Keresés

Részletes keresés

apojani Creative Commons License 2013.11.02 0 0 3571

Lehet, hogy változott/szigorodott?
http://hungarian.hungary.usembassy.gov/dv_interview.html

" Az interjúhoz szükséges okmányok listája
.
.
. Anyagi fedezet: A DV vízumkérelmezőknek igazolniuk kell, hogy nem válnak közteherré az Egyesült Államokban.  Ezt bizonyíthatja egyrészt bankszámlával vagy szponzori nyilatkozattal, amelyhez az I-134-es számú nyomtatványt kell használni, melyet kitölthet az Egyesült Államokban élő rokona vagy ismerőse.  Az USA-ból érkező, munkáltató által kiállított hivatalos állásajánlat is elfogadható…"

Előzmény: romesz (3569)
apojani Creative Commons License 2013.11.02 0 0 3570

?
Tavaly jelentkeztél és ki is sorsoltak??
Ez tuti?


"..Az E-DV-re történő jelentkezés interneten történik, az amerikai kormány hivatalos weboldalán.  A KCC nem értesíti postai úton a nyerteseket.  A KCC, a konzul vagy az amerikai kormány sosem küld értesítést e-mailen a Diversity programmal kapcsolatban.  Minden jelentkező leellenőrizheti, hogy sikeres volt-e a jelentkezése az Entry Status Check weboldalon keresztül,  hogy kisorsolták-e vagy sem. A jelentkezőknek tanácsos megtartaniuk hivatkozási számukat a jelentkezéstől egészen addig, amíg meg nem kapják a vízumot…"  

 

(Innen: http://hungarian.hungary.usembassy.gov/diversity_visa_hu.html )


Nem a szavahihetőségedet vonom kétségbe!!
Úgy tudom hogy a sorsolás a jelentkezés utáni 2. évre szól. Idén a 2015 évre kehet jelentkezni.

Előzmény: iranyusa (3567)
romesz Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3569

"Tavaly jelentkeztem a green card lottery-re, és ki is sorsoltak. Ahhoz, hogy megkapjam a vízumot, valamilyen sponsorship vagy állásajánlat papírt fel kell mutassak az interjún."

 

Ez nem jellemzo a zold kartya lottora. Akiket kihuznak azok ha megfelelnek a felteteleknek akkor megkapjak a beutazasi engedelyt es erkezes utan intezik a munkat. Nem szukseges sponsor az interjura.

Előzmény: iranyusa (3567)
egerszegi Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3568

Muegyetemi diplomaval tudnod kell, melyek azok a nagy cegek akik foglalkoztatnak hozzad hasonlo szakembereket. Mindegyik honlapjan fennvannak az allasajanlataik.

 

Ha informatikus vagy, egyszeru, kismillio lehetoseged lesz, tessek szepen elkezdeni a nagyoknal, ott sokkal eselyesebb hogy lesz mindenfele szintu munka. IBM, HP, Oracle, Microsoft, ... Esetleg ha van mar tapasztalatod egy adottiparagnal, akkor ott (pl ha voltal IT-s egy magyar banknal, akkor el lehet kezdeni a penzugyi cegeknel is sorban jelentkezgetni.)

 

Ha mas mernok, akkor a szakteruleted szerint probalkozz. Nekem az a tapasztalatom hogy keresnek mindenhol jo szakembereket, de fel kell keszulni rendesen, normalis (amerikai stilusu) oneletrajz, mi az amiben jo vagy, mit tudsz te adni nekik, miert fogsz kemenyed dolgozni. Fontos hogy ismerd meg a ceget interju elott. Es nagyon sok helyen teljesen oke elso interjunak a skype.

Előzmény: iranyusa (3567)
iranyusa Creative Commons License 2013.11.01 0 0 3567

Sziasztok!

 

A tanácsotokat szeretném kérni. Hol érdemes USA munkát keresni? Tavaly jelentkeztem a green card lottery-re, és ki is sorsoltak. Ahhoz, hogy megkapjam a vízumot, valamilyen sponsorship vagy állásajánlat papírt fel kell mutassak az interjún. A magánéletemből sajnos nincsenek kint rokonaim/barátaim. Egyébként műszaki egyetemi diplomával rendelkezem.

 

Előre is köszönöm a segítő válaszaitokat.

zsivany4 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 3566

Vagy negativ hozzaszolas van, vagy semmi.  Unalmas itt. Megyek mashova.

 

Ty_Malone. Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3565

Nem kell vele torodni, Desert Hotsprings kicsit megviselte mar. Nagy a szarazsag es sokat fuj a szel. 

Előzmény: egerszegi (3562)
tygvg Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3564

amugy eszt osztani nem szegyen , egyeseknek pontosan ilyen osztogatasra lenne szukseguk , nem zsivanyra celzok , altalanossagban beszeltem

tygvg Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3563

szerintem is , lehet hogy csak egy rossz napja volt a zsivanynak

Előzmény: egerszegi (3562)
egerszegi Creative Commons License 2013.10.18 0 0 3562

Wow. Mi itt eddg beszelgettunk.

Előzmény: zsivany4 (3561)
zsivany4 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 3561

Ments meg mindenkit. Osszad az eszt. Te vagy az isten.

Előzmény: egerszegi (3560)
egerszegi Creative Commons License 2013.10.17 0 0 3560

Szerintem nem keserges az, ha probalod  tanacsokkal segiteni az, aki epp keszul ugrani a szakadekba.

 

A vilagban van nyomor, pont az a lenyeg hogy ne legyen benned is, illetve ne abban elj te is. Inkabb keresni kell valami szepet es jot. Nem hiszem hogy keseregtem - a mondanivalo az, hogy ezt a jot az USA-ban legalisan lehet (sokunk szerint kizarolagosan legalisan) megtalalni.

Előzmény: zsivany4 (3558)
tygvg Creative Commons License 2013.10.17 0 0 3559

en nem keseregtem , csak leirtam mit tapasztaltam , amugy ez az 50-es eveiben meghallt illegalis magyar se kesergett hiszen ahogy irtam fel oraig elveztuk mindketten egymas tarsasagat , sot , azt csak gondolom hogy illegalis volt , lehet hogy legalis sot usa allampolgar magyar volt , csakhogy ebben az esetben meg szomorubbnak latom a rovid eletet

Előzmény: zsivany4 (3558)
zsivany4 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 3558

Milyen sok a keserges.  A melyik nyomor a nagyobb ami a vilagban van, vagy az ami a kesergok fejeben van?

Előzmény: 87uihj (3557)
87uihj Creative Commons License 2013.10.16 0 0 3557

gratula,minden lenyeges benne van,ez telitalalat : "egy eletet illegalisan akkor erdemes vegigcsinalni ha rovid" , talalkoztam ilyen magyarral new yorkban annak idejen amikor volt meg magyar konyvesbolt , a tulso oldalrol figyelt , megvarta amig en eltoltottem 3 percet a kirakat nezessel , ebbol tudta hogy magyar vagyok , ekkor atjott , beszelgettunk vagy fel orat , elveztem a beszelgetest fel ora utan jott elo az igazi celjaval , meg van szorulva mennyit tudnek adni neki , ledobbentem a szanalomtol , termeszetesen adtam neki nehany dollart , 1-2 ev mulva a nepszava cimu new yorki magyar ujsag kozolte a halalhiret a fenykepevel es ezert tudom hogy meghalt , 50 - es eveiben halt meg , ez se birta a konkurrenciat a hispanic-spanyol delamerikaiakkal a fekete illegalis munkapiacon , biztos volt par oras takaritoi munkaja hetente de ebbol nem lehet megelni , hajlektalansag , az usa-ban szuletett feher amerikai hajlektalanok is ilyenkor koltoznek le ide floridaba tizezrevel mert nem akarnak megfagyni....ha ez nem hat akkor semmi se

Előzmény: egerszegi (3556)
egerszegi Creative Commons License 2013.10.16 0 0 3556

Sokszor, sokan irtuk, nem lenezve a takaritast, de ez a szintu munka nem igazan ad jobb eletszinvonalat az USA-ban mint ha otthon probalsz meg valamit csinalni. Igen a filing megvan hogy itt elsz, de ennyi. Egeszegbiztositas katasztrofa, elinteznibarmit ugyszinten ha nincs rendes munkad..

 

Ha kepzettseg nelkul csak siman szabadulni akartok otthonrol, sokkal jobb az EU. Laktam 3 orszagban 3+ evet az EU-ban, most az USA-ban lakom, tudom mit beszelek, hidd el.

 

Az a baj, hogy tenyleg minimalis az eselye a legalissa valasnak...egy eletet illegalisan meg szerintem akkor lehet vegigcsinalni, ha az rovid..

 

Szerintem ha az USA a cel, akkor is el kell menni az EU-ba, nyelvet tanulni es szerezni egy kepesitest ami keresett mikozben robotolsz.Nem akarsz itt a mexikoiakkal versenyezni, hidd el.

Előzmény: niko27 (3552)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.10.15 0 0 3555

A névből elsőre egy nem létező vállalatra tippelnék, ami illegális munkát kínál. De persze lehet hogy nincs igazam.

Előzmény: niko27 (3550)
tygvg Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3554

szerintem meg pesten van es csak keszulodik

Előzmény: sani07 (3553)
sani07 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3553

Az egesz unioban nem talalsz legalis munkat?

Előzmény: niko27 (3552)
niko27 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3552

Sajnos legális munkát nem tudunk vállalni, mert sem a korunk nem megfelelő, sem a nyelvtudásunk.  Különben én sem szívesen vállalok fekete munkát, csak nem találtam más lehetőséget!

Előzmény: sani07 (3551)
sani07 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3551

Ne vallalj feketemunkat.

Előzmény: niko27 (3550)
niko27 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 3550

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy hallottatok-e már erről a cégről?

 

USA Job organization team

 

Takarításra keresnek embereket az USA-ba. Előre nem kérnek pénzt!

egerszegi Creative Commons License 2013.10.09 0 0 3549

ha dolgozol annyit Kanadaban, hogy megkapd az allampolgarsagot, akkor ha jol tudom igen, konnyebb az usa.

Előzmény: Törölt nick (3547)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.09 0 0 3548

.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.09 0 0 3547

sziasztok!

 

a hivatkozásban lévő hozzászóláshoz kapcsolódva egy keresztkérdésem lenne: ha valami úton-módon kanadában sikerülne legláisan munkát vállalnom, akkor egy usa-beli munkavállalásra (ez lenne a végcél, de végülis nem mindenáron) jobbak lennének az esélyeim később (akár pár év után is), mint magyarországról próbálkozva?

 

felteszem, hogy igen, mivel innen lehetetlennek tűnik azon a területen, amin én mozgok.

 

köszi előre is.

Előzmény: Lola99 (3478)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.09 0 0 3546

scaffoRdot kérdezte

Előzmény: _Boros_Tás._ (3540)
egerszegi Creative Commons License 2013.10.09 0 0 3545

Nem fugg ossze a ket dolog. 3 honapra kimesz ESTAval, scak semmikeppoen ne tartozkodj tul azon amit ok mondanak, kulonben eveket varhatsz...

 

Aztan amint hazaertel, mar be is adhatod a vizumkerelmedet. Csak legyen ceg aki fogad/ intezi.

Előzmény: F.K 79 (3544)
F.K 79 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 3544

Sziasztok! az érdekelne még ,hogy ha kimegyek 3 honapra az usa ba körülnézni mint turista akkor utána mennyi idö mulva lenne lehetöségem ujra kimenni de akkor már dolgozni. Nem tudom kell e közte eltelnie bizonyos idönek vagy jobb lenne már egyböl ugy kimenni. jövö nyárra tervezem addig legalábbis még munkaszerzödésem van és nem sietek:-)

infeserter Creative Commons License 2013.10.01 0 0 3543
_Boros_Tás._ Creative Commons License 2013.09.26 0 0 3542

Nincs mit

Előzmény: fotuo (3541)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!