Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 163
hi,
"A Makarovot meg kipróbáltam. Hát az valami rém gyenge és nagyon pontatlan egy kacat. Jól néz ki, de célbalőni azt nem lehet vele. Darts-al dobni majdnem pontosabban tudok"

hmm. Vagy nem is Makarov volt, vagy valami hibas (tonkrebuheralt) joszag.

Pontossagban 5 meterig imho semmivel nem rosszabb az Umarexeknel, 10 meteren persze mar erzekelheto a difi, de csak kevesen hasznaljak valodi pontloveszetre ezt a cuccos-kategoriat. 10 meterrol 10-bol 10x 3 decis sorosdoboz meg revolverezve is megvan.

Kezdosebessegben kb. ugyanott van, a kevesbe deformalodo (altalaban acel, de nekem 4,40-es olommal is megy) gomblovedek miatt az "atutese" jobb, mint a CP88 es rokonainak.

Előzmény: Törölt nick (157)
mcpie Creative Commons License 2003.08.25 0 0 162
>>Szívesen venném, ha leírnátok, kinek mi jött be a "lakásba lövöldözés" terén, és miért pont az? <<

A "Légpuskás topk" (sic! :) ) -ban már írtam pl. az AirSoft -ról, mint otthoni gyakorlási lehetőségről.
Simán pontosabb, mint egy huzagolatlan flóbert, teljesen realisztikus kezelés/forma, felárért még súly is. Légfegyvernél messze kisebb hang, és (ha jól lősz :)) 100% újrafelhasználható lövedékek. A tipikus szobai lőtávolságokban (3-10 méter) teljesen korrektül használhatóak. Jó fegyverrel, jó lövedékkel (BB) nagyon kis szórással működnek. Létezik gyakorlatilag minden kézifegyvernek AirSoft replikája. Van amelyik hajtógázzal működik ("Red Gas", "Green Gas"), ezek öntöltő pisztolyok replikáiban teljesítenek örömteli szolgálatot... Az elektromos változatokat azonban csak géppisztoly/karabély/puska replikák esetén javaslom kipróbálásra, mert pisztolyméretben csak nagyon gyenge "fegyver" létezik.
Ezek az eszközök a falon is jól mutatnak... ;) Persze ne a kínai piacon vásárolj ebből a célból.
Nézz szét az http://Airsoft.Kerekperec.hu oldalon! :))
Ott egyéb lőkészségnövelő programok is vannak! ;)

Előzmény: Törölt nick (160)
petike23 Creative Commons License 2003.08.24 0 0 161
Nincs ilyen légpisztolyom, egy barátomnak van, azzal lövöldöztem. Én maradok a lőtéren, az éles fegyvereknél :)
Ennek ellenére szerintem nagyon jó móka otthon, vagy a kertben légpisztollyal célbalőni céltáblára, vagy akár sörös-, vagy gyufásdobozokra..
Olcsó, jó móka, és meg lehet vele tanulvi a fegyverkezelés/céllövészet elemeit.
A Makarovban az tetszik, hogy full acél, igazi orosz fegyver, elnyűhetetlen.. szemben a többségében spiáterből és műanyagból készült többi légpisztollyal.
De ha Neked a CP88 jön be, akkor jó lövöldözést! :)

Üdv: Petike

P.S. Próbáljatok ki egy sima 0.5/1/2 literes kólás flakont, a csőre szig-szalagozva.. elég kellemes hatásfokú. :)

Előzmény: Törölt nick (160)
petike23 Creative Commons License 2003.08.24 0 0 159
"A Makarovot meg kipróbáltam. Hát az valami rém gyenge és nagyon pontatlan egy kacat. Jól néz ki, de célbalőni azt nem lehet vele."

Hmm...
Revolverezve próbáltad ?
Nekem nem volt semmi bajom a pontosságával.

Előzmény: Törölt nick (157)
wserqwa Creative Commons License 2003.08.22 0 0 158
Sziasztok
Mivel a topic címe: Fegyvert otthonra :flóbert nyílpuska...? tehát ezzel kapcsolatban találtam egy nyílpuskás oldalt www.tar.hu/hcsh akit érdekel nézze meg.
hello.
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 155
Akkor le se lehet szerelni azt a "kompenzátort" úgy, ahogy buta1 olvtársunk szeretné, hogy az így kilógó csővéghez rögzítse a hangtompítót?
Előzmény: gvass1 (151)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.08.22 0 0 154
a forró gáz természetesen az éles fegyverre vonatkozott.
Légpisztolynál szerintem még egy hungarocell cső is megteszi..
Előzmény: Thomaster (153)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 153
"miert jon ki a lovedek a csobol?" - hámmer rácsapott a kakas :-) Szóval úgy értettem, hogy a valódi lőfegyverekhez képest sokkal kisebb a nyomás, olyannyira, hogy hangtompító háznak megfelel akár egy aeroszolos palack is.
Előzmény: belic (152)
belic Creative Commons License 2003.08.22 0 0 152
Hello!

"légpisztolyt akarunk hangtompítani... se forró gáz, se nagy nyomás."

Szerinted miert jon ki a lovedek a csobol? utolja a vakumot, ami mogotte van? :-)

Bel

Előzmény: Thomaster (143)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 151
hi,
"CP88 fotóit a neten... hát a "kompenzátor" is a csőhöz van rögzítve... "

Nem. Az egy komplett cserelheto szan-imitacio elsoresz, benne hosszabb csovel.

Előzmény: Thomaster (150)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 150
Nézegettem a CP88 fotóit a neten... hát a "kompenzátor" is a csőhöz van rögzítve... hát akkor ugyanúgy kell a hangtompítót is rögzíteni! Hogy is van rögzítve a kompenzátor?
Előzmény: Thomaster (147)
Biovadász Creative Commons License 2003.08.22 0 0 149
"Mert en nyugodtan lodoztem meg floberttel, es 9 mm PAK riasztoval is"

Hát, ha ilyen fegyverdurrogást hallanék a szomszédból, én se biztos hogy odamennék kötekedni a zaj miatt. :))

Előzmény: gvass1 (148)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 148
hi,
asszem felreertesz. En azt nem ertettem meg, hogy miert is tartod hangosank es tul erosnek a CP88-at.
Mert en nyugodtan lodoztem meg floberttel, es 9 mm PAK riasztoval is (ezzel azert modjaval) panelban es soha senki nem reklamalt. Azt mindig lehet mondani, hogy hangosan nezem az akcijofilmet. (Hasta la vista baby!!!):-))

Mi a jobb a CP88-nal? Hat pl. imho a CP99 mar valosaghubb a kiveheto patrontarral es a fesztelenitogombbal.
A legkiralyabb meg imho a 100% acel, mindene-mukodokepes Makarov - de ezekrol bovebbet talan a legfegyveres topicban celszeru.

Előzmény: Törölt nick (145)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 147
Több kitartást kérek... :-) A lentebb említett finn oldalon rendes 9mm pisztolyokra ajánlanak olyan hangtompítókat, ami nem takar bele a gyári irányzóvonalba. Nehogymá akkor ugyanakkora csővel ne lehessen egy légpisztolyt letompítani! Gondolkozom valami óccsó megoldáson. Még esztergályos is akad itt a munkahelyemen :-) Ha volna egy tolómérőd és pontosan le tudnád mérni a fegyvercső külső átmérőjét, meg azt hogy a cső közepétől milyen magasan van a célgömb teteje (ennél kisebb sugarú cső kell a külsejéhez), akkor lehet hogy gyártatnék egy próbadarabot.

Egyébként néha én is lövöldözök otthon egy CO2-pisztollyal. Valami Daisy, van vagy 10 éves. A szomszéd még sose reklamált, pedig a panelházak hangszigetelése ugye közismert. A kutyaugatás hangosabb, mint ez a légpisztoly.

Előzmény: Törölt nick (144)
Biovadász Creative Commons License 2003.08.22 0 0 146
Ahogy ezt az ábrát elnézem, még lamellékkal együtt sem kell valami csúcsesztergályos az elkészítéséhez. Én 10 évvel ezelőtt csak 1 hónapig voltam egy eszterga mellett (nyári gyakorlat , oh...:) de nem tűnik valami nagy durranásnak. Kivéve a csőrerögzítést, arra nincs ötletem.
Előzmény: Törölt nick (144)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 143
"...gyorsan lehűti a forró lőporgázokat" - momentán légpisztolyt akarunk hangtompítani... se forró gáz, se nagy nyomás. Ezért aztán ki lehet indulni mondjuk egy kis spray flakonból, az aljára pontosan középre fúrni egy 6 mm-es lyukat, a tetejét levágni hogy csak a hengeres cső maradjon, ide esztergáltatni akár fából is egy pontosan illeszkedő 5 cm hosszú dugót (ha 2" azaz 50,8 mm csupasz cső lóg ki a szánból), a közepén pontosan központos, pontosan a csőre illeszkedő furattal. Jelszó a pontosság, mert a csőből kilépő 4,5 mm-es lövedéknek egy 6 mm-es lyukon kell kitalálni... A dugót a külső csőbe be lehet ragasztani, a fegyver csövére... hm, ha nem akarunk arra menetet vágni... na ezen még gondolkozni kell.
Előzmény: fazekaslaci (142)
fazekaslaci Creative Commons License 2003.08.22 0 0 142
Igazából csak egy, a csőre pontosan illeszthető cső kell, és abba vagy lamellák (amik megtorik a torkolatgázok áramlását), vagy acélfogács (a nagy felülete miatt gyorsan lehűti a forró lőporgázokat), vagy olajos rongycsíkok (a kínaiak előszeretettel alkalmazzák)

Laci

Előzmény: Thomaster (141)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.22 0 0 141
"Meséljen má' valaki erről picit aki látott-hallott ilyesmit" - anno a katonaságnál lövöldöztünk hangtompítós AMD-vel. Két méterre állva a lövő mellett nyílt terepen, csak a zár csattogása hallatszott. Igaz, abban a hangtompítóban egy vastag gumipogácsán ment keresztül a lövedék ez légpisztolynál nem alkalmazható.

Találtam egy weblapot, amin keresztmetszeti rajzok is vannak, ráadásul ezek jók légpisztolyhoz is, nincs bennük gumipogácsa:

http://guns.connect.fi/rs/index.html

Egy példa:

Előzmény: Törölt nick (138)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 140
"Gvass1: Te meg mit becsülöd le a 130m/s-es kommersz légpisztolyt. Miért, ebben az árkategóriában, ugyanilyen pontosság mellett, van sokkal erősebb is? "

nem becsulom le. Arra a celra tokeletesen megfelel, amire terveztek. Hobbicellovofegyver. Ahhoz eleg pontos es eleg eros.
(A teljesitmenye is csak 10 meter felett tunik nagyon gyengecskenek a valoban 7-7,5 J-vel szemben)

A CP88 kivalo darab, megjelenese idejen valoban forradalami volt, es megujulast, minosegi ugrast hozott ebben a szegmensben.

(De azert, hogy ezt valaki "tul erosnek" tartsa, azt kisse viccesnek tartom.)

Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.21 0 0 139
Egy pár hónapja jártam egy internetes oldalon sajnos a címére már nem emlékszem, és volt rajta egy pár videó ilyen hangtompítós témában. Sajnos hangosság/talanság ügyileg nem lettem okosabb, mert ha kokszra tettem a hangszórót akkor a Hangtompítós 22-es Ruger sportpisztoly is hangosnak tűnt. A filmeknek pedig úgy gondolom köze nincs a valósághoz. A ,,kedvenc" filmes jelenetem egyébként az mikor a koma fut az M 16-osával és a gumi fegyver szemmel láthatóan berugózik /asszem erre nincs jobb kifejezés/ a kezében.

Frank

Előzmény: Törölt nick (138)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 137
"Tényleg, ha nem tilos, akkor ezt miért nem gyártják sorozatban? Más ezen a bolygón nem lövöldözik otthon, csak én?"

Csekkold le a www.umarex.de oldal alatt az ujdonsagokat.
Walther Nighthawk "kompenzatora" szivaccsla kitomve a lukakat, erre tokeletes. masra nem nagyon:-))

Lasd bovebben majd a szeptemberi Kaliberben.

Előzmény: Törölt nick (136)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.21 0 0 135
-A lövedéket toló gázokat folytja le a hangtompító ezért gondolom, hogy a hatásfoka is csökkenne, a pontosságot nem hiszem, hogy különösebben befolyásolná.
-Nem, valóban nem tömblakásban, én kint a kertben szoktam célbalőni. Pesze ifjabb koromban előfordult, hogy otthon is lőttem párat, ilyenkor egy kicsit feltekertem a magnómon a volume feliratú gombot. A szomszéd pedig megnyomta a villanyóránk fekete színű gombját. Úgyhogy ez sem volt a tőkéletes megoldás.

Frank

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.21 0 0 133
A svájci Brügger&Thomet cég biztos nagyon olcsón legyárt neked egyet.Hi-Hi Az utsó Kaliberben volt egy jó kis cikk róluk.
Gvass! Korábban volt valamelyik topicban egy elmefuttatás a hangtompítókról, nincs véletlenül egynéhány robbantott ábrád hangtompítókról. Csak elméletileg érdekel a kérdés, nem valószínű, hogy ilyet szerelnék a légpisztolyomra, a szomszédok már megszokták a hangját, az amúgy sem túl nagy teljesítményét pedig valszeg mégjobban lecsökkentené.

Üdv: Frank

Előzmény: Törölt nick (132)
gvass1 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 131
hi,
csak a LOfegyverre szerelheto hangtompito tiltott, tartasa jelenleg szabalysertes. Elkobzas+max 100e penzbirsag.
Legfegyverre szerleheto nem tiltott.

7,5 J alattisag. A CP88, ha meggebedsz sem tud tobbet, mint 5 joule. IMHO egyszeruen arrol van szo, hogy rossz mertekegysegekkel szamoltad ki a kepletet.

(BTW: akinek "bitang eros" es "hangos" a CP88, az azert ezt ne hirdesse.)

Előzmény: Törölt nick (128)
Thomaster Creative Commons License 2003.08.21 0 0 129
Biztos? A hangtompító törvényi definíciója valami olyasmi, hogy "lőfegyverre szerelhető, annak torkolatdörejét csökkentő eszköz", márpedig a légpisztoly nem lőfegyver. Jogi téren jártasabb olvtársak, igazam van?
Előzmény: don_kihote (127)
don_kihote Creative Commons License 2003.08.20 0 0 127
Nem szabad!

:(((((

Előzmény: Törölt nick (126)
TP2000 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 125
Igazán nem akartam megsérteni senkit ezzel a mérhetetlenül paraszt beszólásommal, hogy "maroktáras", fogalmam sincs, hogyan kerültem egy városba, lehet, az a hülye gólya nézett el vmit...
De télleg! Komolyan, bocsánatot kérek mindenkit?l, de néha annyira bunkó vagyok! Remélem, -ha más nem is- Isten azért elnézi nekem... Nem akarok a pokolra jutni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gvass1 Creative Commons License 2003.08.07 0 0 124
hi,
"a maroktaras kifejezes a fegyvertechnikai bunkosag szinonimaja"

idezet a Kaliber Magazinbol:-))

Előzmény: TP2000 (123)
TP2000 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 123
Csá!
Nem kell vkinek egy keserű TP2000-es, maroktáras, 4mm-es, 6lövetű flóbert fél éves garanciával?
qsx91@freemail.hu
BeeHind Creative Commons License 2003.06.19 0 0 122
Már régen elkelt a V6G, ne irjatok többet...
Előzmény: BeeHind (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!