Keresés

Részletes keresés

Deashi Barai Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2970

Cukiság! :)

Előzmény: ncsk (2952)
kramdi Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2969

Milyen idősen kezdtétek a kutyasulit és hogy tettszik neki? A mi tanicsink 10 hónapos fiú, de nagyon makacs. Már én is gondoltam rá, hogy el kéne vinni, de lehet, hogy nagyon megszenvednénk.     

Előzmény: akkdomedee (2960)
kncsilla Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2968

kÖSZÖNÖM! Hasznos válasz volt.

Előzmény: ncsk (2967)
ncsk Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2967

Szia Kncsilla!

 

Speciel tapasztalatom nincs ebben, de olvastam egy egész korrektet a témáról. Ez ugyan egy buldogos oldal, de pont egy tacskó szerű kiskutyát mutatnak alul a képeken, aki ezzel a problémával küzd:

 

http://angolbulldog.hupont.hu/33/harmadik-szemhej

 

 

Előzmény: kncsilla (2966)
kncsilla Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2966

Sziasztok!

 

Még új vagyok köztetek, de szeretnélek benneteket megkérdeni valamiről. Van egy szálkásszőrű nőstény gyönyörűségünk. A szemén kialakult a "harmadik" szemhéj. A doktornő azt mondta műteni kell. Én viszont szeretném először kikérni a véleményeteket. Találkoztatok ilyennel? Valaki meg tudta oldani ezt műtét nélkül?

 

Köszönöm a válaszokat előre is

osztin Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2965

akkor a tacskóknál ez fajtajelleg, hogy utálják a rossz időt, esőt, szélt, stb.

Előzmény: akkdomedee (2960)
osztin Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2964

Panni is utálja az esőt,sárt, latyakos időt olyankor ki menni sem hajlandó,

 

én nem merném ide haza beengedni a vizekbe meg mondom miért mert némelyik olyan kosszos, szemetes hogy hihetetlen,

a Dunába tavaly usztattak egy goldenretviert és nyár ota nem tudják kikezelni a dokik olyan fertözést kapott, igy én inkább nem reszkirozok

 

de nálatok csodalátos a tenger meg gondolom vigyáznak is rá az emberek

Előzmény: ncsk (2959)
osztin Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2963

de drágasság azért egy mosolygóssal is meglephetnél minket, én beszélek aztán én is alig rakok képet de bepotlom igérem, de még nem csináltam rola kinti képet, de ami késik nem mulik

 

irnál többet rola, hogy hivják, mennyi idős stb.

Előzmény: kramdi (2958)
osztin Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2962

de jó nektek ott már akkor a tavasz elkezdödött , itt még telelünk, hóvirágok elóbujtak aztán azon kivül még semmi,

 

nagyon jó lehet, ott élni, ha eladom a házam kiköltözöm oda , lehet? a nyögdijamat elküldik oda 

Előzmény: ncsk (2954)
osztin Creative Commons License 2011.02.23 0 0 2961

 

sajnálom, hogy csak most tudtam jönni elromlott a monitor legalább is azt hittem, szerelő nézte  ott semmi baja, haza hoztam és most is szenvedtem vele eddig mire beállt a monitor, megy aztán csak elsötétül utánna megint vissza jön és ezt ismétli jó párszor,  itt volt valakinek ilyen problémája?????????????????????

 

iott esett a hó délelött most süt a nap de nincs meleg

akkdomedee Creative Commons License 2011.02.22 0 0 2960

Nekünk meg vértacskónk van...:)

 

De ez a viz dolog ismerős, bár csak felerészben. Ha eső vagy sár van kint, akkor alig akar kimenni, ülés helyett is inkább csak gugol, pisilás alatt.

 

A vizet még annyira nem próbáltuk, mert tél volt, de vagy három hete , kutyasuilra menet, a Duna-parton fogta magát és csobbant egyet. Szóval ha már jó idő lesz, biztos, hogy elviszem, ússzon egyet, kettőt. :)

Előzmény: ncsk (2959)
ncsk Creative Commons License 2011.02.22 0 0 2959

Édes pofa :) Jó ez a "harci tacskó" elnevezés, mi is annak szoktuk hívni néha:)

 

A vízszeretet érdekes dolog. Utál, mit utál gyűlöl fürödni otthon és ha eső van vagy latyak, akkor a lábát nem teszi ki, inkább visszatartja - nem pisil, nem kakil.

Viszont a nagy állóvizeket, vagy patakokat imádja, abba simán belemegy, főleg ha dobsz neki valamit a vízbe. Igazából nem kellett tanítani, bedobtunk egy botot a vízbe és gondolkodás nélkül utána vetette magát. Nyáron minden nap követeli, hogy apportírozhasson a vízből, az az egyik kedvenc játéka.

Előzmény: kramdi (2958)
kramdi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 2958

Ilyen a tacsi, amikor mérges "harci tacskó". Azért tud mosolyogni is! 

kramdi Creative Commons License 2011.02.22 0 0 2957

Nagyon édes a kis tacsi, ahogy úszik. Magától szerette meg a vizet, vagy kicsit segíteni kellet neki? Mi még nem próbáltuk a kutyusunk hogy viszonyul a vízhez, de ismerek olyat amelyik még a mancsát is lerázza, ha vizes lesz.

 

Tényleg csodálatos helyen laktok. Biztos nincs annyi alergiás mint nálunk. Ezek szerint a tacsi is élvezi a strandolást.

Előzmény: ncsk (2956)
ncsk Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2956

Na tessék, mégis elment az első üzenetem, pedig úgy tűnt elveszett az éterben :)

Előzmény: ncsk (2955)
ncsk Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2955

Köszi. A képen a tacsi úszik, mint egy kis vidra :)) Nem akartam nagyon off lenni, ezért inkább ilyen tacsis képet tettem be, bár igaz, hogy elég kicsiben látszik.

 

A tél itt icipicit melegebb, szinte csak éjjel fordul elő fagy, napközben plusz van, sőt mostanság szinte mindig minimum 10 fok van. A nyár meleg, mint otthon, de a tenger közelsége miatt ahogy lemegy a nap már kellemes lesz, szinte soha nincs éjszakai kánikula.

Tavasz kicsit korábban jön, most kezdenek viágozni a cseresznyefák.

Előzmény: osztin (2953)
ncsk Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2954

A képen a tacsi úszik, mint egy kis vidra, gondoltam inkább ilyen képet teszek be, hogy ne legyek nagyon off a topikban :) Mondjuk tényleg csak elég piciben látszik :)

 

A tél itt icipicit melegebb, mint otthon és sokkal kevesebb a köd, most kezdenek virágozni a cseresznyefák. Nyáron meleg van, de ahogy lemegy a nap már kellemes, soha nem marad meg a kánikula éjjelre.

Előzmény: osztin (2953)
osztin Creative Commons License 2011.02.21 0 0 2953

Szép napot

 

milyen szép helyen laktok isteni lehet nyáron gondolom jó sok turista jár arra felé, és télen milyen?

 

nagy élmény lehet élőhelyén látni egy vadállatot nagyon jó kép

 

nekem van egy görög barátnóm neki yorkija van ha bemegy a tengerbe ki mossa mert a szőrét haza vágja, de a másik kutyáját nem az egy golden retvier, 

 

sajnos nekem kellett akaratom ellenére mert az mondta ha nem alkuszok nincs áru, mert ők ezt igy kalkulálják, nekik ez a lételemük.

 

na most azt nem tudom, hogy egymással is alkudnak vagy csak a turistákkal de gondolom igy is jó járnak 

Előzmény: ncsk (2952)
ncsk Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2952

Szlovéniában lakunk :) A képen természetesen nem a vitorlás a lényeg, hanem alul a kis vidra, ahogy lubickol :) A mai napig nem egyértelmű, hogy a tengervizet ki kell-e öblíteni a kutyából. Mondjuk mivel május közepétől októbeig minden nap úszik, így elég nehéz kivitelezni minden alkalkommal az öblítést.

 

Én sem tudok jól alkudni, mert felesleges tortúrának találom és nem élvezem.

 

Ja a kép:

 

Előzmény: osztin (2950)
osztin Creative Commons License 2011.02.20 0 0 2951

 

jó reggelt kivánok minden tacskós barátunknak

 

ma itt cudar idő van hideg és nyirkos

osztin Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2950

Hol laktok? ahol tenger van fent vagy lent?

 

igazán tehetnél be képeket rola biztos szép helyen vagytok

 

én egyszer voltam a tenger mellett még vagy 5 évvel ezelött nagyon jó volt  Tunéziába de a repülön majd bec@rtam oda is meg vissza is de kárpotolt mindent

 

 

nagyon jó volt a levegő meg minden ellátás is, nekem nagyon tetszett ezeknek az embereknek az élete, mondjuk a vásárlással voltak némi gondok, mert meglátták magyar vagy mindent megakartak veled vetetni főleg ami bovli nagyon ott kellett lenni,hogy ne verjenek át, és a másik ami fura volt nekem az alkudozás az valahogy nem ment 

Előzmény: ncsk (2946)
osztin Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2949

Sziasztok

 

 

hu ez nagyon jó téma volt amit irtattok mindig tanul az ember ,

 

nálunk is Panni mindent eszik házikaját és tápot is és most  vettem a többieknek egy olyan tápot amiben kukorica, puffasztott rizs, és valami zöldféleségek vannak ezt le kell onteni forro vizzel zabálták és hussal kevertem,sajnos itt errefelé nem kapni minőségi tápot csak ha felmegyek a városba mondjuk Pestre  itt sajnos nincs kivel összeállni mert itt mások a kutyájukra nem forditanak ennyi figyelmet mint mi, kapják a moslékot, aztán jól van néha kapnak egy-egy tyúkot tollasan vagy nyulat szöröstűl -börőstűl de nekem se tyukom se nyulam nincs nem is lesz mert én nem tudnám az életüket kioltani, 

persze Panninak még sikerült nem rég ACANA  puppy samaal bred-t szerezni és Ő abból is kap

 

hoztam egy érdekes cikket kiváncsi leszek mit szoltok hozzá

 

http://www.webaruhazelemzes.hu/blog/teszt_kutyatap_webaruhazak

 

 

itt most nagyon kellemes idő van remélem marad is hétvégre mert holnap nagy sétára készöülünk

Előzmény: ncsk (2948)
ncsk Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2948

A Pedigree és Purina tényleg nagyon rossz összetételű, ezért azokat én soha nem veszem, ők az az alsó középkategóriások. Ezért mondtam, hogy a felső közép kategóriásokkal ki lehet egyezni.

 

Én mondjuk simán megettem azokat a termékeket, amiket az általam menedzselt cégek gyártottak egyszer-egyszer, de rendszeresen tuti nem venném egyiket sem. Van egy két fehérhollós kivétel, de azok meg hamar tönkremennek, mert nem tudják felvenni a versenyt a műanyag kajákkal.

 

Az jó, ha több kutyás össze tud fogni és együtt rendelni!!

Előzmény: akkdomedee (2947)
akkdomedee Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2947

Persze, az Acana is tartalmaz gabonaféléket, de kisebb mértékben, mint a sok más, ismertebb táp. A növényevők gyomrában levő félig megemésztett növényeket meg persze pótolni kell, de azért szerintem nem olyan arányban, mint sok mai tápban. Ok, ezek is kellenek, ezért van az, hogy amikor kifogyunk itthon az Orijenből, akkor amíg nincs időm elmenni venni, vagy várom, míg ideér a rendelés (összeszoktunk beszélni páran kutyások és egyszerre rendelünk egy nagyobb adagot, hogy kapjunk mennyiségi kedvezményt, de amíg ez összejön, 1-2 hét is eltelhet), addig szoktam venni pl Pedigree/Purina-t, vagy valami hasonlót. Meg néha-néha kap egy kis házikosztot is. Mondjuk főtt csirkelábat a vasárnapi levesből egy kis répával, krumplival és tésztával/rizzsel. Ezzel megvan a változatosság is.

 

Na igen, az élelmiszeripar. Nekem is dolgoznak/dolgoztak ismerősök, rokonok benne. Elmondható, hogy ha élelmiszeriparban dolgozol, akkor annak a gyárnak a termékeiből nem szivesen eszel, mert látod, hogyan készül. :))

 

 

Az anyatej előnyeit meg tényleg nem lehet mesterségesen olyan simán pótolni, de ez már kicsit speciálisabb helyzet.

 

Előzmény: ncsk (2946)
ncsk Creative Commons License 2011.02.19 0 0 2946

Hát igen amint említettem munkám során ki kellett veséznem a tápokat és igen tudom, hogy az Acana és az Orijen a legjobb, de aztán értékeltem egyéb paramétereket is, így maradt az Eukanuba és a Royal Canin. Megjegyzem ez a két felső-közép kategóriás táp nem tartalmaz sem ízfokozót, sem színezőanyagot, szóját, stb.

Persze ha állati sok pénzem lenne, akkor lehet, hogy mindig Acanát és Orijent kapna :) Az Acanában is van ám gabona csak nem hírdetik (hasított zab, barna rizs, egyéb zöldségek, növényi eredetű fehérjék, stb. A másik, hogy pl. Acana junior tápja dettó ua. szénhidrátot tartalmaz, mint pl Eukanuba, vagy a Royal C. Szóval ha táblázatba kigyűjti az ember az összetevőket és a tápanyagokat, akkor nem talál ordítóan nagy különséget. Az Orijen mellett szól, hogy elvileg tényleg gabonamentes, de ezt végül kiszórtam szempontjaim közül, mivel a farkasok-kutyák esznek feldolgozott gabonát is (növényevő állat gyomrában feldolgozottat).Kiderült többet is esznek, mint gondoltuk. Persze ezek egy része fűféle, illetve fakéreg, moha, stb, de a növényevő zsákmányállatok gyomortartalmát szinte mindig elfogyasztják, hogy már félig feldolgozott (előemésztett) növényi anyagokhoz jussanak. Kiderült régen is volt gabona, csak vad fajták, így sok elmélet megdőlt az elmúlt pár évben. Az én kutatásaim szerint nem a gabonával van a baj, hanem a GMO (génmódosított) gabonával, illetve  egyes nemesítésekkel, valamint az eredet nélküli növényi fehérjékkel, amit sajnos mindbe beletesznek, ehhez képest egy kis kukorica vagy búza smafu.

 

10 évig dolgoztam élelmiszeripar gyártási területén és így átfolyva a tápgyártásba is és elmondhatom, hogy a marketingje jobb csak bizonyos tápoknak és a beltartalom nem annyira, vagy csak kicsivel jobb. Ha elmesélném mit meg nem csinálnak az emberi táplálékkal... tuti mindenki önellátóvá akarna válni. A kutya és egyéb tápok gyártása meg... hát mindenki gondolhatja, hogy ezek után mennyire megbízhatóak és most nem csak az európai gyártásról beszélek. Van egy szint, amit un. prémium tápnak hívunk, na annál nem nagyon van feljebb, mert nem éri meg gyártani. Voltam olyan gyárban, ahol kutyatápot csináltak... hát nagyon össze kellett szednem magam, hogy ne legyek bunkó velük. Ha azt írják valamire, hogy kanadai lazac, akkor az simán lehet orosz nyesedék, amit egy kanadai cég gyártat európában...

MOndjuk kedvencem egy magyar termékben az etióp bab volt, de ez már egy másik történet) :)

 

Egyébként a hal alapú tápoknak is megvan a maguk hátránya, amit nem hangoztatnak, hogy a nehézfémtartalom kontrolálhatatlan. Arról nem is beszélve, hogy a hal sem alapeledele a farkasnak, de persze ez azért nem ennyire egyszerű :)

 

És igen a mai kutyák genetikailag már sok hátrányt szenvedtek és sok gyengeségük van, ezért az adott fajta gyengeségeit nem árt erősíteni gondos tápmegválasztással. Mivel nem a természetben élnek, így a vitamin és egyéb tápanyagpótlásról nekünk kell gondoskodni.

 

A természetben lehet, hogy a kutya tudja mi a jó neki, de a mesterséges világban fogalma sincs. Ha tehetnék zabálnák az édességet és ha finom, akkor a leghulladékabb kaján is tudnának élni. Kb. mint az emberek... Persze nincs jelentőssége, hogy a kutyánk szereti az új tápját, csak annyiban, hogy mi örülünk neki, hogy az általunk választott kaja elnyerte a tetszését.

 

Nekünk szerencsénk van egyébként, mert tenger mellett lakunk, így a kutty rendszeresen kap friss halat, így a halas igényét sikerült ezzel kielégítenünk ( jó nagy macera alaposan kiszálkázni :)).

 

Ja igen a tacskóknál és egyéb izületi és porcproblémás kutyánál is van természetes porcvédő anyag termelés, stb., de állítólag nem annyi, mint kéne és ez már fiatal korban is így van, de a tünetek csak idősebb korra alakulnak ki, így feltételezhető, hogy a fiatal korban adagolt kiegészítők szerepet játszhatnak a megelőzésben. Hát ezt a fene sem tudja, ártani nem árt... Én ismerek olyan tacsit, aki azért lett beteg, mert az anyja elpusztult és nem tudta szoptatni, a mesterséges táplálás meg nem volt elég, tehát ezek szerint nagyon nem mindegy mennyi az input.

 

Azért mindezek tükrében én azt mondom, hogy egy viszonylag minőségi táppal és odafigyeléssel a házikoszt terén nagyon kiegyensúlyozott táplálást lehet megvalósítani, sőt egy nagyon jó kifejezetten kutyára szabott házikoszttal is.

 

 

 

Előzmény: akkdomedee (2945)
akkdomedee Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2945

Szia, valahogyan sejtettem, hogy Royal Canin lesz. Azt azért ne feledjük, hogy az nem sokat jelent, hogy a kutyának ízlik. Már a tápok jó része ugyanúgy tele van ízfokozókkal, mint minden más.
Hiába finom a csoki, de mindennap azt enni, mondjuk úgy, nem optimális.

Ne vedd támadásnak, csak azt nem értem, hogyha nézted a tápokat, akkor miért egy Royal Canint választottál. Ha már megvetted, add oda a kutyának a Royal-t, de ne vacakolj, térj át az Acana-ra mondjuk.
Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt:
http://www.dogfoodanalysis.com (angol kell hozzá, de már egy google translate-tel is jól érthető)

Vagy még javaslom az Orijen tápokat. Először mi is Pedigree-vel kezdtük. Tudom, tudom... De aztán átáltunk Orijen 6 Hal-ra. Annyit mondanék, hogy 1 héten belül a kutya szőre olyan lett, hogy csak na. Addig is dícsérték, hogy szép a szőre, de most már rendesen csillog...:)

Sajnos a tápok jó része (ok, majdnem az összes) tele van mindenféle hulladék gabonával. Ami nem értem mire jó, mert legjobb tudomásom szerint a kutya ragadozó, azaz húst eszik. Ha nincs más és éhes, akkor bármit, ami ehetőnek néz ki. De sok "szuper" táp olyan, mintha egy farkasnak adna az ember egy jó nagy szelet vajas kenyeret, a tetején egy-két vékony szelet lecsókolbásszal. Ez meg lássuk be, eléggé furi lenne. Amúgy nem a lecsókolbászt akarom itt leszólni, jó az, csak hát hol van az az igazi jó kis házikolbászhoz. A kutyának meg a farkas a legközelebbi rokona... Szóval a kutyának hús, hús, hús kell, aztán ha még van egy pici növényi rész is az összetételben, ok, az is kell, csak minimális pár % bőven elég. (Direkt nem gabonát írtam).

A fajtatápoknak sem látom sok értelmét. Ha nő a kutya súlya, akkor kapjon kevesebbet, ha csökken, akkor meg többet. A természetben a farkasok sem úgy mennek oda a zsákmányhoz, hogy én most nagy testű farkasfajhoz tartozom, tehát szarvast eszek, a másik meg kisebb alfajú, tehát csak nyúlra vadászik, hanem azt esznek, amit levadásznak. Természetesen a teljes értékű tápokat nézve csak.

Annak már több értelme van, hogy nagyobb energiatartalmú táp munkakutyáknak, meg normál a sima házi kedvenceknek. De ez is csak azért egyszerűbb nekünk, mert egy ugyanakkora csomagolás tovább elég.

A vitaminok és egyéb kiegészítők megint csak ilyenek. A természetben sincsenek. Az állatok tudják, hogy mi kell nekik, ezért esznek füvet is néha a kutyák. Pedig nem tehenek.

Ok, az is igaz, hogy sajnos mindegyik fajtiszta kutya mára már genetikailag beszűkült. Ez nekünk jó, mert így vannak kutyafajtáink, de a kutyáknak már nem feltétlenül. A fajtához köthető, a genetika miatt jobban előforduló betegségekre már kellhetnek kiegészítők, de szerintem csak betegség és időskor esetén.

Nem tőlem, de nagyon jó megfogalmazva:
"
Az Acana Large Breedben 900mg glükózamin és 500mg kondroitin van. (ezt ettettük eddig)
Az Orijen Redben 250mg glükózamin és mindössze 100mg kondroitin van. (ez lenne az új táp)
Meglehetősen nagy különbség ez, ami nagytestű kutyánknál fontos szempont.
Megnéztem az Orijen Puppy Large-ot, amiben viszont 1400mg glük. és 1200mg kondr. szerepel.
A metabolizálható energia gyakorlatilag megegyezik a 3 terméknél.

Ha nem jöhet szóba a kölyöktáppal való etetés, akkor a korábbihoz képest jóval alacsonyabb kondroitin és glük. mennyiséget melyik étrendkiegészítővel tudnám pótolni, amiben meg is bízhatok?


Eddig a szabályozó hatóságok nem foglalkoztak a két vegyülettel sem Észak-Amerikában, sem Európában. Nincsenek előírt értékek, melyeket tudományos vizsgálatok támasztanak alá. Az sem definiálta még senki, hogy mi a helyes arány a napi szokásos és a terápiás céllal adott mennyiségek között. A terület nincs rendesen megkutatva, de abban egyetértenek a szakértők, hogy a glükózamin és a kondroitin kedvezően befolyásolja a különféle ízületi betegségeket; pl. csökkenti a gyulladást /fájdalmat; növeli a porcok rugalmasságát stb. De azt semmi nem támasztja alá, hogy bármilyen mozgásszervi betegség kialakulása megelőzhető az etetésével. Valószínűleg segít a megelőzésben, de ez nem tény, hanem feltevés /sejtés.

A szervezet is termel ízületvédő anyagokat, de az idő előrehaladtával egyre kevesebbet, ezért döntően idős korban van értelme a táplálékot kiegészíteni ezekkel a vegyületekkel. Feltéve, ha ki kell egészíteni!

Az ORIJEN-ben nincs ilyen kiegészítő(k), pl. tengeri kagylókivonat, mert az alapanyagok magas hústartalma miatt, bőven tartalmaz a termék természetes forrásból származó glükózamint és kondroitint. (Hasonlóan az általam imádott sült csirkecombhoz, amelynek szintén van kondroitin- és glükózamin-tartalma. És amikor kevésbé koncentrálok evés közben - mint általában-, néha előfordul, hogy én is természetes forrásból származó kondroitint és glükózamint (porcogó) juttatok be a szervezetembe. Egy biztos: ez egészségesebb, mint a tablettázott, agyonreklámozott ízék és bigyók.)

Egy speciális gépi technológiával csontozzák le a húsokat + a vörös húsú állatok feldolgozott részei kevesebb hasznosítható porcot tartalmaznak, ezért van kevesebb glükózamin és kondroitin a vörös ORIJEN-ben, szemben a baromfi-és halhúsokat tartalmazó termékeknél.

Természetes körülmények között, a ragadozó ős megette szinte az egész állatot; húsokat, belsőséget, ízületeket, porcokat stb., ezért a két ízületvédő a természetes táplálék része."

Tápok sorrendje, szemezgetve azok közül, amik Mo.-n kaphatóak:
6 csillag: Orijen 6 Fish http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=2302&cat=all
5 csillag: Acana Grasslands http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=2256&cat=3
4 csillag: Acana Small Breed http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=2248&cat=all
3 csillag: Happydog Supreme Toscana http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1745&cat=5
2 csillag: Royal Canin Dachshund http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1538&cat=all
1 csillag: Purina Pro Plan Natural Lamb and Rice, Pedigree Small Breed, Eukanuba Dachshund http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1245&cat=all

Amúgy hiába az egyik legdrágább táp az Orijen és mondjuk úgy, hogy "óriás" tacskónk van, aktív életmóddal (szóval nagyobb adagot kap), napi 200-210 forint körül van belőle a kutyakaja. Nem mondanám, hogy ez olyan sok, de emellé nem is kell más.

De hiába a "nagy" adag, nem kell félni, a tacsink egy kis filigrán, csupa izom harcos amazon. Nem hinném, hogy sok olyan agyon reklámozott "prémium" táp lenne, aminél kijönne ennyiből a napi adag, ilyen hústartalom mellett.

Előzmény: ncsk (2938)
ncsk Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2944

Kimondottan kutyáknak, ill macskáknak készült vitaminok.

Előzmény: osztin (2941)
osztin Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2943

errefelé még nem is láttam tacskosban royalcanint, westist, yorkist, igen de kimondottan tacsis nem láttam

 

én is fozok neki, néha kap egy kis acanát olyan tizorai-uzsonára aztán kész

Előzmény: ncsk (2938)
GPS Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2942

 

A végeken lévő porcogóval semmi baj nincs - az kb rokona annak a bőrsajtnak, amit én is gyártottam a Rudinak.

 

Csakhogy Rudival az a baj, hogy nem áll meg a porcogónál...hanem képes a kőkemény velőscsontnak is nekimenni... és elrágni azt is, volt rá példa.

 

Ez kétszer rossz neki:

 

- egyszer, mert én láttam már kitört fogú kutyát

- másrészt meg a csont ama része inkább már csak (szinte) oldhatatlan szervetlen dolgokból áll.

  • ennek mintegy 85%-a hidroxilapatit (Ca10(PO4)6(OH)2)
  • kalcium-karbonát,
  • magnézium-karbonát,
  • kova (szilícium-dioxid)

Ezek, elvben, tartalmaznak ugyan akár hasznos anyagokat is - de abban a (kötött) formában már nem igazán hasznosíthatók...viszont komoly székrekedést okozhatnak - ha nagyobb adag kerül be.

 

Az én tapasztalatom szerint, legalábbis.

.

Előzmény: osztin (2940)
osztin Creative Commons License 2011.02.18 0 0 2941

igaz nekem nem tacsiban volt olyan kutyám akitől féltettem a gyerekeket de ha egy gyereknek értelmesen elmagyarázod ,hogy akkor simogathatja meg ha te engeded és a kutyánál alkalmazod Milán modszerét ugy,hogy amikor te megtöröd a dominanciát és a kutya nyugodt állapotban van akkor simogassa meg csak a gyerek, ha nem veszi jó néven a kutya ismétled addig a megadő állapotba kerülést mig eltüri nekem egy rottival sikerült elérnem de szerintem a tacsik sokkal hamarabb levágják mit akarsz, mint mondjuk a rotti,

 

szerintem ez a gerincprobléma nagyon genetikán is alapszik, hogy a családfában volt-e ilyen betegséggel küszködő valaki még akkár az ősők között mert akkor lehetséges de nem biztos ,hogy időnként felbukkan.

 

napokban itt a neten akadtam egy külföldi lapra tacskó gerincproblámáinak eredete volt a cim magyara leforditva, és ott olvastam, hogy  azt is meg kell figyelni általában a kanok hordozzák recesziv alapján ezt a betegséget, és azt is megfigyelték nagy %-ban szuka kutyán nem fordul elő érdekes egy tanulmány volt, megprobálom neked vissza keresni és berakom

 

ezek a vitaminok amit irtál emberi részre gyártottak vagy kimondott kutyák részére?

Előzmény: ncsk (2934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!