Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2008.01.09 0 0 499
Én, a kis ügyes, kihagytam az író nevét, éspedig Kodolányi Jánosét. Egyébként a Julianus barátból is készült egy igen rossz film.
Előzmény: Csimpolya (494)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.09 0 0 498

Igen, továbbá az én számomra a görög történetet érdekesen felidéző a Végzet sógora, és ne feledkezzünk el a talán a legismertebbről: Az írástudóról.

Van még egy kevésbé ismert regénye, a zálogosdi bécsi módra, a Buda visszafoglalását idéző Várj, madár, várj. No meg a legnépszerűbb ifjúsági történelmi regénye, a Milétoszi hajós. A legtöbbet kiadott regénye viszont az Erdőntúli veszedelem. Némi jóindulattal történelminek tekinthető a Mikluho-Maklajról szóló az Óceánok vándora is. A Megkondulnak a harangok viszont Hunyadi Jánosról szól.

Nos, azt hiszem, elég jól összeszedtem a történelmi regényeit, de szinte biztos, hogy így is kimaradt egy pár, mert elég sokat írt. 

Előzmény: Motun (497)
Motun Creative Commons License 2008.01.09 0 0 497

Ezer bocsánat... ott a pont...

Valóban nem Hegedüs Géza regényei..az ő regénye "Az írnok és fáraó...az Ehnaton (Amon-Aton) kultuszról...

 

Amiket felsoroltam valóban Fehér Tibor könyvek..ezer bocs....

Előzmény: Csimpolya (495)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.08 0 0 496
Bocsánat, a helyes cím persze hogy A vas fiai.
Előzmény: Csimpolya (494)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.08 0 0 495
Nem vagyok biztos benne, hogy ez mind Hegedűs Gézáé, de lehet, hogy tévedek. Nagyon úgy rémlik, hogy az Aquincumi lovas Fehér Tiboré, de nem mernék megesküdni rá. Viszont ezt a könyvet az ún. ifjúsági irodalom témakörében igen kitűnőnek tartom. De nagyon jónak Révay József könyvét is, a Raevius ezredes utazásait. A szerző római kori történész volt, nem lehet hozzá nem értéssel vádolni.  Hegedűs Gézának  van egy szép hosszú regénysorozata, az Európa közepén. Ez több regény, balzaci technikával írva, tehát aki az egyik műben főszereplő, a másikban epizodista. Ezek a történetek a nagy gazdasági világválság idején kezdődnek és a hatvanas évek elejéig tartanak.Ha valai vette a bátorságot és elolvasta az összes kötetet, igen érdekes képek kapott a korszakról.   
Előzmény: Motun (493)
Csimpolya Creative Commons License 2008.01.08 0 0 494
Az előző hozzászólásokban sok szó esett a tatárjárásról. Érdekelne, mi a véleményetek a kb, akkoriban játszódo regényeiről, éspedig a Julianus barát, a Vas ófiai, és a Boldog Ma.git-ról? Kb. 10 éve olvastam egy klasszikus szociográfiát az Ormánságról, és mentem rájöttem, hogy honnan vette a faluábrázolását.
Motun Creative Commons License 2008.01.08 0 0 493

Hegedüs Géza regényeihez mit szóltok...

Vasjogar

Aquincumi lovas

Tüzön-vízen át

 

Hunyady No1. A kék hegyek kapitánya....

Motun Creative Commons License 2008.01.08 0 0 492

Nekem nagyon tetszett.

Hunyady és Kovai jöhet minden mennyiségben. Olvastam mindet tőlük, meg is van mind.

 

 

Előzmény: Galgadio (489)
Gorcsev Iván8 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 491
Nekem nagyon tetszett.
Előzmény: Galgadio (489)
Galgadio Creative Commons License 2008.01.08 0 0 490

"világhírű Michael Tabb (az IMdB szerint egyetlen filmhez írt forgatókönyvet "The Uncatchable Cowgirl Bandits of Nottingham, Texas" címmel de azt végül el sem kezdték forgatni"

 

Ilyen címmel nem is csodálom, úgy hangzik, mint egy rossz szappanopera.

Egy jó westernnek olyan címet kell adni, mint pl.:

Hárman sok ellen vagy az Utolsó golyót tartsd meg magadnak vagy Délidőben:-)

Előzmény: Törölt nick (478)
Galgadio Creative Commons License 2008.01.08 0 0 489

Hogy ne csak filmekről legyen szó, hanem regényekről is:

 

Hunyady József: Az égig érő vár c. regényéhez mit szóltok?

 

Kaifnak a véleményét már előre borítékolom, de a többiekére is kíváncsi vagyok:-)

Galgadio Creative Commons License 2008.01.08 0 0 488

Hát igen...

A Koltaiból én nem nézem ki, hogy egy normális történelmi filmet meg tudjon csinálni.

Az Indul a bakerház és a Megy a gőzös az ő világa:-)

 

Másrészt: tudtok mondani legalább egy elfogadható színvonalú magyar történelmi filmet, amely a rendszerváltás után készült?

Előzmény: Motun (486)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.08 0 0 487
100 pont oda!:)
Előzmény: compot (484)
Motun Creative Commons License 2008.01.08 0 0 486

Ahogy már említettem a rendező nem fogott addig a forgatásba (az említett Tűzzel-vassal) amig nem jött össze annyi pénz hogy oly módon meg tudja csinálni ami méltő az ő előbbi munkáihoz (Özönvíz,Kislovag) a lengyel nép történelméhez.

Valszeg nem akart a magyarokhoz hasonlóan egy gyenge filmet forgatni, hogy aztán az egész világ ( már itt az ismert része) a lengyeleken röhögjön.

Ez csak azt mutatja hogy kellő alázat él benne a népe történelme multja iránt.

Becsülöm ezért a lengyeleket az említett alkotásokért /Tűzzel-vassal,Özönvíz stb../

a bulgárokat az Aszparuh kánért, az oroszokat meg a Háború és békéért.

Előzmény: Theorista (481)
Galgadio Creative Commons License 2008.01.08 0 0 485

Sobieski Jánosról és 1683. évi világtörténelmi jelentőségű győzelméről van már film?

Ha nincs, ideje lenne!

Előzmény: Zicherman Istvan (483)
compot Creative Commons License 2008.01.08 0 0 484

Vagy talán csak jobb filmesek és tudják, hogy egy filmet a közönség és nem a kritikusok és "haverok" számára kell csinálni.

Szvsz a magyar filmekben a vágás hiánya és a rendező/főszereplő túltengése a legnagyobb baj.

Előzmény: Zicherman Istvan (483)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 483
Az egyik ok talán az, hogy VALÓBAN szeretik és ismerik saját történelmüket, annak minden kálváriájával együtt.
Előzmény: Theorista (481)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 482
Szerintem nem is a költségvetéssel lesz a gond... Bár kis rögös hazánkban soha nem lehet tudni:)
Előzmény: Theorista (479)
Theorista Creative Commons License 2008.01.07 0 0 481
Lengyelek mért tudnak egész jó, nagyjátékfilmet csinálni? Lsd: Tűzzel vassal
Előzmény: Theorista (479)
Theorista Creative Commons License 2008.01.07 0 0 479
30 millió dollár elvben nem kevés egy jó filmhez. (a hollywoodi bizbaszokat a sztárgázsik nyomják fel annyira)
Előzmény: Törölt nick (478)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 478
Csak hogy tovább romboljam a tisztelt közönség várakozását, egyes hírek szerint a forgatókönyvet Bereményi Géza és Can Togay (együtt dolgoztak a Hídemberen...), amerikai részről pedig a világhírű Michael Tabb (az IMdB szerint egyetlen filmhez írt forgatókönyvet "The Uncatchable Cowgirl Bandits of Nottingham, Texas" címmel de azt végül el sem kezdték forgatni) fogják írni:)

Várható költség 30 millió dollár lesz.

Szóval én nem várok tőle semmi jót....
Előzmény: Zicherman Istvan (477)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 477
...És az egésznek olcsó kabaré meg bakterház fílingje lesz. Elképzelem Döglegyet a török szultán szerepében...:P
Előzmény: Zicherman Istvan (476)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 476
Ja. Húsz fős török serek fogja ostromolni a Csobánkai egrivár romot, amit 15 magyar vitéz fogja védeni. Az ivócimborát, Jani bácsit majd beültetik egy csónakba két kínai petárdával oszt majd ő lesz a salykás had.:/
Közben majd meghívják majd főszerepre Brandauert, mert ő olyan tragikus arcokat tud vágni...
Libafos lesz a köbön. Ehhez még Cassandrának sem kell lenni, hogy ez megjósolható légyen.
Előzmény: Törölt nick (474)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.01.07 0 0 475
Hát, ha Koltai rendezné - akkor szarral meszeltek az egész filmnek:((
Nem fogom megnézni:(
Előzmény: Törölt nick (472)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 473
Ám ha külföldi pénz is lesz benne, talán megmenekülhet az ügy és a film is.

nagyon sok külföldi pénz nem lesz benne, mert egyes hírek szerint többszörös áttételeken át a film költségvetésének nagy részét az OTP fogja állni...
Előzmény: Törölt nick (471)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 472
Arra azért kíváncsi lennék, azt Koltai hogyan teszi bele filmbe, hogy az oszmán sereg egy jó része nem is muszlim volt:)

Mondjuk ha már "török seregről" és "muzulmánok"ról beszél, sok jót nem sejtet...

"Hunyadi Jánost ereje képessé tette volna akár arra is, hogy király legyen, de nyilván a származása miatt csak kormányzó maradt. Magyarország királyává pedig - legnagyobb meglepetésre - a legkisebb fiút koronázták, aki megerősítette apja eredményeit" - vélekedett a producer.

Nyilván a származása miatt... Atyám... Koltai jobban tenné, ha nem "vélekedne", hanem hagyná azokra a dolgot, akik értenek hozzá....

Teljesen jól hangzik, hogy ámerikijja prodjuszeri iroda is beszállna a filmbe, az egyetlen gond látatlanban talán az, hogy az említett prodjuszeri iroda még egyetlen kész filmet sem hozott tető alá... jelenleg forgatnak egy holokauszt-túlélőről szóló filmet a Koltai-féle Filmszigettel koprodukcióban.

Előzmény: Törölt nick (471)
rjd2 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 470
Hunyadi - The Sword of God cimű filmről van valakinek újabb infoja?
http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=16145
tomcat73 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 469
Gondoljunk csak a japán civilizációra......
Más:
Jövő hét szombaton csiga TV-n Taipan lesz.
Előzmény: Törölt nick (466)
Theorista Creative Commons License 2008.01.06 0 0 468
Nem. Tényleg jó film. A Duna TV már adta legalább kétszer.
Előzmény: Törölt nick (467)
Theorista Creative Commons License 2008.01.06 0 0 465
A 17.sz-ban játszódik...

http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Robe_%28film%29
Előzmény: Theorista (463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!