Keresés

Részletes keresés

zölderd Creative Commons License 2013.12.20 0 0 440

"Hát ha szerinted az, akkor mást értünk értékmegőrzőn... számomra aminek az értéke két hét alatt a felére esik, nem az."

 

Igen te azt érted értékmegőrzőn amire valaki garanciát vállal.

A földet meg azért tartod laposnak mert ha kerek lenne elgurulna, világos. 

 

"Ha jól emlékszem TE nem tudtad kiszámolni a henger térfogatát, és én segítettem Neked.

(Igaz, egy másik nicken.)"

 

Nem jól emlékszel de ilyen begyepesedett hozzáállású emberkétől nem lep meg.

 

"Nem. De ha érdemi (ontopic) hsz.-om lesz, azt megírom."

 

Eddig olyanod nem volt, ideje lenne már legalább egyet produkálni.

 

"Tudod, erről szól ez a topic."

 

Mármint a trollkodásodról, úgy gondolod?

Előzmény: W_B (439)
W_B Creative Commons License 2013.12.20 0 0 439

"Szerinted nem értékmegőrző."

 

Hát ha szerinted az, akkor mást értünk értékmegőrzőn... számomra aminek az értéke két hét alatt a felére esik, nem az.

 

"Na és? Kit érdekel, hogy szerinted nem jó értékmegőrzőnek?"

 

Téged ? Gondolom azért válaszolsz ennyire görcsösen a hsz.-aimra.

 

"Kit érdekelne egy fizika topikban, ha beírod, hogy szerinted a föld lapos? "

 

Ha jól emlékszem TE nem tudtad kiszámolni a henger térfogatát, és én segítettem Neked.

(Igaz, egy másik nicken.)

 

"Most ha évekig nem megy tönkre a bitcoin akkor évekig fogod itt égetni magad?"

 

Nem. De ha érdemi (ontopic) hsz.-om lesz, azt megírom.

Tudod, erről szól ez a topic.

Ugye megengeded.......? ;-)

 

"elballagni innét a picsába és"

 

Gratulálok a stílushoz. A B-közép huligánképzőben vetted a btc-t..? :-D

Előzmény: zölderd (438)
zölderd Creative Commons License 2013.12.20 0 0 438

Megint csak mint egy lemezjátszó ismételgeted a hülyeségeidet.

Szerinted nem értékmegőrző.

Na és? Kit érdekel, hogy szerinted nem jó értékmegőrzőnek?

Kit érdekelne egy fizika topikban, ha beírod, hogy szerinted a föld lapos? 

A tényektől nem zavartatod magad, hogy milliók adják veszik és használják értékmegőrzőnek is. Az sem zavar, hogy már négy éve egyre nő az értéke az utolsó hónap kivételével. Az se zavar, hogy az ingadozások éppenhogy meghozták a befektetői kedvet? 

Neked viszont nap mint nap ide kell írni ugyanazokat a demagóg szólamokat amelyek demonstrálják tájékozatlanságod, ami unalmas és senkit nem érdekel, viszont már régen off.

 

Most ha évekig nem megy tönkre a bitcoin akkor évekig fogod itt égetni magad?

Nem lenne célszerűbb jobban utánaolvasni a dolgoknak ahelyett, hogy mantrázod a hülyeségeidet, vagy ha ez nem elképzlehető akkor elballagni innét a picsába és meghagyni a topikot a bitcoint érintő építő jellegű hozászólásoknak? 

Előzmény: W_B (437)
W_B Creative Commons License 2013.12.20 0 0 437

"Már számtalanszor meg lettek cáfolva a zöldségeid, de csak tolod továbbra is ugyanazt a troll dumát, ha van rajta sapka azért, ha nincs akkor azért. "

 

Amit írtál, mind személyeskedés, nincs benne semmi érv. Ha mást már nem tudsz, akkor köszi a halakat és viszlát.

 

Én visszatérnék a legutolsó éremi dologhoz.

 

Értékmegőrző: a nevében is benne van, "megőrzi az értékét", tehát nem produkál rövid időn belül vad kilengéseket (pl. két alatt a felére esik), se le, se fel. A BTC ezért nem "értékmegőrző", és ezért nem alkamas pénznek (jelenlegi állapotában), max. spekulációs eszköznek; ami addig működik, amíg vannak egyre nagyobb, és nagyobb balekok, akik megveszik; a legutolsók pedig nagyot buknak.

Tudod, hány ilyet láttam már..? :-D

 

Ja igen, ott volt szokás lehülyézni (trollozni, prolizni, stb.) mindenkit, aki nem "hisz" benne.

Előzmény: zölderd (435)
zölderd Creative Commons License 2013.12.20 0 0 436

Érveket egyébként sem láttunk tőled, csak a demagóg zöldségeid folyamatos ismétlését. 

Előzmény: W_B (434)
zölderd Creative Commons License 2013.12.20 0 0 435

"nem tudtok érvelni"

 

Már számtalanszor meg lettek cáfolva a zöldségeid, de csak tolod továbbra is ugyanazt a troll dumát, ha van rajta sapka azért, ha nincs akkor azért. 

Előzmény: W_B (434)
W_B Creative Commons License 2013.12.20 0 0 434

"Amikor felfelé megy akkor neked lufi, amikor lefelé megy akkor meg nem jó értékmegőrző."

 

Értékmegőrző: a nevében is benne van, "megőrzi az értékét", tehát nem produkál rövid időb belül vad kilengéseket (pl. két alatt a felére esik), se le, se fel.

 

Egy kis magyarázat a "se fel"-hez; ha pl. BTC-ben fizeted az albérleti díjat, akkor kellemetlenül fog érinteni, hogy azen a héten 2x annyit fizetsz.

 

"Valaki elolvassa az agymenéseidet rögtön lejön neki, hogy meghibbantál az itteni trollkodásba. :D"

 

Már többször kérdeztem; a BTC-be fektetőknél alapvető szempont a bunkóság ?

Csak mert a részvényeknél, kötvényeknél, aranynál, olajnál, ez nem szokás, csak itt a BTC-nél.
Ha attól boldogabb leszel, akkor igen, analfabéta, alkoholista zsírparaszt mucsaröcsögei panelproli vagyok, kisebbségi, homoszexuális, kiskorú vén nyanya fradista újpesti lila majom.Na, most jó ? :-) Nem hagytam ki semmit..? :-DUnalmas már, hogy ha nem tudtok érvelni, akkor jön a argumentum ad hominem, amivel csak magatokat minősítitek; lévén ez nem a B közép (ahol annál nagyobb valaki, minél jobban habzik a szája), hanem a Gazdaság/tőzsde topiccsoport.

Előzmény: zölderd (431)
zölderd Creative Commons License 2013.12.20 0 0 433

Az árfolyambuborék kialakulásának lehetősége szvsz. meghiúsult mert mesterségesen kényszerítették lejjebb az árfolyamot a tőzsdei yüan befizetések rendeleti korlátozásával kínában.

De úgy látszik ez inkább emelte a befektetői kedvet mert már újra 740-780 körül jár.

Most már csak dollárban tudnak beruházni yüan helyett, vagyis inkább már csak a kínai elitnek van lehetősége befektetni, mégis emelkedik.

 

Előzmény: Kukipapa (r) (432)
Kukipapa (r) Creative Commons License 2013.12.20 0 0 432

Hmmm...

 

Előzmény: Kukipapa (r) (283)
zölderd Creative Commons License 2013.12.20 0 0 431

"pl. most két hét alatt a felére esett."

 

Amikor felfelé megy akkor neked lufi, amikor lefelé megy akkor meg nem jó értékmegőrző.

Valaki elolvassa az agymenéseidet rögtön lejön neki, hogy meghibbantál az itteni trollkodásba. :D

 

 

 

 

Előzmény: W_B (430)
W_B Creative Commons License 2013.12.19 0 0 430

"A bitcoinról sem írt senki ilyet."

 

Azt írtad, hogy "kiváló értékmegőrző". (422, 395, stb.)

Erre írtam, hogy nem "értékmegőrző" az, aminek ennyire össze-vissza ugrál az árfolyama; pl. most két hét alatt a felére esett.

Az "értékmegőrző" nekem azt jelenti, hogy megőrzi az értékét.

 

"Már rég 1500 felett lenne, ha"

 

... ha nem esett volna vissza.

Az oti részvény régen 20e Ft lenne, ha nem esett volna vissza 2500-ra.

A németek régen megnyerték volna a II. Világháborút, ha nem veszítik el.

 

"ha a kínai diktatúra nem próbálja rendeletekkel ellehetetleníteni."

 

Bezzeg amikor a China Telekom elfogadta, akkor jó volt Kína..? :-D Most meg már diktatúra, ami "el-le-he-tet-le-ní-ti" ezt a zseniális befektetést.. :)

 

(191. hsz: "tegnaptól a china telecom elfogadja a bitciont, ami gyakorlatilag azt jelenti hogy a kínai állam elfogadja fizetőszekoznek a bitcoint. persze kit érdekel ilyen kis fiszfasz mint a china telecom,"

 

"mikor "én meg pityu meg a félszemű kocsmáros aki már szomszéd faluban is volt kétszer(!!!), nem fogadjuk el. egy kurva bosrsodit nem tudok rajta venni, szóval fasság ez, böffböff""

 

Ez a folytatása a hsz.-nak, ez annyira epic....

Előzmény: zölderd (427)
száz1 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 429

 van némi igazságod :)

Előzmény: Törölt nick (416)
száz1 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 428

Szerintem érdemes most venni 1-2 bitcoint spekulációs céllal. Max. az ember elbukik 1-2.000 dollárt, de benne van a lehetőség, hogy nyer vele egy szép kis summát. Ezerszer jobb, mint lottózni vagy totózni. :) Ameddig gondolkozik néhány ember a világon úgy, mint én, addig a bitcoinnak van jövője. :)

zölderd Creative Commons License 2013.12.19 0 0 427

"Nincs "királyi megoldás", nem írtam sehol, hogy az arany bombabiztos."

 

A bitcoinról sem írt senki ilyet.

 

"Mellesleg nem "támadás" érte, hanem rájöttek, hogy ez egy nagyra fújt lufi."

 

Rendelettel megtiltották a tőzsdére befizetést.

Szerinted ez nem támadás...

 

Nem baj, ezt is túlélte, visszatérőben az árfolyam.

 

"December első hetében még 1200 dollár volt. Most 637.

Aki akkor vett ilyen "értékmegőrzőt", az megfelezte vele a pénzét."

 

Már rég 1500 felett lenne, ha a kínai diktatúra nem próbálja rendeletekkel ellehetetleníteni.

 

Előzmény: W_B (426)
W_B Creative Commons License 2013.12.19 0 0 426

"Ez nem változtat azon, hogy ha 1980-ban vett valaki aranyat, akkor bukott vele."

 

És ?

Nincs "királyi megoldás", nem írtam sehol, hogy az arany bombabiztos.

De nem mindegy, hogy valaminek évtizedek, vagy napok alatt változik ekkorát az árfolyama.

 

"Semmilyen más befektetési termék nem bírt ki még ennyi támadást amit a btc kapott az utóbbi időben. "

 

Megintcsak: és ?

Ennek van bármi jelentősége a jövőre nézve ?

Mellesleg nem "támadás" érte, hanem rájöttek, hogy ez egy nagyra fújt lufi.

 

"Mindazok számára akik egy hónappal ezelőtt vagy régebben vették, kiváló értékmegőrző,"

 

December első hetében még 1200 dollár volt. Most 637.

Aki akkor vett ilyen "értékmegőrzőt", az megfelezte vele a pénzét.

Előzmény: zölderd (423)
W_B Creative Commons License 2013.12.19 0 0 425

"Mindazok számára akik egy hónappal ezelőtt vagy régebben vették, kiváló értékmegőrző,"

 

Talán nem ugyanazt értjük "értékmegőrzö"-n.

 

Értékmegőrző az, ami hosszú időn keresztül megőrzi az értékét.

 

Aminek rövid időn belül ennyire ugrál az árfolyama, az nem értékmegőrző, hanem spekulációs eszköz.

 

"Szerte a világban találni btc-ért árusító boltokat. "

 

Amikre én költök egy hónapban: élelmiszer, benzin, villany/víz/gáz/telefon számla, esetenként vonat-, vagy BKV jegy.

Ezekből melyiket fizethetem BTC-ben ?

Előzmény: zölderd (422)
zölderd Creative Commons License 2013.12.19 0 0 424

"Pont az omlik össze a legkönnyebben, aminek spekulációs céllal verték fel az árát."

 

Ezek szerint nem csupán spekulációs termék, mert annak ellenére sem omlott össze, hogy kínában ellehetetlenítették a tőzsdére történő pénzbefizetéseket. 

Semmilyen más befektetési termék nem bírt ki még ennyi támadást amit a btc kapott az utóbbi időben. 

Előzmény: W_B (415)
zölderd Creative Commons License 2013.12.19 0 0 423

"Az aranynál 60 évet (!) fog át a vízszintes tengely.

Nem 60 napot."

 

Ez nem változtat azon, hogy ha 1980-ban vett valaki aranyat, akkor bukott vele.

Előfordul ilyen befektetési termékekkel. 

 

Előzmény: W_B (415)
zölderd Creative Commons License 2013.12.19 0 0 422

"Az arany évek alatt produkál akkora árfolyamkilengéseket, mint a btc napok alatt.

Ezért alkalmatlan a btc (jelen formájában) bármiféle komolyabb kereskedelemre, pláne "értékmegőrzés"re."

 

 

Számodra.

Mindazok számára akik egy hónappal ezelőtt vagy régebben vették, kiváló értékmegőrző, mert nem esett be az akkori és az azt megelőző árfolyamok alá, pedig négy éves cucc.

Kereskedésre is alkalmas, kereskednek vele.

Szerte a világban találni btc-ért árusító boltokat.  

Előzmény: W_B (419)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.18 0 0 421

nem ezt kérdzetrem. nem érted vagy nem akarod érteni? zongorázzam? 

 

 

Előzmény: W_B (419)
Kukipapa (r) Creative Commons License 2013.12.18 0 0 420

563... Billegünk, billegünk...

W_B Creative Commons License 2013.12.18 0 0 419

Nem érted, vagy nem akarod érteni..?

 

Az arany évek alatt produkál akkora árfolyamkilengéseket, mint a btc napok alatt.

Ezért alkalmatlan a btc (jelen formájában) bármiféle komolyabb kereskedelemre, pláne "értékmegőrzés"re.

Előzmény: Törölt nick (417)
iamtwo Creative Commons License 2013.12.18 0 0 418

Minek a milyen negyvenére gondolsz? (nem mintha számítana, mert volatilitásról volt szó)

Előzmény: Törölt nick (417)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.17 0 0 417

"

Az aranynál 60 évet (!) fog át a vízszintes tengely.

Nem 60 napot."

 

 

az utána jövő 40ről mintha elfeledkeztél volna értekezni. 

Előzmény: W_B (415)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.17 0 0 416

"Az egész hierarchikus, az új belépők fizetnek a régieknek. Az egész csak egyszer omlik össze, de akkor nagyon. "

 

mindennek kb. pont az ellentéte a BTC... dehát van akinek ez magas. volt idő amikor azt hitték hogy a gőzmozdonynak nincs jövője mert túl gyorsan megy, 40-50 km felett belebetgednek, belehalnak az emberek a sebességbe. Az internetre annakidején pedig azt mondták hogy érdektelen kb. feleannyi jelentősége lesz mint fax feltalálásának és csak pár technobuzi fogja gyakran használni. Ez van, ilyen hülyék az emberek. Aztán meg fogják a felyüket hogy lemaradtak a vonatról.

Előzmény: banyaszsas (411)
W_B Creative Commons License 2013.12.16 0 0 415

"Pusztán a spekuláció miatt soha nem fog összeomlani. "

 

Dehogynem. Pont az omlik össze a legkönnyebben, aminek spekulációs céllal verték fel az árát.

 

"Na és, amikor egy hét alatt 30%-ot emelkedik, akkor meg azzal van bajod."

 

Mert az ilyen dolog nem alkalmas pénznek: nem tudsz vele a jövőben kalkulálni, kiszámíthatatlan.

Elmész dolgozni, kérsz X BTC fizetést a munkahelyedtől.

Ha a következő hónapban a BTC értéke a 10x-re nő, akkor örülsz.

Ha a következő hónapban a BTC értéke a 0.1x-re csökken, akkor tönkremész, és mehetsz tüntetni a Parlament elé, hogy nyilvánítsák a BTC-t "hibás termék"-nek.

(V.ö. CHF hitelek)

 

"Egyébként van értékmegőrző aminek szintén hektikus az árfolyama:"

 

Az aranynál 60 évet (!) fog át a vízszintes tengely.

Nem 60 napot.

Előzmény: zölderd (414)
zölderd Creative Commons License 2013.12.16 0 0 414

"Ezek nagy része spekulációs célból vette, hogy nyerjen vele."

 

Egyik vonzerejét bizony a spekulációs lehetőségek adják. 

De ez így van a hagományos tőzsdén is, mindenki árfolyamnyereségre törekszik.

Lehet rajta nyerni és bukni, ilyen ez a popszakma. 

Pusztán a spekuláció miatt soha nem fog összeomlani. 

 

"Értékmegörző ?? Egy olyan dolog, aminek ennyire hektikus az árfolyama ?

Az előbb, amikor néztem, 850 dolláron volt, pár napja még 1200-on.

30%-ot esett egy hét alatt."

 

Na és, amikor egy hét alatt 30%-ot emelkedik, akkor meg azzal van bajod.

A bitcoin jellemzője az ingadozó árfolyam.

Ez köszönhető a gyors elterjedésének és a centralizáció hiányának.

Deflációs jellege miatt azonban hosszú távon mindig kifizetődő volt beruházni.

Egyébként van értékmegőrző aminek szintén hektikus az árfolyama:

 

 

Előzmény: W_B (409)
zölderd Creative Commons License 2013.12.16 0 0 413

"Az általad ajánlott oldal szerintem biztosnágtechnikai okból rettenetes, mert tőle kapod a kulcspárodat."

 

Tévedés, letöltöd az oldalt, átteszed offline gépre, annyi kulcspárt generálsz amennyit akarsz, majd törlöd az oldalt. A kód készítője soha nem tudja meg milyen kulcsot generáltál. Az így generált címeidre küldhetsz bitcoint úgy, hogy a hozzá tartozó privát kulcsot még soha nem használtad online, így hackerek sem tudják ellopni.

 

De ha nem bízol az oldalban amit már jópáran kódszinten leellenőriztek, akkor megteheted azt is, hogy telepítesz offline gépre egy bitcoin klinest, kulcspárokat generálsz és azt kinyomtatod, elteszed, a végeredmény ugyanaz. 

Előzmény: iamtwo (403)
zölderd Creative Commons License 2013.12.16 0 0 412

Piramisjáték pl. a nyugdíjrendszer.

Előzmény: banyaszsas (411)
banyaszsas Creative Commons License 2013.12.16 0 0 411

Ez a csávó nagyot bukhatott valami HYIP-s hülyeségen azóta csak azt tudja hajtogatni, mint egy papagáj, hogy : PPIRRAMMISJÁÁTÉK, PIRRRRAMISJÁTÉK!

Piramisjáték az az, hogy az elindítója beszervez azzal a szöveggel, hogy szervezz magad alá még több embert azzal a szöveggel, hogy szervezz magad alá még több embert. Az egész hierarchikus, az új belépők fizetnek a régieknek. Az egész csak egyszer omlik össze, de akkor nagyon. 

Tehát a lényege: BESZERVEZÉS-HIERARCHIA.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!