Keresés

Részletes keresés

telescoper Creative Commons License 2012.10.21 0 0 75

Néztem a canon honlapját, valami miatt nincsen link sem erre a cikkre, sem a külföldi cikkre. Nem is értem, mi lehet az oka.

Előzmény: _Zsolt (74)
_Zsolt Creative Commons License 2012.10.21 0 0 74

Köszönöm. Nem olvastam még ezt a cikket. De megerősíti azt amit lentebb írtam.

Előzmény: telescoper (73)
telescoper Creative Commons License 2012.10.21 0 0 73

A canonnál ott kezdődnek a bajok, hogy a nikon vázak érzékelői zajban, dinamikában jobbak. A profik meg leszarják a márkahűséget, megveszik a jobb cuccot. Innen kezdve a canon cseszheti, kezdenek erodálni. És ez egy önmagát gerjesztő folyamat. Ha a nikon azt tapasztalja, hogy példul a wifi nagyon kell a júzereknek, akkor öt perc alatt raknak bele a vázaikba. Az ilyen hülyeségek nem fejlesztésigényesek (nem kerül sokba, úgy értem), ezt könnyedén bevállalják. Mígnem a canon öntheti a pénzt a szenzorrészlegbe és nincs meg a jobb eredmény öt perc alatt. Közben olyan hibákat követnek el, amik a cég iránt érzett szimpátiát erősen csökkenti. Márpedig az pénzben alig kifejezhető érték lenne!

Erre gondolok, biztosan ismerik innen is sokan. De cég ennél nagyobb genyaságot nem igen tud kitalálni!

Előzmény: _Zsolt (72)
_Zsolt Creative Commons License 2012.10.21 0 0 72

Hát erre próbáltam célozgatni nagyon óvatosan. Vagyis sokan megelégedtek az 5DMK2-vel még profi szinten is. Gondolok itt azokra akik nem 3 Ft-ot keresnek a gépükkel.

Gondolom ez visszavetette az 1D eladásokat, hisz keveseknek éri meg a 3-4szeres 5D árat.

Tehát gyorsan kirukkoltak egy 5DMK3-al több mint másfélszeres áron és talán jön majd a 6D valamennyiért. Aztán az 5DMK2-t kivonják.

Szerintem csak annyi a célja ennek a manővernek, hogy a profik inkább az 1D-ket vegyék. És a szent cél érdekében el tudok képzelni némi minőségromlást az 5dDMK2-höz képest a két új versenyző esetében. Persze parasztvakításnak beletesznek pár új funkciót. Wifi-GPS-Pneumatikus péniszpumpa :-).

 

Úgyhogy nekem is megfordult a fejemben, hogy áttérek a Nikonra. És lehet, hogy nem is lesz választásom. Majd meglátjuk.

Előzmény: telescoper (71)
telescoper Creative Commons License 2012.10.21 0 0 71

Én inkább azt a setétséget nem tanulmányoznám, ami a fejükben van. Mi történt az 5d3-esetében? Gyakorlatilag egy jó fókusz miatt fizet majd' kétszer annyit a júzer, mint az 5d2-ért (kicsit sarkítva, de igaz). Vagy a 27-70 is nélkül drágább a 70-200 -nál is-sel! (mindkét obinál az úja verzióra gondolok). Hogy nekünk magasak az áraik, az oké, de bakker, ezzel van tele példul a német net is! Kinek akarják eladni úgy, hogy a júzer ne érezze a lehúzást?

Arra azért roppant kíváncsi vagyok, hogy a marketingesek mit találnak ki arra a csöpp problémára, hogy a nikon szenzorai lassan szarrá alázzák a canon érzékelőit?! Mileőtt valaki megkérdezné, nekem sosem volt nikonom, most is canonom van!

Előzmény: _Zsolt (70)
_Zsolt Creative Commons License 2012.10.21 0 0 70

Vagy csak felhajtást csinálnak remélve, hogy a nagy várakozás fokozza a vásárlói kedvet. De nem látok a Canon marketingesek fejébe. Bár szívesen belenéznék néha. :-)

Előzmény: telescoper (69)
telescoper Creative Commons License 2012.10.20 0 0 69

Az eladást remekül lehet maximalizálni, ha egy bejelentett váz kapható. A canon esetében ez nem mindig van így. Sőt, mostanában, mintha szinte egyáltalán nem lenne így. Bejelentenek otikákat, fantomként kering a marketingfelhőben és sehol a polcokon. Bejelentenek vázat, majd ey év múlva kapható az usában. Most ez a 6d ilyen virtuális kütyü, polcokon egy darab sincs belőle, ára kérdéses, mint a menyasszony szüzessége. A d600 ára már csökkent is, az első nagy rohamon túl vannak. És a két váz bejelentése nagyjából egy időben volt. Hogy mondják a canont múlt időben? Csak nem nikonnak?!!!

Előzmény: _Zsolt (68)
_Zsolt Creative Commons License 2012.10.19 0 0 68

Nyilván az eladást akarják maximalizálni.

Egy szegmensre tesznek több kamerát is gondosan ügyelve arra, hogy nehogy jó kamerát csináljanak a középső vagy alsóbb szegmensekben, mert akkor ki venne 2-4szer annyiért az 1D dorozatból.

Például az 50D is tud videót felvenni csak egy kis progi kell a memóriakártyára. Vagyis a technológia megvolt, de gondosan kihagyták belőle a következő generációra gondolva.

 

Ezért én mégis azt hiszem, hogy a 6D lehet, hogy zajosabb lesz mint az 5DMKII. Nem azért mert a technológis indolokja, hanem mert az anyagi érdek indokolja. Aztán kivonják majd az MKII-t és marad a 6D meg az MKIII jó drágán.

 

A fotós oldalak statisztikáinak és tesztfotóinak már nem hiszek. Azzal már megxívtam. Csak olyan kamerát leszek hajlandó megvenni, amit ki is próbáltam.

 

Teszt alapja nálam:

- Fókusz pontosság és gyorsaság.

- Zajszint ISO 100-400-800-1600-3200-on (Feljebb irreális nagy elvárásoakt támasztani)

- Színek pontossága (ez persze relatív, de szeretem, ha egy géppel lehet színhelyes fotókat csinálni. Ha ettől eltérőt akarok, akkor azt majd a szűrő vagy a PS megoldja) Ha kell WB táblával beállítva de legyenek jók a színek. (erről is van rossz tapasztalatom)

- Mennyire kényelmes kezelni mennyir áll kézre.

- Meddig bírja az aksi (ez sokkal fontosabb mint hinnék sokan)

 

Hát kb. ennyi... :-)

Előzmény: Emdzsí (67)
Emdzsí Creative Commons License 2012.10.17 0 0 67

Nem lett zajosabb, főleg, hogy nem lett a felbontása sem magasabb sőt valamivel kisebb lett. Ami történt az ugyanaz mint az 50D esetében, vagyis egy kategória kettévált, lett egy drágább, és lett egy kb ugyanolyan árú gép(megjelenési ár). A 60D váza és kezelőfelülete kevésbé profi mint az 50D-é, de picit többet tud, az ára meg kb ugyanannyi lett. Ugyanez van a 6D-vel is, a váza gyakorlatilag 60D váz. Az 5dmkII-ből lett 6D, és mkIII. Ára meg az mkIIIalatt lesz. Nem nagyon szimpi amit a Canon csinál. Szétválasztja a kategóriákat, ami lehetne jó is, igen ám de az újabb egy kategóriával lentebb lévő gép ára(ha lehet kategóriákat felállítani)megegyezik az előző porfibb gépével.  Összehasonlítottam, már amennyire a Fotoexpon lehetett a Nikon 600D-t, és a 6D-t. Az az érzésem, hogy a 6d-vel könnyebben tudnék együtt élni, nekem jobban bejött(lenyelve a békát) ezt választanám, vagy amíg van MkII-őt

Előzmény: _Zsolt (63)
Emdzsí Creative Commons License 2012.10.17 0 0 66

Ill a -3 fényértékig  működő közpső fókuszpont. Sötétben bújkáló ellenforradalmárok gépe:)

Előzmény: Emdzsí (61)
Emdzsí Creative Commons License 2012.10.17 0 0 65

Lehet, ismerősöm most levelezte le, ha megjön a gépe majd megnézem, ha nem akkor okulás.

Előzmény: endre_h (62)
_Zsolt Creative Commons License 2012.10.17 0 0 64

Én épp most láttam MKII-et 115eFtért. :-) És 240-ért kitben a 24-105-el. Annyira elhittem. :-)

Előzmény: endre_h (62)
_Zsolt Creative Commons License 2012.10.17 0 0 63

-Természetesen jogod van hozzá. Ettől függetlenül, szerintem jobban járnál egy 5dMKII-vel. Mert a 6D szerintem min 750-950eFt lesz Szerintem árban az MKIII főlé pozícionálják majd, szóval inkább 900-950eFt-ra tippelem.

 

És szerintem a wifi meg a gps még akkor sem éri meg a kb. 400eFt ártöbletet, ha valakinek még tetszik is. A másik tapasztalatom, hogy az újabb gépek egyre zajosabbak.

 

Én fotóztam MKII-vel. Állítólag gyakran fókuszál rosszul. Nekem egy rossz fókuszt sem sikerült vele lőnöm. Persze ettől még lehet, hogy bizonyos helyzetekben melléfókuszál. És valószínűleg sporteseményre sem ezt kell vinni.

 

Viszont tényleg mindenki a saját kereteit ismeri, szóval ha rám hallgatsz olyan gépet veszel amilyet akarsz. :-)

Előzmény: kb. (60)
endre_h Creative Commons License 2012.10.17 0 0 62

Höhö, 1500-ért? :))) Remélem érzed, hogy ordas nagy átverés. ;)

Előzmény: Emdzsí (61)
Emdzsí Creative Commons License 2012.10.17 0 0 61

Igen, új, magas érzékenység mellett is zajmentes szenzor. Amúgy szerintem érdemesebb markII-est venni, vagy van az expressen, 1500euroért mkIII

Előzmény: _Zsolt (55)
kb. Creative Commons License 2012.10.16 0 0 60

Nekem pedig nagy eséllyel ez lesz az első fulll frame DSLR-m. Megfizethető ár és mindent tud ami fontos.

 

A wifi és a gps ezen felüli plusz, én örülök mindkettőnek. Akit zavar, az nyilván ki fogja kapcsolni a GPS-t vagy utólag törli az exif infóból. Ha a léte is zavar, akkor meg válassz másik vázat. :D

Előzmény: _Zsolt (59)
_Zsolt Creative Commons License 2012.10.15 0 0 59

Miért? :-) Most őszintén, kinek mi köze ehhoz, hogy hol fotózok? :-) Akit érint tudja. A guglinak meg semmi köze hozzá. Ha akorm, majd bejelölöm a helyet. :-)

Előzmény: Pelican (58)
Pelican Creative Commons License 2012.10.15 0 0 58

Mert nekem a gps csak hátrány. 

 

Akkor te valami bűnöző féle lehetsz... :-) 

Előzmény: _Zsolt (55)
zludas Creative Commons License 2012.10.15 0 0 57

Ha ezek az elvárások, akkor az 5DMarkII a te déped. Tökéletes választás, kiváló ár, érték aránnyal.

 

"Nekem igazából csak annyi az elvárásom egy masinától, hogy szép tiszta (zajmentes) képeket csináljon 100-as ISO-n és tű éles képeket."

Előzmény: _Zsolt (55)
Aq.Clanga Creative Commons License 2012.10.15 0 0 56

:o)

 

Előzmény: _Zsolt (55)
_Zsolt Creative Commons License 2012.10.14 0 0 55

Sziasztok. A minap botlottam a neten a megjelent/megjelenő 6D-be.

Igazából már nem hiszek a Canon "fejlesztéseiben" és alapvetően nagyot csalódtam a Canonban, de tényleg érdekelne, hogy tudtok-e valós (fotós szempontból) előrelépést az 5dMKII-höz képest?

Mert nekem a gps csak hátrány. A wifi jó lenne, de valójában az is csak akkor izgalmas ha stúdióban nyomom. De még akkor is kell két memóriakártya és kész. Lehet cserélgetni. Szóval a wifi sem nagy ügy.

 

Mert engem még az 5DMKIII sem nyűgözött le. Fotós szempontból nálam az MKII viszi a pálmát főként ár/érték arányban.

 

Ezt csak azért kérdezem, mert lehet, hogy tényleg lesznek jóárasított MKII-k?

 

Nekem igazából csak annyi az elvárásom egy masinától, hogy szép tiszta (zajmentes) képeket csináljon 100-as ISO-n és tű éles képeket. Ha lágy képet akarok, akkor majd olyan obit vagy szűrőt teszek fel.

És ha kell, tudjak kevés fényben is relatív kevéssé zajos képet is csinálni.

 

 

Emdzsí Creative Commons License 2012.10.03 0 0 54

Ja pont ezt vártam tőled. Öröm veled beszélgetni. Azzal hogy kritikusan fogadok egy gépet, és nem tetszik az ami felé a Canon mostanában halad, egyet lehet érteni, vagy nem, el lehet mondani a véleményeket...stb, de ehhez egyfajta kultúráltság is kéne...ugye.

Előzmény: Aq.Clanga (51)
Emdzsí Creative Commons License 2012.10.03 0 0 53

Ami lényeges lehet, a nagyobb zajtűrése, állítólag sokkal jobb lett mint a markII-é. Ami zavar, a kezelőfelület visszabutítása. Talán picit jobb AF, és a wifi lehet még hasznos. Ha láttok még lényegeset ne kíméljetek. Itt ugyanúgy szétvált a kategória, mint az 50D után. Őszintén a 60D-t nem szívesen veszem a kezembe bár kétségkívül jó gép. Nekem a fényképezőgép nem csak egy halom elektronika, hanem egy fotográfiai eszköz, amit  öröm kézbe venni,jó a fogása, és a kezem alá dolgzok könnyű kezelhetőségével. 

Előzmény: XRdrum (49)
Emdzsí Creative Commons License 2012.10.03 0 0 52

Az igazság valahol 700eFt felé lesz. Olyan 670efT-ra tippelek, ami több mint tipp, a várható angol ára a kiindulópont ami kb ennyi fontban.

Előzmény: OPi (50)
Aq.Clanga Creative Commons License 2012.10.03 0 0 51

"Továbbra sem értem ennek a gépnek e létjogosultságát."

 

nem baj, nem is kell értened.

 


Előzmény: Emdzsí (48)
OPi Creative Commons License 2012.10.03 0 0 50

Nézted már a D600 árát? Arra is reméltük a 400eft körüli árat :-(

Előzmény: Emdzsí (48)
XRdrum Creative Commons License 2012.10.03 0 0 49

Mesélj kérlek, azon kívül, hogy 1/8000 helyett, 1/4000-et tud, mégis mi a jó istenben nem jobb a Mark II-nél? Nem sokkal, tudom, de akkor is...

Emdzsí Creative Commons License 2012.09.24 0 0 48

Továbbra sem értem ennek a gépnek e létjogosultságát. Az 5DmarkII gyártása majd leáll és jön helyette ez a gép, ami kevesebbet tud, és ugyanannyiba, vagy többe fog kerülni? Wifi vagy GPS nem hat meg nagyon.

Akkor lesz létjogosultsága, ha majd annyiba fog kerülni mint a 7D, és az ember eldöntheti, hogy mennyire kell neki a ff és mennyit hajlandó érte beáldozni, a 7D tudásából. Mindegy majd kiderül. Amúgy ha kis esze van a Canonnak ez a gép nagyot szólhatna, csak jól kell beárazni, én nagyon várom, nekem szimpi, csak ne kerüljön sokba. Olyan 400eFt-os áron versenyképes lehetne.

bazso02 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 47

Igaz, inkább a 60D -re hasonlít.

 

 

Előzmény: endre_h (44)
endre_h Creative Commons License 2012.09.20 0 0 46

Rendezvényen, időnként nem túl sok fényben izgő-mozgó emberkékkel. :)

Mindkét gépen 70-200 f2.8 (IS II illetve VR II). Találati arányban kevésbé érezni, de sebességben lenyűgöző a Canon páros. Persze ez az obi érdeme is, mert 1DsII-n is villámgyors jó fényben, de az 5D3 nappali fényen kívül is gyors és határozott. Nagyon-nagyon hozzá tudnék szokni.

Előzmény: Kleroo (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!