Keresés

Részletes keresés

su_li Creative Commons License 2003.02.19 0 0 438
Gorillááááááát? Hol?
Előzmény: mouser (431)
su_li Creative Commons License 2003.02.19 0 0 437
Én inkább egy haragos bikának néztem.
Előzmény: Pittyke (427)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.02.19 0 0 436
Az előző elrejtős képnél (Kham szerint Erdei bujócska) a következő történetet találtam ki, gy.k. idemásolom:
"A fehér leánka szerintem nagy állatbarát, (érti is a beszédjüket, mint doktor Doolitle), minden szabad idejét ebben a fenségesen szép szurdokban tölti, a forró nyárban a vízesés hűs habjaival vigasztalódik, s nagyon szeretik őt az erdő vadjai is. Különben is ez egy természetvédelmi terület.
De a balsors már közeledik, a gaz orvvadászok képében, akik jönnek most ősszel a szarvasbőgésre, meg oroszlánvadászatra, hogy utána kicsempészve őket gazdag unatkozó milliomosok lakásait díszítsék. Hírét veszi ennek a galamb (maradjunk abban, hogy a fenti fehér az galamb), és kétségbeesetten fohászkodnak az Erdő Szelleméhez. Az meghallgatja a panaszukat, és tökéletesen elrejti mindegyiküket, még a leánkát is, ugyanis az egyik orvvadász rá is szemet vetett, már meg is beszélte a leánka apjával, hogy ha neki adja a lányát, helyet szerez neki egy igazgatótanácsnál. Az Erdő Szellemének nincsen szive kővé változtatni a leánkát, inkább felhőnek és vízesésnek álcázza - bár kicsit vacillált eleinte, ezért sikeredett sziklásra a keze...."

Folytatnám a mesét:
Az orvvadászok dolgukvégezetlen, ám igen begőzölt dühös fejjel rontottak neki a leánka apjának, kártérítést követelve, hogy így átvágta őket. A leánka apja is igen dühös volt, mert már gondolatban az egész életvitelét átállította oly módon, hogy milyen jó is lesz egy igazgatótanács ülésein résztvenni, aztán csak a szelvényeket vagdosni a befektetett részvényei után. Hajtóvadászatot indított a lánya ellen, különösen azután, hogy megtudta ( a szomszéd Locsifecsi néni árulta el neki akaratlanul két kis szaftos pletyka között), hogy lányának van egy titkos szerelme, egy szépséges ámde szegény perzsa fiú, aki azért jött el Perzsiából, mert ott nem volt képes összegyüjteni annyi pénzt, amin vehetett volna legalább 100 tevét, így a nősülésre nem is mert gondolni, ámde szépsége révén már megtapasztalta a tolakodó meleg férfiak csodálatát, és nem volt ínyére a dolog. Mikor Kanadába ért (ugyanis ez a kép helyszine, akárki akármit mond) valósággal elragadta az itteni szellemiség. Itt ismerkedett meg a szelíd és szende szűzleánnyal, (mert azért otthoniu hagyományait annyira nem tudta levetni, hogy mondjuk olyan lányt szeressen, aki nem csak kizárólag az övé volt). Mivel viszont a leánka apja (Kanadában kissé ritka) fajgyűlölő is volt, lévén az egész család igen bigott katolikus, amitől a leánka eddig is sokat szenvedett, csak titokban taláálkozhattak.

Az apa, tudomást szerezve arról, kit is szeret titokban a lánya, bérgyilkosokat fogadott lévén az egyszerű ámde racionális megoldások híve.
De nem számolt az Erő Szellemével, aki mindezt látta, és a veszélyt megüzente azzal a kis tapírkával vagy vizidisznóval, akit ti még nem is láttatok, csak én, de sajnos nem tudok képet linkelni meg bekeretezni (anyit elárulok, hogy a kinagyított képen a bal felső felhőtájékon kell keresni). A perzsa fiú, aki az Ayalbyrawa MarataYazarawa, Hadzs névre hallgatott, megfogadta a kis disznó tanácsát, és az erdőbe vonult, ahol az Erdő Szelleme őt is elrejtette.
Képünkön éppen el van rejtve, kizárólag a leánka tudja őt megtalálni.

goldfinger Creative Commons License 2003.02.18 0 0 435
Basszus, most érzékelem, hogy milyen lassan tölti le a képet, mikor már nincs a temporary fájlok között... Sőt, nálam le sem jött, csak két centire.

Úgyhogy, kedves moderátorok, nem haragudnék meg érte, ha eltűnne az a hozzászólás onnan!:-) Persze emiatt én nem fogok levelet írni, mert lusta vagyok, de ha esetleg erre jár valaki...:-)

Pittyke, bal felül az végülis tényleg elmegy egy dühös férfiarcnak.

Valaki mondta, hogy a főalak fölött is lát egy ábrát, én konkrét vonásokat ott nem tudok kivenni.

Mouszer kollegina, arra még csak-csak rávehetem magam, hogy a bal alsót disznónak lássam, de hogy a pulikutyából nálam nem lesz soha pulikutya, az hót ziher.:-)))

Ja, ha utólagos-fejtegetős képet raktok föl, akkor kinagyítva tegyétek be, legyetek szívesek! Én legalábbis az eredeti méreteknél alig látok valamit.:-) Ja, és szerintem a külön ablakban nyílós módszer a legjobb, csak ne úgy csináljátok, ahogy én.:-)

Viszont mikor "alapképet" teszünk föl, az valahogy a rögtön látható verzióban jobb. Legalábbis, ha 100k alatt van a mérete, úgy hallottam, eddig szabad feltenni képet.

ladyzso Creative Commons License 2003.02.18 0 0 434
Tetszik ez a keretezős megoldás.. :)
mouser Creative Commons License 2003.02.18 0 0 433
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

férfiarc másodszor

mouser Creative Commons License 2003.02.18 0 0 432

férfiarc.

mouser Creative Commons License 2003.02.18 0 0 431
ezenkívül látom a dagi indiánt, a gorillát, és a bölénnyel viaskodó manust.

és egy másik férfiarcot a felirat earl része fölött a szilkán, de az leginkább csak kinagyítva látszik, mindjárt kicserélem a képet, hogy látsszon ő is.

Előzmény: mouser (430)
mouser Creative Commons License 2003.02.18 0 0 430
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

a jobb oldalon felülről lefelé haladva: ló, sas, puli, farkas, bölény, szarvas

bal oldalon felülről lefelé: leopárd, medve, disznó.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.02.18 0 0 429
Amit a kép felső sarkában bekereteztél, az engem inkább egy kengurufejre emlékeztet profilból. És látok egy szellemszerű tapírt (?) is a másik oldalon.
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.02.18 0 0 428
a csaj tart a kezében vmit, aminek hatalmas hegyes fogai vannak, majd egy kör alakú dologban folytatódik, amit felülről egy ág határol. na afölött van egy arc
Előzmény: goldfinger (423)
Pittyke Creative Commons License 2003.02.18 0 0 427
Egy arc szemből, talán turbán van a fején...
Előzmény: su_li (425)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.02.18 0 0 426
A víz tavi részében pedig úszkál egy hód vagy mi, csak a feje látszik ki, de az élő.

Amit goldi mókás indiánnak nézett, azt néztem én gorillának.

su_li Creative Commons License 2003.02.18 0 0 425
És mi a bal felső sarokban bekarikázott valami?
Előzmény: Pittyke (424)
Pittyke Creative Commons License 2003.02.18 0 0 424
goldfinger Creative Commons License 2003.02.18 0 0 423
Dehát én látom a sast.:-)

Melyik félkörágra gondolsz?

Előzmény: vkibitoroljaanevem (421)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.02.18 0 0 422
téééleg, egy zöld fejű sas! disznóban nem vagyok biztos:)
Előzmény: goldfinger (420)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.02.18 0 0 421
kérésem teljesült mielött kimondtam:)
de legalább nem csak én nem látom a sast:))
viszont találjuk ki mi van a kezében. és ott mintha a félkörág fölött is lenne egy arc
goldfinger Creative Commons License 2003.02.18 0 0 420
Mouszerrel beszéltem chaten, küldött egy képet is.
Nála a pulikutya a sas szárnya, a disznó pedig az én indiánom kövérkés teste. Hát, nem tudom, vizsgáljátok meg ti is!:-)

vkibitoroljaanevem: de ugye most már te is úgy látod, hogy nem csak egy ember van a képen?:-)

Előzmény: vkibitoroljaanevem (419)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.02.18 0 0 419
én is ezzel a technikával vizsgálom a képeket:)
hááát, karokat látok a bölény fejénél, de hogy az konkrétan egy emberré állna össze..
pufi indián megvan:) viszont vki karikázhatna most is, h választ kapjak pár kérdésemre:)
Előzmény: goldfinger (416)
goldfinger Creative Commons License 2003.02.17 0 0 416
Jézusom, milyen képet tettem föl! Találtam két emberalakot a nőn/kreol fiún kívül is! És én voltam az első!:-))) Gyönyörű ez a fantázia, ez a megvalósítás... Mármint a festőé.

No, szóval, én most épp Acdsee-n nézem, kicsit kinagyítva. Talán emiatt láttam meg őket (vagy őt- az egyikben tutibiztos vagyok).

Nézzétek csak meg azt a bölényt kicsit jobban! Egy emberrel viaskodik éppen!:-))) A szarva körül ott a keze, és rövid haja van. Ez kinagyítva elég egyértelműnek tűnik.

A másik pedig bal oldalt, alul van, leginkább egy mókás, pufók arcú indiánra emlékeztet. Ez azért már nem annyira látható, remélem, nem csak az én képzeletem szüleménye.:-)

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.02.17 0 0 415
Hát a két macskaféle, a szarvas, medve meg a sas kivehető, a többi pedig afféle szőnyegminta dolog, ott találod, ahol keresed. Ha jobban megnézem, én látok ott kollibrit, poszméhet, köpködő vakviperát, pingvint és koalamackót is, csak kicsit szabadjára kell eresztenem a képzeletemet:-DDD
Előzmény: vkibitoroljaanevem (414)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.02.17 0 0 414
és hol van?:) sas, diszno, kézbentartott izé hiányzik. a ló meg ott van mellette
Előzmény: AliceCsodaországban (412)
ladyzso Creative Commons License 2003.02.17 0 0 413
Viszont mintha egy vidrát is látnék..
Előzmény: ladyzso (411)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.02.17 0 0 412
Megtaláltam (a fejét, mert én hülye a szárnyakra koncentráltam) és találtam kis jóindulattal egy gorillafejet is.
Előzmény: AliceCsodaországban (410)
ladyzso Creative Commons License 2003.02.17 0 0 411
Én se látom a disznót..

Előzmény: vkibitoroljaanevem (409)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.02.17 0 0 410
HOL A SAS???????????????
Előzmény: mouser (408)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.02.17 0 0 409
disznót hol látod?
én viszont találtam egy lófejet
és nemtom mit tart a kezében a nővagymi:))
Előzmény: mouser (408)
mouser Creative Commons License 2003.02.17 0 0 408
ami biztos: medve, szarvas, sas, farkas, leopárd.

ezenkívül látni vélek egy disznót (olyan tipikus állatfarmos legegyenlőbb példányt), egy őzfejet és egy rastafari pulikutyát.

Előzmény: goldfinger (401)
ladyzso Creative Commons License 2003.02.17 0 0 407
Én farkast is látok a képen..
Előzmény: komancs (402)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!