Keresés

Részletes keresés

BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10396

Most kidobtam a szar tekercset, kiöntöm a vegyszert és egy darabig nyalogatom a sebeim.

És eladom a Mamiya 645 Super gépem annak akinek kell.

Előzmény: Törölt nick (10395)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10395

Ne add fel, fel a fejjel, vegyél friss hívót és nyomás  ;-))))))

Előzmény: BUSZNYI (10391)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10394

Úgy van, hogy mutat egy számot pl. 8Fé és van még két LED, ha egy LED világít akkor 8Fé 1/3, ha két LED világít 8Fé 2/3. Az alsó méréshatár 0Fé 1/3

Előzmény: képfaragó (10393)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10393

Nándi! Mi a spotmérőd alsó fénymérési határa? Az enyém 2EV-ig mér spotban, de a képernyő sötétebb részeit nem tudtam kimérni. Ha felteszem a monitorra a szürkelépcsőt, kb. a világosabb kétharmadot tudom megmérni a fénymérőmmel.(Az ábra kissé hasonlít ahhoz, amit a szenzitométereden láttam.) :)

Előzmény: képfaragó (10392)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10392

Megtaláltam a spotmérőm leírását. Ez a jószág többet tud, mint én. :)  No persze a leírás yenkiül van, majd koncentrálok.

Előzmény: Törölt nick (10390)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10391

Hát én most egy darabig nem fogok hívni analóg filmet se Lica se Kf, se szenzitometeres csíkot se semmit.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10390)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10390

Azért ennyire ritkán romlanak el a dolgok ff –ben…

Mellesleg, ha nem vagyok biztos a hívóban, előhívok egy szenzitométeres tesztcsíkot (+ műterhelés) és az esetleges híváshosszabbítást is látom. Jó dolog egy ilyen szenzitométer.

Előzmény: képfaragó (10389)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10389

Valóban szomorú ami történt. Itt látszik, ha valami fontos anyagról van szó, óvatosnak kell lenni. Annó mikor diáztunk, ha nagyon fontos volt valami, a fotólaborban le se mertük venni a szemünket a hívógépről. Mert ugye mi is van, ha például áramszünet adódik? Akkor ott kell lennie valakinek, méghozzá azonnal. Régen is volt több magazin és több film. Ma meg? Meg sem merem említeni:

a digitális gépemben is két kártya van, és ezek paralell dolgoznak.

Előzmény: BUSZNYI (10388)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 -1 0 10388

Én most eléggé elkeseredtem. 

Kellett volna a tekercs és fel sem merült hogy megdöglött a hívó ill. hogy ennyire.

Annak idején én keresetem társakat X-tol felezésre de nem jelentkezett senki :-(

Előzmény: képfaragó (10387)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10387

Ez bizony tanulságos... Ezek után biztosan beledobnék egy darabka filmet a hívóba csak úgy, még világosban...

Előzmény: pacs_425 (10385)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10386

Lehet hogy gyakrabban kellene barátokat keresnünk a felezéshez.

Előzmény: pacs_425 (10385)
pacs_425 Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10385

Az X-tol törzs oldatomat áprilisban kevertem légmentesen tárolva (mégis besárgult).

 

Ez ismerős, pedig az enyém nem ilyen öreg.

 

 

Keress rá: "xtol sudden death", bőven lesz találatod.

Rengeteg az 5 liter (ez a maradék is megy a levesbe), de mondjuk nálam már döglött meg R09 is (Foma).

Előzmény: BUSZNYI (10366)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10384

Nyilvánvalóan nem az én csomagtartómban lévő dobozokra és borítékokra épül kizárólag a magyar fotóművészképzés:) 

Van ott azért anyag, csak kevés van nekik, nem kapnak elég ellátmányt, és a kísérletezéshez ez felbecsülhetetlen a diákoknak. A nagy fotókiállításokra vagy olyan képekhez, ahol fontos a kimagasló minőség nyilvánvalóan megfelelő készleteket használnak. Csakhát a mai iskolák nincsenek eleresztve anyagilag, és egy művészeti középiskolában a kísérletezés mindennél fontosabb. Az éntőlem kapott papíroktól függetlenül analógoznak, ez csak egy nagy adalék hozzá nekik.

Előzmény: képfaragó (10381)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10383

Tegnap eltöltöttem néhány órát B31 laborjában. Jót beszélgettünk, és meglestem néhány dolgot. Nándi köszönöm a lehetőséget. Különösen a nagyítógép kibélelése tetszett, de végül is minden labor egy kicsit más. Hamarosan én is felforgatom a fürdőszobámat....

képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10382

Semmit.

Előzmény: BUSZNYI (10380)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10381

Kezdetben tanulni, az analóg technikát megsejteni, részben megismerni, megszeretni alkalmas lehet a lejárt anyag is, de nem sokkal később meg kell ismerni a szakszerű technikát is. A látásmód kell a művészethez, de ugyanúgy kell a technika is, egyik sincs meg a másik nélkül. A kapcsolat nem vagylagos a technika és a meglátás között, hanem egyidejűleg  szükségesek. Szóval tehnika ÉS meglátás. Külön külön bármelyik a másik nélkül csak béna kacsa.

Előzmény: majmokbolygoja (10373)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10380

Kíváncsi leszek mit tud kihozni a szkenner ebből a fosból :-(. Bár tartok tőle nem sokat.

Előzmény: BUSZNYI (10379)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10379

Még jó, hogy ennyire nem értek hozzá :-)

Akkor a hívó megy a kukába a belevert pénzel együtt.

Bár sokkal jobban zavar hogy a film megy a kukába :-(

Előzmény: képfaragó (10377)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10378

Ha a film fényt kapott vége sem fekete, akkor nem működött a hívód.

Előzmény: BUSZNYI (10376)
képfaragó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10377

Ha a negatív nagyon világos, szinte átlátszó akkor ez nem túlhívás, hanem alúlhívás.

Előzmény: BUSZNYI (10368)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10376

Ok értem én a vegyszer oldás.

De most kicsit jobban megnéztem a filmet és még az a része is ami a befűzésnél fényt kap (ez mindig fekete szokott lenni) most tök átlátszó és csak picit sötétebb mint a többi. 

Azért furcsállom mert 400-800 iso-ra ugyan azt az időt adja a cég. Nem értem mitől lehet ennyire fos?

Előzmény: Törölt nick (10371)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10375

Itt pedig - a szak művésztanára beszámolója alapján - egyre inkább fordulnak el a digitálistól, és egyre jobban érdekli őket az analóg. Ahogy mondtam, a régi labort is felújították.

Előzmény: Rőth Sándor (10364)
majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10374

Egyébként van köztük nemrég lejárt agfa anyag is egy csomó, modernebb fortepanok, hermetikusan lezárt papírtekercsek, úgyhogy majd kitapasztalják. Ha a fele megy a kukába, akkor is jót fognak szórakozni és művészkedni vele, de nem megy, mert mindenre kitalálnak valamit majd (ettől kreatívak ők a technikai szemlélettel szembenÖ

majmokbolygoja Creative Commons License 2015.02.15 0 1 10373

Azért került az iskolához, hogy lehessen vele kísérletezgetni. 

 

"Szegények mit fognak megtapasztalni az analóg technikából?"

Hidd el, vannak ott szaktanárok, akik azért ne ma láttak először fotópapírt és tudnak pár dolgot a hívásról, nagyításról:) Ott fotóművészek tanítanak évtizedes tapasztalattal, van, aki 30 éve ott tanít. Majd megnézik, hogy az anyagból mi használható, és mi nem. 

Ne gondoljuk, hogy mi fogunk itt olyat mondani, ami majd őket meglepetésként éri:) Én is ebbe az iskolába jártam - nem fotószakra, de jól ismerem, - és ott is gyakran évtizedes anyagokat használtak. Ezek teljesen máshogy látják a fotózást, egész mást jelent nekik, mint az itteni, technikai megszállottaknak. Lehet pld, hogy magas lesz az alapfátyol és nem feketedik eléggé, de elképesztő mozaikokat fognak pld csinálni a kis papírokra hívott képekből. Ezek művészek, művészpalánták. Ők a fotóművészet, a fotótecznikában rejlő művészeti lehetőségeket tanulják, ami egészen avantgard dolog is lehet. Ők nem olynok, mint akik a technikai fórumokon ízekre szedik egymás képeinek minden porcikáját, és elvitatkoznak azon, hogy hol milyen a szürke. Ők nem attól ájulnak el, hogy milyen jó a kép minősége, hanem attól, hogy mi van rajta, milyen érdekes a dolog. Ez a különbség a képzőművészeti egyetemen, iparon vagy a kisképzőben végzett fotóművész/tanuló, és egy köznapi értelemben vett fotós között. Ez egy szemlélet. Én is ide jártam, ahogy mondtam, és aztán pedig a képzőművészeti egyetemre, és emiatt a képalkotás egészen mást jelent számomra, egészen más értékeket hordoz. Ezért nem tudok soha résztvenni a fotós fórumokon szokásos, általában technikai alapú szájkaratében, mert nullának tartom művészetileg azt a tulipánt, amit lefotózott az ablakban, egy üres semmiségnek, ők pedig szenvedélyesen vitatkoznak a tónusokról.

 

Ők egész máshogy állnak ehhez a műfajhoz, és a legkevésbé sem fogja őket zavarni az, ha ilyen végeredményeket kapnak: (Sőt a dolog meglepetésszerűsége még izgalmas is lesz számukra)

   

  

 

 

 

 

 

Én most újabb adományokban nem gondolkodom, elég nagy meló volt ezt összeszervezni.

Előzmény: Törölt nick (10365)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10372

vízbe = vízben

Előzmény: Törölt nick (10371)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10371

„Még pár ilyen pofon és hagyom a fenébe az egészet. Marad a digi.”

- Ha tudnád hányszor mondtam, én is hasonlót  ;-)))))

Ne add fel, próbáld meg forralt ioncserélt vízbe oldani a vegyszert, és ½ után öntsd ki, kisebb veszteség mint 2 – 3tekercs film.

Előzmény: BUSZNYI (10370)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10370

Az a kérdés, hogy mitől lett ilyen. Ez olyan mint ha túl lenne hívva. De minden hivatalos doksi szerint jól hívtam.

Mi a fene lehet? Mondjuk nem egy hetet volt a gépben a film, de ilyennel még nem találkoztam.

Eléggé elkeseredtem. 

Még pár ilyen pofon és hagyom a fenébe az egészet. Marad a digi.

 

Előzmény: Törölt nick (10369)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10369

Ha figyelembe vesszük a filmárakat, szerintem simán belefér, ha kiöntöd a 2l vegyszert.

Előzmény: BUSZNYI (10368)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10368

"Most ez azt jeleni, hogy nagyon „világos” a negatív?"

Igen nagyon világos lett. Maga a hordozó is és a képek is alig látszanak.

"? °C tároltad."

20 °C alatt

"Azt szoktam javasolni, hogy ½ évente keverj friss hívót."

nem fogyott el az 5L törzs oldat X-tol. a Leírás szerint bírnia kéne az 1 évet.

"Hogyan lett légmentes?"

Harmónikás üvegben tároltam.

Ha ennél macerásabb tárolás kell neki akkor többet nem fogok X-tol-t használni! Hiába az a best of mert ez így kurvára nem jó üzlet nekem, hogy még 2L törzs oldatom van ami megrohad. 

Maradnak az 1L kiszerelésű vegyszerek.

Előzmény: Törölt nick (10367)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10367

Most ez azt jeleni, hogy nagyon „világos” a negatív?

? °C tároltad. Azt szoktam javasolni, hogy ½ évente keverj friss hívót. Hogyan lett légmentes?

Előzmény: BUSZNYI (10366)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!