Keresés

Részletes keresés

big-dewil Creative Commons License 2021.02.21 -1 0 37775
Előzmény: manta-z (37770)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.21 -1 0 37774

Valóban igazad van, már én is érzem, hogy túlságosan rápörögtem a dologra úgyhogy jegelem magam egy időre. Lehet áltatom magam, de most még jobban szól, mint amikor először halgattam meg, lehet tényleg van valami haszna a bejáratásnak. A hallgathatatlan IsoTek - Full System Enhancer & Rejuvenation Disc-et többször lejátszottam, bár lehet csak én verem át magam vele. A lényeg, hogy nekem tetszik a hangja.

Üdv mindenkinek.

Előzmény: Mono SE (37773)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.20 -3 1 37773

Az se egy rossz opció ám, ha te magad hallgatsz egyre több zenét akár más berendezésen, de leginkább koncerten, vagy egyéb élő előadásban. Ebből sokkal többet lehet tanulni, mint ha akárki megmondja neked a tutit a hangfaladról. Ezt sajnos nem lehet "tanulni", vagy rögtön érzed és értelmezed, amit hallasz, vagy megette a fene az egészet, bárki, bármit mond ;)

Előzmény: Higgins036 (37771)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.20 -2 1 37772

Ez, az, köszönöm. Erre a számomra is értelmezhető két, három mondatra vártam.

Előzmény: manta-z (37770)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.20 -2 0 37771

Oké, hiszek nektek. Akkor majd idővel keresek egy hozzáértőt, aki majd megfüleli a hangfalam.

manta-z Creative Commons License 2021.02.20 -2 1 37770

4 ohmos erősítőt keress hozzá mindenképp. 

Nincs olyan, hogy a hangváltó 4 vagy 8 ohmos. Ha más impedanciájú hangszórót kötsz rá akkor máshol lesznek a töréspontok. Inkább úgy lehet fogalmazni, hogy 4 és 8 ohmra is lehet specifikálni egy hangváltó töréspontjait és terhelhetőségét. 

Előzmény: Higgins036 (37741)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.19 -4 0 37769

"nem akarsz hangfalakat gyártani? szerintem szívesen kritizálná a t. nagyérdemű."

 

Az általam tervezett/hangolt hangfalakat nem a nagyérdemű kókler közönség, hanem maguk a geci zenészek kritizálják. Nem is finomkodnak, mint a lúzer hifisták az avx-en ;)

kb. ilyen ütközetek vannak egy 5-6 órás hangszeres teszt során:

   - nem rossz, de nem jön át a nyak rezonanciája

   - hát húrozd újra azt a xart, és megtanulhatnád már, melyik gomb mire való az erősítődön...;)

De azért jó érzés látni és hallani, mikor egy zenekar beteríti a Volt nagyszínpadot Mono ládáival;Đ

 

Előzmény: Frimen_ (37756)
Frimen_ Creative Commons License 2021.02.19 -3 0 37768

Koszonom, elmentettem!

Előzmény: big-dewil (37767)
big-dewil Creative Commons License 2021.02.19 -3 0 37767

persze. nyugger vok. itthon vok. kivéve hétvégén, akkor terepezem a haverokkal. voda-317-nyolcvan-8-nyolcvan még mindig.

Előzmény: Frimen_ (37765)
Frimen_ Creative Commons License 2021.02.19 -3 0 37766

Ezt nem tudtam, nem olvasom, egyszer vettem ott erositot meg hangfalat.

Előzmény: big-dewil (37764)
Frimen_ Creative Commons License 2021.02.19 -2 0 37765

Meg all az evekkel ezelotti ajanlatod, h egyszer benezhetek hozzad goodmanst hallgatni?

Előzmény: big-dewil (37762)
big-dewil Creative Commons License 2021.02.19 -3 1 37764

Az egész awx ugy ahogy van hülyék gyülije. nem megy az ember közéjük, mert lehuzzák a szintjükre. 

Előzmény: Frimen_ (37763)
Frimen_ Creative Commons License 2021.02.19 -3 0 37763

Beleolvastam tunek a topikjaba az avx-en. Volt par ember, aki hallotta is es odaaig vannak, meg vissza. Ha akkora kokler, akkor, miert itt pazaroljatok a loszert verebekre, es miert nem ott az ilyen nagyvadakra? Utalom a koklereket, csak ezert kerdezem.

big-dewil Creative Commons License 2021.02.19 -3 1 37762

Még volt a boltom, idehozott egy állo dobozt, hogy adjam el. Mondom kössük be. Nah valami eszméletlen brummégás jött belőle. Mondom neki, ez szar, vigye haza és még bűvészkedjen rajta. csináljon bele mélyet, közepet és magasakat. Erre közölte, hogy ezek kurvajo autó hangszorók és bekente műgumival a papirmembrán hátulját és ettől lett mélye, ésén süket vok. Na azóta nem beszélgetünk. 

Előzmény: _percy_ (37760)
big-dewil Creative Commons License 2021.02.19 -3 1 37761

Én vok a bigi, és ha tényleg jót akarsz, nem keresed fel a Tűű karcsit, de még Érd közelébe se menjél. 

Különben ha az van ráirva, hogy 4-8 Ohm, akkor olyan erőlködöt köss rá, ami vagy 4, vagy 8 Ohmos.

Mivel ezt most túl is tárgyaltuk, ha van rá mód, hogy nem nyulkálsz bele a váltoba, akkor ne tegyed. 

Ha jobbat akarsz, adjad el és vegyél jobbat. 

Ahhoz hogy belenyulkálva jobb legyen, kb annyi esélyed van, mint egymás után 5x megnyerni az ötös telitalálatot.

Előzmény: Higgins036 (37753)
_percy_ Creative Commons License 2021.02.19 -3 0 37760

Tűü Károly, hajajajajajjjj. :-))
Több "művét" is volt alkalmam fülügyre venni, elképesztőek!!!!
Az egyiknek pont a középtartományban volt egy akkora beszakadása hogy hallgathatatlan volt. A tulaja először nem hitte el de bebizonyítottam neki mikor elvittem 2 Tannoy minimonitort hogy valahogy így kellene szólnia.... (ott kezdődöt hogy az EQ-t kerestem a rendszerében hogy kapcsoljuk ki!)
Ugyanolyan kókler mint a Beséék a javításokkal. Még sorolhatnám napestig az itthoni sarlatánokat.....

Előzmény: Higgins036 (37753)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.19 -4 0 37759

Pedig azt hittem, szakmabeliként így jobban értelmezed, mit művel a Tűű a hozzá vitt cuccokkal... Kb. amit  egy "korelldrós" amatőr a dilettáns szórólapjaival ;)

Előzmény: Higgins036 (37758)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.19 -3 1 37758

Ezt most nem nagyon tudom értelmezni és nem is akarok belemenni. Mint próbáltam utalni rá, amatőrként inkább a tanácsokra lennék kiváncsi, de lehet, rossz helyen járok. Sebaj, majd lesz ez még így se.

Előzmény: Mono SE (37755)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.19 -2 0 37757

Rosszabb. Kérdezd csak Bigit, neki volt "szerencséje" hallani eme remekműveket..;))

Előzmény: Mono SE (37755)
Frimen_ Creative Commons License 2021.02.19 -2 0 37756

nem akarsz hangfalakat gyártani?

szerintem szívesen kritizálná a t. nagyérdemű.

:P

Előzmény: Mono SE (37755)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.19 -3 0 37755

"Tüű Károlyról olvastam jókat"

Hát tudod ez a tűkarcsi is csak az RGB gammákat tologatja ide-oda, meg pixelesen retusálgat ezt-azt, de vektorosan nem tudna megszerkeszteni semmit ai fájlban 

Előzmény: Higgins036 (37753)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.19 -2 0 37754

Igen, gyanítom én is. Lehet teszek egy próbát, veszek egy újat, aztán meglátjuk, meghalljuk.

Köszönöm válaszod.

Előzmény: AudiJo (37752)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.19 -2 0 37753

Köszönöm, nem zavar a kritika, akár pozitív, akár negatív, tanulni meg mindig lehet, főleg olyantól, aki szakértő ebben. Valóban amatőr vagyok, de a jobbik fajtából, azért mielőtt nekikezdtem rengeteget olvastam, mit hogy lehet, kellene. Mivel segítségem nem volt és a több hónapnyi munka eredménye már igencsak hiányzott, így tavaly karácsony előtt úgy döntöttem, összerakom, lesz ami lesz és ez lesz az ajándékom. Egyáltalán nem foglalkoztam Hz-Khz-ekkel, nekem az olyan kínai, mint neked az én szakmámban az RGB, CMYK, ai, eps, pixel, színmélység, vágógörbe, micron stb..

Szóval nem bántam meg.

Igen, megnéztem az eredeti Canton hangfalat, a hátulján a matrica 4-8 ohm-ról tanuskodott.

Ebből a katyvaszból - kurvanagy szerencsével és kiszámíthatatlan, nem rekonstruálható módon valóban nem szar hang jön ki. Nem állítom, hogy a legjobb és biztosan közelsem mindenkinek tetszene, de nekem bejön, annak tükrében, hogy az utóbbi években vettem észre, hogy "vájtfülü" vagyok. Egészen biztosan egy hozzáértő lehurrogna, de szerencsére nekem tetszik a hangja, egy-két haver ebben meg is erősített.

A mély (monacor Sp6/100pro) része teljesen külön van a mélyközéptől (ez valami echotech dán csoda) és a magastól, csak a közép és a magas vann egy légtérben.

Közel sem vagyok gazdag, de a rá fordított pénz nekem nem volt "kidobott" pénz, ha azt vesszük, hogy egyik hónapban ezt vettem meg, a másikban amazt, a harmadikban, festéket, csiszolópapírt, stb, a negyedikben a fényezést, stb., szóval ahogy pénztárcám engedte.

Ez inkább egy hobbi volt vagy talán kihívás, a legkönnyebb persze az lett volna, ha besétálok egy millióval a hagfalboltba és veszek egy sonus faber-t.

De abban nincs benne a kezem munkája, még ha nem is értek hozzá különösebben, gondolom érted, mit akarok ezzel kifejezni.

Egyébként idővel tervben van, hogy felkeresek valakit (Tüű Károlyról olvastam jókat), és ha kell, költök még rá. Ez olyan nálam, mint egy fanatikus autótuningoló, mindig lehet szebb, jobb.

A rá szánt időt sem sajnálom (bár őszintén volt sok k..vaanyázás), de többnyire kikapcsolt.

Nem vagyok fafejű, hallgatok másokra, főleg ha értenek is hozzá.

Köszönöm válaszod.

 

Előzmény: Mono SE (37751)
AudiJo Creative Commons License 2021.02.19 -2 0 37752

Ott a DAC-kal van hiba! 

Másik erősítővel csak a problémák számát szaporítod, ráadásul könnyen elrontod a zene hallgatást is! Két erősítő egy hangfalon - nem a jó minőségű zene hallgatásról szól! Én is a DAC-ot javaslom!

 

AJ

Előzmény: Higgins036 (37750)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.19 -3 2 37751

Naszóval nem illik a lelkes laikust legázolni, de itt annyi elképesztő hozzánemértés összegződik, hogy ebből a katyvaszból - kurvanagy szerencsével és kiszámíthatatlan, nem rekonstruálható módon - még nem feltétlenül xar hang is kijöhet ;)))

Azért remélem láttad, hogy néz ki egy eredeti, a maga idejében és azóta  is eléggé kedvelt, jó tónusú, emberi hang jött ki.

 

 

 

Ez egy viszonylag kis doboz, amiben a középsugárzó is dóm típusú, a frekije 750-től kb 2600 Hz-ig terjed. Hátulról zárt, ezért nem kell elszeparálni a döbozka belső terétől. Ellentétben a te "középsugárzóddal", aminek nem írtad a típusát, de ránézésre az is Monacor, és kb. 70-80 Hz-től 5-6 kHz-ig terjedhet, ugyanúgy nyitott a hátulja, mint a kicsit nagyobb mélyközép hangszóródnak... Ami a legelső problem, hogy te egy légtérbe csavaroztad a két különböző paraméterű és átmérőjű hangszórót, amire tök más frekitartományt engedsz, így nem kicsit fogják befolyásolni, vagy zavarni egymás működését.

Az, hogy zárt doboz, azt egyébként kifejezetten előnynek hiszem az esetedben, hiszen egy reflexdoboz behangolása azért már messze meghaladja az asztalosvénájú hangfalépítők képességeit. 

 

Ha nagyon cinikus lennék, akkor azt mondanám, költsél rá még pár tízezer forintot, és sokkal jobbnak fogod hallani ;))::: Lásd>> "Sokat költöttem rá és sokat is dolgoztam vele....   ...de kifejezetten elégedett vagyok a hangzással. 

Ha pedig kifejezetten geczi szeretnék lenni, azt mondanám, hogy amit ráköltöttél, legalább a fele kidobott pénz, hiszen ennyiért már hallgatható gyári dobozt, és nem összelapátolt, nem összeillő komponensek elegyével kellene szerencsétlenkedni.

Ha viszont meg vagy elégedve vele, akkor ne hallgass senkire, rám se, használd egészséggel! ;)

Előzmény: Higgins036 (37744)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 37750

Igen, vettem egyet, lehet rossz minőségűt. Amikor összekkötöttem vele a tv-t az erősítővel filmnézés közben a hang tökéletesen tiszta, de azt vettem észre, ha pause-t nyomok, akkor sistergést hallok, így dobtam a témát. Úgy is inkább zenéz hallgatok. A Yello - Point lemeze új fejezetet nyitott nálam ezzel a hangfalal.

Egyébként a Marantz-al teljesen meg vagyok elégedve.

Előzmény: btamas70 (37747)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 37749

Egy csomó mindent olvastam, valahol azt írták, hogy zárt doboznál mindegy, hogy mennyire van a faltól, de persze lehet, hogy ez nem így van.

Sajnos kicsi a hely, volt, hogy előrébb húztam, nem hallottam változást a hangjában.

Ami még kérdés nálam mert erről is összevissza írtak, hogy mennyire kell kitömni belülröl hangelnyelővel. Én finoman és csak félig tettem meg.

Előzmény: btamas70 (37746)
Higgins036 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 37748

Próbáltam jobban illusztrálni, így talán érthetőbb.

Előzmény: Mono SE (37745)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 37747

A digitális kimenetű forrásokhoz  "csupán" egy jó DAC-ot érdemes venned. A Marantz maradjon, ha elégedett vagy vele.

Előzmény: Higgins036 (37743)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.19 -1 0 37746

De miért szorosan a sarokba... ??

Előzmény: Higgins036 (37744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!