Keresés

Részletes keresés

BigJohnka Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36233

Erről megy a melegvíz is.

A gyakorlatban nekem 15 m3 a fogyasztás/nap

Előzmény: nagykunsági (36232)
nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 1 36232

45 percet fűt a kazán, aztán kb. 30 percet pihen.

Számolgattam. 19 bekapcsolás 24 óra alatt. Bekapcsolásonként 0.6 m3 gáz akkor az napi 11 m3. Az nem is olyan rossz.

Előzmény: BigJohnka (36227)
BigJohnka Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36231

A termosztát állítja le.

Gyorsan felfűt, modulálva visszaesik a teljesítménye, aztán kb 45 perc alatt 0,4 fokot fűt,

majd a termosztát kikapcsolja.

Előzmény: nagykunsági (36229)
mókusfülecske Creative Commons License 2020.01.09 -2 1 36230

Sajnos nem.

46 centis vályogfalunk van, a hagyományos fagerendás saralt mennyezettel.

A vályogfal a keresztmetszetéhez képest az egyik legrosszabb szigetelő, cserébe rendkívül jó "élhető" környezetet biztosít. Ha nem vizesedik az alap felől a kiváló szellőzése miatt "jó benne lakni", szemben az agyon szigetelt, de szellőzést már kispórolt lakásokkal.

Pont emiatt kapott az enyém is csak speciális nemesvakolatot, szigetelés nélkül.

A fagerendás - saralt mennyezetre én azt csináltam, hogy a lakótér felől gipszkarton mennyezet fölé 10 centi üveggyapot aztán a padlástérbe ismét 2 × 10 centi, fedésben fektetve.

Biztos vagyok benne, hogy ha tennék kívülre 12 centi grafitost tudnék spórolni 20-30%-ot a fűtésen, de inkább nem. Jobb így ahogy van.

Előzmény: Hooti (36223)
nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 36229

45 percet fűt, 30 percet pihen.

Azért "pihen" mert a szobatermosztát leállítja, vagy ilyen a kazán beállítása?

Előzmény: BigJohnka (36227)
Hooti Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36228

Simán. Ég és föld.

De belegondolva is, meleg felmegy, ott valamennyit veszít és leforog.

Külső szigetelésen nem is gondolkodom, bár van vízzáró szigetés az alap és a fal között, de fosok, hogy penésztanya lesz a végén.

Előzmény: D.Tibor (36226)
BigJohnka Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36227

Nincs termoszelep sehol.

A radiátorokon nincs visszatérő szelep állítási lehetőség.

A termosztát a leghűvösebb szobában van, a radiátorral ellentétes oldalfalon.

Hivatalos központi fűtésszerelő csinálta az egész rendszerkiépítést,

bár sok mindent nagyon lazán fogott fel.

A födém nincs semmilyen formában szigetelve, sima 2 rétegű saralt plafon.

Kb. 45 percet fűt a kazán, aztán kb. 30 percet pihen, és így ismétlődik.

Előre menő víz jelenleg 53 fok, visszatérő 45 fok.

A 45 perc fűtési idő alatt kb. 0,6 m3 gáz fogy el, és kb. 6 dl kondenzvíz keletkezik.

Előzmény: D.Tibor (36220)
D.Tibor Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36226

Neked hozta a 20%-ot?

Nekem is vályog, de az az érzésem, nem a födém a gyenge pont.

Előzmény: Hooti (36221)
nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 36225

Bocsánat, tavaly előtt.

Előzmény: nagykunsági (36224)
nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -2 1 36224

Az a fafödém mindennek mondható, csak jó hőszigetelésnek nem. 

Én biztos feltennék a  mennyezetre 30 cm szigetelést. 

Tavaly télen fűtöttem egy vályogból épült kádár kockát, azt hiszem 110 m2, de a hasznos alapterület 74 m2. Ennyit jelent az 50 cm-es vályogfal. 

Eredeti nyílászárók, gravitációs fűtési rendszer, nyitott ,erre volt rátéve egy Laing-Vezúv 18Kw gázkazán, szobatermosztát 23 fokra állítva, 2100m3 gáz fogyott. 

És még hideg tél sem volt. 

Előzmény: Hooti (36223)
Hooti Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36223

Íg van, rettentő nagy a hőtehetetlensége, magyrul nehezen melegszik át, majd nehezen hűlik ki, de a szigetelése nem egy leányálom.

Mondjuk a saralt/2rétegű plafon picit javít a helyzeten tán'.

Előzmény: nagykunsági (36219)
csiba00 Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36222

Hát igen, ja 45 m2 a házad, akkor tényleg igen csak felháborító. De pl 450 m2 esetén annyira nem is rossz. 

De a m2 helyett inkább az a fontosabb, hogy hány lég m3-t kell fűtened, illetve milyen a házad szigetelése. 

Előzmény: Csabito27 (36210)
Hooti Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36221

Szia

Padláson szigetelj első sorban, ha lehet akkor 2x10cm kőzetgyapottal, ha szűkösebb a keret, akkor 2x10cm üveggyapotal, bár ez össze fog esni kb 2X7cm-re az évek alatt. Mondjuk már 1X10cm is látványos eredményt tud produkálni.

Ezzel kb 25-30%-ot meg tudsz spórolni.

Nálam 2,7m belmagasággal 180-as radiátorral 100m2-en zabáló Termotékával napi 11-13m3 megy el, 22fok mikor itthon vagyunk, mikor nem, akkor 20,5fokon van a termosztát, kockaház, de vályog, padlás legurítva egyenlőre 1X10cm (azóta 7cm grrrr rohadjon meg, összeesett) üveggyapottal.

Kb 50-55fok előremenővel.

Előzmény: BigJohnka (36217)
D.Tibor Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36220

Termoszelepek vannak?

Radiátorok visszatérői be vannak állítva(rendesen)?

Termosztát jó helyen van?

Mi alapján lettek a radiátorok kiválasztva? (hőszüséglet számítás)

Jó lenne egy ilyen számítás, sok kérdésed megválaszná.

Nincs két egyforma ház-lakás, vályognál meg főleg.

nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 1 36219

Födémszigetelés?

Sajnos a vályog a tévhitekkel ellentétben nemigazán jó hőszigetelő.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36218

Mértél visszatérő hőfokokat (kazánnál, radiátoroknál) ?

BigJohnka Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36217

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy miért sok a gázfogyasztásom.

2 hónapja lett egy Cosmogas 24 kw-os kondenzációs gázkazán beszerelve.

Napi 15 m3 gáz fogy el, szinte a mínuszokban és a plusz fokokban is egyaránt ennyi.

120 m2-es ház, 2.9 m belmagasság, új ablakok-ajtó, 60 cm-es szigetelés nélküli vályog falak.

22 fokra van állítva a termosztát.

Hiába állítgatom az előremenő hőmérsékletet, akkor sem változik a fogyasztás.

Több helyen is ahogy olvasgatom, kb fele fogyasztásnak kellene lenni.

Én arra gyanakszok, hogy kevés/kicsi a radiátor, és így nem tud megfelelő hatékonysággal működni a kazán. A két nagy szobában van hűvösebb mindig (kb fél fokkal), ott egy 180 cm-es radiátor van, 23 m2-es szobában.

Segítségeteket köszönöm!

nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 36216

Akkor úgy látszik nem egy kaptafára készülnek. 

Végül is nagyon nem háborogtam, csak az eladáshoz kellett, persze sok értelme nem volt. 

Az egyik ház egy 48-ban épült alap nélküli vályogház, fürdőszoba nélkül, gyakorlatilag bontásra való, le nem bontották, de teljesen felújították, tetpcsere nylíászáró csere fűtés , fördőszoba stb... tehát ahhoz majd új kell úgyis, a másik meg egy kádár kocka vályogból, ahol megint teljes felújítás lesz, nyílászáró csere, fűtéskorszerűsítés stb... tehát oda is majd új kell. 

Látták mit vesznek, csak felesleges papír volt a tanúsítvány. 

Előzmény: cityba (36215)
cityba Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36215
Előzmény: nagykunsági (36214)
nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 36214

Nincs. 

Direkt rákérdeztem, mikor kész lett, mert szerintem ez lenne az egyik legfontosabb információ. Nekem. 

Persze az is tény, hogy 10 háznéző közül 1 kérdezett rá az éves fűtési költségre. 

Előzmény: cityba (36213)
cityba Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36213

az utolsó oldal alján kellene lennie, ahol a számítások vannak, nálam 1100 m3 saccoltak évente, hmv+fűtés. 

Előzmény: nagykunsági (36209)
Calcitos Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36212

Nos a ház nm -éről egy szó sem esett !

Azzal kell kezdeni  és aztán sok egyéb adat !!

78 nm vagy 179 nm  ? Nem mindegy !!!

Ki kell deríteni a ház fajlagos  fűtésienergia  szükségletét !

" kerülget ettől a fostól...mi lehet a baja?2 főág van..."   lehet a rendszernek semmi baja, csak a ház mérhetelen étvágyú  és az is lejhet hogy az üzemeltető nimncs a helyzet magaslatán !

pl. nyitva 2 db. ablak  bukóra  egésznap,  ahogy a szellőztető szagértők szeretik csinálni.

tehát ezer  + egy ok.

Egyébként is a napi fogyasztás az nem mérvadó csak a szezonális azaz a fűtésszezonban elfogyasztott  energia mondhat valamit.

Baki persze akkor is becsúszhat !!

Annyi azért megsejthető, hogy a 10 db radiátor egy 100 nm feletti kéglire utal... habár a sem biztos.

nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 36211

Szar a hőszigetelés?

Csabito27 Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36210

HAli, adott egy Baxi Prime kazán 10 db radiátorral kb 100 asok , ennél csak nagyobbak vannak, plusz egy törcsiszárító, hogy az anyjába fogyaszthat belőtt 22 fokra napi 23-24 cbmet? Agyvérzés kerülget ettől a fostól...mi lehet a baja?2 főág van...

nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 36209

Nálam kijöttek energetikai felmérésre, fel is mérték, aztán az adatokat betáplálták egy programba az meg kinyomtatta. 

25 ezer lett volna, de mivel egyszerre 2 házat csináltattam így akciósan megcsinálták 20 ezerért darabját.

Nekem csak egyetlen bajom van vele, nem lehet belőle kiolvasni az éves fűtési költséget. 

Igaz elmagyarázták mely adatokból lehet elég bonyolult módon kiszámolni, de én azt vártam volna, hogy ott van a végén, hogy egy átlagos télen 21 fokos belső hőmérsékletnél, ennyi Mj vagy Kwh vagy ennyi m3 gáz a szükséglet. 

Előzmény: Téli nap (36208)
Téli nap Creative Commons License 2020.01.09 0 0 36208

Köszönöm, megértettem.

Tehát az érintésvédelmi műszerek családjába tartoznak  és    szigetelési ellenállás mérnek.

A legolcsóbb is  300 eft ÁFÁval.  A többit meg sem néztem.

De mint írtam,  nálam soha sem mértek,   micsoda disznóság.

Mondjuk ennyi erővel azért  is lehetne kampányolni, hogy a lakásokban rendszeresen legyenek érintésvédelmi mérések,   első sorban a dugaljakra kihegyezve.

Aztán a mérés után lehetne szakértői bizonyítványt kérni és még szép magyarázat is lehetne rá.

"A jegyzőkönyv szerint a használati meleg vizet egy gázbojler állítja elő......

Ez így is volt '72-ben mikor épült a társasház. De '86-ban cserélték villanybojlerre..... Itt vajon mire kérték el a pénzt?"  A papírra !

Rossz volt az adatszolgáltatás, a tanúsító pedig nem ment szemlére, nyilván az alacsony díj miatt nem fért bele a keretbe.

Az eladó  túl akart lenni rajta a vevő meg   a 35 szempontból amit egy ház vételnél figyelembe kell/kellene venni  nem tartotta fontosnak.

Amúgy egy komoly, alapos energetikai vizsgálat akár 150 - 350 ezer forintba is kerülhet.

Előzmény: mókusfülecske (36204)
nagykunsági Creative Commons License 2020.01.09 -1 0 36207

Az a baj, hogy elsimerem én a szakmunkát, ha az megfelelő minőségű. 

Na de feltenni 3 db bilincset, összekötni egy vezetékkel, még nem nevezném szakmunkának. 

Anno mikor 95-ben feltettük az első gázkazánt kijött EPH-t csinálni egy szakember, próbáltam rávezetni, hogy talán nem alumínium vezetékkel kellene, lévén az egész házban rézvezeték van, igaz akkor még nem volt előírás rákötni a meglévő földelő hálózatra,  megcsinálta alumíniumból, ideadta a jegyzőkönyvet, gázos átvette, utána leesett az alumínium vezeték. Ja meg hiltiszalag. 

Hát kiváló szakmunka. Csak gratulálni tudok. 

Most megcsináltam én, és még mindíg áll. 

Akkor hogy is van ez?

Attól, hogy valaki elvégzett egy tanfolyamot, és van jogosultsága aláírni egy EPH jegyzőkönyvet, még nem jelenti azt, hogy ért is hozzá. De igazad van a tanfolyam is pénzbe kerül. Ráadásul nem örök életre szól. 

Az lehet, hogy szerinted kontárkodás amit csinálok, de az tény hogy a házban különbül vannak megcsinálva a dolgok, mint amit a "szakember" csinál. 

30 évvel nem voltak ilyen lehetőségek, hitelek, családtámogatási rendszer, az árak meg sokkal magasabbak voltak. Anno nem tudtuk azt megtenni, hogy alkudozunk az építóanyagra. Meg válogatunk. Most lehet. 

Tény, sose volt egyszerű házat építeni, na de azért most már sokkal több lehetőség van. 

Előzmény: mókusfülecske (36201)
mókusfülecske Creative Commons License 2020.01.09 0 1 36206

"a topiktárs talán kissé lebecsüli a szakértő tevékenységet."......sajnos a topiktárs mindenkit lebecsül, ő az aki mindenhez ért. olvass vissza, mekkora baromságokat hord össze. Konkrétan már közröhej tárgya alkalmanként.

"hogy az EPH az erősáramú technika csúcsa."......erre a saját válaszoddal reagálnék:

"Ja a műszerrel mit mérsz ? valószínűleg valami ellenállást vagy nem.".......el tudom képzelni, mennyi fogalmad lehet ezek után az EPH fontosságáról.

"Szerencsére  nem rád bízzák a jogalkotást sőt a jogalkalmazást sem.".....pedig ha így lenne, és minden kontár tudná mire számíthat, ha rajtakapják, akkor talán ez sem történt volna meg. https://www.zaol.hu/kek-hirek/helyi-kek-hirek/harom-holttestet-talaltak-egy-nagykanizsai-lakasban-3548250/

"a villany is, de kevésbé.".....majd ha egyszer úgy Isten-igazából megb@sz a villany, azon nyomban át fogod értékelni ezt a kijelentésed. Higgy nekem.

"Ha valaki  kritizálja  a néha  indokolt néha nem indokolt tevékenységeket, az még nem biztos hogy kontárt.".....akkor nem is.

Csak ő javarészt mindig az ellenkezőjét állítja annak ami a valóságban van / működik / és ahogy használják.

"Szerintem csak az új házakra - régi ép.  átalakításoknál,  felújításnál dolgozhatunk  hajnaltól estig, amig bírjuk !!"......sajnos már ez sem így megy.

Minden, ami építési engedély köteles, szigorú építési szabályok vonatkoznak.

A "kaláka" mint módszer megszűnt. 2016-ban építettem egy kis házikót (30m2), de a méretei miatt engedély köteles volt.

Hivatalosan (a villanyszerelésen kívül) egy szöget nem verhettem be a falba, még külön műszaki ellenőrt is fogadnom kellett. (jó rá is b@szott szegény, mert hogy megmutassa megdolgozik a pénzéért, kijött játszani a főnököt, és belekötött az ácsokba, teljesen alaptalanul. Aztán azok meg többen voltak...:))

Na jó, lapozzunk, mert kivágnak innen minket.

Előzmény: Téli nap (36205)
Téli nap Creative Commons License 2020.01.09 -1 1 36205

Ok. a topiktárs talán kissé lebecsüli a szakértő tevékenységet.

De azért csak ne adjuk be a laikusoknak , hogy az EPH az erősáramú technika csúcsa.

"hogy te mibe nézed a szakmunkát, és azt is, mennyire értesz hozzá. Ezt hívják szép magyar szóval kontárkodásnak. Gáz és villany esetén kötél általi halállal büntetném."

Szerencsére  nem rád bízzák a jogalkotást sőt a jogalkalmazást sem.

Annak ellenére mondom, hogy a gáz üzem nagyon veszélyes, a villany is, de kevésbé.

Még annyit  szakérteni lehet felesleges dolgokról is, az is munka , de felesleges / értelmetlen.

És bizony ez az élet minden területén előfordulhat.

Ha valaki  kritizálja  a néha  indokolt néha nem indokolt tevékenységeket, az még nem biztos hogy kontárt.

De vissza  erre az EPH -ra , maga a műszaki kialakítása  nem egy nagy valami, tény hogy van indoka, de azért  fölmagasztalni nem kell.

Maga a jelenség egyébként   az építőipar más területén is elburjánzott. Voltak sok hasznos és voltak értelmetlen szabályok  is .

Nos aki abból élt,  az minden értelmetlen szabályra is konstruált szép elméleteket.

Aztán az építési szabályokat eléggé megnyírbálták - volt bizonyos körökben nagy  sírás rívás -, de azért a házak   csak nem dőltek/nem dölnek csak össze.

Igaz néha akad ronda is, de az a  szigorú szabályozás előtt is volt bőven.

"Működött a kalákában építkezés, ami most tilos."  

Szerintem csak az új házakra - régi ép.  átalakításoknál,  felújításnál dolgozhatunk  hajnaltól estig, amig bírjuk !!

Előzmény: mókusfülecske (36201)
mókusfülecske Creative Commons License 2020.01.09 -2 0 36204

"De tudod mit, meg kell nevezni !"....kérlek, válogass: https://www.meter.hu/ev_muszerek.php

"Ja a műszerrel mit mérsz ? valószínűleg valami ellenállást vagy nem."......azért ennél picit összetettebb..:):):)

"Amúgy  az energia tanúsítás egy kalap szart sem ér !!"......tudom. 2015-ben vettem egy lakást, amivel kaptam tanúsítványt is.

A jegyzőkönyv szerint a használati meleg vizet egy gázbojler állítja elő......

Ez így is volt '72-ben mikor épült a társasház. De '86-ban cserélték villanybojlerre..... Itt vajon mire kérték el a pénzt?

Előzmény: Téli nap (36203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!