Keresés

Részletes keresés

Ladybee Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1366
Nekem a spanyol Tempranillo jött be, 300 alatt van, ha épp nem akciós, és az ausztrál sem rossz. Ezek a borok eredendően sem drágák, mert komoly támogatást kapnak a termelők. Tankhajókkal hozzák Lengyelországba, ott palackozzák és ezért tudják az alacsony árat tartani.
Előzmény: kenguru (1362)
caterina3 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1365
Az tényleg egészen jó volt. :-)
Előzmény: Ugrifules_C20XE (1363)
caterina3 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1364

Borral egyszer-kétszer mi is mellényúltunk ott, abból  tapasztalatom szerint a Metróban jobb a kínálat ilyesmi árban is (pl. ott 4-500 Ft-ért igazán remek chilei stb. borokat vettünk már, 6-700 körül pedig igazán kellemes franciát), viszont szilveszterre a Lidiben remek (egyébként olasz) pezsgőt vásároltunk. Ez volt az egyik legjobb eddig életemben, pedig már ittam mindenféle "nagy márkát" is.

 

Amivel nem voltam elégedett, az a vákuumos 2×25 dkg-os csomagolású kávéból a piros csomagolású (a neve sajnos nem jut eszembe), ami elvileg valami extra minőséget sejtet a névadás és a többihez képest magasabb ár miatt, de szerintem még közepesnek is gyenge. Ami azért is furcsa, mert a legjobb minőségű neszkávéjuk viszont remek.

Előzmény: kenguru (1362)
Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1363
próbáld ki az ausztrál vörösbort, az finom
Előzmény: kenguru (1362)
kenguru Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1362

belevágtam egy Milyen a bor a Lidl-ben projektbe. Eddigi eredmények:

Olasz vörösbor (pedig D.O.C.!) 299-ért - max főzésre való, vacak

Kaliforniai rozé 599-ért: Ez viszont egészen jó! mondjuk az amerikai borokat okosítják, az Európában nem elfogadott módszerekkel, de ennyi pénzért ez simán.

Még van két palack, majd írom azt is

Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1361
A Lidl-ben szokott lenni 5000 forintért autóhoz való regeneráló akkutöltő. (hasonló modellek máshol 10000 felett mennek)
Előzmény: fokhagymabors (1356)
Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1360
chemistry37

 

Mi értelme van annak, hogy telefosod a topickot ? (tényleg érdekelne, emögött biztos valami súlyos személyi okod húzódhat meg)

Előzmény: chemistry37 (1352)
caterina3 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1359
Akkor teljesen félreértettelek, bocs! :-) Manapság tényleg a sima tej is viszonylag hosszasan eláll. Bár nekem a tartós tejjel kapcsolatban sincs averzióm.
Előzmény: CBA (1358)
CBA Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1358
A kőkemény tejfölt én is pozitívumnak gondoltam. A tartós tejet meg azért gondoljuk műnek mert az íze rossszabb a nem tartósnál, meg nem is normális hogy egy egyébként romlandó élelmiszert ilyen hosszú ideig el lehessen fogyasztani. Most ebbe biztos bele lehet kötni, de én amondó vagyok ezen ne nyissunk vitát. Mi a romlandó ételekben hiszünk, mert ezt könnyebben emészthetőbbnek tartjuk. Mellesleg a sima tejnek is egyre hosszabb minőségmegőrzési ideje, már azért se kell naponta elmenni a boltba.
A Dini tejfölben (miskolci- Auchan forgalmazza leginkább) stabilizátor is volt többek között, meg is fájdult tőle a gyomrom.
Lidl: Nem tudom a honlapjukra miért nem tudják felrakni az akciós zöldség-gyümölcs árakat.
caterina3 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1357

Hát igen. Ez az árkülönbség azért durva.

 

Tavaly ősszel (amennyire szemrevételezéssel ezt meg lehet állapítani) igen jó minőségű holland tulipánhagymákat vettem a Lidiben, 220-ért egy csomagot. Ha jól emlékszem, 20-25 darab volt egy csomagban. Olyan fajták voltak (pl. elég ritka és drága botanikai tulipánok), melyeknek sok helyen darabja is drágább, mint itt egy csomag volt. Én nagyon örültem neki. :-) Eddig úgyis tulipánszegény volt a kertünk, vettem vagy 10 csomaggal. Szebbnél szebb fajták voltak.

Előzmény: fokhagymabors (1356)
fokhagymabors Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1356
a Bresser 10x50-esét akkor is szanaszerte kapkodták, amikor 4999 Ft volt, és ennek egyetlen oka van: a magyar kereskedő ugyanezt a modellt (kisebb eltérésekkel) most 19 800 Ft-ért adja.
Előzmény: Ladybee (1354)
caterina3 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1355

Ez tényleg nagyon jó vétel. :-)

 

A múltkor az egyik gyereknek vettem meg -- hirtelen, próba-szerencse alapon -- egy akciós gyermekcsizmát, valami 3-4 ezer forint volt. Előtte kb. két héttel vettem a másik gyereknek egy ránézésre teljesen ugyanolyat, egy jó nevű cég termékét, tizenezerért. Azóta "tesztelik" mindkettőt, eddig még nem jött elő semmilyen minőségi különbség a két csizmi között (pedig nem igazán kíméletesek...). (A lidlis is német gyártmány egyébként.)

Előzmény: Ladybee (1354)
Ladybee Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1354
Ma a sárbogárdi Lidliben akciósan kínáltak 10X50-es távcsövet, 2999 Ft. Vettem a gyereknek, mert amikor 4999-ért adták, akkor sem találtam drágának és semmivel sem rosszabb, mint a tízezres átlagok.
caterina3 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1353

Örülök, hogy azért felvonultattad személyeskedő és előítéletes, prekoncepciókkal teletűzdelt felsorolásodat. :-)) Végül is ezzel is nagyban hozzájárultál saját jellemrajzodhoz. Valahogy éreztem, hogy nem fogod kibírni e nélkül az életet... :-)

 

Egyetértek, hogy nem kéne társalognunk. Ne feledd, most sem én kezdtem a "társalgást". Ugye? Részemről nincs akadálya, hogy ezután (is) levegőnek nézzük egymást. Ennek vélhetően alapfeltétele, hogy nem fűzöl személyeskedő megjegyzéseket az esetleges hozzászólásaimhoz.

Előzmény: chemistry37 (1352)
chemistry37 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1352
Hát ez tényleg rossz hír, de majd valahogy kibírom azért.

Nem ocsmányságot, hanem marhaságot írtál. El lehetne vitatkozni azon, hogy melyik árt többet.

Az én gyomorforgató obszcenitásom, és nagggggyon durva személyeskedéseim maximum sáros bakancsnyomot hagynak a te - egészen nyilvánvalóan - feddhetetlen liliom lelkeden, és hibátlan egódon.
Bár minden ember lenne oly tökéletesen makulátlan, mint te aki fényt mutatsz a sötét éjszakában és eligazítod a hozzám hasonló lelki nyomorultakat!

A tejporos dőreséghez hasonló ostobaságok azonban mételyként terjedő városi legendákat szülnek, melyből hadd idézzek egy csokorral alant:

- a mikró öl, pusztít és nyomorba dönt
- a McDondald's addiktív szereket tesz az ételbe, porból csinál krumplit, stb.
- a Danone gazdag cég, ezért jobb kerülni a termékeit, mert van pénze génkezelt nyersanyaggal mahinálni
- az UHT tej tejporból készül
- amiben E jelű adalék van, az rákkeltő
- amiben nincs E jelű adalék, az nem rákkeltő
- a márkás termék csak a neve miatt (marketing, csomagolás, stb.) drága, az olcsó meg azért olcsó mert ezekre nem költ

stb. stb. stb.. ....

Tekintsük egymást levegőnek a jövőben, ez lenne a kérésem.
Előzmény: caterina3 (1351)
caterina3 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1351

Hát lehet, hogy ez rossz hír, de nem vagyok az aranyod... (Sajnálatos neveltetésbeni hiányosságaid sajnos lépten-nyomon előbukkannak e topicban.)

 

Én nem írtam semmiféle ocsmányságot, és nem személyeskedtem senkivel. Te mindkettőt megtetted.

 

Tudod, én úgy szoktam megoldani, hogy ne kelljen obszcenitást olvasgatnom a képernyőn, hogy nem írok ocsmányságokat. Az nem teszi semmivel szebbé, sem elfogadhatóbbá a trágárságot, hogy hibásan írod.

 

Ha a tényekre szorítkoznál, ahogy tanácsolod, nem kéne szinte minden hozzászólasodban ocsmány személyeskedéseket olvasni tőled. Nem igazán emlékszem olyanra, hogy ebben a topicban normális hangnemben tudtál volna szólni valakihez... Elég gyanús, hogy valamit, ami nem idetartozik, itt élsz ki. Milyen kár...

Előzmény: chemistry37 (1350)
chemistry37 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1350
Pont akkora szükség volt rá, mint a tiédre aranyom...

A "fasság" egy elterjed írásmódja a "FASZSÁG" szónak internetes fórumokon, és pusztán azt a célt szolgáljam, hogy ne kerüljön direkt módon obszcenitás a képernyőre. De ha neked az a vágyad, nos akkor olvasgasd a nagybetűvel kiemeltet.

Ladybee mondta meg a tutit, nem pedig Degeczi, légyszi szorítkozzunk a tényekre.

Előzmény: caterina3 (1349)
caterina3 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1349

Rendkívül nagy szükség volt a kioktatásodra -- különösen ebben az ordenáré hangnemben --, miután Degeczi már kulturált hangnemben és korrektül felvilágosított, hogy ez nem helytálló információ.

 

"orbitális nagy fasság:" A stílusoddal magadat minősíted, ráadásul még hibásan is írod... Én ezért sokkal jobban szégyenkeznék, mint azért, hogy nem tudom, milyen technológiával készül a tartós tej. :-)

 

Előzmény: chemistry37 (1346)
chemistry37 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1348
Ugyanazért, amiért két nem-UHT, féltartós, vagy akár friss tej között is nagyon nagy íz- és egyéb jellemzők beli különbséget érezhetsz.

Más az alapanyag (sajnos), az állatok táplálása, a tárolás, a nyers "tej", amiből elindulnak.

Ez kb. olyan, mint a 100%-os narancslevek. 100% átb@szás.
Tudod mi a 100% narancslé? Amit kifacsarsz magadnak. Dobozban olyat csak elvétve kapni, amúgy azért merik ráírni, mert rohadó, egészben (héjastól) komposztált, eladásra alkalmatlan narancsokból készített pempőt higítanak fel vízzel. Más tényleg nincs benne, csak "narancs" (meg víz). De legalább "No sugar added!" :))
Előzmény: kenguru (1347)
kenguru Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1347

Csak kíváncsi lennék arra, hgoy miért van két UHt tej között akár 40% árdifferencia, azonos boltban? Egyébként az ízük is más, a drágbbat pl Milli valahogyan finomabbnak érzem

Előzmény: chemistry37 (1346)
chemistry37 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1346
"A (tartós) tejet mindenhol tejporból csinálják, vagy nem?"

Tejporból????? :))))))))))))))))))))))))))

Már megbocsáss, de ezt pont akkora orbitális nagy fasság, mint amikor valami főokos azt hintette el, hogy a McDonald's sültkrumplija meg krupliporból készül extrudálással.

Na de legalább egy jót röhögtem.

Ladybee leírása a technológiáról hibátlan.
Előzmény: caterina3 (1342)
kenguru Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1345
Végre megtudtam, hogyan működik azt Ultrapasztőrözés! El nem tudtam volna képzelni, hogy tudják ilyen gyorsan felmelegíteni a tejet! Kösz, már nem halok meg hülyén! (Nem kérek kommenteket :)
Előzmény: Ladybee (1341)
caterina3 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1344
Na, ez megnyugtató! :-) Akkor jobb a helyzet, mint gondoltam. :-)
Előzmény: Degeczi (1343)
Degeczi Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1343
nem tejporból: egy kollégám tejiparban dolgozott korábban, és pont ugyanazt mesélte az UHT eljárásról, mint Ladybee
Előzmény: caterina3 (1342)
caterina3 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 1342

Ezt hogy érted, hogy kőkemények a tejfölök? Szerintem az igazi tejföl nem folyik, mint manapság némelyik nagynevű gyártó terméke... Én legalábbis gyerekkoromból úgy emlékszem, mikor még paraszttejfölt vett a nagymamám, hogy az bizony egészen más, elég kemény állagú volt, nem ilyen "kvaccsos", mint manapság. Szóval ha kemény, az inkább talán pozitívum, mint hátrány...

 

A (tartós) tejet mindenhol tejporból csinálják, vagy nem? Mi a Milbonát szoktuk venni, szerintem semmivel inkább nem mű, mint bármelyik magyar tartós tej.

Előzmény: CBA (1340)
Ladybee Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1341

Szevasz!

Mi benne a "mű" ? Friss tejjel például a következőképpen működik: először a tejet egy tartályban vagy csöves hőcserélőben előmelegítik 80 °C-ra.  Gőznek a tejbe való injekciózásával hirtelen 140 °C-ra hevítik a folyadékot. Körülbelül négy másodpercig ezen a hőmérsékleten tartják a tejet. Ezután vákum tartályba engedik, ahol hirtelen 81 °C-ra hűtik le, valamint a gőz formájában befecskendezett vizet kicsapatják. Ezután a tejet homogenizálják és 20 °C-ra hűtik, mielőtt beletöltik az aszeptikus italoskartonokba. Ez a tartós UHT tej.

Előzmény: CBA (1340)
CBA Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1340
A tartós tej árakról fogalmam sincs, mert nálunk tiltólistán van, annyira mű.
Az 1,5-ös kategóriában a cseh import a nyerő az Auchanban, ízben - árban egyaránt.
Jó volt a hidegen füstölt lazac akciósan is 369-ért (máshol nincs ilyen áron?), kőkemények a tejfölök. A német joghurtokért nem rajongunk.
kenguru Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1339

Én próbáltam a Milbona csokis pudingot - teljesen jó. Meg mostanában van nekik szeletelt csirkemelljük - felvágott - az totál jó!

A tej ára meg miért ilyen magas? Lehet hogy kevesebb benne a tejpor és több a tej?! :)

Ittam az olcsóbb dobozos sörükből, na annak nem leszek híve, bár iható, de semmi több, a prémiumsörük viszont jó.

Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.01.24 0 0 1338

Érdemes venni az akciós lepedőt, jó minőségű

Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2006.12.22 0 0 1333

Azt elfelejtettem mondani, hogy a lidl-ben vásárolt élelmiszerben nagyon gakran vannak 50, 100 vagy néha 200 vagy 500 EURós bankjegyek elrejtve, erre több példa is volt a közelmútben

 

-egy turú rudiban találtam egy 50 EURóst !

-egy doboz kókuszos kekszebn találtam kéd darab 200 EURóst !

-a múltkor a szomszédom vett egy mikrosütőt, abban 500 Eur volt elrejtve !

 

Ez egy új titkos akció, hogy kedvet csináljanak a vásárláshoz

 

A múltkor a Kovács néni a házunkban a 9. emeleletről vett egy karton lejárt szavatosságú gyümölcsjoghurtot a lidlben és kicsit romlott volt. Visszavitte a lildbe és kapott kárpótlásul havi 1000 EURó plusz nyugdijat a lidltől, csakhogy ne terjessze el, hogy ilyenket árulnak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!