Keresés

Részletes keresés

Briko Creative Commons License 2007.01.17 0 0 234

Szia!

 

Levél nem sürgős, nem kenyérre kell -)))

 

Állomásépület project leállítva, egyszerűen túl béna vagyok egy ilyen művelethez, ezt be kell ismerjem. Bízok benne, hogy ad még ki a Pola svájci állomásépületet, elvégre főleg az LGB-hez gyártanak, ott pedig a választék fele RhB...

Addig a következő cikkszámű épületek megvásárlását tervezem:

331 848

331 721

331 722

331 715

331 840

Persze nem egyszerre, hanem lassacskán, anyagi lehetőségeim függvényében. De ha már vágyakozás ON, akkor neki szeretnék állni a felsővezetékrendszer kiépítésének is - persze jelenleg nem kapható -(.

Ha időm engedi és meg tudom szervezni, hogy egy kisteherautóval lemenjünk Bánkútra, akkor álmaim szikla-támfalát is el tudom kezdeni majd (ott lehet szép köveket gyűjteni - kertészetben aranyárban adják).

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: RhB (231)
Briko Creative Commons License 2007.01.17 0 0 233
Ahogy elnézegettem a Märklin honlapját, elég sok mindennél volt pirosra állítva a jelző, hát, nincs túl nagy választék... Nem járnál mégis jobban az LGB-vel?
Előzmény: godly (232)
godly Creative Commons License 2007.01.17 0 0 232
Most beszéltem Egly Tiborral, és bármennyire kedves is volt, kicsit elszomorodtam...
55034-os kezdőkészlet nincs, nem is lesz.
55036-os új kezdőkészlet még az adatbázisban sincs (az adatbázisban nincs a weben azt tudom de az Övében sincs... sőt még én vagyok előnyben, mert én a weben találtam képet a dobozról...), nem tudja mikor lesz... (mondjuk árat tudott mondani, de azt én is tudtam...)
egyéb "szóbajöhető" keszdőkészlet nincs !!! Tehát türelmetlenül várok... majd talán 25 után...

Üdv:
Zoltán
Előzmény: Briko (230)
RhB Creative Commons License 2007.01.17 0 0 231

Nem jössz át valamikor?

 

Szívesen átmennék valamikor, bár mostanában elég kevés időm van. (Hamarosan válaszolok a leveledre is, amint egy kis időm lesz, majd ott megbeszéljük!) Hogy állsz az állomásépület-projekttel?

 

Csak az LGB-t tudom javasolni Neked, némi KISS -el megbolondítva -)))

 

AZ nekem már túl nagy lenne. :-))) Olyan q***va sok cuccom van, hogy már így sem fér a lakásba. :-) Éppen most nézegettem, hogy egy-két 0-ás amcsi mozdony milyen dögösen nézne ki, de már ezek is akkorák, mint egy ház...

 

 

 

Ez tetszene, ez egy Atlas 0-ás GP-9-es, persze nekem CPRail festésben kéne.

Előzmény: Briko (225)
Briko Creative Commons License 2007.01.16 0 0 230

Szia!

 

Az "'Alt Gr" és az "a" együttes megnyomása hozza elő az áhított betűt...

 

Tibor most eléggé el van foglalva, de holnap úgyis beszélek vele, rákérdezek, mi az ábra Märklin ügyben, jó?

 

Brikó

Előzmény: godly (229)
godly Creative Commons License 2007.01.16 0 0 229

Märklin, Merklin, Marklin, Maerklin...

Igen, igen, tudom, tudom, csak a billentyűzetemen nincsen olyan betű... még ha németre is állítom, akkor se találtam... (Persze cut-and-paste-el megoldhatnám, de lusta vagyok...)

 

Nézegetem a 2006-os Märklin 1-es katalógust... de szép dolgok vannak benne...

A 2007-esről tud valaki valamit ?

Pld. mit tud a 55036-osban lévő mozdony...

Nagyon örülnék egy "füstölő gőzösnek"... (hogy a "telex-kupplung"-ról ne is beszéljünk...)

Holnap (is) megpróbálom elérni Egly-t...

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: Briko (227)
TEE Creative Commons License 2007.01.16 0 0 228

Köszönöm a macskás képeket :-)

Szivesen!

 

Hááát, eléggé úgy néz ki, hogy nekem (is) Merklin 55034 kezdőkészletem lesz...

Jó választás! Hajrá! :-)

Előzmény: godly (226)
Briko Creative Commons License 2007.01.16 0 0 227
Merklin = Märklin
Előzmény: godly (226)
godly Creative Commons License 2007.01.16 0 0 226
Köszönöm a macskás képeket :-)

Hááát, eléggé úgy néz ki, hogy nekem (is) Merklin 55034 kezdőkészletem lesz...

Üdv:
Zoltán
Előzmény: TEE (222)
Briko Creative Commons License 2007.01.16 0 0 225

Csak az LGB-t tudom javasolni Neked, némi KISS -el megbolondítva -)))

Nem jössz át valamikor?

Előzmény: RhB (224)
RhB Creative Commons License 2007.01.16 0 0 224

Hát igen, annak idején, mikor volt az Alpine-Line (0m) akció, sokan beindultak, többek között én is. :-))) Vettem néhány mozdonyt, kocsit meg némi sint, hogy majd többen összeállunk, jókat vonatozunk, esetleg talán véletlenül valami modul asztal is összejön. Azóta síri csend... :-(((

 

Az épületekkel tényleg gond van, akkor én is teveztem saját magam építeni egyet (Kaiserstuhl állomás, amikor ott járam, csináltam is néhány fotót.). Mostanában, hogy megint belezuttyantam az amcsiba (H0), belenéztem a nullásba is, ott azért nagyobb a kínálat járműben is meg épületben is. Halkan megsúgom, azért egy-két mozdonyt szívesen látnék ekkorában. :-)))

Előzmény: Briko (220)
Briko Creative Commons License 2007.01.15 0 0 223
Jópofa!
Előzmény: TEE (222)
TEE Creative Commons License 2007.01.15 0 0 222

Macska és a kertivasút! A képeim közt kotorászva találtam ezeket:

 

Előzmény: TEE (198)
Briko Creative Commons License 2007.01.15 0 0 221
A kölni modellek természetesen kisszériások voltak...
Előzmény: Briko (220)
Briko Creative Commons License 2007.01.15 0 0 220

Szia!

Ha az AlpinLine 0-ás, akkor azon kívül értékelhető gyártó szerintem csak a Lenz jöhet szóba, ők is mostanság indulnak el vele. Kölnben gyönyörű és aranyárban lévő modelleket láttunk még a kiállításon - de ezek hozzánk szerintem nem fognak eljutni.

Lakásba tényleg nagy egyébként a 0-ás méret, kertbe viszont egyáltalán nem kicsi - legalábbis az AlpinLine, amit Martisz barátom kertjében láttam. Épületeket viszont legjobb tudomásom szerint senki sem gyárt ebben a méretben.

www.martrain.hu -n vannak képek és egy rövid kis videó.

 

Üdv

 

Brikó

 

ment Neked egy privát levél is mostanság...

Előzmény: RhB (219)
RhB Creative Commons License 2007.01.15 0 0 219

Olvasgatom a többi modellezős topikot és néha ide is benézek - bár ekkora dolgokkal nem szándékozok föglalkozni -, és felmerült bennem a kérdés: 0-ás mérettel senki nem foglalkozik? A többin van Z-től H0-ig, itt LGB meg 1-es, de a 0-ás úgy tűnik mostohagyerek. Lehet hogy lakásba nagy, kertbe meg kicsi? Vagy a választék ill. kínálat nem megfelelő?

Briko Creative Commons License 2007.01.15 0 0 218
LGB 300 -as sín Ausztriában: 4 Eur, tehát kicsit olcsóbb, mint a Märklin.
godly Creative Commons License 2007.01.15 0 0 217

OK marad a Märklin sín...

Meg várom a "Märklin a kertben" cikket... 

Amint ez gondolom kiderült, hamarosan szeretnék Märklin 1-es készletet venni. 

Ha valaki betársulna, akkor akár egy nagyobb szettet is vehetné(n)k...

Ez persze már a készlet(ekk)el rendelkezőket is érintheti...

Ha valakit érdekelne, szóljon !!!

Üdv:

Zoltán

u.i. Pld. a 55037-es készlet (még nem tudom mikorra lehet rendelni) 60212-es Central Stationt tartalmaz (új ára majd 580 Euro) ami helyett nekem elég lenne a Mobile Station...


 

Előzmény: TEE (215)
V46 021 Creative Commons License 2007.01.14 0 0 216

 

LGB sínre többször ráléptem ( kb. mázsa vagyok )

 

Picinyem! És a cipődön van nyomkarima? :)

 

(Bocs, magas labda volt)

Előzmény: Briko (214)
TEE Creative Commons License 2007.01.14 0 0 215

Igaz, hogy a Merklin megy az LGB sínen ?

Igen, mert mindkettőnek 45mm a nyomtávja. Csak hülyén néz ki, mert túlméretes az LGB sín hozzá. :-)

 

Igan, hogy az LGB sín olcsóbb (fele) mint a Merklin sín ?

A Märklin 300mm-es mostanában kb. 1500 Ft lehet, a 900mm-es meg 4500.

LGB árakról Briko kolléga tudna nyilatkozni. Emlékeim szerint pár éve a M&H-nál a 600mm-es került 3000-be. Aszerint pedig nincs számottevő különbség a két márka között.

 

(Meg strapabíróbb ?)

Azt nem hinném, mivel a Märklin kisebb a méretarány miatt, de mindkettőre nyugodtan ráléphetsz!

 

Akkor milyen ötletnek tűnik, hogy Merklin startkészletet a szobában "futtatni" (Merklin sínen), és a kerben LGB sínekből építkezni ?

Én nem tenném a helyedben, mert nagyon elrontja sz összképet!

 

Üdv: TEE

Előzmény: godly (213)
Briko Creative Commons License 2007.01.14 0 0 214

Szia!

Sajnos nem vagyok tisztában a Märklin sínek áráról, így ez ügyben nem tudok nyilatkozni. Lokshopon keresgéljél szerintem, úgy lehet összehasonlítani az árakat. Strapabíróságban azt tudom, hogy az LGB sínre többször ráléptem ( kb. mázsa vagyok ), semmi baja nem lett. Märklint még nem tapostam -)))

Előzmény: godly (213)
godly Creative Commons License 2007.01.14 0 0 213

Olvastam a cikke(t/d) :-)

 

Igaz, hogy a Merklin megy az LGB sínen ?

Igan, hogy az LGB sín olcsóbb (fele) mint a Merklin sín ? (Meg strapabíróbb ?)

Akkor milyen ötletnek tűnik, hogy Merklin startkészletet a szobában "futtatni" (Merklin sínen), és a kerben LGB sínekből építkezni ? (árban hamar "megtérülhet")

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: Briko (212)
Briko Creative Commons License 2007.01.13 0 0 212

Én igazából csak az LGB-ben ismerem ki magam, javaslom a következő Vasút & Modell megvásárlását, lesz benne kertivasutas okosság (a mostani számban is van).

 

Brikó

Előzmény: godly (211)
godly Creative Commons License 2007.01.13 0 0 211

Én is ettől féltem...

 

És most, hogy nézegetem, most látom csak, hogy a 59851-es "Gleiserweiterungs-Packung T" ("kitérő készlet"), is "csalóka", mert a kitérő sugara 600mm és az íve 30 fok, tehát a 5935-as vágányokhoz R=1020mm (ívük 22,5 fok) nem igazán lehet használni...

 

Tehát az ember szépen összeírja és megrendeli a síneket... kár hogy nincs "rendes" kiegészítő sínkészlet...

Vagy vegye meg a drágább startkészletet (55033), amiben eleve benne van a kitérő...

 

Üdv:

Zoltán

Előzmény: Briko (210)
Briko Creative Commons License 2007.01.13 0 0 210
Én szenvedek az eladásukkal...
Előzmény: godly (209)
godly Creative Commons License 2007.01.13 0 0 209

http://hvg.hu/gazdasag/20070110_marklin.aspx

 

Nincs Győri ismerősötök ? :-)

 

És egy fura kérdés : ha valakinek van R1-es, 600mm kanyarvágánya, azzal "mit tud kezdeni"? Persze kis kéttengelyes kocsi, mozdony megy rajta, de már egy picit nagyobbakra R2, 1020mm vágányokat írnak elő. R1-es sínen az R2-es kisiklik, "beszorul" gondolom...

Tehát a R1-es kezdőkör "teljesen" "vakvágány" ?! :-) (nem bővíthető)...

 

Üdv:

Zoltán

 

imi972 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 208

Sziasztok!

 

Régen nem jártam erre szabadidő hiányában.

De elhatározásra jutottam: I-es méretarány. A kezdő készletről pedig lemondok így az nem fog csalodást okozni. 1987-ben kezdtem a H0-t és akkor sem vettem kezdő készletet csak pár vágányt, trafót és egy mozdonyt. Ma pedig már egész komoly gördülő állományom van, terepasztal a garászban, és soha nem éreztem a hiányát a kezdőkészletnek.

Minden esetre próba képpen elkezdtem egy E kocsit építeni, a ha produktum bemutatásra alkalmas lesz teszek fel róla képeket (de az elsődleges projek most egy ABbmot H0-ban).

 

Imre

TEE Creative Commons License 2007.01.12 0 0 207
Egyetértek!
Előzmény: Briko (206)
Briko Creative Commons License 2007.01.12 0 0 206
Nálam már az első startkészletes dilikör összerakása után elindult a "keressünk sineket a boltokban" akció, szerintem rögtön rendeljél még sineket is - a rendelkezésedre álló helyet úgyis ki fogod használni...
Előzmény: godly (205)
godly Creative Commons License 2007.01.12 0 0 205
Sziasztok !

Merklin 55034 és a közeljövőben megjelenő 55036-os kezdőkészletének a megrendelésén gondolkodom...
Érdemes rögtön egy 59851 vágánykiegészítést rendelni ?

Ha tudtok tanácsokat adni egy kezdőnek (még vásárlás előtt), akkor azokat szívesen megfogadnám...

Üdvözlettel:
Zoltán

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!