Keresés

Részletes keresés

miranda_ Creative Commons License 2006.08.17 0 0 402
nortx: hangulatra nekem a sötétebb kép tetszik...
egyébként engem főleg a vonalak idegesítenek.
A paprika-körte jópofa, habár tényleg nem jön ki a rajz, rossz a felbontása a képnek
Hú egyszer én is belinkelek valamit, ha lesz elég bátorságom:)
kalmo Creative Commons License 2006.08.16 0 0 401
A paprika egész jó. A gusztustalan lilás kékes köd nem kéne mögé. Helyette jobban megfigyelni a parikán belüli színeket. Most olyan mint ha fekete-fehér lenne, csak zöldben.
A radikálisan durva jpg tömörítéstől nem látszik a tónusozás igazán.
A körte csavarójánál látszik, hogy türelmes is vagy és szereted megfigyelni a részleteket. Az üveg részénél a csúcsfényeket nem kellett volna körbedrótozni. Nagyon furcsán néz ki, mint ha egy tollpihe lenne a búrán belül.
Persze, ha tollpihe volt a búrán belül, akkor az előző rész tárgytalan.
Előzmény: Ibrahhim (400)
Ibrahhim Creative Commons License 2006.08.16 0 0 400

Most felteszek ide néhány unalmas "iskolai gyakorlatot". :P

Lehet, hogy nem a legjobbak de állítólag ezekből lehet tanulni...

PaprikaVillanykörte

kalmo Creative Commons License 2006.08.16 0 0 399
Nem nyaralok. :)
Viszont szerintem nyugodtan játsz bármivel. Csak ésszel. Tudd mit akarsz és miért. A Shop is csak egy eszköz. Azzal, hogy besötétíted buta módon a rajzodat valóban nem sok mindent érsz el, de megpróbálhatod kiszínezni, esetleg több rajzot összevágni, leszedni róla a csíkokat, esetleg egy ceruzás vázlatból képregényszerű kifestett rajzot csinálni stb...
Amit sirocco kolléga is mondot viszont szerintem is fontos. Fontos egy rajznál, hogy legyenek benne tónusfokozatok. Sötét és világos. Mindegy, hogy szénceruzát kensz, vagy grafittal rajzolsz esetleg tussal.
Előzmény: sirocco (398)
sirocco Creative Commons License 2006.08.16 0 0 398
Ja, és még valami! A Photoshop igazán nagyszerű program, én is szeretem. De ne "játsz" a grafikáiddal, mert nem erre való, és minden eredetiségüket elveszítik.
A sötét árnyalatok kiemeléséhez javaslom inkább a szénceruzát. Lehet, divatjamúlt a Photoshop korában, de nincs az a grafikai program, amelyik pótolhatná.
Előzmény: sirocco (397)
sirocco Creative Commons License 2006.08.16 0 0 397
Szia!

Úgy látszik a többiek nyaralnak, úgyhogy csak én tudok véleményezni.
Erről a rajzodról kb. ugyanazt tudom elmondani, amit többen már itt előttem megtettek, mivel - és ne haragudj meg ezért rám - semmi újat nem mutattál az előzőekhez képest.

Ha csak hobbiból rajzolgatsz, csak úgy magadnak, és megelégszel azzal, hogy "jó", "van hozzá tehetséged", stb. akkor rendben.
Ha viszont többre vágysz, akkor meg kellene fogadnod azok javaslatait, akik jobban értenek a témához, és el kellene kezdened komolyabban venni a jótanácsokat. Ennek eddig - lássuk be - nem sok jelét adtad.

Szóval - persze feltételezve, hogy szeretnél egyről a kettőre jutni, ezért is kérsz véleményt a rajzaidról - próbálj meg új témákat felfedezni, technikákat kipróbálni, és haladni az egyszerűbbtől a nehezebb felé.
Előzmény: nortx (396)
nortx Creative Commons License 2006.08.04 0 0 396
Sziasztok! :] Jöttem megint! ;) Ma ezt a képet hoztam nektek, tegnap rajzoltam! :P Várom, a véleményeket, tanácsokat!

A vonalakért bocsi... :] Tudom tudom.... Jó lenne már leszokni róla... Félek berágtok rám és vlaaki küld postán egy rajz füzetet! :DDDDD

Üdv nektek! És további jó alkotást!

Eredeti rajz:

Nincs

Photoshoppal sötét tónusokat kiemeltem...:

nincs
Ankith Creative Commons License 2006.08.03 0 0 395
rálestem a  linkre , nem semmi.....na ilyenkor lennék én is nagyi ,akinek van ideje azt csinálni amit szeret ...
Előzmény: PETYUS (387)
kostalic Creative Commons License 2006.08.03 0 0 394
Picasso szerint két elégedetlen ember van a világon: a fogorvos és a fotográfus. A fogorvos orvos szeretne lenni, a fotográfus pedig festő.
kalmo Creative Commons License 2006.07.31 0 0 393
A fotó gonosz. :)
Férevisz, becsap, modorossá tesz.
Jobb eset, ha saját fotót rajzolsz.
De még jobb, ha azt sem addig, amíg nics egy biztos rajzi tudásod.
Előzmény: miranda_ (391)
miranda_ Creative Commons License 2006.07.31 0 0 392
vagyis rajzolok;)
miranda_ Creative Commons License 2006.07.31 0 0 391
Miért nem?
Én is sokszor képről festek...
kalmo Creative Commons License 2006.07.31 0 0 390
Sose késő. De ha komolyan gondolod, akkor nem igazán jó, ha fotóról rajzolsz.
Előzmény: gemi (385)
sirocco Creative Commons License 2006.07.31 0 0 389
Én is vettem olajkréta-készletet, van pasztellkrétám is, minden eshetőségre gondolva, de még egyiket sem próbáltam. Viszont egy korábbi hozzászólásban már pedzegettem ezt a témát, ha van türelmed, nézd vissza.
Előzmény: Ibrahhim (386)
sirocco Creative Commons License 2006.07.31 0 0 388
Rajzolni tanulni sose késő!
Előzmény: gemi (381)
PETYUS Creative Commons License 2006.07.31 0 0 387
Itt láthatsz olyat, aki nagymama korában kezdte.
Előzmény: gemi (381)
Ibrahhim Creative Commons License 2006.07.30 0 0 386
Tényleg nagyon szép ez az udvaros kép.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a pasztellceruza és az olajpasztell között van-e különbség? Netalán teljesen más a kettő? :) Eddig úgy tudtam, hogy az olajpasztell csak annyiban más a pasztellkrétától, hogy nem kell utána fixálni, és kevésbé maszatolható. Mert én pár hete (pont az ehhez hasonló képek hatására) vettem egy csomag olajpasztellt, és kicsit csalódnom kellett benne, mert szinte teljesen ugyanolyan, mint egy átlagos zsírkréta. :(

Az interneten is több olyan képet láttam, ami alá az van írva, hogy olajpasztell. De még ránézésre sem hasonlítanak az én próbálkozásaimhoz. :) A vonalak meg minden teljesen más. Lehet, hogy csak béna vagyok :)

A mangákhoz visszatérve: én is szeretem őket, bár rajzolással még nem mertem próbálkozni. Az egyik osztálytársamnak van igazi hátulróllapozós japán mangája :D

Siroccónak ez a mangás képe milyen technikával készült? „Üvegre már festettem manga jellegű képet.” à üvegfestékkel ilyet is lehet csinálni? Aszta

gemi Creative Commons License 2006.07.30 0 0 385
Igen , egy horváth tengerparti városban készítettem a fényképet, az alapján készült ez a rajz.
Előzmény: sirocco (384)
sirocco Creative Commons License 2006.07.30 0 0 384
Nagyon hangulatos! Fotó után készítetted?
Előzmény: gemi (382)
nortx Creative Commons License 2006.07.29 0 0 383
Frankók ezek a rajzok! :] Na madj egyszer én is! De most az sem tom milyez pontosan! :P
Előzmény: gemi (382)
gemi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 382
Mediterrán udvar
gemi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 381
Sziasztok.
A mediterrán témához töltöttem fel ezt a képet ( ez kb a 3.pasztel ceruzás képem, de az első amit feltöltésre alkalmasnak tarottam)
Szeretném megkérdezni, mivel nem jártam külön rajzsuliba stb.. ,hogy 30 év felett éredemes-e elkezdeni? Meg lehet-e tanulni még olyan alap dologokat amik segítenének a rajzban (elsősorban az arányok helyes alkalmazása stb.)? Őszintén szólva időnként rámjön a rajzolhatnék, de a kimenetel gyakran kétes:)


Jó nyaralást mindenkinek!
nortx Creative Commons License 2006.07.29 0 0 380
Nekem eddig ez tetszik a legjobban! :]]]

Szép szép! :] Ja kő kritika is? :D lehetne szebb is! XDDDD

;))))
Előzmény: sirocco (376)
extekergo Creative Commons License 2006.07.28 0 0 379
De ugy-e kell fixszálni így is, úgy is?
Előzmény: sirocco (375)
extekergo Creative Commons License 2006.07.28 0 0 378
Óóó! Nékem tetszik! :))
Előzmény: balia (374)
sirocco Creative Commons License 2006.07.28 0 0 377
Jó kis nyári hangulat! Ideje lenne már nekem is festeni valami mediterrán utcarészletet. :-)
Előzmény: balia (374)
sirocco Creative Commons License 2006.07.28 0 0 376

Én is szeretem a fantasy témát, de technikailag messze vagyok még attól, hogy saját fantasy alkotásaim legyenek. Lehet hogy "minden belefér", de a perspektívával, a fény-árnyék viszonyával, a színek harmóniájával és az anatómiával ott is tisztában kell lenni. Meg aztán amit elképzelek, az a papíron sosem olyan lesz, amilyennek szeretném.

 

Üvegre már festettem manga jellegű képet. A mangával úgy vagyok, hogy bizonyos része tetszik (főleg ami közelít a tradicionális japán festészethez) de az alakok aránytalansága (pipaszár végtagok, kistányér-szemek, abszurd hajszín) sokszor zavar.

 

 

Előzmény: nortx (371)
sirocco Creative Commons License 2006.07.28 0 0 375

Szerintem Gemi az akvarellceruzára gondolt. Lehet vele jókat kísérletezni, vizes papíron is, de szárazon is, úgy, hogy utólag nedves ecsettel összemossuk a színeket.

Előzmény: extekergo (365)
balia Creative Commons License 2006.07.28 0 0 374

Sziasztok!

 

Mindenkinek jó pihenést, nyaralást, és ha ideje engedi sok-sok festést, rajzolást.

És még egy kis nyár...

PETYUS Creative Commons License 2006.07.27 0 0 373
Az nehéz lesz. Én is itt vagyok. ;O)
Előzmény: nortx (372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!