róla képeket (de az elsődleges projek most egy ABbmot H0-ban).

 

Imre

TEE Creative Commons License 2007.01.12 0 0 207
Egyetértek!
Előzmény: Briko (206)
Briko Creative Commons License 2007.01.12 0 0 206
Nálam már az első startkészletes dilikör összerakása után elindult a "keressünk sineket a boltokban" akció, szerintem rögtön rendeljél még sineket is - a rendelkezésedre álló helyet úgyis ki fogod használni...
Előzmény: godly (205)
godly Creative Commons License 2007.01.12 0 0 205
Sziasztok !

Merklin 55034 és a közeljövőben megjelenő 55036-os kezdőkészletének a megrendelésén gondolkodom...
Érdemes rögtön egy 59851 vágánykiegészítést rendelni ?

Ha tudtok tanácsokat adni egy kezdőnek (még vásárlás előtt), akkor azokat szívesen megfogadnám...

Üdvözlettel:
Zoltán
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.01.09 0 0 204
TEE Creative Commons License 2007.01.08 0 0 203

Vasútmodellező börze a a Láng művházban, a XIII. Rozsnyai u. 3-ban van, minden vasárnap délelőtt 8-12-ig. Ott mindenféle méretarány van, de főként H0 és a kisebbek. LGB-t jó eséllyel találhatsz szinte mindig, Märklin-t már kevésbé - többször kell ellátogatni.

Előzmény: godly (202)
godly Creative Commons License 2007.01.08 0 0 202

Sziasztok !

 

Apropó !

Van időnként (mikor, hol?) olyan kiállítás, összejövetel, "börze", klub ahol lehet 1-es (esetleg G) modellekkel találkozni, ("kézbefogni"?), "hozzáértőkkel" beszélgetni ?

 

Üdv:

Zoltán

Briko Creative Commons License 2007.01.08 0 0 201

Az kb. annyit is ér... A "modellek" modellnek nem nevezhetőek, az R1-es ívek használhatatlanok, analóg technika önmagában felejtős manapság, az ára egyébként Bécsben sokkal kevesebb...

 

Bocs, hétvégén fennforgás volt nálunk, nem tudtam menni, bízok benne, hogy a jövő hétvége szerencsésebben alakul és tudunk dumálni...

Előzmény: crash__override (200)
crash__override Creative Commons License 2007.01.08 0 0 200
Érdemes szétnézni a modellkit honlapján. LGB - igaz csak toytrain - igencsak akciós áron van Náluk.
Előzmény: godly (199)
godly Creative Commons License 2007.01.08 0 0 199

Sziasztok !

 

Köszönöm a "személyes" köszöntéseket !

 

TEE, Briko, Matiz, Nygma szép (szuper!) képeit láttam, nagyon tetszettek, szerintem nagyban hozzájárul(t) a lelkesedésemhez.

 

Had kérdezek most konkrétan.

Hogyan vágnátok bele a modellvasutazásba ?

Tegyül fel, hogy ki tudom várni a február közepi, végi Merklin 1-es új katalógust és remélhetően új kezdő szette(ke)t. Azt olvastam (és számoltam) hogy érdemes minnél nagyobb kezdő szettel kezdeni (persze a pénztárca függvényében :-).

Ti a "helyemben" hol, hogyan vennétek meg ? (Ár, garancia, átfutási idő szempontjából)

  • Magyar boltok, pld. Deák ?
  • Intenetes megrendelés, pld. közvetlenül a gyártótól ?
  • Kinti (pld. Bécs, Linz) bolt (cím, internetes árlista ?) 

 

Tudtok ingyen elérhető vágány tervező (1-es!) programot. Találtam többet is de gyakran csak H0, N, TT vágánykészletek voltak benne... 

 

Üdv, köszönöm:

Zoltán 

TEE Creative Commons License 2007.01.05 0 0 198

Szia, Zoli! Üdv tőlem is!

 

Hol lehet hozzájutni, ki forgalmaz ilyet, itthoni árak, klubok, "szakértők" ?
Normális választékban sajnos senki! :-( A Märklin hazai forgalmazása most egy nagy katyvasz, tudnék mit mesélni, (mert évekig foglalkoztam vele alkalmazottként) de itt inkább nem teszem...

 

Az előző hozzászólásokat (és weboldalakat) végignézve, úgy tűnik csak 3-4 ember "játszik" ilyenekkel itthon...

Én tudom, hogy ennél többen vagyunk! Csak nem mindenki netezik, és nem mindenki olvasa a fórumokat.

Nem egy olyan vevőm volt, aki hétszámjegyű összegeket költött el nálunk, tehát nagyon komoly gyűjteményük van! :-o

 

(Nem nyitunk egy külön "Marklin 1-es" topic-ot, én még új vagyok és nem tudok...)

SZVSZ felesleges, jól megértjük itt egymást.

 

A vasutandmodell.hu alapján írtam Egly Tibornak, de még nem válaszolt...

Khm-khm.... :-(

 

Persze nem a nyomtáv érdekel, hanem pld. ár, beszerezhetőség, elterjedtség, "strapabíróság".
Szerintem ebben nemigen lehet különbséget találni.

 

Merklin 1-est ti nyugodt szívvel kivinnétek kertbe ?

Nézd meg ezeket és ezeket a fotóimat! ;-)

 

(Láttam a vakondtúrásos képet... nálunk mondjuk macskák vannak...)

A macska nem ellenség, simán elüti! :-D

 

Egy nyomtávu hurkot hogyan lehet, szoktak csinálni.

Egy hosszú szakaszolás a hurokban, amikor ott jár a szerelvény, a mozdony kereke egy kapcsolót megnyomva egy bistabil relével megfordítja a hurkon kívüli szakasz polaritását. Märklinnek tudtommal nincs kapcsolósínje, de ekkora méretben ez nem gond (Reed-cső vagy mikrokapcsoló kell hozzá).

 

...feb. közepére várható új katalógus... új termékek...

Ez minden éveben így van, hogy a nürnbergi játékvásárra készül új katalógus és modellek.

 

A mozdonyokat, kocsikat (tengelyeket, motorokat) kinti használat után tisztítjátok, olajozzátok (milyen gyakran?).

Nekem erről még nem sok tapasztalatom van, de nem lehet ezzel gond. "Játék" után a növényi szennyeződéseket, koszt illik eltávolítani a járművekről. Olajozni gyári ajánlás szerint 10 órai használat után kell, de csak 1-1 cseppet kell a fogaskerekekre, csapágyakra tenni. A sínt a modellek ráhelyezése előtt illik megtisztítani. Az elektromos kontaktusok készítésére és karbantartására különös figyelmet illik fordítani. Tud szikrázni rendesen egy-egy laza kontaktus! :-o

 

A váltók elektromos működtetései bírják az esőt, havat, fagyokat ?

Az eső nem gond, a sín nem rozsdásodik. A hó és jég már komolyabb ellenség.

 

Üdv: TEE

Előzmény: godly (191)
Uplink Creative Commons License 2007.01.04 0 0 197

Szerintem ez a "nyomtáv hurok" a hurokvágány lesz...

 

:))

Előzmény: godly (196)
godly Creative Commons License 2007.01.04 0 0 196

Sziasztok !

 

Bocs a "nyomtáv hurok"-ért...

Nem vagyok szakértő, nem tudom hogy hívják "igazából" !

Én olyanra gondoltam, hogy megy a vonat, átmegy egy válton (az egyik irányba) aztán kanyarodik 180 fokot (majd egy "teljes kört" ír le, 3/4 egy irányba 1/4 másik irányba), aztán a válton a (a másik irányból) visszatér az eredeti vágányra, csak ellentétes irányban...

(Huh ezt leírni elég nehéz... nekem...)

 

Közben telefonáltam a Deák modell boltba, és állítólag február elején lesz egy Merklin bemutató (kint), és feb. közepére várható új katalógus... új termékek...

(ha valakit érdekelne) 

 

A mozdonyokat, kocsikat (tengelyeket, motorokat) kinti használat után tisztítjátok, olajozzátok (milyen gyakran?).

A váltók elektromos működtetései bírják az esőt, havat, fagyokat ?

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: crash__override (194)
Briko Creative Commons License 2007.01.03 0 0 195
A 191. hsz.-ben használta az új kolléga ezt az "elnevezést"...
Előzmény: crash__override (194)
crash__override Creative Commons License 2007.01.03 0 0 194
Nyomtáv hurkot
Te... mi a jó élet az a nyomtáv hurok ?
Előzmény: Briko (192)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.01.03 0 0 193

Haliho!

 

Vegre ujra itt, sikerult tegnap vennunk egy uj laptot es valamicske WiFi net is van nalunk.. nem az igazi, de tobb a semminel. Majd jovo honapban mar lesz normails net.

 

Ket unnep kozott meglatogattuk parommal Briko bartunkat es csaptunk egy kis delutani DR es gozosozest a kertjukben. Ha a net is ugy akarja , nemsokara elkuldom neki a kepeket es meg tudjtok nezni a lapjan...

 

Eloljaroban annyit.. ho sajna nem volt... bazi hideg is volt.. de JO VOLT! :)

Briko Creative Commons License 2007.01.02 0 0 192

Szia!

Nyomtáv hurkot hurokmodullal lehet csinálni - ezt meg kell venni, LGB árul ilyet, Märklinről majd nyilatkoznak a kollégák...

Beszerezhetőség, elterjedtség, strapabíróság tekintetében szerintem 1:1 az állás, azaz itthon szinte lehetetlen a beszerzés, a strapabíróságra nekem nincs panaszom.

 

Brikó

Előzmény: godly (191)
godly Creative Commons License 2007.01.02 0 0 191
Sziasztok !

A vasutandmodell.hu alapján írtam Egly Tibornak, de még nem válaszolt... a Deákot és a Lokomotívot hívtam telefonon de sikertelenül (aztán rájöttem, hogy a Deák 3.-án nyit).

Köszönöm a köszöntést Brikó! Klassz a kerti vasútad... (bár időnként kicsit lassan jönnek az oldalak...)

Tudtok G és I-es méret közötti különbséget mondani ?
Persze nem a nyomtáv érdekel, hanem pld. ár, beszerezhetőség, elterjedtség, "strapabíróság".
Pld. Merklin 1-est ti nyugodt szívvel kivinnétek kertbe ? (Láttam a vakondtúrásos képet... nálunk mondjuk macskák vannak...)

Más. Egy nyomtávu hurkot hogyan lehet, szoktak csinálni (mert hogy "alapesetben rövidzár")? Szakaszolással (és akkor hogyan) ? Vagy nem szoktak ?

Üdv:
Zoltán

Mindenféle tipp tanácsnak, vélemény, kritikának is örülnék mint, volt H0-s, aki I-es méretbe csábult bele most nagyon, és komolyan gondolkozik beszerzésről... :-) (mit, hol, miért, mennyiért...)

Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.02 0 0 190
Szia!

A Vasút & Modell honlapján van a hazai Märklin elérhetőség egyik útja, a másik forgalmazó a Deák.

www.vasutandmodell.hu

Üdv!
csíkos
Előzmény: godly (188)
Briko Creative Commons License 2007.01.02 0 0 189

Légy üdvözölve körünkben...

Előzmény: godly (188)
godly Creative Commons License 2007.01.02 0 0 188
Sziasztok !

(Nem LGB de kicsit "kertivasút")

Marklin 1-es méretről szeretnék érdeklődni.
Hol lehet hozzájutni, ki forgalmaz ilyet, itthoni árak, klubok, "szakértők" ?
Az előző hozzászólásokat (és weboldalakat) végignézve, úgy tűnik csak 3-4 ember "játszik" ilyenekkel itthon...
(Nem nyitunk egy külön "Marklin 1-es" topic-ot, én még új vagyok és nem tudok...)

Kellemes Új Évet Kívánok !!!
(remélem én is hamarosan "1-es" tulajdonos lehetek... :-))

Üdvözlettel:
Istenes Zoltán
Briko Creative Commons License 2006.12.23 0 0 187

Ennek semmi akadálya, várlak titeket szeretettel!

 

Addig is Kellemes Ünnepeket!

Előzmény: TEE (186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!