Keresés

Részletes keresés

dizajner Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1805
Nekem van egy eladó HOYA R72 infraszűrőm 67-es tökéletes. 17eFt Pesten szoktam járni, vagy ha kell elküldöm postán. Mélem publikus.
Előzmény: clairvoyant (1804)
clairvoyant Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1804

Üdv!

Használt már valaki Olympus E-500-on B+W 093-as szűrőt? Ha igen, mennyire használható? 58mm-es Hoya-t akartam beszerezni eredetileg, és még ezt a megoldást gondoltam alternatívának.

Az Optiformnál érdeklődtem Hoya R72 iránt, de azt mondták, hogy kifutó termék, mert annyira drága lett az előállítása, hogy a gyártó megszüntette. Remélem, valamit nagyon félreértettek...

Köszi.

Hgabi

scarabaeus Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1803

Aha! Értem. :-) Nem jártam még ott (szerintem), pedig látnivaló akad ott is, környékén is.

Előzmény: speedlight (1802)
speedlight Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1802
Nem egészen a hídról, egy kicsit lejöttem az útról a füves részbe... az a 3szög alakú rész a híd mellett az igen lejtős. :)
Előzmény: scarabaeus (1800)
speedlight Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1801
Aha! :-) A szentjánosnál.

Q.jó lett a pitypangos kép! :-D

Egy kis makró...
Előzmény: scarabaeus (1799)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1800
Ja, a szemmagasság miatt inkább a hídról:-)
Előzmény: scarabaeus (1799)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1799

"Mondjuk nem a kertünkben van... "

 

 

Esetleg itt?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ez pedig pitypang, cseresznyefavirág alatt:

 

Előzmény: speedlight (1798)
speedlight Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1798
Ez se épp téli kép... :) Mondjuk nem a kertünkben van... :))
Előzmény: scarabaeus (1797)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.13 0 0 1797

 

A kertünkben is beindult a tavasz:-)

(Az FZ topikban normál, itt a K750 infrájával)

panabubus Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1796
Ha közel rakod a szemedhez, akkor simán... Próbáld meg kicsit (50-60 cm) távolabbról. Akkor már nem. A Kiskanyon az átlát rajta..napfényben túl is "meszel" vele rendesen..:D

Stop egy tek., ha szabad... És sztem akkor ezt fel lehetne dobni "közösbe" is, hiszen jó pár db szürőt kiadhat. Jövő héttől XI. kerületi leszek, ha igaz. Akkor el is megyek a Bartókra egyeztetni a hívást, stb. És akkor ha taliznánk, javasolnék egy performance-ot pl. az Oktogonnál, vagy ilyesmi: A tűző napon kihúzni, majd összetekerni újra a tekercset...:D Nincs kizárva, hogy egy, éppen most divatos "flashmob" is összejönne belőle, ahogy tekergettyük vissza... LOL
Előzmény: speedlight (1790)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1795

Hát mit tudtam én, milyen képességekkel rendelkező népek vannak itt:-)

A tetrakromát színlátásúak is beiktatnak egy pluszt a vörös-zöld közé:-)

Azért jön infra a belső világításból is!

Előzmény: madgie (1792)
speedlight Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1794
A napból gyün az IR fény (is). :)
Előzmény: madgie (1792)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1793
Aha, az is megy. Akkor jóvan. :-)
Előzmény: speedlight (1791)
madgie Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1792
Hát persze, hogy csak kint látsz át rajta :)))
Előzmény: scarabaeus (1789)
speedlight Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1791
Én bentről néztem ki az ablakon át a szűrőn keresztül, és a szomszéd házakon láttam a részleteket, meg a függönyünk mintáját...
Előzmény: scarabaeus (1789)
speedlight Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1790
Télleg, a 10 teki roll dia is megérkezett!!! Aki szeretne belőle, szóljon! :)
Előzmény: madgie (1788)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1789

Én csak odakinn látok át a szűrődarabon, idebenn nem.

Azt nem tudom, honnantól szűr, de minden bizonnyal 720-tól:-)

Előzmény: speedlight (1787)
madgie Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1788
Ja, lehetnek :)
Előzmény: speedlight (1787)
speedlight Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1787
Csütörtökön meggyütt póstán a 720nm IR szűrőm! :) Azért is kérdeztem, mert teljesen betojtam, hogy átvertek, mivel szabad szemmel simán és részletesen átlátok rajta, igaz h sötétvörös minden... ezek szerint ez normális üzemszerű működése, és lehetnek ekkora különbségek ember meg ember között???
Előzmény: madgie (1786)
madgie Creative Commons License 2008.04.12 0 0 1786
Én átlátok rajta. A munkatársam meg nem :)))

Más: a 350D sokkal "infrabarátibb" gép, mint a 40D. Ahol a 40D-nek majd' egy perces expó kell, ott a 350D olyan hat másodperccel is ugyanazt hozza...
Előzmény: speedlight (1785)
speedlight Creative Commons License 2008.04.11 0 0 1785
Mer' IR-ben mutatósabb. :)

A 720as IR szűrőn átlátni szabad szemmel???
Előzmény: panabubus (1784)
panabubus Creative Commons License 2008.04.08 0 0 1784
Minek a levél? A kopár ág nem jobban kifejezi a hely hangulatát?
Csak úgy beugrott...
Előzmény: speedlight (1783)
speedlight Creative Commons License 2008.04.08 0 0 1783
Ide akár én is elmennék fotózni, miután a fák kileveledzettek! :-D És miután megjött a 720nm-s IR szűrőm...
Előzmény: panabubus (1781)
excdrac Creative Commons License 2008.04.08 0 0 1782
Köszi! Figyelek, azt majd szósz... :)
Előzmény: panabubus (1775)
panabubus Creative Commons License 2008.04.07 0 0 1781
Hehe... Az Av +/- -t azért le lehetett vón húzni minusz-max.ba... Sztem.


Más: új IR-túra 5let:

tessék "kísértetjárta" helyeken IR-fotózni. Ezeknek kb fele Hoya72-es "szüleménye..."

Tiszta Stephen King-i feeling sztem.
Előzmény: speedlight (1780)
speedlight Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1780
Ma megszíttam: mennem kellett fotózni horgászversenyre, azt a "rendes" dslr-em ugye szervízben van... hát, csak az IR fujika volt nálam... szűrő nélkül csináltam néhány képet, azt majd lehet bűvészkedni a fehéregyensúllyal. :))

Viszont olyan sok fényt kapott a CCD a hotmirror nélkül ugye, hogy alig győztem f8-ra lerekeszelni (tovább nem lehet), és még úgy is sok volt az 1/1000 záridőnek... pedig se napsütés, se semmi... felhős esős idő volt, azt mégis f8 1/1600-1/2000. :-S Mindez ISO 200-on, mert ennél a kis gépnél az a legkisebb.

Át is fötröm a fotóstáskáimat, hátha akad valahol egy 55mm UV szűrő, vagy egy polár...
speedlight Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1779
A diában pont az a pojén, hogy azt nem kell kihúzni!!! Ellövöm a tekercset, azt a végszalagot és a befűzőszalagot mind nektek adom! :-D
Előzmény: panabubus (1777)
madgie Creative Commons License 2008.04.05 0 0 1778
Az tuti móka... hülye fejjel annak idején a stúdióban próbáltam ki :)))
Előzmény: scarabaeus (1771)
panabubus Creative Commons License 2008.04.05 0 0 1777
Passz. Csak tudom, hogy van neki. "Gyári új"-ban is.
Aztán (kis szerencsével) ki lehet fogni hagyatékból, stb. visszamaradt lejárt, stb. filmeket is néha. Infraszűrőnek aztán tökmindegy, hogy milyet húzol ki a fényre..:D
Előzmény: speedlight (1776)
speedlight Creative Commons License 2008.04.04 0 0 1776
Na, tessék. Az előbb még "a zéletem is a tijjéd", most meg már "nem is kell..." ...

Ezen igazoggyak ki. :-D

Soósnál mennyi most egy tekercs színes roll dia?
Előzmény: panabubus (1774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!